SPECIAAL VOOR HOLLAND-FESTIVAL Amerikaan Tetley schreef twee moderne balletten UW K PROGRAMMA'S RADIO EN T.V. Donald Duck Uw polders zijn bijna even abstract als mijn kunst Grand gala des artistes in circus Flat DUET DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 12 JUNI 1965 Ik was er kapot van Zó begon het De strijd van de ziel Onderwijzers in Engeland contra de pornografie Hans v. Zummeren in televisiefilm ORT UNSTNIEUWS VOOR WIE GEZELLIG WIL FRITUREN iNYLONS met gratis waardezegels van 15 en 25 ct. vraag: vooral om de DUET-epaarkaarfc Zaterdag 12 juni Zondag 13 juni Maandag 14 juni HILVERSUM I 402 m Zaterdag 12 juni Zondag 13•juni NEDERLAND I DEN HAAG De vederlicht carrière van choreograaf Glen Tetley is het traditionele verhaal van de jongen, die van thuis niet mocht en het toch deed. „Ik kom uit het midden-westen van de States," zegt hij met een gestileerde kauwbeweging, „uit een cultuurarme woestijn. Van toneel hadden we nog nooit gehoord, één keer per jaar kwam er een gezelschap met een klucht of een operette en dan zei mijn vader: „Dat komt van de duivel, dat kan niet goed zijn." Ik ben streng opgevoed. Streng, maar rechtvaardig, zoals dat heet. En busi ness was het toverwoord waar alles om draaide. Met business kon je je gezag vergroten, je reputatie versterken. Mijn grootmoeder was hoofdredactrice van onze stadskrant. De Vooruitgang heet-ie. Tien jaar geleden is ze er mee opge houden. Ze is nu 97. Mijn opvoeding ook zit in de advertenties. Big business, Tandpasth, glimmende automobielen. Smile per millimeter regel. Mijn va der doet in verzekeringen. Alles in het groot. Hij is vice-president van de Cum- bernicus Mutual Insurance, die in dertijd door Benjamin Franklin is op gericht. Zulke dingen hoor je tot in den treure. Franklin is voor een Amerikaanse za kenman een groot figuur. Hij heeft de bank opgericht en vader is vice-presi dent. Vader is dus geslaagd in het le ven. Ik was de vreemde eend in de bijt, de jongen, die voor zaken niet wilde deugen. Allleen mijn moeder begreep er iets van. Die had in haar jeugd aan drama gedaan, Lady Macbeth op gevoerd en zo. Als amateur uiteraard, want anders had vader haar niet ge trouwd. Ze zei. dat ik me moest be heersen, dat ze het zelf ook gedaan had en dat het allemaal best mee viel. Ik moest die toneelplannen maar uit mijn hoofd zetten en keurig me dicijnen gaan studeren. Een dokter wa9 er nog niet in de familie. Daar zou ik dus maar in moeten voorzien. Dinsdag 15 juni aanstaande be gint weer het Holland-Festival. Een onzer redacteuren had gesprekken met een aantal artiesten, die in dit gebeuren een grote plaats innemen. Een van hen was Glen Tetley, de Amerikaanse choreograaf, die eigen werken instudeerde met het Ne derlands Danstheater. Zijn opvoe ring wordt 15 juni aanstaande in Tilburg gebracht en 25 juni in Eind hoven. De andere data luiden: Den Haag 20 en 29 juni; 27 juni en 7 juli Amsterdam; 3 en 8 juli respec tievelijk Rotterdam en Utrecht. Ik vond dat ze gelijk had, moeder. Ik vond. dat je in een kleine gemeen schap vofl puriteinen de grootste gemene deler als maatstaf moest nemen. Toen kwam het American Ballet in Tudor. Ik herinner me de dag, de decors, de danseressen en dansers, die het ballet van Romeo en Julia brachten. Ik was 18 jaar. Ik was er kapot van. ..Dat is het", dacht ik, „dat is wat ik altijd heb gewild. Dansen." Daarna duurde het nog twee jaar, voordat ik de kans kreeg- Dat was in New York, waar ik aan de universiteit literatuur en wetenschap studeerde. Ik kwam in contact met Holin, een Duitse dansmeester. Van hem heb ik de moderne dans geleerd. Overdag stu deerde ik en 's morgensvoor het ont bijt en 's avonds na het eten stond ik in zijn studio. Ik werkte veertien, soms zestien uur per dag, want door mijn leeftijd had ik een enorme achterstand en die wilde ik zo gauw mogelijk in lopen. Ik stond in het begin tussen kin deren van dertien, veertien jaar aan de barre, maar ik haalde het. Na twee jaar stond ik op Broadway in grote mu sicals. Kiss me Kate, daarna Out of VLIEGERON GELUK Bij het ernstige viegongeluk, j.l. dins dag, gaan nu mijn gedachten nog steeds Uit, naar hen die omkwamen, Ik zag hen menigmaal oefenen boven ons Zee land. VEILIG GELAND In hun cockpits, vier man sterk Denderend boven spar en berk Loeiend net vier lijnen scherp Als een machtig groots ontwerp T/t *-eÉ>en het blauw azuur Machtig beeld, technieknatuur Mijn kwartet bestaat niet meer o- ?,a k'Jken keer op keer riJ VarLeen h0°g gerucht Geen dai tel viertal in de lucht Aan t slot van een zeer croot fpotiin Kwam Vliegersleed, kwLf vUege^n. Maar ik zie een startbaan met veel Waar engelen hun taak verrichten116" Twee vliegers rollen veilig binnen Het rood wit blauw nog op de vinnen En d' andere dag staat in Gods krant Twee kerels, zijn hier goed geland O— Hun vrienden starten weer en gaan O God beveilig de landingsbaan. KRUININGEN, W. A. VERBEEK VORMINGSKLAS Voor ieder die 't enigszins serieus neemt met de studie bestaan momen teel alleen de woorden: examen en slagen! Daarna zullen we verder zien. ;~n *oc1"» midden in deze periode wordt van de examencandidaten ver» uit h' ze een keuze £aan maken uit de vele mogelijkheden die voor opexn biggen als zij het begeerde papier te pakken hebben. ue meisjes die dit jaar eindexamen doen voor H.B.S., M.M.S. Of MULO, en,de meisjes die om een of andere reden na drie jaar H.B.S. of M.M.S. die opleiding afbreken, zou ik graag wil- en wijzen op de mogelijkheid van een jaar Vormingsklas. 't Is een jaar alge- w8ii huishoudelijke vorming, welke vakken worden zoal gegeven tijdens dit jaar? Godsdienst, schei- en natuurkunde actualiteiten, biologie, maatschappijleer, beroepsoriëntatie, zorg voor voedmg, woning en kleding, naald- «?«.Ten sJofversieren, kinderverzor- ?„?en. handenarbeid, muziek, tekenen, ÏÏJÏ2ÏÏS. en E.H.B.O., zieken- zorging, tuinbouw en gymnastiek. Glen Tetley: „Ballet en pol ders hebben dazelfde abstractie". this world. Ik deed ervaring op, werd demi-solist, kwam in aaorakinjg met Martha Graiham, die in de wereld van de moderne dans een van de grootsten is. Aan haar heb ik het meeste te dan ken. Het is ongelooflijk, wat die vrouw presteert. Zij heeft er ook voor gezorgd, dat ik als solist bij het American Bal let kwam. We trokken door heel Ame rika en hadden enorm succes. Maar toch wilde ik meer, dat komt waar schijnlijk omdat ik altijd tussen de bu- siness-mensen gezeten heb. Mijn hele geboortestad zat vol Quakers en dat zijn mensen, bij wie de onderste steen boven moet komen. Ik heb zelf in de familie een missionaris, die de Qua ker-gedachte heeft uitgedragen. Iets van dat heilige vuur, zal bij mij ook wel zijn blijven hangen- Ik wil in elk ge val ook graag een boodschap uitdragen. Dat dansen vond ik geweldig, maar ik was toch nooit meer dan een instru ment, dat speelde op de aanwijzingen van een ander. En uitgerekend wilde ik die ander zijn- Ik begon met een kleine company, ik haalde wat dansers bij elkaar en ging de boer op met vier balletten, die ik zelf gemaakt had. Mijn eerste balletten. Een was er op muziek van Arnold Schöniberg, die vijftig jaar geleden al een avant-gardist was. Het is heidens moeilijk muziek, waar in het begin niks mee te beginnen valt, maar die weerbarstigheid inspireert me juist, dat jaagt me op. Ik moest en ik zou toen ik bemerkte dat andere cho reografen met een wijde boog om Schönberg heenliepen. Met mijn groep heb ik redelijk ge draaid. Maar de moeilijkheid in Ame rika is, dat je alles zelf moet versieren Van subsidie hebben ze nog nooit ge hoord en als je twee keer een lege zaal je inpakken. Het gevolg is, dat alle dan- hebt gehad, ben je je geld kwyt en kun je inpakken. Het gevolg is, dat alle dan sers in de States onder een heidense spanning werken, want elk moment kan het immers afgelopen zijn. Ik vind het nog een wonder, dat er steeds weer nieuwe gekken komen, die zich voor een droge boterham dood willen wer ken. Ponnokluiver 1 2 3^ 5 6 7 89 IJZENDIJKE dir. Huishoudschool A. v. Morrelgem. Horizontaal: 1 voorzetsel - bar - maanstand; 2 maand - per, door middel van; 3 jongensnaam - bevel - vogel; 4 snij- werktuig - onderricht; 5 wentelen; 6 ieder - uitroep; 7 familielid - voet balvereniging onder andere; 8 loot ."inperk; 9 Eerwaarde Heer - fa milielid - technische dienst. Vertikaal: 1 geestelijk hoofd - wild zwijn; 2 Europees land; 3 kledingstuk; 5 Ne derlandse stad; 7 bijbelse figuur; 8 waar Limburg beroemd om is; 9 zuivelprodukt - natuur. 6 tywq -ua^ia 8 L tuiepja^oH S 'nos S ;puepiap9N z -Jöa» - uieuit j 'U»A 'Pt - vmo - pj g :jrm - 8 !eo - ope - eA i Imps - spa 9 iuoiej. -01 s :S9I - sour - ejs - pe lejA - ]9UI g - 2J9 - TTJ x 'JOH iSujssopIo In Nederland is het klimaat voor een danser veel gunstiger Hier kan hij ten minste aan een ballet 'werken zonder drie deurwaarders achter zijn rug. Daar komt bij, dat het materiaal hier voortref felijk is, de Nederlandse danseressen en dansers werken hard en zijn intelligent. Je kunt als choreograaf nu wel een prachtig idee hebben, maar je kunt pas gaan werken ais je het goede materi aal in handen hebt. Daarom is het in studeren van een dans zo'n nerveus werk. Er hangen voortdurend twintig mensen om je heen. die allemaal een ei gen idee hebben. Je moet je eens voor stellen, dat Mozart zo zijn symfonieën had moeten schrijven, met alle musici om zich heen. Dan had hij waarschijn lijk geen noot op papier gezet. Ik heb twee nieuwe balletten voor het Holland-Festival ingestudeerd. The Fieldmass en The game of Noaih. Ik heb drie weken de tijd voor gehad en nu moet het allemaal gebeuren Van de grond af. Ik ben er vijf uur per dag aan bezig en er komt al lijn in. Er wordt iets zichtbaar. In mijn eerste bal let maak ik de strijd van de ziel tast baar. Dat is waarschijnlijk ook een gevolg van mijn Quaker-verleden. Reli gie is ook een soort strijd, een gevecht om mensen. Ik Iaat in mijn ballet de mensen God aanroepen. Wie zegt dat wij bang zijn? roepen ze vertwijfeld. Ze zijn ver van huis, ze liggen aan het front. Als u wilt dat wij gered wor den, dan zijn we niet bang meer. Wij hebben uw grootheid gezien, wij voelen ons zo alleen Het hele ballet is een dia loog tussen het vertrouwen en de twij fel. Thuis ben ik altijd de rebel geweeest, de jongen die tegen zijn ouders opstond, maar al die vertrouwde dingen van vroe ger komen toch terug. Dansen is ook 'n soort filosofie, een religie als je het met hart en ziel doet. En als choreo graaf kun je nog verder gaan, dan kun je je eigen denkbeelden voor anderen transparant maken. In het spel van Noah breng ik een parafrase op het oude bijbelse verhaal van de ark. ge speeld door kinderen. De kinderen, die ik van het Nederlands Danstheater krijg zijn weliswaaar tieners, inaar met schmink komen we waarschijnlijk een heel eind. Ik ben blij, dat ik weer In Nederland kan werken, want het is een land, dat een danser ongelooflijk inspireert. Ik ga vaak de polders in en elke keer ver baas ik me weer over die eindeloos groene vlakte. Ik heb me weieens af gevraagd, waarom juist dat polder land me zo boeit, en ik geloof, dat ik het antwoord heb. Die polder is ook een abstractie, een gestileerde emotie. Alles, wat overbodig is, is weggelaten. Alleen de hoofdlijnen zijn gebleven. In een modern ballet zoek je ook naar die zelfde hoofdzaken, naar de essentie- Het fameuze blauw van de lucht, de groene oneindigheid van de polder. Ik hoop nu maar. dat het publiek straks diezelfde kleuren ziet als ik. (Advertentie) De frisheid van de bergbeek - koelte van lover - geurige bloesem en vruchtenextracten F heel dit samenspel van verkwikking wordt U geboden door hydriane van Dr. N. G. PayoL Dezé intens stimulerende, vloeibare crème houdt a het natuurlijke vochtgehalte in Uw huid op peil, Uw make-up de gehele dag heerlijk gaaf en fris. Frisheid Schoonheid Jeugd de la faculté de Lausanne LIL N. G. PAYQT-HOLLAND N.V.-KEIZERSGRACHT 12-14.' AMSTERDAM- a De vereniging van hoofdonderwyzers in Engeland heeft erop aangedrongen maatregelen te nemen tegen de vloed golf van pornografische lectuur, die het eiland overspoelt. Men kondigde een campagne aan om alle obscene litera tuur te bannen. ,,De pseudo-intellectuele benadering van deze vuiligheid is de dekmantel, waaronder gewetenloze schrijvers zich verschuilen terwijl hun banksaldo om hoogvliegt," aldus zeide een van de be stuursleden. Hij ging verder: en het pu bliek wordt wijs gemaakt dat het cul turele vooruitgang betekent, wanneer het deze viezigheid leest." Een ander beschuldigde de oudere generatie ervan als de enig schuldige aan het moreel verval van vele teen agers. Niet zij zijn de schuldigen, maar de velen, die pornografie schrijven en uitgeven. Overigens noemde hij de por nografie mede een product van jonge mensen, die op een gemakkelijke manier aan geld willen komen. Als een goed boek voedsel voor de geest betekent, dan is het vanzelfspre kend dat minderwaardige boeken die geest vertroebelen en alleen maar zor gen voor emotionele ondervoeding. Dit soort lectuur verlaagt in hoge mate het peil van de goede school en het goede gezin." Van de in Tilburg wonende kunste naar Hans van Zimmeren zijn deze week de laatste opnamen gemaakt voor een televisiefilm. Zij zal 23 juni aan staande worden uitgezonden in de serie Beeldende Kunst 1965. De regie van deze opnamen is in handen van Simon van Adelberg. Tegelijkertijd wordt op de dag van de uitzending een expo sitie van zijn werk geopend in galerie Krikhaar in Amsterdam. In de televisie-serie verschenen reeds portretten van Kees Verwey, Arthur Spronken en Jaap Wagemakér. Na Van Zummeren komen nog aan de beurt Ad de Haas, André Voeten en Rau- schenberg. AMSTERDAM. De Maatschappij tot bevordering der Toonkunst heeft de Toonkunst-jubileumprijs toegekend aan Rudolf Jansen te Amsterdam. Rudolf Jansen behaalde in 1963 aan het Amsterdamse conservatorium de prijs van uitnemendheid voor orgel. AMSTERDAM De gemeenteraad van Amsterdam heeft na ampele discussie, zonder hoofdelijke stemming besloten de vaste bespeling van de stads schouwburg voor de tijd van zes jaar nl. van 1 september 1965 tot en met 31 augustus 1971 op te dra gen aan de Nederlandse Comedie. De eerste schouwburg van het land was reeds drie jaar het vaste home van dit gezelschap. DEN HAAG Door tijdgebrek heeft de directie van het Nederlands Dans Theater in overleg met de choreograaf Jaap Flier beslaten om de première van het ballet Orpheus" in het Hol land-festival uit te stellen tot het begin van het nieuwe seizoen 1965 - 1966 (ok tober) ENSCHEDE Het operagezelschap Forum" heeft zijn tienjarig bestaan gevierd imet de opvoering van de pre mière van Don Giovanni van Mozart. Genodigden uit het. werkgebied van Forum nl. de provincies Groningen, Friesland, Drente, Overijssel en Gel- ln Brussel moet een splinter nieuw flatgebouw van tien verdie pingen afgebroken worden. Het heeft negen miljoen gulden gekost en het is natuurlijk zonde van al dat geld, maar het breekijzer zal er niettemin in moeten. Het staat namelijk in de diplomatenwijk, waar enkele tiental len dure villa's een stempel van bij zondere exclusiviteit op de omgeving drukken. Daar is ineens brutaalweg die hoge kast verrezen, en de ordinai re schaduw ervan valt op de gemilli meterde gazons rond de fraaie huizen. Het is begrijpelijk dat de bewoners dat niet namen. We leven in een de mocratische tijd, dat wel, en lieden zonder diplomatieke status, die niet in villa's wonen, ach, dat zijn echt ook wel mensen, maar het is duide lijk dat ze op een afstandje moeten wonen. Het zou van een bewoner van een diplomatenwijk vanzelfsprekend te veel gevergd zijn als hij zich erbij zou moeten neerleggen dat hij, vanuit zijn venster naar een flatgebouw zou moeten kijken. Zo'n woonkast met pakweg honderd gezinnen erin is ui teraard een verschijnsel dat inherent is aan de huidige samenleving, en als meer dan draagkrachtig bewoner van een met zorg zo exclusief mogelijk gehouden villawijk behoef je daar voor niet de ogen te sluiten, maar het gaat te ver als je gewone lieden in flats als buren krijgt. Dan loop je naar de rechter, die je dan op grond van serieuze overwe gingen gelijk geeft. Over een week komen de slopers en gaat het hele gebouw, goddank, weer tegen de grond. Dan wonen de mensen van de flatjes in andere flatjes, een veilig eind van de villa's vandaan. Dan is aan de gruwelijke ontheiliging van de wijk een einde gekomen en is het ex clusief karakter ervan hersteld. Negen miljoen is een heleboel geld. Maar het vrije uitzicht van een dikke dertig notabelen is zo'n bedrag alles zins waard. PRAET-MAECKER (Advertentie) derland woonden deze première, welke werd gegeven in de Twentse schouw-^ burg in Enschede, bij. DEN HAAG De minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk heeft aan Eduard Flipse bij gelegen heid van diens afscheid als vaste di rigent van het Rotterdams Philhar- monisch Orkest als blijk van waarde ring voor hetgeen hij gedurende een lange reeks van jaren in het belang vanhet Nederlandse muziekleven heeft gepresteerd een bijzonder ere geld toegekend. MOSKOU Het Moskous Kamerorkest onder leiding van Rudolf Barshai, is naar Engeland vertrokken, waar het zal deelnemen aan het festivel in Bath en ook zal concertieren in andere En gelse steden. Daarna gaat het ensem ble naar Nederland, Frankrijk en Li banon. ROTTERDAM In het historisch mu seum alhier heeft mejuffrouw mr. J. Zeelen'berg, wethoudster van kunstza ken, een Heyermans tentoonstelling geopend. Dè 'expositie is één herdenkingsten toonstelling. Dit jaar is het -namelijk honderd jaar geleden dat Heyermans in Rotterdam werd geboren. Het grote uitgaansevenement in Parijs is het liefdadigheidsfeest dat ieder jaar opnieuw in het cir que d'hiver wordt gehouden. Dan treden alle grote artiesten op in circusnummers. De VARA brengt er zaterdag om 20.45 uur een meer dan een uur durende reportage van Via Nederland 1. Ditmaal stond het feest in het teken van de Franse schilder Toulouse Lautrec, de man, die honderden malen in het circus milieu getekend en geschilderd heeft Vandaar dat het program opent met een wervelende can-can, een dans, die toen zeer in de mode was. Twintig danseressen van de Parijse Opera voeren die can-can uit. De verdere deelnemers en deelneemsters zijn allen grote ster ren uit de Parijse amusementswe reld. Alleen Brigitte Bardot en Jeanne Mor eau ontbreken omdat zij aan een film werkten in Zuid- Amerika. Enkele artiesten vielen uit omdat zij bij de repetities on gelukkig terechtkwamen, Dany Ro bin brak een enkel tijdens de voor stelling toen zij, touwtje springend op een paarderug, verward raakte in het koord. Na de voorstelling begon een feest, dat tot 's morgens zes uur duurde. In de stallen van het circus had men daartoe een „leeuwekooi" gebouwd. Zonder leeuwen uiteraard. ZONDER SPATTEN - ZONDER WALM (Advertentie) spaar plezierigmet HILVERSUM I 402 m Nieuwsberichten en mededelingen: 12.24, 19.00, 22.30 en 23.55 uur. Populaire mu ziek: 12.03, 12.55, 15.00, 15.50, 16.40, 17.10, 18.00, 20.30, 21.50 uur. Klassieke muziek 19.30 en 22.55 uur. Sportuitzending 16.30 uur. Jeugdprogramma 13.15, 14.30 en 15.30 uur. HILVERSUM II 298 m Nieuwsberichten en mededelingen: 13.00, 16.00, 17.30 20.00, 22.30 en 23.55 uur. Po pulaire muziek 16.02, 18.20 en 23.45 uur. Klassieke muziek: 15.00, 19.30 en 21.10 uur. Hoorspel: 19.20 (Belfloor en Bonne- vu), 20.05 uur (Gevaarlijke Haven). Sport uitzending 12.30 en 22.40 uur. Jeugdpro gramma 13.40 uur. BELGIë VLAAMS 324 m Nieuwsberichten en mededelingen: 12.00 uur en verder om het uur. Populaire mu ziek: 12.03, 13.20, 19.30 en 22.30 uur. Klas sieke muziek: 14.03 en 17.30 uur. Hoor spel: 15.15 uur. Sportuitzending 18.28 en 18.45 uur. HILVERSUM I 402 m Nieuwsberichten en mededelingen: 8.00, 9.45, 12.30, 20.00, 22.30 en 23.55 uur. Po pulaire muziek: 11.15, 12.45 15.05 en 22.50 uur. Klassieke muziek: 8.15, 9.00, 14.00, 18.50 en 21.30 uur. Documentaire of klank beeld: 18.30 uur. Sportuitzending: 15.05 uur. HILVERSUM H 298 m Nieuwsberichten en mededelingen: 8.00, 13.00, 17.50, 20.00, 22.30 en 23.55 uur. Po pulaire muziek: 8.18, 11.40, 12.30, 13.20, 17.00 en 19.40 uur. Populair klassiek 18.30 en 19.00 uur. Klassieke muziek: 20.05, 21.35 en 23.00 uur. Hoorspel: 21.00 uur. Sportuitzending: 16.30 en 18.05 uur. Jeugdprogramma: 17.30 uur. BELGIë VLAAMS 324 m Nieuwsberichten en mededelingen: 12.00 uur en verder om het uur. Populaire mu ziek: 12.03 en 19.40 uur. Klassieke muziek: 14.03 en 23.05 uur. Sportuitzending: 15.30 uur. Nieuwsberichten en mededelingen: 7.30, en 8.30 uur. Populaire muziek: 7.55 8.40 en 11.05 uur. Klassieke muziek 7.10 en 10.10 uur. Ziekenprogramma 9.00 uur. Vrouwenprogramma 9.40 uur. Sportuit zending 7.20 uur. HILVERSUM II 298 m Nieuwsberichten en mededelingen 7.00, 8.00 en 11.00 uur. Populaire muziek 7.30, 8.10, 9.40 en 10.10 uur. Klassieke muziek: 9.30 uur. Jeugdprogramma 10.00 uur. NEDERLAND I VARA: 16.00 Klantenservice, t.v.-film. NTS: 16.25 Bespied ooievaars, filmdo cumentaire. 16.45 Op weg: adviezen en tips voor vakantie. 17.00 Pak een boek: programma over jeugdboeken. 17.20 Voor de kinderen. NTS: 19.00 Nieuws in het kort. 19.01 Barend de Beer. VARA: 19.06 Rawhide: Vreemde eenden in de bijt, Westernfilm. 19.55 Tentoonstellingsagen- da. NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Grand Gala des artistes I: showprogramma. 21.55 Mickey Rooney Show. 22.20 Mainly Millicent: t.v.-film showprogramma. NTS: 22.55 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Journaal. NCRV: 20.01 Een diamant voor Carla, t.v.-musical. 20.45 De 700 miljoen (II): filmverslag over het leven in de Chinese Volksrepubliek. 21.25 Detectivebureau Lynx de man met het zilveren masker: t.v.-film. 21.50 Tekenen van vernieuwing, causerie. 21.55-22.10 At tentie. BELGIë VLAAMS 19.00 Katholieke uitzending. 19.30 Voor de teenagers. 20.00 Nieuws. 20.15 Eurovi sie: reportage Deutsche Schlagerfestspie- le 1965 vanuit Baden-Baden. 21.45 Echo. 22.15 De Commandant (Chain of com mand) t.v.-speelfilm. 23.05 Nieuws. BELGIë FRANS 17.15 On vos fait priyi, spel. 18.30 Be richten. 18.33 A toute allure, dierenverha len. 19.00 Affiches: actuele interviews, 19.30 Dernier recours, feuilleton. 20.00 Nws. 20.30 Le général est mort k l'aube, film. 22.00 Ni figue, ni raisin, muzikaal programma. 22.45 Nieuws. CVK-IKOR-RKK: 19.00 Bij bel vertelling voor de kinderen. NTS: 19.06 Kentucky Jones The music kids make, t.v.-film. CVK-IKOR: 19.30 Kruis op de kraag opiniereportage over de evangeliebedie ning in de strijdkrachten. NTS: 20.00 Journaal. 20.05 Sport in beeld. KRO: 20.30 Villa Sidonia (2) t.v.-speL 21.00 De Andy Williams Show: amusementspro gramma. 21.50 Het Evangelie van Pasolini film. 22.10-22.45 Amsterdams Kunst- maandorkest: Populair klassieke werken uit het Slavisch repertoire. NTS: 22.45- 22.50 Journaal. NEDERLAND n NTS: 19.30 Kapitein Zeppos, t.v.-film voor de jeugd. 20.00 Journaal. 20.05 Mar gie False Alarm, t.v.-film. 20.30 Vakan tie op zicht 4. Oostenrijk. 21.00 De harem van Tony Cantara, tekenfilm. 21.05 Een man sterft (Somebody's dying), speel film. 22.00-22.15 Sport in beeld. BELGIë VLAAMS 15.30 Volleybal: rechtstreekse reportage van de wedstrijd Roemenië-Boelgarije in de finale om de Europabeker Volleybal, gespeeld te Brussel. 16.00 Internationale landbouwkroniek. 16.25 De Flintstones tekenfilm (herh.). 16.50-17.30 Volleybal Roemenië-Boelgarije (verv.). 18.35 Voor de kleuters. 18.55 Voor de jeugd. 20.00 Nieuws. 20.15 Sportprogramma. 20.45 Happy New Yves: variétéprogramma. 21.30 In de trein, eenakter. 22.05 Holly wood en zijn sterren, filmreportage 22.30 Nieuws. BELGIë FRANS 11.00-11.45 H. Mis. 15.00 Gevarieerd pro gramma. 19.30 Aventures de Bob Morane, onV™^1: Le ëardian noir. 20.00 Nieuws. 20.30 Les Fanatiques, speelfilm. 22.00 Le temps des seigneurs: de laatste grote po tentaten van de werold. 22.35 Nieuws.

de Stem | 1965 | | pagina 5