ANTON EBBEN 2 MAAL ROND zonder FOUTEN! Uitstekende zege over W.-Duitsland ZWEMMERIJ KRIJ.GT OPKIKKER Kwiek verovert ereprijs Volgend jaar 18 clubs in ere-divisie I I BONDSWEDSTRIJDEN Gregory/Rindt wint Le Mans met Ferrari Nieuwe promotie- degradatieregeling KNVB bekercompetitie Nieuw Nederlands record op 4x 100 m Versterkte promotie Beker-poules regionaal samengesteld Intertotocom petilie PSY klopt Norrkoping eranentoernooi voor V.E.S. Nederland klopt in Breda België met ruim verschil Fel BOOGERS klopt Broeren in sprint Schmelz is Cees Koeken Zeeuwen te snel af Zwemmalaise nog niet overwonnen Atletiek Afdeling A Voetbal Boksen Zwemmen Handbal Tennis Roeien Bart Zoet wint ronde Schiedam Zeilen Bredase arbiters houden weer Kennedy-tocht Nutsspaarbank 3reda DAGBLAD DÜ STEM VAN MAAM>A«, 21 J(Jivf 1965 BREDA. Het bestuur van de ectie betaald voetbal van de K.N. v'.B. heeft de promotie-degradatie regeling voor het seizoen 1965-'66 vastgesteld. Zoals we vorige week reeds schreven houdt deze nieuwe regeling in dat er na afloop van dat seizoen slechts drie afdelingen zullen bestaan, t.vv. een ere-divisie, een eerste divisie en een tweede divisie. Het sectiebestuur streeft naar afdelingen van 18 clubs. Of dit laatste al kan worden verwe zenlijkt na afloop van het komende seizoen, is echter de vraag. Dit hangt uiteraard af van de omstan digheid hoeveel semi-prof clubs in 1966 wensen terug te keren tot het amateurs voetbal of fusies aan gaan. Wel is het zeker dat na dit seizoen in ieder geval de ere-divisie uit 18 clubs zal bestaan. Hiertoe wordt namelijk een ver sterkte promotie doorgevoerd. Indien mo gelijk zal ook de eerste divisie volgend jaar al uit 18 teams bestaan. Slechts als er in de tweede divisie een te groot aan tal clubs zouden overblijven wordt een eerste divisie van 20 ploegen geromeerd. In dat laatste geval zal zo spoedig moge lijk een versterkte degradatie in die klasse worden ingevoerd om de sterkte van 18 clubs te bereiken. Bij het betaalde jeugdvoetbal zijn de oorspronkelijke 5 klassen teruggebracht tot vier. Er heeft hierdoor een versterkte promotie naar de eerste klasse plaats. De nieuwe promotieregeling voor het betaalde voetbal ziet er als volgt uit: Eredivisie: Nummer 16 degradeert naar de eerste divisie. Eerste divisie: De nummers 1, 2 en 3 promoveren naar de ere-divisie. Nummer 15 degra deert naar de tweede divisie. Tweede divisie.: De nummers 1, 2 en 3 van de tweede divisie A en B promoveren naar de eer ste divisie (Indien te veel clubs in de tweede divisie overblijven, wordt een nog meer versterkte promotie in deze klasse doorgevoerd. BREDA (ANP) Het sectiebestuur betaald voetbal heeft de clubs voor de vorronde van de bekercompetitie van het komende seizoen ingedeeld in 15 groepen van vier teams. De winnaars van deze poules, die regionaal zijn samengesteld, gaan met Fijenoord, dat als houder van de beker is vrijgesteld van het spelerl van voorwedstrijden, over naar de eind ronde van het toernooi (achtste finales' NORRKOPING, Zweden (VPI) De mdhovense eredivisieclub PSV heeft int *11 in z'jn eerste wedstrijd voor de lertotocömpetitie Norrkoping verslagen Be ruststand was 2-2. Het w7ee team was aanzienlijk verzwakt _^ens v>er geblesseerde spelers en twee iP ers voor de interland Zweden "enemarken moesten itkomen. Vet Paul Kauwenberg neemt met zijn paard een hindernis. BREDA. Zaterdag en zondag werd op de militaire terreinen aan De la Reyweg een paardenfestijn gegeven, dat in alle onderdelen ge slaagd genoemd worden. Circa 5000 toeschouwers sloegen gistermiddag het interland springconcours voor senioren Nederland-België gade. De spanning onder de toeschou wers ontlaadde zich in een enthou siast gejuich wanneer een van „on ze" deelnemers succesvol de niet al te hoge, maar moeilijk opgestelde hindernissen vrijwel foutloos nam. In de eerste manche hadden de Nederlanders 8 3/4 strafpunt en daar stonden 14 1/2 fout voor de Belgen tegenover, een voorssprong die tenslotte uitgroeide tot een dui delijke Nederlandse zege: 13 voor Nederland en 44 1/2 strafpunt voor de gasten. Bij de equipe-wedstrijd voor junioren behaalde België de overwinning met 19 strafpunten te gen Nederland 26. De beste prestatie in het internationale springconcours voor senioren leverde An ton Ebben met Nabab, welke combinatie het parkoers tweemaal foutloos aflegde en daarmee 183.3 punt. veroverde. De tweede plaats, voor wat betreft de beste individuele prestatie, was voor mej. Jos. Ernst met Blacky 194.7 en 11 fout, 3. M, Bagchus met Sonja 191,8 en 8 fouten, 4. Rob Kouwenberg met Springtime 192.2 en 8!i fout. In het damesspringconcours ging de Hispano Suiza Wissel-Trofee naar mej. Pia Arts met Weinbrand, tweede werd T. de Conne met Chantal, derde mej. J. Ernst met Nancy allen 0 strafpunten. Daarvoor was al fel gestreden in het springconcours L, met hindernissen van 1.20 m. Hier ging de zege naar R. Rutte met Beautiful Woman, voor A. Ebben met Bastogne en J. Ter Halle met Scotte. Het springconcours MB (in twee manches) kreeg als uitslag: 1. R. Kouwenberg met Springtime 12, 2. M. Gagchus met Sonja 15, 3. A. Ebben met Nabab 19 1/2 straf punt. Bijzonder interessant was de ontmoe ting van onze veelbelovende jongeren met enkele jeugdige Belgische ruiters en amazones. Daar zagen we het een en ander van in het individueel springcon cours voor junioren, dat 10 hindernissen van 1.20 m telde. Hier ging de ereprijs, beschikbaar ge steld door het Comité Benelux afd Noord-Brabant en de Nederlands-Belgi- sche Vereniging West-Brabant, naar de (Van onze sportcorrespondent) ZUIDDORPE. Na ongeveer 36 kilo- ueter ontvluchtten gisteren in Zuiddorpe Boogers, Van de Berge en Broeren aan de jagende meute en bouwden in een drachtige s£«mer.werking een vry grote voorsprong op. Al spoedig werd het dui delijk, dat de beslissing was gevallen. Spijtig was het dat Van de Berge door een lekke band wegviel. Na deze ontsnapping zijn er diverse reacties gekomen in het peloton. Zo heeft. Wim Evertse hardnekkige pogingen in het werk gesteld om zich vooraan te melden, maar hij slaagde evenmin als Gijzel en Brooymans. In de eindsprint tussen Boogers en Broeren klopte eerstgenoemde zijn rivaal met enkele lengten. De uitslag luidt: 1. L. Boogers (Ossen- drecht), 75 kilometer in 2 uur 3 min. 2. B. Broeren (Zevenbergen); 3. W. Evertse (Zierikzee); 4. J. Gijzel (Kapelle); 5. J. Brooymans (Hoogerheide); 6. J. Kievit (Borsele); 7. J. de Schipper (Breskens); 8 J. de Vrieze (Souburg); 9. K. Dekkers (Breda); 10. P. Oomen (Breda). rrvri n 01126 sportcorrespondent) terp VES uit Oudenbosch heeft gis. ei en in Goes het veteranentoernooi van f-n Robur gewonnen. VES won in de Fal.e 4-1 van Rood Wit uit St.-Wille. J?r?' overige plaatsen werden als yifrdeeld> 3 Ooes, 4 HVV, Hulst, 5 l Robur, 7 Lctor, Heinkens- na. Zierikzee had op het laatste ogen- D5,xrvei:stely, teten gaan. VEuS nam de AUW-wisselbeker over van Middelbrg. L* beslissingswedstrijd werd geleid door Imponüur ae heer Odem. de enige van de deelne-i rs a*11 het toernooi die werkelijk AOW1 «-CS— (Advertentie) I Voor beter* «portprcrtttiM lextrose tabi. HMA Breda, veelbelovende Belgische amazone Fran. Cois Thirry- Met haard Timbad nam ze alle hinder- nssen met opvallend gemak èn foutloos. Dat leverde haar de eerste prijs op. Franqois is 19 jaar. Ze heeft reeds in verscheidene internationale sprinconcour- sen naam gemaakt en belooft een flinke vedette te worden. De tweede plaats was voor haar landgenote Francine v. Bun deren met Mercure, eveneens 0 straf punten, derde de Nederlander Eddy Stib- be met Breeze, 4 strafpunten. Het grote internationale springcon cours voor senioren eindigde na een ba- rage in een overwinning voor m. Bagchus (Ned.) met Sonja. De gewezen kampioen van België, Jean-Pierre Seynaeve, werd tweede met Abentcucr, met J. Ernst (N.) miste door disqualificatie de derde plaats; zonder barrage: R. Kouwenberg (Ned.) met Springtime en F. v. Ralen (Ned.) met Erbach 4 strafpunten. (Van onze sportcorrespondent) AARDENBURG. De Brabantse deel nemers aan de nieuwelingenkoers in Aar denburg hebben uitstekend geprofiteerd van de onderlinge rivaliteit tussen de Zeeuwse deelnemers. Nadat zich na 13 kilometer een kop groep had geformeerd, bestaande uit Koeken, Van O verveld en Otten, waar kort daarna Van Groezen nog by kwam, hebben onder anderen Evertse en De Vrieze diverse pogingen ondernomen aansluiting te krijgen, maar deze plan nen werden door streekgenoten teniet gedaan. Het kwartet dat vooraan streed profi teerde daar dankbaar van en nam 40 seconden winst. Deze kwam echter in de slotfase toch nog in gevaar omdat Boogers, Broeren en later ook Roovers het peloton waren ontvlucht en een felle achtervolging in zetten. Met nog 7 kilometer voor de boeg moest Ottén afhaken. Boogers, Broeren en Roovers waren toen al genaderd op 10 seconden. Verder kwam het echter niet, want de koplopers zetten nog eens alles op alles en wisten een kleine voor sprong te behouden tot aan de finish, waar Cees Koeken het eerst over de witte streep stoof. De uitslag luidt: 1. C. Koeken (Acht maal), 70 kilometer in 1 uur 49 minuten; 2 A. van O verveld (Zegge); 3. M. van Groezen (Made); 4. L. Boogers (Ossen- drecht); 5. B. Broeren (Zevenbergen); 6. P. Roovers (Oosterhout); 7. P. Oomen (Breda); 8. J. de Vriezfe (Souburg); 9. J Roosendaal (Steenbergen) en 10. J. de Schipper (Breskens). DE NEDERLANDSE dames gymnastiek- ploeg heeft zaterdag in de Roemeense badplaats Constantza een uitstekende prestatie geleverd. Weliswaar moesten de Nederlandse turnsters met 185,40 - 184,55 hun meerdere erkennen in hun Roemeense tegenstanders, maar ver. heugend was vooral het feit dat het ver schil met het vorig jaar toen onze da mes in Leiden met ruim zes punten verloren, aanzienlijk minder was. Een handstand op de even- wichtbalk tijdens de gymwedstrij- den te Etten. BRUNSSUM (ANP) De minst geacheveerde nationale zwem ploeg sinds de tweede wereldoorlog heeft zaterdag en zondag in Bruns- sum het Nederlandse zwemmen een enorme opkikker gegeven door de landenwedstrijd tussen West-Duitsland te winnen met 128 tegen 111. Deze eerste overwinning op onze Oosterburen sinds 1958 kreeg ab normaal grote proporties door de diskwalificatie van de winnende Westduitse vrijeslagploeg, hetgeen ons land een voordeel van 14 punten bracht. Men doet er goed aan te constateren dat Nederland ook zon der deze overigens op reglementaire gronden juiste beslissing de negende landenwedstrijd tegen Westduitsland zou hebben gewon nen. De onverwachte victorie was er één zonder bijsmaak of beden kingen. Betekent deze zege intussen dat de in Blackpool tegen Groot-Brittannië geble ken zwemmalaise nauwelijks een maand later overwonnen is? Verre van dat. Met uitzondering van de werkelijk honderd karaat 1.05.7 van Ada Kok op de vlin derslag de snelste wereldtijd van dit seizoen bleven de tijden opnieuw on der internationaal niveau, al was de voor uitgang groter dan verwacht mocht wor den. In de eerste plaats bleek echter dat de Westduitse zwemploeg sinds Tokio met dezelfde opvolgingsproblemen kampt als Nederland. Misschien is daar de situatie wel ernstiger dan bij ons, gezien de enor me achterstand die de Duitse dames in de verschillende nummers opliepen. Voor Nederland betekende Brunssum een grote mentale winst. Naarmate de wedstrijden vorderden werd de onerva ren ploeg bezield met een wil om te vechten, die de technische tekortkomin gen grotendeels compenseerden. De wijze waarop een Carla Janssen, Cobie Sikkens, Harry Ranzijn en Herman Deekens door het water gaan, is voor verbetering vat baar. De keerpunten worden nog steeds genomen in orthodoxe stijl en dat resul teerde in groot terreinverlies tegenover de prominenten onder de Duitse zwem mers. Maar daar kan op korte tijd veel aan verbeterd worden. Het voornaamste is dat de animo is teruggekeerd in het Nederlandse kamp. Wie weet wat er nog door coach Kerkhoven bereikt kan wor den in het anderhalve seizoen dat nog resteert voor de Europese kampioen schappen van Utrecht. De situatie is iets minder ernstig dan zich in Blackpool liet aanzien. Vooral de jongere zwemmers en zwemsters toonden een vormverbetering, die uitging boven die welke men met het vorderen van het seizoen mocht verwach ten. De Kerkhoven-pupillen verbeterden bij een watertemperatuur van 21 graden Cel sius in het magnifieke natuurbad De Zee- koelen, het ene persoonlijke record na het andere. Het meest sprekend was de vooruitgang van de 16-jarige Johan Schans op de 1500 meter vrije slag. In Blackpool nog vierde in 19.02,2 (ook een persoonlijk record), nu tweede in 18.30,4, achter de ongenaakbare Duitse stijlzwem mer Holger Kirschke (17.52,2). Verder waren er de hoopgevende 57,9 van in valler Aad Oudt op de 100 meter vrije slag, de 5.18.4 van Chris van Lint op de 400 m wissel en de 4.33,5 van de vrijwel ongetrainde Dick Langerhorst op de 400 meter vrije slag. Objectief gezien het meest hoopvol was de 2.38,4 van Hans Spijkerman op de 200 meter schoolslag. De onervaren Zwollenaar werd er geen eerste mee maar tweede. Op vrijwel elk nummer kon men de nummer één zonder moeite aanwijzen. Het was alleen de vraag hoe de aan een been geblesseerde Betty Heukels zich zou houden op de 400 meter wisselslag. De mentaal harde Eindhovense won in 5.39,9 en constateerde laconiek: ,,Nu kan ik ten minste rustig een week met mijn been omhoog gaan zitten". In de landenwedstrijd won West-Duits- land alle herennummers, Nederland die van de dames. De uiteindelijke Neder landse winst werd bevochten door het iets groter aantal tweede plaatsen en de zege in de waterpolowedstrijd (53). Bij het schoonspringen bleef de balans in even wicht, mede dank zij de afwezigheid van de beste Duitse springsters. .De spanning, die door de eindstand (128111) wordt gesuggereerd, was in de wedstrijd nauwelijks aanwezig. De Neder landse dames zegevierden met 6731. De heren verloren met 4063. Op de foto: In het openluchtzwembad Zee- koelen in het Limburgse plaatsje Brunssum zijn dit weekeinde zwemwedstrijden gehouden. Op deze foto zien wij Winnie van WeerdenburgPaulien v. g. Wildt, Leonie Schaap en Thea Beumer, die het nummer 4 x 100 meter vrije slag wonnen. AMSTERDAM (ANP) De nationale ploeg bestaande uit Piet Tamminga (Trekvogels), Leo de Winter (AAC), Ron Popma (V en L) en Rob Heemskerk (PSV) hebben in Amsterdam het Neder landse record op de 4 x 100 meter ver beterd en gebracht op 40,7 seconde. Het oude record stond sedert 16 juni 1963 (Leiden) met 40,9 seconde op naam van Hans Smit, Marius Bos, Jaap Noor den' bos en Frans Luitjes. (Van onze sportcorrespondent) ETTEN. Twintig gymnastiek verenigingen uit het bisdom Breda hebben met ongeveer driehonderd leden, verdeeld over vier afdelin gen, deelgenomen aan de jaarlijkse bondswedstrijden van de N.K.G.B. Breda, die zaterdag en zondag in de veemarkthal te Etten zjjn ge houden. De organisatie was in han den van de plaatselijke vereniging Dio. Zaterdag stonden de wedstrij den onder leiding van de heer L. Audenaerde uit Halsteren en gis- ffcl. 4MS0 teren onder leiding van de heer A. I Vriens te Breda. Bij de dames en meisjes in afdeling 3e T.O.G., A is het bijzonder spannend naar toe gegaan Algemeen kampioen in deze ca tegorie is Durfal ui' Breda geworden De ereprijs ging echter naar Kwiek dat het hoogste gemiddelde behaalde. In afdeling A werd eerste Durfal. Breda met 5332,7 pnt. 2e Lidwina, Bre da met 5304,9 pnt (een gering versch'il van 28 pnt,), 3e Lios, Breda met 5237.7 pnt. Afdeling B. Ie Kwiek, Breda met 4281 pnt. 2e Odiles-Rapid, Bergen op Zoom met 4123 pnt. 3e S.S.S., Breda met 4024,7 pnt. Afdeling C.: Ie R.A.P., Breda met 2922,8 pnt. 2e Gilze met 2868,3 pnt. 3e Fier. Breda met 2743.8 pnt. Afdeling II: le Dia Dongen met 2260 pnt. pnt. 2e Vlug, Ulvenihout met 2260 pnt. Wouw met 2231 pnt. Algemeen kampioen bij de herei, en jongens werd Ohristofoor, Breda en kreeg tevens de ereprijs met 78,08 pro cent van het totaal te behalen punten. Afdeling A.: le Ohristofoor, Breda met 562.2 pnt. Afdeling B.: le S.S.S., Breda met 495,4 pnt. 2e Odiles-Rapid, Bergen op Zoom met 489.3 pnt. 3e Fier. Breda met 456,6 pnt. Afdeling C.: le Odï, Breda met 386,5 pnt. 2e. Zundert met 384.3 pnt. 3e Prinsenbeek met 381,5 pnt. tfdeling D le Lios. Breda met 29" pnt. 2e Turnlust, Geertruidenberg met 286.1 pnt. 3e Fxcelsior-Wilskracht, Oosterhout met 263 pnt. De vereniging Kwiek verzorgde tot slot nog enige ritmische demonstraties, waarna de bondsvoorzitter, de heer L. M. G. Melis uit Breda, de prijzen uit reikte. Dit weekend zijn de eerste wed strijden in de iiitertoto-compe- titie gespeeld. De uitslagen in de Nederlandse" groepen luiden: groep 1: Lugano - ADO 30, Neunkirchen - Malmoe 31. Groep 2: Djurgaarden - Fortuna '54 0—1, Grasshoppers r Kai- serslautern 24. Groep 3: Norrkoepin'g PSV 23, La Chaux de Fonds - Ein- tracht Frankfurt 32. Groep 4: Sparta - Oergyrte 22 Luzern Eintracht Braun schweig 44. Het Deense voetbalteam heeft in Kopenhagen Zweden met 21 verslagen. Alle doelpunten wer den voor de rust gescoord. De Belg Fernando Goyvaerts heeft een contract getekend voor Real Madrid Goyvaerts ging twee jaar geleden over van Brugge naar Barcelona. De transfersom werd niet bekendge maakt. De ItaliaanNino Benvenuti is wereldkampioen zwaar weiter ge - wicht geworden door een over winning op zijn landgenoot San- dro Mazzinghi. De Europese ti telhouder lichtgewicht, de Itali aan Franco Brondi, verdedigde zijn titel met succes tegen de Spanjaard Kid Tano. De Oostduitser Frank Wieg and heeft tijdens een zwemtoemooi in Leipzig de 220 yards vrije slag in de nieuwe wereldrecordtijd van 1.59.9 gezwommen. Het Nederlandse handbalteam heeft een volkomen verdiende 1229 nederlaag tegen de Duitse nationale formatie geleden. Bij de rust was de stand reeds 165 voor onze Qosterburen. De Ne- i landers kwamen tegen de ver jongde, uitstekend spelende Duit sers tempo en techniek tekort en bovendien maakte de anders zo betrouwbare doelman Geor ges van Noesel in de eerste helft een enorm aantal blunders. Haillet, vier maal kampioen van Frankrijk, heeft op overtuigen de wijze het heren enkelspel van de Nederlandse internationale tenniskampioenschappen voor professionales gewonnen In de halve finale versloeg hij met grote overmacht de Duitser Sehmrau met 61, 61. De Oostenrijker L. Legenstein moest in de finale met 6—2, 62, 3 en 62 zijn meerderheid er kennen. Het dubbelspel werd een overwinning voor de Zuidsla- visch Oostenrijkse combinatie Plelevic - Legenstein. De hoop dat de titel bij de he ren enkelspel van Wimbledon dit jaar bij een Amerikaan te recht zou komen is sterk ver minderd, nadat bleek dat Den nis RaJstons duim ernstig ver zwikt is. Ralston gold als Ame rika 's grootste kanshebber. Nog een ster, de als zevende ge plaatste Zuidafrikaanse Annette van Zyll, zal verstek moeten la ten gaan omdat haar vader plotseling is overleden. Op de burg is bezette Wedau-baan bij Duis- dit weekend een sterk internationale regatta gehouden, waaraan ook Neder landse ploegen hebben deelgeno- SCHIEDAM (ANP) Dc 21e wieier ronde van Schiedam (profs) is gewonnen door de Sassenheimse Televizier-coureur Bart Zoet. Zoet die niet is geselecteerd voor de ronde van Frankrijk, klopte in de eindspurt zijn medevluchters Piet Da- men en Wim van Smirren. Dit drietal was er in de slotfase van deze door talrijke ontsnappingspogingen gekenmerkte wedstrijd in geslaagd een veroverde voorsprogn te verdedigen hoe wel zij op de streep nog maar 200 meter „over" hadden. Diverse premies verleid den vele renners tot een uitje. De eersten waren Bas Maliepaard en de terugge keerde Gerrit de Wit, die 25 km la'ng op kop bleven en daarna waren Piet Rentmeester en Rik Wouters aan de beurt, die hun poging na vele kilometers eveneens zagen mislukken. Tenslotte was de sprong van Zoet c.s. te veel voor het in vele stukken uiteenlopende peloton, waarin de voltallige ploeg van Pellenaars een laatste trainingsgelegenheid vond. Van dit roodwitte tiental eindigden voorts de rappe renners als Jo de Roo en Ger- ben Karstens respectievelijk als vierde en vijfde. De uitslag luidt: 1 Bart Zoet, Sassen- heim 115 km in 2.5.8.02: 2 Piet Damen, Helmond. 3 Wim van Smirren, Amsterdam beiden z.t., 4 op 200 meter: Jo de Roo. Kruiningen, 5 Gerben Karstens, Leiden. 6 Jaak van der Klundert, Hoogerheide. 7 Rein de Jong, Amsterdam, 8 Rik Wou ters, B.-Hertog. 9 Cees van Amsterdam. rBeda, 10 Jo de Haan, Huijbergen, op 500 meter. men. Op de eerste dag toonden vooral de Russische boten hun kracht. De Russen wonnen over tuigend de vier met stuurman voor het Delftse La ga, dat drie lengten achterstand had. Nereus werd tweede bij de vier zonder stuurman Amstel skiffeur Jan Wienese tenslotte werd derde bij de senior scullers. Op de tweede dag werd Nereus weer tweede bij de vier zonder stuurman, de dames van Ne reus tweede bij de duibbel twee en Mieke de Vlas van Willem III tweede bij de skiff. De kanovaarster Thea Duif heeft tijdens de Zaanregatta voor en opmerkelijke prestatie gezorgd door de Duitse Olympische kam pioene Esser in de k-1 500 meter ver achter zich te laten. Over het algemeen hebben de Neder landse kanovaarders zich goed geweerd tegen het sterke Duitse contingent. In verband met het slechte weer hebben slechts de boten in de star- en drakenklasse kunnen varen tijdens de Kieler-Woche. In de starklasse waren de Zwe den oppermachtig. In de draken- klasse slaagde alleen onze land genoot «Jan Bol erin de Duitse ehgemonie te doorbreken. (Van onze sportredactie) BREDA Mede in het kader van de viering van het 40-jarig bestaan organi seert de voetbalscheidsrechtersvereni ging „Breda en omstreken" in de nacht van 2 op 3 juli een zogenaamde Kennedy- wandeltocht. Het is voor de derde keer dat deze verehiging een dergelijke 80 kilometer lange trip uitschrijft. Was het vorige twee keren zo. dat men noodgedwongen maar een bepaald aantal inschrijvers kon accepteren, dit jaar kan iedereen meelopen, zij het dat er minstens 100 aanmeldingen moeten zijn (liefhebbers kunnen zich melden bij F Derks, Valleriestraat 3, Breda). Zoals gewoonlijk heeft de organisatie niets aan het toeval over willen laten en er is dan ook een bezemwagen, ter wijl dokter E. Nijhuis uit Breda als me disch begeleider meegaat. Vorig jaar heeft hij ruim 200 blaren door moeten prikken in de pleisterplaats café ,,De Engel" tg Baarle-Nassau, waar ook nu weer halt wordt gehouden. De start is om 0.01 precies op de Grote Markt te Breda. De tocht voert door de Baronie van üreda en de lopers worden tussen 17.00 en 18.00 uur weer terugverwacht in Breda. Iedere deelnemer, die de tocht binnen de gestelde tijd loopt, ontvangt een massief gouden speldje. De oudste deelnemer van vorig jaar, opa van Oosterhout (66) heeft reeds twee van dergelijke speldjes en wilde nu als eerste op de deelnemerslijst worden in geschreven. De Amerikaan Gregory en de Oostenrijker Rindt {rechts), die ie monsterrit van Le Mans won- len met hun Ferrari. (Advertentie) atharuiastraat 15 >illenburgstraat 24 brugstraat 60 Roosendaal van Dedemstr&at 3 Bergen op Zoom Rente 3.25, 3.50 en 4%

de Stem | 1965 | | pagina 9