Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen POLDERCONCENTRATIE WEST Z.-VLAANDEREN FILMS Z.-Beveland Invoeging in Het Vrije van Sluis koopavond Rem tfc r A i» 1 /yvs/ D *11 Dosch-Uptiek Drillen DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 25 JUNI 1965 MIDDELBURG Sportmensen op gemeentehuis ontvangen VLISSINGEN Burgerlijke stand Spastische kinderen maken boottocht Firma v. Dronkelaar en Buijze Gunstig jaar voor veilingsvereniging „Zuid-Beveland'' GOES Zuster Michaël in liet zilver Dagblad De Stem AXEL HULST Koewacht OOSTBURG TERNEUZEN Politie organiseert vakantieweek Restaurant in molen geopend Bestuur Raad van Clinge voteert krediet voor verbetering van wegen Verrekening MISSER K00LE Raadslid te Wolphaartsdijk Verordening precariorechten wat al te gek C.B.T.B. hield vergadering te EXAMENS HOOG WATER Vandaag Morqer» Botenverl zeesporl op Texel met ver£ 0^ roomza« 0^7 frites-s te V op de bote Tijdelijk! GRATIS SPELDJE (Van onze correspondente) In het stadhuis was de kamer van b. en w. gevuld met leden van de handbal vereniging EMM en de korfbalclub Swift. De sportmensen werden ontvangen door het college van b. en w. in verband met de buitengewone prestaties die beide ver enigingen op de sportvelden hebben ge leverd. Het eerste twaalftal van Swift sleepte op 1 mei jl. de kampioenstitel zaterdagmiddag korfbal van Nederland in de wacht. EMM's eerste elftal werd districtskampioen eerste klas. En dat is wel een felicitatie waard meende wethou der A.J. Berenpas van Sociale Zaken en Sport. Hij vond echter dat niet in de eer ste plaats de kampioenschappen komen maar vooral het gezamenlijk vechten in sportieve zin wat ten goede komt aan gezondheid en karakter van de spelers. Ondanks de vreugde over de successen van de Middelburgse sportvereniging was wethouder Berenpas een beetje somber gestemd. De accommodatie voor buiten spelen is lang niet voldoende, meende de wethouder. De velden die we hebben worden drie a vier maal zo veel gebruikt als in andere plaatsen. Namens de ver eniging Swift dankte de heer N. van Vel zen voor de goede woorden en felicitaties. De heer P. van Hese, voorzitter van EMM sloot zich volledig aan. bij zijn voorganger. Openluchttheater Op woensdag 30 juni a.s. zal om twee uur in het open luchttheater „Toore-nvliedt" alhier een vrolijk Oosters toneelspel ,,Ie-Wie-Waai- Weg" worden opgevoerd door de ,,Har- lekinotoneelgroep" onder leiding van Carla Flink. Een en ander is een initiatief van de Stichting Sociaal Cultureel Opbouwwerk Middelburg. Regent het die dag, dan gaat de voorstelling door in de Schouw burg. Dit is te zien aan vlaggetjes op de Lange Jan. Jongen gewond De bromfietser A. M. Alhier reed met matige snelheid over de Bloemenlaan. Bij de kruising met de Jozef Israëllaan stak plotseling een ne genjarige jongen, J. H., eveneens uit deze plaats, de weg over. Hij botste tegen de voorzijde van de bromfiets en werd bewusteloos naar het St. Jozef ziekenhuis overgebracht waar bleek dat hij een zware hersenschudding had opgelopen. Geboren: Edward zv C. Tissink-van Liere; Adriaan zv J Lorier-LooiseRo nald zv R. Soomers-Milot; Constantia dv H. van den Heuvel-Klein jan. Huwelijksaangiften: A. Lazonder, 23 j. en L. van der Hage, 24 j.J. Rijkse, 25 j. en W. Maas, 24 j.; A Rietbergen, 28 j. en L. Keijmel 21 j. Gehuwd: R. Kagcnel en L. J. Zever boom, P. Janse en J. Davidse; L Meul- nueester, 22 j. en C. Schog, 18 j.P.J. Leeuwenburg, 25 j. en E.S. Weug, 22 j. Overleden: Fr R, van Rosevelt, 82 j. w.v. M.E. Praag; A.G. Jong-h, 71 j e.v. W.M van Aller; AJ Hek, 76 j. ev M A. Laairhuis; W. Weys, 71 j. w.v. M. Castel; C van Schelven, 88 j. w.v. D. Smit; Fr. Schroevers, 63 j. e.v. P.H. Braem Nieuw en St.-Joosland Opening kleuterschool De officiële opening van de nieuwe openbare kleuter school .,De Springplank" in de van Aken straat la. zal plaatsvinden op maandag 28 juni a.s. te 14.30 uur. Mejuffrouw M. J. de Jonge, Inspec- trice van het Kleuteronderwijs te Mid delburg, zal de officiële opening ver richten. Westkapelle Vergadering N.C.V.B. Op de maan delijkse bijeenkomst van de N.C.V.B. hield ds. Sijthoff te Made een causerie over het werk van de melaatsen in Su riname. De vergadering stond onder leiding van de presidente, mevrouw L. A van Roo- yen-Van Sighem. In juli en augustus zullen geen verga deringen worden gehouden i.v.m. de va kantie. In september zal de streekver- gadering, die te Biggekerke zal worden gehouden, bezocht worden. (Van een onzer verslaggevers) WISSEKERKE Ook dit jaar orga niseert de Zeeuwse B.O.S.K. weer een uitstapje voor de spastische kinderen in deze provincie. Op dinsdag 29 juni a.s. zal men een boottocht maken, waaraan ook de ouders van het kind kunnen deel nemen. Men vertrekt om negen uur van Zonneveld- De ouders dienen om tien uur in Vlissingen aan de boot te zijn. die ligt op de werkplaats van de P.S.D. aan de Prins Hendrikweg. (Advertentie) 'n Droom wordt werkelijkheid voor U Bij aankoop van f 500. reiskosten voor 2 personen vergoed ZUIDZANDE - Tel. 01170—2161 TERNEIJZEN - ZUIDLANDSTR. TEL. 01150-3529 (Van een onzer verslaggevers) GOES Het boekjaar 1964-65 is ook voor de veilingsvereniging „Zuid Beve land" te Goes wat de fruitoogst aangaat een uitzonderlijk goed jaar geworden. Dat is wel de voornaamste conclusie, die te trekken valt uit liet onlangs uit gebracht jaarverslag van de vereniging fle totale aanvoer overtrof die van vorige jaren en ook da veilingomzet was groter. Om enige cijfers te noemen ter illustratie. De aanvoer van appelen was 47 procent groter, de prijzen negen cent per kg lager, de peren vier cent min der en de aanvoer van peren dertig pro cent meer. Kortom de veiling was te klein, de sorteercapaciteit te gering en te weinig personeel. Ook op de Bevelandse veiling is een verandering in de afzetstructuur van het fruit voelbaar geweest. Nauwlettend zullen de ontwikkelingen gevolgd wor den, zo meldt het jaarverslag. In het verslagjaar bedankten 33 leden, terwijl 6 leden overleden. In totaal traden 61 nieuwe leden toe. In het verslagjaar was totaal ruim 5700 ton aan veilingkoel ruimte beschikbaar. Dinsdag 29 juni zal zuster Michaël van het klooster aan de J. P. Coenstraat, haar zilveren professiefeest vieren. Men zal haar op die dag kunnen feliciteren van 13.00 tot 14.00 uur in het klooster. Zuster Michaël is tegelijkertijd 12,5 jaar als lerares werkzaam aan de r.-k. uloschool alhier. Woensdag 1 juli zal er daarom een H. Mis uit dankbaarheid wor den opgedragen, waarvan de gezangen door de ulo-leerlignen zullen worden verzorgd. De huldigingsbijeenkomst hier na, zal worden gehouden in zaal Juliana aan de Beestenmarkt. Donderdagavond om half acht zal, eveneens in zaal Julia na, een feestavond worden gehouden voor ouders van leerlingen en oud-leer lingen. Tuinliefhebbers Op woensdag 7 juli a.s. is er weer een bijeenkomst van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde van de afdeling Goes Het begint om zeven uur met een bijeenkomst op de gemeentelijke kwekerij van de vijftien deelnemers aan het kweken van lathy- rusbloemen. De niet-deelnemers worden om half negen verwacht, waarbij mede delingen zullen volgen over de excursie op 10 augustus a.s. naa.r Aalsmeer en Boskoop. In september zal de Goese afdeling het 25-jarig jubileum herdenken. Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsen-Vlaanderen: Steenstraat 14, Telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Öeveiand: Klokstraat 1, telefoon 6252 GOES Eerste redacteur Exploitatie- voor Zeeland inspectie Zeeland F. DE LIGT L. K M. DE JONG tel. 6252 Goes tel. 2377 Hulst privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor W est-Zeeuwsch-V laanderen J. PETIT, v. Ostadestraat 41, Oostburg tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren H. REKKERS, tel. 6252, Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU tel. 6252 Goes Prtjs voor losse advertenties oestemo voor de editie Zeeland t 0,18 oer mm 1 nun ingezonden mededelingen 2-'- mm gewone advertenties Bij contract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels of minder t 1.— elke regel meer f 0,25. Als één regel gelden 23 letter's en/of leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. 1 1,60 en f 0,60. Bv 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. Vrouwengilde Het r.-k. vrouwen gilde alhier heeft zijn eerste zomerreis gemaakt. Via St. Niklaas, waar de Her manklok werd bezichtigd, ging het ge zelschap naar Brussel. Hier werd het atomium en het Melipark bezocht, waar de lunch werd gebruikt. Vervolgens werd het vliegveld Zaventhem aangedaan. Ook het Kongomuseum te Tervuren stond op het programma. Daarna volgde een prachtige rit door een bosrijke omgeving. Nadat de dames in Brussel in de gelegen heid waren gesteld om te winkelen gin gen ze weer naar huis. Carillonconcert De heer P. C. Brakman zal zaterdagmiddag van drie tot vier uur concerteren op de beiaard in de toren van het stadhuis. Op het programma staan werkjes van Leen 't Hairfc, J.S* Bach, Valerius, G. Clement, F. Schubert en E. Hulle-broek. Breskens Raadsvergadering De raad komt maandag 28 juni in openbare vergade ring bijeen Voorgesteld wordt om de verordening keurlonen te wijzigen. G.S. hebben namelijk hun goedkeuring ont houden aan het hier ingestelde mini mum keurloon per slachtdier. De veror dening zaa worden gewijzigd volgens het conceptraadsbesluit van de vleeskeu- rhigsd ensf West - Zeeuws oh - Vlaande ren. Mevrouw F. M. Vroon-van Putten heeft er van afgezien om 440m2 grond te kopen achter het gemeentehuis, omdat volgens het wederopbouwplan daar geen loods gebouwd mag worden. De raad wordt voorgesteld om een bepaalde ver ordening in te trekken en te vervangen waardoor het mogelijk wordt dat ook op zaterdag het kantoor van de bur gerlijke stand is gesloten. Zesduizend gulden vragen b. en w. om afsluitdijkje van het zwembad te iaten herstellen van de schade van de najaarsstormen. Aanrijding. Op de Grote Markt heeft zich een aanrijding voorgedaan tussen een personenauto, die werd bestuurd door mevr. C. de W. uit St.-Jansteen en een bromfiets die werd bereden door J. van O. alhier. Beide voertuigen liepen averij op. Het ongeluk gebeurde toen de auto en de bromfiets tegelijkertijd het marktplein verlieten. Van O. wilde rechts afslaan, mevr. De W. linksaf. Heikant Gouden huwelijksfeest Slager Sjef van Goethem zal op 25 juni de dag her denken, dat hij 50 jaar geleden met Ma ria Arens in het huwelijk trad. Deze wettelijke huwelijksdatum zal echter op zaterdag 26 juni gevierd worden en een feestcomité heeft er voor gezorgd, dat, de echtelieden op deze datum flink in de bloemetjes worden gezet. De muziek vereniging Heikant zal een passende se renade brengen Naar Frankrijk A.s. zondag zal door onze plaatselijke muziekvereniging een uitstapje worden gemaakt naar Anchin een voorstad van Valincien in Noord-Frankrijk. Dit voor het opluiste ren van een optocht, die daar wordt ge houden. Op zondag. 4 juli, zal de mu ziekvereniging een bezoek brengen aan Absdale ter opluistering van de kermis en een voetbalwedstrijd aldaar. St.-Jansteen Kermis Zaterdagavond wordt de kermis ingezet met enkele schietingen en het inkorven van duiven. De kermis attracties beginnen echter pas zondag volop te draaien. Wederom moesten ver schillende kermisexploitanten teleurge- seld worden omdat alles bezet is. Voor de autoscooters moest zelfs een plaats je gezocht worden buiten het kermis terrein. De middenstanders en vooral de café houders verwachten veel „volk". Gedu rende alle kermisdagen zijn er schietin gen op de liggende en staande wip. Er zijn kermisvluchten voor de duivenlief- hebbers, waarvoor uit de gehele omge ving grote deelname wordt verwacht. Op verschillende plaatsen is er gelegen heid tot dansen. Voor kermismaandag heeft de wieler club „De Sporters" op veler verzoek een wielerwedstrijd voor nieuwelingen op het programma gezet. De beste nieu welingen uit Brabant en Zeeland zullen Guust Vonck uit Heikant in eigen home komen bekampen. Dinsdag zullen voor de jongens en meisjes volksspelen worden gehouden in de Van Hovestraat. In het goud Karei van Hooij en Ma thilda de Witte, beiden echte Stenenaren vieren hun gouden huwelijksfeest op za terdag 26 juni. 's Morgens zal in de kerk van de H. Joannes de Doper een H. Mis uit dank baarheid worden opgedragen. Hoofdplaat Club wedstrijd. Zondag zal te Hoofdplaat een clubwedstrijd worden gehouden, voor leden van de plaatselijke hengelver. Deze wedstrijd zal gehouden worden van half elf tot half twee. Aan deze wedstrijd nemen ongeveer 40 hengelaars deel. Toneelnieuws Op de bestuursver gadering van onze plaatselijke toneel vereniging „Tot nut en genoegen" werd reeds het programma opgesteld voor het a.s. seizoen. Het ziet er als volgt uit; Op 3 en 10 oktober zal de uitgestelde opvoering plaats hebben van het toneel spel „Nacht zonder dageraad". Op 7 november zal het jeugdtoneel twee opvoeringen geven van een massa spel, de tekst is hiervan nog niet bekend. Op 18, 19 en 20 december zal de ver eniging de schetsen verzorgen tijdens de bonte avonden van de muziekvereni ging. In maart 1966 zal tevens nog een op voering plaatshebben van een blijspel. Ook hiervoor moet nog naar een stuk worden uitgekeken. Brand Er brak brand uit in de bakkerij van de heer J. Frankevijle in de Schoolstraat. Door het spoedig ter plaatse zijn van de Koewachtse brand weer konden de omliggende gebouwen van schade worden gevrijwaard. Men kon echter niet beletten, dat de bakkerij geheel uitbrandde. Omtrent de oorzaak is niets bekend. De bakkerij was ver zekerd. Begrafenis H. Herreweijers Onder zeer grote belangstelling had alhier de begrafenis plaats v^n de heer H. Herre- weyers, die is overleden aan de gevol gen van een noodlottig ongeval op de Azote" te Sluiskil. Achter de baar schaarde zich naast do familie en dorps bewoners vele collega's van de overle dene en tevens afgevaardigden van de directie van de Stikstofmij. Azote" te Sluiskil. Concert harmonie De plaatselijke muziekvereniging „Harmonie" geeft za terdag 26 juni onder de luifel van het stadhuis een concert. Het programma luidt: 1 Manneke Pis (mars) Alb. Schmidt Soleil. Vic. Kalkman; 3. De beide blin den van Toledo, E. H. Mehul; 4. Lijn- wood, J. Ord'Hume; 5. Vier Bagatellen/ P. van Mever; 6 Le Désir (Tuba solo), J. Hartman; 7. Mars der Medici, joh. Wichers; 8. Gouden Vleugels, Hugo de Groot. Verkeersexamens In de commissie kamer van het gemeentehuis heeft bur gemeester J. L. van Leeuwen aan vijf scholieren het verkeersinsigne-met-lof uitgereikt Jacques de Betue, Franqois Pijcke Waterlandkerkje, Antoine Boon man en Kees Spierenburg, allen van de katholieke lagere school en Dicky Kaij- ser uit Aardenburg van de christelijke lagere school, hadden zowel in het schriftelijk als in het praktische examen geen fouten gemaakt. De burgemeester toonde grote waardering voor de presta ties van deze jongeren en overhandigde hen het diploma met ereteken. Felici taties waren er nog van de adjudant der rijkspolitie J. K. Hariot. De prijsuitreiking werd bijgewoond door de leden van het comité jeugdver - keersexamen en door de inspecteur van he lager onderwijs district Middelburg de heer J. Gelijns. Retranchement Raadsvergadering Maandagavond vergadert de gemeente raad Voorgesteld wordt om een wacht- verbod in te stellen vanaf café ,,Lu- teijn" tot aan de vuilnisbelt. Het college is bereid om medewerking te verlenen aan een beplanting van de kanaaldijk vanaf de Zwinbrug tot bijna aan de kom der gemeente. De kosten komen ten laste van de cultuurtechnische dienst, terwijl gedurende de eerste twee jaar geen on derhoudskosten ten laste van de ge meente komen. Schoondijke Kaartleesrit Zondagmiddag start de Willem Beukelszoonrit, georgani seerd door de W-Z.A. Het is dit jaar een gevarieerde kaartleesrit geworden over-een lengte van 65 kilometer en met een gemiddelde snelheid van 30 km per uur. De eerste auto start te Schoon dijke om twee uur bij zaal Wijffels en de prijsuitreiking vindt plaats te Bier vliet in café: ,,De Vriendschap", on middellijk na afloop van de rit. Westdorpe Telefoon rijkspolitie Na het vertrek van de vorige postcommandant der rijks politie, de heer de Kort, was alleen wachtmeester J. Strobbe telefonisch be reikbaar. De nieuwe postcommandant, opper wachtmeester Hendrikx, heeft nu ook een aansluiting. Het nummer is: 637. (Van o-nze correspondent) Dat voorkomen beter is dan genezen, heeft de gemeentepolitie het vorig jaar ondervonden, toen zij op de gedachte kwam om aan het einde van de zomer vakantie voor de jeugd van 8 tot en met 14 jaar een vakantieweek te organise ren. De politie wist bij ondervinding dat tegen het einde van de vakantie, wanneer de jaarlijkse reizen er op zitten, de jeugd zich gaat vervelen en aller lei baldadigheden gaat uithalen. Dit al leen maar verbieden, heeft geen enkele zin, zo redeneerde men- Beter zou het zijn er iets voor in de plaats te zetten, b.v. allerlei kinderspelen, een week lang. Er zat nog een voordeel aan vast, n.l. dat de jeugd de overtuiging wordt bijge bracht, dat de politie geen mensen zijn waarvoor men bang moet zijn, zolang men niets op zijn kerfstok heeft. Alles bij elkaar is die week het vorig jaar een groot succes geworden en dus was het te verwachten dat de politie ook dit jaar een dergelijk evenement zou or ganiseren. Dit jaar zal de politie de jeugd gedu rende de week van 16 tót en met 20 au gustus bezig houden. Voor een bedrag van één gulden kunnen alle jongens en meisjes van 8 tot en met 14 jaar een gehele week aan alle spelen meedoen en er nog mooie prijzen mee winnen ook. Op net programma staan een oriënte- tierit, zwem- en atletiekwedstrijden, hindernislopen en straattekenwedstrij den. Het vertonen van een leuke film wordt een bijzondere attractie en ook de jeugd- verkeerstuin zal worden ingeschakeld. Als voorloper op de echte wielerwed strijd in augustus organiseert de ge meentepolitie een jeugdkoers, op het zelfde parkoers. Sluis (Van onze correspondent) De benedenruimte van de korenmolen de Brak is officieel als restaurant in ge bruik genomen. Door een verbouwing is het interieur omgetoverd in een bijzon der intieme omgeving. Ondanks de ver bouwing van de benedenverdieping tot restaurant zal het normale vreemdelin- genbezoek aan de molen in werking door kunnen gaan. De exploitant van de zaak is de heer W. F. M. van Enschot. Vellen uit Sluis en omgeving hebben de recep tie bijgewoond. Namens het gemeentebe stuur was burgemeester P. F, van Hoo- tegem aanwezig. De provinciale WV was vertegenwoordigd door de directeur, de heer J. de Regt, terwijl er bovendien vertegenwoordigers van de VVV en het Horecabedrijf ter plaatse aanwezig wa ren. Hardlopen Zaterdagmiddag organi seert de sportvereniging: „Spende" hardloopwedstrijden door de straten van Sluis, dit ter gelegenheid van de jaar lijkse kermis. Er kan, naar gelang van de leeftijd van de deelnemers, aan wor den deelgenomen in vier groepen. Bij de jongste groep is het mogelijk om ook in schoolverband in te schrijven. De wedstrijden beginnen 's middags om twee uur bij zaal: ..Lamminsvliet". Overplaatsing De heer P- Bosch, adjudant bij de brigade Sluis van de Koninklijke Marechaussee is met ingang van 1 juli e.k. in gelijknamige functie overgeplaatst naar de brigade te Vlis singen. Zuiddorpe Zwanen verhuisd Het wilde zwanen paar van de Waterhuispias is met zijn acht jonge zwaantjes verhuisd naar rus tiger oorden, namelijk de Moerspui-Wa tergang. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Gedeputeerde Staten van Zeeland zullen de Staten op 8 juli a.s. een voorstel doen tot concentratie van de polders en waterschappen in West Zeeuwsch-Vlaanderen. Gedeputeer de Staten willen de in West Zeeuwsch- Vlaanderen gelegen calamiteuze polders of waterschappen, de waterkeringen voor deze polders en waterschappen èn de Ne derlandse gedeelten van de internationale polders of waterschappen invoegen in het waterschap Het Vrije van Sluis. Aangezien in 1966 waarschijnlijk een ontwerp van een nieuw algemeen wa terschapsreglement aan de Staten zal worden aangeboden hebben Gedeputeer de Staten voor het vergrote waterschap Het Vrije van Sluis geen geheel nieuw ontwerp-reglement willen opstellen. Zij menen dat voorlopig volstaan kan wor den met een aanvulling van het bestaan de bijzondere reglement van het water schap Het Vrije van Sluis. De bij de concentratie betrokken pol der- en waterschapsbesturen hebben ver schillende opmerkingen en bezwaren met betrekking tot de concentratie naar vo ren gebracht. Zo is er gevraagd of er geen moeilijk heden zullen ontstaan m.b.t. de Belgische gedeelten der internationale polders. G.S. verwachten van niet. In de wederzijdse rechten en verplichtingen komt geen wij ziging. Alleen het bestuur van de Ne derlandse gedeelten van de internationale polders en waterschappen gaat over in andere handen. Uitspraken vam zowel de Nederlandse als Belgische Kroon recht vaardigen de concentratie volledig. hebben geprofiteerd, achten zij een be- achterstallige werken. Aan de hand hier. Gedeputeerde Staten zijn van oordeel dat voor de in te voegen gebieden in het bestuur van Het Vrije van Sluis een aan tal bestuurszetels moet worden inge ruimd. In verband met de invoeging der calamiteuze polders stellen G. S. voor het aantal gezworenen met twee en het aan tal hoofdingelanden en hoofdingelanden- plaatsvervangers met vier uit te breiden. Met het oog op de invoeging van de in ternationale polders wordt voorgesteld het aantal hoofdingelanden en hoofdinge landen-plaatsvervangers uit te breiden met twee. Het aantal gezworenen in Het Vrije van Sluis zal zodoende op tien, het aantal hoofdingelanden en hoofdingelan den-plaatsvervangers op 46 worden ge steld. Van de zijde der calamiteuze polders is er op aangedrongen het naar elkaar toegroeien van de polderlasten zo snel mogelijk te laten geschieden. Zij hebben een termijn van vijf jaar genoemd. Hoe wel Gedeputeerde Staten niet ontkennen dat in de calamiteuze polders reeds jaren een hoog geschot betaald moet worden, waarvan de achterliggende polders en waterschappen steeds zonder betaling (Van onze correspondent) NIEUW-NAMEN Reeds geruime tijd bestaat er een plan om het wegvak Lan ge Nieuwstraat - Nieuw Naimen te ver beteren. Vorig jaar werd in de raad van Clinge het besluit genomen om de be nodigde gelden hiervoor beschikbaar te stellen. Er zal een bijdrage in de aanleg- kosten van de weg gegeven worden. In tótaal bedragen deze kosten f 745.175. Ook zal een bijdrage gegeven worden in de kosten van het plan van ontwerp. Deze kosten bedragen in totaal f 7355,25. De gronden welke voor de verbetering van het wegvak worden aangekocht zullen door deskundigen worden getaxeerd. De voorlopige overeenkomst met de eige naars is reeds tot stond gekomen. Voor de verbetering van het wegvak Zeegat-Zandberg zijn de deskundige schatters met de taxaties van de beno digde gronden klaar gekomen. De aan- legkosten van de weg zullen f 192.408 bedragen en de kosten van het plan van ontwerp f 9990,75. Met de meeste eige naars is reeds een voorlopige overeen komst tot stond gekomen. Ook in deze verbetering zal de gemeente Clinge een bijdrage verstrekken. Door G. S. was een voorstel gelanceerd waarbij de presentiegelden van de raads leden kunnen worden opgevoerd tot twintig gulden. Voor de commissieleden zal het presentiegeld maximaal tien gul den bedragen. Alle raadsleden gingen hiermee akkoord. Wegens het vertrek van de heer Smet uit deze gemeente was er een vacature in de raad ontstaan. IJn) zijn plaats zal als lid in aanmerking ko men de heer F. Dobbelaar. Bij onderzoek werden zijn geloofsbrieven in orde be vonden. hoorlijke overgangsregeling toch wel noodzakelijk. Een mindmale aanpassing van het geschot van twee gulden per jaar vinden zij in dit verband redelijk. In de praktijk komt het hierop neer dat na ongeveer tien jaar een uniform geschot zal zijn bereikt. Overigens zal de commissie, die belast is met het ontwerpen van een nieuw al gemeen waterschapsreglement voor Zee land, onderzoeken in hoeverre het begrip „belang bij het waterschap" kan worden ingevoerd bij de vaststelling van de ge- schotsheffing. Ook zal deze commissie zich gaan verdiepen in de vraag of er aanleiding bestaat de waarde van de ge bouwde eigendommen meer dan tot nu toe bij de regeling van de geschotsheffing te betrekken. Er zijn nogal wat bezwaren ingebracht tegen de door G.S. voorgestelde verre kening van de bezittingen, schulden en (Advertentie) fik; r^9uw (Van onze correspondent) WOLPHAARTSDIJK Gezien het groeiend aantal verzoeken meende het gemeentebestuur een verordening op de netting van precariorechten te moeten vaststellen. De meeste raadsleden von den, dat b. en w. de juiste weg bewan delden. De heer D. Vleugel jr. (CHU) vond échter de verordening te ver gaan Hij vond het onbillijk dergelijke uitput tende rechten op de inwoners te heffen. De heer Joh. Kaboord (PvdA) stelde voor in een volgende vergadering op nieuw met een wat minder uitgebreide verordening op tafel te komen. Uitein delijk gaf de raad toch zijn fiat aan het voorstel in die zin, dat alleen rechten verschuldigd zijn voor verlaagde inritten en het gebruik van openbare gemeen tegrond. Alleen de heer Kaboord stemde tegen. Voor een bedrag van 120.000 zal de gemeente een tweede jachthaven, de z.g. tweede Schorhaven, en een tweede loods voor winterberging van boten bouwen. Een en ander zal dan voor de duur van dertig jaar aan de watersport vereniging Wolphaartsdijk", die hier om verzocht had, verhuurd worden. De jachthaven is weer een ontwerp van de Nederlandse Heidemij en zal voorzien worden van steigers, een botenheliling en een afdoende oeververdiediging. In het kader van dit voorstel brak de heer Joh. Kaboord nog een lans voor openbare aanbesteding. De heer G. de Witte (SGP) toonde zich een voorstander van de bevordering van recreatie, maar lan ceerde tegelijk een waarschuwing tegen de zondagontheiliging. Vastgesteld wer den een bouwexploitatie- en schadever goedingsverordening. Van de heer W. van de Kreeke werd geen stukje grond gekocht, zoals aanvankelijk door b. en van zijn G.S. tot de overtuiging geko. men dat het inderdaad billijker is geen verrekening toe te passen, omdat Het Vrije van Sluis ook de waterstaatkundige taak en de verdere verplichtingen van de in te voegen polders en waterschappen op zich neemt, zonder dat daarvoor enige betaling wordt gevorderd. Gedeputeerde Stoten zijn ook tegemoet gekomen aan het bezwaar dat de hoofd, ingenieur-directeur van rijkswaterstaat in Zeeland heeft ingediend tegen de handhaving van de begrenzing van het waterschap aan de zeezijde. De begren» zing zal nu worden vastgesteld zoals bij de concentratie der waterschappen in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen. is geschied, (Van een onzer verslaggevers) ZAAMSLAG In „De Poort" Zaamslag heeft de afdeling Oost< Zeeuwsch-Vlaanderen van de C.B.T.B, de jaarvergadering gehouden, In zijn openingswoord betoogde voor zitter P van Hoeve uit Axel, dat de landbouwers zich blijvend dienen te ba zinnen op aanpassing van hun bedrij ven aan de moderne eisen. Hij roerde voorts het gemeenschappelijk landbouw beleid voor de E.E.G.-landen aan en zei van mening te zijn, dat ook de agra rische sector haar aandeel moet leve ren aan het streven naar een „politieke Eu: opese eenheid." De jaarverslagen van de secretaris en penningmeester werden goedgekeuni, Na afloop van het huishoudelijk gedeem van de vergadering gaven de heren IL de Jonge en L. Huissen een verhande ling over hun ervaringen, opgedaan tij dens een reis naar en door Israël, Men vei toonde een serie uitstékende .kleurendia's. De vergadering werd, behalve door vele leden, ook bijgewoond door o.m. burgemeester J. van Wijk van Zaam slag, erevoofzitter C. de Putter en het erelid C. de Kraker uit Zaamslag, die dat werd tijdens de vergadering ge memoreerd onlangs is onderscheiden met de gouden medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. VLISSINGEN Rijks hogere burger- school afd. A: Thilly Addink Vlissingen, Rudi Buschgens Vlissingen, Johan Evers- dijk Souburg, Hanni Frank Vlissingen, Annemarie de Korte Vlissingen, Wiet? Mesman Souburg, Ineke Steendaim Vlis singen, Peter v. d. Steenoven Vlissingei; Marian Smulders Vlissingen, Joke dt Smit Vlissingen, Frans Veygen Vlissin gen, Johan de Voogd Vlissingen, Michaë! Wise Vlissingen. 1 kandidaat afgewezen MIDDELBURG Gemeentelijke op- leidingsschool voor. kleuterleidsters. Ge slaagd: J. J. Baas, Nieuwland: S. F, Behage, Breskens; C. M. Bermèn, Hansweert; M- J. Beijer, Middelburg; M L. A. van Damme, Groede; H. B. E'lenbaas. Tholen; J. F. Fremouw, Schoondijke; M. C. Th. Geensen, 's-Gfg- venpolder. ST. NIKLAAS (B) Aan het rijks- technisch instituut slaagde Ludy Suij uit Koewacht voor hoger middelbaar afd. electronica. Morgen, zaterdag 26 juni is het hoog- ater te Hansweert om 0.08 en 12.43 uur; Terneuzen 12.14 en 00.00 uur; Vlissingen werd voorgesteld Op aanraden van 11.40 en 00.00 uur; Wemeldipge 9.40 en (Advertentie) de heer Kaboord zal getracht worden een grondruil overeen te komen, met de mogelijkheid dat de scherpe hoek Le pelstraat - Villa Novastraat afgrond kan worden. Ook de raad ging niet ak koord met het voorstel tot geven van subsidie aan de Nederlandse Unie van Speeltuinorganisaties. Wolphaartsdijk heeft n.1. geen speeltuin. Het uitbrei dingsplan in hoofdzaak werd vastgesteld. De raad vond het goed dat de gemeen schappelijke regeling Centrale Werk plaats „De Beveland-en" werd gewijzigd in verband met het stichten van een de pendance te Tholen, mits door deze toe treding van deze Tholense gemeente gen grotere financiële bijdrage zou ver schuldigd zijn. Bekeken zal worden of de bushalte op de Ring Oud Sappinge verplaatst kan worden. De heer D Vleu gel achtte dit uit een verkeerstechnisch oogpunt zeer wenselijk. De heer Joh. Ka- boord vond, dat het verkeer op de Zee dijk in de buurt van de jachthaven nog al wat last ondervindt van het publiek, dat de patates-friteskraam aandoet. Naar een oplossing zal worden gezocht Tot slot deelde de voorzitter, jhr. drs. p. Beelaerts van Blokland nog mee, dat de plaatselijke Oranjevereniging plannen in petto heeft om op de te verwachten verlovingsdag vain prinses Beatrix feeste lijkheden te organiseren. "i BIOSCOOP: TERNEUZEN, Luxor OOSTBURG, Ledel Theater AXEL, Het Centrum GOES, Grand VLISSINGEN, Luxor VLISSINGEN, Alhambra MIDDELBURG, City MIDDELBURG, Electro TITEL: INHOUD: Het verdachte huis van Madame Polly Schels van een huis van verdachte zeden. De duivel als leidsman Het geheim van de Witte Spin The Carpetbaggers of: De duivel als leidsman Hercules, Samson en Ulysses Buffalo Bill Buffalo BUI Gevechtoklaar Een jongeman maakt na een erfenis een geweldige carrière, waarbij hij niets en niemand ontziet. Een avonturenfUm waarbij het schijnbaar onoplosbare raadsel tenslotte toch ont ward wordt. Zie Oostburg, Ledel Theater. De drie hoofdfiguren steken elkaar in krachtpatserij de loef af. Na tekening van een vredesverdrag zaaien blanke oproerkraaiers onrust. Zie Vlissingen, Alhambra. Met het doel een promotie te maken voert een kapitein de meest gevaarlijke acties uit Tenslotte komt hij om het levea WAARDERING: Het milieu is op de bekende wijze over het voetlicht gekomen. Regisseur bepaalde zich te veel tot een bepaalde opdracht. De film draagt meer het stempel van producer Levine. Een met routine en veel verve gemaakte film. Zie Oostburg, Ledel Theater. Routinewerk, dat c'oor veertienjarigen ge waardeerd zal worden. Een regelrechte Indianen-western. Recht- toe-recht-aan verfilmd. Zie Vlissingen, Alhambra. Nuchter verteld, zonder pathos. Het ver haal boeit door zijn ongecompliceerde stijl. 13.23 uur. terneuzen Luxor 20 uur Het verdachte huis van madame Polly, 18 j. DE KLINGE Cinema v. Dijck 19.30 uur De grote ontsnapping, 14 j. BIERVLIET 19.30 uur Raadsvergadering GROEDE Sportcomplex Schoolwedstrijden Groe de en Breskens VLISSINGEN Luxor 20 uur Hercules, Samson ea Ulysses, 14 j. Alhambra 20 uur Buffalo Bill, 14 j MIDDELBURG Electro 19.30 uur Gevechtsklaar City 20 uur Buffalo Bill GOES Grand 20 uur De duivel als leidsman 18 jaar MIDDELBURG City 20 uur Buffalo Bill, 14 j. Electro 19 en 21.15 uur Geveohtsklaai, 14 jaar VLISSINGEN Luxor 19 en 21 uur Hercules, Samson ef Ulysses, 14 j. i Alhambra 19 en 21 uur Buffalo Bill GOES Grand 19 uur De duivel als leidsman, 13 jaar HEINKENSZAND Wed. A. Vermeulen 14 uur Schietinf staande wip OOSTBURG Ledel 20 uur De duivel als leidsman, 18 jaar TERNEUZEN Luxor 20 uur Het verdachte huis van Madame Polly, 18 j. HULST De Graanbeurs 15 uur Amusements muziek I DE KLINGE Cinema v. Dijck 15 en 19.30 uur D® grote ontsnapping SCHOONDIJKE Zaal Wijffels 20 uur Dansen KRUININGEN Voetbalveld 13 uur Voetbaltoernooi pu pillen Bedrijfshallen C. Meyer 15 uur Turn- demonstraties Ons Dorpshuis 19.30 uur Dansen ST. JANSTEEN Piet de Bruin 15 uur KermLsschiettng St. Jan 15 uur Kermisschieting AXEL Het Centrum 20 uur Het geheim van de witte spin, 14 j. KOEWACHT J. v. Doorn 15 uur Schieting HELLESTRAAT L. Janssens 15 uur Schieting BIERVLIET De Vriendschap 19.30 uur Dansen SCHIPHOL (ANP)* buitenlandse maatsc liansa een onderhouil Boeing 727 toestelle gen. Van nu af aan .1 vliegtuig n.l. de d Frankfort overncmel Viscount machines, cB gebruikt. Dit betekent eerl vliegtijd van 75 tot'. Iedere morgen om 727 als eerste lijnvli om na een vlucht 1 Frankfort te landen geeft aldaar aansluit dan 29 bestemming! (aankomst 10.40 uur), Rome (11.35 uur) er uur), 's Avonds om „Europajet" op haar hol terug. De Europajet, zoals machines noemt, die sagiers kan bergen, is zo ingericht, dat zij plaats biedt. De kruissnelheid v draagt 930 km per i (Van onze cor:| DEN HELDER Texel ermee akkoord op Texel het verhur zeesportvissers wordei de exploitant een ver het gemeentebestuur. Deze vergunning k: verkregen als de bot< behorende materiaal strenge veilig'heidseisei ander zal na goedkeu] aan de politieverorde gevoegd. Aanleiding tot deze gelukken in 1964 w; verdronken. Ten onr< sportvissers dat de va ar lijk is, maar op staat bij wassend en I enorme stroming. 1 De tientallen boten, - zes exploitanten in gel g*3en van allen aan c inwendig drijfvermoge; treffende boten verbou moeten worden, zijn voor dit onderdeel va overgangstijd van vijf j (Ad vertei V-s-

de Stem | 1965 | | pagina 2