Twee boetes te jeugdige geëist tegen bromfietsers Heren in het verkeer jagen op zondigende weggebruikers KIELE-KIELE NAAR GOES In Ze< Walcheren Z.-Beveland Zeeuwsch-Vlaanderen NIEMAl RAAD GRAANBEURS - HULST GROOT BAL Subsidie voor bouw N.H. paslorie WIJ REPAREREN alle merken TELEVISIE SEB. BLOMMAART HVV '24 2-MOC 2 in Kloosterzande AANRIJDINGSZAAK IN HOGER BEROEP Rijschoolhouder en examinator botsten LUCTOR voor al uw autobanden HULST OOSTBURG Dagblad De Stem Raad besluit tot aangaan geldlening van f 350.000 Fa. Julia v. d. Walle Doktersdiensten Dierenartsen Gerichte verkeerscontrole in Terneuzen Veel processen- verhaal, minder aanrijdingen Gemiddelden N.V. SLAVEN BURG'S BANK I>. 111® Dunne oogst KLEDINGboIcser Fa. Julia v. dl. Walle HOOG WATER Vandaag Mornen Maandag Gedeputeer ONTSLl SCHOl KUST GEMEE Bevelands Jeugd Roe steunt Na DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 12 JUNI 1965 Nieuw en St.-Joosland (Van onze correspondent) De raadsleden Van Nimwegen en Knuijt stonden principieel afwijzend tegenover een voonstel van b. en w., om inwilliging van een verzoek van de kerkvoogdij der Nederlands Hervormde gemeente voor subsidie in de stichtingskosten van een nieuwe pastorie. B. en w hadden hierbij wel gesteld, dat het geven van een sub sidie ten laste van het dienstjaar 1965 praktisch niet meer mogelijk zou zijn. De beide raadsleden verzetten zich fel tegen het voorstel, omdat niet-kerkgan- gers en inwoners met een andere ge loofsovertuiging toch hiervoor belasting zouden moeten betalen. B. en w. en ook de resterende raadsleden keken er ech ter anders tegenaan en het voorstel werd geaccepteerd met de stemmen van de heren Van Nimwegen en Knuijt tegen. Het uitbreidingsplan Zuid-Oost II werd herzien. Om het plan meer ex ploitabel te maken zal een nieuwe op zet worden gemaakt. Betreurenswaardig vond de raad het feit, dat het verkrijgen van goedkeuring van G.S. steeds weer vertraging ondervindt, 58.900,— werd gevoteerd in de stichtingskosten voor de verbouwing van de openbare school. De vereniging Buurtenbond kreeg zes honderd gulden subsidie in de gemaakte kosten met de herdenking van bevrij dingsdag. Het Groene Kruis kreeg over 1964 een aanvullend subsidie alsmede een voorschot voor 1965. Verder verhoogde de raad het pre sentiegeld. (Advertentie) ook toestellen die niet bij ons ge kocht zijn, in een zeer modern in gerichte werkplaats RADIO EN T.V. Bierkaa-istraat 16 - Hulst - Tel. 2293 •j. Let op het juiste adres t.o. Morres. Hansweert Verkeersexamens Onder auspiciën van het Verbond voor Veilig Verkeer werden verkeersexamens afgenomen van de leerlingen der o.l. scholen van Hans- weert en Kruiningen en van de r.-k. la gere school te Hansweert en de school met de Bijbel te Kruiningen. (Advertentie) ZONDAG 13 JUNI (opbrengst voor de missie van pater R. v. Waesberghe) Orkest: THE WILLIAMS. Aanvang: 7.30 uur. Entree 2,50 KLOOSTERZANDE Op zondag 13 juni wordt op het gemeentelijk sport terrein te Kloosterzande de beslissings wedstrijd gespeeld tussen de reserve-elf- tallen van HW '24 uit Hulst en MOC uit Bergen op Zoom, om het kampioenschap van de reserve 2e klasse van de K.N.V.B. De wedstrijd begint om half drie. (Van onze correspondent) MIDDELBURG. Voor de meervou dige kamer van de Arrondissements rechtbank alhier stond in hoger beroep terecht de 33-jarige journalist P. V., uit Middelburg. Hij reed met zijn auto op 26 november 1964 over de Prelaat- weg te Aagtekerke, toen zijn voertuig tot tweemaal toe een slip maakte in het op de weg liggende bietenslijk bij een uitrit van een stuk bietenland. Door dit slippen kwam zijn wagen in een sloot terecht en werd beschadigd. Overigens gebeurde er niets ernstigs. De kantonrechter had hem op 17 fe bruari van dit jaar veroordeeld tot 11 gulden boete. Hiervan was hij in hoger beroep gekomen. De officier van justitie mr. Andreae vond nu dat hij toch rekening had moe ten houden met de mogelijkheid van slijk op de weg vooral in het najaar. Hij vorderde 25 gulden of 5 dagen. (Advertentie) TIVOLIWEG 63 - HULST Tel. 01140-2461 Betaardconcert Het door mevrouw Moerdijk-Vanderswalm wekelijks te ge ven beiaardconcert op de beiaard in de basiliektoren zal vandaag plaatsvinden van 17 tot 18 uur Verkoping Ten overstaan van nota ris A. van den Hoek uit Groede is ge tracht in Hotel Victorie een woonhuis en een werkplaats aan de Oude Stad In een zeer flauwe stemming bereikten de percelen een hoogste inzet van resp. f 15.000 en f 5.600. De weinige kooplus tigen wilden het hierbij laten, reden waarom de koop niet werd gegund en de aanwezigen werden bedankt voor hun belangstelling. Sluis Zangkoor voor radio Het zangkoor van de r.k. meisjesschool St. Joseph is er in geslaagd de halve finale te be reiken van de KRO-scholenzangwedstrijd Dit koortje van de derde tot en met de zesde klasse van de school zingt met de andere finalisten in een recht streekse uitzending vanuit Rotterdam op dinsdag 15 juni. De uitzending begint om half vijf en als soliste komt Re- nata de Bruyn voor de microfoon. Als dirigent treedt op de heer L. Ducheine, waarnemend hoofd van de St. Joseph- school. Vergadering speeltuincommissie Het plaatselijk speeltuincomité hield in hotel Balmoral een vergadering o.l-v- de heer M. Leenhouts. Binnengekomen was e.en schetsplan van de N.U.SO-, de overkoepelende speeltuinorganisatie. Aan de hand van de beschikbare ruim te was er een plan gemaakt voor ver schillende leeftijdsgroepen Financieel kan het nog niet in zijn totaliteit wor den uitgevoerd, maar het zal in ver schillende fases worden gerealiseerd. Nog voor de aanvang van de zomer vakantie hoopt men de jeugd op het terrein te kunnen toelaten Gewonden bij botsing In de St.-An- nastraat vond een ernstige autobotsing plaats. Een Belgische auto, komende uit de richting Sluis reed op het linker weg gedeelte en botste tegen de Mercedes van de heer H. uit Draaibrug die daarin met zijn zoon zat. De Mercedes vloog in brand maar het vuur kon met behulp van een schuimblusser door de heer B. bedwon gen worden. De auto's werden zeer zwaar beschadigd en de inzittenden van de Ne derlandse auto moesten met enige snij- wonden en kneuzingen overgebracht wor den naar het St. Antoniusziekenhuis in Oostburg. (Advertentie) Heeft U al KRüGER PILS gedronken? Dagblad vooi Zeeland KANTOREN Voor Zeeuwsen-Vlaanderen. Steenstraat 14 1'elefii.ji. 2377 Huist voor Walcheren en Zuid Beveland. Klokstraat I teletoon 92a2 GOES ipluUulie- inspectie Zeelu rcd L. K M ÜE JONi tel 2377 Hulst Eerste redacteur voor Zeeland F. DE L1U1 tel. 6252 Gues privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTEKS tel 2377 Hulst privé 2672 Hulst Redacteur voor West-Zeeuwse h- Vlaanderen J PETIT, v Ostauestraat 41 Oust bui t tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Hevelend en Walcheren H. REKKERS tel 6252, Gues Rayonbeheerder voor Zuid-Bevelana en Walcheren K. MENU tel 6252 Goes Prijs voor losse advertenties bestemn voor de editie Zeeland I 0,18 oei mm 1 mm ingezonden mededelingen 2* mm gewone advertenties Bij contract aanzienlijke reductie „Klemt|es"i 3 rebels oi minde, t 1.— elke regel meei Ü.2.Ó Als één regel gelden 23 letters en/ot leestekens Bij plaatsing ook tn de Brabantse oplage resp. t 1,60 en 1 0,60. B„ 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld Westdorpe In verband met de van Ged. Staten van Zeeland ontvangen toestemming om in het tweede kwartaal van 1965 f 350.000, te besteden voor het bouwrijp maken van het uitbreidingsplan in de kom, be sloot de raad een geldlening tot dat be drag aan te gaan bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten. Bij de ingekomen stukken werd een schrijven aangetroffen van de centrale di rectie voor de Volkshuisvesting, waarbij toestemming wordt verleend om de wo ningen Singel 17 en 33 te verkopen aan de bewoners. Op een schrijven van het Reizend Volkstoneel te Hulst, ter verkrij ging van een bijdrage, voor deelname aan het internationaal amateurtoneel in Mo naco werd afwijzend beschikt. Een van het Minn van Binn. Zaken betreffende een uitkering ineens van 0,3 procent, ont vangen schrijven werd van toepassing verklaard voor het gemeentepersoneel. Door het staatsbedrijf der PTT is aan het gemeentebestuur van Westdorpe een voorstel ingezonden voor het aanbrengen van een brandmeldingsinstallatie, met af standsbediening De kosten van deze in stallatie worden gesteld op f 2662,00, ter wijl de maandelijks te betalen vergoe ding neerkomt op f 62,10. De raad besloot conform het voorstel van b. en w. om deze installatie aan te brengen. Zonder hoofdelijke stemming werd door de raad vervolgens besloten om het voor schot voor het kleuteronderwijs vast te stellen op (2 x f 955,f 1910,voor de lokalen en op (69,6 x 14,90) f 1037,04 voor de kleuters, hetgeen in totaal neerkomt op f 2947,04. De vergoeding voor de vak leerkracht welke oorspronkelijk was ge steld op f 1200,— werd verhoogd met f 842 Door de centrale dienst voor bouw- en woningtoezicht opgemaakte plannen voor aanleg van een riolering vanaf de Vissers verkorting tot aan het uitbreidingsplan werden door de raad gegund aan de fa. Koster en Visser voor een bedrag van f 42,000,—. Naar aanleiding van een van Ged. Sta ten van Zeeland ontvangen schrijven be sloot de raad het presentiegeld voor de leden van de raad op f 20en voor le den van raadscommissies op f 10,per lid per bijgewoonde vergadering te stel len. De president mr. P. van Empel voegde de verdachte toe: „Op woensdag 23 iuni te 11 uur uitspraak". V ergeten De thans 18-jarige W P. F. v. d. H. te Zierikzee, had op 17 maart 1964 iets ver geten. Hij was toen nog 17 jaar. Hij vroeg een vriend diens motorrijwiel te mogen gebruiken. Na toestemming reed hij hierop weg. Doordat hij op de St.- Hilaireweg in zijn woonplaats niet de rechterzijde van de weg hield, kwam hij in botsing met een hem tegemoet rij dende bromfietser. Beiden sloegen tegen de straat. De jongeman uit Zierikzee kreeg een gekwetst neusbeen, doch de ander, zekere v. d. W. was er erger aan toe. Hij liep een heupfractuur, een bo venbeenfractuur en een hersenschudding op en hij heeft door deze aanrijding ook een knieschijf moeten missen waardoor hij mank loopt en niet meer aan sport kan doen. De officier, mr. Andreae vroeg tegen v. d. H. voor het rijden zonder rijbewijs 50 gulden of twee weken tuchtschool en voor het niet rechts houden 100 gulden of 4 weken tuchtschool en een ontzeg ging voor de tijd van 1 jaar. De kantonrechter te Zierikzee had hem vrijgesproken en volgens zijn raads man, mr Vlaming, terecht. Ook voor deze zaak op 23 juni aanstaande uitspraak. Deskundigen De 67-jarige rijschoolhouder te Vlis- singen M. B. de B, was in appèl geko men van een vonnis van de kantonrech ter te Middelburg. Op 26 oktober 1964 had hij op het kruispunt President Roo- seveltlaanVredehoflaan te Vlissingen geen voorrang verleend aan de rij-exa minator J. M. te Middelburg, die dat kruispunt van rechts naderde. Laatstge noemde nam een examen af van een naast hem zittende kandidaat en de ver dachte gaf rijles aan een leerling. De snelheden van beiden waren ongeveer gelijk. Nadat de verdachte het zijne van de zaak had gezegd, deed ook de rij-exami- nator een duit ter opheldering in het zakje. Hoewel zijn kandidaat wist dat hij voorrang had, remde hij niet, zodat de examinator moest ingrijpen. Zijn auto greep toen de andere aan de .ach terzijde. De raadsman mr. H. P. v. d. Ven uit Amsterdam kon er toch ook niet hele maal uitkomen. In het begin had de president mr. P. van Empel gezegd dat de rechtbank het moeilijk zou krijgen om een oordeel te vellen nu er twee deskundigen in het verkeer bij betrok ken waren. De officier verklaarde dat deze zaak helemaal niet gecompliceerd gemaakt behoefde te worden, door het feit dat de verdachte niett ingegrepen had toen zijn leerling een fout maakte. Hij vor derde 40 gulden of 8 dagen. De raads man vond dat de snelheid van de voor rang hebbende auto te hoog was ge weest. Uitspraak 23 juni. Zonder tolk De 27-jarige Duitser J. R. uit Keulen had op 30 augustus 1964 te Koudekerke in de verlengde Dishoekstraat 'n aanrij ding gehad met een andere auto, omdat hij niet voldoende rechts had gehouden. De Middelburgse kantonrechter had hem daarvoor veroordeeld tot 15 gulden boete of 5 dagen. Hij was hiervan in hoger beroep gekomen. Een tolk was overbodig, daar hij zich zeer goed in de Nederlandse taal uitdrukte. Hij be streed echter zijn schuld en weet het vooral aan de slechte toestand van de bestrating ter plaatse. De officier achtte zijn schuld wel bewezen en vroeg ook 15 gulden of 5 dagen. De 62-jarige Antwerpse schipper M. J. de V, die niet ter zitting verschenen was, had zijn raadsman mr. B. A. M. Kniippe te Bergen op Zoom gemachtigd voor hem op te treden. De verdachte werd ervan beschuldigd dat hij met zijn schip „Columbia" tijdens een plotseling opkomende mist, de snelheid van het schip niet verminderd had, met het ge volg dat dit schip in botsing kwam met de tankboot „Rakar", waarvan de schipper het niet verantwoord achtte verder te varen. Hij was dus voor anker gegaan, ook omdat het schip een zeer brandbare lading vervoerde. De verbaliserende wachtmeester der water- politie, die als getuige was gehoord, gafl een zeer duidelijke verklaring over het voorval, dat plaats vond op de Ooster- schelde. De officier vroeg vernietiging van het vonnis van de kantonrechter en eiste 100 gulden of 20 dagen, mede gelet op het gevaarlijk karakter van deze aan varing. Uitspraak op woensdag 23 juni 1965. (Advertentie) Voor exclusieve DAMESCONFECTIE „FIRST LADY" Mantels - Japonnen Pakjes - Regenjassen Bierkaaistraat 21-23 HULST Dit weekend zijn de medische diensten als volgt geregeld: Kloosterzande: Buwalda; Axel: Schiltman; Aardenburg en Oostburg: M. Rijk te Aardenburg, tel. 01177466; Bruinisse en Oosterland: Steeuwman te Oosterland; Terneuzen: dokter Jiskoot; Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuid. zande: Beek, te Zuidzande. Middelbuprg: Gispen (4664); Vlissingen: Wartena (3933); Goes: Bruynzeel (5462); Borssele en Nieuwdorp: Kiviet (01105- 203); Hoedekenskerke en Kwadendamme: Ko- le (01193-262); Driewegen en 's-Heerenhoek: Lucas Luyckx (01105280); 's-Heer Arendskerke, Hansweert, Krab- bendijke en Rilland-Bath: Kamps (01135- 343), de Beij (01130-344). Apothekers: Goes: Geirnaerdt (5255); Middelburg: Ringeling (2538); Terneuzen Hamann (2060); Vlissingen v.d. Kleine Mulder (2730). De volgende dierenartsen nemen waar: Sas van Gent, Axel en Zaamslag: J. F. de Haas, Zaamslag; Hulst en Nieuw-Namen: Borm, Nieuw- Namen. West-Z.-Vlaanderen: H. van de Vijver IJzendijke, tel. 01176-388 b.g.g. 01152-232. Walcheren: Elzerman, 01100-5259. TERNEUZEN. Uitkijken naar weg piraten en jezelf een weggebruiker-uit- de-kunst tonen". Dat is, in de termi nologie van brigadier A. de Feijter, het werk van een speciale groep van drie man van het gemeentepolitie korps van Terneuzen. De groep, die bestaat uit een brigadier en twee hoofdagenten, is belast met het optre den tegen verkeersgevaariyke overtre dingen van de weggebruikers en is begin dit jaar activiteiten gaan ont plooien. „Gerichte verkeerscontrole uitoefenen", zoals dat een beetje offi ciëler heeft. Men heeft niet de pretentie „de schrik van Terneuzen te worden. De polite wil de automobilisten, motorrijders, bromfietsers, wielrijders en voetgan gers, die hebben getoond het niet zo nauw te nemen met de verkeersregels op de vingers tikken. De groep werd ingesteld omdat de in specteur-korpschef, de heer D. van Ooijen, van mening bleek, dat het aantal in Terneuzen opgemaakte pro- cessen-verbaal (in 1964: 144) inzake aanrijding veroorzakende overtredin gen voor aanmerkelijke uitbreidng vatbaar was Hij heeft zich het oordeel aangemeten, dat door het veelvuldiger afstraffen van gevaarlijke overtredin gen het aantal aanrijdingen afneemt. Het ziet er naar uit, dat de heer Van Ooijen gelijk heeft. Het aantal proces sen-verbaal. opgemaakt in de eerste vijf maanden van dit jaar, is meer dan 250. Het aantal aanrijdingen daaren- Advertentie) BANKGIRO Hulst: Zitdag Steenstraat 20 Terneuzen: Kersstraat 13, tel. (01150)3553 IJzendijke Bejaardenreis De reis van de bejaar den start op dinsdag 15 juni 's morgens om 8 uur. Ze gaat naar de Vlaamse Ar dennen rond Geraardsbergen en Ouden aarde, met als rustpunt Kasteel Beloeil. De thuiskomst is gepland rond half ne gen 's avonds. GOES De Duitse coaster Birte Flint, geladen met hout voor de fa. E. van Riesen, is slechts kiele- kiele in de Goese haven kunnen komen. De Birte Flint is een middelgrote coaster (229 brt. reg. ton). Officieel kan hij net door de sluis en langs de brug bij Wilhelminadorp. Hij heeft aan weerszijden nog een paar centimeter over. In afgeladen toestand bleek het echter te riskant de brug bij Wilhelminadorp te pas seren. Aan één kant maakt een glooiing onder water de doorvaart- breedte 50 centimeter korter. Door deze omstandigheid moest een deel van de lading in Hansweert wor den gelost. Het schip kwam toen wat hoger te liggen, waarna de ka pitein de doortocht in Wilhelmina dorp durfde wagen. Het was voor het eerst, dat een dergelijke grote coaster de Goese haven binnen liep. De heer Van Riesen wil dezelfde schuit nóg ze ven keer laten komen, maar de ka pitein van de Birte Flint heeft de directeur van de Goese hout handel gisteren gezegd liever van de andere tochten af te zien. Hij vindt de doortocht bij de sluizen maar vooral bij de brug in Wilhel minadorp te riskant. De heer Van Riesen zal maandag naar Amster dam gaan om deze zaak met de be vrachter te bespreken. Wanneer hij zijn hout in kleinere coasters moet laten komen kost hem dat 15.000 tot 20.000 gulden per jaar méér. Weer een bewijs, dat de kanaal- en sluizenaccommodatie niet meer voldoet. De bestaande situatie remt de economische vooruitgang van Goes. De foto laat zien hoe de Birte Flint zich tussen de sluishoofden doorwurmt. tegen is aanmerkelijk kleiner dan het aantal, dat men gedurende de eerste vijl maanden van het jaar 1964 regis, treerde. En dat, terwijl het landelijk gemiddelde in de maanden januari, februari, maart, april en mei met on geveer 22 procent is toegenomen. „Dat zit allemaal zo: wanneer ik een auto mobilist, die een grove overtreding begaat, een bon geef, zal hij het wel uit zijn hoofd laten diezelfde overtre ding nog eens te maken. Ons werk be staat dus eigenlijk uit niets anders dan het opvoeden van de weggebruikers" expliceert brigadier De Feijter. Waarom niet vroeger dergelijke maat regelen getroffen?" Gemakkelijk ver klaarbaar. Toen moesten we aandacht besteden aan allerlei akkevietjes. Nu zijn we helemaal vrijgemaakt voor dit werk en kunnen we ons niet veroor loven een ernstige verkeersovertreding door de vingers te zien, omdat we het al druk genoeg met iets anders heb ben", vertelt de heer De Feijter, die momenteel wordt geassisteerd door de heren H. P. Baért, en A. D. Oudesluijs, De groep, die van samenstelling wis selt, heeft overigens al moeten con stateren, dat er niet zoveel werk meer aan de winkel is, dan in den beginne 't geval is geweest: de mensen zijn nu gewaarschuwd. We hebben per auto een patrouille van ongeveer twee uur kunnen meemaken. Brigadier De Feijter en hoofdagent Baert hebben het bij die gelegenheid bijzonder rustig gehad. De oogst bleef beperkt tot een bromfietser, die zijn voertuig midden op de straat had ge parkeerd, hetgeen een kleine opstop ping veroorzaakte, een automobilist, uit wiens wagen opzij een plank stak en een wielrijdster, die op een gevaar lijk kruispunt op het linkerwegge- deelte reed en dat maar niet kon ge loven toen hoofdagent Baert haar daarover onderhield. Een huisvrouw veronachtzaamde de stopstreep maar mocht even later doorrijden Ze was geplaagd door een hevige kiespijn, die zich duidelijk „aftekende" op een van haar wangen, op weg naar de tandarts. De heer De Feijter „we zijn niet zó beroerd". (Advertentie) Korte Nieuwstraat 21 Hulst - tel. 2478 BELANGRIJKER EN WAARDEVOLLER DAN U DENKT ZIJN DE KOOPJES^ BIJ DE DAMES-en HERENKONFEKTIE BIERKAAISTRAAT 30 HULST Het pak van uw hart St.-Jansteen 3179 ••••••••••••••••••••••••••••••••••e####»»» Voor exclusieve l HERENCONFECTIE „FIRST MAN" I nu naar Bierkaaistraat 21-23 HULST j Morgen, zondag 13 juni Hansweert: 2.23 en 14.46 uur, Terneuzen: 1.51 en 14.13 uur. Vlissingen: 1.21 en 13.43 uur,, Wemeldin- ge: 3,13 en 15.42 uur. Maandag 14 juni Hansweert: 3.04 en 15.23 uur, Terneuzen: 2.30 en 14.48 uur, Vlissingen: 1.58 en 14.16 uur, Wemel- dinge: 3.56 en 16.23 uur. Min of meer ernstige verkeers overtredingen kan men niet straf feloos begaan in het gezichts veld van een groep van drie le den van de Terneuzense gemeen tepolitie. Vit de auto van de ver- keerszondaar die hier op de rug wordt gezien stak een stuk plank, (rechts). In het midden hoofd agent ff.' P. Baert, daarnaast bri gadier A. de Freijter. IJZENDIJKE Hofzicht 20 uur Opstand in het leger kamp, 14 j. KWADENDAMME P. Doene 14 uur Schieting liggende wip HULST Batavieren 15 uur Schieting De Graanbeurs 15 uur Amusements muziek AXEL Het Centrum 20 uur De zedelozen, 18 j. BIERVLIET De Braakman 14 uur Kleiduivensc/ue- ting WATERLANDKERKJE Café Bron 15.30 uur Schieting Schanssema Kermis-dansen Café Bron Seriekaarting OSSENISSE Leo Hermans Kermis-gaaibolling VEERE O.L. Vr.-kerk Federatief muziek concours MIDDELBURG Gemeentehuis 16-17.30 uur Receptie Uit het Volk - door het Volk Electro 19 en 21.15 uur De slavenkoop- man, 14 j. City 20 uur Vrouwenkliniek, 18 j. OOSTBURG Ledel 20 uur De zevende dageraad, 14 j. KOEWACHT V. J. Thijs 15 uur Schieting TERNEUZEN Luxor 20 uur De held van het luna-, park, a.l. VLISSINGEN Alhambra 21 uur De rode lampjes, 18 j. Luxor 19 en 21 uur Symfonie voor een moordenaar, 18 j. GOES Grand 19 en 21 uur De rode lampjes, 18 jaar ZUIDZANDE VVV-wandel toch ten. aankomst 17 uur ANTWERPEN KVO 20 uur Polenbloed MIDDELBURG City 20 uur Vrouwenkliniek, 18 J. GOES Grand 15 uur Het vechtras van Texas; 19 en 21 uur De rode lampjes, 18 j. VLISSINGEN Alhambra 15 en 19 uur Het masker van. Scaramouche, 14 j.21 uur De rode. lampjes, 18 j. OVEZANDE G. Doene 14 uur Schieting liggende wip KLOOSTERZANDE Willem Teil 15 uur Schieting staande wip Hotel van Leuven Bal OSSENISSE Leo Hermans Kermis-gaaibolling AXEL Het Centrum 20 uur De zedelozen, 18 J. HOOFDPLAAT G. Roegies 18 uur Dansen HULST De Graanbeurs 15 en 19.30 uur Amu sementsmuziek G. Lijbaart 15 uur Schieting WATERLANDKERKJE Café Bron 15 uur Schieting; Seriekaar ting DE KLlNGE Zaal v. Dijck 18 uur Bal IJZENDIJKE Hofzicht 17 en 20 uur Opstand in het legerkamp, 14 j. ABSDALE Cocqheit 15 uur Schieting TERNEUZEN Luxor 14.30 en 20 uur De held van het lunapark, a.l. OOSTBURG Ledel 14, 16.30 en 20 uur De zevende dageraad, 14 j. Voorronden internationaal clubkam pioenschap bollen ZANDBERG P. Leeraert 15 uur Schieting BOSCHKAPELLE A. Stallaert 15 uur Schieting KOEWACHT J. de Guchteneire 15 uur Schieting R. de Letter 15 uur Schieting ANTWERPEN KVO 14.30 uur Die lustige Witwe; 20 uur De vagebond-koning MIDDELBURG City 20 uur Vrouwenkliniek, 18 j ossenisse Leo Hermans Kermis-gaaibolling WATERLANDKERKJE Café Bron Seriekaarting Schanssema Kennis-dansen terneuzen Luxor 20 uur Te jong voor liefde, 18 j* vlissingen Scheldekwartier 20 uur Jaarverf. soneelsver. De Schelde goes Bibliotheekgebouw 21 uur Verg. Ver. Openbare Leeszaal en Bibliotheek (Van een onzer MIDDELBURG ten van Zeeland vel da «toerisme naar S ,,in betekenende ma Zij menen, dat de beu gangen en ontsluiting overgangen niet toer;] om dit sterk toegenoi risten behoorlijk te verwerken. Gedeputeerde Stat' van de in het streek] veland voorkomende daarheen leidende w< de gemeenten. G.S. rijk te pleiten voor aanlegkosten. In het kader van voor de verbetering tertiaire wegen zal Westerschouwen de K verbeterd. G.S. hebb goedkeuring gehecht van de in het streek omileidingsweg Haamst wen- Deze weg komt jarenplan van de pr< zullen de aanleg van bevorderen indien vai die kan wordien verki de gemeente Westered een deel van de koste ïiing te nemen. Gedeputeerde Stater ander schriftelijk mede leiding van vragen v Statenlid mr. K. Keur Ontwikkeli (Van een onzer GOES Door het i de Kruis is een pro om in de jonge onaf ha: spoedig mogelijk natio: verenigingen te helper Jeugd Rode Kruis neeij kelingsprogramma een j deel in. Op de Werelc op 8 mei 1965 j.l„ is Kruis een goederen-we gonnen. Voor Nederlai het bijeenvergaren van sets en speel-sets, berj kens en dia-filmstrip-p Ook het Jeugd Rode Beveland haakt in op| actie. Men wordt da art de j onigerenihulpd ienst nische Groepen in Goe; Zo zijn onlangs talloj enigingen, plattelandse etc. aangeschreven om Kruis in zijn taak te on dag kwamen deputaties, schrevenen bijeen in het Medisch Centrum t< precies te horen, waar I of men al dan niet b< doen. De leden van deze de schoolgaande kindei twee of drie of méér e maken. Is dit wat te ko: men natuurlijk ook ondi ze sets geven. De actie li, dan is het de grote eveneens in het Goese trum. Normaal levert ij bij de leiding van de v| ganisatie, waarbij men ia bij het schoolhoofd. Maai| dividueel een handje will één of meer sets klaarg) kunnen deze ook bij inleveren. Uiteraard kan men ook terecht bij het Mj te Goes aan de Beatri (Van een onzer ver MIDDELBURG Gec ten van Zeeland hebben gen bekrachtigd van dc de provinciale raad voo in Zeeland. Gedeputeerde jhr. mr. voorzitter gedeputeerde Mes, vice-voorzitter en i Jonge (hoofd bureau onl land ter provinciale grl van de raad. _Er is naar gestreefd dig mogelijke samenstelli: te verkrijgen. Bovendien houden met een zeker sPpwïing van de leden schillende delen der pre Ier bevordering van eei wijze van de raad is ee sie ingesteld. Deze con roaohtigd de lopende zal j J doet daarvan mededie den van de raad die op nen maken. De werkcommissde is a gesteld: jhr. mr. T. Sc ter), de heer A. de Kam dager van de Verenigii lands© Gemeenten), ir. (hoofdingenieur-directeur ciale waterstaat), ir. M1 recteur van de provincie dienst in Zeeland) drs (directeur van het Econ logisch Instituut in Zeela senack (medewerker Stic m*. J. Molenaars (consu land en het Markiezaat bosbeheer) en de heer De raad bestaat verxfc Laanbroek (inspectrice

de Stem | 1965 | | pagina 2