TIAC ENGELSE REGERING FINANCIERT W.K. VOETBAL Jan Janssen leidt in de Midi Libre Ledental cricketbond groeit maar de animo blijft beneden peil Grote Nederlandse ploeg naar regatta Karlsruhe ALS RINI ALTAIANS VLAMT Overzicht van de afdelingen England 1966 herinnering 5T - Tel. 2214 Wim Schep ers bij de KNWU Zebra-jeugddag P. Braspenninckx eerste in Soest Veel animo voor avondwedstrijd c J* ,oprint Spannend Winstpunt Henk Nijdam 3e in Stabroek (B) Duitse zwemploeg van Weer zegeviert WIM EYERTSE Het gaat beter met Jo de Haan Hein van Gastel op de „lijst" 12 13 DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 9 JUNI 1965 13 ring? 'etjes geven uw i werking van jer spoelen gemak voor u. alle vuildelen oeld. èfl mam AMSTERDAM (A.N.P.) De Neder landse Kanobond zal een bijzonder gro te ploeg afvaardigen naar de interna tionale regatta van Karlsruhe, die za terdag 12 en zondag 13 juni wordt ge houden. Teams uit Polen, Hongarije, West-Duitsland, Oostenrijk, België, En geland en Nederland nemen eraan deel. Vooral voor de Nederlanders zijn de resultaten in Karlsruhe van groot be lang omdat de bond de regatta heeft aangewezen als één van de twee selec tiewedstrijden voor de Europese kam pioenschappen. diie van 13 tot en met 15 augustus in Snagow (Roemenië) wor den gehouden. De tweede ontmoeting vormen de wed strijden in Oost-Berlijn van begin juli. De Nederlandse afvaardiging voor Karlsruhe waarin naast de ervaren kanovaarders ook de jeugd vertegen woordigd is, zieit er als volgt uit: Heren: Kl-klasse 500 meter: Hoekstra (TWV Hengelo), Knuppe (Quo- Vadis Koog aan de Zaan), Wittenberg (DKV Deventer), Muusse (Quo Vadis), Van Ex- ter (Quo Vadis), Bergers (De Geuzen, Zaandam). K2-klasse 500 meter: Wittenberg-Van Halteren (DKV), Muusse-Exter, Jack en Henk Lagerweij (DKV), Keetman-Hel der (Zwetplassers-Argonauten) Kl-klasse 1000 meter: Geurts, Knup pe, Runeman (Quo Vadis). Kracht (De Geuzen), Bergers. K2-klasse 1000 meter: Anton Geurts- Hoekstra (Beatrix. Eindhoven-DKV) Wittenberg-Van Alteren. P. Geurts-Van ca (BeatrixVan der Ster-Bunscho ten (Quo Vadis). DEN HAAG (ANP) De (iriia- teurrenner Wim Schepers en ploegleider Aad Staver zijn dins dag door leden van het hoofdbe stuur, de sportcommissie en de medische commissie van de KNWU gehoord in verband met de ge beurtenissen in de ronde van Oos tenrijk. Zoals bekend verdween de Nederlandse ploeg uit deze ron de, nadat leider Schepers uit de koers was genomen omdat hij sti mulerende middelen zou hebben gebruikt. Door het hoofdbestuur van de KNWU zijn aan de Oostenrijkse wielerbond, waarvan tot nu toe nog geen enkele officiële medede ling werd ontvangen, uitvoerige inlichtingen gevraagd. De medische commissie zal zich wenden tot de arts, die in Oostenrijk betrokken was bij het medisch onderzoek. Hangende het onderzoek, dat door de KNWU is ingesteld, zullen geen maatregelen in de zaak-Schepers worden genomen. De Limburger mag voorlopig normaal blijven koersen en het is niet uitgesloten, dat hij wordt afgevaardigd naar de Ronde van de Toekomst. K4-klasse 1000 meter: Bunschoten-Van der Ster-Kracht-Ruraeman en Jack La- gerweij-Henk Laigerweij-Helder-Keetman Een aantal van de genoemde kano vaarders komen bovendien op de num mers Kl-klasse. K2-klasse en K4-klas- se op de 10.000 meter uit. Thea Duif en Mieke Jaapies starten voorts in de KI- en K2-klasse 500 me ter dames. Zaterdag 12 juni organiseert de gym nastiekvereniging D.O.K. te Oostkapelle voor de tweede achtereenvolgende maal de jaarlijkse Jeugddag van de Zeeuws Brabantse Turnkring. Het grote succes van het vorige jaar heeft er toe geleid, dat het aantal deel nemers dit jaar met niet minder dan 416 is gestegen. Er hebben 30 verenigingen met in totaal 1425 jongens en meisjes, ge boren in 1953, 1954 en 1955 en verdeeld over niet minder dan 72 wedstrijdgroe- pen, ingeschreven. (Van onze sportredactie) SOEST Piet Braspennickx is hard op weg dit seizoen tot een bijzonder ge-) slaagd te maken. Na enkele mooie over winningen werd hij nu wéér eerste. Dat gebeurde in Soest waar gisteren een vier-daagse stratte. De Rijsbergse ama- teur finishte vóór Ge'rard Viianen. (Van onze sportcorrespondent) De Britse regering heeft bekend gemaakt dat zij een bedrag van 500.000 pond sterling ter beschik king stelt voor de organisatie van de eindronde van het wereldkam pioenschap voetbal die, zoals be kend, in Engeland zal plaatsvin den. De halve finales en de finale zullen worden, gespeeld in het Londense Wembley-stadion, andere wedstrijden op de terreinen van Manchester United, Everton, Aston Villa, Middlesborough en Sunder land. Het grootste deel van het geld zal besteed worden aan per manente verbetering van de vel den. Bovendien komen er 39.000 plaatsen meer, restaurants en nieu we toiletten. Engeland als ont vangend land en Brazilië als we reldkampioen komen zonder te spelen in de eindronde, waarin zes tien teams zullen strijden om de hoogste voetbaleer. In groep 2 komen België, Bulgarije en Israël uit. Onze zuiderburen staan bo venaan doch in deze afdeling is nog maar één wedstrijd gespeeld, namelijk België Israël. Hoewel de Israëliërs geen elftal van formaat binnen de lijnen kunnen sturen, hadden de Belgen de grootste moeite om met 1—0 te winnen. Zij ver vielen weer in het bekende, slaapverwek kende „breiwerk" en er was een wat al te vlot gegeven strafschop voor no dig welke door Jef Jurion werd be nut om de Belgische kansen voor de eindronde gaaf te houden. Bijzonder spannend is de situatie in groep 2. Hier leidt weliswaar Duitsland, doch het dankt dit een een beter doel- gemiddelde door de 50 overwinning op Cyprus. De Zweden kwamen tegen deze zwakke tegenstanders maar tot 30. Zo wel Zweden als Duitsland zullen Cyprus nog in een uitwedstrijd opnieuw bestre den, waarbij men toch in ieder geval rekening zal moeten houden met het op Cyprus heersende Grieks-Turkse klimaat. Sedert het Zweedse nationale team, door toedoen van de „Italiaanse" Kurt Hamrim, in Hamburg een gelijk spel (11) uit het vuur sleepte, bestaat voor do return iin Stockholm (eind september) een enorme belangstelling. Een beslis singswedstrijd is niet uitgesloten, want de Duitsers mag men in staat achten de Zweden wederom te bedwingen. In groep 3 zijn de kansen van Joego slavië, dat Frankrijk, Noorwegen en Luxemburg als tegenstanders heeft, na 10 zege op Frankrijk aanmerkelijk' ge stegen. Toch staan de Fransen er op het ogenblik nog gunstig voor, dank zij over winningen op Luxemburg (20) en Noor wegen (10). De Joegosiaven versloe gen Luxemburg (3-1) en Frankrijk (1-0). De derde en vierde plaats in deze groep worden ingenomen door resp. Noorwe gen en Luxemburg. Bijzonder weinig kansen op de eind ronde hebben Roemenië en Turkije, daar zij in groep 4 zullen moeten aantreden tegen Portugal en TsjechoslowakijeVer loren de Turken reeds tweemaal tegen Portugal, Turkije leed al twee nederla gen tegen Roemenië. Laatstgenoemd land veroverde dus al vier punten, iets waaraan het overigens weinig zal heb ben. Het is een vaststaand feit, dat Por tugal niets te vrezen heeft. Eusebio en zijn mannen hebben alleen nog af te re kenen met Roemenië. En dan groep 5. Hierin heeft Neder land nog een kleine, héél kleine kans om de Noord-Ieren te wippen. Voor het Oranjeteam staan nu nog twee wedstrij den tegen Zwitserland op het program ma. Achter Zwitserland en Noord-Ier - land staat Nederland nu op de derde plaats met als vierde het kansloze Al banië. Moesten de Westduitsers hun plaatsje verspelen, dan is het niet onmogelijk dat dit zou worden ingenomen door de voet ballers uit de Oost-Zone, die in groep 6 tegen Oostenrijk en Hongarije alle kan sen in handen hebben. De Oostduitsers speelden in Wenen tegen Oostenrijk ge lijk (11) en dezelfde cijfers stonden op het scorebord na de thuiswedstrijd tegen Hongarije. In groep 7 hebben de Russen al vier kostbare punten veroverd. Zij begonnen de serie van drie thuiswedstrijden met een 31 overwinning op Griekenland en een 21 zege op Wales. De Grieken be zetten, eveneens met vier punten, de tweede plaats. Zij wonnen met 42 van Denemarken en behaalden 'n onverwach te 21 zege op Wales, dat achter Dene marken nu op de vierde plaats staat. MILLAU (ANP) Jan Jan sen heeft dinsdag de eerste etap pe van de grote prijs van de Midi Libre op zijn naam ge bracht. De wereldkampioen versloeg na een 206 km lange rit van Beziers naar Millau de Fransen Robert Cazala, Chris tian Raymond en Louis Rostol- lan, die in deze volgorde de tweede, derde en vierde plaats bezetten. Voor de vier vluchters werd een tijd afgedrukt van 5 uur 44 minuten en 35 seconden. Raymond Poulidor dolf zijn eigen graf. Het was namelijk zijn aanval, ingezet op de laatste col vam de rit, die de beslissing inluidde. Oud- wereldkampioen Jean Stablinski haal de de vluchter terug en direct daar op, bij het binnenrijden van aan komstplaats Millau, spirongen vier man weg: Jan Janssen, Robert Cazala, Louis Rostollan en Christian Ray mond. Zestien seconden winst be vocht dit kwartet in de straten van Millau. In de spurt was Janssen on betwist de sterkste. Tevoren was er weinig opwindends gebeurd. Gilbert Desmet viel op door een solo van 60 kilometer. Simpson, Aa-mand Desmet, Cazala, Bachelot en Poulidor poogden tegen het einde nog vergeefs om weg te komen. Twee colletjes, die in de rit waren opge nomen, konden niet voor een schei ding zorgen. Beide malen bereikte Italiës idool Gianni Motta als eerste de top. De uitslag was verder: 5 Jean Mi- lesi (Fr.) 5.44.50, 6 Frans Melctoen- beek (B.) 5.44.51, 7 Frans Verbeeck (B.), 8 Michael Wright (G.-B.), 9 Paul Lemeteyer (Fr.), 10 Vic. van Schil (B.) alien in dezelfde tijd als Melckenbeeck. Italië en Schotland zullen het met el kaar moeten uitvechten in groep 8. Door dat de Italianen in Polen niet verder kwamen dan 00, staat Schotland er met 5 punten uit drie gespeelde wed strijden er het best voor. Tweede is Ita lië met 3, derde Polen met 2 en vierde Finland, dat nog geen winstpunt be machtigde. In groep 9, de kleinste afdeling, slechts twee landen: de Ierse Vrijstaat en Span je. Laatstgenoemd land, dat er zelden in slaagt een goed nationaal elftal op de been te brengen, verloor in Dublin met 1—0. Door dit resultaat zou Spanje weieens de grote afwezige kunnen zijn bij de wereldkampioenschappen 1966. Verwonderlijk is dat niet, want ook in 1954 en 1958 waren de Spanjaarden niet bij de eindronde betrokken. Wat de Zuidamerikaanse zone betreft zullen buiten Brazilië vermoedelijk Uru guay, Chili en Argentinië wel bij de laatste zestien geraken, terwijl men bij Japan Azië mag rekenen op Australië en Noord-Korea. (Van onze sportoorrespondenit) AXEL Rini Wagtmans heeft dinsdag tijdens de traditionele kermiskoers in Axel circa 4000 toeschouwers in extase gebracht. De zegevierende Wagtmans kreeg terecht een ovatie nadat hy de bloemen in ontvangst had genomen, even als trouwens Nico Lute met wie hij 20 kilometer voor het einde aan het karwei was begonnen om anderhalve minuut achterstand weg te werken. Het duo Wagtmans-Lute slaagde, na een hard duel met de vier leiders, die zich krampachtig verdedigden, maar in de slotfase toch de courage misten om zich de twee jagers van 't lijf te houden. Het was allemaal wat verrassend begonnen. Na 25 kilometer formeerde zich een vier- mans kopgroep, bestaande uit Poortvliet, Mertens, Van Breugel en De Wilde. Dit viertal duwde zo hard op de pedalen, dat het vrij spoedig een voorsprong kreeg van vijftig seconden op een groep van tien man met o.a. Pijnen, Rentmeester en de plaatselijke favoriet Bukacki. Dies Kosten, een der prominenten, zwom toen al zo'n beetje in een derde groep en staakte na 35 kilometer de strijd. Inmid dels bleef het kwartet aan de leiding on stuimig te keer gaan en voerde de voor sprong steeds op. René Pijnen waagde een sprong naar de vluchters, Bukacki ging eens van het zadel af, maar die tegen aanvallen bleven alle zonder niveau. Ein- BIJ AFWEZIGHEID van titelhouder Eugen Kazura (Rusland) werd de Poolse gewichtheffer Miecyslaw Novak; te Sofia met het geenszins indrukwek kende totaal van 365 kg (110-110-145) Europees kampioen in de vederge- wiohtsklasse. Tweede werd zijn land genoot Kozlowski met 357,5 kg (112,5- 105-140), derde de Bulgaar Petkoff. delijk, toen de voorsprong van de leiders anderhalve minuut bedroeg, kromde Rini Wagtmans de rug. Nioo Lube prefereerde ■eveneens actie en dit duo streek tenslotte na een furieuze jacht neer op de leiders met nog zes kilometer voor de wielen. De dappere Toontje Mertens verloor toen door een valpartij aanzienlijk terrein, maar kon zioh toch nog gemakkelijk handhaven voor het inmiddels gedubbel de peloton. Ln de slotfase wist Rini Wagt mans zich van zijn rivalen te ontdoen en won onbedreigd. Toon Mertens kreeg de prijs voor de grootste pechvogel. De uit slag was: 1 Rini Wagtmans (St-Wille- brord) de 110 km in 2.38.00, 2 op 23 sec. Nico Lute Cs-Gravenland), 3 op 37 sec. Wim de Wilde (Amsterdam), 4 A. van Breugel (Zwijndrecht), 5 L. Poortvliet (Herkingen), 6 op 1.45 Toon Mertens (Ul- venhouit), 7 op een ronde René Pijnen (Woensdrecht), 8 Rinus Hoogerland (Ka- pelle)9 Tony Barben (Zevenbergen) en 10 Cees Rentmeester (Ovezande). (Van onze sportcorrespondent) STABROEK Henk Nijdam eindigde gisteren als derde in een criterium te Sta broek. De 165 kilometer lange koers werd gewonnen door Frans Brandts met op de tweede plaats Louis Proost. Marcel Joossen klasseerde zich als vierde. Karei Leyten deed het bijzonder goed. Na de dag tevoren in Eartfelde een schiterende tweede plaats bemachtigd te heben (hy ontsnapte samen met Frans de Wilde en reed een opvallende wedstrijd) verover de hij nu een vijfde plaats. Dré van Aert werd zesde, Rik Wouters 7, Marcel Boo- gaerts 8 en Cees Snepvangers 9. BREMEN (AN.P.) - In de Duitse zwemploeg, die op 19 en 20 juni in Brunssum tegen Nederland aantreedt, ontbreken de namen van Gerhard Hetz en Wiltrud Urselmann. Wel zijn o.m. gebleven Europese topzwemmers als Hans Joachim Klein, Werner Freitag en Hans Joachim Kueppers. De ploeg ziet er als volgt uit: Heren: 100 meter vrije slag: Klein en Kremer; 400 meter vrije slag: Kirschke en Von Schilling; 1500 meter vrije slag: Kirschke en Meeuw: 200 meter school slag: Roos en Fires; 200 meter rug slag: Kueppers en Blechert; 200 me ter vlinderslag Freitag en Lotter 400 meter wisselslag: Kueppers en Schiller; 4 x 200 meter vrije slag: Klein, Kre mer, Kirschke en Von Schilling; 4 x 100 'meter wisselslag: Kueppers, Rei- manri, Freitag en Klein. Dames: 100 en 4 x 100 meter vrije slag: Jutta Olbrisoh, Heike Hustede, Margit Hettling en Heidemarie Reineck; 400 meter vrije slag: Margit Hettling en Monika Ruetten; 200 meter school slag: Johanne Diekmeyer en Uta Fro- mater; 100 meter vlinderslag: Heike Hustede en Helga Langenberg: 100 me ter rugslag: Elke Glaessner en Ruth Landheinrich; 400 meter wisselslag: Glaessner of Lanighednrich, Frommater en Hustede. (Van onze correspondent) BREDA Voor de avond wedstrijden, die Sprint jaarlijks organiseert, bestaat altyd grote belangstelling. Zo ook weer voor de wedstrijd die hedenavond om 7 uur begint op de sintelbaan aan de Dr. Schaepmanlaan te Breda. Een 200-tal deelnemers heeft ingeschreven, waaron der de dames Tuus Cruiming van Celebes en Lia Hinten van K&K, die elkaar ont moeten op de 100 meter. Corry Roovers-v. d. Bosch en J. de Bruin-van Dyk, op de discus aan elkaar gewaagd en goed voor een worp van 42 meter. Bij de 4 x 200 meter dames gaat de I kPrmtplöeg, bestaande uit de dames Roo- aT?"v' Bosch, J. Evers-Bogaert, Toos en Jopie Hermes, een aan- ^™?°?nn0p zuidelijk record. Bij de meter kan het een harde strijd u tussen de beide tienkampers J. onnl en E. de Noorlainder. Voor de ?er bestaat zoveel interesse dat ^en *00p V00T A- en B-klassers, SrrSST rr- Y/or?en d°or een D-en een C- fin -j en B-klasse wordt een pil®i ljd eerwacht tussen Jac. van vow r?1 en ^ees van Thor, Tolhoek Roon v- d. Burg van print Coverde van Thor komt versprin- S2U;*?l,s. Adams, de Sprintman, die 7atLÏÏJ?e^ozen voor de zuidelijke ploeg, r>n ul? n aten z.ien> dat hij die plaats k p? J1"11"1?1' hink-stap-spromg waard ÏLriJr A-junioren op de 300 meter Minswi tussen George taïwS f1?r£ 4n P' DaP van h<?t R(>t- cteoJÏ? LvLiP 1500 in deze *5°"® hopelijk weer een duel worden tussen Pedro Kneepkens (Sprint) en Weyermans (Metro). (Van onze sportredactie; DEN HAAG. Cricket. Volgens in siders de meest ideale zomersport die men zich maar kan bedenken. Een tak van sport, die jong en oud machtig veel plezier schenkt en niet ten onrechte vaak „The King of Sports" wordt genoemd. Toch geniet de cricketsport over het ge heel gezien betrekkelijk weinig bekend heid. Natuurlijk, iedereen heeft wel eens een berichije gelezen, waarin stond dat Engeland weer aan een van zijn vele testmatches bezig was en dat die of die weer een prachtige century had gescoord, maar verder komt men veelal niet. Het pakt de leek niet en dit is dan ook wel de voornaamste reden, dat cricket in ons land weinig wordt beoefend en bij de doorsnee-sportman amper enthousiasme kan opwekken. Wij hebben Jaap Leemhuis, hockey- international en het jongste lid van het bondsbestuur van de Koninklijke Neder landse Cricketbond, de vraag gesteld, waarom cricket hier in Nederland niet zo „in" is. „Volgens mij is een der voornaamste redenen, dat een cricketwedstrijd nogal een tijdrovende bezigheid is. We begin nen 's morgens al bijtijds en een wed strijd is pas ver in de middag afgelopen. Voor iemand die het spel niet kent is dat natuurlijk een hele ruk en het is dan ook niet verwonderlijk, dat een leek er dan de brui aan geeft. Mocht het spel hem toch aantrekken, dan zijn er vaak om standigheden, die hem beletten om tot het beoefenen van cricket over te gaan. Wanneer vader de gehele week gewerkt heeft dan verwacht de vrouw des huizes, dat manlief de zondag in het gezin door brengt. Een paar uurtjes weg voor een of andere sportwedstrijd kan er nog mee door, maar om hem de gehele dag te mis sen, daarvoor voelt men over het geheel genomen maar weinig. Dat er bij een cricketwedstrijd bijna altijd de echtge noten aanwezig zijn, die met de kinderen heerlijk een dag in de buitenlucht zijn, komt veelal niet bij hen op. Dit is be slist jammer, want persoonlijk ben ik er van overtuigd, dat wanneer men het spel eenmaal kent, men er ook beslist enthou siast voor wordt. Vaak wordt er gezegd, dat cricket een elitesport is, doch daar ben ik het niet mee eens. Het is namelijk geen elitesport, omdat de zogenaamde elite het speelt, maar doodeenvoudig omdat het overgrote deel het spel niet kent en ook hier het gezegde „Onbekend maakt onbemind" 'n woordje meespreekt. Wanneer we eens naar Engeland, Australië en trouwens alle common- wealthlanden kijken, dan zien we dat daar de cricketsport enorm populair is. Bij eersteklassewedstrijden is het beslist geen zeldzaamheid wanneer er een dik ke 10.000 man publiek rond het veld is geschaard. Dit zegt toch wel iets en het bewijst eens te meer, dat cricket enorm veel inhoud heeft. In deze landen begint de cricketopleiding dan ook al op de la gere scholen. In tegenstelling tot ons land, waar het primair op het vergaren van kennis aankomt, vergeet men in het buitenland de lichamelijke opvoeding van de jeugd niet. De jeugd krijgt hier volop gelegenheid zich in verschillende takken van sport te bekwamen en cricket Ls mede hierdoor een belangrijke plaats gaan innemen, terwijl het beslist niet. al leen door de „elite" wordt gespeeld. Een ander punt, wat de grote vlucht van cricket wel eens in de weg staat is, dat het een moeilijk spel is. Niet de spel regels, want wie zich voor een tak van sport interesseert leert even eenvoudig de regels, als het ABC. Hiet is de techniek die hier zpveel tijd vergt. Wil iemand een normale cricketer worden, dan zijn er zeker drie a vier seizoenen nodig om enigszins op de hoog te te raken met de verschillende worpen en slagen die er bij cricket komen kij ken. Een mens is nu eenmaal dikwijls lui en wanneer hij iets voor zijn plezier gaat doen, wil hij dit liefst zo spoedig moge lijk onder de knie krijgen. Dit nu, is bij cricket onmogelijk. Er zijn zoveel ver schillende technieken bij het werpen van de bal, het timen, het berekenen van de lengte van een bal, het slaan, dat men dit niet in een jaar onder de knie heeft. Hier is tijd mee gemoeid en natuurlijk de wil om op het crieketveld iets te bereiken. Wie zich deze moeite en opofferingen als men dit tenminste zo mag noemen, wil getroosten, gaat een tak van sport beoefenen, waarvan men zich niet meer kan losmaken. Eens een cricketer, altijd een cricke ter'' is een spreuk die in de KNCB nogal eens wordt gehoord en gelooft u mij, dit is de volle waarheid. Wanneer iemand het spel seritus heeft gespeeld, dan is het onmogelijk om er naderhand mee op te houden. Wanneer de dagen weer lan ger worden en de zon heerlijk over de velden schijnt, dan voel je de drang naar de bal, dan wil je weer gaan cricketen. De laatste jaren is de propagandacom- missie van de KNCB enorm actief om de cricketsport meer bekendheid te ge ven, Deze activiteiten zijn er oorzaak van geweest, dat het ledental van de bond flink is gestegen. Het is moeilijk werk, wat deze mensen doen, maar het loont de moeite, want veel verloop is er eigenlijk niet. Het is nu eenmaal een heerlijk spel, ik blijf het zeggen en ik zou het liefst de mensen naar een goede cricketwedstrijd willen toetrekken, maar dat gaat nu eenmaal niet. Voelde niet iedere Nederlandse sportman zich trots toen afgelopen zomer ons Nederlands elf tal van een Australisch team won? Dit was propaganda in optima forma, hope lijk komen er binnenkort nog meer van dergelijke internationale successen, dan zal de belangstelling voor „The King of Sports" ongetwijfeld stijgen," aldus Jaap Leemhuis. RINI WAGTMANS mooie race met sterke Nico Lute. (Vam onze sportcorrespondent) IJZENDIJKE Een grote valpartij in de tweede ronde tijdens de dinsdag te IJzendijke verreden ronde voor nieuwe lingen heeft een stempel gedrukt op het verdere verloop van de strijd. Van hen die tegen het wegdek waren gesmakt 'bom eigenlijk alleen Henk Wes- terweelen na een fraaie achtervolging nog terugkomen in het peloton. Met nog 15 km voor de wielen formeerde zich een kopgroep van zes renners t.w. Van Has selt, Van Overveld, Brouwer Koeken, Van Groezen en Evertse. Dit half dozijn vocht verwoed om de bloemen. Wim Evertse toonde zich evenals de dag te voren in Eede de sterkste. Bij de aspiranten zegevierde Bram van Lare uit Oostburg. Jan Blok was de eer ste die wist te springen. Van Lare kon zich bij hem aansluiten. De als favoriet gestarte De Smit trachtte alleen de kloof te overbruggen maar juist toen hij wilde aansluiten ging het leidende tweetal aan de baal en De Smit kon deze aanval niet meer pareren. De uitslagen: nieuwelingen: 1 Wim Evertse (Zierikzee), de 80 km in 2.05.U0, 2 J. Brouwer (Rotterdam), 3 J. varu Groeze (Made), 4 A. van Overveld (Zegge), 5 W. van Hasselt (Roosendaal), 6 C. Koeken (Achtmaal), 7 op 30 sec. Freijters (Zegge), 8 op vier minuten F. Otten (Eindhoven), 9 J. Kievit (Borssele) en 10 J. de Schipper (BreskensL Aspiranten: 1 P. van Lare (Oostburg) de 25 km in 44.00, 2 J. Blok (Kruinin- gen), 3 op 3.30 C. de Smit (Hoofdplaat), 4 A Stroosnijder en 5 Th. Schouwenaar (Kruiningen) (Van onze sportredactie) BREDA De berichten rond de bles sure van Jo de Haan zijn iets gunstiger. Dinsdagochtend stelde hij zich opnieuw onder behandeling van de Eindhovense professor Van Thiel, die hem aanraadde zoveel mogelijk te fietsen. Verder moet Jo de Haan tweemaal per week naar het ziekenhuis in Bergen op Zoom voor be stralingen. Pas over enkele dagen zal een definitief besluit over het al dan niet ry- den der Tour de France vallen. Momen teel is het nog niet zeker dat De Haan afwezig zal zyn. piet braspennincx heeft de finitief afgezegd voor de kleine Tour. Hij werd gekozen in de se lectie-groep maar voelt zich nog te jong voor het grote avontuur. De kans is groot dat Piet nu uit komt in de ronde van Canada, die twee jaar geleden gewonnen werd door zijn verenigingsvriend Cees Haast. JO DE ROO zegevierde in een criterium te Argenton, Frankrijk. Hij ging op jaoht toen Ward /Seis gesprongen was. Samen met Arie den Hartog, Benoni Beheyt, Jean Stablinsky en Pierre Everaert kwam hij bij. Tenslotte klopte De Roo Stablinsky in de sprint. KAREL LEYTEN rijdt met zijn Flandria-makkers een driedaagse in Noord-Frankrijk. Ploegleider is de welbekende Sylver Maes. vKirHeSf vereniging verzocht hem op de tran" te plaatsen Van Gastel maakt reeds acht jaar deel uit van de Bredase eerste-divisieploeg.

de Stem | 1965 | | pagina 9