Zeven gemeenten in Zeeu wsch-VI aander en PZEM-kabel over de Wester schelde Ondergrondse BB-commando- post bij Ooslhurg geopend G.S. ADVISEREN MINISTER: Middelbare scholieren hielden sportdag Drie grote gemeenten gaat G.S. te ver Autoverkoper dood2 man rijkspolitie zwaar gewond zó zó 30 lekker- gezond BOUW VOLTOOID IN RUIM EEN JAAR Helmondse jongen nog steeds zoek Hlafiblafl Jlc Stem Absurde kritiek Midden West Te ver Oost Mr. F. Dijckmeester vcm Zierikzee naar Haarlemmermeer Geen uitstel Botsing bij Kapelle: Atoom-bestendig N.V. SLAVENBURG'S BANK I>1 Functioneler bevelvoering nu mogelijk" Brandstofhandel beducht voor opmars aardgas DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 2 JUNI 1965 MIDDELBURG Gedeputeerde Staten van Zeeland zullen de mi nister van Binnenlandse Zaken adviseren het aantal gemeenten in Zeeuwsch-Vlaanderen terug te brengen van dertig tot zeven. Maandag jl. hebben Gedeputeerde Staten hun advies definitief vast gesteld. Het uiteindelijke advies aan de minister vertoont enkele belang rijke verschillen met het laatste herindelingsvoorstel van Gedepu teerde Staten aan de gemeente raden van Zeeuwsch-Vlaanderen Dit voorstel beoogde het aantal gemeenten terug te brengen tot i tien. De belangrijkste wijziging be helst een samenvoeging van de gemeenten in de Kanaalzone. Ver zijn de nieuwe gemeenten I Hulst, Axel en Breskens uitge- I breid. Om een en ander te kunnen I bereiken hebben Gedeputeerde [Staten de combinaties Koewacht- I Zuiddorpe-Overslag, Sas van Gent I -Westdorpe-Philippine en IJzen- dijke-Hoofdplaat uit hun laatste voorstel aan de gemeenteraden laten vallen. De zeven nieuwe gemeenten zien er in grote lijnen als volgt uit: I I. Hulst - Clinige - St.-Jansteen - Graauw en Langendam (hiertoe behoren Heikant, Absdale, Zandberg en Paal) met in totaal ongeveer 15.000 inwoners. I II. Hontenisse - Vogelwaarde met on- geveer 8000 inwoners. III Axel - Zaamslag - Koewacht - Zuid- dorpe Overslag (hiertoe behoren Spui, en Margrette). Samen ca 13.500 inwo ners. IV Terneuzen - Hoek - Biervliet - Phi lippine - Sas van Gent - Westdórpe (met Axelsche Sassing). Ongeveer 29.000 in woners. V Breskens - Hoofdplaat - IJzendijke - Schoondijke - Groede met plm. 11.000 inwoners. VI Oosfcburg - Nieuwvliet - Cadzand - Retranchemenit - Zuidzande - Waterland kerkje met ca 7200 inwoners. _VlI Aardenburg Sluis met ongeveer 6500 inwoners. meenten Clinge en Graauw en Langen dam om bij elkaar gevoegd te worden; weliswaar niet als aparte gemeente maar als onderdeel van het vergrote Hulst. Het voorstel van Hulst (door Vogel waarde ondersteund) om in oostelijk Zeeuwsch Vlaanderen één grote gemeen te te vormen is o.m. afgewezen in ver band met de grote verschillen, die be staan tussen het agrarische noorden en het industriële zuiden van dit gebied. Verder zou de stad Hulst in een ge meente met overwegend ^plattelanders' met het treffen van bepaalde noodza kelijke voorzieningen wel eens in het gedrang kunnen komen. De combinatie met Vogelwaarde kan voor Hontenisse niet aantrekkelijk zijn zolang vdtor de kwestie Meyerink geen oplossing is gevonden. De raad van Hontenisse heeft tydens de behandeling van het herindelingsvoorstel dan ook dui delijk vastgesteld dat een herindeling met Vogelwaarde alleen aanvaardbaar is indien het rijk de ondraaglijke fi nanciële last, die uit het Meijerink-echec voor de gemeente Vogelwaarde is ont staan, za.] overnemen. Gedeputeerde Staten hebben zich in hun advies aan de minister achter deze gedachtengang ge plaatst. Wat Midden Zeeuwsch Vlaanderen be treft zijn Gedeputeerde Staten o.m. te rug gekomen op hun idee om twee ge meenten in de Kanaalzone te vormen omdat de gemeenteraden van Sas v. Gent Philippine en Westdórpe de aanvanke lijk ontworpen zuidelijke Kanaalgemeen te te zwak vonden om Terneuzen be hoorlijk partij te geven. Toevoeging van Sluiskil en Axelsche Sassing aan Sas •van Gent zoals de drie genoemde ge meenten hebben voorgesteld, zou naar de mening van G.S. een onaanvaard bare verzwakking van Terneuzen met zich meebrengen. Het onderbrengen van de gehele Kanaalzone in één gemeente behoeft volgens G.S. de industriële be langen van Sas van Gent en omgeving niet te schaden. Integendeel. Om aan de oostflank van deze krach tige Kanaalgemeente een waardige te genspeler" te kunnen vbrmen lag uit breiding van de ontworpen gemeente Axel - Zaamslag met Koewacht - Zuid- dorpe - Overslag min of meer voo-r de hand. Het mentaliteitsverschil tussen de bewoners van beide gebieden is volgens G.S. niet van dien aard dat een sa menvoeging daarop zou moeten afstui ten. De bezwaren van Zaamslag tegen samenvoeging met Axel worden eer der sentimenteel dan positief van aard genoemd. Gedeputeerde Staten hebben ze dan x>ok terzijde gelegd. Een van de belangrijkste redenen waarom de vorming van één gemeente in westelijk Zeeuwsch Vlaanderen vol gens Gedeputeerde Staten moet worden afgeraden is het feit dat dit gebied voor een veelheid van taken staat (kustre- 1 Hoewel Gedeputeerde Staten dus ander- maal verder zijn gegaan met hun her indeling hebben zij toch niet toegege ven aan de door verschillende gemeen teraden in tweede instantie geuite wens nóg verder te gaan en Zeeuwsch-Vlaan deren op te delen in drie grote ge meenten west-, midden- en oost-Zeeuwsch Vlaanderen. Deze gedachte gaat Gede puteerde Staten te ver. Zij zijn van me ning dat de industriële en recreatieve ontwikkeling van Zeeuwsch Vlaanderen rv'mee gediend zouden zijn. Ongeveer een jaar geleden hebben Gedeputeerde Staten dit driegemeenten pla-n overigens reeds opgenomen met minister Toxopeus, Ook de voormalige bewindsman op binnenlandse zaken was van oordeel dat de voordelen van een dergelijke rigoureuze indeling niet op wegen tegen de nadelen. In Oost Zeeuwsch Vlaanderen is bet advies aan de minister tegemoet gekomen aan het verlangen van de ge- ZIERIKZEE (A.N.P.) Volgens goed ingelichte kringen is binnenkort de be noeming te verwachten van mr. F. Th. Dijckmeester tot burgemeester van de gemeente Haarlemmermeer Mr. Dijck- l £eester is op het ogenblik burgemees ter van Zierikzee. I Hij werd eerder genoemd als kandi- aat voor de functie van commissaris I er koningin in de provincie Zeeland. Bijgaande situatietekening geeft aan hoe de nieuwe gemeentegrenzen in Zeeuwsch-Vlaanderen volgens liet advies van Gedeputeerde Staten aan de minister van Binnenlandse Zaken zijn getrokken. De cijfers op de tekennig corres ponderen met die in de tekst. De stippellen geeft de Nederlands- Belgische grens aan. creatie, industrialisatie, internationaal toerisme, land. en tuinbouw), die niet in alle opzichten en in volloende mate door één gemeente ter hand kan wor den genomen. Gedeputeerde Staten zijn teruggeko men op het idee om van IJzendijke en Hoofdplaat een aparte gemeente te ma ken. Deze eenheid wordt in de nieuwe opzet te klein geacht. Bovendien sluit het gebied goed aan bij dat van Schoon dijke. Er is, volgens het advies aan de minister nu een zeer uitgestrekte nieu we gemeente Breskens ontstaan waar in zo wordt althans verwacht, de in dustriële ontwikkel ingsm ogelijkhede n goed tot hun recht zullen komen. Voor het overige is er in west Zeeuwsch Vlaanderen weinig veranderd vergeleken bij het laa-tste voorstel aan de gemeen teraden. Afgewezen is het verzoek van Sluis om een nieuwe combinatie Sluis - Re- tranchement te maken. Dit zou, aldus G.S. niet werkelijk tot schaalvergroting leiden. Bovendien zou zulks teveel af breuk doen aan de nieuwe gemeente Oostburg, die speciaal met de ontwik keling van de kustrecreatie belast zal zijn. Het provinciaal bestuur is in zijn ad vies aan de minister wel tegemoet ge komen aan het verzoek van de bewo ners van het gebied tussen __Cathalijne- weg en Nozemansweg om bij Oostburg gevoegd te worden. De bezwaren van IJzendijke tegen af scheiding van de Goudenpolder en de Oude Passageulepoïder zijn terzijde ge legd omdat W-aterl andkerkje in de nieu we gemeente Oostburg voldoende ruim te om zich liesn moet heibben. Het verzoek van Oostburg om het zo genaamde .Eiland" (gemeente Aarden- burg) te krijgen heeft bij G.S. geen ge hoor gevonden, evenmin als de wens om de kusbgrens van de nieuwe ge meente Oostburg iets naar 'het noordien (tot aan het Zwarte Gat) te verleggen. (Advertentie) Gedeputeerde Staten wijzen er de minis ter nog op dat het wenselijk is dat de herindeling der gemeenten in Zeeuwsch Vlaanderen op zo kort mogelijke ter mijn tot stand komt. Verder uitstel moet onvermijdelijk leiden tot beperking van de activiteiten en tot vertraging van de industriële en recreatieve ontwikkeling in het desbetreffsnde gebied. Het wachten is nu op het wetsont werp, dat de minister van binnenlandse zaken aan de Tweede Kamer zal voor leggen. (Van een onzer verslaggevers) KAPELLE Eén persoon werd ge dood en twee (beiden rijkspolitiemannen) werden zwaar p-ewond bij een botsing op het kruispunt Vierwegen op rijks weg 58 onder de Zeeuwse gemeente Ka pelle. Aangenomen wordt, dat de surveillan ce-auto van de verkeersgroep van de rijkspolitie te Middelburg, maandag avond Iaat, in de flank werd aangereden door de tweede bij de botsing betrokken personenauto. De bestuurder van de laat ste auto, de 29-jarige autoverkoper J. M. Kosten uit Kapelle, overleed vrijwel on middellijk na de botsing. De beide leden van de rijkspolitie moesten uit de wrak stukken worden bevrijd. Zij werden zwaar gewond naar het St.-Joannazie- kenhuis in Goes overgebracht. Zij kon den gisteren nog niet worden gehoord. In Rotterdam heeft de onder invloed van sterke drank verkerende kelner B. G. K. (28) op het trottoir een 6-jarig jongetje aangereden, dat daarbij zwaar werd gewond. Omstanders trachtten de chaufeur vast te houden, doch het ge lukte hem te ontvluchten. Later kon hij echter in een café worden aangehou den. De provinciaal B.B.-commandant, mr. L. A. Kakebeeke, verrichtte door een druk op de knop bij de hoofdingang de opening van de ondergrondse commandopost van de Zeeuwschvlaamse B.B. nabij Oostburg onder de gemeente Schoondijke ct (Van een onze verslaggevers) OOSTBURG De ondergrondse commandopost van de Zeeuwsch vlaamse B.B. nabij Oostburg onder de gemeente Schoondijke behoort tot de modernste in zijn soort. Het on dergrondse B.B.-verblijf is „atoom- bestendig", maar dat wil niet zeggen dat het niet van (liever gezegd: uit) de aardbodem geveegd zal worden, wanneer het een atoombom „op zyn pet krijgt" zoals H.B.B. W. I. Cats- man het uitdrukte. Het veelal uit beton opgetrokken gebouw hééft een lengte van onge veer 20 meter en eenzelfde breedte. Erin zyn de commandokamer voor de H.B.B. en zyn staf, een verbindings afdeling met een uitgebreide radio- en telefooncentrale, een kamer voor de A.B.C.-dienst (atomische dienst) en een ruime en gezellige kantine ondergebracht. (Van onze correspondent) MIDDELBURG. Dinsdag is door een kleine vloot van 17 schepen en honderdtal mensen op de Westerschei de een spectaculair werk uitgevoerd, namelyk 't leggen van de twee en 'n hal ve kilometer lange kabel van het olie- druktype, die de Prov. Zeeuwse Elek itriciteits mij, gaat leggen van Goes naar Westdórpe. Het was noodzakelijk dat de kabel daarbij de Westerschelde moest 55' (Advertentie) SPAARDEPOSITO'S Hulst: Zitdag Steenstraat 20 Terneuzen: Kersstraat 13, tel. (01150)3553 (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De provinciaal com mandant van de B.B., mr. L. A. Kake- beeke uit Middelburg, heeft dinsdagmid dag de opening verricht van de onder grondse commandopost van de B.B. in de A-kring Zeeland c (Zeeuwsch-Vlaan deren). De post is gebouwd op een ter rein onder de gemeente Schoondijke, dat nabij de kom van Oostburg ligt. Mr. Ka- kebeke drukte op een knop by de hoofd ingang en kreeg toen vanuit „het bin nenste der aarde" te horen, dat hij de commandopost mocht betreden. De ge nodigden waren tevoren ontvangen in zaal Wijffels te Schoondijke. Bij die ge legenheid sprak men de verwachting uit, dat de nieuwe post zal bijdragen tot een (nog) beter functioneren van de Zeeuwschvlaamse B.B. De voorzitter van de kringraad, bur gemeester mr. H. Rijpstra van Terneuzen, zei de opening van de post te zien als een „culminatiepunt in het vele werk, dat t.b.v. de bescherming van de bevol king in Zeeuwsch-Vlaanderen wordt ver. richt". De snelle realisering van de post pas ruim een jaar geleden werd een begin gemaakt met de bouw is naai zij n mening te danken aan de grote me dewerking, ontvangen van de zijde van het rijk (ministerie van Binnenlandse Za ken), de provincie en de gemeenten in Zeeuwsch-Vlaanderen. Van de laatste instanties zijn overigens maar geringe bijdragen gevraagd, „immers de finan ciële positie van vele gemeenten in deze contreien is niet bijster rooskleurig", al- dus mr. Rijpstra. die eraan toevoegde, dat het dagelijks bestuur van de kring ernaar zal blijven streven de gemeente lijke budgetten in geringe mate te be lasten. In zyn toespraak sprak mr. Kakebeeke de hoop uit, dat de commandopost niet alleen „het hoofd van de Zeeuwschvlaam se B.B. zal zijn, evenzeer het intensief kloppend hart ervan". De ingebruikne ming van de nieuwe post schept de mo gelijkheid voor de opvoering van de pa raatheid en een functioneler bevelvoe ring, bleek de mening van de heer J. Smith, die sprak namens de directeur- generaal voor de openbare orde en vei ligheid van het ministerie van Binnen landse Zaken. Hij zei tevens te hopen, dat de bevolking door het werk, dat in de post zal worden verricht, zich een beter begrip over het werk van de B.B. zal aanmeten. Ir. G. Kruisman van het Ingenieurs en architectenbureau Corsmit te Den Haag gewaagde van de bijzonder snelle verwe zenlijking van de post. Hij zei zulks toe te schrijven aan de grote medewerking, die de nodige en geëigende instanties hebben verleend. H.B.B. J.R. de Boer van Schouwen-Duiveland uit Zierikzee merkte op, dat H.B.B. W. I. Catsman en zijn staf dienen te fungeren als „de be zielende geest en het warm kloppend hart" vaiFde post. Namens de staf bood de heer P. C. Gerreman uit Terneuzen zijn gelukwensen aan. Hij zei de opening te ervaren als een vreugdevol gebeuren" omdat de post altijd provisorisch en gebrekkig gehuisvest is geweest. Hij hood enkele gezelschapsspelen, te ge bruiken in de kantine, aan. H.B.B. Catsman tenslotte betoogde,"~dat door de commandopost de paraatheid van de Zeeuwschvlaamse B.B. belangrijk zal worden opgevoerd. „We kunnen nu de werkelijkheid zo getrouw mogelijk nabootsen en dus beter oefenen", aldus de heer Catsman. Na de opening bezichtigden de ge nodigden de imposante commando post. Onder hen waren o.m nog de burgemeesters van bijna 'alle Ge meenten in Zeeuwsch-Vlaanderen, de H.B.B/s te Vlissingen en te Goes, de inspecteur van het brandweerwezen, •i? T^erV-5^' ^or^us. uit Breda, majoor jhr. D C. Valckenier von Geusau na mens de territoriaal commandant in Zeeland en vele B.B.-autoriteiten en -medewerkers. kruisen by Bakendorp (gelegen bij Baarland). De uitvoering van het kar wei heeft lange maanden voorbereidin gen gekost. Omstreeks tien uur bracht een bak de kabel aan land bij Baarland, waar veel belangstelling was. Achter de dijk was een legertje werklieden in actie om de kabel verder landinwaarts te slenen daar waar de aansluiting naar Goes zal komen. De hele operatie is zeer vlot verlopen en men was erg tevreden over het vlotte tempo. Hier na komt het inzuigen van de kabel, die drie meter beneden het bodempro fiel moet komen. Dit werk zal onge veer dertig weken in beslag nemen. Het inzuigen van de kabel gebeurt door de zuiger „Emergo". Het systeem, dat ierbij zal worden toegepast is erg kost baar, maar garandeert de grootst mo gelijke veiligheid. Er bestaat straks namelijk geen gevaar dat de kabel zal worden beschadigd door scheepsankers. Het systeem, waarvoor de PZEM zelf de benodigde apparatuur heeft ontwik keld, is reeds met succes vele malen toegepast. Men maakt hierbij gebruik van een z.g.n. toonfrequent magnetisch veld, waardoor men de plaats van de kabel tijdens het inzuigen nauwkeurig kan vaststelen. De 50.000 volt kabel met een vermogen van 30.000 kilowatt wordt speciaal naair Zeeuwsch-Vlaanderen gelegd in verband met de industriële ontwikke ling, die daar plaatsvindt. Voor de normale stroomvoorziening zijn er reeds drie kabels aanwezig. Het werk wordt uitgevoerd door de N. V. Baggermij. Holland te Hardinxveld, de N.V. Visser en Smit te Papen- drecht en de N.V. Van der Tak's Ber gingsbedrijf te Rotterdam. Tijdens de werkzaamheden zal het scheepvaart verkeer worden geregeld door de rijkspolitie te water en door de rijks waterstaat. (Van onze correspondent) EINDHOVEN Heel Helmond ver keert nog in grote ongerustheid omtrent de verdwijning van de dertienjarige Wil ly Verspaget. Het speuren wordt extra bemoeilykt door het feit, dat men abso luut niet weet in welke richting men moet gaan zoeken. Op aanwijzing van een door de familie geraadpleegde tele paat uit Venlo werd in de nacht van maandag op dinsdag gezocht in de bossen by Bakel en Milheeze, een naburige ge meente, die aan de rand van Helmond gelegen is, waar de familie Verspaget woont. De bossen werden zorgvuldig uitge kamd, maar zonder resultaat. Hulp van militairen heeft de commissaris nog niet ingeroepen. Ook gisteren werd de hele dag nog gespeurd door ongeveer vijftig man politie. Het dreggen heeft men ge staakt, omdat men over geen enkele aan wijzing beschikt die in die richting loopt, in de loop van dinsdag ontving de politie meer dan dertig tips uit allerlei dorpen uit de omgeving, zelfs uit Oss. Veel men sen hebben, naar aanleiding van het verspreide signalement, verklaard de jongen in de afgelopen dagen gezien te hebben. Ook het nazoeken van deze tips heeft geen resultaten opgeleverd. Of de verdwijning van Willy Verspaget iets te maken kan hebben met het voornemen van de moordenaar K. van Corrie Hof man om een tweede moord te plegen is nog niet uitgezocht. De Helmondse poli tie is echter van mening, dat de jongen uit een plotselinge zucht naar avontuur is gaan zwerven. De familie'zelf gelooft aan een ongeluk. Vader Verspaget denkt ,dat zijn zoon is gaan vissen en te water is geraakt De jongen kan niet zwemmen. Tn Sursum Corda, officieel parochie- blad van het dekenaat Amsterdam, wordt in een hoofdartikel, onderte kend door Asberg, nogal scherpe kri tiek uitgeoefend op de bisschop van Den Bosch. Het blad is gebelgd over een recente opmerking van mgr. Bek kers, dat men niet achter de rug van de bisschoppen om in Rome moet gaan klagen over nieuwe ontwikkelingen in de katholieke kerk in Nederland. Van deze briefschrijvers heeft mgr. Bekkers gezegd, dat zij van kwaadsprekerij be ticht kunnen worden, ware het niet. dat zij eerder zichzelf een brevet van onvermogen hebben uitgereikt. De bisschop van Den Bosch treedt nogal eens voor het voetlicht. Hij rea geert spontaan. Het voordeel hiervan is, dat de discussie over de vernieu wing, die zich in de katholieke kerk voltrekt, levendig blijft. Een nadeel kan zijn, dat emotioneel reagerende fi guren door wat ongenuanceerde uit spraken uit hun evenwicht raken. Sursum Corda is kennelijk uit het evenwicht geslagen. Het blad stelt na melyk, dst de „vele" katholieken, die zich verontrust voelen door hetgeen er op het ogenblik in de katholieke kerk in Nederland gebeurt, bij de bis schoppen „weinig of geen gehoor" vin den. Zij zouden zich daarom ten einde raad „dikwyls in gewetensnood" maar rechtstreeks tot Rome wenden. Deze voorstelling van zaken is ab surd. Het is aan geen enkele twyfel onderhevig, dat het Nederlands Epis copaat met de grootst mogelijke aan dacht volgt, wat er in de katholieke kerk in Nederland gebeurt. Wie kan bijdragen aan de meningsvorming vindt bij het Episcopaat gehoor, wie waar schuwt tegen ontsporingen, wordt niet de doofpot voorgehouden. Het probleem is echter, dat er zowel in het kamp van de progressieven als in de club der conservatieven al te vaak een tekort valt waar te nemen aan werkelijke openheid. Het eigen standpunt wordt te veel gezien al het alleenzaligmakende. Men redeneert soms te dikwijls van vooroordelen uit. Men luistert onvoldoende naar elkaar en vergeet wel eens, dat ook de ander door eerlijke motieven geleid wordt. Analyseert men de bezwaren van de verontrusten dan ontkomt men niet aan de indruk, dat aan de ene kant de bereidheid ontbreekt om zich te ver diepen in de vorderingen van weten schapsmensen en aan de andere kant wat al te snel een nieuwe conceptie zonder meer als de waarheid wordt aangeprezen. Vernieuwing en verdieping vereisen geduld en studie. De kromstaf moet men hierbij niet willen hanteren als de plak van de schoolmeesters van wel eer. Voor alles is onderling vertrouwen nodig. En een beetje christelijke naas tenliefde. Tot onze spijt hebben we dit gemist in Sursum Corda. (Van een cxnzer verslaggevers) EINDHOVEN De brandstoffenhan- del gaat een uiterst moeilijke periode tegemoet. Of zy hét In de concurrentie strijd tegen andere energiebronnen zal kunnen volhouden, is de vraag. Dat zei voorzitter G. Ch. Jongenelen van de Ne derlandse katholieke bond van hande laren in brandstoffen St.-Theobald, in zijn jaarrede op de tweede dag van een driedaags congres, dat de bond in het Eindhovense „Cocagne" belegt. De uit Breda afkomstige voorzitter verbloemde niet dat „het fenomeen aardgas de gemoederen van onze colle ga's sterk aangesproken heeft". Hij sprak van een angstpsychose. Daaraan werd dadelijk toegevoegd dat angst in deze tijd voor de brandstoffenhandel niet gewenst en evenmin juist is. In de gebieden, waar het aardgas verbruik toeneemt, zullen de economi sche mogelijkheden voor het brandstof- bedrijf afnemen. Met deze ontwikkeling hangt de prijs van de kolen ten nauw ste samen. Maar hoe de prijzen zich on der druk van de aardgasconcurrentie zullen gaan ontwikkelen, is nog niet te zeggen. De kolenhandel ziet niet alleen in het aardgas een felle concurrent. Ook de vloeibare brandstof wint steeds terrein. Alle pogingen om tot prijssan erin gen te komen zijn tot nog toe praktisch op niets uitgelopen. Maar het is wel duide lijk, aldus de voorzitter, dat in sommige gevallen de brandstoffenhandel de dupe gaat worden. Mede daarom staat de brandstoffenhandel voor de taak de bin ding met de consument zo stevig mo gelijk te maken. Intensivering van het persoonlijke contact tussen handelaar en consument, het verlenen van grote service en het scheppen van mogelijk heden tot voorraadvormifig door de consument, noemde hij als mogelijkhe den. De voorzitter deed een dringend be roep op de overheid om met enige spoed de instelling van een ontwikkelings- en saneringsfonds voor de middenstand te bewerkstelligen. Daar bestaat z.i. met name in de brandstofbranche grote be hoefte aan. PRESIDENT JOHNSON heeft dinsdag bekendgemaakt dat uit de Dominicaan se Republiek 2000 man Amerikaanse troepen zullen worden teruggetrokken. OOK DE Eerste Kamer is akkoord ge gaan met het afdoen van parkeerover- tredingen door middel van boetebeta- Iing aan de politie. (Van onze correspondent) VLISSINGEN Op de sportvelden aan de Baskenburgseweg te Vlissingen heb ben dinsdag 380 Zeeuwse scholieren van h.b.s. en Lycea laten zien wat zij op sportgebied waard zyn. Het was voor de eerste maal dat deze scholen hun sportdag gezamenlijk heb ben gehouden. Gezien het succes van gisteren wil men van deze sportontmoe- ren een jaarlijks evenement maken. Het i uitbreide wedstrijdprogramma vermeldde o.a. hoog- en verspringen, ko gelstoten, speerwerpen, estafette- en hardlopen. Uiteraard zetten de deelnemers alles op alles om de eer van de school die zii vertegenwoordigden, zo hoog mogelijk te houden. Niet iedereen behoorde tot de uitverkorenen om mee te mogen doen aan de wedstrijden. Maar een wedstrijd zonder supporters, die de deelnemers kunnen aanmoedigen ting tussen Zeeuwse Middel^Sie^eS^rSfcf toe^chen. i, nu

de Stem | 1965 | | pagina 5