Walcheren Hote ku Z-Beveland Zeeuwsch-Vlaanderen KRITIS Acht maanden met aftrek geëist tegen scholier Enthousiasme op somer avondconcert Middelburg VLISSINGEN GOES Duitse spreker voor Z.L.M. AXEL HULST OOSTBURG Verjaardag (101) mej. C. Provoost rustig gevierd Pinksterc Positief Contacten Burgemeeste Raad debatteerde over logieskazerne Sanering binnenstad Raatl blij met bejaardencentrum Fa. Julia v. d. Walle belangrijker en waardevoller dan u denkt zijn de koopjes-# bij de KLEDINGbokser Dagblad De Stem I Wij REPAREREN alle merken TELEVISIE I SEB. BLOMMAART GESCHENKEN Van bromfiets gevallen en aan verwondingen overleden VOOR INBRAAK ZEEVAARTSCHOOL Fa. Julia v. cl. Walle Leergangen Tilburg beginnen cursus apothekersassistent R.Z.V.T. versameit financiën voor expeditie Monaco In Oostburgs rusthuis Raadslid: Hulst kent geen parkeerprobleem Doktersdiensten Dierenartsen EXAMENS gen)- HOOG WATER Vandaag Moruen Maandag Dinsdag commen Verder onde Eindhover moordzaa Vragen over, in Vlissini woonwagen DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 5 JUNI 1965 (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN. De Vlissingse raad heeft gisteren voor de eerste keer ver gaderd in de raadszaal van het nieuwe stadhuis. „Moge de hoogte van deze zaal (zeventien meter) steeds inspirerend op ons werken, zodat alleen het waarachtige belang van de inwoners van Vlissingen zal worden gediend", zo hoopte burge meester mr. B. Kolff vurig. De eerste schermutseling tussen b. en w. en de raad had de logieskazerne aan de Weststraat tot inzet. De raad werd voorgesteld deze kazerne te kopen van de staat. Enkele leden vonden de prijs aan de pittige kant, maar zij deden er verder het zwygen toe, nadat wethouder Smit (PvdA) had verteld, dat de taxatie van de technische dienst van de ge meente hoger was geweest dan het be drag dat uiteindelijk uit de bus is ge komen. De kazerne zal in de toekomst gesloopt worden ten gerieve van de woningbouw. B. en w. zullen nog bekijken of het ge bouw in de tussentijd een nuttige be stemming kan krijgen. De heren Bikker (CHU) en Verheij (PvdA) stemden tegen het voorstel om bepaalde wijzigingen aan te brengen in de ontwerplijst van beschermde monu menten in de stad. Zij konden zich met name niet verenigen met het op de mo numentenlijst plaatsen van de gebouwen aan de Rioolstraat. De raad nam met vijftien tegen twee een amendement De Priester aan om de benoeming van de gemeentearts en diens plaatsvervanger te laten geschie den door de raad en niet, zoals was voor gesteld, door b en w. Nadat de agenda was afgehandeld, las burgemeester Kolff een verklaring voor waarin to-t uitdrukking werd gebracht, dat er verschil van inzicht in de raad bestaat over de vraag in hoeverre de voorzitter tijdens de vergadering kan In grijpen in de debatten. Overlegd wordt, hoe dit geschilpunt uit de weg kan wor den geruimd. Een en ander staat in ver band met het feit dat de voorzitter van de raad reeds meer dan eens het woord heeft ontnomen aan de heer Oosterhuis 'VVD). Laatstgenoemde is van mening dat dit ten onrechte geschiedt. De heer De Priester (PvdA) vroeg tijdens de rondvraag om maatregelen te gen speedboten, die hinder veroorzaken nabij het Vlissingse bad strand. De heer Hamelink (KVP) was van oordeel dat het openluchtbad van de ge meente niet meer voldoet. Het leek hem nuttig, dat plannen voor een nieuw openluchtbad worden gemaakt. Zelfs wanneer een overdekt zwembad tot stand zou kunnen komen, zou een nieuw open luchtbad in Vlissingen z.i. geen over dadige luxe zijn. De voorzitter achtte het beter eerst het rapport over de mogelijkheden van de bouw van het ovèrdekte zwembad op Walcheren af te wachten. (Van een onzer verslaggevers) Wethouder Smit (P.v.d.A.) heeft gis teren enkele interessante mededelingen gedaan over de sanering van de binnen stad, speciaal niet betrekking tot de ves tiging van nieuwe bedrijven in de omge ving van de Lange Zelke. Zo werd be kend, dat de bouw van het nieuwe bedrijf van' De Gruyter lange tijd heeft stilge legen in verband met een wijziging in de bouwplannen. De lange levertijd van be paalde nieuwe materialen heeft tot gevolg gehad, dat over enkele weken pas weer volop aan het bedrijf kan worden door gewerkt. De panden op de hoek Lange Zelke- Kapeü© Walstraat zullen binnen enkele weken worden gesloopt. Het plan voor de grote winkelflat aan de noordkant van de Lange Zelke is enigszins gewijzigd om sneller de rijks- goedkeuring te kunnen ontvangen. De winkeliers in de Noofdstraat, wier bedrijven door de sanering moeten wor den afgebroken, hebben de koppen bij el kaar gestoken. Zij zullen trachten samen een nieuwe aantrekkelijke winkelwand aan de Noordstraat tot stand te brengen. In verband met de sanering keurde de raad voorlopig het onteigeningsplan Spui straat, Noordstraat en Kolvenierstraat goed. Van verschillende kanten werd erop aangedrongen de huizen in deze straten zo lang mogelijk te laten bewonen. De heer Knoop (VVD) zei dat men daarmee toch ook weer voorzichtig moet zijn. „Het gevaar bestaat dat je de mensen er dan niet meer uit krijgt, wanneer je wil". Avondvierdaagse De vijfde door wan delsportvereniging „De Vrolijke Tippe laars" georganiseerde avondvierdaagse is succesvol geëindigd. De laatste avond ver zamelden zich alle wandelaars rond 8 uur in de Badhuisstraat bij de Leeuwentrap en vandaar volgde een feestelijke laatste kilometer naar het eindpunt, hotel-restau rant „Delta" op de Boulevard. Voor het feestelijke zorgden de drumband van VTV die de stoet begeleidde, de vele ouders die present waren met een bloemetje ~n de traditionele bloemenhulde aan de kin deren, die glunderend en trots over hun prestatie de laatste meters liepen. Bij „Delta" was het een drukte van belang ■toen de stoet werd ontbonden en iedere deelnemer (ster) het lintje of de medaille ontving die hij of zij, afhankelijk van het aantal jaren van deelname, in ontvangst kon nemen. Er waren geen uitvallers en alles is op rolletjes verlopen dank zij de goede zorgen van de organiserende club. Openluchtsamenkomst Zondag 6 juni wordt er 's avonds op de parkeerplaats Nollebos, aan de President Rooseveltlaam, bij de oprit naar de Boulevard, een open- luchtsamenkomst gehouden. Spreker is ds. A. G. Kornet. Medewerking wordt ver leend door het Evangelisatiekoor en het Chr. Mannenkoor D.E.S. Oost- en West-Souburg (Van een onzer verslaggevers) De raad is gistermiddag akkoord ge gaan met het voorstel om de bouw van het bejaardencentrum aan het Oranje plein onderhands aan te besteden. Enkele leden wensten nog wat nadere inlich tingen over het centrum. De raad ging daartoe voor ongeveer een half uur in besloten zitting. De heren A. Bouff (PvdA) en W. Hu- son (AR) spraken er hun vreugde over uit, dat nu spoedig met de bouw zaï kunnen worden begonnen. De voorberei dingen zijn, aldus de heer Bouff, tame lijk vlot verlopen. De beheersverordening van het gemeen telijk grondbedrijf werd gewijzigd. De heer Bouff maakte naar aanleiding van dit voorstel de opmerking, dat de toe lichting niet duidelijk genoeg is geweest. Tijdens de rondvraag werd om meer toezicht door de rijkspolitie bij de Nieu we Vlissingseweg gevraagd. De vergadering werd voorgezeten door de heer F. Leenhouts. Burgemeeste B. ter Haar Romeny was ziek. Er werd een bloemetje met de beste wensen vooi een spoedig herstel naar zijn huis ge stuurd. (Advertentie) VOOR EXCLUSIEVE DAMESCONFECTIE „FIRST LADY" Mantels Japonnen Pakjes Regenjassen Bierkaaistraat 21-23 Hulst Jaarvergadering s.v. Goes De voet bal- en atletiekvereniging Goes zal op maandag 14 juni haar jaarvergadering houden in café Flora. Het bestuur zal voorstellen de contributie voor de pupil len te verhogen van 50 tot 75 cent per maand. Tijdens de vorige jaarvergadering werd besloten, dat iedere speler of supporter bij uitwedstrijden één gulden per keer zou bijdragen in de vervoerskosten. Het bestuur acht het verantwoord deze maat regel weer in te trekken na de, financieel gezien, uitstekend geslaagde bazar met loterij van oktober j.l. Van de aftredende bestuursleden C. Kriekaard, J. de Grip, C. J. Tilroe en J. Blom stelt alleen de eerstgenoemde zich herkiesbaar. Voor de drie opengevallen plaatsen heeft het bestuur voorlopig één kandidaat: de heer W. Schipper. Hoedekenskerke Raadsvergadering De raad zal op donderdag 10 juni bijeen komen om een nieuw raadslid en een nieuwe wethou der te benoemen. Er is ©en vacature ontstaan door het overlijden van wet houder M. Steijn, (Advertentie) DAMES -en HEREN KONFEKTIE BIERKAAISTRAAT 30 HULST GOES Tijdens de op donderdag 1 juli in Het Centrum te Axel te hou den algemene vergadering van de Zeeuw se Landbouw Maatschappij zal dr. H. Mows, plaatsvervangend secretaris-ge neraal van de Duitse Boerenbond, als gastspreker optreden. Hij zal spreken over het interessante onderwerp: De Duitse landbouw en de E.E.G. Rode Kruis Donderdagavond hield de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis een buitenoefening. Het geheel stond onder leiding van dokter K. Boor. Tijdens de oefening moesten twaalf pa tiënten uit een rampgebied weggevoerd •en verzorgd worden. Per kabelbaan wer den ze over het kanaal gebracht. Hier bepaalde een ander team de urgentie- klasse, waarna ze naar het bondshos- pitaal werden overgebracht. De hele oefening verliep vrij vlot. Bei'aardconccrt Mevr. Moerdijk-Van derswalm uit Zuiddorpe zal vanmiddag van drie tot vier uur concerteren op de Beiaard in de toren van het stadhuis. Zij zal werkjes uitvoeren van P. Be- noiit, Hullebroeck, P. van de Broeck en Staf Nees. Beiaardconcert Daartoe door bur gem ee ster en wethouders aangezocht zal mevrouw Moerdijk-Vanderzwalm uit Zuiddorpe op de Hulsterse stadsbeiaard een wekelijks concert geven. Haar eerste concert als stadsbeiaardier alhier zal ge geven worden op zaterdag 5 juni 1965 van 17 tot 18 uur. Vervoersmoeilijkheden Tijdens een bespreking van de bi eten commissie in West-, Zeeuwsch-Vlaanderen van de drie standsorganisaties over een. betere rege ling van de vervoerstarieven, zijn zij tot de conclusie gekomen, dat de on derhandelingen met de suikerindustrie voor de „contract-bieten" in het komen de seizoen geen perspectieven meer bie den. Dientengevolge achten zij het in het belang der telers, dat zij met de respectievelijke fabrieken voor dit sei zoen tot contractering overgaan. Het ligt wel in de bedoeling van de com missie de onderhandelingen voort te zet ten. Ambtsjubileum Op 11 juni viert de chef-vakman der P.T.T., p. H. de Smidt Kotkastraat 22 zijn 25-jarig ambtsjubi leum. Clinge Semper gaudete De muziekschool Semper Gaudete zal op zaterdag 19 ju ni a.s. een bezoek brengen aan de stad Vlissingen. Na een mars door de stad zal de muziekschool een uitvoering op de kiosk geven. Nieuw-Namen Rectificatie Pastoor J. J. Mangnus. die morgen zijn 40-jarig priesterfeest viert, werd in 1948 benoemd te Nieuw- Namen en niet in 1935, zoals wij in ons blad van gisteren berichtten. Dagblad vooi Zeeland KANTOREN Voor Zeeuwsen-V laandei en: Steenstraat 14 TelelooL 2377 Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1 teleloon 6202 GOES Eerste redacteur Exploitatie- voor Zeeland inspectie Zeeland F. DE LIGT L. K M DE JONG tel. 6252 Goes tel. 2377 Hulst privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch- V laanderen en Kanaalzon* W. WOUTERS tel 237? Hulst privé 2572 Hulst Redacteur vooi W est-Zeeuwsch- V laanderen J. PETIT v Ostatiestraat 41. Oostburg tel 01170-2991 Redacieui voor Zuid-Beveland en Walcheren H. REKKERS tel 6252, Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Bevelana en Walcheren K. MENU tel 6252 Goes Prijs voor losse advertenties bestemn voor de editie Zeeland t 0,18 oer mm 1 mm Lngezonueo mededelingen 21" mm gewone ad verte», ties Bij contract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels of mindei 1 l,— elke regel meer 0,25. Als één regel gelden 23 letters en/of leestekens Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. f 1.60 en 1 0,60. B^, 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld Jaarvergadering veiling. Zaterdag 12 juni a.s. om 2 uur 's middags zal in de kantine van het veilinggebouw in Kapel- Ie de algemene jaarvergadering worden gehouden van de veilingvereniging „Ka- pelle-Biezelinge en Omgeving". Op deze vergadering zullen de verslagen vacature ontstaan door het overlijden van over 19641965 worden uitgebracht. Ver der is er een bestuursverkiezing voor de de heer J. Burger Fzn. te Wemeldinge. De veilingpercentages voor het nieuwe boekjaar moeten worden vastgesteld en mededelingen zullen worden gedaan om trent de tarieven voor de verschillende diensten der veiling. Uit de rekening over het boekjaar 19641965 blijkt, dat het financieel een gunstig jaar was voor de veiling. De omzet steeg van 9,5 miljoen gulden in 19631964 tot ruim 10,1 miljoen gulden in het boekjaar 19641965. Na af schrijvingen op de bezittingen tot een bedrag van f 232.856,76 kon aan de leden een bedrag van bijna f 50.000,worden geresitueerd, zijnde een half procent van de omzet in het boekjaar. Fruitprijzen. De prijzen van appels cn peren zijn het afgelopen seizoen wel bijzonder laag geweest. Dit blijkt uit de omzetoverzichten die zijn uitgebracht door de veiling „Ka- pelle-Biezellnge en Omgeving" te Kapel- Ie ter gelegenheid van de volgende week te houden algemene jaarvergadering. Naar hoeveelheid was de oogst bijzonder groot, want de iaatste jaren bedroeg de appel- aanvoer bij deze veiling jaarlijks 10-12 miljoen kg, maar vorig jaar kwam er ruim 16 miljoen kg appels. De midden- prijs, die in 1962 nog 41 cent per kg was en in 1963 was gedaald tot 30 cent be droeg het afgelopen jaar echter niet meer dan 20 5 cent per kg. waardoor de gel delijke opbrengst van deze zeer grote appeloogst uit het gebied Kapelle 3,3 mil joen gulden bedroeg in 19641965 tegen het jaar daarvoor bij een oogst, die een derde kleiner was. 3,5 miljoen gulden. De gemiddelde prijs van de peren daal de van f 37.13 in 1963—1964 tot f 30.65 het afgelopen jaar, maar de hoeveelheid steeg van 4,9 miljoen kf tot 7,4 miljoen kg, waardoor de geldelijke opbrengst toch heel wat hoger was, namelijk 2,2 miljoen gulden tegen het jaar daarvoor 1,8 mil joen gulden. Het zacht fruit bracht het afgelopen jaar in Kapelle ruim f 200.000,meer op dan het jaar daarvoor, namelijk 3,6 mil joen gulden. Het belangrijkste produkt van deze zachtfruitgroep is de framboos, waarvan de aanvoer in 1964 725 ton bedroeg met een gemiddelde prijs van f 1,55 per kg en een geldelijke opbrengst van 1,1 miljoen gulden. De natuuraardbeien deden ge middeld f 1,01 per kg en voor de kas- aardbeien (37 ton) werd een gemiddelde prijs betaald van f 4,40 per kg. Raad komt bijeen. Woensdag 9 juni 's avonds zal de raad in openbare ver gadering bijeenkomen. Op de dertien punten tellende agenda komt o.m. voor: voorstel tot vaststelling van een tweede wijziging van de verordening gemeen schappelijke keuringsdienst van slacht dieren en van vlees en een verordening op de heffing van keurloon; beschik baarstelling van een krediet voor de aan schaf van meubilair voor de openbare lagere school te Schore; beschikbaarstel ling krediet voor de aanschaf van een nieuwe brandweerauto. Voorstel tot opheffing van de onbe woonbaarverklaring van het pand Haai meet 14 te Schore. Voorstel tot toeken ning van schadevergoedingen in verband met de aanleg van riolering ten behoe ve van de nieuw te bouwen tuinbouw school, alsmede de vestiging van een za- kelijk recht op de betreffende percelen. Voovstel tot toewijzing van het pand Ce- resstraat 4, alsmede de ruiling van wo ningwetwoningen. Westdorpe Gouden huwelijksfeest Ter gelegen heid van het gouden huwelijksfeest van het echtpaar X. Janssens - IJsebaert heeft de wijk Zwartenhoek danig feest gevierd. Een uit de buurt samengesteld feestcomité had alles tot in de puntjes verzorgd. De dag werd begonnen met een plechtige H. Mis uit dankbaarheid. Van de gelegenheid tot feliciteren werd zeer druk gebruik gemaakt. Uiteraard verscheen ook het voltallige college van b. en w. (de heer Janssens is lange tijd raadslid en wethouder geweest). Door de voorzitter, van het feestcomité werd een geschenk namens de buurt aangeboden. Twee meisjes boden een fraaie bloemenmand aan. De harmonie .Eikels worden bomen" bracht s avonds een serenade. (Advertentie) lailllllIIIHEIIIIIIIllllOIIIIIIIIIIIHI111 ook toestellen die niet bij ons ge- 5 kocht zijn; in een zeer modern ingerichte werkplaats. RADIO en T.V. Bierkaaistraat 16, Hulst, tel. 2293 Let op het juiste adres t.o. Morres. Breskens Wit-Gele Kruis. Het Wit-Gele Kruis afd. Breskens heeft in het wijkgebouw de algemene jaarvergadering gehouden. Voorzitter J. Loonen betreurde het, dat de belangstelling zo gering was. Uit het jaarverslag van secretaris G. Schaick bleek, dat het aantal leden was opgelopen tot 120. Aan 32 leden wer_ den 60 verplegingsartikelen uitgeleend. Het financieel verslag van de heer Cl. Blaakman was voor het ogenblik wel gunstig te noemen. De afdeling staat er op het moment niet ongunstig voor, het geen echter niet wil zeggen dat men op lauweren kan rusten. Bij de bestuursverkiezing werden de heren J. Loonen, Cl. Blaakman, L. Vis ser en G. Wijffels bij acclamatie herko zen. Door één der aanwezigen werd ech ter het voorstel gedaan het huishoude lijk reglement te wijzigen, waardoor het niet meer mogelijk is dat voorzitter en penningmeester samen aftreden. Zr. A. v. Ravels uit Terneuzen van de commissie kinderhygiëne hield hierna een inleiding over deze dienst. Tot slot volgde nog een tweetal films over de verzorging van het gebit en de verzorging van de huid. Judo. Door de judosportvereniging Breskens is een bezoek gebracht aan Knokke (B.), waar judowedstrijden wer den gehouden en waaraan werd deelge nomen door verenigingen uit Knokke, St.-Kruis en Brussel. In de klas onder de 12 jaar wist Bres kens de eerste prijs, een fraaie beker, in de wacht te slepen. Ook het senioren team behaalde een bekerprijs. Dat Breskens een goede positie heeft bij de judoka's bleek wel uit het feit dat H. Fenijn bij de senioren eerste wist te worden en de 3e beker mee naar huis nam. (Advertentie) Korte Nieuwstraat 21 Hulst-Tel. 2478 (Van onze correspondent) SEROOSKERKE Donderdagmiddag j.l. is de 21-jarige mej. M. B. uit Seroos- kerke zonder direct aanwijsbare oorzaak met haar bromfiets gevallen op het rij wielpad op de Noord weg tussen St.-Lau rens en Serooskerke. Zij werd met een hersenschudding en een schouderfractuur overgebracht naar het Gasthuis in Mid delburg. Hoewel haar toestand aanvanke lijk niet ernstig leek, is zij vrijdagmiddag aan haar verwondingen overleden.' (Van onze correspondent) MIDDELBURG. In de zeevaart school „De Ruijter" te Vlissingen, was in het begin van dit jaar ingebroken. Aanvankelijk was er geen bewijs te krijgen, doch toen viel de aandacht op P. E. B., oud 18 jaar, een leerling van die school. Uit het door de politie inge stelde onderzoek bleek, dat B. op de avond van 10 april 1965 eerst verschil lende café's had bezocht, en daar het nodige had gebruikt. Hierna was hij op de Boulevard terecht gekomen, langs zijn school. Door een openstaand raampje van 20 bij 20 centimeter, heeft hij zich naar binnen gewrongen. Eenmaal binnen wilde hij de straflijst van de leerlingen wegnemen. Nadat hij dit had gedaan, zag hij twee geldkistjes staan, waarin geld en spaarbankboekjes van de school zaten. Hij was met die kistjes naar bui ten gegaan. Bij het station verstopte hij ze nadat hij er het geld uit had ge haald. Toen is hij opnieuw de school in geklommen en heeft nog een koffer- schrijfmachine weggenomen. Zo is het toch gebeurd hé?" vroeg de president van de arrondissementsrecht bank, mr Thöne. Verdachte B. beaam de dit. De officier van justitie, mr. A. W. Ro- singh, verklaarde dat hij best kon aan nemen, dat verdachte de school was bin nen geklommen, zonder dat hij eerst wist wat hij daarin zou gaan doen. Hij had drank gebruikt, toen hij een maal binnen was. nam hij de straf lijst weg en de geldkistjes. Het geld in de kistjes had hij praktisch tot op de laatste cent opgesoupeerd. Hij heeft ge tracht sporen uit te wissen en leende na de diefstal geld om de schijn te wek ken, dat hij niet over geld beschikte. Hij heeft zelfs gelift met. een auto. In zijn vroegere woonplaats Schagen heeft hij met het gestolen geld goede sier ge maakt. Zijn gedrag is niet overeenkom stig met zijn cijfers. Hij is een goede leerling en staat voor zijn eind-examen. Er is overleg gepleegd met de directeur van zijn school en hoewel hij gedetineerd is, zal hij toch in de gelegenheid worden gesteld aan het eind-examen deel te ne men, dat dezer dagen plaats zal vinden. Er is ook een rapport over hem van het Zeeuwse Consultatiebureau voor Alco holisme. Het spreekt echter vanzelf, dat hij toch de gevolgen van zijn daad aan den lijve moet ondervinden. Ik vorder dan ook tegen hem 8 maanden, waarvan 4 maanden voorwaardelijk met aftrek, met een proeftijd van 3 jaar. Raadsman mr. F. K Adriaanse wees er op, dat de studie van de verdachte is bekostigd door een Maatschappij. Het zou ernstige financiële gevolgen voor hem en zijn ouders kunnen hebben, wanneer deze maatschappij de handen van hem aftrekt. ,,Men heeft hier niet met een verstokte delinquent te doen" zei de raadsman en hij hoopte, dat het onvoorwaardelijk gedeelte van de straf in een voorwaardelijk kon worden omgezet. De president bepaalde de uitspraak op 18 juni aanstaande. (Advertentie) VOOR EXCLUSIEVE HERENCONFECTIE „FIRST MAN" nu naar Bierkaaislraat 21-23 Hulst 5? TILBURG De Katholieke Leergan gen alhier zullen in september a.s. be ginnen met een cursus ter opleiding van apothekersassistenten. De bedoeling van deze nieuwe, door het rijk erkende cursus is te voorzien in het vrij gro te personeelstekort, dat er in deze bran che bestaat. Er 'zijn nu al veel cur sisten ingeschreven. Waarschijnlijk kun nen er voor dit jaar geen meer toe gelaten worden. In afwijking van de meeste cursussen van de Leergangen kan deze nieuwe op leiding als een dagopleiding worden be schouwd. De leerlingen zullen per week een hele en twee halve dagen lessen volgen in het gebouw van de Leergan gen, terwijl ze elke week drie uur stag lopen in een apotheek. De cursus duurt twee jaar. Ze wordt afgesloten met een staatsexamen voor apothekersassistent (e) Als vooropleiding is ULO vereist, ten zij men hiervoor een vrijstellend exa men aflegt. Binnenkort zal er voor deze opleiding een directeur benoemd worden. (Van een onz-er verslaggevers) HULST Het Reizend Zeeuws Volks toneel a.lhier, dat Nederland zal ver tegenwoordigen op het internationaal a- mateurfestival, dat begin september in Monaco zal worden gehouden, heeft en kele financiële acties op touw ezet. Die acties hebben tot doei de reis naar en het verblijf in Monaco, alsmede de opvoering daar van ,,De Wiskunste naars" onder regie van drs. L. Locke- feer te bekostigen. De commissie „Monaco" van het ge zelschap heeft de gemeenten in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen bijdragen gevraagd Ze zal binnenkort een loterij laten hou den en ze hoopt ook op veel belangstel ling voor de dansavond, die maandag avond a.s in café - dancing ,,Het witte huis" te Kloosterzande ten bate van het R.Z.V.T. zal worden gehouden. De muziek zal daar worden verzorgd door Ritchie and the Hally-Cats uit Vlissin gen. De commissie verwacht ook, dat het bedrijfsleven in Oost Zeeuwsch-Vlaande ren in de kosten zal bijdragen. Het Werkverband Katholiek Amateurtoneel en die Nederlandse Amateur-toneelunie hebben sibsidies gevraagd aan het rijk. de provincie en de gemeente Hulst. De ..Monaco-expeditie" kost in het geheel f 10.000,. De leden van het R.Z.V.T. zullen een aanzienlijk bedrag uit eigen zak moeten bijpassen. MIDDELBURG De concerten van de vereniging voor Instrumentale Mu ziek mogen zich altijd in een grote be langstelling verheugen. Dit bleek ook in de concert- en gehoorzaal, waar in tegenstelling tot het concert te Zierik- zee, een praktisch volle zaal een pro gramma te horen kreeg met werken van Mozart voor de pauze en Toebosch en Bizet er na. Onder de aanwezigen bevond zich ook de nieuwe commissaris van de provin cie Zeeland mr. J. van Aartsen, die zich ervan kon overtuigen, dat er in Middelburg op een enthousiaste wijze gemusiceerd wordt. Dit zomeravondconcert (al deed de temperatuur er anders over denken) werd geopend met „Serenata Nottur- na" van Mozart; speelse muziek, die op eenzelfde wijze door de Instrumen tale" werd uitgevoerd, waarbij met na me genoemd mag worden het concer tino bestaande uit mr. F. K. Adriaanse en F. Tavenier, viool, G. Oldeman, alt viool en J. F. Oxener, contra-bas, dat als een hecht kwartet musiceerde, waar bij de altist gerust iets meer van zich mocht laten horen dan de bescheiden heid, die hij nu tentoon spreidde. Als geheel werd deze Serenata een luchtig stuk muziek, dat onder de rustige be geleiding van dirigent Jan Out veel suc ces oogstte. Aan het tweede werk van Mozart op deze avond werkten mede de harpist van het Gelders orkest Hans Törge Emge en de solo-fluitist van het Residentie orkest. Koos Verheul. In dit concert met bovengenoemd^ solisten excelleerde wel Koos Verheul Deze fluitist had een prachtige toon en gevoegd bij een ge zonde muzikaliteit eiste hij de volle aan dacht van het aandachtig luisterend pu bliek. Zijn ritmiek en dynamiek was zeer verzorgd en daarom was het jammer dat zijn mede. en tevens tegenspeler niet van die klasse was. Dat de harp een gevoelig instrument is, bleek ook op deze avond; ondanks dat was in dit ongetwijfeld moeilijke concert de har pist vaak te onduidelijk in de vlugge passages en was hij het ook, die vaak aan het tempo „trok". Niettegenstaande bovengenoemde opmerkingen hadden beiden veel succes, hetgeen in veel ap plaus werd uitgedrukt. Het programma na de pauze werd van Louis Toebosch. Deze variaties wer den in 1957 geschreven in opdracht van het Brabants Conservatorium. Het zijn een reeks korte werkjes die aaneenslui ten. Zij maken een wat kortademige indruk en men heeft het gevoel, dat de componist meer te zeggen heeft dan hij uitdrukt. Het publiek reageerde zeer gereserveerd op deze goed uitgevoerde variaties. Met Bizet werd de avond besloten De ,,1'Arlésienne" suite nio 2 die prak tisch iedereen kent, was een echte uit smijter in dit tamelijk speelse en luch tige concert, dat in het slotdeel Fa- rand ole") een climax kreeg zowel in tem po als crescendo. Voor Jan Out en de zijnen was er veel applaus, waarbij de dirigent een fraai boeket bloemen als dank werd aangeboden. A. L. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Mej. Cathalijntje Pro voost heeft gisteren in het Rusthuis „St.- Antonius" te Oostburg haar 101e verjaar dag gevierd. Aan belangstelling heeft het haar weer niet ontbroken. Zij bleek zelfs te zijn bedacht door een precies 100 jaar jongere naamgenote uit Middelburg, wier vader en moeder namens haar een schrif telijke felicitatie stuurden. Er was veel toeloop van familieleden, vrienden, kennissen, belangstellende Oost- burgenaren en uiteraard de bewo ners van het rusthuis. Ook burgemeester J. L. van Leeuwen van Oostburg kwam zijn opwachting maken. De feestelinge bleek alle felicitaties zeer te appreciëren. Overigens was een zo groot mogelijke rust rond Cathalijntje Provoost betracht: zij is bedlegerig en haar toestand is gedu rende het afgelopen jaar enigermate ver slechterd. Wel is zij nog helder van geest (Van een onzer verslaggevers) HULST Er bestaat geen parken- probleem in Hulst. Dat is de mening van het Hulster raadslid C. van Arenthals. „De mensen hier willen by wyze van spreken vanuit het café meteen in hun auto stappen. Maar een wandelingetje van een minuut of tien kan helemaal geen kwaad. Het is ook geen bezwaar voor de mensen in de grote stad", zei hij. De heer Van Arenthals sprak naar aan leiding van het voorstel van b. en w. tot aankoop van vier slechte woonhui zen aan de Tuinstraat en de Assche- boomgaart, die zullen worden gesloopt om een verbinding tussen het parkeer- pleintje terplaatse en de Tuinstraat tot stand te brengen. De heer Van Arenthals stemde tegen het voorstel: „Ik durf deze zware verantwoordelijkheid niet op me te nemen", zei hij. De andere raadsleden stemden voor. De heer J. vam de Walle informeerde naar aanleiding van het voorstel tot vaststelling van de bij de aankoop be horende begrotingswijziging of het werk in aanmerking komt voor rijkssubsidie. De voorzitter, burgemeester P. J. G. Molthoff, antwoordde dat b. en„w. zullen trachten het werk te vervatten in een groter plan (de sanering van de binnen stad), dat wel voor rijkssubsidie in aan merking komt. De vergadering had een vlot verloop. Zonder veel op- of aanmerkingen besloot de raad tot het deen aanbrengen van een centraal antennesysteem voor de in aan bouw zijnde ratiowoningen door de N.V. Vlaco te Terneuzen, tot aankoop van een aantal bomen aan de Zandstraat, zulks ten behoeve van de verwezenlijking van de verbetering van deze weg, en d© ver koop van deze en een aantal andere bo men, tot het van toepassing verklaren van enkele salarismaatregelen, tot aan koop van een stuk grond van de weduwe An thondsse-Van Nieuwenhuyzen en tot vaststelling van een aantal wijzigingen van de begroting 1965. De heer C. Willem-stem zei tijdens de rondvraag te vrezen voor de positie van de personeelsleden van de gemeente op het Gasbedrijf bij overdracht daarvan aan de N.V. Zèeuwse Gasmaatschappij. Burgemeester Molthoff antwoordde, dat de „Zegam" het personeel (dat dezelfde status zal behouden) zal overnemen. Dit weekeinde nemen de volgende irt- sen waar: Axel: dokter Boor. Aardenburg - Oost burg: le pinksterdag dokter J. Hage te Aardenburg, tel. 01177-3663; 2e pinkster dag dokter F. Loose te Oostburg, tel. 01170-2121. Bruinisse - Oosterland: dok ter K. van Leeuwen te Bruinisse. Ter neuzen: le pinksterdag dokter Bouwens; 2e pinksterdag dokter Hoving. Cadzand - Retranchement - Sluis - Zuidzande: le pinksterdag dokter G. de Meyer te Sluis, tel. 01178-366; 2e pinksterdag dokter Bom te Cadzand. Kloosterzande: dokter Bu- walda. Middelburg: dokter Frumau, tel. 2635. Vlissingen: le pinksterdag dokter Sluyter, tel. 2225: 2e pinksterdag dokter Vader, tel. 2472. Goes: dokter v. d. Feen, tel. 5003. Borssele - Nieuwdorp: dokter Geld er blom, tel. 01196-327. Hoedekensker ke - Kwadendamme: dokter Kole, tel. 01193-262. Driewegen - 's-Heerenhoek: dokter Geldof, tel. 01195-275. 's-Heer Arendskerke - Wolphaartsdijk - Hein- kenszand: le pinksterdag dokter Vos, tel. 01198-231; 2e pinksterdag dokter v. Maanen, tel. 01106-234. Kruiningen - Hans- weert - Krabbendijke - Rilland-Bath dokter Noome, tel. 01134-444 en dokter Allewijn, tel. 01130-566. Apothekers: Goes: Geirnaerdt, tel. 5255. Middelburg: v. d. Boogert, tel. 2789. Ter neuzen: Klaassen, tel. 2090. Vlissingen: van der Sande, tel. 2066. De volgende dierenartsen nemen waar; Hulst - Nieuw-Namen: dokter De Nijs te Hulst. Sas van Gent - Axel. Zaamslag: dokter J. Janssen te Axel. Walcheren; dokter Boneschanscher, tel. 01130-233. West-Zeeuwsch-Vlaanderen: dokter W. Kapsenburg te Sluis, tel. 01178-225. KAPELLE Aan de ir. A. W. v.d, Plassche-school, de lagere tuinbouw school van de Z.L.M. in Kapelle behaal den de volgende personen het diploma bloembollenteelt: L. B. Steketee, J. Kos ter, B Timmermans en J. van Burg, allen te Yerseke; A. Aarnoutse, M. Kes- selaar en J. M. de Koster te 's-Graven- polder. J. Boone, Hoedekenskerke; H. van Zweden, M. C. Westveer, K. van Koe vering e J. Weststrate en J. Schrier te Waarde;' K. Rottier, Kruiningen; H. J Zw'eemer, Yerseke; M. Boone, M. Butyn, B. M. Blok en M. J. van Burg, Kruiningen; J. Sinke, L. Boone, H. Sin- ke, J. Harthoorn; H. Harthoorn en A. W. Joossen, Krabbendijke; M. Moerdijk en C. P. Fraanje, Waarde; J. Poppe, Souburg; M. Martens, 's-Heerenhoek; J. Moerdijk Nieuwdorp; M. Meulenberg, Rilland; F. M. Meulenberg, Kortgene; A. de Graaf, Sint-Maartensdijk. NIJMEGEN Aan de Kath. Universi teit te Nijmegen zijn geslaagd voor het kandidaatsexamen in de rechtsgeleerd heid: mej. A. C. Vroome (Hulst). De he ren S. Verstraeten (Hulst), J. de Voort (Tilburg)Kandidaatsexamen biologie: de heer M. Joppen, cum laude (Steenber- GOES Vakschool voor meisjes: ak te Na: M. Bruel te Goes, D. M. van Dalen te Tholen, C. E. M. Dekker te Zaamslag, P. J. Deij te Kattendijke, L. M. de Feijter te Breskens, C. H. du Fossé te Breskens, A. W. van Her wijnen te Middelburg, A. van Oosten te Nieuwdorp, P. J. Potappel te Sta- venisse, E. Versprille te Oostburg, S. P. Wir'tz te Heinkenszand. (Advertentie) KRUGER PILS is toch beter Morgen, zondag 6 juni is het hoogwater te. Hans weer,t .om 8.00 ,en 20.31 uur; Ter neuzen 7.29 en 20.03 uur; Vlissingen 6.58 en 19.35 uur; Wemeldinge 8.57 en 21.20 uur. Maandag, 7 juni is het hoogwater te Hansweert om 9.10 en 21.46 uur; Ter- I neuzen 8.42 en 21.19 uur; Vlissingen 8.11 J en 20.51 uur; Wemeldinge 10.01 en 22.2" uur. Dinsdag, 8 juni is het hoogwater tel Hansweert om 10.29 en 23.00 uur; Ter-1 neuzen 10.01 en 23.35 uur; Vlissingen 9.32 0 en 22.06 uur; Wemeldinge 11.12 en 23.40 |j uur. en heeft zij een goed herinneringsvermo- begonnen met de Variaties voor orkest gen. Getuigend daarvooi was de manier, waarop zij haar bezoekers te woord stond. (Advertentie) DEVIEZEN Hulst: Zitdag Steenstraat 20 Terneuzen: Kersstraat 13, tel. KLOOSTERZANDE Het Witte Huis 15.30 uur Schieting. OUDELANDE J. F. de Ryke 14 uur Liggende wip schieting. ZUIDDORPE A. de Block 15 uur Schieting. ANTWERPEN K.V.O. 20 uur Die lustige Witwe. TERNEUZEN Luxor 20 uur Ontvoering uit Stockholm, 14 j. AXEL Het Centrum 20 uur De lefschopper, a.l. E. Tieleman 15 uur Staande wipschie ting. KOEWACHT L. Seghers 15 uur Schieting. A. de Jonghe 15.uur Schieting. CLINGE L. de Vilder Schieting. OOSTBURG Ledel Theater 20 uur In opdracht van OOM, 14 j. DE KLINGE Cinema van Byck 19.30 uur De Triffids komen. IJZENDIJKE Hofzicht Theater Dansen. Sportveld 14 uur Voetbaltoernooi. HULST De Graanbeurs 15 uur Amusementsmu- KEMSEKE-PAAL J. Schrijvenaars 15 uur Kermisschieting MIDDELBURG Electro 19 en 21.15 uur Mandrin, de gentlemanbandiet, 14 j. City 20 uur Roustabout, a.l. VLISSINGEN Luxor 19 en 21 uur De hel van nie mandsland, 14 j. Alhambra 19 en 21 uur Roustabout, a.l. GOES Grand 19 en 21 uur OSS 117 in Bang kok 14 j. (01150)—3553 KAPELLEBURG C. A. de Coninck 15 uur Schieting. C. de Kindt Schieting. MIDDELBURG City 14.30 en 20 uur Roustabout, a.l. VLISSINGEN Luxor 15 en 20 uur De hel van nie mandsland, 14 j. Alhambra 15, 19 en 21 uur Roustabout, a.l. GOES Grand 15, 19 en 21 uur OSS 117 in Bang kok, 14 j. HULST P. Leeraert-Nijs 15 uur Schieting. De Graanbeurs 15-19.30 uur Amuse mentsmuziek. KEMSEKE-PAAL C. de Kindt 15 uur Kermisschieting. GRAAUW V. de Caluwé 15 uur Liggende wip schieting. ANTWERPEN K.V.O. 14.30 uur De Vagebond-koning. 20 uur Die lustige Witwe. IJZENDIJKE A. Proostman 14.30 uur Schieting. DE KLINGE Cinema v. Dijck 15 en 19.30 uur D« Triffids komen. TERNEUZEN Luxor 14.30 uur Hercules tegen Odys seus, a.l. f 17 en 20 uur Ontvoering uit Stockholm, 14 j. AXEL Het Centrum 20 uur Konvooi als lok aas, 14 j. KOEWACHT A. de Schepper 15 uur Staande wip schieting. A. de Kindt 15 uur Schieting. OOSTBURG Ledel Theater 14 uur De leeuw va11 Syracuse, 14 j. 16.30 en 20 uur In opdracht van de I O.O.M., 14 j. HENGSTDIJK P. van Dijk 15 uur Schieting. 19.30 uur Bal. DE KLINGE Cinema v. Dijck 15 en 19.30 uur De ptf peren degen. TERNEUZEN Luxor Theater 14.30 uur Ontvoering U'1 Stockholm, 14 j. 17 en 20 uur Hercules tegen Odyssee a.l. HANSWEERT Zeelandia 19.30 uur Dansen. KOEWACHT A. de Bock 15 uur Schieting. A. de Kindt 15 uur Schieting. OUDELANDE J. F. de Rijke 14 uur Schieting. DE KRAAI Wed. de Vijlder 15 uur Schieting. HULST J. v. Helsland 15 uur Schieting. AXEL E. Tieleman 15 uur Staande wipscWe' ting. Café Benelux 15 uur Grote schieting- Het Centrum 20 uur De lefschopper, s-1- HELLESTRAAT L. Jansens 15 uur Staande wipschieting- ST.-JANSTEEN Clublokaal St.-Jan 15 uur Staande wip schieting. KEMSEKE-PAAL Ad de Bakker 15 uur Kermisschieting- IJZENDIJKE Hofzicht Theater Dansen. VEERE mr,i. O. L. V.-kerk Nationaal Federatief WH* ziekconcours. OOSTBURG UA „an Ledel Theater 14 uur In opdracht vai de O.O.M., 14 j. 16.30 en 20 uur De leeuw van Syracuse- 14 j. ST.-JANSTEEN Raadzaal 16.30 uur Raadsvergadering- IJZENDIJKE Hofzicht Theater Dansen. A. Groosman 14.30 uur Schietinf. TERNEUZEN Luxor 20 uur Hercules tegen Odysse a.l. ANTWERPEN K.V.O. 20 uur Balletavond. De nieuwe minister Waterstaat, de heer Su Eerste Kamer laten we in grote lynen kan vei eindrapport van de Wei keling Westerscheldebelf kent dat het nieuwe ka lijn van het oude voortzi net staat positief ten plan om in de Oosterse industrieterrein aan te I gankelijk is voor zeesch« Dit nieuws zal in zuid land met instemming vel Wij hadden hier overig verwacht. Per slot van r^ de regering toen in Suurhoff's ambtsvoorgai Aartsen, nu commissaris in Zeeland die Noord-I merwaalplan aanbood, t rakplan moest wyken vi Rijnverbinding. Het eindrapport van c officieel nog altijd een ge het is officieus al lang gi nister Suurhoff heeft de; zoals zyn ambtsvoorgang; dat het op korte termijn bliceerd zal worden. H- want men kan niet blijve geen rapport is, tenzij mi gel-aard heeft. Op basis van het eind de provinciale besturen v Noord-Brabant het Rein nader bestuderen. Daar is met een dergelijke zaak n rekening houden bij het wegen, de reorganisatie v pen, het maken van gen breidingsplannen enz. Het provinciaal bestuur op de toekomst ingesteld ook veel aan ruimtelijke heeft enkele streekplannei ding, onder meer een voor den-Zeeland, het gebied dl betrokken is bij het Rein Het provinciaal bestuur v bant is ook van plan de i wikkeling door middel vai in goede banen te leiden. Het streekplan dat men wil opstellen voor West-P streekplan voor oostelijk en Tholen dat in Middelt kentafels ligt, zullen moet gezet vanuit dezelfde vis trokken gebied, dat voorl industriebekken van de worden. Er bestaan contacten stuurders en de ambtena provincies, maar of zij vo sief zijn als de voorbere Reimerswaalplan nodig felen wij. We horen en weinig van. Het zou dienst als er in de beide statenz gevraagd werd In dit verband willen wi wijzen op het belang dat" telijk Nederland heeft bij meentebestuurders in het gebied. Zy immers moeter menspel met de provincial ontwikkeling op gang br< en er vorm aan geven. D voor de bestuurders van meenten in deze streker Zoom, Roosendaal, Goes Zoom moet binnenkort eer gemeester krijgen. Gezien hier gedaan zullen moetei hij een man van groot fo zyn. EINDHOVEN (ANP) is de verdachte in de moo Hofman door de Eindhoven Den Bosch gebracht ter aan de officier van justiti, in het huis van bewaring o; het ogenblik zijn nog enkel, gaande naar elders in Nedei de ruwheid-delicten, waar verdachte J. K. ook debet a Naar de Eindhovense po ris M. Straver tegenover woordigers verklaarde, zou op grond van het politie-c moedelijk toch deze week den, had de zaak niet zulk wikkeling gekregen. (Van onze verslag^ Het heeft woonwagi t kamp VLISSINGEN huis (V.V.D.) hccl Vlissingen gisteren doen aan de „ten bende" in het Vlissingen. Het net een vuilnisbelt hy bezorgd, niet mensen leven en Wethouder Smh woordde laconiek genbewoners zelf v». zorgen. Hy betwijfeld wagenbewoners mee zouden zijn weer netjes werd raat b. gevrs hemel is Hel verantu kindere (P. v dat voor zélf er wannee opgeru

de Stem | 1965 | | pagina 2