Brandweer is te duur speelgoed geworden" Engelse transportoefening door zwaar weer gehandicapt Comm Walcheren Z.-Beveland Zeeuwsch-Vlaanderen Hontenisse pakt aanleg zwembad vóór 1966 aan MIDDELBURG GOES AXEL HULST TERNEUZEN Twee nieuwe gebouwen voor T.H. Eindhoven 01 ism 0 Topwedstrijd Ondo 1-Tjoba 2 Reorganisatie op de Bevelanden Halvering van vrijwilligers OP DE KUST VAN WALCHEREN 1200 militairen deel nemen DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 19 JUNI 1965 SEB. BLOMMAART Korfbal Drukke receptie Axel v.v. Clinge Fa. Jwlia v. d. Walle Doktersdiensten Dierenartsen Eerste stap Rapport EXAMENS WEDGWOOD Korte Nieuwstraat 21 Hulst - Tel. 2478 Als ministerie subsidie verleent Fa. Julia v. d. Walle Weg Terhole-Nw.-Namen Dagblad De Stem Bejaardenwoningen HOOG WATER Vandaag Adviescommissie Maandag 0 1# Gegeneerd Opgeschroefd 8 Film De ZVU beëindigt het film- seizoen op woensdag 30 juni in het Ci ty Theater met de vertoning van „Limo nade Joe", een Tsjechische film, die een parodie is op de Wild West films. Oost- en West-Souburg Opening sportweek Gedeputeerde M. van Poelje zal maandagavond op het sportveldencomplex van Oost- en West- Souburg de sportweek in deze gemeente officieel openen. Daarna zullen de heer Van Poelje en het sportweekcomité door het gemeentebestuur worden ontvangen. (Advertentie) Wij REPAREREN alle merken TELEVISIE ook toestellen die niet bij ons gekocht zijn; in een zeer modern ingerichte werkplaats. RADIO en T.V. Bierkaaistraat 16, Hulst, tel. 2293 Let op het juiste adres t.o. Morres. (Van onze korfbalmedewerker) GOES Het hoogtepunt van de com petitief van de Zeeuwse korfbalbond vindt vanmiddag plaats op het knusse Ondo-veld te St. Laurens. In de hoogste klasse zullen daar de koplopers Ondo 1 en Tjoba 2 in het strydperk treden. In de voorgaande 15 wedstrijden verzamel den zy respectievelijk 25 en 23 punten zodat in de voor beide ploegen laatste competitiewedstrijd de Ondo-papieren het hoogst genoteerd staan. Een prognose maken voor deze wed strijd is een riskante zaak. Ondo be schikt over een jonge hardwerkende ploeg, die mogelijk te kampen zal heb ben met de onvermijdelijke wedstrijd- zenuwen. terwijl in Tjoba 2 enkele ou dere geroutineerde krachter opereren, die het klappen van de zweep kennen. Wellicht doet het terreinvoordeel voor Ondo een belangrijke duit in het zakje. De wedstrijd Tjoba 2-Ondo 1 eindigde met 124! De wedstrijd begint om 4 uur en zal worden geleid door de competitieleider van de Zeeuwse Korfbalbond, de heer M. Nieuwdorp uit Terneuzen- Het korfbalprogramma ziet er als volgt uit: le klas Animo 2 Luctor 1; Ondo 1 - Tjoba 2; Elto 1 - Vedo 1. 2e klas Top - Zuidwesters 2 (terrein Zuidwj Met lof Van de 344 Goese scholie ren die examen hebben gedaan om het verkeersdiiploma te bemachtigen, zijn er 33 met lof geslaagd. Zij zullen dins dagmiddag ten stadhuize worden ont vangen en hun diploma uit handen van burgemeester mr. F. Huber in ontvangst nemen. Slechts zestien Goese examen kandidaten werden afgewezen. 's-Gravenpolder (Van onze correspondent) Vrijdagavond recipieerden bestuur, trainer en spelers van het eerste elftal van de v.v. Axel in hun clublokaal, dit ter gelegenheid van het behaalde kam pioenschap -in de derde klasse D en hun promotie naar de tweede klasse. Vooraf overhandigde voorzitter J. Dieleman aan elke speler een foto van het elftal. Het voltallig college van b. en w. gaf van zijn belangstelling blijk. Talloze verte genwoordigers van voetbalverenigingen van binnen en buiten Zeeuwsch-Vlaan deren gaven acte de présence. Ondertussen werden vele bloemstuk ken, vergezeld van felicitaties, binnenge bracht. Velen onderstreepten hun felici taties met hartelijke toespraken, zoals A. Riemens en A. van Hoeve, werkers het eerste uur, alsmede de voorzitters van de verenigngen Hontenisse en Corn. Boys. Namens de scheidsrechtersvereni- ging bracht de heer Mos felicitaties over. Verder waren vele vertegenwoordigers van plaatselijke verenigingen en organi saties gekomen om gelukwensen aan te bieden. Beiaardconcert Mevr. Moerdijk- Vanderswalm uit Zuiddorpe zal vanmid dag van drie tot vier uur concerteren op de beiaard in de toren van het stad huis. Zij zal enkele volksliedjes uitvoe ren. Breskens Aanvoer vismijn. In de week van| 6 t.e.m. 12 juni zijn aangevoerd: 489 kg bot, 1489 kg schar, 2256 kg schol, 1189 kg tong. 99 kg griet, 134 kg tarbot, 18 kg rog, 467 kg kabeljauw, 146 kg wijting, 17 kg paling, 15283 kg export garnalen, 1394 kg onverkochte bot, 210 kg pellerij garnalen. Bejaardenreis. De algemene bond van bejaarden heeft de jaarlijkse rijtoer gemaakt. Via de Veerse meerdam ging men naar de Oosterscheldebrug. 's Mid dags werd nog een bezoek gebracht aan Goes. houden worden, waarvoor verschillende muziekkorpsen uitgenodigd zijn. Verder zijn er nog tal van andere attracties, zoals kermlsmolens, tenten, duivencon- cours, schietingen en voetbalwedstrijden. Groot en klem zal zich dus uitstekend kunnen vermaken. Beiaardconcert Vandaag zaterdag 19 juni zal mevr. Moerdijk-Vanderswalm haar wekelijks beiaardconcert op de beiaard van de basiliektoren geven van 17 tot 18 uur. Raadsvergadering Op vrijdagavond 25 juni a.s. zal de raad van Hulst in openbare vergadering bijeenkomen. Een voorstel betreft het aangaan van een vaste geldlening van f 500.000,- bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeen ten te Den Haag. De vijf ton zullen worden aangewend ter consolidatie van de vlottende schuld en de financiering van diverse kapitaalswerken. Voorts zijn er voorstellen tot het vaststellen van drie wijzigingen in de begroting 1964 van de gemeentelijke instelling voor maatschappelijk werk en van diverse slotwijzigingen van de begrotingen 1964 van de gemeente, het gemeentelijk gas bedrijf en het gemeentelijk woningbe drijf IJzendijke St. Bernartlusschool Voor de leerlin gen van de zesde klas die binnenkort de lagere school zullen verlaten, wordt in het Verenigingsgebouw een jeugd-drie- daagse gehouden onder leiding van ka pelaan A. Verhaegen en het hoofd dei- school dhr. P. Lansu. Deze jeugddrie- daagse zal in de plaats komen van de vroegere retraite. Over het algemeen zal het een repetitie zijn van al het genoten godsdienstonderwijs. Er zullen besprekingen gehouden wor den en filmpjes vertoond worden, afge wisseld met de beleving van de bespro ken materie in de vorm van toteelstukjes bijbelverhalen, liedjes en het inrichten van een tentoonstelling. Het tentoonge stelde zal door de leerlingen van een la gere klas bezichtigd woa-den terwijl de gene die bet tentoongestelde bijeen bracht, bij de belangstellenden als gids zal fungeren. Iedere dag zal besloten worden met een H. Mis terwijl er de derde dag een koffiemaaltijd zal plaats hebben ter her innering aan het laatste avondmaal. Graauw Kermis en festival Zondag 20 en maandag 21 juni a.s. zal ons dorp weer zijn jaarlijkse kermis vieren Tevens zal er een muziekfestival ge- Kermis. Dit weekeinde heeft de wijk Mollekot weer haar kermis, waarop nog tal van traditionele gebruiken in zwang zijn. Vandaag is er seriekaarting om de palingprijs, zondag kunnen de schutters op de twee liggende wippen hun hart op halen en de maandag is gereserveerd voor de mannen, om eikaars krachten met de krulbol te meten. Voor de dames zijn er hoepelwedstrijden. De jeugd kan deze dagen van het dansen genieten. Ouden van dagen. De reis van ouden van dagen is dit jaar uitgestippeld voor zaterdag 3 juli aanstaande. De reis voert naar de Deltawerken. Het vertrek is be paald op 9.15 uur vanuit de Amibachts- straat. Vandaar gaat men naar Kats en naar Schouwen met de lunchpauze in de „Blaauwe Keet". Vandaar over de Grevelingendam naar Goeree-Overflakkee en dan langs Nu- mansdorp naar Barendrecht, Ridderkerk en over de grote weg (Moerdijkbrug) te rug naar Zevenbergschehoek. Daar eet men in hotel Noord-Brabant" 'n avond boterham. Om ongeveer 6 uur vertrekt men via Zevenbergen, Roosendaal naar Kapelle voor de laatste pauze. Zoals ge woonlijk gaat de reis met particuliere auto's. Wemeldinge Stuurman brak been De 22-jarige uit Rotterdam afkomstige A R., stuur man van het te Wemeldinge liggende m.s Damco-228, is in de nacht van woensdag op donderdag zodanig komen te vallen, dat hij met een beenbreuk naar het ziekenhuis moest worden over gebracht. R. die na cafébezoek met no& twee andere opvarenden naar boord te rugkeerde, kwam voor de' geopende oost-sluis. Hij is daar de afsluitboom gepasseerd en op onverklaarbare wijze onder de hefbrug gelopen, waarop hij naar beneden stortte. 55 (Advertentie) VOOR EXCLUSIEVE HERENCONFECTIE „FIRST MAN" nu naar Bierkaaistraat 21-23 Hulst Philippine Hengelwedstryd. Zondag a.s. orga niseert de plaatselijke hengelsportver eniging „Geduld overwint" 'n wedstrijd in het Philippinekanaal. Het concours begint om half een. Sluis Afscheid. Enige maanden geleden werd soeur Ancilla Maria, hoofd van de r.-k. meisjesschool, benoemd tot novice- lerares in Teteringen. Door haar vrij plotseling vertrek naar haar nieuwe standplaats, was er geen gelegenheid tot het nemen van een officieel af scheid. Dit zal thans plaatsvinden vrij dag 25 juni in het r.-k. parochiehuis. Examen Veilig Verkeer. De leerlin gen van de 5e en 6e klas van de lagere scholen in Sluis hebben het praktisch gedeelte afgelegd van het examen voor Veilig Verkeer. Door de ï'ijkspolitie was een route in de gemeente uitgezet met behulp van miniatuur-verkeersborden en op ver schillende kruispunten werd het verkeer door een agent geregeld. Aan het examen werd door 90 kinderen deelgenomen. Dit weekeinde zijn de medische diens ten als volgt geregeld: Cadzand, Retran- chement» Sluis en Zuidzande dokter G. de Meyer te Sluis, tel. 01178-366. Terneu zen dokter Van de Griek. Bruinisse en Oosterland dokter K. van Leeuwen te Bruinisse. Aardenburg en Oostburg dok ter F. Loose te Oostburg, tel. 01170-2121. Axel dokter W. Kok. Kloosterzande dok ter J. ter Burg, tel 01148-377. Middelburg mevr. Pel (2585 of 3543). Vlissingen Bil (3619). Goes: v.d. Werff (7451) Borssele en Nieuwdorp: Gelder blom (01196-327). Hoedekenskerke en Kwadendamme: Kole (01193-262). Drie wegen en 's-Heerenhoek: Geldof (01195- 275). 's-Heer Arendskerke, Wolphaarts- dijk, Heinkenszand: v. Maanen (01106- 234). Kruiningen, Hansweert, Krabben- dijke en Rilland-Bath: Noome (01134-444), Donker (01134-544). APOTHEKERS Goes: Goese Apotheek (7.104). Middel burg: Hummelen (2134). Terneuzen: Klaassen (2090). Vlissingen: Tan-Meyer (2025). De volgende dierenartsen nemen waar: West-Zeeuwsch-Vlaanderen: dokter W. van Veen te Oostburg, tel. 01170-2693). Hulst en Ni euw-Namen dokter de Nijs te Hulst. Sas van Gent, Axel en Zaamslag dokter Cysouw te Sas van Gent. Zuid- Beveland dokter Gakeer, tel. 01195-283. (Van een onzer verslaggevers) KAPELLE De 26 gemeenten op Noord- en Zuid-Beveland met hun ongeveer 70.000 inwoners be schikken momenteel over 29 brand- bluseenheden. Deze eenheden wor den bemand door 480 vrijwilligers. Elke nieuwe bluseenheid kost tegenwoordig minstens 50.000 gul den. De exploitatie van de Beve- landse brandweerkorpsen vraagt een gemiddelde jaarlijkse uitgave van ongeveer vier gulden per in woner. Er zijn gemeenten, die zes tot acht gulden per jaar per inwo ner moeten uittrekken om hun eigen brandweerkorps in stand te houden. In een toch flinke ge meente als Kapelle is uitgerekend dat het uitrukken van de brand weer per keer op ongeveer f 4500.- komt. Burgemeester H. G. van Suijle- kom van Kapelle geeft als zijn mening: „De brandweer is té duur speelgoed voor de gemeenten ge worden." Deze kwestie is onlangs ter sprake geweest in de gemeenteraad van Ka pelle toen de raad te beslissen had over een uitgave van f 65.000,voor de aan schaffing van een hogedrukspuit voor de brandweer in deze gemeente. „Wij zouden dit voorstel nooit hebben ge daan wanneer het niet volledig paste in het reorganisatieplan dat voor het brandweerwezen op de Bevelanden in voorbereiding is", aldus de heer Van Su ij lek om. De burgemeester van Kapelle heeft van het begin af een dominerende rol gespeeld bij het zoeken naar een effi ciëntere 'en minder kostbare opzet van de brandbestrijding in Noord- en Zuid- Beveland. staan. De rijksinspectie heeft de vér strekkende aanbeveling gedaan om het aantal brandbluseenheden ten naaste bij te halveren. Het vrijwilligerskorps zou met 230 man (bijna de helft) kunnen worden ingekort. Daarentegen zouden en kele beroepskrachten moeten worden aangetrokken. Het aantal brandbluseenheden (15 of 16) zal op een nog beperkter aantal standplaatsen moeten worden onderge bracht. Goes zal de belangrijkste stand plaats worden en volgens de adviezen o.m. de beschikking moeten krijgen over een ladderwagen en een poederwagen. De overige standplaatsen zijn zoveel mo gelijk langs rijksweg 58 gestationeerd. Voor enkele gebieden als de Zak van Zuid-Beveland en Noord-Beveland, was dit vanzelfsprekend niet gewenst. Bij de bepaling van het aantal stand plaatsen en bluseenheden is rekening gehouden met de planologische vooruit zichten, de bevolkingsaanwas en de herindeling der gemeenten op Zuid-Be veland. De brandweercommandanten op de Bevelanden zijn reeds over het reorgani satieplan ingelicht. Vrijwel unaniem hebben zij zich achter het advies ge schaard. Het ontwerpen en vaststellen van een gemeenschappelijke regeling voor het brandweerwezen door de Bevelandse ge meenten is de noodzakelijke stap in de verwezenlijking van het streefplan. On-| middellijk daarna zal moeten worden overgegaan tot de aanstelling van een Op verzoek van de burgemeesters van genoemde gebieden heeft de rijksinspec tie Van het brandweerweden kort gele den een brandrisico-rapport voor de Bevelanden samengesteld. Zij heeft aan de hand daarvan bovendien suggesties gedaan om tot een betere organisatie van de brandweer te komen. Zodoende is er een streefplan voor het jaar 1980 ont- brandweerofficier, die de leiding van de reorganisatie op zich zal nemen. Bur gemeester Van Suijlekom hoopt dat zowel het een als het ander nog dit jaar zijn beslag zal kunnen krijgen. Daarna zullen zaken als een uniforme alarmering aan de orde komen. Hierover is advies ge vraagd aan de Provinciale Zeeuwse Electriciteits Maatschappij. Hoewel de heer Van Suijlekom weet dat het reorganisatieplan hier en daar op laatselijke gevoeligheden zal stuiten heeft hij een sterk geloof in het slagen van het plan. ,,Naar mijn gevoel gaat het onherroepelijk door", aldus Kapèlle's burgemeester. Wanneer de' heer Van Suijlekom ge lijk krijgt zal binnen betrekkelijk korte tijd een tweede gemeenschappelijke re geling op de Bevelanden tot stand ge komen zijn. Vorig jaar werd namelijk sen gemeenschappelijke ambulancedienst voo-r dit gebied gesticht. HULST Janseniuslyceum: afdeling HBS-B: A. van Assche, Hengstdijk; P, Bracke, Clinge; W. Broekhoven, Axel; W. Buijze, Axel; P Deij, Axel; J. Du- cheine, Lamswaardé; M. Hamann, Ter neuzen; T. Hillaert, Hulst; A. Oggel, Axel; B. Fieters, Terneuzen; G. van Remoortere, St. Jansteen; J. Seij, Hulst; F. Stallaert, Boschkapelle; F. Stevens, St. Jansteen; P. Tieleman, Walsoorden; R. de Wae-le, Koewacht; W. de Waele, Koewacht. BREDA R.-K. Opleidingsschool voor kleuterleidsters. Examen hoofdkleuter leidster: A. Uitterhoeve, Made, A. Veld kamp, Roosendaal; P. Verpalen, Hulst: M. Vinck, Sint Jansteen; J. van de Watering Bergen op Zoom; A. Zwagemakers, Ber gen op Zoom en R. Weemaes, Graauw. (Advertentie) (Advertentie) (Advertentie) VOOR EXCLUSIEVE DAMESCONFECTIE „FIRST LADY" Mantels Japonnen Pakjes Regenjassen Bierkaaistraat 21-23 Hulst (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE De gemeente Hontenisse zal voor 1 januari a.s. de ver wezenlijking van het zwembad ter hand nemen, indien het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid daarin een subsidie van f 250.000 uit de infrastruc- tuurpot zal verlenen. Dat heeft de raad tijdens zijn vrijdag gehouden vergadering bepaald op voorstel van g.s. van Zeeland die het ministerie zullen adviseren, de genoemde subsidie „in het kader van het maatschappelijk beleid in het stimule ringsgebied Zeeland ter beschikking te stellen. Zoals wellicht bekend zal het zwembad worden voorzien van o.m. een 25 meter-bassin. De aanleg ervan - te Kloosterzande - zal f 300.000 kosten. De raad hechtte ook zijn goedkeuring aan het voorstel van b. en w. een bij drage van 6 2/3 procent te leveren, in de kosten van aanleg (drie a vier mil joen gulden) van de tertiaire weg van Terhole naar Nieuw-Namen. Alleen de heer J. Cornelissens stemde tegen. „De aanleg van de weg betekent verkwisting van landbouwgrond. Bovendien wordt het nageslacht met weer nieuwe lasten opgescheept", argumenteerde hij. Ove rigens zal het gemeentebestuur g.s. doen weten een herziening van de subsidiere- Dagblad vooi Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsen-Vlaanderen: Steenstraat 14 Telefoon 2377 Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1 telefooo 6202 GOES Eerste redacleui Exploiiatie- voot Zeeland, inspectie Zeeland F. DE LIGT L. K M DE JONG tel. 6252 Goes tel. 2377 Huist privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-V laanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur vooi W est-Zeeuwsch- V laanderen J. PET11, v Osta«iestraat 41. Oostburg tel. 01170-2991 Redacteui voor Zuid-Beveland en Walcheien H. REKKERS tel 6252, Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Bevelana en Walcheren K. MENU tel 6252 Goes Prijs voor losse advertenties bestemo voor de editie Zeeland f 0,18 oer mm 1 mm ingezonden mededelingen 21'- mm gewone advertenties Bij contract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels of minder 1,— elke regel meei 0,25. Ais éên regel gelden 23 letters en/ol leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. f 1.60 en 1 0,60. Bv 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. Stoppeldijk Neomist. Zondagmorgen a.s. zal Paul de Maat, die zaterdag j.l. tot pries ter werd gewijd, zijn eerste H. Mis op. dragen in de parochiekerk van de H. Gerulpus. Hij zal om kwart voor tien van zijn ouderlijke woning worden af gehaald door bruidjes, het kerkbestuur en de leden van het priestercomité. Om tien uur begint de viering van de H. Eucharistie. Het gemengd koor o.l.v. J. Vernimmen zal de Choral-Messe van An ton Bruckner uitvoeren. Om elf uur recipieert de neomist in het Verenigingsgebouw. Bij die gelegen heid zullen geschenken worden aangebo den namens de parochianen, het kerkbe stuur en het gemeentebestuur. Het comité heeft zorggedragen voor een passende versiering van het kerk gebouw. Bejaardenreisje. Op dinsdag 22 juni a.s. gaan de bejaarden een dag op reis. Het gezelschap zal een rondrit maken over Schouwen-Duiveland en zal voorts Wil lemstad, dat momenteel zijn 400-jarig bestaan viert, met een bezoek vereren. Westdorpe Bejaarden uitstapje. De bejaarden uit onze gemeente hebben hun jaarlijks uitstapje gemaakt. Het was georganiseerd door het gemeentebestuur. Met vier bus sen van de Z.V.T.M. trok het gezelschap via Zelzate naar de Vlaamse Ardennen. Via Dilbeek vertrok men naar het Meli- park in Brussel, vlak bij het Atomium. In dit park werd door het comité een koffietafel aangeboden, waarna iedereen zich goed kon amuseren met het bekijken van diverse aantrekkelijke dingen. De terugreis ging via Lokeren, waar no-g een uurtje werd gepauzeerd, waarna men naar Westdorpe terug keerde. Daar gaf in de stromende regen de fanfare „Eikels worden bomen" nog een muzi kale hulde. Botsing. Gistermorgen om kwart voor twaalf had een aanrijding plaats tussen twee personenauto's, bestuurd door B. R. E. A. V. en J. P. de L., bei den uit Terneuzen. De laatste passeerde toen hij de richting Industrieweg wilde inrijden een stilstaande personenauto, daardoor kwam hij op het linker weg gedeelte en botste tegen de auto van B. V. De chauffeurs bleven ongedeerd. geling ten aanzien van het onderhoud van wegen wenselijk te achten. Men acht het aandeel, dat de gemeente in het on derhoud van wegen moeten leveren, te hoog. De gemeente Hontenisse zal vier vijfde van de kosten van onderhoud van de aan te leggen weg vaar haar rekening nemen. De raad bepaalde, dat de herziening van het uitbreidingsplan in onderdelen Kloosterzande in voorbereiding moet worden genomen. Men wil door de her ziening ruimte scheppen voor de bouw van enkele bejaardenwoningen nabij het bejaardentehuis St. Antonius en voorko men dat de plannen daartoe zullen wor den doorkruist. De stichting „Huize St. Antonius" heeft belangstelling voor de bouw van enkele bejaardenhuizen, maar de zaak is nog niet in kannen en kruiken. Een ander besluit gold de aanleg van een parkeerterrein aan de Kerkdreef te Groenendijk, die behalve een gedeeltelij ke oplossing van het parkeerprobleem ter plaatse ook de zozeer gewenst ontsluiting van huizen St. Antonius zal bewerkstelli gen. De uitvoering van het werk. dat on derhands zal worden aanbesteed, vergt een uitgave van f 41.000. Het parkeerter rein zal mogelijk worden voorzien van een gesloten wegdek in plaats van een uit klinkers bestaand rijdek, indien daardoor geen kostenverhogingen optreden. Baron H. Collot d'Escury had zulks voorgesteld De raad besloot ook conform alle an dere voorstellen van b. en w.: het Rei zend Zeeuws Volkstoneel te Hulst kreeg een subsidie van honderd gulden als bij drage in de kosten aan .een door het ge zelschap te maken ,reis naar Monaco, waar het Nederland zal vertegenwoordigen op het internationaal amateur-toneelfestival, en een subsidie van zeventig gulden per leerling uit de gemeente aan de stichting Katholieke Levensschool in Oost-Zeeuws Vlaanderen. De vroede vaderen besloten tot het aangaan van een vaste geldle ning - aan te wenden ter consolidatie van de vlottende schuld - van f 83.500 bij de bank voor Nederlandse Gemeenten, stel de het presentiegeld voor de leden van de commissie tot wering van schoolver zuim vast op tien gulden, en stelde wij zigingen van de bezoldigingsverordenin gen 1964 en 1965 en een aantal begrotings wijzigingen vast. Morgen, zondag 20 juni, Hansweert 7.03 en i9.10 uur. Terneuzen 6.27 en 18.37 uur. Vlissingen 5.56 en 18.03 uur. Wemeldinge 7.44 en 20.04 uur Maandag 21 juni, Hansweert 7.50 en 19.58 uur. Terneuzen 7.17 en 19.27 uur. Vlissingen 6.46 en 18.59 uur, Wemeldinge 8.26 en 20.43 uur. Het voorstel tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling inzake de instelling van een regionale commissie van advies voor de uitvoering van de algemene bijstandswet, kreeg ook de goedkeuring van de raad. Het is de be doeling dat de gemeenschappelijke rege ling zal worden aangegaan door voorlo- Dig die gemeenten, die deelnemen in de streekontwikkelingscommissie Oost- Zeeuwsch Vlaanderen-Oost. De raad krijgt tijdens de volgende ver gaderingen sigaren aangeboden. De heer M. de Booy had tijdens de rortdvraag zoals altijd het agendapunt met de afwikkeling waarvan men het langst doende was - het gemis aan rook- attributen op de tafels van de vroede va deren gesignaleerd. (Advertentie) KRUGER PILS is toch beter ZUIDDORPE M. de Cock-Buijsse 15 uur Schieting. A. Apers 19 uur Dansen. A. de Block 15 uur Kermisschieting. HULST De Graanbeurs 15 uur Amusementsmu- 't Jagertje 14 uur Fancy-fair. 19.30 uur Zomeravondfeest. OVEZANDE Verbeek 14 uur Alg. verg. boerenleen bank. DE KLINGE Cinema v. Dijck 19.30 uur De wijde ruimte. IJZENDIJKE Hofzicht Theater 20 uur Mysterie om vlucht 22, 14 j. OOSTBURG Ledel Theater 20 uur De held van het lunapark, a.l. 16.00 uur Laatste tocht avondvierdaag se en start schoolwandeltocht. TERNEUZEN Luxor Theater 20 uur The carpetbag gers, 18 j. GRAAUW V. de Caluwé 15 uur Kermisschieting. AXEL Het Centrum 20 uur Ik was een manne lijke seksbom, 14 j. HEINKENSZAND Wed. A. Vermeulen 14 uur Liggende wipschieting. GOES Grand 19 en 21, uur Some like it hot,; 18 j. VLISSINGEN Alhambra 19 en 21 uur Maigret maakt zich kwaad, 14 j. Luxor 19 en 21 uur Gif in het bloed, 18 j. MIDDELBURG Electro 19 en 21.15 uur Handel In min derjarigen, 18 j. City 20 uur De godin van de wraak, 14 j. LAMSWAARDÉ Th. van Driessche 15 uur Kermisschie ting. AARDENBURG Kermis. BRESKENS Uitkomst 19.30 uur Zij sprongen in de nacht, 14 j. MOLLEKOT Menue 17 uur Palingkaartlng. Morne^ (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Pablo V, de codenaam voor Port and Beach Logistics Operation (Haven- en strandoefening voor bevoorrading legertroepen) die op de kust van Walcheren wordt gehouden, onder vindt van het stormachtige weer grote hinder. Zoals elders gemeld, heeft deze oefening het leven ge kost aan een Engelse soldaat. Van de plannen om troepen en mate riaal vanuit Engeland met lan- dingsboten over te zetten, moest worden afgezien. Ook kon de transportoefening met heli kopters niet doorgaan. Het lag nl. in de bedoeling om de boten vanaf het water per helikopter te lossen. Gisteren in de namiddag werden drie RAF-toe- stellen nog ingezet om vanaf de wal 200 ton ammunitie naar het spoorempla- cement in Nieuwdorp te transporteren. Met twee coasters zijn in Vlissingen totaal 1600 ton ammunitie, voedsel en technisch materiaal aangevoerd. In een tweeledige oefening wordt het ene schip aan de kade van de buitvenhaven gelost en het andere vanuit het Sloe met amfibievaartuigen. Het materiaal wordt in Nieuwdorp in wagons geladen en naar de Britse Rijn troepen in Duitsland vervoerd. Aan de oefening, de grootste in haar soort, ne men 1200 militairen deel, van wie er 900 voor twee weken op herhaling zyn. Ten behoeve van de amfibievaartuigen werd in de meest oostelijke wal van het Sloe een op- en afrit gemaakt. Op het emplacement in Nieuwdorp wordt ge bruik gemaakt van een zeer zware expe rimentele kraan, die ook geschikt is om vanuit ondiep water te opereren. Pablo V is donderdag begonnen en duurt tot volgende week dinsdag. Van de zijde van het Nederlandse leger bestond vrijdag grote belangstelling voor de Engelse legertransportoperatie. Aan wezig waren o.m. majoor De Jager na mens de Verenigde Chefs van Staven, majoor W. J. van Aartsen namens de betreffende sectie van het legerhoofd kwartier Den Haag en vertegenwoordi gers van het Territoriaal Commando Zuid. OP DE FOTO: Op Walcheren zijn grote aan talen Britse militairen aan land ge zet, die deelnemen aan de eerste grote Engelse legeroefeningen, die na de tweede wereldoorlog wor den gehouden. De oefening is be doeld om de bevoorrading over het Kanaal te testen. De foto toont hoe een van de eerste landingswagens aan land rolt. EINDHOVEN Op 23 juni a.s. wor den alhier op het terrein van de T.H. de twee eerste palen geslagen t.w. voor het studentensortgebouw en voor het ge bouw voor warmte en stroming. De eer ste paal voor het sportgebouw wordt geslagen door ir. Th. P. Tromp, cu rator van de T.H., de tweede door de heer Bernard Slotboom, zoon van wijlen prof. ir. J. Slotboom. Het gebouw voor warmte, dat aan de Celebeslaan komt te liggen, wordt spe ciaal ingericht voor onderzoek en on derwijs op het gebied van cle warmte- en stromingsleer in de afdelingen der werktuigkunde en de technische natuur kunde. Het sportgebouw komt te lig gen aan de overzijde van de Dommel. De grootste ruimte in het gebouw is de hal, die een oppervlakte heeft van 1300 vierkante meter. De zaal bevat een tribune voor circa driehonderd per sonen. Op hetzelfde terrein, waar het sportgebouw komt, zullen tevens een groenveld, een half verhard veld en vijf tennisbanen worden aangelegd De ver binding met de toekomstige uitbreidin gen van dit sportcomplex aan de noord zijde van de rondweg zal worden ge vormd door een tunnel onder de rond weg. MIDDELBURG City 14.30 en 20 uur De godin van de wraak, 14 j. KEMSEKE-PAAL Ad de Bakker 15 uur Schieting. GOES Grand 15 uur Alles de lucht in, a.l. 19 en 21 uur Some like it hot, 18 j. vlissingen Luxor 15 en 20 uu»; Gif in het bloed, 18 j. Alhambra 15, 19 en 21 uur Maigret maakt zich kwaad, 14 j. OVEZANDE G. Doene 14 uur Liggende wipschieting. IJZENDIJKE Hofzicht Theater 17 en 20 uur Mysterie om vlucht 22, 14 j. KOEWACHT W. Vermond 15 uur Schieting. ZUIDDORPE Waelput 15 uur Kermisschieting. A. Apers 19 uur Dansen, M. de Cook-Buysse 15 uur Schieting. DE KLINGE Cinema v. Dyck 15 en 19.30 uur De wijde ruimte. OOSTBURG Ledel Theater 14, 16.30 en 20 uur De held van het lunapark. TERNEUZEN Luxor 14 30 en 20 uur The carpetbag gers. 18 j. GRAAUW V. de Caluwé 15 uur Kermisschietimg- P. De Cluwé 19 uur Bal. AXEL Het Centrum 20 uur Ik was een manne lijke seksbom, 14 j. CLINGE L. de Vilder 15 uur Schieting. LAMSWAARDÉ Th. van Driessche 15 uur Kermisschie ting. Patronaat 19 uur Dansen. HANSWEERT Thalia 19.45 uur KVP-vergadering. HULST De Graanbeurs 15 en 19.30 uur Amuse mentsmuziek. S. Blommaert 15 uur Schieting. HEIKANT F. Saman 15 uur Schieting. BRESKENS Spuiplein 19.30 uur Concert door „Uit het volk door het volk". MOLLEKOT-IJZENDIJKE Menue 15 uur Liggende wipschieting. GRAAUW P. de Caluwé 19 uur Bal. V. de Caluwé 15 uur Kermisschieting- LAMSWAARDÉ Th. van Driessche 15 uur Kermisschie ting. ZUIDDORPE A. de Bock 15 uur Kermisschieting. M. de Cock-Buysse 15 uur Schieting. A. Apers 10 uur Schieting. 19 urn- Dansen. TERNEUZEN Luxor Theater 20 uur The carpetbag' gers, 18 j. MIDDELBURG Gemeentehuis 14 uur Raadsvergadering MOLLEKOT-IJZENDIJKE Menue 18 uur Bolling en hoepelbwb11* voor dames. "01 .fed wm 0 *f V":,/ A (Van een onzer vad Het wil met vad maar steeds niet lu luidruchtig de reclai toeroept, dat vade extra verwend mat. veel mensen hale schouders over op. dat? Moederdag ko nationaal festijn wo derdag kennelijk (m Een verkoopster in een rental's zei (zonder toesl haar chef): In de grond dag en vaderdag comme Het scheelt de winkelie niets of de moeders hoo£ geschreven, behalve als zi mee gemoeid is. Aange mannen zijn die het zaken reclame beheersen, valt ciële achtergrond je bij niet zo op. Maar anders is dordag. Dan pleiten hande; niet alleen voor hun omze voor hun eig6n goIcgc q I de ideale Vaderdagviering moeder en de oudste do op „zijn" dag verrassen m maaltijd. Maar geen dure Het moeten attenties blijve gezien van mijn nuchtere hiep-hiep-familiedagen, vit wel dat vader en moeder i ten worden gehouden. Maar keiiers ons proberen aan 1 voor mij een bedenkelijk c Het onverdachte blad va i zonder Naam zegt over f „Vaderdag komt niet van omdat vaders zich gegene wanneer zij om hun kwali den geprezen. Vaders besef: nig wat zij, behalve als k voor hun gezin betekenen, kan in geen enkel gezin mist". „Kruispunt" komt tot eei mere interpretatie van Va ensceneerde zelfs een Vade: in een klooster. De monnikt vader Abt een duiveltje in „Wat betekent Vaderdag vroegen wij aan de eertgem commissaris der koningin i vine ie Noo rd-Brabant, mevr mann. „Is het wel opporti formeerde zij eerst, beseffe: gouyerneursvrouw in de v delijkheden van haar man overleg met de commissaris, „Wij vinden het allebei e vondst van de middenstand, alles mee gezegd". D'e echtgenote van ir. dr Kooy, wiskundige en één v lands knapste koppen op J van de ruimtevaart, zei ons: van vaderdag is wel leuk. wordt opgeschroefd en is da commercieel. Het moest vaderdag of moederdag zijn. utgheid en sympathie moefe ?'e ene d-ag culmineren Wa; het geld kosten. Er worde cadeaus gekocht, die symbolen dienst gaan doen. In? vraSen de dag na Vad< eSfttr:„ Tat heb W «C'Sevei echtgenoten doen hetzelfde, natuurlijk voort uit die overc clame. Kijk maar eens op de daigen voor Vaderdag. I vaï, 1Lm'eJt h°Pen geld op za j.moeder hebben vekregei cWi erei?.' In d« tÜd vooi ir zij met evenveel dm,™ f1. uit Het eni®e at zij dat geld dan van ga

de Stem | 1965 | | pagina 2