TROEVEN in GROEVEN «SI LENINGEN BLAREN BOEKENPLANK C. J. E. v. Geel A. H. van der Lee De zes symfonieën van Tsjaikowski Dagproduktie in mei toegenomen t NEST0SYL DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 19 JUNI 1965 Clara Haskil Mozart Telemann op Archiv Casadesus Pianoconcert van Brahms Musici in Amsterdam Divertimento's Dansen van Mozart Pianoconcerten van Chopin Prof. K. Stigter aanvaardt ambt aan T.H. te Eindhoven afwezig afwezig MAfigPliN MAAGTABLETTEN A. J. Herdink A. J. ML Commissaris W. Vroome CREDIET SERVICE BANK Moeder Apartheid Dec ca heeft zojuist een complete serie platen met de zes symfonieën van Tsjaikowski vol tooid, die uiter aard alle los ver krijgbaar zijn, maar die elke be wonderaar van Tsjaikowski's mu ziek zo mogelijk toch compleet zal willen bezitten. Zonder dat er" sprake is van een duur album vormen deze zes platen toch een zeer waardevol be zit, speciaal door de wijze waarop de symfonieën worden uitgevoerd. Het Weens Philharmonisch Orkest, een der allerbeste orkesten ter wereld, ver tolkt ze onder leiding van Lorin Maa- zel- Tsjaikowski's symfonieën-cyclus is muzikaal niet van zoveel betekenis als die van talrijke andere componis ten. Hij heeft zijn populariteit in een zeer brede kring van muziekgenieters verworven door heel andere werken. Slechts de zesde, bekend als de ,,Pa- thétique", kan op algemene bekend heid bogen. Niettemin vormen deze zes symfo nieën een stuk boeiende muziek, die vooral van betekenis is voor een goed begrip van de persoon van de compo nist. De tragiek die zijn leven ken merkte heeft nooit zoveel reliëf gekre gen als die van beroemder figuren in de wereld der muziek. Hij was een wat eenzelvig man, die zijn gevoelens uitte in zijn muziek en die uit verle genheid het contact met mensen zoveel mogelijk schuwde. In zijn symfonieën heeft hij zijn on rust zijn vertwijfeling en zijn soms diepe wanhoop neergelegd. Vooral de vierde van de reeks kan men met recht een spiegel van zijn innerlijk noemen, maar ook in de vijfde en zes de symfonie worstelt hij mét de krach ten die het leven beheersen. Misschien spreekt het ons in deze tijd allemaal niet meer zo aan, maar Tsjaikowski's symfonieën kan men toch maar niet zonder meer kwalifice ren als achterhaalde romantiek en pa thetische egocentriciteit. Ze vormen werkelijk een belangrijk hoofdstuk in het rijke boek van de muziek. Wie naar de uitvoering van de zes werken op deze platen luistert, moet in de ban komen van de uitdrukkingskracht van een groot componist, die een taal spreekt welke ons zeker niet vreemd in de oren hoeft te klinken. Het Weens Philharmonisch Orkest maakte er feilloze uitvoeringen van, die de dra matiek met rake streken schilderen, maar die nergens vervallen tot onver antwoorde pathetiek. (Decca, SXL-serie) Met gebruikmaking van een der bril jante opnamen waarover men nog be schikte, heeft Philips in zijn prachtige Luxe Serie twee pianoconcerten van Mozart opgenomen, vertolkt door de enige jaren geleden overleden Clara Haskil. Het zijn de nummers KV 466 en KV 491, twee concerten die de grote pianiste graag speelde omdat ze tot de meest sprekende behoren van de rijke reeks die Mozart op zijn naam bracht. De orkestparty wordt verzorgd door het Orchestre des Concerts Lamou- reux o.l.v. Igor Markevitch, de Itali aanse Rus. Vele platenliefhebbers zul len blij zijn met deze kostelijke schüf waarop de twee enige pianoconcerten in mineur tezamen zijn gebracht, en die een postume hulde vormen voor een pianiste van uitzonderlijk formaat (Philips 835 075 LY, stereo, en L 02071 L, mono) -De begaafde fluitist Hubert Barwah- ser is een der solisten in het concert voor fluit en harp van Haydn, dat met het Londens Symfonie Orkest wordt gespeeld ten behoeve van een nieuwe plaat in Philips Luxus Serie. De an dere kant bevat het concert voor kla- DOLA DE JONG DE DRAAITOL VAN DE TIJD (J M. Meulenhoff). De nieuwe roman van Dola de Jong „De draaitol van de tijd" valt eigenlijk in twee stukken uiteen. Wie aan dit boek begint, denkt opgenomen te zullen wor den in 'n wat dromerig irreëel verhaal: wie verder leest, raakt plotseling be trokken in een draaikolk van harde, nuchtere feitelijkheden. Het is een boei end boek, dit vakantieverhaal rond een veertienjarige jongen, die door zijn ken nismaking met de wereld der volwasse nen zijn tinnen soldaatjes niet meer no di:; heeft. De opzet en uitwerking van dit boek doen sterk denken aan de mixture van spanning en irrealiteit, waarvan Gra ham Greene zich in zijn boeken bedient. Toch is het jammer dat het boek in de laatste bladzijden een thriller-effect heeft meegekregen. Dat doet afbreuk aan het psychologisch zo goed uitge werkte karakterbeeld, dat de schrijfster in dit boek van de jonge David geeft. RUMER GODDEN DE KINDE REN (Van Holkema en Warendorf). Rumer Godden schreef een misschien wat zoetelijke, maar toch heel onder houdende roman, waarin het conflict tussen een moeder met haar kinderen over 'n medeminnaar een heel treffen de uitwerking kreeg. Rumer Godden si tueerde zijn boek in de romantische om geving van het Garda-meer, maar de strijd die een kleine mensengemeen schap voert om eén klein beetje begrip en liefde doet verre van romantisch aan. De schrijver heeft in zijn boek een grote hoeveelheid kleine menselijke ge beurtenissen verwerkt, maar de groei naar een bevrijdende climax blijft zicht baar. WALTER MACKEN IERSE VER HALEN (Het Spectrum). Van de Ierse literatuur is in ons land nog heel weinig bekend. Uitgeverij Het Spectrum bundelde in een Prisma-poc ket een aantal verhalen van een der beste hedendaagse Ierse vertellers, Wal ter Macken. Het zijn stuk voor stuk juweeltjes van vertelkunst. De mens maakt onwrik baar deel uit van de natuur die hem omringt. Is het een wonder dat bijna alle verhalen van Macken worden ge kenmerkt door een vreemde melancho lie die zich van buitenaf aan de mens opdringt? BERTUS AAFJES: DOOLTOCHT VAN EEN GRIEKSE HELD (J. M. Meulenhof, Amsterdam). De dichter Bertus Aafjes, die nimmer moe is om zijn liefde voor de klassieken te laten blijken, heeft zijn belevenissen in het voetspoor van Odys seus neergelegd in drie boeken. Deze drie zijn nu bijeen gebracht in één deel van de Meulenhof-editie. Wie ooit de kracht van de taal van Bertus Aafjes op zich heeft laten inwerken zal ervan overtuigd zijn, dat ook deze uitgave hem vele uren van waarachtig leesgenoegen zal schen ken. rinet KV 622. Colin Davis leidt beide uitvoeringen en het artistieke resultaat is hef kostbaar uitziende album van deze reeks alleszins waard. (Philips 835 279 LY, stereo, en L 02406 L, mono) De Archiv Produktion" van DGG is in het algemeen geen platenuitgave die in de eerste plaats is bestemd voor de gewone platenverkoper. Het zou echter niet verstandig zijn om de wat streng uitziende hoes van deze platen eenvoudig over het hoofd te zien, want er zijn eronder die een plaats in de platenkast van elke muziekliefhebber verdienen, ook al worden ze niet ge sierd door kleurige hoezen. In de reeks Duitse vroege klassieke muziek is een album van twee platen gewijd aan Te lemann, een „herontdekte" componist uit een galante tijd, wiens muziek ons terecht bijzonder aanspreekt. De wel haast „wetenschappelijke" wijze waar op Telemanns tafelmuziek, een reeks van kleine concertjes, wordt vertolkt door de Schola Cantorum Basiliensis doet beslist geen afbreuk aan het pit tige en onderhoudende karakter. Ze vormen, vooral in het weinig speelse stramien van de Archiv Pro duktion, wellicht geen kost voor de be ginnende platenverzamelaar, maar wie erover denkt zijn discotheek langza merhand te gaan uitbouwen moet be slist eens aan platen als deze denken. Ze houden wel eens de ruggegraat van de platencollectie van een serieuze mu ziekliefhebber kunnen gaan vormen. (Archiv Produktion DGG, 198336-37) Robert Casadesus' naam heeft in de muziekwereld een befaamde klank ge kregen en wie nog steeds geen plaat met die naam erop in zijn collectie zou hebben, krijgt in een CBS-schijf een mooie kans. Want daarop staan Beethovens eerste en vierde pianocon cert gegroefd, uitgevoerd door het Concertgebouworkest, nog onder lei ding van Eduard van Beinum, samen 'met Casadesus, die het hoofd is van een gezin van uitstekende pianisten. Het meest boeit uiteraard het prach tige vierde pianoconcert, dat een grote en inspirerende warmte uitstraalt en dat tot het mooiste behoort wat er voor piano en orkest ooit is geschre ven. De gave uitvoering van dit con cert is technisch voortreffelijk vastge legd. (CBS 72200) RUDOLF SERKIN Wie naar de machtige inzet van Brahms eerste pianoconcert luistert, kan zich heel goed voorstellen dat de componist aanvankelijk een symfonie in de pen had, toen hij de grote lij nen van dit werk op papier zette. Het is, zoals praktisch al zijn overige scheppingen, majestueus van architec tuur, misschien soms waf vermoeiend door zijn sterk dramatische karakter, maar het draagt de signatuur van een muzikaal genie dat weliswaar niet zo sterk tot „de massa" spreekt als dat van populairder componisten, maar dat toch nog onze grote bewon dering afdwingt. Het Philadelphia Orchestra, geleid door Eugen Ormandy, brengt een uit voering van dit overigens al veelvul dig op platen verschenen werk met de pianist Rudolf Serkin op CBS. Het is, vooral wat de pianopartij betreft, een vertolking van hoge klasse, die het dramatische in het concert gaaf stem geeft. Onder de vele uitvoeringen die er> van dit werk bestaan, is dit zeker een sterk boeiende. (CBS 72017). Uit voorhanden zijnde opnamen stel de Philips een prachtig maar eenvou dig uitgevoerd album samen, gewijd aan het meest bekende aller ensem bles. ,,I Musici in Amsterdam" heet deze plaat, waarop concerten van (hoe kan het anders), Vivaldi en Locatelli, alsmede een sonate van Albinoni wor den uitgevoerd. Niet alleen Vivaldi op zichzelf is erg populair geworden on der de platenliefhebbers, ook de ande re oude Italiaanse meesters zijn her ontdekt door een enthousiaste kring muziekbeluisteraars van deze tijd. Het zijn 1 Musici die de weg daartoe ge baand hebben en het is geen wonder dat dit ensemble vooral in ons land erg gewaardeerd wordt. Deze plaat is daarvan een bevestiging. Het wel haast onnavolgbare meesterschap waarmee dit accuraat maar bezield spelende gezelschap zijn liefde voor de oude Italiaanse meesters belijdt, zal ongetwijfeld nog tot talloze volgende platen leiden. Maar deze, gewijd aan de speciale banden die I Musici èn verscheidene componisten uit Vivaldi's tijdperk met Amsterdam verbonden, mag men beslist niet missen. (Philips 838, 125 HGY, stereo en HG 04815 L, mono.) Twee prachtige divertimento's van Joseph Haydn, voor twee hobo's, twee hoorns, twee violen, twee altviolen en bas, zijn door Harmonia Mundi op een artistiek en technisch uitstekende plaat gebracht. Leden van het Collegium - Au reum voeren de twee werken uit. Ze verraden en nog jonge Haydn, die ech ter onmiskenbaar het stempel van zijn genie al heeft gedrukt op deze twee vroege werken, die het midden hou- dens tussen een sinfonia en een suite, en dus behoren tot de voorlopers van de symfonie zoals die later, bij Mo zart en Beethoven, definitief gestalte heeft gekregen. (Harmonia Mundi HM 30 643). Als tweede deel in de reeks „Com plete dansen en marsen" van Mozart heeft Decca die mars KV 408 nr. 2, de twaalf Duitse dansen KV 586, twee menuetten met contredanse KV 463, de mars in c KV 408 nr 3 en zeven menuetten KV 65a, bijeengebracht. Het Weens Mozart Ensemble, onder leiding van Leopold Boskovsky, speelt deze sprankelende en opgewekte muziek zo prettig en pittig, dat men zou wensen dat platen met dergelijke muziek (want niet alleen Mozart schreef ze) tot een lange en plezierige reeks zouden uitgroeien. (Decca SXL 6132 stereo) Van de musicologen die met nauwe lijks meer dan een schouderophalen voorbijgaan aan Chopins twee piano concerten, 1 trekt de publieke opinie zich niets aan: de twee concerten blij ven populair en zijn op zo goed als alle labels in duizenden discotheken vertegenwoordigd. Chopin heeft in bei de werken eigenlijk alleen de piano maar volkomen volmondig verklaard, en het orkest is weinig meer dan een bescheiden achtergrond waartegen het klavier moet schitteren. Overigens was Chopin ook niet de man die het orkest in de vingers had- Niettemin: de twee pianoconcerten houden in de platenwereld stevig re pertoire. Westminster heeft er in de Silver Serie een plaat aan gewijd. Het orkest van de Weense Staatsopera speelt het met de pianist Paul Badura- Skoda, een nog jonge musicus, die al internationale erkenning heeft geoogst, en die zich in deze twee concerten een waardig Chopin-vertolker toont. (Westminster P 282). FLORENTINA heeft FC Köln in de tweede wedstrijd van het „Citta' di Torino"-toernooi verslagen met 41. De rust was ingegaan met dubbelblan- ke stand. DEN HAAG (ANP) Volgens een con- junctuur test over mei bleef in deze maand de arbeidersbezetting nagenoeg op hetzelfde niveau. Ten aanzien van de gemiddelde dagproduktie werd door de in het onderzoek betrokken onderne mingen een stijging geconstateerd. In de beoordeling van de voorraden gereed produkt trad vrijwel geen wij ziging op. Ultimo mei luidde het oordeel bij 75 procent (vorige maand 80 pro cent) der ondernemingen normaal, bij 20 procent (vorige maand 15 procent) te groot en bij 5 procent (vorige maand eveneens 5 procent) te klein. Zowel de totale order ontvangst als de orderontvangst uit het buitenland na men toe. De omvang van de binnenland- sé orderontvangst bleef dooreengenomen, onveranderd De orderontvangst werd ultimo mei door 75 procent (vorige maand 70 pro cent) der ondernemingen als normaal beoordeeld, door 5 pet. (vorige maand eveneens 5 procent) als groot, en door 20 procent (vorige maand 25 procent) als klein. Het oordeel over de orderpositie ulti mo mei luidde evenals ultimo april, bij 80 procent der ondernemingen normaal, bij 5 procent groot en bij 15 procent klein. EINDHOVEN Prof. ir. K. J. H. Stigter heeft ter gelegenheid van de aanvaarding van het ambt van buiten gewoon hoogleraar in de afdeling der Elektrotechniek in de grote collegezaal van het paviljoen van de Technische Hogeschool een rede gehouden getiteld: „Rusteloos voort". Prof. Stigter zal onderwijs geven in de elektriciteitsopwekking, transmissie en distributie. Prof. Stigter zei o.m. dat het elektri citeitsverbruik in de wereld steeds re gelmatig is gestegen en wel in een tem po van verdubbeling in elke 8—12 jaar. Daarom moeten er steeds grotere cen trales worden gebouwd en hogere trans portspanningen worden toegepast. Een spanning van 110 KV wend het eerst toe gepast in 1908. In de loop van dit jaar zal het eerste transmissie-systeem voor 750 KV in bedrijf worden genomen. Verwacht wordt, aldus de spreker, dat nog in deze eeuw spanningen van 1000 tot 1200 KV zullen worden toegepast. Hoewel de aangetoonde kolen, en olie voorraden zeer groot zijn en steeds nieuwe voorkomens worden gevonden, blijft men zoeken naar nieuwe warmte bronnen voor de stoomcentrales. Het toe passen van kernenergie voor stoompro- duktie wordt reeds toegepast. Grote atoomcentrales zijn reeds in bedrijf en vele nieuwe zijn in aanbouw. Na afloop van zijn rede recipieerde prof. Stigter in de Senaatzaal van het paviljoen van de T.H. De Heer en Mevrouw H. Vercauiteren-v. d. Vijver geven met dankbaarheid kennis van de geboorte van hun dochter CHRISTIANE Nieuw-Namen, 17 juni 1965. Getrouwd J. B. Kalkman en Lizzy M. C. Klep Breda, 19 juni '65. Montenspark 8. Toekomstig adres: Splinters- veld Oude Aa 38, Breuke^ len. Op woensdag 23 juni 1965 hopen onze geliefde ouders P. J. Vermeulen en E. C. C. A. van Rastelaar de dag te herdenken dat zij 50 jaar geleden in het hu welijk traden. Dat zij nog lang voor elkaar en voor ons gespaand mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Gelegenheid voor felicitaties op 23 juni 1965 van 13.30 tot 15.30 uur. Hulst, Tivoliweg 31. ♦fr Tot onze diepe droef- heid overleed zacht en kalm, voorzien van de H.H. Sacramenten der zieken mijn lieve vrouw en onze onvergetelijke moeder, behuwd- en grootmoeder JOHANNA VAN ROOIJ echtgenote van Petrus Johannes Kavelaars in de leeftijd van 67 jaar Prinsenbeek: P. J. Kavelaars Breda: J. Langen-Kavelaars L. Langen en kinderen Prinsenbeek: R. J. Kavelaars J. Kavelaars-Roks en kinderen Prinsenbeek: P. Bastiaansen- Kavelaars J. Bastiaansen en kinderen Prinsenbeek, 17 juni 1965 Valdijk 2 b. De plechtige gezongen uitvaartdienst, waarbij U beleefd wordt uitgeno digd, zal plaats hebben op maandag 21 juni a.s. om 11 uur in de parochie kerk van Onze Lieve Vrouw Tenhemelopne ming te Prinsenbeek. Zondagavond 20 juni te 6 uur rozenkransgebed in de parochiekerk. SPEC. MONDHEELK. van 19 juni t/m 4 juli. Heden overleed tot onze diepe droefheid, ge sterkt door de H.H. Sacramenten der sterven den, in het St.-Liduinaziekenhuis te Hulst, onze innig geliefde man, vader, grootvader, oom en neef FRANCISCUS XAVERIUS VAN DORSSFXAER echtgenoot van Elionore Maria de Maeijer in de ouderdom van 78 jaar. Wij bevelen de ziel van onze dierbare overledene in uw gebeden aan. Clinge: E. M. de Maeijer Antwerpen (B.): A. van Dorsselaer M. van DorsselaerTerbekke Rita Kieldrecht (B): J. Gillesv. Dorsselaer A. Gilles Leona en Paul Brasschaat (B.): A. van Dorsselaer G. van DorsselaerCreijne Vera Moustier (B.): Mevr. J. Kouijzervan Dorsselaer Frans Clinge: A. van Dorsselaer Pli. van DorsselaerVercruijssen Fam. Van Dorsselaer Fam. De Maeijer Clinge, 17 juni 1965. Kerkstraat 38. De uitvaartdienst, waartoe wij Ued. uitnodigen, zal plaatshebben in de parochiekerk van de H Henricus te Clinge, op dinsdag 22 juni 1965 te 10 uur, waarna begrafenis op het R.-K. kerkhof aldaar. Rozenkransgebed in de parochiekerk op maan dagavond te 19 uur. Handige meisjes kunnen in on ze elektronische montage-afde- g worden opgei, tot monteu- se of controleuse. Prettig w. in een modern ingerichte om geving. Uitstekende sociale voorzieningen en hoog loon. Aviolemda N.V., Woensdrecht, 01W6-551 of 01«4ü-62®4. TANDARTS Walstraat 2 Axel van 21 juni t/m 4 juli. De echte Amerikaans» en beste ter wereld. k Een blijvende uitkomst. Bfl apotheker of drogist. Imp. L Rietbergen <xv. Korenaarstr.55,R'dam-6 H; Kosteloos. Faillissement M. P. C. Trommelen, tim merman, Bredaseweg 34, Oosterhout. Dit faillissement is op 4 juni 1965 opgeheven wegens ge brek aan baten. De Curator Mr. L. J. M. van den Brink, Liesbosstraat 23, Breda. Ager.tsch. TILBURG Wilhelminapark 22 Tel. 04250-31030 Flinke mannen verdienen bij ons een hoog loon. Komt eens met ons praten. Rehorst hamd- schoenenateliers. Heinkenszand X Welk meisje van 16 Jaar of ouder wil serieus werk verrich ten in ons modern atelier ter vervaardiging van onze elek tronische apparatuur? Uitste kende sociale voorzieningen en hoog loon. Kom eens praten of vr. telefonisch inlichtingen 01646-450. 's Avonds 01646-551 of 01640-6264. Aviolanda N.V., Woensdrecht. Notaris te Sluis zal op dinsdag 13 juli 1965 om 2 uur n.m. in hotel „De Roode Leeuw" te Aarden- burg voor die heer L. C. Lannoye te Knokke e.a„ me de krachtens rechterlijk be vel, publiek verkopen: de HOFSTEDE te Sint Kruis, gem. Aarden burg, in de Groote Boom polder. bestaande uit huis (bouwjr. 1939) Grote Boom- dijk 1, met schüur en verder aanbehoren, erf, tuin, bouw en weiland en weg, kad. be kend Gem. St. Kruis sectie C nrs. 294, 297, 298, 313, 422, 421, 452, 453 en 573, samen groot 20.65.05 hectare. Verpacht aan dhr. A. P. J van Vooren, en wel: tuin tot 15 maart 1971. gebouwen, erf en weiland tot 1 mei 1971 en bouwland tot roven oogst 1971, voor f2335.- per jaar, welke pachtprijs reeds in 1951 werd overeengekomen en sedertdien officieel niet werd herzien. Herziening pachtprijs is mogelijk tegen 1 oktober 1965. Een der schuren is door storm vernield: de verzeke- ringsuitk. wegens storm schade a f15.000.- is in de koop begrepen en zal aan de koper worden afgedragen i.v.m. verplichting tot her bouw. De hofstede is geheel aan- eengelegen en wordt in één blok verkocht (dus niet in percelen). Aanvaarding, in genot pacht- penningen, 1 okt. '65, lasten vanaf 1 jan. '66 voor koper. Betaling koopsom 10 aug. a.s., onkosten binnen 8 da gen. Bezichtiging in overleg met de pachter (tel. 01175-274). Nad. inl. bij de notaris. Lan ge Wolstr. 18 (tel. 01178-212). NOTARIS te BREDA zal bij inzet dinsdag 29 iuni 1965 en bij toewijzing dinsdag 6 juli 1965 telkens nam. 4 uur in café H. J. Bersi te Breda, Ginneken- weg 3, in het openbaar veilen en verkopen: HET WOONHUIS (in gebruik geweest als win kel-woonhuis) met erf en, zijuitgang te Breda, Minis ter Nelissenstraat 2 hoek Koninginnestraat groot 1.47 aren. Het gehele pand is LEEG te aanvaarden bij de betaling van de koopsom. Lasten 129,— per jaar. Betaling kooppenningen uiterlijk 6 weken na toe wijzing. Bezichtiging dinsdag en donderdag 2-4 uur. WONING TE HULST Notaris te Hulst zal op dinsdag 22 juni 1965 n.m. 4 uur in het café van de heer F. Baart aan de Stationsweg 3 te Hulst, na mens de erfgenamen van de heer P. J. Engels, mede krachtens rechterlijk bevel openbaar verkopen: HET WOONHUIS met aanbehoren, erf en tuin aan de Gentsevaart 1 te Hulst, kad. Gem. Hulst sec tie C nr. 91 groot 4.50 are. Het perceel is geheel ont ruimd te aanvaarden bij de betaling der koopsom. Bezichtiging: maandags en donderdags tussen 2 en 4 uur 's namiddags. Betaling der koopsom bin nen een maand en der on kosten binnen een week na de veiling. Nadere inlichtingen te ver krijgen ten kantore van voornoemde notaris. tot f.2000— naar draagkracht voor ambtenaren en employees met vaste aanstelling; snelle - geheel schriftelijke behandeling inlichtingen ÓRANjESING-EL 74' NIJMEGEN1' Tel08800-20264 pijn- en jeukstillend Iiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiimiitiiiil ontsmettend ii IN ii in iihiii ii IIIII ii IIIIII|I ui mui geneeskrachtig IUII(IJIIIIillilli)lllllillIllHlllilllliilllHllll|IJllllIIIII Aviolanda, N.V., Woensdrecht heeft in haar elektronische moffitage-afdeling prettig en schoon werk voor meisjes van 16 jaar of ouder. Telefonisch inlichtingen 01646-450. 's Av. 01646-551 of 01640-6264. Bontmantels Zomerprijzen! Keuze uit meer dan 200 stuks. Kees v.d. Ven, Nieuwlandstr. 3, Tilburg, tel. 04250-26617. Wasmachines, rechtstreeks van de fabriek, v.a. f 125,-. Wijn- gaardstr. 5, Goes, tel. 7768. 2 clubs, 4 stoelen, dressoir, uittrektafel i.p.s. Te bevr. a- gent de Stem, Stoppeldijk. Wasmachinefabr. heeft gloed nieuwe w asm ach. v.a. f 125,-, centrifuges v.a. f 95,-, combina ties v.a. f 598,. voor f 398,-. G. Gezel'lelaan 107, B.o.Z. Prima 4 pers. kampeertent met luifel, binnemtent en baga geruimte f 150,-. Tevens prima dekzeil voor marktkraam. Schoolakkerplein 20, Breda. 1 herensportf. i. pr. st. geh, oom-pi. 4 antieke stoelen en 2 oudbrabantse stoelen. Dijk- plein 13, Breda. Mooi, soliede gebouwd hecht- houten toerboot met kajuitje te koop, bouwjaar '63, lengte 5.40 m, br. 1,90 m, zeer ge schikt voor Biesbosch. Weinig vaaruren, beslist zonder ge breken als nieuw. Te bevra gen: Viveslaan 42, Breda. Te koop: fruitkisten en uien- kisten, koopje. L. Rottier Haai meet 17, Schore, tel. 01102-467 Naast een mooie collectie gas haarden en -fornuizen, waar borgt ons rijksgediplomeerd en landelijk erkend installatiebe drijf u een correcte afwerking, en vlotte service. Install, bedr. De Weerd n.v. Markt 33 Etten tel. 01608-2310. Aardgas - centrale verwarming Install, bedr. De Weerd n.v. afd. c.v. Markt 33, Etten, ad viseert u gaarne. Bel 01608- 2310 (na 18 uur 01608-3047) en wij zorgen voor uitvoerige in lichtingen, scherpe kostenbe- groting en snelle accurate mon tage met een minimum aan brekerij en ongemak. In Zundert vindt u vijf typen keukens. U slaagt altijd. Voor iedere beurs een keuken. N.V. Hoppenbrouwers, showr.' Wil- dertsedijk Zundert, tel. 01696- 2252. R'daal. tel. 01650-5925. Baby's luieren het liefst in plasticbroekjes S.G.A. Schrijf ma ferschrijf fmachines. Nieuwe kof- Jfmachines v.a. f 137,50 Diverse gereviseerde machi nes. o.a. Remington, Under wood en v.a. f 65,- met volle garantie. Reeds v.a. f 10,- per maand. Betaling in 5 m, zon der rente. „Wilson", Utrecht- sestr. 133, Amsterdam C. Vrij- bl. demonstratie door geheel Nederland. Op zaterdag ook de gehele dag geopend. Bontmantels. Zomerprijzen Keuze uit meer dan 200 stuks. Kees v.d. Ven, Nieuwlandstr. 3. Tilburg, tel. 04250-26617 X Huur een koelkast voor f 12,75 per maand, zonder vooruitbeta ling, met recht van koop. Van daag besteld, morgen bij u thuis- Bel (óók 's avonds): Hoensbroek 3185 of Roermond 5369 of Sittard 2920, Vlissingen 4410, Goes 5397, Zierikzee 2540, Axel 338 of Sluis 277. Bel dan vóór 6 uur 010-120705 en des avond 070-863977. Bel dan vóór 6 uur 020-249767 en 's avonds 02964-18664. Bel dan 08300-50087 (ook 'sa vonds.) Te huur winkelpand m. wo ning. Hoogstr. 32, Roosendaal. Ruim woonhuis met ruime schuur. Komt spoedig vrij. Te befragen: S leliestraat 1, Abs- dale, post Hulst. Ruime middenstandswoning te koop aangeb. bouwjaar '63, woon-eetkamer, 3 slaapk. dou che enz. Direct te aanvaar den. Goesepolderstr. 7, Sluiskil. X Bij inschrijving te koop: voor- oorl. woonhuis, met schuur en tuintje, gel. Vaartweg 22, Ou denbosch. Eind augustus vrij van huur te aanv. Bez. zat. 2-5. Inschrijvingen vóór of op 24 juni bijSchroer, Vaartweg 22, Oudenbosch. Ruime woning met schuur (garaige) en kippenhok. 12,5 x 4 m te koop. Telefoon, elektra, en water. Groot plm. 31 a. Voor alle doeleinden geschikt. Binnen 2 maanden te aanvaar den. Tel. 01159-276, Philippine. Te koop aangeboden een groot woonhuis in goede staat met een stuk land bij het huis ge legen groot ca 3300 m2. Te be vr. bij J. Sluimers, Wijksestraat 20, Wijk en Aalburg bij Heus- den. Tel. 04164-248. Brabantse boerderijtjes: Zee land (N.-Br.) f 17.000; Heesch f 26.000; Zeeland (N.-Br.) f 28.000; omgeving Roosen daal f 27.000; Alphen bij Til burg f 29.750; omg. Gorkum f 30.000; Heeswijk f 35.000; Heusden f 37.500; Mill plus 2,3 ha. f 50.000; omg. Oisterwijk f 50.000. Boerderij en 11 ha f 160.000; Boerderij en 17 ha f 198.000; vrijst. woonh. Rumpt (Gld.) f 22.000. Diverse woon huizen in N. -Brabant v.a. f 26.500. Vraagt onze gratis aanbiedingslijst. Mak. Kaait. Wil van Herpen, Ph. de Tweedestr. 59, Den Bosch, tel. 014100-41211. Uit de hand te koop aange boden direct vrijkomende mo derne middenstandswoning, a- tuin op het zuiden, 3 jr. oud. Gelegen te Breda. Tuinzigt. met grote woon-eetkamer, 3 slaapk., douchecel, vliering ge heel bevloerd, veel tegelwerk Prijs f 39.500,- Br. onder, no 30533 Woningruil door geheel Neder land. Vanzelfsprekend via de Stichting Interlokale woning- ruil-Centrale. Stationsstraat 20. Utrecht, postbus 2006, tel. 030- 11831. Adressen me huisnum mers in handige gids. Gaat u trouwen of heeft u een nieuwe woning? Krediet, voor iedereen tot f 5.00o,- voor aan schaf meubilair, woningtextiel vraag gratis folder, dan krijgt u algehele inlichtingen Post bus 1371, Rotterdam. Caravans, staande aan het Veerse Meer en Oosterschel- de, nog vrij in juni - juli en aug. op het nieuwe kampeer- cenitrum de Roompot. Breco Buys Ballotstraat 3, Kloetinge tel 01100-6617. Te koop voor woningzoekende of kampeerders een grote En gelse caravan, Kloosterlaan 15 in poort, Breda. „De Reu"-caravUns zijn be roemd door hun sublieme weg- ligging, hun chique afwerking en hun interessante prijs. Be zoekt onze showroom. Belcrum garage, Min. Kanstraat 16-20, tel 01600-39900, Breda. Alle da gen geopend. X T.K.a. Kip chravaas v.a. f 2995,- nog beperkt leverbaar. Diver se occasions en inruilwagens Financiering mogelijk. Cara- vanbedrijf „De Westhoek" On derstraat 7, Lage Zwaluwe, tel. 01684-500. X T.k.a. Erka aanhangwagens voor uw bagage en vele ande re doeleinden. Geen opbergpro- bleem. Caravanbedrijf „De Westhoek", Onderstraat 7, La ge-Zwaluwe, tel. 01684-500. X Te huur Walcheren, bij zee sa lonwagen met verwarming van heden tot 17 juli. In andere wagens enkele plaatsen vrij ge durende bouwvak- en schoolva kanties. Tel. 01183 - 478. X Vakantie aan zee. Te Breskens mooi zomerhuisje vrij: 3 ju li t.e.m. 19 juli. Te Cadzand: caravan vrij tot 10 juli en na 21 aug. Jo van Loon, Hoek Halstraat - Houtmarkt, Bre da. tel. 01600-32481. X Te huur: Caravan 4-pers. Blue Bird, staande Camping „Anna Friso" van 19 juni t.e.m. 17 juli; van 31 juli t.e.m. 14 aug. Inl. G. Boot, Snellenstr. 2. Kortgene N.-Bev. Tel. 01108- 429 X Kampeerreis 17 dagen Spanje. Costa Brava, van 17 juli t.m. 2 aug. F 228,-, alles inbegre- oen. H A. van der Spoel, O- dyseuslaan 13, Eindhoven, tel. 04900-23876. Te koop vakUn tie woninkje in Zeeuwsch-Vlaanderen, 5 km vanaf Breskens. Is reeds ge deeltelijk opgeknapt. Te bezich tigen Hoofdplaat Nummer Een Inl. 01640-3434. Te huur aangeboden toercara- van, nog enkele weken vrij. Inl. A. Nuiten, Groentenhandel Rijkebuurdtstr., Bergen op Z. Te huur vakantiewoning te Bruinisse op Sc hou wen-D ui ve- land en te Hoedekenskerke op Zuid-Beveland. Voor inlichtin gen: 01640-3434.i Weg. omst. te k. Alpen-Kreu- zer. Geh. compl. tel. 03473-409. Vol pension 175 fr. Zicht op zee. Hotel Daniel V. Bunnen- plein 5, Knokke. Valkenburg (L.) Pension ,,'t dern. str. w. en t.v. juli en Roevoetje", gezellig en mo- aug. f 9,- overige maanden f 8,- p.p.p.d. Roevoetstr. 11, Val kenburg, tel. 04406-3428. Vrijstaand zomerhuisje voor 5 pers. te huur van pasen tot 1 juli. Schappelijke prijs. Al les aanwezig. G. J. Bakker, Herenweg 140, Schoorl (N.-H.) Te huur caravans en tenten, juni, juli, aug. Camping Go- rishoek, gem. Scherpenisse. Inl^ op camping. Te huur 4- en 7-persoons kam peerwagens op camping aan het Veerse Meer. Volop gele genheid om te zwemmen, roei en. zeilen en vissen. Chr. v. Bremen, Piccardstraat 42. te Goes, tel. 01100-5166. Kerst- en nieuwjkarsreis naar Zuid-Afrika? Vanaf Vlissingen op 27 oktober a.s. Retourprijs vanaf f 1420,. p.p. Inlichtingen bij Reisbureau John. P. Best en Co, n.v. Boul de Ruyter, 388, Vlissingen, tel. 2257. Vanaf 1 jan. 1966 verlaagde tarieven naar Australië en Nw Zeeland. Eerste afvaart 2 jan. 1966. Vanaf Vlissingen. Inlich tingen: Reisbureau John P. Best en Co. n.v. Boul. de Ruijter 38, Vlissingen, tel. 2257 Vakanne service Wij contro leren uw auto voor ongestoord vakantie plezier N.V Auto mobielbedrijf Bergen op Zoom Glymesstraat 7, Bergen op Zoom, tel. 01640-3503X Riley- en Wolseley-dealer voor Breda, R'daal, B. op Zoom en orastr., Tholen en St.-Philips- l^.ncV; N.V Automobielbedrijf Bergen op Zoom, Glymesstr 7. tel 01640-3503 B o Z. X Te k. 2 Austins A 60 diesel 1961 en 1962, Austin A 55 coun tryman, benz. 1962, Austin A 55 benz. 1957, Austin A 90 benz. 1956, B.M.W. 1961, Ford Taunus bestel 1961, V.W. bestel met ruit 1961. Inruil en finan ciering mogelijk. Garage Kool, Meeusenstr. 14-14a, Bergen op Zoom. 2 Opel Rekords '62 als nieuw 55.000 km - 25.000 km Cortina '64, Taunus 17M '62, Opel be stel '59, Mercedes 190 benzine. Fa. v. Blerck - Melissen, Vin- centiusstr. 37, Oudenbosch. Tel. 01652-2739. Te koop of ruil Renault R 8 1963 f 3650,-. Fiat 1100 1963 f 3250,-. Fiat 600 1959 f 1650,-. Fiat 500 1960 f 1550.- Goggo Isar I960 f 1550,- NSU Prinz 1958 f 1450,-, V.W. de Luxe 1962 f 2850,- V.W. de Luxe type 1963 f 3250,- V.W. de Luxe 1955 f 1450, ,VW. de Luxe 1960 f 2450. V.W. de Luxe 1956 f 1600,-. Opel Rekord 1959 f 2250,-. Opel Rekord I960 f 2450,-. Opel Kadett caravan 1963 f 4150,-. Opel Kapitan '60 f 3650,-. Volvo- 18!B 1962 f 5500,-. Daf Pick-Up 1961 f 1850.-. Al deze wagens met 3 maanden schriftelijke garantie, zeer goe de service. Inruil en financie ring mogelijk. Zaterdag en zon dag geopend, v. Doorens auto- mobielbedrij fLiesbosstraat 28, Breda. Tel. 41805. Vlak bij Markt Princenhage.X Bij ons koopt u een goede ge bruikte auto met 3 maanden of 10.000 km garantie. Keuze uit meer dan 100 stuks. Hieron der een greep uit onze voor raad. V.W. 1500 sport 1965 V.W. 1500 super 1964 Renault R8 1963 Mercedes diesel '57 - '63 Mercedes benzine '57-'63 Ford Taunus 17M '60 Opel Kapitan '59-'60 Opel Rekord '57-'62 Volksbestel '59-'63 Renault bestel '62 Mercedes 312 vracht Taunus bestel '60 Volkswagen '63 Renault Estafette '62 V.W. busjes met geel kente kenbewijs 1958 - 1963, Opel Blitz kort chassis 1958. Volks wagen bestel m. verhoogd dak Henschel met aanhangwagen. Laadvermogen op kenteken 13 oOO kg. Mercedes autobus voor groepsvervoer of kam peerwagen. Verder nog diverse goedkope inruilauto's Voor een degelijk en betrouw bare auto?? Dan naar A. v.d. List en zonen, Academiesin- gei 34-34a, tel, 01600 - 31446 en Oost er houtse w eg 137a, Tete- ringen. Tel. 01691-369, Zater dags en zondags geopend. Fiat 1100 Special '63, Gordini '61, Fiat 600 '61, Simca 1000 '62, V.W. 1200 '61, 3 Opel Re kords '57 - '58 - '59. Taunus 12M bestel '61. Alles onder ga rantie. Betaling te regelen. Ga rage Schijvenaars, Langeweg 8- 10, Kruisland. Tel. 467. In de Vito garage te Breda staan deze' week weer een prachtige serie eerste klas ge bruikte automobielen. Al deze wagens zijn van eerste eige naar en schadevrij. Komt u eens vrijblijvend bij ons kijken. V.W 1200 van 1965 met schuif- dak, VW 1500 S van 1964, fa-" brieksnieuw; V.W. 1500 S ^am 1963 met radio; V.W. 1500 van 1962 met schuifdak; V.W. 1200 van 1963 met schuifdak: V.W. 1200 van 1963; Renault Dau- phine van 1963 met schijfrem men; Opel Rekord van 1962 type 1700; V.W. 1200 van 1962; V.W. 1200 van 1961; Renault R8 van 1962: Fiat 600 D van 1961; V.W. 1200 van 1963 met. schuifdak; Wij hebben ingeruild en verkopen tegen lage prijs: Ford Perfect van 1955. Fiat 110o van 1955. Op al deze wa gens geven wij onze gekende en unieke garantie. A.N.W.B.- keuring gaarne toegestaan. Fi nanciering binnen één uur ge regeld Vito garage te Breda Ginnekenweg 340-342, vlak bij de Ginnetoenmarkt, tel. 36173 Dagelijks geopend van 8 tot 10 uur 's avonds. Zaterdags en zondags geopend% X Belcrum-garage vraagt steeds aamrijdingvrije auto's v.a. '59 te koop. Min. Kanstraat 16-2o Breda, tel. 01600-39870. x Mercedes Benz 230 SL met zo. mer- en winterkap 1963 f 22.5oo Mercedes Benz 220 SE coupé 1962 f 19.500,- Mercedes Benz 220 s 1961 f 6.500,- Mercedes Benz 190 D met schuifdak 1963 f 10.500,- Mercedes Benz 190 D 98.000 km gelopen 1963. 9.000,- Mercedes Benz 19o D 1963; f 8.500,- Simca 1500 25.000 km gelopen, 1964; f 6.950,- Simca 1300 G.L. 27.00o km gelopen, 1964 f 6.250,- Sim ca 900 1964 f 3.750,- Buick E- lectra 1960 f 5.000,- Buick '54 f 750,- Opel Kapitan met roldak 1960 f 3.750,- Peugeot 404 - 1961 f 3750,- Auto U- nion 1964 f 5.500,- Fiat sta tioncar 1960 f 3.500 Voltewa gen bestel 1962 f 1.750,- Ga rage Van Dongen-Jonkers n.v. Guido Gezellelaan 40, Bergen op Zoom. tel. 6918. X Garage M. v.d. Klundert biedt u door inruil verkregen auto's aan64 Taunus 17M, 59 Ci- troën 2 C.V., 61 Renault On- dine, 61 Fiat 500 63 DKW ju. nior, 60 Fiat 2100, 61 Daf, 63 Austin Glider. 64 BMW 700, 63 Mercedes 220, 63 Renault I R8, '64 D.K.W. F 102. Inruil en financiering mogelijk. BMW dealer voor B.o.Zoom en om streken en eiland Tholen. Een- drachtsweg 13, Tholen. 01660— 440. Vertw. J. Schraven, B.o, Z 01640-4225. Steeds goede gebruikte auto's I met volledige garantie. Inr, en financiering. Garage v. Kaam, B. o. Zoom, teb 01640-4775. X I Te koop Chevrolet bj. 1957 als I nieuw, Kloosterlaan 15 in d« poort, Breda. Wegens inruil hebbe: wij de navoleende zeer goede gebruik, te wagens aan te bieden. Re- I nault Gordini 1963 wit, Renault I Ondine 1962 blauw, Renault Dauphine 1962 grijs, Renault I R8 1963 grijs, Renault R 41 super 1963 blauw, Fiat Giar- öiniera 1963 grijs. Studebaker I Lark 1960 groen, Ford Station-1 car I960 grijs. Opel Rekord 1956 1 groen. Alle wagens worden on-1 der garantie verkocht. Finan-1 cierinig mogelijk Automobielbe-1 drijf „Rima" off. Renault dea-1 Ier voot R'daal e.o., Boulevard I 1820, R'daal. Tel. (01650). 3006. Wegens opheffing eigen ver-1 voer te koop Taunus Transit I bestelwagen met originele zij-1 ruiten, 7000 km gelopen in gl.-1 nieuwe staat, thans f 1000,- be-1 neden nieuwprijs. Breco Buyi I Ballotstraat 3, Kloetinge, tel. I 01100-6617, Liefst na 6 uur. De vakanties gaan weer begin. I nen, ga met een Belcrumauto I op reis, het verhoogt uw va-1 kantiegenioegens. O.a. met Re-1 nault R8 1964, Renault R8 1963,1 Renault Gordini 1962, Renault I Ondine 1961, Renault Dauphine I 1960, Fiat 1100 1962, Fiat 500 1 1961, Opel Rekord 1963, Opel I Rekord 1962, Opel Rekord 1961, r Opel Caravan 1962, Opel Kapi-1 tan I960, V.W. 1500 1964, V.W.I 1200 '61 V.W. Bestel '62. DKW F I 12 1964, Simca 100o 1964, Simca I 1000 1963. B.M.W. Coupé 1963, P Ford Corsair 1964, Ford Cor-1 sair 1963, Ford Taunus 17M 41 deurs 1963, Ford Zephyr 1963, Ford Zephyr 1962, Ford Ang- lia 1962, Ford Taunus 17M sta-1 tioncar 1963, Ford Taunus 17M I stationcar 1962, Vauxhall Vic-1 tor. 1963, Ford Cortina 1964, r Ford Consul 315 1963, Merce-I des 190 D 1963. Chrysler Va-| liant 1964, Chrysler Valiant I 1963 en nog vele andere. AI d<?-[ ze wagens worden met lO.OOOi km en-of 3 mnd garantie ver-r kocht. Inruilen van uw auto,! motor of scooter is mogelijk. V Eigen f inancieringsdiensl, Voor een betrouwbare bruikte auto, naar een trouwbaar adres, liet adres ml de allergrootste service. U I crum-garage, Min. Kan str. I 20. Breda. Tel. 01600-39» f Vlakbij groentenveiling en sta- I tion. Onze showroom- is dag«-1 lks geopend van 8 uur v.ir, I tot lo uur n.m. Ook zaterdag I en zondags. X Tc koop of te ruil: Fiat 190»! Ford-busje, ond. stel v. pikwa l gen, zijspanwiel. Rondweg 213, f Roosendaal. I.g.st.z. B.M.W. Coupé. 46.0MI km. Willemstr. 55, Roosendaalf Citroen occasions steeds voor| radig. Citroëns D.S. - I.D. 2 C.V. A. van Beek en Zonen! Kade 5, Oudenbosch, telefoon! 01652-2673-2511. Wegens plotseling sterfgeval te koop Opel Kapitan, wit-zv! in pr. st. geen tussenpersonerl Tel. 32336, Breda. Voor een betrouwbare gebrul! te auto is het adres: Autohar del Toon Gij zen. Dreef 103 Breda. v.h. Princenhage, telc! 33346. V.W. de Luxe 1500 '65 Opel Rekord 1700 '63; Tautn 17M '64; Fiat 5o0 '62; Fiat m '60 5 V.W. de Luxe van '8 Ford Cortina '63; Austin A4C Salon '63; Daffodil '63; Daf 60 '60. Fiat 1100 '61; DKW 1000 S '62; Opel Rekord '59. Austin 30 bestel '63, Morris Minor b(- stel '60, 2 Fords Trader, diea 8 ton. kenteken 1961. bakvvu gen, Bedford diesel 7,5 to'[ kenteken 1962, bakwagen. Di> inruilwagens voor spotprijzen Bovenvermelde wagens wonkl verkocht onder volledige ÏJf rantie. Wij verzorgen ook c- eventuele financiering. Zondaï geopend. Wij kopen schadevrij wagens vanaf 1961. Bromfiets (Magneet) te kooji i.z.g.st. 8600 km gelopen. J'! bevr. bij Ad. Willaert. Clitw| weg 8. Clinge. R.-k, wed. zonder kindek net uiterlijk w.k. met r.-k. vrö' gezel of wedn. zonder kinder*' net milieu, leeftijd 45 tot iaar. Liefst uit Roosendaj-1 Brieven liefst met foto oncf no. 30952 van blad. W. en zw. dwergpoedeltjes, P'I ktneesjes en dw. pincherü--1 L. v. Boxtel, Putseweg 13» 0 sendrecht, tel. 488. Prima airedale-terrier, tet'i I met stamboek 2,5 mnd te »oC' f Tel. 01690-524. Te koop: landbouwtreKke* I „David Brown", L. Rottier^ I zn.. Haaimeet 17, Schore, 01102-467. Te huur: landbouwtrekker. C, I vid Brown, van 7 t.e.nr, f juli 1965 met chauffeur, ff, koop tarief. L. Rottier Haaimeet 17, Schore, tel- OU I 467. Te huur landbouwtrekker n» I David Brown, met chaI voor halve dagen, goedkoop rief. L. Rottier Aan., Hf»1®® 17, Schore, tel. 1102-46V Bestel nu reeds voor .dhe01 I later uw draineerbuizen of zonder kraag, zodat u op tijd heeft. Ook leveren, plastic draineerbuizen oi vlies franco door geheel rw l land. J. G. Sneep Wilhelminataan 2. Willem51 telefoon 01687-380. i2 Repres. ontw. dame m, zoon, wil graag zorg v. i derl. gezin op zlchnttoxDi - ond. no. 20150, De Stem» I Ziekenhuisverzekering F tijdsgrens 100 jaar», I kwalen. AssurantiefcanjffiU H Vijgeboom, tel. Cadzand Graag wil ik terug tikel in uw krant over de plannen or ring en aanpassing; Moederheil" ten behc huwde moeder. Men komst streven naar e omgeving van ongefai verzorgend personeel, kennen, dat dit onoi de ongehuwde moede omdat ZÜ in een siti de maatschappij no oordeelt Het is dan van het' bestuur een voor haar een zo 1 verbiyf in „Moederh Maar wéét dit bestuu doende kennis van standigheden in dit t genoemd bestuur bek huwde moeder in Md geringe hoeveelheid t sel krijgt, waar iede! haar zwangerschap b hoefte aan heeft! Bc veel erger is, is er ee. baar personeelstekort, en kleuters niet de gen die men van een ting mag verwachten, baby behalve liefde, dan op uur en tijd zij nen dergelijke feiten gezien worden? Is dc ging van ongehuwde daar verblijvende kb véél groter belang da modern te maken w- zeker is met de plan stuur van de stichti veel geld gemoeid, ma te durven opmerken, eerst en vooral gezc den voor betere en i tijden, en voor voldot personeel. Iedere moe-: het beste voor haar J „natuur-wet" maakt moeder zeer zeker ge Zij zal een betere p- ninig in het belang var toejuichen dan een pr- geving voor zichzelf. Dames en heren bt het onrechtvaardig te ongehuwde moeder v< dat ze voor het verbli in „Moederheil" betaler stekende verzorging var langt? Zij is meestal c heden niet in staat on te blijven verzorgen, o in de nodige financiën ..Moederheil" heeft tot uitstekende naam gehs van andere tehuizen de moeders in Nederla borg voor, dat deze r toekomst ook „waar" EEN ONGEHUW De directie van de derheil begrijpt niet, wa ten op zijn gegrond. I het tehuis is eenvoudi voldoende. Wat de jong, voedsel nodig hebben, u Bovendien worden ook tra-voedingsmiddelen i geen onderscheid in h gemaakt, blijkt uit het het verzorgend personei jonge moeders hetzelfde verstrekt. De directie h mer klachten over het e Wat de door de briefscl naleerde onvoldoende v moeder en kind betre: directie op, dat in het t< zorgster aanwezig is op ters. Meer wordt om v wege voor subsidie in a kunnen komen ook nie In uw blad protesteert e schrijven tegen de gift vai de Nederlandse regering fers" van de apartheidspc Zijn die slachtoffers we. die wegens bomaanslagen botagedaden werden vero Het zou mij bijzonder eens een lijstje met name „slachtoffers" met vermelc en wanneer zij ten gevolge heidswefcten hebben geled Over Zuid-Afrika mag steeds alles worden bewee ven, wat maar waanzii klinkt. De inzender bepleit, dat regeringswege zelf op d( stellen van de voortreffeli zaken in Zuid-Afrika. In een naschrift maakt lijk, dat dit niet kan, omd parlementaire missie daa gingsvrijheid kon krijgen, wel dat dit alleen maar sl weigerde toestemming c Luthuli te bezoeken. Politi het misschien beter gewee zoek maar wel toe te staa Intussen lees ik in hetz van uw blad, dat een ttiissie onder leiding van ai£f: k* .M°sk°u bevi Met volledige beweging Met een ton in de zak or aan slachtoffers van het Dat doen ze dan zeker BREDA Namen van Apartheic kennen wy niet. Wij herin: het drama Sharpvillc, waa demonstranten door m werden gedood merkw allemaal door schotwonde zy waren al op de vlucht, werd geopend. Dit is g, maar realiteit. Voor hulp fers van het Sovjetregime joenen uitgegeven. Aan op grote schaal asiel uiteraard wordt deze hol] «rokwM0Skon «trekking vindt in de Plaats. Voor hulp aan Apar «fers zal hetzelfde gelden ge hi vc hnli

de Stem | 1965 | | pagina 4