iAPID Tour start pas op maar..... V.S. hebben snelle tieners üpl) blijf joagMif fit fiets! o ok..! jan janssen aan het woord pellenaars in grande roucle Schepers wint 6e etappe en versterkt zijn positie sterk op 100, 400 en 800 meter f. 99.- PELE VERSLAAT BELGIE Om en op de voetbalmarkt IM ;J®f" ii P.VERSCHUURE START IN HANSWEERT Buiten Pel-ploeg nóg vijf Nederlanders Nieuw Nederlands juniorenrecord Duitsland klopt Adorni wint 19e etappe amateurs: 2-4 TOERNOOIEN TOM OKKER IN HALVE FINALE Amateurs naar het buitenland LANDENCRITERIUM DRASTISCH INGEKORT 10 >ren met de 11 Dom Ploegen Pellenaars RONDE VAN OOSTENRIJK Breda Sprang-Capee In Manchester Wagenberg JAZY VESTIGT EUROPEES RECORD mWAW»v iu altijd makkelijk goede i... klaar voor opname, en U fotografeert. Ver- alles zelf: de instelling heid, de keuze van de utomatisch filmtransport. 32,-; Agfa Iso-Rapid IF apid I 78,-; Agfa Silette- DAGBLAD DE STEM TAN VRIJDAG 4 JUNI 1965 5? DE ZENUWEN NU AL GESPANNEN! Wereldkampioen Jan Janssen neemt het er een paar dagen van. In zijn woning in het landelijke Ossendrecht rust hij uit van de Dauphiné Liberé, die zaterdag op de erelijst van Jacques Anquetil werd bijgeschreven. Velen hebben tijdens deze etappenkoers nog eens teruggedacht aan de woorden van Janssen direct na afloop van de Ronde van Nederland, toen hij onomwonden verklaarde dat hij dit jaar naar de Tour de France gaat om te winnen. In een van de grote bergetappen van de Dauphiné immers eindigde Janssen op 43 minuten na de winnaar en een dergelijk resultaat leek nu bepaald niet hoop gevend ten aanzien van de „grande bouclé". MaarDe Dauphiné is geen Tour de France," zegt Janssen nu lachend. Waarom zou ik mij bloot hebben I moeten geven? Ik werd toch betaald en de organisatie was content omdat ik i een rit won, een goede tijdrit reed en als eerste in het puntenklassement ein digde." Voor Jan Janssen was de Dau phiné Liberé evenals volgende week de Midi Libre (11 tot en met 14 juni) slechts een onderdeel van zijn trainings schema voor de Tour. „Wat dom van Poulidor om het duel met Anquetil in de Dauphiné a-an te gaan", zo ging hij verder. ,,Zelfs als Poulidor straks de Tour mocht winnen, wat ik overigens betwijfel omdat ik meen dat hij niet voor de Tour klaar" is, dan nog is niet hij maar Anquetil de grote man. Dan zullen ze in Frank rijk zeggen dat Poulidor de Tour kon winnen omdat Anquetil er niet was." In de ogen van Jan Janssen zijn de kansen van Poulidor overigens maar heel klein. „Eigenlijk kan ik wel zeig- gen dat ik zeker weet dat hij de Tour niet gaat winnen." Wie dan wel? „Het wordt dit jaar een heel vreemde Tour. Er zijn evenmin als in 1956 (Walkowi- ak) en 1960 (Nencini) uitgesproken fa vorieten." En Janssen dan? „Die ook niet", zegt de drager van die naam la chend. Ernstig op dit onderwerp in gaand: „Een goede Belg is er beslist niet. Het wordt misschien Bahamontes al is die nu wel wat oud geworden, of Arie den Hartog, wellicht Tommy Simp- (Van onze correspondent) HANSWEERT De traditioneel ge worden Ronde van Hansweert zal op tweede pinksterdag weer van start gaan. Aan deze zware ronde, over een bijzon der geaccidenteerd terrein, /.uilen dit maal amateurs deelnemen. De belang stelling van de zijde der coureurs was dusdanig groot dat het wielercnmité zich genoodzaakt zag tot selectie over te gaan. I Er zal dan ook een uitgelezen groep I renners te half drie aan de start verschij Inen om voor de negende achtereenvol- I geilde maal de Ronde van Hansweert in een sportieve strijd te gaan betwisten De I afstand die zij deze namiddag zullen moeten afleggen bedraagt 100 km. Onder de vele namen zagen wij o.a. de plaatselijke favoriet P. Verschuure de be. kende D. Kosten uit Kapelle met zijn plaatsgenoot R. Hoogerland, P. dc Haan uit Rotterdam, W. de Feber uit Sluiskil K. Plieger uit Den Dungen, H. Malipaard uit Breda, C. Paymans uit Tilburg. Na afloop der wedstrijd zal de prijsuit reiking plaats vinden in de zaal ,,Zec- landia". In de avonduren, te half"acht, zal daar een gezellig wielerbal plaats vinden waaraan de medewerking zal l worden verleend door de bekende „The Moonlight Stars". son, die heeft dit seizoen nog wel niets gepresteerd maar is tot rare sprongen in staat." Janssen laat graag nog wat onzeker heid bestaan. „Een ding weet ik wel zeker: Rik van Looy zal in de eerste twaalf ritten, die vrijwel vlak zijn, rij den voor het leven om de andere grote mannen in deze Tour af te matten." Of Van Looy dan in de ogen van Janssen een mogelijke tourwinnaar is ,Neen, die gaat in de bergen wel af." En dan tenslotte: „We zullen wel zien. Een vraagteken zijn tot nog toe de Ita lianen, die tot nog toe weinig buiten hun grenzen hebben gereden. Maar moet Adorni dan de Tour winnen? Ook dat geloof ik niet." ROTTERDAM (ANP) - Tijdens wed- strijden op de sintelbaan aan het Lange Bad te Rotterdam heeft een estafette ploeg van V. en L. uit Den Haag het Ne derlands record op de 4 x 100 meter jongens A verbeterd met een tijd van 42.8 seconden. De ploeg bestond uit Rob Mahieu, Fred van de Bosch. Rob Schi- ferli, en Wim Berkhout. Het oude rekord stond op naam van a AC met een tijd van 43 3 seconden. Hei weid gevestigd op 22 september 1963 Amsterdam. Honderddertig coureurs, onderge bracht in dertien equipes, waarvan ten minste zes renners dezelfde nationali teit moeten bezitten en de overige vier uit andere landen afkomstig mogen zijn, starten op 22 juni aanstaande in Keu len voor de 52e Ronde van Frankrijk. De keuzecommissie van de Tour ge presideerd door de heren Goddet en Le- vitan, heeft de ploegen aangewezen. Daarbij heeft zich geen enkele verras sing voorgedaan. In Keulen komen vijf Franse ploegen aan de start, drie Belgische, twee Spaan se, twee Italiaanse en één Nederlandse formatie. De ploegen zijn: (met vermelding van de belangrijkst© renners) Ford-France-Gitane: met Lucien Ai- mar, Pierre Everaert, Jean-Claude Le- baube, Anatole Novak, Gerard Thiellin (Fr) en ,Arie den Hartog (Ned)Sea- mus Eliot (Ierland) en Cees Lute (Ned.). Margnat-Paloma: André Darrigade, Joseph Novales, Raymond Mastrotto (Fr) en Bahamontes (Sp), Ab Gelder mans (Ned) en Hans Junkermann (Did) Msrcier BP: Raymond Poulidor, Ro bert Cazala, Gainche (Fr), Barry Ho- van (GB) Van Schil (Belg) en Rolf Wolfshohl (Did). Pelfort-Sauvage-Lejeune: Henri Angla- de, André Foucher, Eduard Delberghe (Fr), Jan Janssen (Ned), Willy Monty (Belg). Peugeot BPL; Raymond Delisle, De- siré Letort. Roger Pingeon André Zim- mermann (Fr), Ferdinand Bracke (Belg) Tom Simpson (GB), Angelino Soler (Sp). Flandria-Romeo: Willy Bocklandt, Noël Foré, Yvo Molenaars, Walter Boucquet (Belg), Peter Post (Ned). Solo-Superia: Rik van Looy, Eduard Seis. Edgar Sorgeloos. Armand Desmet, Joseph Planckaert en Michel van Aal-de (Belg), Wiels Groene Leeuw: Gilbert Desmet 1 en 2, Gustave Desmet, Eddy Pauwels, Walter Godefroot (Belg), Karl-Heinz Kunde (Did). Ferrys: José Perez-Frances, Luis O- tano, Rogerio Hernandez, Antonio Ber tan, Gabriel Mas, Esteban Martin (Sp). Kas: Sebastion Elorza, Carlos Etche- varria, Francisco Gabica, Joaquin Ga lera, Julio Jimenez (Sp).' Ignis-Moltini: Gianni Motta, Guido de Rosso. Michelle Dancelli, Franco Cri biori, Adriano Durante (It). Salvarani: Vittorio Adorni, Vito Tacco- nè, Felice Gimondi, Arnoldo Pambian- co. Bruno Fantinato (It). Tele vizier nog niet bekend. Kees Pellenaars zal dus met zijn ploeg deelnemen aan dc Tour de France. Pel weet echter nog niet wie hij meeneemt naar de start in Keulen. ,,Ik heb de keu ze uit vijftien renners en er kunnen er maar tien starten". Binnenkort neemt hij de beslissing. fi/O DE .JANEIRO (ANP) net ziet er naar uit dat tweevou dig wereldkampioen Brazilië mo menteel, ruim een jaar voor liet emdtoernooi om de wereldtitel in Engelandwederom een sterke for- natie °P de been heeft kunnen nfn'lfiT1' 1?'!srfaff versloegen de Brazüianen België in Rio met niet r de grootste ne- i f e °nze zuiderburen se- /uidnmre'i bben geleden. De Zuidamerikanen namen daarmee "Nb reva']che voor „schande sJlafj i t0en met 5~' van Belgie verloren, nu twee jaar ge leden. Brazilië verloor toen enke le dagen later in Amsterdam ook van Nederland. (0-1). Het Tiieuuie Brazilië speelt onder leiding van 's werelds beste voet- ii n Pe}e- De zwarte parel schoot alle Belgische illusies in de tweede helft die met 0-0 was ingegaan, aan flarden. Binnen een half uur scoorde hij-zelf driemaal en legde luj de bal voor de voeten van Fla- vio. In de 78e minuut tenslotte completeerde Rinaldo de score waarmee de kreet „vijf, vijf" vaii het publiek werd beantwoord. België speelde onder andere zonder sterspeler Pol van Iiimst. In de Braziliaanse ploeg was Pele in grootse vorm. Zijn eerste treffer scoorde hij met een nauwelijks zichtbare beweging van de rech tervoet, het tweede doelpunt kwam tot stand na een solo over liet hal ve veld en een meesterlijke lob over Nicolay in het verlaten doel. Nicolay applaudiseerde voor „ko ning voetbal''. Zijn hattrick voltooide Pele met een keihard schot. Garrincha was als rechtsbuiten naast Pele de grote man. Met schitterende drib bels en onnavolgbare schijnbewe gingen ontwrichtte hij de Belgische verdediging en deed hij denken aan de ongrijpbare rechtsbuiten van de twee vorige wereldtoernooien. De ontdekking van de Brazilianen was de jonge rechtshalf Ademir. WOLFSBERG (ANP) De Limbur ger Wim Schepers heeft donderdag in de zesde etappe van de Ronde van Oostenrijk zijn leidende positie in het algemene klassement aanzienlijk verbe terd. Schepers zegevierde in de zesde rit van Paternion naar Wolfsberg (118 km). De Nederlander versloeg in dc eindsprint de Oostenrijkers Furian en Pruscha, die respectievelijk tweede en derde werden. De kopgroep maakte over de 118 km een tijd van 3 uur en 33 seconden. In het algemeen klassement heeft Schepers een voorsprong van 5,15 min. op de Oostenrijker Furian, die van de vierde naar de tweede plaats oprukte In de zesde etappe deden de overige Nederlanders het ook goed. Jan Gisbers eindigde als zesde, terwijl Willy Geraeds en André Leyten ex aequo als tiende werden geklasseerd. De uitslag van de zesde etappe luidt: 1 Wim Schepers (Ned.) 3.00.33 (met bo nificatie 2.59.33); 2 Furian (Oost) z.t. (met bonificatie 3.00.03); 3 Pruscha (Oost.) z.t.; 4 Ruiner (Oost 3.00/36; 5 Eckstein (O.-Did.) 3.01.55; 6 Jan Gisbers (Ned.) z.t; 10 ex aequo: Willy Geraeds (Ned.) en' André Leyten (Ned.) 3.01.55. Het algemene klassement luidt als volgt: 1 Schepers 24.42.51; 2 Furian 24.48.06 op 5.15; 3 Beker (Polen) 24.48.19 op 5.28: 4 Blawdzin (Polen) 24.48.54 op 6.03; 5 Zapala (Polen) 24 50.28 op 7.37; 22 Ge raeds 25.01.52; 26 Gisbers 25.04.38; 28 Leyten 25.05.52. Na de zesde etappe luidt het algemeen ploegenklassement: 1 Polen 69.58 24; 2 Oost-Duitsland 70. 02.38; 3 België '70.10.23; 4 Oostenrijk 70. 12.17; 5 Nederland 70.15.51. JAN JANSSEN Poulidor niet. WINSCHOTEN (ANP) Het Neder landse voetbalamateurelftal heeft woensdag in Winschoten met 24 ver loren van de Westduitse amateurs. De ruststand was 1—3. De wedstrijd werd bijgewoond door 7.000 toeschouwers. De score verliep aldus: 5e minuut rechtsbinnen Mulder 1—0, Sc min.: linkshalf Siegeling 1—1, 20e min. (strafschop) linksbinnen Neu- ser 1—2, 36e minuut: linksbuiten Linz 1—3 50e min.; linksbuiten Roggeveen 2—3, 79e min.: Neuser 2—4. Scheidsrech ter was de Belg Hannet. (Van onze sportcorrespondent) NEW YORK Er zijn 'tekenen die er op wijzen, dat de Ameri kaanse meisjes bij belangrijke at letiekwedstrijden weer een belang rijk woordje zullen meespreken. In Amerika wordt vooral de da- mesatletiek meer en meer geaccep teerd. Een belangrijke stimulans was het „fitheidsprogramma" van wijlen president John F. Kennedy, dat zowel voor jongens als voor meisjes gold. Sinds deze stimulans zijn er heel wat dames-atletiek verenigingen bijgekomen. Tien jaar geleden waren er zo'n 24, nu zijn het er een kleine 200. De meest opvallende nieuwe sterren zijn de blonde Janell Smith en de in Ne derlands Indië geboren donker harige Marie Mulder, wiens Indo- europese ouders destijds in West- Java woonden. Dc Amerikanen, die in vele opzichten toch wat vlotter zyn, hebben eigenlek altijd met enige argwaan het hardlopen voor vrouwen bekeken. We zouden niet eens durven beweren dat ze het nu ge woon vinden. Wel is men het er over eens, dat veel meisjes nog lopen moeten leren, want de tieners van tegenwoordig hebben maar een merkwaardige stijl; met al hun charmes hebben ze blijkbaar geen erg in hun doorgezakte knieën en slingerende onderbenen. Het Amerikaanse meisje dait de tiener jaren bereikt heeft is, als we het zo mo gen noemen, geperfectioneerd. Het ver lies van de Russische sprintsters in Tokio is dan ook gewoon geaccepteerd als „een kwestie van soort". De succesvolle Ame rikaanse meisjes hadden een heel wat betere bouw en ze konden er niets aan doen dat ze tegen „gespierde mollen" moesten uitkomen MADESIMO (ANP) Vittorio Adorni benadrukte in de negentiende etappe van de Ronde van Italië zijn positie als lei der in het algemeen klassement. Hij won de 282 kilometer lange etappe van Saas Fee naar Madesimo in negen uur 18 mi nuten en 15 seconden. De etappe van vandaag gaat van Ma desimo naar de Col de Stelvio op 2757 meter hoogte. De finish is bovenop de top, omdat de weg naar beneden vrijwel onbruikbaar is. De uitslag was: 1 Vittorio Adorni (It.) de 282 km in 9.18.15 (gem. snelheid 30.309 km/uur), 2 Vito Taccone (It.) op 3.33, 3 Franco Bi- tossi (It.) op 4.49, 4 Giancarlo Ferretti (It.) op 4 50, 5 Italo Zilioli (It.) op 5.52. Het algemeen klassement na de 19de etappe luidt: 1 Vittóri 'Adorni (It.) 102.50.54; 2 Italo Zilioli (It.) op 11.26;; 3 Felici Gimondi (It.) op 12.37; 4 Marcello Magnaini (It.) op 14.30; 5 Franco Balmamion (It.) op 15.09; 6 Vito Taccone (It.) op 15.35. Op tweede pinksterdag organi seert de Bredase Handbalvereni ging Velocitas haar jaarlijkse in ternationale zevenhandbaltoernooi Zevenentwintig verenigingen met totaal achtentachtig teams zullen deelnemen. De belangstelling was zo groot dat verschillende clubs moesten worden afgewezen. Duits land is vertegenwoordigd met TSV Mölln, S.V. 08/29 Friedrichs- feld, T.V. Homburg-Saar en Turn- verein 1879 Brühl. Voor Neder land treden onder meer aan bij de heren hoofdklasser Stratum Mete oor uit Eindhoven en overg.klasser E.M.M. uit M'burg. Bij de dames meervoudig kampioen Swift uit Roermond en Walcheren uit Vlis- singen dat nu ook weer met een sterk team komt. De inzet van dit toernooi Is de Velocitas-wisselbeker. In 1964 werd deze trofee bij de dames ge wonnen door Möllner Sportverein; bij de heren door Stratum Mete oor. Het toernooi belooft ditmaal alle voorgaande te zullen overtref fen. De toernooicommissie, be staande uit de heren H. de Bont, A. van Gooi, J Schets, M. Bakx en A. de Kort, is reeds tien maan den bezig met de voorbereidingen. De teams zijn ingedeeld in eenen twintig poules en er wordt een halve competitie gespeeld op veer tien velden. Om dit monster-toer nooi te verwezenlijken kan Velo citas rekenen op de medewerking van de Gemeentelijke Sportstich ting, verschillende Bredase Sport verenigingen en het N.H.V_ De of ficiële opening van het toernooi is 's morgens om 11 uur. Het begin der finale wedstrijden is om 17 uur, daarna vindt de prijsuitreiking plaats. Het gehele toernooi wordt gespeeld op het Gemeentelijke Sportcomplex aan de Lovensdijk te Breda. OP tweede Pinksterdag houdt de voetbalvereniging Sprang een toernooi voor junioren van zestien tot achttien jaar. Aan het toernooi, dat 's morgens om half elf begint en duurt tot ongeveer half vijf, nemen deel de verenigingen NAC (Breda), BW (Den Bosch), Longa (Tilburg), Alliance (Roosendaal), RKC (Waalwijk), Victoria (Hilver sum, Helmond en Sprang. De hoofdprijs is een zilveren molen. Voor de sportiefst strijdende ploeg heeft het bestuur een aparte beker beschikbaar gesteld. Het toernooi begint op veld 1 met de ontmoeting NAC-RKC en op veld 2 met de wedstrijd BVV- Sprang. Op veld 1 worden verder achtereenvolgens gespeeld: Hel mond - Victoria; BW - Longa; Sprang - Alliance; NAC-Victona en SprangLonga. op veld 2: Longa-Alliance; NAC- Helmond; RKC-Victoria; BVV-A1- liance en RKC-Htelmond. De wed strijden duren een half uur; de fi nale (die om half 'Vier begint) duurt vijftig minuten. MOTHERWELL werd ondanks een ne derlaag van 1—0 tegen Dundee Schots bekerkampioen. De finale bestond na melijk uit twee wedstrijden. De eer ste ontmoeting won Motherwell met 31. Zodat de deelcijfers ten gunste van deze club beslisten. MANCHESTER (ANP) Tom Okker bereikte gisteren de halve finales van het internatioale tennistoernooi van Manchester. Hij won in de kwartfinales met 6-0, 6-2 van Roger Dowdeswell (Rhodesie). Betty Stoeve, de laatste van de Ne> derlandse tennismeisjes, die nog in de strijd was, werd in de kwartfinales uit geschakeld door Lesley Turner, de Australische winnares van de interna tionale kampioenschappen van Frankrijk. Betty Stoeve verloor met 16 36. In Manchester ontmoetten de Nederlandse meisjes de beste drie speelsters ter we reld. Trudy Groenman verloor van Mar garet Smith (eerste op de wereldrang lijst), Elly Krocke verloor van Maria Bueno (tweede ter wereld) en donderdag verloor Betty Stoeve van Lesley Turner (derde speelster ter wereld) (Van onze sportredactie; DEN HAAG De komende weken ne men weer verschillende Nederlandse amateurs deel aan buitenlandse wedstrij den. Aan de grote Bluna Prijs in Keulen op eerste pinksterdag zullen Piet Bras- penninckx (Rijsbergen), Tonny Barten (Zevenbergen) 1 Frans Jochems (Zundert) en Cees Stultjens (Oosterhout) deelne- m?nA i0efleider is de heer T. A. Pieters uit Oosterhout. A °p 6 jl'ni starten in Oberhausen Hen drik van den Adel (Papendrecht), Petrus rSt Bommel) en Joseph Pie- vBri^uaSïl^SV 1,1 Wi«5baden (13 juni) van ?let Deenen (Vlijmen), Ad van Kemenade (Eindhoven). Gerard Via- - fPgerl) en Hirk Brenger (St.- Tenslotte rijden Eddy Beugels (Sittard), Pierre Pellenaars (Bre. 1nderti Poortvliet (Herkingen) en w1-i ^geriand (Kapelle) op 25 juni op if51 Uit dit laatste kan wor. §ec?ncludeerd, dat Eddy Beugels met deelneemt aan de Ronde van de Toekomst. Edith McGuire heeft opvolg sters. Evenals bij h'et zwemmen zijn bij atle tiek de competitiewedstrijden voor schoolmeisjes bijzonder populair. Derge lijke competities kent men in Europa niet en het is een van de redenen waarom Amerika zijn voorsprong wel zal be houden. Vooral „Tennessie State" is een univer. siteit met vooruitstrevende ideeën. Het is dan ook geen toeval dat daar sterren zijn voortgebracht als Wilma Rudolph, Edith McGuira en Wyomia Tyus. Ze hebben daar een voorbeeldig programma onder leiding van Ed Temple, de Olympische coach. Zijn beste atletes zijn Janell Smith en Marie Mulder. Het zijn twee teenagers die een flinke afstand van elkaar wo nen en alle twee een geheel verschillende achtergrond hebben. Maar beiden zijn veelbelovend. Het zijn meisjes die beter lopen dan menige jongen en toch rustig op de dansvloer kunnen komen zonder een maat te missen. In Fredonia (Kansas City) is geen en kele jongen te vinden die zich op de 440 yards met dc 18-jarige Janell kan meten en op Junior High in Sacramento (Cali- fornië) is er geen knaap te ontdekken die de pas 15-jarige Marie Mulder kan bij houden op de 880 yards. Maar er zijn nog anderen, zoals Norma Harris (18), Tammy Davis (17), de 80 meter horden-specialiste (10.9 sec.) Rosie Bonds, de niet minder dan 90 kilogram wegende kogetstootster Lynn Graham, 17, en de sprintster Debby Thompson (17) die goed is voor 10.5 op de 100- cn 23.9 op de 220 yards. Maar Janell en Marie waren de meis jes, die de laatste maanden in Londen en Berlijn het gesprek van de dag vormden. Marie Mulder won de 880 yards in Lon den en werd tweede in Berlijn op dc 800 meter, omdat Antje Gleichifeld naar een nieuw wereldrecord liep. Marie Mulder van Nederlandse afkomst. Janell Smith werd in Engeland eerste op de 600 yards en woai daarna te Berlijn de 400 meter in de nieuwe indoor-record- tijd van 54 sec. De toeschouwers waren wild enthousiast. De Amerikaanse sprint ontdekking is niet bepaald een klein per soontje, want ze heeft een lengte van 1.82 meter, maar ze heeft toch iets gracieus. Haar moeder vertelde: „Ik weet niet of ze dat hardlopen nu wel zo prettig yindt. Volgens mij zit ze liever achter de piano. Ze is bij de sport zo dikwijls alleen. Iedere keer als ze in een vreemde stad is, heb ik medelijden met haar. Daarom zijn we ook mee naar Tokio geweest". Janell Smith heeft een sterk hart en gespierde benen. Ze liep haar eerste wed strijd toen ze 14 jaar was. Ze werd 8e, waarbij moet worden vermeld, dat haar mededingsters ongeveer 12 jaar ouder waren. Ondanks dat ze op de 100 meter tot de snelste behoort, mag ze van haar vader alleen op de 440 yards en 400 me ter uitkomen. Marie Mulder, pas 15 jaar oud, is lid van de dames-atletiekclub van Sacra mento, beter bekend onder de naam ..Will's Spikettes". Zij wordt getraind door Will Stevens, een oud-footballspe- ler. Maries club heeft 42 leden. Geduren de enkele jaren heeft coach Stevens de club gefinancierd uit een gezinsinkomen van 60 dollar. Nu heeft hij de meisjes om een contributie van 2,50 dollar gevraagd om de kosten te dekken AMSTERDAM (ANP) Het „Inter nationaal Landcncriterium" stichting Eurosport, dat in het Olympisch Sta dion in Amsterdam van start gaat, is sterk ingekort doordat de Belgische Wielerbond de baankampioenschappen bijna, een maand heeft vervroegd. Die Belgische titelwedstryden worden nu op 11 en 12 juni gehouden. Daardoor moesten dc wedstrijden van het „Lan- dencriterium" in Oostende, Rocourt en twee nog niet aangewezen plaatsen in Duitsland vervallen. Het definitieve schema van het landen- criterium is nu: 3 juni: Olympisch Sta dion Amsterdam; 4 juni: Kerkrade; 5. j_uni: St.-Willebrord6 juni: Baarlo (bij juni Niirnburgring 8 Roermond)7 juni: Krefeld; 9 juni: wielerbaan Oirs- beek. In het kille Olympische Stadion in Amsterdam, waar nog geen duizend toe schouwers een schamele entourage vormden, is donderdagavond hel inter- nationale landencriterium van de stich ting Eurosport begonnen. De uitslagen zijn: Italiaanse ploegachtervolging (2 km) 1 Ncderland-Australië (Oudkerk, De Graaf, Van der Touw, Lowriei 2.17,-; 2 België A (Van Steenbergen, Lvkke, Se vereyns. De Bakker) 2.19,2: 3 Duitsland B (Claesges, Streng, Roggendorf, Potzernheimi 2.21,-; 4 Nederland-Duits- land (Cornelisse. Van der Lans. Legrand, Eddy Gieseler) 2.22,3; 5 Nederland (Pie- terse, P. van Est, Marinus, Paul) 2.25 6 België B (Proost, Verachtert, Wal- schaerts, Lambrechts) 2 25.1; 7 Duitsland A (Marsell. Rudolph. Kilian, Dieter Gie seler) 2.27,4; 8 Nederland-Zwitserland (Post, Schroeder, Zilverberg, Pfennin- ger). (Advertentie) Eveneens op tweede Pinksterdag organiseert de Wagenbergse voet balvereniging VCW voor de ze vende maal haar jeugdtoernooi voor spelers tot 19 jaar. Vele maan den van voorbereiding zijn aan dit gebeuren voorafgegaan. Slechts amatcurverenigingen werden toe gelaten en er moesten verschillen de aanvragen negatief beantwoord worden. De deelnemende verenigingen zijn dit jaar: Internos uit Etten, SCO uit Oosterhout, Zigo uit Til burg, Middelburg, Advendo uit Breda. Gilze, Terheyden en na tuurlijk de organiserende vereni ging VCW. Deze ploegen zijn in gedeeld in twee poules en de wed strijden duren 2 x 15 minuten. De wedstrijd om de derde en vierde plaats begint om 17.00 uur, waarna een grote show wordt gegeven door de drumband OVU_ De finale, die evenals de strijd om de derde en vierde prijs 2 x 20 minuten duurt, begint om 18.00 uur. Gilze. winnaar van vorig jaar. moet zijn wisselbeker verdedigen. DEN HAAG (ANP> Michel van dei- Loop, de 18-jarige linksbuiten van het jeugdelftal van ADO, is door de Am sterdamse eredivisieclub DWS aange kocht. De transfersom is niet bekendge maakt. Michel van der Loop kreeg enkele we ken geleden tijdens een internationaal jeugdtoernooi in Cannes, waaraan door de ADO-jeugd werd deelgenomen, de prijs voor de beste speler van dit toer nooi. Ook kwam hij reeds enkele malen in het eerste elftal van ADO uit. Maarten Vink, die gedurende het af gelopen seizoen trainer van Fortuna VI. was, is door de Tilburgse tweede divisie club NOAD voor twee jaar gecontrac teerd. Voordat Vink Fortuna VI. trainde, was hij reeds oefenmeester bij NOAD. Cambuur, de Leeuwardense eerste di visieclub zal het full prof-contract, dat Frans dc Munck bij deze vereniging had. niet verlengen. Het is nog niet bekend of dit het einde van de voetbalcarrière van de „zwarte panter" is. De mogelijk heid bestaat nog dat de Munck zich op de transferlijst laat plaatsen. Verder heeft Cambuur op de „lijst" geplaatst: Roelofsema, Tardy. Koster, Couperus, Seinstra, Gerrits, Wagter, en van Halen. Arend van der Wel heeft op eigen ver zoek een plaats op de transferlijst. Piet Boogaard, de 24-jarige linksbin nen van de Volewijckers, is gecontrac teerd door DWS. Het transferbedra werd niet bekendgemaakt. PARIJS (ANP) Frankrijks toploper Michel Jazy, de ongelukkige verliezer van Tokio, heeft in de Parijse voor- sta-d St.-Maur het Europees record op de mij] (1609 m) verbeterd. Jazy maak te een tijd van 3.55.5 waarmee hb een halve seconde sneller was dan de Pool Witold Baran die vorig jaar augus tus 3.56.0 liep. Het wereldrecord staat met 3.54.1 op naam van de Nieuwzeelander Peter Sn©11. Het nieuw© record van Jazy is de op twee na beste tijd ooit gelopen. Snel ler waren Peter Sr.ell (3.54.1) en d- Australiër Herb Elliot (3.54.51 9 9 M Uw fietsenhandelaar staat weer voor u paraat 3 X. met een pracht-collectie nieuwe fietsen-

de Stem | 1965 | | pagina 19