Eerste nieuw Zeeuwsch-Vlaanderen Z.-Beve!and Oud-pastoor Smelzer van Sas 50 jaar priester Raad Axel bang voor verhoging grondprijs FILMS 00 Raad Terneuzen stelde plan Oudelandse Hoeve vast In verband met bushalten De JonL 2 AXEL Breskens Auto de sloot in Texel op bezoek Foto Studio NEELEMANS OOSTBURG Fa. Julia v. d. Walle Cling e Heikant HERENCONFECTIE „FIRST MAN" I Fa. Julia v. d. Walle Driewegen Dagblad De Stem rr^ „Ruim plaats voor openbare gebouwen"' Spoed achter sanering van binnenstad BEJAARDENTEHUIS WESTDORPE „VOORPROEFJE OP DE HEMEL" Jubilaris heeft vandaag niets te vertellen Levensloop Kapelle Auto slaat over de kop Herinneringen Wolfaartsdijk N.V. SLAVENBURG'S BANK Doktersdiensten dierenartsen WIJ REPAREREN alle merken TELEVISIE SEB. BLOMMAART Feest HERENKOSTUUMS Bèr Pluym LUCTOR l voor a! uw autobanden i 1 TIVOLlWEG 63 - HULST I I Tel. 01140-2461 WEDGWOOD Op 25 septembers Oecumenische jongerendag in Hedenesse EXAMENS HOOG WATER Vandaag Morgen Maandag DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 29 MEI 1965 Beiaardconcert De heer P. C. Brakman zal zaterdagmiddag van drie tot vier uur een concert geven op de beiaard in de toren van het stadhuis, Op het programma staan Prelude a. Als g'in nood gezeten, b. Er ruischt langs die wolken Koraal-improvisatie over Gezang 179 Rondo van I. Pleyel Gavotte van B. J. Franssen Andante van M. Clementi Chaconne van Handel; Schöne Minta (Pools liedje) en Home sweet home. Door een vermoedelijk te hoge snel heid is een personenauto, bestuurd door J. V. uit Retranchement op de Rijksweg BreskensSchoondijke nabij het voetbal veld te vel naar links uitgeweken. Een Belgische personenauto, bestuurd door J. G. uit Brussel, die'vanuit Breskens rich ting Schoondijke reed. kwam met eerder genoemde auto in botsing. V. ging toen aan het slippen en kwam in de sloot te recht. De auto werd zwaar beschadigd en V. moest zich door een dokter laten be handelen voor enkele verwondingen aan het gelaat Door het gemeentebestuur van Texel is een bezoek gebracht aan Breskens. Bur gemeester J. Eekhout ontving de gasten aan de prov. boot, waarna een rondrit volgde over de promenade naar de vis sers- en jachthaven, 's Avonds was er een officiële ontvangst op het gemeen tehuis. Vervolgens werd nog een bezoek gebracht aan de centrale broodbakkerij. Onder leiding van directeur Vergouwe maakte men een rondgang door het be drijf. Wit-Gele Kruis Door het Wit-Gele Kruis wordt donderdag 3 juni de alge mene jaarvergadering gehouden om half acht in het wijkgebouw. Op de agenda staan o.a. jaarverslag secretaris en pen ningmeester. Ook door de kascommissie zal verslag worden uitgebracht terwijl een nieuw lid dient te worden benoemd. De heren J. Loonen, C. Blaakman, L. Visser en G. Wijffels, die allen zullen af treden, zijn daarna terstond herkiesbaar. Door zr. v. Ravels zal, als districtsver pleegster van de commissie voor hygiëne van het kind in Zeeland, een inleiding worden gehouden. (Advertentie) POLAROID LAND CAMERA'S ZWART/WIT FOTO'S IN 10 SECONDEN KLEUR IN 60 Vraag «en damonstratie bfj: HULST Tel. 01140—3084 Grondprijsher/,iening Voor de raads vergadering van woensdag 2 juni stel len b. en w. voor de grondprijzen in het plan Stadhouderslaan-Oude Stad te herzien. In '59 was de prijs vastge steld op 11,50 per vierkante meter. Het terrein dat nog over is zal gebruikt wor den voor de bouw van een nieuwe b.l.o.- school. De voorgestelde meterprijs be draagt nu niet minder dan 20,15 gulden. De toename van het verkeer in de Bestevaerstraat, als gevolg van de nu complete bewoning van de Van Ostade- straat, brengt moeilijkheden voor het doorgaand verkeer met zich mee. Voor gesteld wordt om in de Bestevaerstraat een eenzijdig wachtverbod in te stellen. Garage Gebrs. Brugge heeft een be zwaarschrift ingediend tegen de heffing van precariorechten van f 405,-. Het gaat hier om de caravans, die naast het marktgebouwtje werden tentoonge steld. De caravans zijn nu verdwenen, reden waarom b. en w voorstellen de precariorechten te verminderen tot f 33,75. Over 't bezwaarschrift tegen de- ze verlaagde heffing, wordt voorgesteld afwijzend te beschikken. De slepende kwestie van de overlast, die zou worden aangedaan door een vee houderij bij café De Tol, lijkt beslecht. De arrondissementsrechtbank te Middel burg heeft uitspraak gedaan tegen de heer C. Ie Nobel, die de kwestie aan hangig had gemaakt. De gemeente is echter in het gelijk gesteld. (Advertentie) Voor exclusieve DAMESCONFECTIE „FIRST LADY" Mantels - Japonnen Pakjes - Regenjassen Bierkaaistraat 21-23 HULST Voetbaltoernooi Zaterdag a.s. zal de plaatselijke afdeling van de K.A.J. voor de eerste maal een internationaal voetbaltoernooi organiseren. Aan dit toernooi zal behalve door de plaatse lijke K.A.J.'ers, door zes andere clubs worden deelgenomen. De winnaar zal e-n wisselbeker in ontvangst kunnen nemen, 's Avonds zal het toernooi gesloten wor den met een bal in zaal St.-Cecilia. Supportersclub In café Fr. Saman- van Acker werd een supportersclub op gericht van da veelbelovende wielrenner- nieuweling August Vonck. In het bestuur werden gekozen: Eddy Weemaes, voor zitter. Leon van Waes, secretaris, Fr. Saman. penningmeester, Willy Nachte gaal, Omèr Boone, Willy de Belie en Jo van Haut. De bedoeling van deze supportersclub is de renner zoveel mogelijk te steunen en hem te vergezellen naar wedstrijden. Er zijn reeds meer dan 100 leden. Bin nenkort zullen petjes worden verspreid met de naam van Guust Vonck en zul len foto's in omloop worden gebracht. Koningin Wilhelmina Lyceum te Oost burg Rijksmiddelbareschool voor meis jes zijn geslaagd C. N. Boorsma, Bres kens S. A. Masclee, Oostburg P. J. M. Niermans, Breskens; W. v. Prooyen, Oostburg E. Th. van Soolingen, Retran chement J. A. Verhage. Schoondijke S. M. Risseeuw, Sluis. Bridge De leden van de plaatselijke bridgesociëteit speelden in hotel De Een hoorn promotie- en degradatiewedstrij den. De uitslagen warenGroep a 1. Gebr. de Smet 75 prat. 2. HH. Drenth Pieterse 73; 3. HH. van Male de Smet 72 4. Echtp. Roserakranz 68 5. HH. Ouwsneel Verstraeten 62 6. DD. Belderok Brevet 56 7. Echtp. Ris seeuw 53 .(degr.); 8. echtp. Kareis 45 (degr.). Groep B 1. HH. van Veen Verstraeten 50 (prom.); 2. HH. Hoffman Sturm 44 (prom.)3. HH. Casteleyn Neve 42 4. HH. Belderok de Snoo 41 (degr.); 5. Mevr. Hoffman Kr. Belderok 37 (b.m.); 6. Echtp. Faas 26 (degr.). Groep C N.-Z.-lijn 1/2 Echtp. Kamminga 89 (prom.)2/1 HH. Arken bout Dieleman 89 (b.m.); 3. HH. Brevet van Hee 85 4. DD. Christi- aansen Visser 69 5. Echtp. Ooster- baan 68. O.-W.-lijn 1. DD. Verstraeten Rosseel 110 (prom.); 2. DD. Risseeuw Risseeuw 95 3. DD Drenth Ouwe- neel 73 4 Echtp. de Vuyst 63 5. Echtp. Klerks 59. Kinderhygiëne In de Burgerzaal van het gemeentehuis heeft loco-burge meester A. P Modde de ten tonstelling ,Een, twee, drie, daar ben ik" geopend. De expositie, die door de gehele provincie gaat, is ingericht door de „Commissie voor de hygiëne- van het kind in Zee land" en staat onder auspiciën van de verenigingen Wit-Gele Kruis, Groene Kruis en Oranje-Groene Kruis. Voor een gezelschap districtsverpleegsters sprak de heer Modde woorden van welkom. Hij onderstreepte de grote verdiensten van de commissie en wees op de vor deringen, die de kinderhygiëne in Zee land heeft gemaakt. Zuster E. van de Ende dankte tot slot het gemeentebe stuur van Oostburg voor het verleende onderdak. De expositie, die vandaag nog te be zichtigen is, trok de eerste dag ruime belangstelling van de plaatselijke scho len. In verband met een uitbreiding van ons aantal telefoon- en telexlijnen zal Dagblad De Stem dinsdag 1 juni van 7 uur tot 8.30 uur of zo veel korter als mogelijk is dan wel langer als noodzakelijk mocht zijn niet te bereiken zijn voor wat be treft telefoon-aansluitingen, telex aansluitingen en telefoto-aanslui- tingen. DIRECTIE DAGBLAD DE STEM (Advertentie) Voor exclusieve nu naar Bierkaaistraat 21-23 HULST •••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••f Dagblad vooi Zeeland KANTOREN Voor Zeeuwsen-Vlaanderen: Steenstraat 14 TelefooL 2377. Hulst voor Walcheren en Zuid Beveland; Klokstraat 1, telefoon 6202 GOES Eerste redacteur Erploitatie- voor Zeeland inspectie Zeeland F. DE LIGT L. K M DE JONG tel. 6252 Goes tel. 2377 Huist privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch- V laanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor W est-Zeeuwsch-V laanderen J PETIT, v Ostadestraat 41. Oostburg tel 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren H. REKKERS tel 6252, Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU tel 6252 Goes Prijs voor losse advertenties öestemo voor de editie Zeeland f 0,18 oer mm 1 mm ingezonden mededelingen 2' mm gewone advertenties Bij contract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels oi mindei t l.— elke regel meer 0,25 Als één regel gelden 23 letters en/of leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. f 1,60 en f 0,60. 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. (Advertentie) Attractief suède jasje met aparte sierbies op kraag en zakken <3^ SPECIALE AANBIEDING VANAF 125,— (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN. De raad heeft tijdens de vergadering het exploitatieplan Oudelandse hoeve" vastgesteld. Daarin zullen ongeveer 900 woningen veelal in de w.w.-sector en een aantal wo ningboxen worden gebouwd. Daarnaast is ongeveer een ha. ingeruimd voor open bare gebouwen, zo deelde wethouder M. de Vos (PvdA) mede op vragen van de heren M. van Langevelden (AR) en P. Fjjn van Draat (WD). De eerste had ge ïnformeerd of er plaats is voor een openbare vergaderlokaliteit, de tweede of er een hulpposikantoortje zal kunnen verryzen. Waarop bevestigend werd ge antwoord. De voorzitter, burgemeester mr. H. Rijpstra deelde nog mede, dat de PTT de ontwikkeling van Terneuzen nauw gezet bijhoudt. De heer van Langevelden 7? (Van een onzer verslaggevers) WESTDORPE - In de gelederen van de bewoners van liet bejaardentehuis ,,'t Verlaet" te Westdorpe zal vandaag duchtig het gouden priesterfeest van oud-pastoor F. Smelzer van Sas van Gent worden gevierd. De jubilaris, één van de bewoners van het tehuis, heeft aanvankelijk niets van het feest willen weten. Maar moeder overste heeft hem te verstaan gegeven, dat hij „zaterdag niets te vertellen heeft". Pastoor Smel zer heeft inmiddels een lichtpuntje in de feestviering ontdekt: ,,Het is toch prachtig, dat ik al mijn oude vrienden nog eens zal ontmoeten". Pastoor Smelzer staat hier en daar geboekstaafd als een, weliswaar eerlijk, maar „moeilijk" en nors man, die som tijds flink kan uitschieten. Eigenlijk on begrijpelijk, want in ,,'t Verlaet" bij voorbeeld kent men hem niet anders dan een bijzonder göedgehumeurd be woner, die tegen iedereen vriendelijk is en gedurende grote gedeelten van de dag loopt te zingen. Pastoor Smelzer heeft zelf een verklaring voor dat laat ste: „Ik heb in 't Verlaet een voorproef je op de hemel. De huisvesting is enorm en dat zijn de zusters, die de bewoners verzorgen, eveneens. Ik zit bovendien midden tussen mijn mensen en dat zijn allemaal fijne mensen. Vandaar", expli ceert hij. Raadsvergadering Maandag 31 mei komt de raad om half acht in openbare vergadering bijeen. De Gereformeerde kerk verzoekt tot verharding van de berm Korteweg. Gevraagd zal worden een gedeelte van de Smitsweg te herbe- straten. Verder bevat de agenda nog een aantal formele voorstellen. Vrij ernstige schade liep de bestelauto van C. K. uit Middelburg op, die op de rijksweg bij de Vierwegen slipte en ovei de kop sloeg. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Alleen de medepas sagier van K., de heer J. N. uit Middel burg, liep lichte verwondingen op. Het ongeluk gebeurde doordat C. K. een frontale botsing met een truck met oplegger wilde voorkomen en dienten evolge de berm inreed. K. kwam uit de richting Goes. Vanuit de richting Kruiningen naderde de truck met opleg- gre, bestuurd door J. A. B. uit Koude- kerke aan de Rijn. Deze passeerde een trekker op het moment dat K. uit tegen overgestelde richting aankwam. Hij had toen slechts de keus tussen de berm van de weg en een frontale botsing. Voetbaltoernooi Op het gemeentelijk sportterrein werd door de voetbalvereni ging Kapelle een voetbaltoernooi geor ganiseerd, waaraan werd deelgenomen door de eerste en A-junioren elftallen van de verenigingen Harasweertse Boys te Hansweert, Krabbendijke, Kloetinge en Kapelle. Bij de A-junioren werd het toernooi gewonnen door Kloetinge 2. Krabben dijke 3. Kapelle en 4. Harasweertse Boys. De uitslag van de wedstrijden van de eerste elftallen was 1. Krabbendijke 2. Kapelle 3. Kloetinge en 4. Hansweertse Boys. De pastoor werd geboren op 3 juli 1889 in Nispen. Hij volgde het klein-se minarie te Hoogstraeten in België. Al leen de laatste klas doorliep hij op Ypelaar in Breda. Het was een moei- iuke omschakeling. Ik was, vooral wat het vak Nederlands betreft, mijlen ver achter. Maar ik had het snel bijge leerd", vertelt hij. Hij studeerde vervol gens op het groot-semmarie te Hoeven. In 1915 wijdde de toenmalige bisschop van Breda, mgr. P. Hopmans, hem tot priester. Hij was daarna gedurende res pectievelijk vier en een half en vijftien jaar kapelaan in de parochie van de H. Quirinus te Halsteren en bij de ka fchedrale kerk in Breda. In 1934 werd hij benoemd tot pastoor te Sas van Gent. Dat is hij 29 jaar gebleven. Twee jaar geleden ging hij met emeritaat en nam hij zijn intrek in ,,'t Verlaet" in het na bijgelegen Westdorpe. ,,Hij is de meest tevreden, inschikkelijke en opgeruimde bewoner van het tehuis", meent moe der-overste. Pastoor Smelzer heeft niets dan goede herinneringen. Vooral aan Sas van Gent. Van de eerste tot de laatste minuut is hij er bijzonder graag geweest. „Het is helemaal geen lastige parochie, al zyn er, die anders willen doen geloven. De Sassenaren zyn erg vriendelijk en, wat nog- belangrijker is, toegankelijk. Het zijn bovenal brave mensen die, indien mogelijk, actief deelnemen aan het 'larochiële leven. Uitstapje —Ook dit jaar zullen de ouden van dagen een uitstapje maken. Op maandag 21 juni gaan ze naar Wes terhoven bij Eindhoven, waar een be zoek zal worden gebracht aan het nieu- ,we recreatie-centrum Eurostrand. liet weten de grondprijzen voor de een gezinswoningen 4.000) aan de hoge kant te achten. De raad had ook alle mogelijke goed keuring voor het voorstel tot het verle nen van gratis optie gedurende drie jaar op een bouwterrein van 26.416 m2 in het plan Zuidpolder en Van Vliet en van Duist's Bouwbedrijf N.V. te Rotterdam, dat er t.z.t. een wijkwinkelcentrum wil bouwen. Men, bleek alleen bevreesd dat het winkelcentrum Zuidpolder metter tijd een te ongunstige concurrerende po sitie ten opzichte van de middenstand in het oude stadscentrum zal innemen wan neer niet spoedig de nodige voorzienin gen voor het „oude verkoopcentrum" zullen wörden getroffen. Met name de heren P. J. Huybiecht (PvdA) en W. Weterings (KVP) wezen erop, dat de oude binnenstad zo spoedig mogelijk zal moeten worden ontsloten en gesaneerd. Naar hun mening moet worden voorzien in ruimere parkeerge legenheid dichtbij of in de binnenstad en zullen goede aan- en afvoerwegen moe ten worden aangelegd. Beide raadsleden wezen erop, dat de middenstand in de kom veel kapitaal heeft besteed aan uitbreiding en modernisering van de winkels en dat zulks enige gemeentelijke moeite wel waard is. Burgemeester Rijpstra repliceerde, dat de sanering vain de binnensbad zo spoedig mogelijk na 1 juli, de datum waarop de wet op de ruimtelijke ordening in wer king treedt, ter hand zal worden geno men. Wethouder H. de Meijer (KVP) be toogde nog, dat de vervanging van de Axelsebrug door een brede dam in onge veer 1968 al een gedeeltelijke ontsluiting van de binnenstad inhoudt. „Het winkel centrum Zuidpolder zal dan waarschijn lijk nog van de grond moeten komen", zo zei hij. De heer J. de Feij'ter (CHU) deed er (nog eens) kond van zeer te zijn geporteerd voor de demping van de oos telijke kanaalarm, „want dan is' er par keergelegenheid voldoende voorhanden". Naar aanleiding van de voorstellen tot het verlenen van de door vijf (bijzonde re) onderwijsinstellingen gevraagde me dewerking, merkten de heren Weterings en Huybrecht op in den vervolge liever niet met „verzoeken te hooi en te gras" van onderwijsinstellingen te worden ge confronteerd. „De scholen moeten eens een planning op langere termijn betrach ten", bleek hun oordeel. Ze kregen bij val van burgemeester Rijpstra, „alhoewel deze verzoeken formeel volkomen juist zijn", zoals de laatste veiligheidshalve liet weten. De heren W. Weterings en H. de Jonge uit Hoek werden gekozen in het bestuur van de Stichting Beschuttende Werk plaatsen Midden - Zeeuwsch-Vlaanderen de heer M. van Nispen werd aangewezen als de opvolger van het overleden raads lid J. C. Bleijenberg in de commissie van advies voor de uitvoering van de bij standswet. De raad besloot voorts con form alle andere voorstellen van b. en w. (Advertentie). SPAARREKENINGEN Hulst: Zitdag Steenstraat 20 Terneuzen: Kersstraat 13, tel. (01150)3553. Dit weeeinde nemen de volgende artsen waar: Bruinissë - Oosterland: dokter van Leeuwen te Bruinissë. Terneuzeii: dokter Nijsten. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande: dokter Bom te Cadzand. Aardenburg en Oostburg: dokter F. ;Looze te Oostburg, tel. 011702121. Kloosterzande: dokter Terburg. Axel: dokter Boor Middelburg: dokter Reijerse, tel. 3456. Vlissingen: dokter de Greef, telefoon 2121 (zondag) dokter Grippeling, tel. 2190 (zaterdag). Goes: dokter v. d. Feen, tel. 5003. Borssele en Nieuwdorp: dokter Kiviet, tel. 01105203. Hoedekenskerke en Kwadendamme: dokter Kole, tel. 01193—262. Driewegen en 's-Heerenhoek: dokter Lucas Luyckx, tel. 01105280. 's Heer Arendskerke, Wolphaartsdijk, dokter v. Maanen, tel. 01106234. Kruiningen, Hansweert, Krabbendijke en Rilland Bath: dokter Noome. tel. 01134—444; dokter De Beij, tel. 01130 344. APOTHEKERS: Goes: Apotheek Geirnaerdt, tel. 5255. Middelburg: Apotheek Hummelen, tel. 2134. Terneuzen: Apotheek Hamann, tel. 2060 Vlissingen: Apotheek Tan-Meyer, tel. 2025. De volgende dierenartsen nemen waar: Sas van Gent, Axel, Zaamslag: dokter Cysouw te Sas van Gent, tel. 01158588. Hulst en Nieuw-Namen: doktèr de Mijs te Hulst. West-Zeeuwsch-Vlaanderen: dokter W. van Veen te Oostburg, tel. 011702093. Walcheren: dokter Gakeer, tel. 01195 283. (Advertentie) ook toestellen die niet bij ons ge kocht zijn, in een zeer modern in gerichte werkplaats RADIO EN T.V. Bierkaaistraat 16 - Hulst - Tel. 2293 Let op het juiste adres t.o. Morres. OUD-PASTOOR F. SMELZER .gouden priesterfeest Natuurlijk zijn er ook buitenkerkelij ken, zoals wij dat met een lelijk woord noemen. Dat zijn ook allemaal brave mensen. De tijd, dat men ze met de vin ger nawees, is gelukkig voorbij. Je bent immers niet alleen katholiek door naar de kerk te gaan". Pastoor Smelzer bemoeit zich overi gens niet meer met Sas van Gent, waar in hij, maar dat terzijde, veertien ka pelaans heeft gehad. Dat wil zeggen, dat hij er geen bezoeken meer aflegt en op geen enkele manier enige invloed tracht uit te oefenen op de parochiële gang van zaken. Ik blijf alles wel vol gen vanuit mijn „residentie". Ik houd ook de ontwikkeling van Sas van Gent, en van de kanaalzone, bij. Eigenlijk zou je elke drie maanden een toertje door de kanaalzone moeten maken om goed op de hoogte te blijven. Alles ver andert bij wijze van spreken, met de dag. Ik ervaar het als een geluk, in de ze dynamische tijd te mogen leven," aldus pastoor Smelzer. Hij is nog redelijk gezond, „al begint er hier en daar een beetje te verslijten". Hij draagt noe iedere dag de H. Mis op, in de eetzaal annex kapel van het te huis. „Ze zijn er elke dag weer. Iedereen viert de H. Mis intensief mee, vooral sinds de liturgische vernieuwing van de viering van de H. Eucharistie. Die dagelijkse halfuurtjes zijn de mooiste ervaringen van mijn leven", zegt hij opgetogen. Vandaag feest dus in ,,'t Verlaet". Deken van Mechelen van Terneuzen zal 's morgens een H. Mis uit daiikbaarheid opdragen. De zusters en lekenhelpsters zullen een tweestemmige „mis" uitvoe ren o.l.v. de heer R. Pollet. Daarna: gezamenlijk koffiedrinken. De fanfare „Eikels worden bomen" zal 's middags een serenade brengen. Van half vijf tot half zes zal pastoor Smelzer recipiëren, 's Avonds is er nog een feest voor de bejaarden. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Met betrekking tot het voor stel tot realisering van een aantal bus halten en parkeerstroken kosten ruim 62.000 toonde de raad enige vrees dat dit nadelige gevolgen zou hebben voor de grondprijs. Het bedrag komt nl. ten laste van het exploitatieplan. De heren P.J. van Bendegem (CHU) en H. van de Lee (Gemeentebelangen) zagen het bedrag liever opgenomen op de gewone dienst. „Zet het plan voorlopig in de ijskast en bekijk de zaken eens opnieuw bij het opmaken van de begroting 1966", zei men. De heer B. Oggel drong aan op bezuini ging wat betreft de bushalte met parkeer- strook aan de Crijnssestraat. Dit zal na der bekeken worden. Verder verschilden diverse raadsleden van mening over de noodzakelijkheid van enige halten. Wet houder C.J. van Bendegem zei dat het voorstel is gelanceerd mede in overleg met de ZVTM. Hij vreesde bij opschor ting voor groterë kosten. „Als het bedrag wordt genoteerd ten laste van de gewone dienst betekent dat alleen maar vestzak broekzak", zei hij. De raad gaf zich ech ter zo maar niet gewonnen. "Burgemeester M.K. van Dijke stelde een compromis voor. Dreigt de aanleg van de bushalten en parkeerstroken een verhoging van de grondprijzen met zich te brengen dan zal getracht worden op de begroting een gaatje te vinden. Daar mee ging de raad akkoord. Er komen acht halten met zes parkeer stroken. De heer Oggel vond de aankoop van grond voor verlenging van de Van Gistellelaan een onrendabele uitgave. (Advertentie) St.-Jansteen Tel. 3179 „Trek de Buitenweg recht", zei hij. Wet houder van Bendegem wees nog op het belang van de ontsluiting van nog onbe bouwd gemeentelijk terrein. Een gedeelte van de provinciale weg Axel-Groote Sluis (Kinderdijk) werd in eigendom en be heer van de provincie overgenomen. Naar aanleiding van vragen van de heer Oggel verduidelijkte, wethouder Van Bende gem, dat de weg met bermstroken in on derhoud is overgenomen. Er gingen een groot aantal grondverkopen onder de ha mer door. Voor het waterschap Axeler Ambacht zal een kantoorgebouw worden verwezenlijkt. De heer A.A. van Lare uit Schoondijke werd benoemd tot onder wijzer aan de openbare lagere school Het zwemwatej- uit de Kreek zal onder zocht worden, het is enigszins troebel. De volksgezondheid loopt echter nog geen gevaar. (Advertenties) j Korte Nieuwstraat 21 Hulst - Tel. 2478 TOT SECRETARIS-GENERAAL van het ministerie van Buitenlandse Zaken is benoemd mr. E. O. baron van Boet- zelaar. Hij was reeds waarnemend se cretaris-generaal sinds mr. S. J. baron van Tuyll van Serooskerken onlangs lid van de Raad van State werd. BIOSCOOP GOES, Grand VLISSINGEN, Alhambra MIDDELBURG, City AXEL, Het Centrum TERNEUZEN, Lnxor OOSTBURG, Ledel Theater HULST, Bioscoopgebouw TITEL Ridder Pardaillan De knuffelflat Geluidloos als de nacht Inspecteur Hardesly P.B.I. Geen alibi voor moord O.S.S. 117 in Bangkok De man van Rio INHOUD Een dapper ridder redt een zigeuner meisje van de brandstael Een rijke, ongetrouwde pensionhoudc blijft gedesillusioneerd achter na zijn ge luk beproefd te hebben bij een jonge in woonster. Hen oudere inbreker neemt een jongere mee om het Casino te Cannes te beroven. Ontwikkelingsschets van de F.B.I. inbraak, gevolgd door moord, wordt een jonge inbreker noodlottig. leheimagent moet raadsel in het oosten oplossen. Jong piloot ontzet zijn ontvoerde verloof de en rekent en passant de schurken in. WAARDERING Afgestemd op gemakkelijke ontvankelijk heid. Hef geheel mist bezieling en fanta sie. De film draait geheel om de erotiek, toch is de film niet erotisch. Weinig inventie ve geest. Genoeglijke film. Handig gemaakt industrie-produkt overwegend ontspanningswaarde. met Niet-origineel gegeven, werkt werd. dat traag uitge- Waimig pretenties. Alles verloopt gladjes. Opzet om een parodie op de avonturen film te maken is niet volledig gelukt. (Ven een onzer verslaggevers) HULST Op 25 september a.s. zal wellicht in het vormingscentrum „He denesse" te Cadzand een oecumeni sche dag voor Zeeuwse jongeren wor den gehouden. De dag zal een informeel karakter hebben: een inleiding op de dag door ds. Scheepens uit Utrecht, de voorzitter van de landelijke oecumenische jeugdraad, en een forum zijn de enige officiële programmapun ten. Men zal in het vormingscentrum een stand inrichten, waarin de deelne mers lectuur over de oecumene zullen kunnen vindien. DIPLOMA LASSEN Te Oostburg slaagden voor het diploma lassen van dë technische school en de landbouwpraktijkschool Schoondijke, de heren A. Doens IJzeradijke, J. Dees, Cad zand, F. Kaesteckers Sluis, J. Louwerse Oostburg A. Risseeuw Zuidzande, J. Smits IJzeradijke, M. Smits Oostburg, A. van Waes Schoondijke, H. Goethals St.- Kruis, C. Buyze Biervliet, A. C. Doens IJzeradijke, J. Aarnoudtee Oostburg, A. Brasser Zuidzande, A. Hermans Sluis, C. v. d. Hoeve Zuidzande, J. de Putter Schoondijke, C. Westerweele St.-Anna ter Muiden, J. Westerweele, idem, G. Buyze Breskens, J. Cauwels Schoondijke, W. Re- mijn Sluis W. Mabesone Aardenburg, A. v. Hootegëm Breskens, (allen beginners), J. Aamoudtse Aardenburg, C. Donze Groede, IC. de Koeyer Aardenburg, A. van Melle Sluis, A. Paridaen St.-Kruis, M. Verwulst Aardenburg, J. v. d. Vijver Sluis, H. v. d. Vijver Sluis, W. Waverijn Biervliet (alen gevorderden). Morgen, zondag 30 mei, Hansweert 2.26 en 14.53 uur, Terneuzen 1.49 en 14.14 uur, Vlissmgen 1.17 en 13.40 uur, We- meldiirage 3.06 en 15.36 uur. Maandag 31 mei Hansweert 3.06 en 15 32 uur, Terneuzen 2.25 en 14.52, Vlis singen 1.53 en 14.18, Wemeldinge 3.49 16.19 uur. OOSTBURG Gemeentehuis 10-17 uur Tentoonstel ling 1, 2, 3, daar ben ik Ledel 20 uur OSS 117 in Bangkok, 14 j. Du Commerce 15 uur Vergadering Ja gers AXEL Het Centrum. 20 uur Inspecteur Har- desty FBI, 14 j. HULST De Graanbeurs 19 uur Dansen Batavieren 15 uur Kermissehietinf Bioscoopgebouw 20 uur De man van Rio, 14 j. G. Lijbaart 15 uur Kermisschieting S. Blommaert 15 uur Kermisschieting GROEDE Gemeentehuis 16 uur Opening instruc- tiebad DE KLINGE Cinema van Dijck 19,30 uur De zoon van Attila HENKENSZAND Wed. A. Vermeulen 14 uur Schieting liggende wip HANSWEERT Maria-oord 10-12, 14-17.30 en 19-21 uur W elf are-tentoonstelling CLINGE Zaal de Wilder Bal 1JZENDIJKE Hofzicht 20 uur Rebel tegen Rome Markt 13.30 uur Trekkerbehendigheids- wedstrijd kring RKJB MIDDELBURG I City 20 uur Geluidloos als de nacht, T 14 jaar Electro 19 en 21.15 uur Spoor van moor dend lood, 14 j. HENGSTDIJK Eug. de Kort 15 uur Schieting ANTWERPEN KVO 20 uur De vagebond-koning HULST De Graanbeurs 19 uur Dansen Batavieren 15 uur Kermisschieting S. Blommaert 15 uur Kermisschieting G. Lybaart 15 uur Kermisschieting Van Oosterom 20 uur Dansen Bioscoopgebouw 14.30 en 17.15 uur Love in Las Vegas, a.l.; 20 uur De man van Rio, 14 j. HOOFDPLAAT 15 uur Schieting KAPELLEBRUG C. de Kind Schieting HENGSTDIJK P. de Waal 16 uur Gaaibolling DE KLINGE Cinema van Dijck 15 en 19.30 uur Di zoon van Attila IJZENDIJKE Hofzicht 17 en 20 uur Rebel, tegen Rom< 14 jaar HANSWEERT Mariaoord 10-12, 14-17.30 en 19-21 uur Welfaretentoonstelling OVEZANDE G. Doene 14 uur Schieting liggende wip WESTDORPE Oudt Raedhuys 15 uur Schieting OOSTBURG Ledel 14, 16.30 en 20 uur OSS 117 in Bangkok, 14 j. TERNEUZEN Luxor 14.30 uur Don Camillo op de barricade, a.l. KOEWACHT/'T ZAND W. Vermond 15 uur Schieting AXEL Het Centrum 20 uur Inspecteur Har- desty FBI, 14 j. MIDDELBURG City 14.30 en 20 uur Geluidloos als de nacht, 14 j. ZUIDDORPE M. de Cock 15 uur Schieting ANTWERPEN KVO 14.30 uur De vagebond-koning; 20 uur Polenbloed HULST Batavieren 15 uur Kermisschieting Van Oosterom 20 uur Dansen De Graanbeurs 19 uur Dansen J. Nijs 15 uur Schieting TERNEUZEN Luxor 20 uur Don Camillo op de bar* ricadé, a.l. MIDDELBURG City 20 uur Geluidloos als de nacht, 14 jaar OOSTBURG Du Commerce 19.30 uur Verg. Oliehan delaren Victory 19.30 uur Verg. harmonie BRESKENS Gemeentehuis 19.30 uur Raadsverga dering DRIEWEGEN Gemeentehuis 19.30 uur Raadsverga dering (Van onze correspo GOES Mr. J. Aartse commissaris van de kon. provincie, heeft gisteren al eerste officiële bezoek Zeeland. De commissaris vier uur in „zijn" provincie arriveerde iets over twaalf Om vier uur vertrok hij w Aartsen werd op het static burg verwelkomd door mr M. Mes, waarnemend coni de koningin. Daarna volgc making van de nieuwe coir het college van G.S. in d* griffie, waar de actueelstc die in de provincie spelen nomen. Nu Zeeland zijn nieuwe heeft zal de interiiraperiode op 1 juni aanstaande eindig Aartsen en zijn echtgenote 8 juli a.s. 's middags om v piëren in liet provinciehui burg. Op de foto: mr. Van Aa met mr_ dr_ Mes (rechts) kennismaking, achter hen de den. I (Van een onzer verslagge- GOES. Op het haveni terrein te Goes is de eer geslagen voor het bedrijf J°ng Snoey N.V., een i sbriek en constructiewerk "12 heeft I" eerste insta brieWhL, aangekocht waarop geboLwï ^?n 55 b« 27 meter za SS; De N.V. zal alle vooi als s£=i^tles en apparaten n Pan enï, J v00r gebouw industrie 5ei.Senu lnstallaties vo laties w bunkers, transp De direSi^h lëSn' PÜPieidin a.s vit e h00Pt het bedrijf in hebben w dige- produktie g hv in JntïSSen De Jong duktie bouwloods reeds me "en Tot eï-t efgen nieuwbou\ Ook Sein^ tob6r 7al de2e b< den r constructiewerk b, Uitgevoerd. en constcm^1 zai1 niachinefal bfden erkplaatS aan L.Hrte bedrijf is gesticht door c «ntoUeteJ1!, "i d6rtig Sar -~_2j£bednjf heeft m Hellevoei

de Stem | 1965 | | pagina 2