Huizen sneuvelen voor griffie Herstel van basiliek vergt meer geld dan verwacht Keu wat Walcheren Schoenindustrie had over algemeen een goed jaar Zeeuwsch-Vlaanderen Z.-Beveland TOERISTEN GEVEN WEER BLIJK VAN INTERESSE „SONDE MIDDELBURG VLISSINGEN GOES AXEL B. Ullings directeur van Eindhovense HULST TERNEUZEN PSY klopt Norrkoping Voorwat voor mu zijn er Reeds 10S woningen Ingewandzi doodt meer duizend In Indonesië aan „besclia op West-I DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 22 JUNI 1965 Kruiningen JAARVERSLAG BEDRIJFSCHAP Wolfaartsdijk Hansweert Dagblad De Stem Gemeente deelde subsidies uit Waterlandkerkje 568ste STAATSLOTERIJ Oudenbosch blijft steunen Clinge Bestuursmutatie boerenleenbank NS. neemt proef met „rolwagen" Eindhovense primeur EXAMENS Eerste rode bessen van vollegrond aangevoerd Jongeman te Made bij het zwemmen verdronken Intertotocompetitie HOOG WATER Vandaag Morqe^ SINDS JUNI 2 2 Zilveren jubileum Maandag was het 25 jaar geleden, dat de heer Jac Seymoer als tijdelijk ambtenaar zijn werkzaamheden op het secretariaat van de Kamer van Koophandel begon- 's Morgens werd de heer Seymoer en zijn gezin ten kantore ontvangen door het bestuur der Kamer. Voorzitter C A. Kammeraad sprak de jubilaris met van waardering getuigende woorden toe on der aanbieding van een geschenk onder couvert. Mevrouw Seymoer ontving bloe men. De algemeen secretaris, de heer De Jonge, haalde, onder aanbieding van een persoonlijk aandenken, vervolgens herinneringen op uit de tijd van de sa menwerking in de oorlogsjaren en de daarop volgende periode van opbouw. Namen® het gezamenlijke personeel werd de heer Seymoer een diascherm aangeboden door de heer Touw- Motorrijder gewond De motorrij der W. G. M, uit Gapinge verleende op het Betje Wolfplein geen voorrang aan een van rechts uit de Walstraat komende personenauto, bestuurd door G. de P alhier. Een botsing volgde, waarbij de motorrijder tegen het weg dek sloeg. Dokter Bil verleende eerste hulp, waarna M. per ambulance naar het St. Josephziekenhuis is overgebracht. Vermoedelijk met een zware hersen schudding. Beide voertuigen liepen vrij ernstige schade op. Leidersdiploma keurturnen Kortge leden slaagde de heer D. Weststrate uit Vlissingen voor het leidersdiploma keur turnen. Nederland telt slechts een 12-tal van deze diplomahouders, de heer West strate is de enige bezitter in Zeeland. Hij is werkzaam bij de gymnastiekver eniging „Oranje-Nassau" en is ook ac tief in de Zeeuws-Brabantse Turnkring. Loterij-opbrengst De dit jaar door supportersvereniging ,,Rood-Wit" gehou den loterij heeft netto f 885,- opgebracht, welk bedrag ter beschikking is gesteld aan de Voetbalclub „Vlissingen" voor jeugdwerk in de vereniging. Visaanvoer In de week van 14 t m- 19 juni j.L werden aan de mijn te Vlis singen de volgende hoeveelheden vis aangevoerd: 3857 kg garnalen, 503 kg bot, 1725 kg schar, 375 kg schol, 4 kg wijting, 368 kg tong, 7 kg tarbot, 3 kg griet, 15 kg paling, 12 kg poon en 16 kg rog. Concert De harmonie E M.M. heeft voor een vrij talrijk publiek een con cert gehouden in de muziektent op de Grote Markt. Begonnen 'werd met de mars Right Out, waarna de ouverture La festa splendora ten gehore werd gebracht. Hierna volgde de vrolijke wals „Late Rozen", waama de Drinamars volgde. De Sledepaardjes, een duet voor pistons werd zeer voortreffelijk gebracht. Met de Symphonie in C en de Telstarmars werd dit concert besloten. Hierna werd nog opgetreden door de boerenkapel van E.M.M. Tennisfinales Voor de tennisclub „Kruiningen" zijn de finalewedstrijden om het clubkampioensohap gespeeld. Bij de dames legde beslag op de ti tel mevr. J.H. Polderman-Verhage. Zij versloeg mevr. C. Nieuwenhuijse-Voge- laar in 2 sets met 6-2, 6-2. Mevrouw Polderman kwam hierdoor in het bezit van de W. J L. de Groof-wisselbeker. Ook bij het herenenkelspel kwam de wisselbeker in bezit van de familie Pol derman. In de finale kwam Alex Pol derman uit tegen zijn vader, de heer P.M. Polderman. Polderman junior won de door de club beschikbaar gestelde wisselbeker door zijn vader in 3 sets te verslaan (7-5, 4-6. 6-1). Raadsvergadering Tijdens de woens dag te houden raadsvergadering zal de raad worden voorgesteld drie verordenin gen vast te stellen, t.w. een bouwexploi- tatieverordening, een schadevergoedings ver ordening en een verordening op de heffing van precariorechten. Daarnaast zal het voorstel worden gedaan het uit breidingsplan in hoofdzaak voor de ge meente vast te stellen. (Van onze correspondent) TILBURG. Het jaar 1964 is in het algemeen een goed jaar ge weest voor de schoenindustrie, al dus het jaarverslag 1964 van het bedrijfschap van de schoenindu strie. De produktiegroei was in het eerste half jaar zeer aanzienlijk, later is deze wat afgeflauwd. Voor het gehele jaar bedroeg de produk- tiestijging ruim zeven procent. Was de bedrijvigheid in het tweede half jaar wat geringer dan in het eerste semester, zij bleef toch op zodanig niveau dat er van werkverkorting of ontslag van personeel geen sprake was. Vele bedrijven bleven zelfs nog kampen met een personeelstekort. De uitvoer heeft een verheugende stijging te zien gegeven. Gerekend naar de waarde bedroeg deze voor leren schoenen 19 procent, voor alle soorten schoeisel tezamen 9 procent. De binnenlandse schoeiselconfectie heeft zich echter minder gunstig ont wikkeld dan was voorzien. De omzetten in de schoenwinkels stegen naar waarde met zeven procent en naar hoeveelheid met drie procent. Met deze ontwikkeling bleef de schoenenbranche achter bij vele andere bedrijfstakken in de sector con- Wielrydster gewond Op de Patijn- weg passeerde de wielrijdster R. S. uit Kloetinge een geparkeerd staande per' sonenauto op het moment, dat uit te genovergestelde richting een personen auto naderde, bestuurd door K. de J alhier De 'wielrijdster botste tegen de per sonenauto en kwam hierbij te vallen. Zij liep -schaafwonden en een hersen schudding op. De fiets werd zwaar be sohiadigd. Concert Voor genodigden heeft de koninklijke harmonie „Sciheldegalm" in de zaal „Zeelandia" een concert gege ven. Op dit feestelijk concert werden nummers ten gehore gebracht, waar mede ,.Scheldegalm" op het nationaal federatief concours te Veere een ecla tant succes geboekt heeft door met een eerste prijs huiswaarts te keren in de afdeling uitmuntendheid. De avond werd geopend met de Schel- degalmmars. Daarna werd het woord gevoerd door de voorzitter der vereni ging, de heer Gh. de Paauw, die door een bloemenhulde te brengen aan me vrouw Oele-Polderman en mevr. A. van Eijkeren, tevens alle vrouwen eerde, die in de afgelopen maanden zo vaak hun echtgenoten ten behoeve van de mu ziek hadden moeten afstaan. Hierna werd het verplichte nummer van het concours de Symphonie Popu laire ten gehore gebracht. Het vrije num mer, Dans la bruyère, volgde hierna. Loco-burgemeester I. van Iwaarden com plimenteerde geheel Hansweert en zelfs de gehele gemeente Kruiningen met zo'n subliem muziekgezelschap. Hierna werd het muzikale gedeelte afgesloten met de mars Sims of the brave. Hierna was er een gezellig samenzijn. K.V.P.-vergadering In de zaal Tha lia" werd door de plaatselijke afdeling der K.V.P- een vergadering gehouden. Op deze vergadering werden algemene punten besproken o.a. hulp aan de min- derontwikkelde gebieden, verkiezingen in België en verkiezingen in de Rijnmond. Ook bij de rassendiscriminatie werd ge ruime tijd stilgestaan en wel speciaal bij de hulp welke Nederland aan het Defence and Aid Fund voor Zuid-Afri ka verleent. De vergadering was on danks het bijzonder fraaie zomerweer goed bezocht. Besloten werd op de der de zondag in september opnieuw bijeen te komen. Dagblad vooi Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsen-Vlaanderen; Steenstraat 14, Telelouo 2377, Huist voor Walcheren en Zuid-Beveland; K.lokstraat 1, teletoon 6202 GOES Eerste redacteur Exploitatie- inspectie Zeeland L. K. M DE JONG tel. 2377 Hulst voor Zeeland F. DE LIGT tel. 6252 Goes privé 7300 Goes Redacteur voor i )ost-Zeeuwsch- Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor W est-Zeeuwsch- V laanderen J PETIT, v. Ostadestraat 41. Oostburg tel 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren H REKKERS, tel. 6252, Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Bevelana en Walcheren K MENU tel. 6252 Goes Prils voor losse advertenties bestemo voor de editie Zeeland t 0,18 oer mm i nam ingezonden mededelingen 21'- mm gewone advertenties Bij contract aanzienlijke reductie .Kleintjes": 3 rebels ot minder t 1,— elke regel meer f 0,25. Als ééD regel gelden 23 letters en/ol ie estek ens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. t 1,60 en t 0,60. B 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen haLf geld. Rode Kruistocht Zaterdag 26 juni a.s. wordt alhier de jaarlijkse Rode Kruis-tocht gehouden. Nu reeds zijn vele inschrijvingen binnen. Men start om half drie bij de jeugdherberg. Tussen kwart voor drie en drie uur defileren de wan delaars voor het gemeentebestuur. Rode Kruis-vertegenwoordigers en genodigden. Het traject loopt langs de kanaalwer- ken, dart voor velen een extra attractie zal vormen. De routes zijn 10, 15 en 25 km. Voor de jeugdige deelnemers is er een vijf kilometer-afstand. De luchtmacht heeft reeds haar deelname toegezegd. De drumbands Hosanna en Thalia en de drumband Axel verlenen him medewerking. Schade by botsing In de gevaar lijke bocht ter hoogte van garage Lido had een aanrijding plaats tussen een bromfiets bestuurd door M. P. van C. alhier en een motor, bestuurd door G. M. van A. uit Vogelwaarde. De motorrij der werd geadviseerd zich onder dok tersbehandeling t© stellen. Er ontstond aan de beide voertuigen schade. Cadzand (Van onze correspondent) De gemeenteraad van Cadzand. ver leende een bijdrage van 397 gulden aan de plaatselijke afdeling van de E.H.B.O. voor het aanschaffen van een zuurstof koffer. Hieraan werd de voorwaarde verbonden dat de koffer gedurende de zomermaanden geplaatst zal worden in het gemeentelijk zwembad en dat bij een eventuele liquidatie de gemeente eigenaresse van de koffer wordt. De interkerkelijke commissie voor het maatschappelijk werk in West Zeeuwsch- Vlaanderen kreeg f 1044,- De heer K. Malcorps werd benoemd in de huisves tingscommissie en mevrouw J. Adri- aansen-de Neef en J. A. Koods werden afgevaardigd in het kiescollege dat de adviescommissie ingevolge de algemene bijstandswet zal moeten samenstellen. Een voorstel van b. en w. tot het be schikbaar stellen van f 250,. voor ver lichting van het waterschapsgebouw werd teruggenomen nadat gebleken was dat de raad hiervoor niets voelde. Aan G.S van Zeeland zal geadviseerd wor den de wethouderssalarissen te verho gen tot f 1692,- per jaar. Wethouder J. de Bruine en het raadslid I. Hullu waren hiertegen. De eerste voorberei dende maatregelen werden getroffen om zomerwoningen te bouwen in de Vla mingpolder. De Heuvelstraat wordt voor f 2150,- bestraat. van de vergadering werd hiervan toe gevoegd aan het reservefonds f 100.000,- terwijl f 105.023,- werd gebruikt voor extra-afschrijving op gebouwen. De vrije reserves belopen nu f 1.400.000, In dc plaats van het aftredend be stuurslid, de heer F. Dieleman, die zich niet meer herkiesbaar stelde wegens zijn vergevorderde leeftijd, werd de heer J. Dieleman, Pzn gekozen. Als lid van raad van toezicht werd de heer H. de Jonge herkozen. Auto's botsten Mejuffrouw van S. alhier wilde vanaf de Axelsestraat de Tuinstraat inrijden. Zij moest daarvoor stoppen, hetgeen blijkbaar te laat werd opgemerkt door J, D. alhier, die met zijn personenauto achter mej. van S. aanreed. De auto's botsten, waardoor zij vrij zwaar werden beschadigd. Jongetje aangereden Op de Binnen dijk (tussen Terneuzen - Sluiskil - Hoek) werd de driejarige R. S. aangereden door een auto, bestuurd door A. D. uit Hoek, toeijf, het jongetje plotseling de weg overstak. Het kind liep een hoofd wonde op en werd door dokter Hofstee behandeld. Veilig Verkeer Veertien leerlingen van de Inspecteur Leenhoutsschool heb ben deelgenomen aan het verkeersexa- men. Twaalf leerlingen behaalden het diploma. Het praktisch gedeelte werd te Oostburg afgenomen. consumptiegoederen. De invoer van schoenen vertoonde opnieuw een aan zienlijke stijging, zij het ook minder dan in voorafgaande jaren. De invoerwaarde steeg nl. met 21 pro cent tegenover 31 procent in het daaraan voorafgaande jaar (1963). Gelet op de ontwikkeling van de binnenlandse afzet van de Nederlandse schoenindustrie en van de schoeiselinvoer enerzijds en de geringe groei van de omzetten van de detailhandel anderzijds moeten de voor raden bij d'e schoemdetailhandel enigszins zijn gestegen. Daar er geen aanleiding bestaat voor 1965,een spectaculaire groei van de consumptie te verwachten, zijn de vooruitzichten voor dit jaar wat bin nenlandse afzet betreft niet hoog gespan nen. Hierin is een reden temeer gelegen om alle krachten in te spannen tot ver sterking van de concurrentiepositie zo wel op de binnenlandse markt als met het oog op de uitbreiding van de export. Het jaarverslag vervolgt met d;e consta tering dat de produktiviteit in de schoe nenindustrie een duidelijke vooruitgang vertoont. De maatregelen die in vele ondernemingen zijn genomen om tof een meer rationele produktie te komen, lei den tot het resultaat dat met minder personeel aanzienlijk meer geproduceerd kan worden. Met het oog op de noodza kelijke versterking van de concurrentie kracht is het verheugend, dat verschil- lendle vormen van samenwerking in de schoenindustrie tof ontwikkeling ko men. Men merkt daarvan tot dusver naar buiten niet veel, omdat in vele gevallen er de voorkeur aan wordt ge geven in stilte te werken tot de samen werking vruchten gaat afwerpen, liever dan naar buiten te treden met samen werkingsprojecten die nog waar gemaakt moeten worden. Samenvattend kan wor den gezegd dat de omstandigheden en de vooruitzichten doen verwachten, dat de schoenenmarkt in 1965 het karakter van een koopmarkt zal hebben. De Ne derlandse schoenindustrie zal onder de moeilijke omstandigheden haar positie weten te handhaven. PRINS BERNHARD is gisteren in Ber- göhn-Hohne aangekomen voor een drie. daags bezoek aan Nederlandse troepen in West-Duitsland. De geruchten als zou de prins meteen een bezoek brengen aan de familie van Claus von Amsberg werden met klem tegengesproken. maandag 21 juni 1965 EERSTE KLASSE Prijzen van: f 5 zijn gevallen op nummers eindigend op 8 f 50 zijn gevallen op nummers eindigend op 441 f 100 zijn gevallen op nummers eindigend op 216 f 200 zijn gevallen op nummers eindigend op 292 f 400 zijn gevallen op nummers eindigend op 649 f 1000 zijn gevallen op nummers eindigend op 1735 Een prijs van f 2000 is gevallen op het nummer 088122 Een prijs van f 2000 is gevallen op het nummer 097926 Een prijs van f 2000 is gevallen op het nummer 081842 Een prijs van f 2000 is gevallen op het nummer 050413 Een prijs van f 2000 is gevallen op het nummer 090616 Een prijs van f 5000 is gevallen op het nummer 081998* De prijs van f 20000 is gevallen op het nummer 085035 Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. (Vam onze correspondent) MIDDELBURG In verband met een uitbreiding van de provinciale griffie wor den momenteel twee woonhuizen in de St.-Pieterstraat gesloopt (zie foto), Reeds vorig jaar besloten Provinciale Staten van Zeeland het griffiegebouw uit te breiden. Over enkele weken zal men met de nieuwbouw beginnen. Ook de tuin en een hoge muur tussen de reeds half afgebroken huizen en het huidige griffiegebouw zullen verdwij nen. De grifie zal dan worden doorgetrok ken tot de Gistpoort. Dit nieuwe gedeel te wordt in dezelfde stijl als het Abdij- complex opgetrokken. De bouw zal onge veer twee jaar in beslag nemen. Tijdens de afbraak van de twee huizen houdt iemand van gemeentewerken de wacht om te voorkomen, dat eventuele oudheidkundige vondsten tussen het puin verdwijnen. Raadsvergadering Op donderdag 24 juni a.s. zal 's avonds om 7 uur in de raadzaal van het gemeentehuis een openbare raadsvergadering plaatshebben waarin behandeld zullen worden het aankopen van gronden en het afkopen van erfpachten voor de verbeteringen van de wegvakken Lange Nieuwstraat en Zeegat. Verder zullen de geloofsbrie ven onderzocht worden van de heer F. Dobbelaar om toegelaten te worden tot de raad. Ook zal gesproken worden over de verhoging van de presentiegelden van de leden van de raad en de commissie leden. De gronduitgifteprijzen van het industrieterrein zullen worden vastge steld. Het verzoek van de commissie Monaco" van het Reizend Zeeuws Volkstoneel om subsidie zal in behan deling genomen worden. Tenslotte zal er wijziging gebracht worden in de ver goeding voor het ophalen van huisvuil en de subsidiëring van de sportvereni gingen. Neomist Pater J. Neve (marist) zal op 25 juli zijn eerste H. Mis opdragen in de St.-Willibrordusbasiliek. Op de algemene vergadering van de coöperatieve Boerenleenbank-Raiffeisen- bank in „Hotel Rotterdam" deelde voor zitter F. de Koeyer mede. dat de toe name van de middelen bij de Raiffei- scnorganisatie in Nederland f 588 mil joen gulden heeft bedragen en dat op het. einde van het vorige jaar aan spaar gelden en rekening-courantgelden ruim f 4.800 miljoen aan deze organisatie werd toevertrouwd. De gezamenlijke vrije reserves beliepen ruim f 160 miljoen. Voor wat de Ter- neuzense bank betreft, blijkt uit het jaarverslag dat het balanstotaal per 31 december 1964 tot 41.144.416,35 is geste gen, Uitgezet werd aan beleggingen en voorschotten en in rekening-courant, raim 25 miljoen gulden, terwijl bij de centrale bank te Utrecht ruim 15 mil joen gulden werd gedeponeerd. Aan spaargelden en aan rekening-cou rantgelden was de bank verschuldigd ruim 31 miljoen gulden Het winstsaldo over 1964 na de gebrui kelijke afschrijvingen en reserveringen beliep f 205.028 en ingevolge het besluit (Van een onzer verslaggevers) OUDENBOSCH Nu het toeristen- seizoen weer op gang komt valt er te Oudenbosch een stijgende belangstelling waar te nemen voor de basiliek, een kopie van de St.-Pieter te Rome. On geveer 10 jaar geleden werd de „Stich ting herstel basiliek" in het leven ge roepen. De kosten van herstel werden toen geraamd op ruim een miljoen. De inmiddels sterk gestegen arbeidslonen en materiaalprijzen zullen de kosten van dit herstel wel zo ongeveer tot 2 miljoen doen oplopen. Er is tien jaar geleden gestart met het voeren van acties om gelden bij el kaar te krijgen voor het herstel. Niet alleen de bewoners van Oudenbosch, gaven geld, maar ook elders in de pro vincie en in het land verleende men geldelijke steun. Van Z.H. de Paus kwam een gift van f 5.000,-. Rijk, provincie en gemeente garandeerden flinke bij dragen en uit het fonds voor bijzondere noden kon eveneens een flinke bijdrage worden verwacht Er is in deze 10 jaren onder leiding van architect ir. C. Geenen uit Eind hoven ook al heel wat hersteld. In de loop van dit jaar zal het herstelwerk aan het dak gereed komen. In de planning voor het herstel is voor 1966 en 1967 het voorfront en in cidentele herstellingen van het interieur opgenomen. Na 1967 zal de ontmante ling van het kerkgebouw aan de orde komen. Voor dit laatste werk moet re kening gehouden worden met een vrij lange tijdsduur. Jaarlijfc wordt door de stichting een overzicht gegeven van de financiële si tuatie. Per begin van dit jaar had de stichting nog de beschikking over on geveer f 250.000,- Er kan gerekend wor den op een rijksbijdrage van f 80.000,- een gemeentelijke bijdrage van f 80.000- en een provinciale bijdrage van f 25.600- De Oudenbossche gemeenschap heeft middels allerlei acties tot heden onge veer 1,25 ton bijgedragen, terwijl uit het Fonds bijzondere noden ongeveer 1,4 ton voor het herstel is bijgedragen. De Oudenbosschenaren zijn trots op hun oasiliek en de huidige welvaart waar borgt toch wel, dat de stichting haar taak zal kunnen blijven uitvoeren. Ook al zal dit nog heel wat jaren vragen. Toen tien jaar geleden de acties voor het herstel werden ingezet was er ui teraard ook kritiek. Tegenstanders van het herstel redeneerden dat men beter de basiliek kon slopen en er voor het miljoen dat vo°r herstel nodig was beter een geheel nieuw kerkgebouw kon neer zetten. Dat de basiliek ook voor buitenlan ders een bezienswaardigheid is bleek onlangs uit een reportage in een Zwit sers damesblad. Een journalist die een tocht door ons land maakte schreef een uitvoerig artikel waarin hij sprak over een curiositeit op het gebied van ker kenbouw in Nederland, die zeker niet in het vlakke Brabantse land zou wor den gezocht. Aan de geschiedenis van de basiliek en de vergelijking met de St. Pieter te Rome werd een zeer interessante beschouwing gewijd, geillustreerd met een serie foto's van de basiliek te Ou denbosch en vergelijkende foto's van de St. Pieter te Rome. Menig buitenlander die de basiliek bezoekt uit zijn bewondering over dit imposante bouwwerk en het indruk wekkende interieur. Tierend is dat me nig Nederlandse toerist die interesse voor hetgeen in eigen land te zien is niet kan opbrengen. EINDHOVEN. (ANP). Het bestuur van de Stadsschouwburg te Eindhoven heeft met ingang van 1 juli tol directeur benoemd de heer B. C. J. Ullings, thans waarnemend directeur Per gelijke da tum heeft het bestuur aan directeur G. J. Metzelaar op diens verzoek „om per soonlijke redenen" op de meest eervolle wijze ontslag verleend met dank voor diens grote verdienste in de ophouwpe riode van de schouwburg. De heer Ullings was 15 november 'i van het vorig jaar tot waarne^ mend directeur be noemd. Hij volgde als zodanig op drs. J. Bouman, hoofd afdeling personeels la zaken der gemeente Eindhoven, die eer- der de intussen met ziekteverlof ge- gane heer Metze laar had gerempla ceerd. De heer Ul lings werd op 28 december 1913 in de toemalige gemeent- te te Stratum ge boren. Op 1 maart 1933 trad hij in dienst der gemeente Eindhoven, waar hij later met de verzorging der afdeling cultuur werd belast. In 1953 werd hij benoemd tot hoofd van het bureau culturele za ken. In 1963 werd hij benoemd tot di recteur van de Kunststichting Eindhoven alsmede van de stichting Kunstzinnige vorming Eind-hoven. UTRECHT. (A.N P.) De Neder- landse Spoorwegen zullen in samenwer king met Philips en Van Gend en Loos overgaan tot de aanschaf van een zoge naamde rolwagen. Dit transportmiddel is speciaal ontworpen met het doel spoorrijtuigen en wagons over de weg te vervoeren. Eindhoven zal de eerste stad in ons land zijn waar in het na- jaar een dergelijk vervoermiddel in gebruik zal worden genomen. Het regelmatig gebruik van rolwagens om plaatsen, die geen railverbinding hebben, op de rail aan te sluiten is in ons land geheel nieuw. De Duitse spoor wegen hebben een groot aantal van deze wagens in gebruik. De rolwagen wordt ingezet tussen een aantal verspreid lig gende Philips-magazijnen in Veldhoven en het Eindhovense station. Omdat met deze wagen in ons land nog geen enkele ervaring is opgedaan, moet dit nog als een proef worden beschouwd. KAPELLE Op de veiling in Kapelle- Biezelinge heeft de teler J.J. Mol uit Hansweert de eerste rode bessen van de vo-llegro-nd aangevoerd. Voor deze pri meur van de rodebessenoog-st 1965 werd 60 cent per doosje van 250 gram betaald. Ze werden gekocht door een handelaar uit Rotterdam. De heer Mol is de laat ste jaren steeds de aanvoerder van de eerste rode bessen van de vollegrond in Kapelle. (Van onze correspondent) MADE-DRIMMELEN -- Zondag is in de Biesbosch onder de gemeente Made- Drimmelen de heer Sjel Horrevoets uit Made tijdens het zwemmen verdronken. Het negentienjarige slachtoffer was de zwemkunst niet machtig. De rijkspolitie te water stelde onmid' dellijk pogingen in het werk de dren keling op het droge te brengen. Bij de tweede poging had zij succes. De le vensgeesten waren echter toen reeds ge weken NORRKOPING, Zweden (UPI) De Eindhovense eredivisieclub PSV heeft gisteren in ztfn eerste wedstrijd voor de intertotocompetitie Norrkoping verslagen met 3-2. De ruststand was 2-2. Het Zweedse team was aanzienlyk verzwakt wegens vier geblesseerde spelers en twee spelers die voor de interland Zweden - Denemarken moesten uitkomen. BREDA Geslaagd aan de r.k. Op leidingsschool voor kleuterleidsters: P. C.C.M. Vermunt, Roosendaal, J.H.C. Versterre, Breda, P. M. H. Vissenberg, Versterre, Breda, PM.H. Vissenberg, Huybérgen, E. Fr.M. Wamsfceker, Rijs- bergen, P.EJM van de Watering, Ber gen op Zoom. 'M.H.A.L. Schippers, Bre da, P. Fr. M. Schoenmakers, Breda, G. M. W. de Smid, Bergen op Zoom, M. G. C. L. Suurmeyer, Breda, C. J. M. de Swart Ulicoten, G. M. J. Tuithof, Breda, P. M. e! Vercauteren, Hulst. GOES Ohr. Lyceum voor Zeeland. H.b.s-A. J.J.M. de Bruijne, W.A.A. El- zerman. mej. J. Flipse, allen Goes. S. P. Harinck, 's-Heer Hendrikskinde ren. M. van Harn, Krabbendijke, mej. E-S. Huigens, Goes, J Joosse, Bieze linge, J.A. Katsman, mej. J.J Kribbe, mej. J.H. Koole, mej. D.J. Sinke. allen te Goes, I, Smallegange, Biezelinge, J. W. Vleugel, Goes, C.P.J. Wiskerke. Co- lij nspl a at. SAS VAN GENT Mater Amabilis- school: D. Engels, M. Ghuys, M. Hofman, M. Leunis, W. Neve, P. van Tiel, W. v. d. Veer en H. Willems, allen te Terneuzen, C. Cleyman, M. Cleyman, L. M. Kayser- van Hecke, allen te Axel; M. van Dijk, M. Hamelynck, T. van Zeelen, allen te Sas van Gent; M. v. d. Abeele. G. de Caluwé, L. de Nulsters, E. de Guchte- naere, T, Gijsel, J. Martinet, allen te Westdorpe; M. Belaert, G. Goone. M. Mar tens, M. Verbrugge, allen te Zuiddorpe; R. Audenaert, G. Verdurmen en H. Verdur- men, allen te Overslag. ROTTERDAM Nederlandse Econo mische Hogeschool- Kandidaatsexamen rechtsgeleerdheid, T. van Tongeren te Vlissingen. HULST. R.-k, Lagere Land- en Tuin bouwschool. Diploma landbouw; Johan Bleijenbergh St.-Jansteen, Jozef Buijsse, Hontenisse, Jo de Cock, St.-Jansteen, Jan Dieleman Axel, Willy Ferket, Nieuw-Namen, Ar no de Feijter, Hontenisse, Paul do Maat, Ossenisse, Eddy Oggel, Axel. Herman Riemens, Zaamslag en Piet van de Waart, Hulst; (3 afgewezen). Diploma tuinbouw: Johan Bleijenbergh St.-Jansteen, Jozef Buijsse, Hontenisse, Jo de Cock, St.-Jansteen, Jan Dieleman, Axel, Wim den Exter, Axel, Wille Fer ket, Nieuw Namen, Arno de Feijter, Hon tenisse, Paul de Maat, Ossenisse, Eddy Oggel, Axel, Herman Riemens, Zaam slag en Piet van de Waart, Hulst; (2 afgewezen). A-leergang werktuigengebruik: Johan Bleijenbergh, St.-Jansteen, Jo de Cock, St-Jansteen, Willy Ferket, Nieuw-Na men, Arno de Feijter, Hontenisse, Paul de Maat, Ossenisse. Herman Riemens, Zaamslag en Piet van de Waart, Hulst, Diploma hand melken: Piet van de Waart en Frans van de Waart, Hulst. Morgen, woensdag 23 juni: Hansweert: 9.40 en 21.58 uur,- Terneuzen: 9AO en 21.29 uur; Vlissingen: 8.39 en 21.01 uur; Wemeldinge: 10.11 en 22.32 uur. ZUIDDORPE M. de Cock-Buysse 15 uur Schieting, A. Apers, 19 uur Dansen. A. de Bock. 15 uur Kermisschieting. TERNEUZEN Luxor, 20 uur The Carpetbaggers, 18 j KRUININGEN Gemeentehuis, 18 uur Raadsvergadering OVEZANDE Gemeentehuis, 19.30 uur: Raadsverga dering. GOES Kantine Veilingver. Zuid-Beveland. 15 uur Alg. ledenvergadering. MIDDELBURG Ontmoetingskerk 14 uur Huishouddag (Van onze corres KEULEN „Krimi sar" Baum van de doms is van mening, dat de sl van Keulen als het Chic republiek langzamerhand bleken is- „Kriminaloher dit is een rang en geen is een der politie-beambt rige jaar naar Keulen plaatst om de politie te v men zich herinnert, was en buitenland toen een campagne aan de gangj_ had, dat de naam van slyk werd gehaald. Zelfs de Nederlandse daaraan ijverig meegeda len maar tegelijk te ver Chicago van West-Europa, premier en minister van Zaken van Noordrijnland- lie Weyers was dit, als ho lijke politie, aanleiding eei regelen te nemen. Gevol voor het eerst de criminal niet meer gestegen. Meer nog sinds het „Sonderaktion" is. er zelf daling der criminaliteit x Keulen staat onder de ovc de bondsrepubliek alleen de top van de „ranglijst" tal moorden en moordpog der het aantal autodiefsi Wat het gemiddelde voor ven aangaat staat Keulen de tweede of derde plaats, minaloberkommissar" Ba vergelijking tussen het eel Amerika en dat aan de maal niet op, wanneer me de delicten met elkaar verj den in het afgelopen ja< 365 gevallen van moord plaats, in Keulen 16. Verdei vallen in Chicagp, 316 in i inbraken in Chicago, 4510 cago bestrijdt men de 12.000 politie-agenten. Keu maar met 1600 zien te r< Z.g. „crime-syndicats" Keulen niet, wel zijn er kl merendeels jongere kerels paalde wijk of omgeving te het vooral op de kroegbaze munt. volgens het systeem len of we komen de boel fc: klein slaan". Verder is er kleinere groepen autodieve van een mobilofoontaxi uil leid. van waaruit n.l- de ,,c atie op de automarkt k Hij ziet waar deze of gen is geparkeerd, of er politic is, of het er donker is e van de wagen betrekkelijk is. (Van onze parlementair DEN HAAG In de eers den van dit jaar zijn er 41, gereedgekomen, 8000 mee. eerste vijf maanden van Dit resultaat is mede te de produktieresultaten van maand mei, waarin 1500 w« werden gebouwd dan in n ziet men het aantal gereed ningen over de laatste 12 3 blijkt dat van 1 juni 1964 liefst 109.000 woningen wer Met deze resultaten heeft ministerie van Volkshuisvei tebjke Ordening een belang heugende voorsprong op h< schema bereikt. NEW DELHI (UPI) I aischp staat Assam zijn me mensen gestorven tengevol epidemie van maag- en da Het Indische parlementsl rua schreef het uitbreken v mie toe aan slecht voedse voeding. Volgens medici is maag catarrh of gastroenteritis he dium van cholera. a In r,«e Zuidindische staat en 79 mensen aan cholera ven. scha» )an een coöperatie schap heeft haar taak'in We is een if"i. 's ontbonden Dl gewast U jaar Ü1 WestHria voWngadaa£Va,ak 'Aa- pla' naar A» u te moedigen, beter paL gere levensstand ner tijd m»?1SChapsleven sehe hi,n? roc>ht als nieuv Het hPrfers te kunnen bi de WerW van de s°ciale i ram»r^groe,pv ma)°°r Djain, resubi, verklaard dat de uitaten had bereikt.

de Stem | 1965 | | pagina 2