Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen ZUID-BEVELAND Protest tegen uitblij verbetering Vierwegen ven pluimveehouders, huisvrouwen, brandweerlieden... 2 MIDDELBURG VLISSINGEN Avondvierdaagse gestart GOES Burgerlijke stand Nieuwe aardappelen Mededeling aan onze adverteerders Dagblad De Stem de spaarbank met volledige bankservice HULST Expositie van drie Zeeuwen bij Van Geyt In raad van Driewegen: Kamerlid spreekt voor Statenkring Hulst Nijverheid en Elandel kiest bestuurders Hengelwedstrijd met veel pech, maar geen vis 's-H.-Abtskerke verwelkomde burgemeester VVV wil landbouwtrips voor toeristen EXAMENS HOOG WATER Vandaag Moruen DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 2 JUNI 1965 Rlngrydery De Zeeuwse Ringrijders Vereniging organiseert op donderdag 8 juli a.s. een grote ringrijderij op het Molenwater. Maandagavond half zeven ging voor de 5e achtereenvolgende maal bij ho tel-restaurant delta" de avondvier daagse van start, georganiseerd door de wandetsiportvereniging ,,De Vrolijke Tippelaars". Het was een fleurig maar winters gezicht de deelnemers (Sters) te zien vertrekken in hun aan de kou aan gepaste kleding. Welgeteld startten 412 liefhebbers, waarvan een honderdtal op de 15 kilometer en de overigen op de 10 km. Naast diverse verenigingen, waaronder VTV uit Vlissingen en As- trow en „Steeds Voorwaarts" uit Sou burg namen ook de Jacob Cotsschool en de St. Jozefschool in groepsverband deel. Deze eerste avond leidde de route over Souburg. Donderdagavond aan staande aan het slot van de vierdaagse, volgt een gezamenlijke mars naar het eindpunt waar aan de drumlband van eindpunt waar aan de drumbnd van V.T.V- zal meewerken. Binnenkomst is dan tussen 8 en 9 uur 's avonds, waar bij de ouders een bloemenhulde zullen brengen. HBS dansavond Vrijdag 4 juni a.s. geven de leerlingen van de RHBS een dansavond in hotel Brittania, aanvang Feetavod „Vedo" Vrijdag 4 jui Feestavond „Vedo" Vrijdag 4 juni houden de leden van de korfbalvereni ging „Vedo" een feestavond in ,,'t An ker". Aanvang 8 uur. na afloop is er Westkapelle H. Mis Zondag zullen er in de r.- k. kerk te Westkapelle voor het eerst in dit seizoen weer H. Missen worden op gedragen. En wel om 8.30 en 10.00 uur 's morgens. Openbare verkoping In café „Kas teel van Batavia" is ten overstaan van notaris v.d. Briel, voor de erven Cy- sou publiek verkocht, het huis met schuur wagenhuis, kippenhok, bouwland en baan ter grootte van 52 are. Voor de som van f 30500,- werd de heer J. Cysouw de eigenaar. (Advertentie) Geboren: Hendrina, d.v. J. T. Felius -Eversdijk; Jannetje, d.v. H. J. Ha- rinck-Knieriem; Jeannette, d.v. H. Bak ker-van Beers; Marinus, z.v. P. H. Zan- dee-Goossen; Paulus, z.v. A. Koster- Huissien; Marlon, z.v. W. M. Klap-de Meulmeester; Maatje, d.v. J. Nieuwen- huijse-Zuidweg; Ar ie, z.v. C. H. Verwey- van Hekken; Marcellus, z.v. A. J. A. M. van Tilborg-Otte; Adriaan, z.v. H. Bak- ker-de Koeijer: Johannes, z.v. J. Hoek van Dijke-Butijn. Gehuwd: R. Scholten, 24 j. en J Schaier, 24 j.; P. A. M. van der Wel, 29 j. en H. A. Donner, 27 j.; M. A. Geense, 21 j. en V. F. de Leeuwe, 17j.; P. L. de Kunder, 25 j. en R. E. Mie- ras, 23 j. Huw. aangiften: M. J. Janse, 27 j. en J. W4 de Jonge, 20 j.; D. C. Hame link, 22 j. en G. van der Knaap, 22 j.; C. J. Klootwijk, 20 j. en M. J.< Linden- berg, 23 j.; S. Baegen, 19 j. en T. J. van Iwaarden, 16 j. Overleden: M. de Mol, 70 j. e.v. J. C Jeronimus; G. Dijkhuizen, 44 j. e.v. C. Knuist; C. Harthoorn, 84 j. wed. v. A. Meijaard; A. Lavooij, 64 j. e.v. D. de Jonge; M. J. Overbeeke, 40 j. e.v. R. Versteege; M. Grimminck, 94 j. wednr. v. M. van den Ende. Hansweert HANSWEERT. De heer W. J. Pou- wer, rnt Hansweert, heeft op de veiling te Goes de nieuwe aardappelen van kou de bodem aangevoerd. Het ging hier om 42 kilo aardaappelen In verband met de verdere doorvoering van de efficiency op onze diverse administratieve afdelingen op ons kantoor te Breda, wordt u dringend verzocht vragen betreffende onze nota's, contracten, contractstanden e.d. schriftelijk aan ons voor te leggen. Voor prompte beantwoording wordt onzerzijds zorggedragen. Is het evenwel naar uw mening onvermijdelijk bedoelde vragen telefonisch te stellen, dan gelieve u uitsluitend tussen 9.30 en 12.30 uur of tussen 15 en 17.45 uur te hellen. HagblaS ile Stem Advertentie-afdeling Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsen-V laanderen: Steenstraat 14, Telefoon 2377, Huist voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1, telefoon 8252, GOES Eerste redacteur Exploitatie inspectie Zeeland L. K. M DE JONG tel. 2377 Hulst voor Zeeland F. DE LIGT teL 6252 Goes privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor W est-Zeeuwsch- V laanderen J. PETIT, v. Ostadestraat 41, Oostburg tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren H. REKKERS, tel. 6252, Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K MENU tel 6252 Goes Prijs voor losse advertenties bestemo voor de editie Zeeland t 0,18 oer mm 1 mm Ingezonden mededelingen 2"' mm gewone advertenties Bü contract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels of minder I 1.— elke regel meer - 0,25. Als één regel gelden 23 letters en/of leestek ens BH plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. 1 1,60 en f 0,60. 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. waarvoor de veilingsprijs varieerde van 1,65 tot 1,81 per kilo. Vergadering Wielercomité Woens dagavond om acht uur zal het wielerco mité „Hansweert" in vergadering bijeen komen in de zaal ..Zeelandia". Het ligt in de bedoeling van het comité de fi nishing touch van de algehele organi satie op tweede pinksterdag te regelen. Mariaoord In het bejaardentehuis „Mariaoord" werd voor een bijzonder groot publiek een welfaretentoonstelling gehouden. Op deze tentoonstelling waren werkstukken te bewonderen van bejaar den. De animo om deze werkstukken te kopen bleek bijzonder groot. De baten van deze tentoonstelling zul len ten goede komen aan de missie. Heinkenszand Stamboekkeuring De jaarlijkse vee keuring, welke gehouden werd op de terreinen van dhr. v. Damme had een flinke belangstelling. De prijzen werden als volgt toegekend. Stieren 1.5 jaar 2e prijs J. de Roo. .Koeien le jaar gekalfd; le prijs De Roo met Lena 32; 2e prijs De Roo met Clara; 2e prijs b M. Rijk Mz. met Grietje; 2e prijs b De Roo met Truus; 3e prijs De Roo met Aaltje. 2e jaar gekalfd: le prijs J. de Roo met Kleine Bontje; le prijs M Rijk Mz. met Griet; 2e prijs J. de Roo ■net Astrid 2e prijs J. de Roo met Ma rianne; 2e prijs M. Rijk met Clara. 2e jaar kalfskoeien: le prijs M. Rijk met Juliana; 2e prijs a J. de Roo met Magda 10; 2e prijs b M. Rijk met Annemie 4e jaar kalfskoeien: le prijs J. de Roo, met Schrieks. Oude koeien le prijs M. Rijk njet Marie; 2e prijs M. Rijk met Erna. Kapelle Hengel wedstrijd In de Oosterschei- de bij Wemeldiinige organiseerde de hengelclub „De Kanaalvissers" een be kerwedstrijd, waaraan werd deelgeno men door 76 hengelaars. De zee was bijzonder ruw en het weer slecht, maar dat mocht niet hinderen, want er werd bijzonder veel gevangen. De uitslag was: 1. W. v.d. Vrede; 2. F- Bolle; 3. G. Versluys; 4. J. Lepoe- ter; 5. M. P. Verluys; 6. P. J. Lepoe- ter; 7 A. Eversdijk; 8. W, Tissink; 9. C. Schipper; 10. A. Zegers. De volgende bekerwedstrijd zal worden gehouden op zaterdag 19 juni 's avonds tussen half zeven en half tien in de Oosterschelde bij Kattendijke- Kloetinge Kampioen. De v.v. Kloetinge houdt zaterdagavond het kampioensfeest in Amicitia. Het eerste elftal en trainer Wim Rejack zullen dan worden gehuldigd. „The Orpheans" uit Goes verzorgen het muzikale gedeelte. Ook spelers en genodigden van de Duitse club „Tus Bredenscheid", die 2e Pinksterdag deelneemt aan het voetbal toernooi in Kloetinge zullen hierbij aan wezig zijn. Wolfaartsdijk Contactavond. Door de Ned. Herv. Instuif commissie in Wolphaartsdijk werd een jaarlijkse avond in het Dorpshuis ter afsluiting van het winterseizoen ge houden. Na opening door de voorzitter de heer J. P. van der Schraaf, volgden enkele schetsjes, waarna voor de pauze het korte filmpje „Grenzen die ons scheiden" werd vertoond. Na de pauze werd de hoofdfilm „Verloren grenzen", die het rassenprobleem behandelt, ver toond. Zij sparen, samen met ruim 1.800.000 andere Nederlanders, bij de Raiffeisenbank. Omdat zij er de keus hebben uit vele spaarvormen en in een strikt persoonlijke sfeer worden geadviseerd. Zij weten, dat zij bij meer dan 1000 banken en bijkantoren óók terecht kunnen voor alle andere bankzaken. Hun spaargeld (samen 4j miljard gulden) wordt, door de plaatsetijke Raiffeisenbanken, aangewend in de lokale sfeer om de leefbaarheid van het land te vergroten. Schietingen Vanwege de sociëteit De Graauws© Poort zijn bij café G. Lij- baert een tweetal schietingen gehouden. De uitslagen waren als volgt: le Schieting: Hoge vogel: P. de Rijk; eerste zij vogel: B. Keijzer, beiden uit Hulst; tweede zij vogel: P. Taalman, St.- Jamsteen. C de Cauwer schoot het groot ste aanbal vogels: 4. Er waren 46 deel nemers. 2e Schieting: hoge vogel: G. van de Bergihe, Clinge; eerste zij vogel: J. As- selbergs, Hulst; tweede zijvogel: J. de Bakker, Graauw. De meeste vogels (5) werden geschoten door P. Asselbergs uit Kapellebrug. Deze laatste schieting beldie 58 deelnemers. ''Van een onzer verslaggevers) In boekhandel Van Geyt aan de Steen straat te Hulst zullen van 5 tot en met 23 juni drie jonge Zeeuwse kunstenaars hun werken exposeren. Het zijn Volkert ii der Willigen, diens echtgenote Jeltje van der Willigen-Ratsma en diens broer Kedi van der Willigen. De twee eersten genoten hun oplei- din gop „St.-Joost" in Breda. Zij wonen in de omgeving van Hulst. Jeltje van der Willigen tekent, schiledrt en maakt wandtapijten. Haar man schildert hoofd zakelijk. Kedi van der Willigen is van huis uit graficus. Hij woont in Den Haag. Hij nam enige tijd geleden -- met enig succes deel aan een expostie van grafisch werk, georganiseerd door de Vrije Academie te Den Haag. Aardenburg Kikkerrit Ruim 50 deelnemers gin gen in Axel aan de start voor d'e 13e Kikkerrit, die werd georganiseerd door de Motor- en Auto Club Axel in samen werking met de V.V.V. Aardenburg. Winnaar werd bij de auto's R. Bone- schansker uit Terneuzen met 7 straf- pimten. Bij die motoren werd eerste J. van der Lijke uit Hoek met 23 straf- punten. Iedere deelnemer ontving een herinnerinigstegel, die werd ontworpen dopr S, Schram de Jong uit Aarden- burg. De prijsuitreiking vond plaats in „De Roode Leeuw" te Aardenburg door de voorzitter van de M.A.C.A., de heer A. Wolfert uit Hoek. De verdere uitsla gen waren: bij de auto's 2. W. Cappon, Cadzand 8 p. 3. H. v.d. Vijver, Bier vliet, 8 p. 4. H. v.d. Hemel, Biervliet, 11 p. 5. A. v.d. Linde, Aardenburg, 12 p. 6. J. Duste, Oostburg, 13 p. 7. P. Buij- ze, Terneuzen, 13 p. 8. H. Sikkema, Axel 14 p. 9. C. Drenth, Oostburg 14 p. 10. A. van Tichelen, Biervliet 14 p. Bij de motoren: 2. A. Simons, Bier vliet 72 p. 3. C. Adriaansen, Seroos- kerk 73 p 4. R. Varin, IJzendijke, 74 P- De clubprijs was voor W.Z.A. met Bo nescbansker, van den Hemel en Drenth. Fancy-Fair In tegenwoordigheid van de leden van de gemeenteraad en tal rijke genodigden werd door mevr. M, van Berckel-Wreesmann, de echtgenote van de burgemeester de fancy-fair ge opend, die door een comité uit de zwem vereniging „De Starters" en het „Sint Nicolaas-comité van het N.K.V. op touw was gezet ten bate van deze vereni gingen. Tevoren had de voorzitter van het comité Ph. van de Velde zijn vreug de er over uitgesproken, dat men over al in Aardenburg zo had meegeleefd met deze actie. Zowel mevr. Van Berckel aLs oud-burgemeester J. M. A. C. van Dongen, die ere-voorzitter is van „De Starters" hadden bewondering voor het vel© werk, dat door het comité was verzet om tot deze fancy-fair te komen. Aan mevr. van Berckel en mevr. van Dongen werden bloemen aangeboden. De fancy-fair, die twee dagen heeft geduurd, heeft zich in een grote belang stelling mogen verheugen. De muziek verenigingen Koninklijke Aardenburgse Fanfare en Elk naar zijn Krachten ves tigden op beide dagen de aandacht van de bevolking op deze fancy-fair door een muzikale rondgang en een optreden in het gebouw. Aan het einde van de laat ste dag werd door burgemeester Van Berckel de trekking verricht van de lo terij, die aan deze fancy-fair was ver bonden. (Van onze correspondent) DRIEWEGEN In de vergadering van de gemeenteraad heeft burgemees ter D. Lodder een ernstig protest la ten horen tegen het uitblijven van de verbetering van de Vierwegen. Deze uit valsweg van de Zak van Zuid Beveland naar het oosten is totaal onberijdbaar geworden. Het verkeer gaat noodgedron gen gebruik maken van de Biezelingse Dijk, die hierop niet berekend is. En Driewegen om verharding van de berm thans dreigt ook te worden stukgerëden. 'aan de Korte weg teneinde par keer ge- „Ik heb", aldus de burgemeester, „in tegenheid te scheppen voor kerkbezoe- mijn kwaliteit van voorzitter van de kers afgewezen. In de toelichting op dit Streekcommissie West Zuid Beveland bij j voorstel herinnerde burgemeester Lod- G.S. op deze onhoudbare toestand ge- der de raad er aan, dat men in het wezen en gevraagd om op korte ter- begin van dit jaar het bestuur van de Burgemeester Lodder kwam tot dit protest naar aanleiding van een begro tingswijziging over 1964, waarbij de raad van Driewegen een bedrag had gevoteerd als bijdrage in de kosten ter verbete ring van de Vierwegen- Dit bedrag was evenwel in 1964 niet uitgegeven en moest nu weer worden afgevoerd. Tijdens deze vergadering werd een verzoek van de Gereformeerde Kerk van Breskens Raadsvergadering De raad heeft be sloten de algemene politieverordening te wijzigen. Dit was noodzakelijk geworden, omdat het begrip „bebouwde kom" niet meer voldeed. Van de inspecteur der do- mijnen werd 1808 m2 grond aangekocht voor f 160. Door architect Bots uit Eind hoven was verzocht de grond in de Lan geweg, bestemd voor de bouw van een winkelgalerij in optie te krijgen. B. en w. stelden voor aan dit verzoek te voldoen. Met de stem van de heer Carels tegen werd besloten 936 m2 grond in optie te geven. In verband met de ingebruikname van de nieuwe sportvelden dient er een commissie Beheer en Onderhoud sport velden te komen. B. en w. stelden voor namens de raad de heer Cambier aan te wijzen. De heer Carels meende hier te moeten opmerken, dat bepaalde fracties kennelijk niet in staat zijn om in een raadscommissie benoemd te worden. Hij had geen enkel bezwaar tegen de heer Cambier. Reeds acht jaar ben ik lid van de raad, doch nog nooit heb ik zitting in een commissie gekregen, zei hij. Bur gemeester Eekhout zei, dat hier het spoi* tieve element had meegesproken. Voorts zullen in deze commissie zit ting hebben de heer W. van der Hooft namens het college van b. en w„ de heer C. J. Erasmus en de heer J. Quaars na mens de voetbalvereniging Breskens en de heren W. Engelenburg en J. van de Lijke namens de Breskense korfbalver eniging. Op 3 juli zullen de velden met enig feestelijk vertoon in gebruik worden ge nomen. Dit feestvertoon zal bestaan uit een voetbal- en een korfbalwedstrijd. Ook zullen andere sportverenigingen uit de gemeente aanwezig zijn. In een vorige vergadering waren enkele vragen gesteld over de ratiobouw in West-Zeeuwsch- Vlaanderen door de P.v.d.A.-fractie. Thans deelde het college van b. en w. mee, dat het te betreuren is dat deze zaak zo lang duurt. Dit vindt echter zijn oorzaak in de vele en moeilijke onder handelingen die er gevoerd moeten wor den. De heer Cambier zei dat men dit jaar aan het bejaardencentrum zou be ginnen. Er zijn voor het bejaardencentrum 17 bouweenheden toegewezen, waarvoor men 32 bejaarden woningen en een dienstwo ning kan bouwen. Op een vraag van de heer De Nooijer zei burgemeester Eek hout, dat er door het gemeentebestuur van Breskens steeds op wordt aangedron gen, dat de huurprijs niet boven de twin tig gulden zal uitkomen. Op het onttrek ken van woningen aan permanente be woning zal door b. en w. in het vervolg nauwlettend worden toegezien. Het ging hier om een twaalftal woningen, die al leen in het zomerseizoen bewoond wor den. Dit wekt bij de Breskense bevolking, waaronder nog 72 woningzoekenden, eni ge wrevel. mijn een vergadering te beleggen van alle instanties, die over een spoedig her stel van de Vierwegen moeten beslis sen. Men bleek hiertoe niet bereid, om dat er een nieuw tracee voor deze weg in de maak is, waarvan de voorberei ding nog in een pril stadium verkeert De verbetering van deze voor de Zak van Zuid Beveland zo belangrijke weg is, zo vervolgde de heer Lodder, weliswaar opgenomen in het vijfjaren plan voor provinciale wegen in Zeeland, maar het is zaak om de weg hier uit te lichten en de verbetering zo spoedig mogelijk ter hand te nemen. Gereformeerde Kerk een plan had -toe gezonden Om te komen tot aanleg van een parkeerterrein voor het front van de kerk. De kerk zou hiervoor wat grond moeten afstaan. Tijdens een be- speking hierover tussen het kerkbestuur en het college van b. en w. liet ds. v.d. Veen na ampele discussie over dit plan zijn onaanvaardbaar horen Men kwam zelfs niet toe aan een bespre king over de financiële kant van dit plan. Unaniem besloot de raad dit plan te handhaven, waardoor ruimte kan ge vonden worden voor 12 auto's. Men ging dus niet over tot bermverharding. Clinge Clingse Hengelaars De vissersver eniging De Clingse Hengelaars hield in het verenigingsgebouw haar jaarlijkse al gemene vergadering. Voor deze vergade ring was een tamelijk grote belangstel ling. Voorzitter K. Willaert kon aan de aanwezigen meedelen, dat er op het vis water De Zestigvoet wederom vis was uitgezet en wel 250 kg karper, 500 kg voorn en 5000 snoekjes. Het aantal be stuursleden werd uitgebreid. Als nieuwe bestuursleden kwamen erbij R. Stevens en Th. van der Kelen, beide uit Clinge en M. Frank en A. Ver voort, uit Antwer pen. Graauw Koningschieting In de strijd om de koningstitel van de Friezen voegde Lou is Steyaert aan zijn Verbondskampioen- Rchap het clubkampioenschap toe. Louis is niet alleen een scherpschutter, maar ook een tactisch schutter. Terwijl zijn maakten, velde hij achtereenvolgens een kal en een zij vogel. Toen was de tijd gekomen en plaatste hij de negende vol treffer, waartegen de koningsvogel niet bestand was. Heikant Opening bankgebouw Donderdag 3 juni a.s. zal de Raiffeisenbank te St. Jansteen een nieuw bijkantoor openen in de Julianastraat. Dit bijkantoor zal van maandag tot en met vrijdag in de voormiddag geopend zijn. Ter kennisma king ontvangt iedere nieuwe en bestaan de spaarder een aardige attentie alleen in de periode van 4 tot en met 11 juni 1965 geldend voor beide kantoren. St.-Jansteen Ernstig: gewond Door een onbekende oorzaak deed de 21-jarige Willy Dierick uit de Prins Hendrikstraat met zijn brom fiets een val op de Magrette te Axel. Zeer ernstig gewond aan zijn hoofd moest hij naar het ziekenhuis worden over gebracht. (Van een onzer verslaggevers) HULST De heer C. J. van der Ploeg vice-voorzitter van de KVP-fractie in de Tweede Kamer zal vrijdagavond voor de leden van de statenkring Hulst van de KVP spreken over „De huidige poli tieke situatie".Hij zal vooral de land bouwpolitiek in het kader van de EEG onder de loep nemen. De andere agendapunten voor de in het Ghesellenhuis te Axel te houden vergadering zijn huishoudelijke. Men zal moeten voorzien in de vacature van het vrouwelijke lid in het statenkringbestuur ontstaan door het aftreden van mevrouw E. Vervaet-Dierick uit Sas van Gent. Mej. D. van Esbroeck uit Hulst en mevrouw E. J. Maas-Lippens uit Hulst zijn kan didaat gesteld. Ook zal men een vervan ger moeten kiezen voor het aftredende bestuurslid, de heer F. de Waal uit Graauw. De heren H. Buiisse en F. de Nijs uit Graauw, ir. G. P. M. Dikötter en P. Everaert uit Terneuzen, M. L. M. Yse- baert uit Axel en H Vercauteren uit meuw-Namen zijn als kandidaten voor gedragen. Stoppeldijk Toneelavonden De leerlingen van de plaatselijke lagefe school brachten op twee achtereenvolgende avonden in het verenigingsgebouw het sprookje „Hoe komt prinses Stella bij het hol van de heks" op de planken. De ruim vijftig jeugdige medewerkers gaven een char mante vertolking van dit spel, waarin ook zang en dans een plaats hadden ge kregen. De heer Kleijne en mej. Bogaert en mevr. Kleijne haalden veel eer met deze toneelavonden, waarvan de maan denlange voorbereiding heel wat offers en moeite gekost haddem Vogelwaarde Afscheid opzichter In de raadzaal van het gemeentehuis hebben b. en w. en het gemeenteper son eel afscheid geno men van de heer Van den Elshout, tot vorig jaar juli districtsopzichter van ge meentewerken in de gemeente Vogel waarde. Dat dit officiële afscheid zo laat gevierd werd, vond zijn oorzaak in het feit, dat de reorganisatie van de Centrale dienst voor bouw- en woningtoezicht in O.Z.-Vlaanderen pas per 1 april haar be slag heeft gekregen. Waarnemend bur gemeester Molthoff sprak waarderende woorden aan het adres van de heer Van den Elshout. Hij onderstreepte de dank van gemeentebestuur en -personeel met het aanbieden van een boekentas. Me vrouw Van den Elshout kreeg bloemen, Zuiddorpe Schieting; Aan de schieting van St. Sebastiaan bij M. de Cock namen 87 schutters deel. De le hoogvogel schoot Vict. Roelandt. Wachtebeke (B), de 2e hoogvogel A. Coone, Overslag (B), de 3e hoogvogel A. Meert Sluiskil. A. Inghels, Koewacht schoot de le zijvo gel, de 2e J. Roelandt, Zuiddorpe. Fl. van Poecke, Koewacht schoot de le kal, de 2e kal H. Vlaeminck, Kruisstraat (B) Extra-vogel Arth. van Hoecke Zuiddorpe. concurrenten d€ koningsvogel stormrijp gehouden worden. Raadsvergadering In verband met de vergoedingsnormen van de vrijwilli ge brandweei' keurde de raad de wij ziging goed, dat geen verschil zal wor den gemaakt tussen „eenvoudige" en omvangrijke" brand. De uurvergoedmg werd vastgesteld op een gelijk bedrag namelijk f 5,- Overtuigd van het nut van de Kath. Levensschool voor jonge werknemers in Zeeuwsch Vlaanderen te Sluiskil kende de raad aan deze stichting tot weder- opzeggens toe een subsidie toe van f 30, per jaar. De in juli a.s, te Axel te houden land en tuinbouwtentoonstelling achtte de raad van groot belang voor de agrarische gemeente. Graag werd daarom het voor stel aanvaard aan de kring Axel der Zeeuwsche Landbouwmaatschap-pij hier voor een subsidie te verlenen van f 50,- Akkoord ging men ook, in verband met de achtergebleven bezoldiging, met het voorstel tot toekenning van een uitke ring ineens over de periode 1 juni 1964 tot 1 juni 1965 aan het daarvoor in aan merking komend personeel in dienst der gemeente. Besloten werd verder tot het aangaan van een vaste geldlening met de N.V- Bank voor Nederlandse Gemeenten. Dit bedrag is bestemd voor de financiering van de met het verdere bouwrijp maken van het uitbreidingsplan „Noord" ge paard gaande kosten. De presentiegelden voor het bijwonen van de vergaderingen van de raad en de commissies door G.S verhoogd zijn de besloot men een en' ander te doen ingaan op 1 januari 1965- In verband met de vakantie van de burgemeester en de secretaris in de periode van 11 t.e.m. 28 juni a.s. zal in juni geen vergadering van de raad <L°P£t':~ Tijdens de morgenmiddag in net Strandhotel te Vlissingen te hou- den jaarvergadering van het departe. ment Zeeland van de Nederlandse Maat schappij voor Nijverheid en Handel zul- len drie nieuwe bestuursleden gekozen moet worden. De heer L. Hortensius ver trekt namelijk uit de provincie, terwijl de heren H. Jung en ir. R. van Krevelen niet herkiesbaar zijn. Het bestuur stelt voor in de ontstane vacatures te kiezen de heren J. Baren- drecht, aannmer te Oostburg, H. Kok, fabrieksdirecteur van de glasfabriek Sas van Gent N.V. en mr. F. van Op pen, directeur van de Amsterdam-Rot- terdam-bank te Middelburg. Het igt in de bedoeling de heer van Oppen tot penningmeester te benoe men. In de loop van het verenigingsjaar zal ir. T. Verheul uit Goes mr. Langman uit Vlissingen als secretaris van het de partement opvolgen. Ir. Verheul zal na het huishoudelijk gedeelte van dé vergadering het onder werp van het jaarcongres van de maat schappij („water en lucht in industria liserend Nederland") bij de leden van het departement Zeeland inleiden. Dit congres zal op 10 en 11 juni in Den Haag worden gehouden. W1ALSOORDEN De zeehengelclub „De Vogel" reed per autobus naar Oos tende, waar een dertigtal leden deel nam aan de 4e Grote International Zeehenjgelwedstrijd in die Noordzee. Over het algemeen werd er zeer weinig vis gevangen en in totaal waren er 7l deel nemers van de 500, die een vis kon den vangen. Geen enkel lid van ,,De Vogel" ving een vis en ook bij het ver loten van een tiental prijzen waren zij niet bij de gelukkigen. Alleen Jos Goos- sen haalde een bot boven water, maar deze bleek buiten eén haak van zijn vistuig ook nog een haak van een buur man, een visser uit Boulogne, ingeslikt te hebben. Om deze reden werd deze bot aan niemand toegewezen. Bij deze hengelwedstrijd deed zich nog een ern stig ongeval voor. Bij het inwerpen van zijn vistuig trof een deielnemer een kijk lustige vakantieganger uit Namen in zijn oog met een der vishaken. Deze onges lukkige moest zijn oog missen. 'Van een onzer verslaggevers) 's-HEER-ABTSKERKE. De gemeen te 's-Heer-Abtskerke zag er gisteren feestelijk uit. En daar was alle reden voor. Men haalde namelijk de op 11 mei tot burgemeester van 's-Heer-Abts kerke, Nisse en 's-Gravenpolder be noemde jhr. mr. L. P. Quarles van Uf- ford in. Deze volgde burgemeester J. D. Jan sen op. s'-Heer-Abtskerke genoot daar mee de primeur, want vandaag en mor gen zullen respectievelijk Nisse en 's- Gravenpolder hun nieuwe burgemeester installeren. De bijzondere raadsvergadering werd gehouden in het verenigingsgebouw .Irene" ,dat eivol was. De waarnemend burgemeester, wet houder M. H. van Liere. installeerde jhr. Quarles van Ufford tot burgemeester van 's-Heer-Abtskerke met het omhangen van de ambtsketen. Met het overreiken van de hamer droeg hij de leiding van de vergadering over. ,,Ik zal mij met al het enthousiasme, dat in me is, met ernst en nauwgezet heid ,aan mijn taak wijden", zo zei de geïnstalleerde eerste burger van 's-Heer- Abtskerke. Burgemeester Quarles van Ufford toonde zich een voorstander van regionale samenwerking. „Wij moeten ons werk hier zien", zo richtte hij zich tot de gemeentaraad, „speciaal gericht op de huidige na-oorlogse generatie en de na ons komende generaties." Hij hoopte verder op de steun van de bevolking. Een hele rij van sprekers uit het ge meenschapsleven van de Bevelandse ge meente feliciteerde vervolgens de nieu we burgemeester met zijn eerste ge meente. O.m. spraken wethouder W. Vie- veen van de gemeente Woudrichem, waar burgemeester Quarles van Ufford de laatste werkzaam is geweest als se cretaris, en jhr, drs. P. Beelaerts van Blokland, burgemeester van Wolphaarts dijk, namens de nabuurgemeenten. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG. De V.V.V. Middel burg wil in samenwerking met de Streek- verbeteringscommissie een aantal toe ristische excursies naar landbouwbe drijven ca. op touw gaan zetten. Hiertoe zal op dinsdag 22 juni een proeftocht worden gehouden. GOES Goese lyceum, afd. m.m.s. A. G Beenhakker. W.J. Dingerrianse, U- F.M. v.d. Have, K. v Hoorn, allen uit- Goes, M de Jonge, 's-Heer Arendsker- KE. J. Lacor, Yerseke, A.P. de Looff, Kortgene, C.M-W. Nieuwenhuyze en A. M. den Ouden, beiden uit Goes. GOESOhr. lyceum voor Zeeland. Gymnasium-AB. Koole, Sint-Laurens, mej- N.M. Koole, Goes, mej K.K. de Regt, Biezelinge, mej. PV. Teutscher, mej. R.E. Vermeer, beiden Goes. Gymnasium-B: W. Geene, J.M. Karei- se, mej, K.N Paauwe, LM.D- de Viet, allen uit Goes, W. Wattel, Middelburg. TERNEUZEN Handelsavondschool. A.J. van Es, Hoek, M.E.J. Hamelihk, P-L.J-C. Hamelink. beiden Terneuzen, H.J.C. Herrebout, Hoek, K. Leemhouts, C.E. Loof, beiden Terneuzen, mevrouw M.D.K. Mieras-van Es, Axel, C. Moe- liker, Terneuzen, J. Oele. Zaamslag, me. vrouw M-J. van Swaal-Weststrate, (met lof), H. Verboom, M. Witte, allen Ter neuzen. Gymnasium Wernhoutsburg Gym nasium A: Arets L. G., Brunssum; Ter Braak J. G. M., Haaksbergen; van Erck L. C. J.. Zundert; Frijters, P. J. M- Roosendaal; Hulshof W. D. G. Lichtenvoorde; Kool J. Sijbekarspel; Laseroms J. C G. Zundert; De Schep per G- J. Terneuzen. Gymnasium B: De Rijk L F. Bosch- kapelle; de Theije P. C. J. I'erhole. Morgen donderdag 3 juni. Hansw««rt 5.19 en 17.39 uur, Terneuzen 4.40 e" 17.01 uur, Vlissingen 4.07 en 16.32 uur, Wemeldinige 6.11 en 18.35 uur. OOSTBURG Gemeentehuis 19.30 uur Raadsvergade ring. Ledel Theater 20 uur Het vrouwtje van Staveren en Bazuinen om Jericho. VLISSINGEN Strandhotel 16 uur Jaarvergadering de partement Zeeland Mij. voor Nijver heid en handel. GOES De Korenbeurs 14.30 uur Bijeenkomst Instituut voor Bestuurswetenschappen. De Landbouw 14 uur Ledenvergade ring Wolfederatie Zeeland. Schuttershof 10 uur R.-k. onderwijzers dag. BRESKENS Wijkgebouw 19.30 uur Jaarverg. Wit Gele Kruis. ANTWERPEN K.V.O. 20 uur Polenbloed.

de Stem | 1965 | | pagina 2