Gert Timmermans' fans zijn 65 jaar en ouder SPELDJES! K PROGRAMMA'S RADIO EN T.V. Donald Duck ONVERWOESTBARE GRIJZE HAREN Zweedse documentaire KARDINAAL ALFRINK EREDOCTOR Ouwe hap Danielson filmde eiland in loop der seizoenen Cassius H Ik houd van oude mensen ze zijn zo hulpbehoevend Ccdm ORT UNSTNIEUWS t*onnohluivor In Gronau ontdekt Provinciale herindeling Beste mijnheer Engelse t.v.-show met bekende artiesten C. de Kort exposeert in Willemstad MILANEES (31) V adermoordenaar krijgt 22 jaar Mr. A. Baron van Voorst tot Voorst overleden SPELDJE Wilde Churchill kernbomoorlog Naar Indiana Atlas-raket met „surrogaat'' ruimtevaarder geëxplodeerd VOOR WIE GEZELLIG WIL FRITUREN Belcrum-Garage vraagt >ueds aaiirijdmgvrlje auto's v.a. 59 te koop. Min. Kanstraat 16-20, Breda, iel. 01600-39870. X Ford Taunus 12M 1964, 10.000 km. f 4300.-; Fiat 1500 1964. niet van nieuw te ondersch.. 1 5600.-; Ford Taunus 17M 1961. als nieuw f 3300.-; Ford Tau nus 17M, prima wagen, 2250,-; Opel Caravan 1700 1961. als nieuw, f 3000.-; NSU Prinz 1963 prima en mooi f 3050.-; Volks wagen Combi-busje, prima st. f 2050.-; Volkswagen Pick-up, prima staat f 1050,-; Volks wagen t.m. 1960. v.a. f 750,- t.e.m. f 3000.-; V.W. kampeer- busje, prima staat, f 1250,-; Ruilmotoren voor V.W. en O- pel Rekord v.a. f 285.-; Uni- mog Mercedes diesel, trek kers. in prima staat met ge reviseerde motoren, f 3500,- en f 4500,-; Unimog Mercedes ben zine. trekker, zeer geschikt voor takelwagen o.i.d., als nieuw f 6000,-; Hanomag die sel vrachtwagens, prima staat, f 1050,-; Geveei-de onderstellen met wielen en banden voor aanhangwagen of caravanbouw f 75,-. Ook 's zaterdags tot 6 uur geopend. N.V. Willem Ap pels, Blauwehandstr. 2, Bergen op Zoom, tel. 01640-4380- T.k.a. Citroen 2 C.V. '62, tegen elk aannemelijk bod. Dr. Mol- lerlaan 75, Roosendaal, telef. 459.X Wij zeggen het en wij doen het. 10.000 km of drie maanden ga rantie, ook op het arbeidsloon. Vraagt cliënten die reeds bij ons kochten. Keuze uit meer dan 100 stuks. Hier enkele van onze typen en merken: V.W. 1500 S 1964 en '65; Opel Kapi- tans 1960-'61. Opel Rekonds 1958-460-'61; Opel Caravan 1959- 1961; Taunus 17M I960; Tau nus 12M 1962; Renault Dau- phine 1961; V.W. de Luxe '55- '57-'58-'61; in vracht en be stel ook een grote keuze. En nog vele andere typen en merken op gebied van luxe. Ook nog verscheidene typen en merken voor ..zelfsleutelaars". Voor een goede gebruikte auto is en blijft A. v. d. List en Zonen. Breda en Teteringen. - Zaterd. en zondags geopend. Oosterhoutseweg 137, 01691-369 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 29 MEI 1965 llw adres voor gebruikte V. W.-bestelwagens en -busjes is en blijft; A. v. d. List en Zo nen Breda en Teteringen, tel. 01600-31446 en 01691-369. Rilev- en Wolseley-dealer voor Breda. R'daal, B. op Zoom en omstr., Tholen en St.-Fhilips- land N.V. Automobielbedrijf Bergen op Zoom, Glymesstr. 7, tel. 01640-3503. B. o. Z. X Steeds goede gebruikte auto's met volledige garantie. Iiur. en financiering. Garage v. Kaam B. o. Zoom. tel. 01640-4775. X Voor een betrouwbare gebruik te auto is het adres; Autohan del Toon Gij zen, Dreef 103, Breda, v.h. Prineenihage tel,. 33346. Opel Rekord '63; Fiat 500 '61; Opel Rekord '59; Sim- ca Beauldeu '58. spotprijs; Daf de Luxe '60; Daf de Luxe 750 '62; Simca 1000 '63; Renault Major '63: Consul '57, spotpr.; Cortina '63; Opel Rekord '58, met radio; Austin A 95, West minster, '58, spotprijs; V.W. de Luxe '63. '62: Fiat U00 '61; Fiat 500 '60; Taunus 12M '57; Spotprijs, Morris Minor '60, be_ stel, spotprijs; Bedford die sel. '62. 7500 kg. kent.bew.; Vauxhall Victor Super '59; D. K.W. 1000 '62; Austin Type A 40 Saloon '63. 18.000 km. als nieuw. In- en verkoop. Volle dige garantie en financiering. Zondags geopend. X Simca 1500 '64, V.W. 1500 '63, 2 V.W.'s 1290. '60, '63; Fiat 1500 '62. Fiat '61, Opel sta tioncar '62. Fiat llOO D '63, Gordini '61. Mercedes diesel 190 D '59. Alles onder garan tie. Betaling te regelen. Gara ge Schijvenaars. Lange weg 8- 10. Kruisland. Tel. 457. Automobielbedrijf M. v. d. Klundert. B.M.W.-deaJer voor 3.O.Z. e.o., eiland Tholen. oiedt u door inruil verkregen auto's aan: '64 Ford Taunus 17M: '59 Citroen 2 C.V.; '61 Renault Gordini; '61 Fiat 500: *63 D.K.W. Junior; '60 Fiat 21C0; '61 Daf de Luxe; '63 Austin 1100; '63 Mercedes 220; '60 B.M.W. Luxus: '64 B.M.W. Luxus; '64 B.M.W. 1500; '56 V.W.; '64 D.K.W. F 102. Een- drachtsweg 13, Tholen, telef. 01660-440- Vert. J. Schaven, B. op Zoom, tel. 01640-4225. Bcrini blijft de beste bromf. De Beer blijft het beste eer- vice-adres; Gastelseweg 145, Roosendaal, tel. 4419. T.k. nestje zw. dwergpoedel- tjes met 'stamboom. Mevrouw Clemens Bredaseweg 602 tel. 72475. café Dongewijk, Tilburg. Lakzwart tfcy. en dwergpoedel- tjes, sneeuwwittte dwergkees- jés, dwergpinchertdes en lang haar, teckels. Dierenpension ..Het Laagveld" Haagveldse- str. IA, achter comm. kazer ne, R'daal. Dieseltrekker Güldner, 20 pk met ploeg en maaibalk (als nieuw).Cockshuit trekker 24 pk met hefinr., luchtbanden wagen 5 ton. Fa. Hectors, Wouw tel. 01658-325. 017017. Voor Merkkuikens „Shaver" Starcross maar één adres: Fa. A. C. Laurijssen. Maalkant 5, UUcoten, tel. 04249-243. ■eer 1)60. Bestel nu reeds voor direct of later uw draineerbuizen me! of zonder kraag, zodat u ze OP tijd heeft. Ook leveren wij plastic draineerbuizen of gjèSr vlies franco door geheel Ne derland. J. G. Sneep Dzn. Kon. Wilhelminalaan 2, Willemstad, tel. 01687 - 380. Te koop motor rugspuit. Jas pers, Leeuwerikstr. 10, St.-Wil leb rord. Grote kermisschietingen bij G. Lijbaart. Hulst. Zat. 29 mei. vooruit 5o,-. Inl. 3.10. Ter. 2.50. Zon. 30 mei vooruit 90,-. Hoge vogel 20,-. Zij vogels 12.50. 1® prijsvogels verh. met 2.50 2® prijsvogels verh. met 1.-. 4.-. Ter. 3.-. Kosten 15. Beide schietingen begin 3 uur. Het W' stuur scc. „Graauwe Poort Grote Gaaibolling op zon. 3® mei bij P. de Waal. Hengst dijk. Beg. 4 uur. Ziekenhuisverzekering, leef tijdsgrens 100 jaar, ongeacht kwalen. Assurantiekantoor 3?' H. Vijgeboom. tel. 04179—1B®8' Cadzand. 1500 [pel §700 1200 >62; R8 In- te O- l.ord lan- J?re- l'rin- de ■end Algemeen handelsbureau C. Huisoon, Van der Biltlaan.43* Kapelle tel. 01102-294. lnujJ" tingen, controle en bijhouden boekhouding behandeling oe- la^tigzaken incasso en inaor- maties. Bedevaart J3 juni. KopKapeh Oostakker. Kortrijk. Jos van Hecke Hulst. Schieting zon. 30 mei b*j de Kind, Kapellebrug. Grote kennisschieting bij S* Blommaert, Stationsweg 5 Hulst op zat. 29 mei. Beg- uur. Geld om geld. Gratis ker en f 10.-. Zon. 30 2 wippen. Hoge vogel f vogei f 6.-. 30 prijsvogels vern. met f 1.-. Inl. 2.50 per wip- Ter. f 2.-. Beg. 3 uur. Wilt u ook 10-15 proeent ren dement maken? Inlichting* Nederlands Beleggings trum, Oegst geest. Emmal»®n 59. telef. 01710-50564. Baby's luieren liet liefst in plasticbroekjes S.G.A. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM Mooie Gert heeft het toch maar weer gefikst: zijn derde gouden plaat en zyn eerste in onvervalst, zy het zeer dun platina. Meneer Tim merman vraagt of het zo goed is. Stralend en zelfverzekerd zit hij nu tussen zyn ouders: links van hem zijn vader, ex-spoorwegbeambte, die indertjjd van een salaris van 60 gulden per week zijn peperdure muziekstudie heeft gefinancierd rechts zijn nagelbijtende moeder by wie hij vlak voor het vertrek uit Enschede nog even gauw de radio heeft aangezet om het fameuze lied over de schommelstoel te horen. „Ze heeft zacht gehuild", stelt haar zoon achteraf tevreden vast. „Moeder is al even gevoelig als ik. En muzikaal. Ze heeft jaren lang in koortjes gezongen". In bliksemtempo heeft hy zich opgewerkt tot de matador der onverwoestbare, grijze haren met tienduizenden fans, die een gemiddelde leeftijd hebben van67,3 jaar (Advertentie) „Ik heb een fan, een kras, oud baasje, dat door zijn dochter is verbannen naar een zolderkamer. Zijn vrouw is gestorven en hij heeft alleen nog een gammel pick- upje, waarop hij de godsganselijke dag mijn lied van de grijze haren draait. En op de ombouw van zijn bed staat een foto van mij. Gert Timmerman. Tegen iedereen zegt ie: „Dat is mijn zoon". Nou moet je eens eerlijk zijn: welke jongen van 29 jaar, zonder gebrek, zonder 'geestelijke afwijking, krijg je zo gek om een liedje voor de oudjes te zingen? Ik heb het gedaan, omdat ik wat in ze zie, omdat ze wat doen. Kinderen en oude mensen hebben datzelfde hulpbehoeven de dat me ontroerd. Ik zou ook een enor- (Advertentie) me padvinder wezen, want ik kan geen bejaard vrouwtje zien oversteken zonder haar een arm te geven. Dat heb ik van nature. Noem het sentimenteel, maar ik ga me er toch niet voor schamen. Ik ben nu eenmaal gevoelig en om het succes van een ander kan ik bijvoorbeeld spontaan huilen. Niet, omdat ik de pest in heb, maar omdat ik het fijn vind. Ik ga ook nooit naar mooie, gevoelige films, expres niet want dan weet ik vaii tevoren dat het hommeles is. Maar ik ben helemaal geen ouwerwetse kerel, die met sloffen aan zijn ouders staat op te vrijen. Ik ben een enorme fan van de Beatles en dat nou niet zozeer vanwege die lange haren, maar omdat ze een nieuwe stijl hebben geïntroduceerd. Ik bespeel negen instrumenten, van piano, via klarinet, drum, hobo, en sax tot fluit. Ik heb zelfs twee jaar bij de Koninklijke Militaire Kapel gezeten, maar daar was ik geen type voor. Goed, we hebben er een hoop gelachen, maar toch meer ellende gehad. Je stond ijskoud met je klarinetje bij twintig graden vorst op het bordes van paleis Soestdijk te fiede len. Kijk, dat noem ik geen musiceren meer. Ik was trouwens te veel showbink om die militaire poespas te kunnen prui men. Je weet wel: ik hield van veel vet in mijn haar en het moest ook een beetje langer zijn dan in het dienstvoorschrift stond en als klap op de vuurpijl had ik ook nog een snorretje gekweekt. Ik was er ook altijd bij, wanneer er on der officiële diners moest worden ge speeld. Bij het staatsiebezoek van keizer Haile Selassie zat ik bijvoorbeeld met mijn cello in het paléis op de dam. Ei genlijk was het niet eens mijn eigen cel lo, want die had de dag tevoren de geest gegeven. Ik zat in de weekdienst en was 's avonds doodmoe thuis gekomen van een concert. Ik legde mijn cello onder mijn bed, kleedde me uit en zakte vervolgens dwars door mijn matras ^heen. Weg cello ik durfde het thuis niet te vertellen, want vader had hem net voor 900 gulden gekocht. De volgende dag ben ik meteen naar die zaak gegaan en daar heb ik een TRICOT In uw blad is brede aandacht ge schonken aan de herindeling der ge meenten in Zeeland, vooral aan de re cente plannen in dit opzicht voor Zeeuwsch-Vlaandereu en wel in het bijzonder aan het drie-genueenten-plan. Het valt mij echter op dat er in overheidskringen steeds sprake is van .kleine gemeenten die een voldoende basis missen, om him taken naar be horen uit te voeren". Het is niet te ontkennen dat derge lijke gevallen voorkomen, doch het treft mij steeds weer dat men in deze niet verder kijkt dan de gemeenten. Dit zijn de kleinste b e stuur se enhed en. Doch hoe staat het met de grotere be- stuurseenheden, n.l. de provincies? Bestudering van de situatie der pro vincies is m.i. nog belangrijker dan die der gemeenten, al mogen de gemeen ten in dit opzicht niet verwaarloosd worden. En dan valt het op dat er drie zeer kleine provincies zijn, wat betreft het inwonertal, n.l. Zeeland, Utrecht en Drente. In de Middeleeuwen had men grote re bestuurseenheden dan tegenwoordig (bijvoorbeeld hadden Holland en Zee land één graaf), doch na de tijd der Bourgondiërs heeft men een deling gekregen in kleine eenheden. En deze belemmeren in de huidige tijd met haar snelle verbindingen en stormach tige ontwikkeling, de ontplooiing van de aanwezige krachten. Mijns inziens zouden voor de heden daagse ontwikkeling vier provincies in Nederland voldoende zijn, n.l.; 1 Noord-Holland. Zuidholland, Zee land. 2 Noord-Brabant,. Limburg. 3 Utrecht. Gelderland, Overijssel. 4 Friesland. Groningen, Drente. Als centrale plaatsen, die ais provin ciale hoofdstad in aanmerking kunnen komen, zie ik resp. Rotterdam, Eind hoven, Deventer en Groningen. Zeer zeker komen bij een dergelijk rigoureus verdelingsplan bepaalde be langen van steden en personen in het gedrang, doch hierdoor mag de over heid zich niet laten leiden. Het gaat erom de snelle ontwikkeling van ons land bij te houden en in joede banen te leiden. Provincies mogen hierbij niet remmend werken, doch moeten deze ontwikkeling stimuleren. AXEL D. J. OGGEL Ik schrijf u een stuk voor papier voor uw pen n.l. de Rolling Stones - The Beatles. Dat die jongen schreef dat The Beatles verdreven waren dooi de Rolling Stones of The Seeks is niet waar, maar n.l. door de Yarbrras. Ik vind de platen van de Rolling Stones machtig maar die van Teh Beatles vind ik waardeloos behalve Rock en Roll Music. Ik vind „Ticket te Ride" een kleine imitatie van P. J Proby voor die onnozele geluiden die er de Beatles bijgemaakt hebben. En ,,Yes it is' is te traag voor de Beat les. want de Beatles moeten het van tempo hebben, en dat heeft deze plaat niet. The Rolling Stones hebben het met langzame platen maar een enke ling gaat op tempo. Ik ben en blijf Rolling Stones fan. ULVENHOUT GERARD VAN ROOY cello voor één avond geleend, want er moest toch voor de keizer worden, gefie deld. Ik zie het nog voor me. Ik stap met dat ding op de fiets, neem op het einde van de straat de bocht te krap en gelijk zit ik met het boveneinde van mijn ge leende cello tussen de spaken. A-lsof het een lucifer was. Schade 290 gulden. Va der heeft nog de rekeningen. Ik ben na de dienst Duitsland inge trokken en daar hebben ze me als zan ger ontdekt. Ik weet nog waar ook: in Gronau. Ik zong voor de grap een liedje, want ik ben in hart en nieren en musicus. In Gronau dacht ik trouwens, dat ze me wilden bedonderen, want ik kon me niet voorstellen, dat de wereld op Gert Timmerman had zitten wachten. Ik was zelf een grote fan van Freddy Quinn, maar daar ben ik later helemaal van ge nezen. Hij heeft een fijne stem, daar gaat niks van af, maar voor de rest is het een oervervelende jongen. Ze noemen hem trouwens niet voor niks in Duitsland de „Heimkweler". Die jongen is nergens met zijn hart bij en hij heeft zoveel geld ver diend, dat hij finaal naast zijn schoenen is gaan lopen. Hij is opgeveerd. Gert Timmerman want in de verte nadert grijnzende Louis Amstrong in een kluwen van beheerste bewonderaars. Satchmo weet nauwelijks, waar het over gaat. Hij dacht aanvanke lijk, dat een vrijgevig platenbaas je hem een gouden plaat wilde uitreiken, maar hij vindt het best dat te elfder ure de rollen zijn omgedraaid. Satchmo vindt alles best, want hij heeft de poen toch al binnen. Dertigduizend gulden in de bin nenzak van zijn lichtgewicht colbert. Daar wil je wel een gouden plaatje voor aanreiken: „Oh boy, dat is erg fijn voor jou". Organisator Ben Essing staat on dertussen al met de volgende schijf te wachten, want Gert is een jongen, die oorzingt, als hij eenmaal begonnen is. Armstrong grijnst van oor tot oor, van kruin tot kin: „Oh boy, nog een van plati na ook. Dat is ook erg fijn voor je". Nog één keer omhelst armstrong de zanger die hij twee minuten geleden voor het eerst in zijn leven zag. Zijn vaderlij ke hand drapeert hij beschermend om de smalle schouders van Gert. Er springen lachbarstjes in zijn flexibel rubberen ge zicht. Satchmo schatert. Gert ook, mijn liefje wat wil je nog meer? Ja, speldjes-regen bij Celwa pro- dukten. 2 garantiezegels van het zelfde produkt opsturen en u krijgt een speldje van dat produkt. Er zijn 5 Celwa produkten met elk 'n eigen speldje! B.v. CELWA KEUKENROL, dè keukenpiet. Gemakkelijk en sterk. kenmerk voor kwaliteit HILVERSUM Vorig jaar werd de do-1 gebeurtenissen gedurende de uitbundige cumentaire van de Zweedse televisie, ge- «vi^de wemoedig^herfst ende titeld „Een eiland m de loop der se,zoe" van de lente en de terugkeer van het le nen" met de prix Italia 1964 bekroond. ven. De NTS zal deze film op de middag^van Jo Stafford, Rosemary Clooney, Mei Torme, Edd Dyrmes en Robert Morley werken mee aan het Engelse sihowpro- gramma Four seasons (de jaargetijden) dat de NTS zondagavond 30 mei van 21.15 tot 22.05 uur op Nederland 2 uit zendt. De show bevat een caleidoscoop van composities, die lente, zomer, herfst en winter tot onderwerp hebben, zoals ,,in the good old summertime". ,,june is bursting out all over", autumn lea ves", „singing in the rain", „by the fi reside", „april showers" en spring, spring, spring". eerste pinksterdag van 16 tot 17 inir uitzenden. Slechts één man, namelijk Bertil Da nielson heeft deze documentaire gemaakt en samengesteld. Hij verbleef met zijn echtgenote en in gezelschap van zijn hond Mick vele jaien op het voor de Zweedse hoofdstad Stockholm gelegen eilandje Trulsör. Hij koos voor zijn documentaire, waarin hij de loop der seizoenen op het eilandje vastlegde, de periode van lente 1962 tot lente 1963. In die tijd had hij nog 2 kostgangers namelijk het jonge vosje Lottie en de als vondeling aangenomen duif Kay. Met de camera volgde Danielson deze familie in samenhang met de wisseling der seizoenen en de komende en gaande dieren en planten, zoals eenden, ganzen, kikvorsen, zee-arenden, spinnen, hazen, wilde orchideeën enz. De geïllustreerde pagina's van het jaar werden zó zorgvul dig omgeslagen en van commentaar en ge luidseffecten voorzien, dat het resultaat niet zo maar een plaatjesboek is gewor den, maar een harmonische cyclus van De Zweedse televisie zond de film oorspronkelijk in elf afleveringen uit. La ter werden de voornaamste onderdelen tot een geheel samengevoegd en daaruit werd weer een film van een uur samen gesteld. Het is deze verkorte filmversie, welke met de Prix Italia werd bekroond en nu op eerste Pinksterdag wordt uitge zonden. Kijkers die Nederland 2 kunnen ontvangen, zullen zich deze t.v.-film her inneren van een vertoning in de decem bermaand van het vorig jaar. De derde aflevering van Ene Nachtegaal komt vanavond op het eerste scherm om 20.20 uur. Deze aflevering heet Jongens van de oude hapen daarin heeft Joop Doderer natuurlijk weer de groot ste mond. WILLEMSTAD Zaterdag .5 juni zal in de kelders onder het raadhuis door de burgemeester een expositie geopend worden van de heer C. de Kort, alhier De schilder hield reeds meermalen een expositie in de raadskelders van het gemeentehuis. Hij schilderde H.M. de Koningin, die voor hem poseerde. Verder maakte hij diverse portretten van industriëlen en burgemeesters. De expositie bevat olieschilderijen, aquarellen en etsen. De kunstschilder exposeerde veel, o.a. in Brussel, Ant werpen, Kopenhagen, Frankrijk, Duitsland, Den Haag, Amsterdam en Tilburg. De tentoonstelling is geopend van 5 juni tot 11 juli; in deze periode wordt het 400-jarig bestaan van Willemstad gevierd. AMSTERDAM Voor de openingsvoor stelling (maandagavond 14 juni) van de internationale filmweek in Arnhem zal een nieuwe Amerikaanse film Once a thief (Niemand ontkomt zijn noodlot) in première gaan. Ralph Nelson is de regisseur en o.a. de maker van Lilies of the field, waarin Sidney Poilier speelde. De hoofdrollen in Once a thief worden gespeeld door Alain Delon, Ann Margret, Van HefLin en Jack Palance. AMSTERDAM Onder auspiciën van de Sticusa vertrekt de acteur Maxim Ha mel in oktober naar de Nederlandse An tillen, waar hij twee jaar hoopt te blij ven en leiding zal gaan geven aan het toneelleven op Curasao en Aruba als opvolger van de regisseur Peter Holland die begin augustus naar Nederland te rugkeert. DEN HAAG De vorig jaar ingestelde EMS-cultuurprijzen voor muziek, beel dende kunst en dans zullen dit jaar worden toegekend aan fluitisten, beeld houwers en dansers. De prijzen zullen worden uitgereikt op 27 november in de Kurzaal in Scheveningen, tijdens het zogenaamde EHS-cultuurfeest. Het cul- tuurfeest, dat vorig jaar in het teken van de Frans-Nederlandse betrekkingen stond, staat dit jaar in dat van het 60- jarige Residentie-orkest, dat een halve eeuw lang heeft meegewerkt aan het traditionele zomermuziekseizoen Scheveningen. DEN HAAG In het Rijksmuseum Meer- manno-Westreenianum museum van het boek, in Den Haag heeft dr. J. Husker, chef afdeling kunsten van het ministe rie van O. en W., de eretentoonstelling geopend van het werk van de ex-uit gever en drukker van boeken, de heer A. A. M. Stols, die 65 jaar is geworden en in Spanje woont. Alexander Stols behoort tot „de grote vijf" tot wie ook gerekend worden de letterontwerper S. H. de Roos, de idealist en aestheet, mr. J. F. van Rooijen, de typograaf Jan van Krimpen en de drukker Ch. Nypels. Stols was de jongste van de vijf en is thans de enige overlevende.. MILAAN (U.P.l.) In Milaan is de 31-jarige Egidio Santato, die i11 195® hon derd schoolkinderen en drie onderwijze ressen in gijzeling hield, veroordeeld tot 22 j. en 8 maanden gevangenisstraf wegens moord op zijn vader en ille gale begrafenis van diens stoffelijk over schot na verbranding. Francesco Cacciamali die door Santa to van de moord op zijn vader was be schuldigd, werd vrijgesproken. Santato en zijn oudere broer Arturo allebei geestelijk onvolwaardig hielden op 10 okt. 1956 in het dorp Ter- razzano nonderd schoolkinderen en drie onderwijzeressen onder bedreiging van vuurwapens in gijzeling. Ze werden ge wond en gevangengenomen na een be leg van zes uur door de politie. De ar beider Zennaro werd door de gebroeders doodgeschoten toen hij probeerde de kinderen te ontzetten. Egidio Santato heeft een poosje in een inrichting gezeten, mahr werd daaruit ontslagen enige tijd voor het gedeelte lijk verbrande lijk van zijn vader werd gevonden op 15 november 1962 in een akker. Egidio bekende de moord aan vankelijk, maar wees later Cacciamali aan. Deze had evenwel een waterdicht alibi. Het hof nam als Santato's drijfveer aan dat hij bang was dat zijn vader hem naar de inrichting zou laten terug brengen. ROTTERDAM (A.N.P.) -- In Rotter dam is op 84-jarige leeftijd overleden mr. A.E. Baron van Voorst tot Voorst, van 1925 tot 1946 met een onderbreking in de oorlogsjaren, commissaris van de koningin in de provincie Overijsel. De begrafenis geschiedt dinsdagmiddag 1 juni op het kerkhof van de H. Land stichting te Nijmegen na een rouwdienst in de morgenuren te Rotterdam-Hilli- gersberg. (Advertentie) tijdelijk met 1 JAARGETIJDE Uit serie van 4 Bij tube van f 1.- De heer Cassius Clay heeft Aus opnieuw gewonnen. In één minuut sloeg hij ene Sonny Liston tegen de vlakte, en daarvoor waren dan dui zenden mensen uit hun bed gekomen. Je kon het namelijk op de televisie zien, als je de wekker op drie uur zette. Dank zij Early Bird kon je aanschouwen hoe die mep aan Sonny verkocht werd door Cassius, die evenzeer een verschijnsel des tijds is aan die kunstsatelliet die ons in staat stelt over de oceaan heen te kijken. Nu is Cassius, vreest hij zelf, uit geslagen. Er is niemand meer in de hele wereld die hem aan kan. Dat is een opwindende gedachte, lijkt me, maar tegelijkertijd een benauwende. Je kunt namelijk niet meer hogerop. Je bent uitgepraat. Cassius, een intelligent man, laat zich daardoor niet ontmoedigen. Hij vindt het bijzonder plezierig de groot ste bokser ter wereld te zijn. Oven- gens wil hij nog wel doorknokken. Hij heeft daartoe de blik naar de kos mos gewendNu de aarde aan zijn voeten ligt, uitgeteld, zoekt hij nieu we tegenstanders op andere planeten. „Laten we naar Cape Kennedy gaan en in de ruimte gaan zoeken naar iemand die het tegen mij op durft te nemen", aldus ongeveer heeft de kampioen zich uitgelaten. Dat is een uitstekend idee. Laat men Cassius in een doeltreffend wer kende raket stoppen en hem naar een verre planeet zendenliefst een héél verre, zodat we hem van daar af niet meer kunnen horen roepen. Hij heeft namelijk nogal een rijkelijk grote mond en ik maak me sterk dat de afstand tussen de aarde en een buur- planeetje voor zijn gekwaak geen grote hinderpaal zou vormen. Neen, men zoeke een geschikt he mellichaam op, een eind uit de buurt, en met een redelijke kans op het be staan van een bijzonder groot en sterk uitgevallen menselijk wezen, dat gek is op boksen. En laat ons dan ho pen dat Cassius daar van die pla neetwezens een zó ongenadig pak op zijn donder krijgt dat hij, weer terug gekeerd naar de aarde, van zijn le ven geen mond meer open durft te doen. PRAET-MAECKER NEW YORK (Reuter) James Far ley, een vooraanstaand Amerikaanse de- lin Roosevelt, heeft verklaard in 1947 mocraat en belangrijk man onder Frank- uLt de mond van sir Winston Churchill gehoord te hebben dat deze, wanneer hij zijn zin zou krijgen, de Russen met het volledige kernwapenarsenaal wilde aanvallen, als zij zich niet binnen negen tig dagen uit Europa terugtrokken. Toen Churchill deze uitlating deed, zat hij niet in de regering. Hij was toen leider van de conservatieve oppositie. UTRECHT (KNP) Kardinaal Alfrink vertrekt dinsdag 1 juni naai' de Verenig de Staten om het ere-doctoraat in ont vangst te nemen, dat de universiteit var Notre Dame, Indiana, hem heeft aangeb' den. De kardinaal zal op pinksterzoncr-. (6 juni) bij de afsluiting van het acade miejaar voor de universiteire gemeei: schap van Notre Dame een pontifical hoogmis celebreren en de predikatie hou den. Tijdens zijn verblijf in Amerika brengt de kardinaal ook een bezoek aar de universiteit van Harvard, waar o.a prof. Obermann uit Utrecht, waarnemei bij het tweede Vatikaanse concilie doceert en aan de Manninger Foundation in Tope- ca, een wereldbekend studiecentrum voor psychologie, psychiatrie en pastoraal, waar een van de priesters van het aarts bisdom Utrecht zijn studies Voltooit. Tevens zal de kardinaal zijn collega's Spellman van New York en Cushing van Boston ontmoeten. J23156789 Horizontaal: 1 zenuwtrek - deel van de h. mis; 2 boom; 3 haal in een touw; 4 ge zonken schip - drank; 5 paling - kunstprodukt; 6 bergplaats - slechte vrouw; 7 knaagdier; 8 gebergte in Rusland; 9 etensrest - bezittelijk voornaamwoord. Vertikaal: 1 bekende motorraces - zwakke plek in het ijs - pers. voornaamwoord; 2 pracht; 3 cilinderinhoud (afk.) - indien - ons inziijs; 4 ieder - deel van een trap; 5 politieke partij - vaar tuig; 6 overschot - bevel; 7 daar - plaats van eeuwige straf - soort on derwijs; 8 keukengerei; 9 rund - Europeaan - naschrift. 'sd - isa - so g liaiasï 8 :oi - pq - J» :e;e - ;SOJ 9 - npo g isarj - iqa Jjo - sje - OD g ïRnsjd z '.2n - 5TB/A - 94 I 'V&A 'stro - qaipi 6 '\*&o 8 i -;ais - g 's;a - c '.aaqt - qexM f isni k tJ»poD 1 Jopajo - op 1 'joh iluisso[do Zaterdag 29 mei HILVERSUM I 402 m Nieuwsberichten en mededelingen zijn te beluisteren om: 7.30, 8.30, 12.30, 19.00, 22 30 en 23.55 uur. Populaire muziek: 8.00, 12.03, 12.55, 15.00, 16.40, 20.35 en 21.55 uur. Klassieke muziek: 7.05. 19.35 en 23.15 uur. Documentaire of klankbeeld: 15.30 uur. Sportuitzending: 14.30 (Olympia's Tour) en 16.30 uur. Jeugdprogramma: 13.15 uur. HILVERSUM II 298 m Nieuwsberichten en mededelingen: 7.00, 8.00, 11.00, 12.27, 13.00, 16.00, 18.00, 20.00, 22.30 en 23.55 uur. Populaire muziek: 7.20, 8.10. 10.10, 13.20, 14.15, 16.02, 18.20, 19.30 en 22.45 uur. Klassieke muziek: 9.10, 16.00 en 21.10 uur. Hoorspel: 20.05 uur (Tobias vraagt). Sportuitzending: 12.30 en 22.40 uur. BRUSSEL VLAAMS 324 m Nieuwsberichten en mededelingen: 12.00, 12.23. 13.00 uur en verder om het uur. Populaire muziek: 12.03. 12.30, 13.20, 16.26. 18.52, 19.40 en 23.05 uur. Klassieke mu ziek: 17.30 uur. Sportprogramma: 18.28 en 18.45 uur. Hoospel: 15.15 uur. Zondag 30 niei HILVERSUM I 402 m Nieuwsberichten en mededelingen: 8.00, 9.45. 12.30, 20.00, 22.30 en 23.55 uur. Po pulaire muziek: 15.05 (Marathon), 20.15 en 22.15 uur. Klassieke muziek 12.20, 14.00, 18.00 en 20.40 uur. Hoorspel: 21.30 uur (Moord in de Spuistraat, deel 2). Sportuitzending 15.05 uur. HILVERSUM II 298 m Nieuwsberichten en mededelingen: 8.00 13.00, 17.50, 20.00, 22.30 en 23.55 uur. Po pulaire muziek: 12.30, 13.20 en 17.00 uur. Klassieke muziek: 18.30, 20.05, 21.30 en 22.30 uur. Hoorspel: 20.50 uur. Sportuit zending 16.30 en 18.05 uur. Jeugdprogram ma 17.30 uur. BELGIë VLAAMS 324 m Nieuwsberichten en mededelingen: 12.00, 13.00 uur en verder om het uur. Popu laire muziek 12.03. 13.20, 21.00. 22 15 en 23.05 uur. Klassieke muziek 14.03 uur Sportuitzending 15.30 uur. Maandag 31 mei HILVERSUM I 402 m Nieuwsberichten en mededelingen: 7.30 en 8.30 uur. Populaire muziek: 7.55, 8.40 en 1.05 uur. Klassieke muziek: 7.10 en 10.10 uur. Vrouwenprogramma: 9.40 uur. Sportuitzending 7.20 uur. HILVERSUM II 298 m Nieuwsberichten en mededelingen; 7.00, 00 en 11.00 uur. Populaire muziek: 7.30, 8.10 en 10.10 uur. Vrouwenprogramma 9.00 uur. Zaterdag 29 mei NEDERLAND I NTS: 10.00 Teleac Ongevallen in en om de woning. 10.30 Teleac Moderne onderwijsmethoden en didactiek. 11.00 Teleac Onze voeding. 11.30-12.00 Teleac Studievoorlichting. NCRV: 16.00 Onder de loep: Filatelistisch allerlei. 16.15 Kom er maar eens voor; muzikaal amateurs programma. 16.35 Achter het stuur: auto rubriek. 17.00-17.30 Voor de kinderen. NTS: 19.00 Nieuws in het kort. 19.01 Ba rend de Beer. 19.06 Voor de kinderen. 19.25 Lassie, t.v.-film. 19.50 Morgen is het zondag, overweging. NTS: 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 Ene Nachtegaal, t.v.-spel. 20.55 Attentie. 21.15 Oscar-melodieën: mu zikale show. 22.30 Pro Rege: reportage over een bezoek aan een militair tehuis. NTS: 22.40-22.45 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nieuws in het kort. 20.01 Andy Griffith Een vreemde vreemde ling, t.v.-film. 20.25 De schavuiten, t.v.- film. VARA: 21.15 Gek wijf, je most op je donder krijgen, ga liever je kousen stoppen, showdocumentaire over de eman cipatie van de vrouw in Nederland. 21.45 Achter het nieuws. BELGIë VLAAMS 10.35-1.140 Volksuniversiteit. 17.10 Voor de teenagers. 17.45 Schooltelevisie. 18.55 Zandmannetje. 19.00 Religieus program ma. 19.30 Sportkroniek. 19.55 Hier spreekt men Nederlands. 19.59 Weerbericht. 20.00 Nieuws. 20.25 Showprogramma. 21.05 Echo. 21.35 Een ingebeelde dokter (sym bol of authority), t.v.-speelfilm. 22.25 Nieuws. 22.30-24.00 Reportage biljarten van het Belgisch kampioenschap over de band. BELGIë FRANS 18.10 Nieuws. 18.15 A vos marques, scholenwedstrijd. 19.30 Dernier recours, feuilleton. 20.00 Journaal. 20.30 Le der nier voyage, film. 22.15 Gevarieerd pro gramma. 23.00 Journaal. Zondag 30 mei NEDERLAND I RKK: 15.00-16.15 Plechtige opening van de Vredeskerk te Venray. NTS: Eurovisie: 16.45-17.15 Reportage van de laatste fase van de wielerwedstrijd Bordeaux-Parijs. CVK-IKOR-RKK: 19.00 Bijbelvertelling voor de kinderen. NTS: 19.06 Kentucky Jones, t.v.-film. CVK-IKOR: 19.30 Op spraak: gesprekken over vrijfpunten tus sen kerk en samenleving. NTS: 20.00 Journaal. 20.05 Sport in beeld. AVRO: •20.30 Show-programma. 21.15 De gouden bijl, Amerikaanse satire. 2.00 Kunstgre pen. NTS: 22.25-22.30 Journaal. NEDERLAND II NTS: 19.30 Kapitein Zeppos, avontu renfilm voor de jeugd. 20.00 Journaal. 20.05 Margie De Schoolfrik, t.v.-film. 20.30 Vakantie op zicht: 3. Spanje. 21.00 Silhouettes: filmreportage over dorpjes in het graafschap Surrey (Engeland). 21.15 De Jaargetijden (Four Seasons), muzikaal showprogramma. 22.05-22.20 Sport in beeld. BELGIë VLAAMS 15.00 Land- en tuinbouwkroniek. 15.80 De Flintstones, tekenfilm voor jong oud. Tussen 15.155 en 18.35 Reportage kampioenschap voor België: biljarten; en Eurovisie: Wielrennen. 18.35 Voor de kleuters. 18.55 Voor de jeugd. 19.10 Piste, variété-programma. 19.55 Weerbericht en mededelingen. 20.00 Nieuws. 20.15 Sport weekend. 20.45 Muzikale show. 22.15 Oude orgelpracht. 22.35 Nieuws. BELGIë FRANS 11.00-11.45 H. Mis. 15.00 Furie, het vurige paard. 15.30 Wedstrijdprogramma. 17.20 Sportuitslagen. 17.30 Laurel en Hardy: Le bon Copain. 17.50 Programma-overzicht. 18.10 Eurovisie: reportage van de aan komst van de Grand Prix automobile de Monaco. 18.40 Einde. 19.30 Nieuwe avon turen van Bob Morane. 20.00 Journaal. 20.30 Hymenée, spel. 21.30 Nationaal en semble van Boelgarije. Le temps des seig neurs: de laatste grote werelddespoten. 23.00 Journaal. VANDENBERG (Reuter) Een At- lasraücet, draagster van een veertig kilo wegende nagemaakte romp van een ruimtevaarder, is donderdagavond, ge lanceerd vanaf de in Californië gelegen luchtmachtbasis Vandenberg en uit el kaar gesprongen. De raket explodeerde twee mi- minuten na de lancering. De Amerikaan se luchtmacht zag daarmee haar ver wachting de bodem ingeslagen, van het apparaat, dat de bijnaam „Torso Tom" droeg, gegevens over radioactieve stra ling in de ruimte te verkrijgen. De plastic „romp" zat in een kegel aan de buitenkant van de Atlasraket en moest zichzelf in de ruimte schieten als de raket was uitgewerkt. Een soortge lijke poging, in januari van dit jaar, mislukte eveneens. (Advertentie) ZONDER SPATTEN - ZONDER WALM AFDELING ETfltflSe POPPEN

de Stem | 1965 | | pagina 5