Beatrix in Brugge Strijd moeti gevo Walcheren Z.-Beveland FITWELL „Geen echte ombuiging van regeringsbeleid" Zeeuwsch-Vlaanderen Hulster Ambacht: eerste algemene vergadering DROSTE pastilles altijd welkom! Mej. E. v. Dijk onderscheiden Excelsior uit Kloetinge kreeg wimpel Eerste steen bibliotheek Europa-college Zeeland Sporl wint in Kloetinge Indonesi doelen tai Papoea markten 2 MIDDELBURG Kop- en staartbotsing Geen voorrang verleend GOES Maak de mode mee met KAMERLID v. d. PLOEG IN AXEL verkiezingen I Met lof geslaagd' AXEL HULST Verkeersdiploma's voor scholieren Dagblad De Stem Weer een nieuwe jachthaven in Wolphaartsdijk Beëdiging van res.-officieren in Middelburg Liefst directe voor EEG-parlement In Goes: Supermarkten willen geen vakantiesluiting Glorieus examen? WATERSCHAP OP VOLLE TOEREN Verbetering afwatering aan de orde Op concours in Veere Afdeling Zeeland Hansweertse Boys verovert beker Veel felicitaties voor jubilerende pastoor Mangnus Raad Zaamslag kiest nieuwe wethouder HOOG WATER Vandaag Dr. Meinsi Australisch Lage Trekken Ru troepen tej uit D.D.R Snêntls. 06 deling van Brutale ovei op bank clrie slachtof SSWi"sec' tijd van 2 DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 8 JUNI 1965 Zaterdagmorgen vond op de Nieuw- landsche weg een kop- en staartbotsing plaats tussen een volkswagenbusje be stuurd door W. A. M. G. uit Best' een personenauto, bestuurd dooi- J. H. A. B. uit Hoeven, en een personenauto, be stuurd door C. R. uit Eede. B. stond actiter R. opgesteld aan het eind van een file vanaf het station, toen C met grote snelheid uit de richting St.-Joos- land naderde. Hij remde, doch slipte tegen B. aan. B. op zijn beurt botste weer tegen R. De wagen van C. kantelde en de wagen van B. werd daardoor ge heel vernield. B. en twee inzittende da mes van C., de dames E. de L uit Tilburg en N. van G. uit Waalwijk moes- ten per ambulance naar het ziekenhuis worden vervoerd. De dames konden na behandeld te zijn, huiswaarts keren B. daarentegen moest met esn hersen schudding en gezichtsverwondingen worden opgenomen. Zaterdagavond om tien over half twaalf vond op het kruispunt Koepoort straat - Zuidsingel een aanriiding plaats. Het ongeluk gebeurde doordat de bromfietser L. H. uit Middelburg geen voorrang verleende aan een be stelauto, bestuurd door M. A. A. uit Mid delburg De bromfietser moest met een hersenschudding en een gebroken neus been naar het ziekenhuis worden over gebracht. De bromfiets werd ernstig de bestelauto licht beschadigd. (Advertentie) Nu de eerste groep meisjes is opgeleid bestaat de gelegenheid tot opleiding van weer andere meisjes. Het is prettig werken bij Fitwell waar mooie regen mantels gemaakt worden voor Dames en Teeners. Bij Fitwell kun je een beroep leren waar je je hele leven plezier van hebt en natuurlijk ook ais je later ge trouwd bent. Ervaring is niet vereist want wij leiden je op. Al direct een goede beloning met vergoeding van reiskosten. Kom eens kennis maken met onze Hr en Mevr. Eyssens die de leiding van het be drijf hebben. Zij zullen je graag het be drijf eens laten zien op elke werkdag van 10-5 uur en WOENSDAG 9 JUNI A.S. VAN 7-9 UUR 's AVONDS. Neem gerust je ouders mee, dan kunnen die ook eens oordelen. ..FITWELL" Regenkleding Ind. N.V. Oostsingel 1, GOES. Rilland-Bath Kleuter in het verkeer. De heer Joh. Borrie, secretaris van de afdeling „De Beveland en" van het verbond voor Vei lig Verkeer te Goes heeft een interessan te lezing gehouden over de veiligheid van de kleuter in het verkeer. Tevens vertoonde hij dia's over dit onderwerp. De lezing die in het parochiehuis ,,De Ark" werd gehouden, was slechts matig bezocht. 6 Beenbreuk Maandagmiddag reed de heer F. T. uit Rotterdam met zijn per sonenauto door de Kerlcdreef. Uit de Kerkstraat kwam de heer A. de B. per rijwiel. Hoewel de bestuurder van de auto onmiddellijk remde, reed A. de B. tegen de auto. Hierdoor kwam hij te val len en brak zijn linkeronderbeen. Botsing Zaterdag had er op de hoek Oude Zeedijk en Catharinastraat een aan rijding plaats tussen twee personenauto's. Een personenauto, bestuurd door J. K. uit Zaamslag nam de bocht te ruim, waardoor hij in botsing kwam met een personenauto, bestuurd door J. de J. uit Stekene. Beide voertuigen liepen aan zienlijke schade op. (Van een onzer verslaiggevers) Burgemeester P. J. G. Molthoff heeft in de burgerzaal van het stadhuis de di ploma's uitgereikt aan ongeveer 120 leer. lingen van de zesde klassen van de Hul ster lagere scholen, die zijn geslaagd voor het onlaings afgenomen jeugdverkeers- examen. Hij riep de kinderen op, de ver keersregels, die zij dat heeft het examen uitgewezen zo uitstekend ken nen, nauwgezet na te leven. „Jullie kunt veel overtredingen maken. Alleen de verkeersregels mogen jullie nooit over treden. Want daarop kan de doodstraf staan. En het vonnis wordt veelal zon der uitstel van executie voltrokken", zei hij. Ook de groepscommandant van de rijkspolitie, adjudant N. V. Eekman, wees er de jongens en meisjes op, dat zij zich, vooral nu zij hun diploma „vei lig verkeer" hebben behaald, als „vrouw tjes en heertjes In het verkeer" dienen te gedragen. Van de 120 jeugdige examinandi slaagden er 32 met lof (nul fouten), „een bewijs", dat leerkrachten en rijkspolitie uitstekend werk hebben verricht", zoals de burgemeester opmerkte. Zij kregen van het gemeentebestuur een speldje. AlLe geslaagden kregen een flesje limo nade. De burgemeester maakte van de gelegenheid gebruik om een bevatte lijke uiteenzetting te geven over de werking van het gemeentelijk bestuurs apparaat. De jongens en meisjes bezich tigden tenslotte de raadszaal. Biervliet Beroep Leenhouts bü G.S. Op maan dag 19 juli a.s. zal om 10 uur in het ge bouw van de provinciale griffie te Mid delburg in een openbare zitting van G.S. worden behandeld het beroep dat is in gesteld door de heer P. Leenhouts te Biervliet tegen het besluit van de raad der gemeente Biervliet dd. lfi februari 1965, tot onbewoonbaarverklaring van de woning Gentsestraat 58. Breskens Slot EHBO-cursus Door de EHBO afd. Breskens zijn in de bejaardensocië teit de examens afgenomen als sluit stuk van de deze winter gehouden cur sus. Dokter Rijk uit Aardenburg en dok ter v. d. Maas uit Breskens waren de examinatoren. Aan het slot van de avond sprak dokter Rijk de hoop uit dat de oefenavonden steeds be zocht zullen worden en dat wanneer er daadwerkelijke hulp verlangd wordt, men deze ook geven zal en niet een straatje om zal lopen. De geslaagden zijn bij de heren: G. Buijze, B. Riemens, en J. v. de Velde Dames: A. Ekkebus, J. de Hulster, R. de Lobel, mevr. Spaans, mevr. v. d. Velde en A. v. d. Voorde. Visaanvoer. Aan de vismijn zijn in de week van 23 t.m. 29 mei aangevoerd: 197 kg bot. 690 kgschar, 3831 kg schol, 4600 kg tong, 457 kg griet, 6*49 kg tarbot, 126 kg rog, 796 kg kabeljauw, 544 kg wij ting, 35 kg wulken, 9107 kg export gar nalen, 662 kg onverkochte schol, 1402 kg onverkochte bot. Biljartwedstrijd. In de „Uitkomst" is door de bejaarden van Breskens en Schoondijke een vriendschappelijke bil jartwedstrijd gehouden. Deze wedstrijd werd beslist in een overwinning voor Schoondijke met 207—204. Hierdoor kwa men zij in het bezit van de wisselbeker. Dhr. Rookus uit Schoondijke bracht dank voor deze gezellige middag, die door de bejaarden van Breskens en Schoondijke zeer op prijs werd gesteld. Door de pre sidente van de WH werd nog de sugges tie geopperd om de volgende keer ook de vrouwelijke supporters uit Schoondijke mee te brengen. Klocsterzande Bromfietser gewond Op de Hulster- weg nabij Perkpolderhaven zijn twee bromfietsen, die werden bereden door respectievelijk D. uit Vogelwaarde en K. uit Kruiningen, tegen elkaar gebotst. Bei de bromfietsers liepen verwondingen op, terwijl de bromfietsen werden gehavend. K. bleek onder invloed te zijn. De politie werd gealarmeerd met de mededeling, dat er „een man was doodgereden". De be treffende man, IC, bleek, de omstandig heden in aanmerking genomen, echter nog springlevend. Dagblad voor Zeeland KANTOREN Voor Zeeuwsen-Vlaanderen: Steenstraat 14, Telefoon 2377, Hulsi voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1, telefoon 8252 GOES Eerste redacteur Exploitatie- voor Zeeland inspectie Zeeland F. DE LIGT L. K. M DE JOhk tel. 6252 Goes tel. 2377 Hulst privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor W est-Zeeuwsch- V laanderen J. PETIT, v Ostadestraat 41. Oostburg tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren H. REKKERS, tel. 6252, Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Bevelaart en Walcheren K. MENU tel 6252 Goes Prijs voor losse advertenties bestemo voor de editie Zeeland t 0,18 oer mm 1 mm ingezonden mededelingen 2"> mm gewone advertenties Bij contract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels of minder t 1.— elke regel meer 0,25. Als één regel gelden 23 letters en/oi leestekens. Bij plaatsing ook ln de Brabantse oplage resp. f 1,60 en 1 0,60. B-y 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. Philippine Bejaarden op reis. Evenals voor gaande jaren organiseert het comité „Reis ouden van dagen'' ook dit jaar weer een reis voor de bejaarden van 65 jaar en ouder uit deze gemeente. Op woensdag 23 juni a.s. wordt een reis ondernomen van Philippine naar: St.-Niklaas, Mechelen, Hofstade en vlieg veld Zavetem bij Brussel. Het uur van vertrek uit Philippine is 8.00 uur. Het gezelschap keert om ne gen uur 's avonds terug. WOLPHAARTSDIJK Tijdens een buitengewone ledenvergadering van de watersportvereniging Wolphaartsdijk is besloten een nieuwe jachthaven met bo- tenhelling te laten aanleggen. De haven zal plaats bieden aan 75 jachten. Tevens werd het besluit genomen om een tweede loods voor de winterberging van jachten te bouwen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Kolonel J. C. C. Crena Uiterwijk, commandant van de eerste centrale opleidingsschool voor ad ministratief kader (C.O.A.K.), heeft vrij dagmorgen op het sportveldencomplex aan de Nadorstweg te Middelburg der tien reserve-officieren beëdigd, die in de Zeeuwse hoofdstad hun opleiding hebben gehad. Het hierna volgende défilé, geleid door parade-commandant luitenant-ko lonel G. van der Slikke, werd afgenomen op het Molenwater. Daarna volgde eeh receptie in de officiersmess van het Mid delburgse garnizoen. Beëdigd zijn: L. J. van Geijlswijk, F. C. M. van Rijsingen, D. Arendsen, F. J. Baars, C. Collee, H. R. M. Hoedemaker, T. J. J. Jacobs, A. van Sonsbeeck, J. A. H. M. Klomp, J. W. Thomas, H. van Zuijlen, A. M. Groos en R. L. J. Hensels. Over één a twee maanden zwaaien de jonge officieren af. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Er is geen sprake van een echte ombuiging van het regeringsbeleid door het kabinet-Cals. Dat is de mening van de vice-voorzitter van de K.V.P.- fractie in de Tweede Kamer, de heer C. J. van der Ploeg, die sprak tijdens een vergadering van de Hulster Statenkring van de K.V.P. in het Ghesellenhuis in Axel. Hy betoogde, dat het beleid na de val van het kabinet-Marijnen „iets naar links" is omgebogen. Hij schraagde die bewering met enkele punten uit de re geringsverklaring: liet kabinet zal een onderzoek doen instellen naar de moge lijkheden van belasting- en speculatie winst en van de beheersing van de prij zen van vaste goederen. Als enkele andere wezenlijke verande ringetjes in het regeringsbeleid merkte hij voorts aan het streven naar een rui mere hulp voor de ontwikkelingslanden „en dat echt niet om minister Bot een plaatsje in het kabinet te doen behou den" en het beschikbaar stellen van ruimere middelen voor de gemeenten (f 50.000.000,-) en het wetenschappelijk onderwijs. Naar de mening van de heer Van der Ploeg was overigens ook het ka binet-Marijnen met deze maatregelen ge komen, wanneer het vier jaar had kunnen volmaken. Hij noemde hét kabiinet-Cals een „krachtige regering met een aan vaardbaar en uitgebreid program ma" en voegde er aan toe ook alle waar dering te hebben gehad voor het kabinet- Marijnen, „dat zeer goede maatregelen, waarmee het gehele Nederlandse volk ge diend was, heeft genomen". De heer Van der Ploeg zei zich niet aan de indruk te kunnen onttrekken dat een kabinetscrisis had kunnen worden voorkomen, ware er meer (en voortgezet) overleg in de gele deren van de regering geweest. De crisis heeft een grote politieke omwenteling te weeggebracht: twee van de vier rege ringspartijen vielen af. De samenstelling van het nieuwe kabinet zei hij te prefe reren boven die van het oude. De heer Van der Ploeg betoogde, dat men maar beter geen conclusies uit de verkiezingen voor de Rijn- mondraad kan trekken. Ten eerste hebben, naar hij zei, vele „lokale as pecten meegespeeld, ten tweede zijn de leden van de extreme groeperin gen in groten getale naar de stembus getrokken en ten derde liet een groot percentage van de leden van de „ge vestigde partijen" het afweten. De K.V.P. kan over de resultaten van deze verkiezingen niet ontevreden zijn: „we boekten een kleine achter uitgang, maar we moeten in het oog houden dat de laatstgehouden verkie zingen in Rotterdam zeer gunstig waren voor de K.V.P. Waarom een kleine terugslag in de lijn der ver wachtingen lag". Sociaal De heer Van der Ploeg, die sprak over „de huidige politieke situatie" betoogde ook, dat het voeren van een goed sociaal beleid door de regering ook mogelijk is gebleken zonder socialisten. Hij sprak er zijn teleurstelling over uit, dat nog te weinig aandacht uitgaat naar de democra tisering van de onderneming en de be zitsvorming. Moeilijke zaak Het landbouwbeleid is „een moeilijke zaak geworden: we zyn niet meer baas in eigen huis". Bovendien ontsnapt alles, hetgeen in Brussel bekokstoofd wordt, aan een „goede democratische controle". Een troost is er: men spreekt op het (Advertentie) ogenblik over parlementaire controle op de E.E.G. De heer Van der Ploeg zei bet noodzakelijk te achten, dat directe ver kiezingen voor het Europees parlement zullen worden gehouden. Hij gaf blijk van zijn teleurstelling, dait op Europees niveau het markt- en prij- zenbeleid beter op gang is gekomen dan het structuurbeleid. ,,Wat het laatste be treft heeft men zich'tot nog toe beperkt tot terreinverkenning", aldus de heer Van der Ploeg, naar wiens mening het struc tuurbeleid gericht zal moeten zijn op „een doelmatige agrarische produktie in de E.E.G.-landen". De andere punten op de agenda van de ze vergadering, die onder leiding stond van vice-voorzitter E. van Ruymbeke uit Nieuw Naimen, waren huishoudelijke. In de vacatures, ontstaan door het aftreden van mevr. E. Vervaet uit Sas van Gent en de heer F. de Waal uit Graauw, werd voorzien door de verkiezing van respec tievelijk mej. D. van Esbroeck uit Hulst en ir. G. P. M. Dikötter uit Terneuzen. Zowel de heer Van Ruymbeke als se cretaris F. C. Mechelink uit Terneuzen maakten er gewag van, dat het de K.V.P. - statenkring gedurende de laatste jaren niet helemaal naar den vleze gaat: het aantal leden is met ongeveer eenderde verminderd. (Van een onzer verslaggevers) GOES Albert Heijn n.v. te Zaandam en het Supermarkt Instituut Nederland te Arnhem hebben het gemeentebestuur van Goes verzocht de verordening op de vakantiesluiting van levensmiddelen winkels in te trekken. De verordening is vastgesteld op 20 februari 1963. B. en w. hebben naar aan leiding van het verzoek een enquête in gesteld onder de daarvoor in aanmerking komende winkeliers. Negen winkeliers bleken vóór, 23 tegen opheffing van de verordening te zijn. De Kamer van Koophandel heeft des gevraagd medegedeeld dat, wanneer een verplichte vakantiesluiting is ingesteld, deze regeling geldt voor alle winkels in de desbetreffende branche. De secre taris van de Kamer van Koophandel te Middelburg is daarbij van oordeel dat, zolang de winkelsluitingswet op dat punt niet is gewijzigd, geen onderscheid kan en mag worden gemaakt tussen zoge naamde supermarkten en kleinere win kels. Een en ander heeft er toe geleid dat b. en w. de verordening willen handha ven. Woensdag 16 juni zal de raad zich hierover .uitspreken. (Advertentie) (Vain een onzer verslaggevers) HULST Woensdagmiddag zal in het Bioscoopgebouw de na de installatie eerste algemene vergadering van het Waterschap Hulster Ambacht worden ge houden. De hoofdingelanden zullen een forse agenda te verwerken krijgen, die verraadt", dat het waterschap al op vol le toeren draait. Zo is er een voorstel tot het doen verbeteren van de afwatering in de districten drie, vier en vijf. Het da gelijks bestuur adviseert bet opmaken van een plan en de uitvoering daai*van op te dragen aan de Technische Unie. Het stelt tevens voor een eentrifugaalpomp aan te kopen en die te doen plaatsen bü Paal en enkele verbeteringen te doen aanbrengen ten aanzien van de Vlaam- sche Kreek. Een ander voorstel geldt het leveren van een bijdrage in de kosten van de aanleg van de nieuwe weg van Terhole (driesprong) naar Nieuw Namen. Men vraagt de hoofdingelanden ook het da gelijks bestuur te machtigen besprekin gen te voeren met het gemeentebestuur van Clinge en de besturen van eventuele andere gemeenten omtrent de verbete ring van wegen en met de plaatselijke commissie voor de ruilverkaveling Stop' peldijk over die van randwegen. Andere voorstellen gelden de verkoop van verschillende eigendommen of de be krachtiging van verkoop daarvan door voormalige polders en waterschappen, die zijn opgegaan in het nieuwe waterschap, de vaststelling van de presentiegelden voor de hoofdingelanden op f 20 en f 15 exclusief de reis- en verblijfvergoe- ding van f5 voor het bijwonen van respectievelijk een algemene en een com missievergadering, de aanbesteding van het gemaal te Ossenisse, het kiezen van een wapen, het oprichten van een archief in samenwerking met de gemeente Hulst, de overdracht van enkele bevoegdheden aan het dagelijks bestuur en het doen vervaardigen van kadastrale kaarten en de waterschapslegger door het technisch bureau van de Unie van Waterschaps bonden. Het waterschap is momenteel gevestigd in een gedeelte van het Hulster stadhuis, dat echter maar een tijdeiyk onderkomen (Van onze correspondent) dige leiding op de afdeling. Ook op ker kelijk gebied is zij bijzonder actief. MIDDELBURG Mej. E. v. Dijk, chef- Niet alleen mej. Van Dijk maar ook de fin van de in- en verkoop op de confec-heer C. Vroom was bijzonder verheugd tie-afdeling bij V. en D. in Middelburg, over de onderscheiding. In zijn toespraak heeft uit handen van burgemeester mr. noemde hij mej. Van Dijk zakelijk in het J. Drijber van Middelburg, een gouden zakelijke en oprecht in het menselijke, medaille, behorende bij de orde van O.N.,De heer Vroom stelde het vooral op prijs ontvangen. dat burgemeester Driiber altijd persoon- Mej. Van Dijk verdiende deze konink-lijk de koninklijke onderscheidingen uit- lijke onderscheiding door haar deskun-reikt. biedt. Men ziet uit naar een definitief .Jiomc" en boopt dat te vinden binnen de wallen van Hulst. Voorgesteld wordt het dagelijks bestuur te machtigen de nodige stappen voor de verwezenlyking van een waterschapshuis te ondernemen. Overi gens heeft het gemeentebestuur van Hulst geen datum of jaar genoemd, waarop respectievelijk waarin het administratief en technisch apparaat van het waterschap zyn plaats in het stadhuis zal moeten in ruimen. Benoemingen De hoofdingelanden zullen verschillen de functienarissen moeten benoemen: een griffier, een ontvanger-chef de bureau en een hoofd van de technische dienst. In alle drie gevallen zijn voordrachten van twee personen opgemaakt. Daarop zijn geplaatst de heren A. J. F er mout, chef van de centrale boekhouding van ge meentebedrijven in Axel en Ch. IJsebaert, gemeentesecretaris van Clinge (griffier), E. de Theije uit Hulst, gemeente-ontvan ger en adjunctcommissie A. bij de ge meente Vogelwaarde en A. L. Reijns, boekhouder-administrateur van het Hul ster gasbedrijf (ontvanger-chef de bu reau) en K. Brand uit Hulst bureelhoofd van het studiebureau „Libost" te Hasselt en T. J. Leenknegt uit Middelburg, wa terbouwkundig hoofdambtenaar bij pro vinciale waterstaat. De heer C. Ferket staat eerste op van hogerhand tot gezworene, de aanbeveling voor de benoeming de heer E. van Wesemael tweede en de heer L. de Theije derde. De drie heren, waarvan er een mr. W. E. M. Seydlitz te Hulst, die onlangs is over leden zal opvolgen, zijn afkomstig uit Nieuw Naanen. MIDDELBURG Veere was tweede Pinksterdag een echte muziekstad; dat bleek naast een openingsconcert op de beiaard van het stadhuis door mej. M. Blom uit Gouda nog duidelijker door het grote muziekconcours, dat in de O.L. Vrouwe Kerk werd gehouden. Dit Na tionaal Federatief Muziekconcours, dat werd gehouden door de Bond van Har monie. en Fanfare Verenigingen in Zee land en werd georganiseerd door de mu ziekvereniging „Veere's Genoegen", be gon reeds in de ochtenduren. Vooraf was er een officiële ontvangst door het gemeentebestuur, waar naast de juryleden en het erecomité, tevens het bomdsbestuur, dirigenten en verschei dene voorzitters van de diverse vereni gingen acte de présence gaven. Op deze eerste conocursaag (zaterdag wordt er vervolgd) traden een veertiental korp sen op. De juryleden waren de heren Niew- laad, Ogier en Stalmeyer, die zich uiter mate tevreden toond'en over de akoe stiek in deze kerk. Voor de aanvang van het concours werd een minuut stilte in acht genomen voor de onlangs overleden voorzitter, de heer J. Burger, waarna het Souburgs jeugdkorps een choraal speelde. De belangstelling, vooral in de middaguren, was bijzonder goed te noe men. De voornaamse uitslagen zijn: In de vierde afdeling behaalde ,,Jong Ex celsior" uit Kloetinge met 50 p. een eerste prijs. Eerste afd. Fanfare: Adven- do 92 p. 2ie prijs; Onda Ritthem 103 le prijsJeugdkorps Vlijt en Volharding 112,5 p. le prijs met lof: Afd. uitmun tendheid Fanfare: 'Onda Nw. en St.-Joos- land 95 p. 2e prijs. Ere afd. Harmonie: Oefening Baart Kunst uit Zeist 110 p. le pr. met lof. Vaandelafd. Fanfare: Ex celsior Kloetinge 105 le pr. en Vlijt en Volharding, Souburg 100 p. Deze dag word besloten met een ge zamenlijk concert in de Grote Kerk door bovengenoemde muziekkorpsen uit de Vaandel afdeling. Op deze dag werd de Federatieve wimpel behaald door Excel sior uit Kloetinge. A.L. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Door een 2-0 over winning te boeken op de v.v. Domburg is Hansweertse Boys 1 in het bezit geko men van de beker der KNVB afdeling Zeeland* De ruststand was 1-0. BRUGGE Prinses Beatrix heeft samen met burgemeester P. Van- damme de eerste steen gelegd van de nieuwe bibliotheek van het Europa College te Brugge. Zij loste daarmee een belofte in, gedaan tij dens een van haar incognito-be- zoeken aan het Europa College. Aan dit college, dat geleid wordt door de Nederlander prof. dr. H. Brugmans, studeren jonge mensen uit geheel Euro pa, die in hun eigen land reeds een aca demische opleiding achter de rug hebben. Zij verdiepen zich in Europese aangele genheden en problemen, speciaal met be trekking tot rechten1, economie en politie ke wetenschap. Zij bestuderen voorts de ontwikkeling naar de Europese eenheid. Ongeveer éen-derde deel van de 500 jon geren, die aan liet Europa College heb ben gestudeerd, heeft een belangrijke functie in internationale organisaties, di plomatieke diensten of Europese com missies. De heren Brugmans en Lambert (de laatste is voorzitter van de vereniging van oud-studenten van het Europa Col lege) getuigden van de grote belangstel ling van prinses Beatrix voor de Europese idee. Vooral de activiteiten der jongeren op dit punt volgt zij van zeer nabij. De nieuwe bibliotheek (ongeveer 1,1 miljoen gulden) is een geschenk van de stad Brugge. Wanneer het Europa Col lege te zijner tijd in een geheel nieuw gebouwencomplex gehuisvest zal zijn, zal de nu in aanbouw zijnde bibliotheek als stadsbibliotheek worden ingericht. De heer R. van Elslande, minister van cultuur, zei, dat er nog veel inspiratie, wilskracht en overtuiging modig zal zijn om de Europese eenheid te voltooien. Hij kende in dit verband grote waarde toe aan het werk van het Europa College. De Nederlandse kroonprinses was een charmante en zelfbewuste eregaste. Bij haar aankomst voor het gebouw van het Europa College en, later, voor het stad huis werd zij hartelijk toegejuicht door de genodigden en het Brugse publiek. De prinses was gekleed in een witte deux- pièces met zwarte accessoires. Tijdens de door het gemeentebestuur georganiseerde ontvangst in de gotische zaal van het stadhuis ontving de prinses namens de oud-studenten een prachtig boeket rode rozen. Een der oud-studen ten herinnerde haar eraan dat vele eeuwen geleden een prins der Nederlan den drie jaar lang in Brugge werd vast gehouden. Hij hoopte dat „dit vandaag niet nóg eens zou gebeuren". Toch hielden de studenten van het Europa College haar laniger vast dan prinses Beatrix zelf had voorzien. Zij had Prinses Beatrix, metselt de eerste I steen. Burgemeester Vandamme f kijkt toe. omstreeks twee uur in Hansweert willen I zijn om daar aan boord te gaan van haarl jacht ,,De Groene Draeck". Zij arriveer-1 de daar echter pas om tien over vier. Om I tien over half zes voer „De Groene Draeck" de haven van Hansweert uit. De prinses bracht het pinksterweek-1 einde verder op de Zeeuwse wateren I door. (Van een onzer verslaggever-s) NIEUW NAMEN Pastoor J.J. Mangl nus van de parochie van de H. Jozef tel Nieuw Namen, die zondag zün 40-jarij I priesterfeest vierde, is wars van al tel veel feestvertoon. Dat de dag desondanks I een bijzonder feestelijk karakter had isl minder aan hemzelf dan aan de parochie-I gemeenschap te danken. De jubilerende! pastoor kreeg vele blijken van bclangj stelling en moest al betrekkelijk vroejl tijdens het „feest" vaststellen, dat hij „eeiil onvergetelijke dag", zoals hü zei, beleef-f de. Hij droeg 's morgens een plechtige H l Mis uit dankbaarheid op in de schitterendI versierde parochiekerk. Hij was door! bruidjes van de pastorie afgehaald. Del H. Mis werd door een groot gedeelte van! de parochianen, die ook de straat een! feestelijke aankleding hadden gegeven! meegevierd. 's Middags hebben, pastoor Mangnuil en de leden van het kerkbestuur gedu-l rende twee en een half uur ononderbro! ken handen moeten schudden: die var! vele parochianen, vrienden en bekenden| vertegenwoordigers van het college van b. en w. van Clinge, deken Ant. Koow mans te Hulst en geestelijken uit de wüj de omgeving efï die van bijvoorbeeld no:| enkele leden van het bestuur van hel provinciaal Wit-Gele Kruis, waarondej (gedeputeerde) de J.M.A.C. van Dongei uit Aardenburg en burgemeester Pi van Hootegem uit Sluis. Tenslotte kwar de fanfare Sch'eldezonen een muzikaa woordje meespreken. Pastoor Mangnus heeft vele geschenke] aangeboden gekregen. Het voornaams^ daarvan was een enveloppe met V#| inhoud van de parochianen. (Van een onzer verslaggevers) ZAAMSLAG De raad zal tydens de vrijdagmiddag 11 juni a.s. te hou den openbare vergadering een nieuwe wethouder moeten kiezen als opvolger van de heer A. Koster, die enkele we ken geleden is overleden. Voorts zal l\et nieuwbenoemde raadslid, de heer D. Dekker worden beëdigd. De raad zal ook moeten beslissen over een voorstel van b. en w. tot vaststel ling van enkele verordeningen inzake de winkelsluitingswet: de kruidenierswink kels in de kom van 't dorp zouden voorts op dinsdagmiddag gesloten moeten zijn. terwijl de winkeliers ook gevraagd heb ben een jaarlijkse vakantiesluiting van één week vast te stellen. Andere voorstellen betreffen de aan wijzing van een nieuw lid in de com missie tot nazien van de rekeningen en begroting en van een lid in de Stich ting Protestantse Ziekezorg Zeeuwsch Vlaanderen, de toetreding tot de ge meenschappelijke ziektekosten voorzien in ambtenaren, de aankoop van enkele stukjes grond, de vaststelling van een wijziging van de begroting 1964 van het voormalig burgerlijk armbestuur en een wijziging van de gemeentebegroting 1964 en het geven van namen aan enkele straten. (Van onze sportcorrespondent) KLOETINGE Zeeland Sport uit| Vlissingen is maandag winnaar gewoul den van het Hollandia voetbalwisselb^l kertournooi dat de voetbalverenigi*1? I Kloetinge organiseerde. De finale tegen! Goes bleef na de normale speeltijd onbe-1 slist (0-0). Zeeland Sport won daarna I met strafschoppen. Behalve de reeds g^'l noemde verenigingen werd aan dit tour-I nooi deelgenomen door MOC '17 uit Bej" I gen op Zoom, Meeuwen uit Zoutelai# en de Duitse club Bredenscheid. Morgen, woensdag 9 juni. Hansweert I 11.42 en 00.00 uur. Terneuzen 11-14 ejl 23.36 uur. Vlissingen 10.44 en 23.07 uur f Wemeldinge 12.17 en 00.00 uur. ST.-JAN STEEN Raadzaal 16.30 uur Raadsvergadering IJZENDIJKE Hofzicht Theater Dansen. A. Groosman 14.30 uur Schieting. TERNEUZEN Luxor 20 uur Hercules tegen Odysse - a.l. ANTWERPEN K.V.O. 20 uur Balletavond. AMSTERDAM (A Meinsma, directeur reau kankerregistra lichting te Amsterd; terochtend in Turijr gehouden voor intei menwerking in de s huidige rookgewoor basisplan ontvouwd ren campagnes. In het roken vooraf ziet hij en welhaast gen de (hoofd) oorzaak epidemisch optredende van de andere ernstig blaaskanker en enkele Zijn basisprogram hou 1. Een gecombineerd* actie tegen het roken, w sen en het op hun gel? personeel, moet worden1 2. Gerichte vorming zers en andere opvoeders ten van de artsen bij hu anderimg te brengen in van de opgroeiende jeuj 3. Steun van de ovei'r campagne tegen het rok* 4. Onafgebroken voorli medische kanten van het 5. Wettelijke bepatingei restrictie, en accijnstari doen dalen van de verkoc artikelen. In een causerie belichtt de relatie roken-longkaf hand van statistisch mat Wcsteuropese landen. „Wat wij weten is, jaren vele mensen aan Ion ven en ook, dat vele longkanker zullen sterven blijven wachten op betere methoden of op meer e\ roken -longkamker-relatie. gevallen kan thans optrei SYDNEY (U.P.I.) Martin, vertegenwoordig Australische Lagerhuis, Irian honderden Papoea's, kregen in het Australisch Indonesische autoriteiten gedood. Martin bekritiseerde het iL^us^ra^sc'le autoriteite hebben geweigerd aan ve die, nadat Indonesië de s over het gebied had verkre grens kwamen. Volgens Martin steken den Papoea's jaarlijks de gi het gebied van Vanimo, in Sepik. Zij worden echter z lijk naar Indonesisch gebi zonden. Daarop volgen, voh veelal represailles in de vor telingen en terechtstellingen Volgens Martin zouden e: rig jaar al meer dan honde: sche Papoea]s door de aut( daar zijn geëxecuteerd. LONDEN (U.P.I.) Het dagsblad „The People" heef dat Rusland dit najaar zijn 22 divisies uit Oost-Duitsl rugtrekken. Volgens „inlichtingen" heb visies reeds oefeningen gehois snelheid te bepalen waarm* pen in geval van nood weer Duitsland kunnen worden ov Zij zouden in Polen en wes land worden gestationeerd. Volgens het blad moet dooi trekken van de Russen beret dat Oost-Duitsland voor eeil dige, zelfstandige staat wordi ?e wereld duideli BIG SPRINGS (U.P.I.) bank van het 550 inwoners tel Springs in de Amerikaanse vada, is beroofd van 1500 do vooraanstaande ingezetenen v koelen bloede doodgeschoten. De bankrover, een goedgek die er uitzag als een zakenmi een Chevrolet 1965 voorgerf vroeg aanvankelijk om 'een len trok plotseling een revolver e'i «e bejaarde directeur, Andy K kassiers en een aantal kl 28 f grond te gaan ligger scnoot hij op hen zijn revolve „£.ect!ur en beide kassiei gedood. de Amerikaanse ba irif j] LS de gemeenste ït! ri if lledenis van het b P de Verenigde Staten. Naar1 10°frnoordenaar is c~ scheepse speurtocht aan de AMERSFOORTSE ATLE: Mol is zaterdag tweede gew over ,ene'? mrirnattonale we 20 km in Hoenfeld, dat Doit« Vs- gele,Sen' Winnaaj mto nz SPeckmarai it? bergen OP ZOOM 7 inni ges AA E 325, AA I 285 a K C E 24n23r f ,1 335' B 1 8M. B C I 185, D I 17(1 F T Stok 86. ondereind 18. Aanv

de Stem | 1965 | | pagina 2