nd Nieuwe voorschriften bepalen: Algerijnen betogen vóór Ben Bella A.N.W.B. jammert in jaarverslag TEKORT AAN GELD CHAOS WORDT GROTER in 2420. inelijke ichten Twaalf jaar geëist voor wurgmoord S.E.R. vóór verzekering tegen nog ongedekte geneeskundige risico s „Suisse MAIS0N SUISSE IANDEL SN TRIPLEX IEKLEDINC VERBOUWINGS UITVERKOOP >t Ettenaar na ongeval overleden Sovjet- Weer ruimtestunt op komst Lift verplicht bij vijf verdiepingen Goedkeuringswet verloving Beatrix PRINCIPIëLE BESLISSING VALT VRIIDAG NORMALISATIE Blijven de huizen betaalbaar WE HOUDEN VAST AAN 2 PROCENT Moordpartij in Kongolees dorp Chrysostomos torpedeert toenadering Duur schuurpapier!je ISCHAPPli N.V. DAGBLAD VOOR ZEELAND Tijdelijk regen Bossche gerechtshof P. J. MERTENS (N.K.V.) Tour-prijsvraag ,,Over mijn lijk" f ff Radicale prijsverlagingen 105* JAARGANG No. 24923 Voor God, Koningin en Vaderland aat 138-150. zal gaven. 83 orraad geleverd rk. zijn zeer goed. Itkoming in de er week vergoed, in het bedrijf zal zit- 23 juni a.s., 's avond» Gewestelijk Arbeid*- It 7. vIGENOEMD BUREAU jVAN DER STEEN Uitgave t N.V. Uitg. Mij. Neerlandia. Directeur i Drs. W. A. J. M. Harkx. HoofdredacteurL Leijendekker. Redactieraad i J. M. A. C. v. Dongen, C J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Me», mr. H. M. L. de Rechter, P.' V. M. Vercauteren, L. J. v. 'i Westende. BureauBreda - Reigerstraat 16 tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 DINS DAG 22 JUNI 1965 Abonnementsprijs vanaf 1 juli 1965 10,80 per kwartaal, excl. 0,25 in casso; 13,65 per post, excl. 0,60 ineassq; 3,60 per maand; 0,83 per week. Prijs van buitenlandse abonne menten op aanvraag. Losse nummers 20 cent. Advertentieprijs voor de gehele opla ge 0,45 per mm. Bij contract aan zienlijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau vooi de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraal l - telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch.Vlaanderen: Hulst, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: TERNEUZEN, IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 - OOSTBURG, Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) WONINGEN GROTER (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Voor het ontwerpen van woningen zijn nieuwe voorschriften opgesteld, die, op een enkele uitzondering na, zullen gelden voor alle huizen, waarvoor na 1 januari volgend jaar van rijks wege een bijdrage of subsidie wordt verleend. Deze voorschriften houden in: 1. De huizen moeten groter worden; 2. de woonkamer mag niet kleiner zijn dan 16 vierkante meter (mini mum nu 12 m2). De breedte moet minstens 3,85 meter zijn (nu 3,60 m); 3. de hoofdslaapkamer moet een oppervlakte hebben van minstens 11 vierkante meter (nu 9,5 m2) en een breedte van minstens 2,70 meter; 4. de keuken moet voortaan een minimum-oppervlakte van 5 tot 7 vierkante meter hebben (nu 3 tot 6 m2). De breedte moet minstens 1,80 bedragen. (Van onze redactie-buitenland) ALGIERS De gehele dag hebben gis teren honderden jongelieden en vrouwen gedemonstreerd ten gunste van de afge zette president Ben Bella. Zy droegen spandoeken bij zich, waarop leuzen als ,,Weg met het militarisme" en „Lang leve Ben Bella" te lezen stonden. De nieuwe sterke man van Algerië, Bou- medienne, gaf opdracht met geweld in te grypen waarna hevige gevechten tus sen politie en betogers volgden. Met gummiknuppels werden de betogers uit een geslagen. Volgens ooggetuigen vuur_ de de politie enkele malen op de demon_ stranten. Ook in Bone, Constantine en Oran is, het gisteren tot ongeregeldheden tussen pro-Ben Bella-betogers en politie-een- heden gekomen. Daarbij zouden zelfs enkele doden gevallen zijn. Aanwijzin gen duiden erop, dat in verschillende streken vam Algerië het verzet tegen hfet nieuwe bewind wordt voorbereid. De regering van de Verenigde Arabi sche Republiek heeft bij kolonel Bou- medienne aangedrongen op een goede behandeling voor Ben Bella die, volgens de VAR, moet worden behandeld „in overeenstemming met zijn status van Arabische held". Waar de afgezette pre sident verblijft is niet bekend. Hij zou nog wel in leven zijn. Intussen hebben de dertien Afro-Azia- tische leden van het Gemenebest giste ren besloten een afgevaardigde naar Algiers te sturen om uitstel van de op 29 juni geplande „a-a-conferentie" te bewerkstelligen. Ook moet de af gevaar., digde nagaan of, ingeval de conferentie doorgaat, de staatshopfden en premiers wel veilig zullen zijn in Algiers. Een delegatie uit Koeweit, die dezer dagen ook in de Algerijnse hoofdstad zou aan komen, 'heeft haar vertrek voor alle zekerheid ook maar uitgesteld. De Algerijnse minister van buitenlandse zaken, Bouteflika, heeft er bij de Afro- Aziatische landen op aangedrongen op de afgesproken datum naar Algiers te komen om de topconferentie bij te wo nen. (Van een onzer verslaggevers) BREDA De 41-jarige Ettenaar M. Cde Hoon, is gisterochtend in het Lau- rensziekenhuis te Breda overleden aan de verwondingen die hij zondagnacht opliep toen hij in zijn auto op de Lies- boslaan door nog onbekende oorzaak in botsing kwam met een langs de weg staande boom. De auto werd zwaar be schadigd. Het slachtoffer werd ernstig gewond naar het ziekenhuis vervoerd. De gemeentepolitie van Breda verzoekt getuigen van dit ongeval zich met haar in verbinding te stellen. BOCHUM (UPI). Het insti tuut voor ruimte-onderzoek in Bo- chum heeft signalen opgevangen, die schijnen te wijzen op „een nieuw Russisch ruimte-experi ment", aldus heeft een woordvoer der van het instituut meegedeeld. GJOEN, DE NOORSE luchtmacht- kapitein, die vorige week wegens spio nage tot 12 jaar gevangenisstraf werd veroordeeld, werkte voor de Sovjet- Unie. Men neemt aan dat de schadelijke gevolgen van zijn spionage voor Noor wegen aanzienlijk zijn. Weersverwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. te De Bilt, gel dig tot vanavond: Veel bewolking. Tydelijk regen. Matige tot krachtige wind tussen zuid en west. Lagere temperaturen als gisteren. Vandaag: zon onder 21.01 uur. Maan op 22.38 uur. Morgen: zon op 4.19 uur. Maan on der 5.55 uur. Het weer in Europa leerrapporten van gisteren 19.00 u Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlyn Frankfurt München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon max. weer temp. licht bew. 21 zwaar bew. 21 regenbui 18 zwaar bew. 18 regenbui 17 regen 21 zwaar bew. 24 zwaar bew. 28 zwaar bew. 27 zwaar bew. 27 geheel bew 24 zwaar bew. 29 licht bew. 23 onbewolkt 25 licht bew. 27 onweer 28 zwaar bew. 27 half bew. 27 half bew. 27 onweer 25 half bew. 27 onbewolkt 29 onbewolkt 32 onbewolkt 31 half bew. 27 licht bew. 30 onbewolkt 29 licht bew. 27 De nieuwe voorschriften houden ook in dat in de keuken gelegenheid moet zijn tot plaatsing van een aanrecht, een kooktoestel, een koelkast, een ander huishoudelijk apparaat en een of meer kastjes. Ook worden nu hogere eisen gesteld aan de sanitaire inrichting (bad- of doucheruimte, w.c., wastafels enz.) en aan de kast- en bergruimte. Ook gelden nieuwe aanwijzingen voor terrassen, loggia's, balkons en trappen. Een lift wordt aanbevolen voor meer- gezinshuizen, waarin een der hoofd woonkamers meer dan 8,60 m boven de hoofdingang is gelegen. In de praktijk betekent dit dat een lift op zijn plaats is als de woning vier of meer woon lagen telt, zonder onderhuis boven het maaiveld. Verplicht wordt het aanbrengen van een lift als het hoogteverschil meer dan 11,20 meter bedraagt, dus als er een vijfde woonlaag is, zonder onderhuis boven het maaiveld. Deze voorschriften betekenen een aanmerkelijke kwaliteitsverbetering van de te bouwen woningen. Vooral ten aanzien van de opper vlakte. Het minimum van de totale op pervlakte van een eengezinswoning is ten opzichte van vroeger met 17 procent verhoogd. Tot dusverre lag het maximum slechts 15 procent boven het (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Aanstaande vrijdag zal de voltallige ministerraad van het koninkrijk (waarbij ook de gevolmach tigde ministers van Suriname en de Nederlandse Antillen) in Den Haag een princiële beslissing nemen over de in diening van een ontwerp van Rijkswet tot goedkeuring van de aanstaande ver loving van prinses Beatrix met de heer Claus von Amsberg. De indiening van het ontwerp zal plaatsvinden na de be kendmaking van de verloving door ko ningin Juliana. Vandaag zullen de fractievoorzitters uit de beide kamers der Staten-Gene- raal bijeenkomen om de aanstaande ver loving te bespreken. minimum, zodat het nieuwe minimum dus nog uitgaat boven het oude maximum. Het nieuwe maximum voor de A-woningen is met 10 procent ver hoogd en dat van de betere B-woningen met 22 procent De etagewoningen ko men er nog beter vanaf. Het nieuwe minimum ligt hiervoor 21 procent boven het oude. De nieuwe maxima liggen, wat de etagewoningen betreft, voor A-woningen 15 procent en voor B- woningen 27 procent boven de vroegere bovengrens. Merkwaardigerwijs voorzien de nieu we voorschriften niet in een beperking van de geluidshinder, die vaak voor de bewoners zo'n kwelling is. De tot nu toe gehanteerde voorschrif ten en wenken dateren nog van 1951, zij het dat zij sindsdien herhaaldelijk aan gevuld en gewijzigd zijn. Toepassing van de nieuwe wenken door de ge meentebesturen zal volgens het ministe rie van Volkshuisvesting ongetwijfeld leiden tot een belangrijk hogere kwa liteit van de nieuw te bouwen wonin gen. Daarbij is gepoogd aan te sluiten bij het toekomstige huur- en subsidie beleid. Ook in de nieuwe voorschriften wordt gestreefd naar normalisatie en standaardisatie. DEN BOSCH (ANP) Twaalf jaar ge vangenisstraf met aftrek werd gisteren voor het gerechtshof te 's-Hertogenbosch geëist tegen de Bossche mevrouw C. W., die in maart van het vorig jaar samen met haar kostganger J. K. haar man J. E. door wurging van het leven zou heb ben beroofd. Tevoren had de rechtbank in 's-Hertogenbosch dezelfde straf ge- eist. De vrouw, die reeds tal van jaren met haar man in onmin leefde, zou met de kostganger, met wie zij een verhouding had, reeds geruime tijd het plan hebben gekoesterd haar man uit de weg te rui men. Tijdens een feestje hadden ze hem dronken gevoerd en gewurgd. Dit alles werd door de vrouw zowel bij de politie als voor de rechtbank volle dig erkend. Gisteren ontkende zij echter alles ten stelligste. Haar man zou aan een hartaanval zijn overleden. De verdediger bepleitte vrijspraak aan gezien niet vaststaat dat J. E. door de wurging is gedood. Op grond van het ongelukkig huwelijksleven van de vrouw en haar psychische toestand bepleitte hij subsidiaire clementie. Arrest van het hof op 30 juni. (Van een onzer verslaggevers) BREDA/TERNEUZEN Velen zullen het ongetwijfeld toejuichen dat de woningen groter worden. Onder hen: toekomstige bewoners van die wat grotere woningen, on der hen ook toekomstige bouwers. Zij stellen echter dezelfde vraag, die de heer M. de Vos, de wethou der van openbare werken in Ter- neuzen een streek waar bijzon der veel gebouwd wordt op wierp. „Van harte juich ik het toe dat de woninggrootte wat opge voerd wordt. Maar blijven de hui zij betaalbaar? En wordt met het groter worden der woningen ook de rijksbijdrage hoger?" De nieuwe maatregelen werden in de bouwwereld reeds lang ver wacht. Tot diegenen die al lang hebben aangedrongen op de moge lijkheid van de bouw van grotere woningen en hogere eisen ten aan zien van het sanitair, behoort ook wethouder De Vos. Behalve de reeds genoemde vraagtekens resten bij hem zo lang hij de voorstel len niet in hun geheel kent ook nog enkele wensen, zoals woningen voor bejaarden met meer dan één slaapkamer, zodat de bejaarden tenminste eens een logeergast zou den kunnen ontvangen. „Tot dusver hebben we echt aan de krappe kant gebouwd", aldus de heer F. J. Keulemans, die een kort commentaar leverde namens Kor- tewegs Bouwmij K.B.M. te Breda. „De grotere woning zal", zo meent hij, „ook wat duurder uitvallen. Maar is het ook niet zo dat de categorie, die nu gaat bouwen, min of meer vanzelf door de grotere welvaart hogere eisen stelt? Be langrijk, juist met het oog op die welvaart, lijkt me de ontwikke ling van de hypotheekrente". Wat tenslotte de normalisatie en de standaardisatie betreft, wijst hij op de ontwikkeling, zoals de stad Breda die kent in de Bouwmij. Breda, waarin zich vijf bedi'ijven hebben verenigd, juist om zo effi ciënt mogelijk te kunnen werken. De directeur van een ander bouwbedrijf in onze contreien, juicht de verruiming van het wooncomfort, („want vergroting van de woning betekent meer com fort"), zonder meer toe. Hij bena drukt echter onmiddellijk de nood zaak van standaardisatie en nor malisatie, om zo efficiënt mogelijk te blijven werken. De grote vraag zal, bij eerste kennisneming der stukken, naar zijn mening zijn of straks het grotere comfort de hoge re prijzen geheel zal rechtvaardi gen. (Van onze parlementaire redactie) UTRECHT Voorzitter P. J. Mer- tens van het Nederlands Katholiek Vak verbond is van mening dat het effect van rationalisatie in de bedryven in de komende jaren versterkt tot uitdruk king zal komen. Het Centraal Planbu reau heeft hiermee in zijn prognose onvoldoende^ rekening gehouden. Niette min gaven de verwachtingen al aan leiding tot een uitkering-ineens. Het is duidelijk dat wij wat ook de verdere gang van zaken zal zijn blijven staan op een uitkering-ineens van twee procent, aldus de heer Mer- tens maandag in de openingsrede tot de verbcndsraadsvergadering van het N.K.V. Hij herinnerde eraan, dat de vakcentrales een nieuw loonpolitiek systeem verlangen, neerkomende op grotere vrijheid voor de onderhandelen de partijen om contracten af te sluiten overeenkomstig de mogelijkheden en omstandigheden van bedrijfstak of on derneming. De vakcentrales zijn niet bereid in het najaar opnieuw loononder handelingen te voeren op de oude basis. De werkgevers zullen dus een ruimere houding moeten aannemen. „Het is beter dat in goed overleg tot vrijmaking wordt besloten, dan dat de vakcentrales genoodzaakt worden het toetsingswerk in de Stichting van de Arbeid» te staken". De heer Mertens zei geen grote ver wachtingen te hebben, gelet op de hou ding van de werkgevers in de laatste maanden. De plannen van minister Bogaers met betrekking tot de woningbouw kon de N.K.V.-voorzitter geheel onderschrijven. Met het huurbeleid bleek hij minder gelukkig te zijn Hij ziet in plaats van twee huurverhogingen van 10 procent liever een groter aantal van vijf. Spre kende over het wetsvoorstel algemene premiespaarwet bepleitte de heer Mer tens een optrekking van de inkomens grens van 12.000 tot bijvoorbeeld 15.000. Dat was ook de strekking van een telegram dat het N.K.V. stuurde naar de leden van de Tweede Kamer. Tijdens de algemene-discussie heeft voorzitter Mertens gezegd dat er nog een klein kansje is geschapen om in de Stichting van de Arbeid nog tot een oplossing te komen voor het probleem van georganiseerden - ongeorganiseer den en de daarmee verband houdende fondsvorming. DE OFFICIER van justitie te Maas tricht heeft wegens zware mishandeling de dood tengevolge hebbende, twee jaar gevangenisstraf met aftrek gevorderd tegen de 42-jarige P.T.T.-besteller W. R. uit Maastricht. Verdachte heeft op 28 februari zijn echtgenote met een brood zaag doodgestoken. DEN HAAG. (A.N.P.). Ofschoon de A.N.W.B door het rijkswegenfonds een zeker vertrouwen heeft in de uitbouw van het wegennet, minder ver trouwen heeft de bond blijkens het jaarverslag 1964, in het tijdig financieel mogelijk maken van stedelijke verkeersvoorzieningen. De bond noemt de verkeerssituatie in de grote en middelgrote steden chao tisch. Door het ontbreken van geld blijven verkeers-technische voorzieningen, berekend op de snelle toename van het verkeer, achterwege. Geen der inci dentele verbeteringen dragen bij tot verbetering van de gehele situatie, zo meent de bond. Het jaarverslag wijst op de Duitse mogelijkheid voor gemeenten om op grond van een „algemeen verkeersplan" rijkssubsidie te verwerven. Dat zou in ons land ook zo moeten zijn. Grote en kostbare maatregelen zullen nodig zijn om het tekort aan ruimte voor lang- en kortparkeerders op te vangen. De bond constateert, dat de „wet uitbreiding wegen" onvoldoende middelen garandeert. voor de uit bouw van het wegennet, systematische opruiming van „black spots", urgente voorzieningen aan slechte wegdekken, het opruimen van klinkerbestrating in autosnelwegen en voor stedelijke voorzieningen. In de loop van dit jaar zal het wegwijzersysteem voor E (Europa)-wegen en N (Nederland)-wegen geheel gereed zijn. LEOPOLDSTAD (UPI) Kongolese rebellen zyn aan het moorden geslagen in het dorpje Nioki, ongeveer 350 kilo meter ten noordoosten van Leopoldstad. Een Europeaan, die kans zag uit het dorpje te vluchten, meldde dit per radio. In zyn boodschap verzocht de man drin gend om hulp. De rebellen hebben het handjevol po litie, dat zich in Nioki bevindt, ver moord. Een dertigtal Europeanen heeft z-ich in een houtfabriek verschanst. On der hen bevinden zich een missionaris, twee sociale werksters en ook enkele kinderen. Volgens ëen boodschap per missieradio zijn twee der Europeanen vermoord. Een straaljager van de Kongolese luchtmacht heeft opdracht gekregen over Nioki te vliegen. Inmiddels meld de een piloot van een DC-3 van de Air Congo dat de installaties van de fabriek in brand stonden. Ook had hij Euro peanen bijeen gezien op de steiger van de veerboot op de rivier de Imbi. Morgen vindt u op deze plaats in onze krant de eerste vraag stelling. Daarna dagelijks tot en met 10 juli, op dezelfde plaats een nieuwe vraag. De prijzen, u weet dat, liegen er niet om ATHENE (K.N.P.) „Zolang ik leef zal er geen toenadering tot de Rooms- Katholieke Kerk komen, en ik ben be reid hiervoor mijn leven te offeren". Met deze opmerking heeft aartsbisschop Chrysostomos, hoofd van de Grieks-or thodoxe kerk, het verzoek van het Secretariaat voor de Eenheid afgewe zen om voor de vierde en mogelijk laatste zitting van het concilie waarne mers naar Rome te sturen. Ook aan de vorige conciliezittingen hebben geen Grieks-orthodoxe waarnemers deelge nomen. Verschillende leden van de Grieks- orthodoxe synode waren het erover eens dat waarnemers naar Rome moes ten worden gezonden, maar uiteindelijk behaalde de visie van de aartsbisschop de meerderheid. Er werd besloten de beslissing over te laten aan de vol tallige bijeenkomst van de Grieks-or thodoxe hiërarchie, welke gewoonlijk in oktober plaatsvindt, een maand na het begin van de vierde conciliezitting. Vorig jaar heeft aartsbisschop Chry sostomos op gelijke wijze het zenden van waarnemers naar het concilie ge torpedeerd. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De Sociaal-Economi sche Raad is voorstander van het in het leven roepen van een volksverzeke ring tegen zware geneeskundige risi co's, voorzover deze risico's nog niet door ziekenfondsen en particuliere ziek tekostenverzekeraars worden gedekt. In feite wil de raad de verzekering be perkt houden tot langdurige verpleging in inrichtingen. Aannemende dat het ryk zyn huidige aandeel in de verpleeg- kosten blyft dragen, zal door middel van premies zo'n 200 miljoen gulden moeten worden opgebracht. Dit komt neer op 0,7 procent van het premie plichtig inkomen van de volksverzeke ringen in 1964. De raad heeft blijkens het advies aan de minister vastgesteld dat ten hoogste zes procent van de Nederlandse bevol king de financiële lasten van genees kundige verzorging en behandeling zelf draagt. Derhalve is 94 procent verze kerd. hetzij by de ziekenfondsen (72 procent), hetzij particulier. Geen enkele der verzekeringsvormen geeft volledige dekking. In beide sectoren blijft in hoofdzaak ongedekt de langdurige ver pleging in inrichtingen. Deze verstrek king is ook moeilijk te verzekeren, zo wel als gevolg van de aard van de risi co's als van de geringe bereidheid van betrokkenen om er zich tegen te verze keren. Aangezien de financiële lasten van deze risico's door nagenoeg nie mand individueel te dragen zijn, is de S.E.R. van oordeel dat deze situatie een voldoende grondslag oplevert voor een optreden van de wetgever, hetgeen er toe leidt, dat deze risico's op enigerlei wijze gezamenlijk worden gedragen. De raad vindt niet dat alle zware ge neeskundige risico's in een verzekering moeten worden opgenomen. Zou men in de verstrekkingen namelijk meer opne men dan de genoemde, dan zou men een groot deel van het verstrekkings pakket van de ziekenfondsen en de ziektekostenverzekeraars uithollen. Een dergelijke drastische ingreep in de ge groeide organisatie van de ziektekosten verzekering wordt niet opportuun ge acht. De raad wil zich beperken tot het wegnemen van duidelijke lacunes in de dekking van geneeskundige risico's en de historisch gegroeide situatie hoofdzaak intact houden. De verzorging in inrichtingen voor zieken en gebrekkigen met een ernsti ge lichamelijke of geestelijke stoornis en de verzorging van personen met zin tuiglijke defecten, ter verkrijging van aan het defect aangepaste bekwaamhe den, behoren ook in de nieuwe voorzie ning te worden opgenomen, zo meent de raad. De dekking moet worden verschaft na afloop van het eerste jaar (temeer om dat het eerste jaar al door de zieken fondsverzekering wordt gedekt), tenzij bij voorbaat vaststaat dat opneming van lange duur zal zijn. De kans dat men voor langdurige verpleging en behande ling in een inrichting moet worden op genomen, is betrekkelijk gering. De premie-innig zal door de belas tingdienst moeten geschieden. De pre mie moet een percentage worden van het belastbaar inkomen met dezelfde maximumpremie-inkomensgrens als de overige volksverzekeringen. ALKMAAR J. G. de B. uit Den Haag had van de rijkswerf Den Helder een velletje schuurpa pier meegenomen, dat toebehoor de aan de staat der Nederlanden. Bij de poort van de werf had men hem gevisiteerd. Gistermiddag voor de politierechter te Alkmaar bleek het een duur velletje schuurpapier te worden. De boete was 40. (Advertenties) PAUL ROUX, een plaatsje in Oranje Vrijstaat (Zuid-Afrika), heeft een in schrijving geopend voor steun aan Ne derlanders, die „het slachtoffer zijn ge worden van het socialisme en commu nisme". Het gaat hier om een reactie op het besluit van de Nederlandse re gering om honderdduizend gulden te schenken aan het „Defense and Aid Fund", een organisatie voor hulpverle ning aan de „slachtoffers van de apart heid". IN HET geboortedorp van paus Joannes XXIII heeft de politie de hand gelegd op vier ton gesmokkelde sigaretten, ver borgen onder kisten spaghetti. Het dorp is thans een pelgrimsoord en de smok kelaars hebben de drukte benut om hun contrabande onopgemerkt het dorp bin nen te smokkelen. De politie heeft drie personen gearresteerd. GROTE MARKT25 - BREDA Doe uw voordeel l Karrestiaat 13, Breda

de Stem | 1965 | | pagina 1