Ik raak de beer wanneer ik wil ratatata boem!" Liston Cassius Minister van wereldklasse BOKSEN Ger te Paske verliest van Roemeen Nicolai Piu EMM-heren nu kampioen én in promotiecompetitie Anquetil wint in Dauphiné RULING GESCHORST DOOR DE E.B.Ü. Favoriet Vrolijk Bekerfinale in Rotterdam contra Meldolesi revancheert zich DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 25 MEI 1965 CASSIUS CLAY: Gewicht 95.5 kg. Lengte 190 cm. Lengte gespreide armen 200 cm. Borstomvang normaal 107 cm. Borst uitgezet 112 cm. Mid del 86 cm. Dijbeen 63 cm. Vuist 33 cm. Nek 44 cm. Bicep 38 cm. LEWISTON, Maine (ANP) Dinsdag 25 mei wordt er in het Amerikaanse Lewiston afgerekend. Dan staan wereldkampioen Cassi- us Clay, weliswaar door vele boks- organisaties niet meer erkend als zodanig, en „beer" Sonny Liston, de man die op 25 februari 1964 zo verrassend in zijn hoek bleef zitten, weer tegen over elkaar. Hoe de uit slag zal worden en wie met wie af rekent, na de serie bijna haatdra gende beledigingen die men elkaar naar het hoofd heeft geslingerd is nu nog onduidelijker, maar dat er af gerekend wordt is zeker, want beide boksers ontvangen dertig percent van de 2.300.000 dollar in komsten en dat betekent voor ieder ongeveer 700.000 dollar. Beide boksers bevinden zich in top conditie en een herhaling van het vori ge gevecht, dat op zo'n vreeimde manier eindigde in de zevende ronde toen Son ny Liston zijn arm niet meer kon be wegen, zal zeker niet meer plaatsvin den. De kritiek en de achtergrondde- ruc'hten, waarvan een aantal boksorga- nisaties zich hebben gedistantieerd, zul len daarvoor zorgen. plaatsen rond de ring, maar dan moet er wel 100 dollar worden neergeteld. Liston blyft bij de bookmakers favo riet, maar dat zegt meinig. Van meer belang is het dat Sosny Liston's schou der, die uit de kom schoot en een spier blessure veroorzaakte, toen hij met wild maaiende armen zijn snel bewegende doel telkens miste, weer is genezen en dat Cassius Clay geen last meer heeft van de plotselinge hernia, die enkele dagen voor dit uitgestelde tweede ge vecht optrad. Toen moest Cassius wor den geopereerd, maar intussen heeft hij er weer 150 trainingsronden en veel looptraining opzitten. Zowel Liston als Clay hebben de wyze bekendgemaakt, hoe zij hun tegenstander denken uit te schakelen. Sonn Liston denkt Cassius Clay te slo pen met mokerslagen op het lichaam om hem dan te vellen met zijn inder daad gevaarlijke linkse hoek. Al lijkt Liston dan veertig jaar, waarvan men denkt dat het zijn werkelijke leeftijd is, hij toonde in training zijn enorme >unchkracht door twee tegenstanders mock-out te slaan. Ook is hij niet bang om over de volle vijftien ronden te gaan, nog minde? voor de zich als een wervelwind bewegende Cassius. Ex-Olympisch kampioen Cassius Clay zei: „Ik gevoel medelijden voor de beer", zoals hij Sonny Liston spottend noemt. ,,Ik zal hem raken wanneer ik wil, ratatata boem en zijn gezicht zal er nog lelijker uitzien na de eerste ron de dan het nu al is." Het gevecht van de eeuw noemde Cassius Clay deze ont moeting. Ondanks dat Cassius Clay zijn rivaal Sonny Liston in het vorige treffen versloeg, tippen de book makers toch de grote tegenstander van de inmiddels naar de Black Moslems overgestapte wereldkam pioen. Ruim tweehonderd kilometer van elk aar hebben Cassius Clay en Sonny Lis ton zich voorbereid op het gebeuren en 'langzaam maar zeker stijgt de span ning. De vrolijke, ontspannen lijkende, snelpratendJe kampioen, Mohammad Ali (Cassius Clay), sinds hij zich aan sloot bij de Zwarte Moslims, heeft zijn trainingskamp opgebroken en zal in de loop van vandaag, zoals men dat van hem gewoon is met zijn entourage van helpers in de tomaatrode open wa gen Lewiston binnenrijden. Sonny Lis ton heeft zijn training afgesloten en is eveneens vertrokken uit het hotel in Po land Spring naar Lewiston, een stadje van 41.000 mensen, waar de meesten het dagelijks brod verdienen in de textielin dustrie. Lewiston is de kleinste plaats waar ooit een gevecht voor de wereld titel in het zwaargewicht werd gehou den. De ijshockeybaan kan 5.000 toe schouwers bevatten, er zijn nog enkele OOST-BERLIJN (ANP). Gerrie te Paske, de Nederlandse kampioen in hei bantamgewicht, heeft de eerste ronde van de Europese bokskampioenschappen die maandag in de Werner Seelenbinder Hal in Oost-Berlijn werden voortgezet, niet overleefd. De Amsterdammer ver loor op punten van de Roemeen Nicolai Piu. Gerrie te Paske heeft de sterke Roe meen Piu prachtig partij gegeven. In de harde, meedogenloze slagwisselingen bleef hij dapper op de been en tot het einde toe bood hij goed tegenstand. Giju bouwde van de eerste ronde af met zijn zuiver geplaatste stoten een voorsprong op, die na afloop geen twijfel liet over de uitslag. De uitspraak was eenstemmig: Piu winnaar op punten. Spontaan pakte Te Paske de rechterarm van zijn tegen stander en stak deze de lucht in, waar mee hij zijn hulde betuigde aan de Roe meen, een sportief gebaar, dat een storm achtig applaus ontlokte aan de^ toeschou wers. Minder gelukkig verging het Jan de Rooy tegen de Engelsman Russell. Kort voor het einde van de derde ronde liep onze landgenoot in een slagwisseling een wenkbrauwblessure op, die voor de ringarts aanleiding was het gevecht te staken. Op dat moment had De Rooy een krappe puntenvoorsprong, die hij vooral verkregen had in de eerste ronde, toen hij zijn tegenstander verscheidene keren vol trof. De sporen hiervan waren na af loop duidelijk op het gezicht van de En gelsman te zien. ROTTERDAM (ANP) De finale van de stryd om de KNVB-beker tus sen Feijenoord en Go Ahead wordt za terdagavond in het Rotterdamse stadion gespeeld. (Advertentie) KO ROZENDAAL, de Steenberg- se coureur, die dit seizoen voor het eerst als amateur uitkwam heeft zijn licentie naar de KNWTJ teruggezonden en zal voortaan naar de koersen gaan kijken. JOS SPRUYT, de jonge Belg, die als onafhankelijke zo voortref felijk gereden heeft, is nu be roepsrenner geworden en zal als lid van de Mercier-ploeg deel nemen aan de Tour de France. RAF GLJSEL, de in België wo nende Nederlander is op het laat ste moment in de Dauphiné Li- beré geraakt. Gijsel nam de plaats van Dick Enthoven in. RINI WAGTMANS zal ook in Olympia's Tour starten. Hij neemt bij de ploeg van Wil van Beek de plaats in van Van Pierre. SONNY LISTON favoriet OYONNAX (ANP). Jacques Anque til heeft maandag de leiding overgeno men in het algemeen klassement van de „Dauphiné Liberé". De Franse vedette won de vierde etappe Saint Etienne-— Öyonnax (218 km) door in de spurt zijn grote rivaal Raymond Poulidor te %er- slaan. In de kopgroep van twaadf ren ners, die een voorsprong had van 16 se conden op een tweede formatie met onze landgenoot Jan Janssen, bevonden zich voorts o.a. de Spanjaarden Manzaneque en Gines Garcia, de Duitser Kunde en de Franse coming-men Lemmeteyer, De- lisle, Aimar en Wuillemin. De uitslag was: 1. Jacques Anquetil (Fr.), 5.57.45; 2. Raymond Poulidor (Fr.); 3. Ohnny Schleck (Lux.; 4. Paul Lemme teyer (Fr); 5. Fernando Manzaneque (Sp.), allen in dezelfde tijd als de win naar. 15 Jan Janssen (Ned.), 5.58,01. Het algemeen klassement na deze rit: 1. Jacqques Anquetil, 15.50.00; 2. Ray mond Poulidor, 15.50.45; 3. Francois Ba- chelot (Fr.), 15.51.57; 10. Jan Janssen, 15.51.43. Gewicht 96.5 kg. Lengte 185 cm. Lengte gespreide armen 212 cm. Borstomvang normaal 111 vm. Borst uitgezet 117 cm. Middel 84 cm. Dijbeen 62 cm. Vuist 39 cm. Nek 44 cm. Biceps 44 cm. (Van onze handbalmedewerker) E.M.M. uit Middelburg behaalde on geslagen het kampioenschap in de dis trict le klas door een overwinning van 17 24 op het Goese Hellas. In deze klas belandde Marathon op de onderste plaats, doordat het twee punten moest afstaan aan Velocitas Breda. OVERGANGSKLAS B De dames van Walcheren hebben de competitie afgesloten met een grote over winning. Met de rust leidde Walcheren reeds met 4 0 door doelpunten van Gorrij Meerman, Ellij Hek, Jeannij v. Elve en Marian de Meurichij. Na de rust maak te Corry Houmuseerst 5 0, voor Sittardia het eerste tegenpunt kon scoren. Hierna wist Corrij Meerman met twee treffers de eindstand op 7 1 te brengen. Sittardia is door deze neder laag én de overwinning van VHC op Quintus op de onderste plaats gekomen. De heren van E B.H.V. namen voor de rust in Rotterdam tegen Dynamo een 56 voorsprong. Een groot aan deel in de doelpunten hadden Frank Taal- BERLIJN (ANP) De gedelegeer den aan het congres van de Europese Boks Unie, die zondag in Berlijn ver gaderden, hebben unaniem besloten om de Nederlandse boksmanager en match maker, Henk Ruhling van het organi seren van wedstrijden uit te sluiten. De omstreden bemiddelaar, die kort geleden een licentie van de Duitse bond van beroepsboksers had verkregen iets wat hem in Nederland was'gewei gerd mag zich niet meer met de boks- sport bemoeien. Kon Henk Ruhling voorheen slechts door bemiddeling van promotors wed strijden organiseren, thans, nu ook zijn Duitse licentie is ingetrokken zal hij zowel in Nederland als in het buiten land geen boksers meer mogen enga geren. Promotors, die na deze uitspraak toch met Henk Ruhling in contact staan, verspelen hiermede hun promotorslicen tie. De uitsluiting van Henk Ruhling door de E.B.U. gebeurde op een aan klacht van de Nederlandse Boksbond. De Australische minister voor immi gratie H. F. Oppermandie van 31 mei tot 3 juni 1965 Nederland bezoektge niet in zijn land en heel de wereld grote bekendheid, maar minder door zijn ministeriële begaafdheden als wel door zijn fabuleuze prestaties op de fiets. In de jaren twintig en dertig nam Oppyzoals de minister in Australië genoemd wordt, met een team deel aan de Tour de France. Maar niet alleen in deze wegwedstrijd door Frankrijk boekte de minister successen, achter eenvolgens werd hij in 1924, 1926, 1927 en 1929 Australisch kampioen. In 1928 riep de krant Paris L'auto hem tot de atleet van het jaar uit. In 1931 won hij de wielerwedstrijd Parijs-Brest-Parijs. Hij boekte in 1934 volgens het Engelse wielrenners Comité de meest verdien stelijke prestatie van het jaar door de afstand van Land's End tot John O'Groats te winnen en en passant een wereldrecord op zijn naam te brengen. Gedurende zijn diensttijd in de RAA (Royal Australian Airforce) boekte hij eveneens winst op de 10 mijl cross country-race in Victoria. En de ge schiedenisboeken vermelden nog vele prestaties van belang Gedurende zijn bezoek aan Neder land zal de heer Opperman diverse vroegere collega's ontmoeten op een speciaal daarvoor georganiseerde reünie. FOTO RECHTS: Moe maar triomfantelijk, de heer Oppenheimer krijgt een kus van zijn vrouw na het behalen van een nieuwe overwinning. FOTO ONDER: De Australische minister van immigratie, „Oppy", inspecteert zijn trofeeën in zijn huis in Gee- long (Victoria). man, Cees Willemse en Cor de Roos. Na 'de rust hadden de Bredase rood- witten met veel pech te kampen. Dy namo nivelleerde de voorsprong en wist een 16 9 overwinning te behalen. ZUID B Heren le klas E.M.M. heeft in een zeer aantrekke lijke strijd tegen Hellas beslag gelegd op de kampioenstitel. De ploeg uit Mid delburg, die ook vorig jaar kampioen werd, is tot heden ongeslagen. Hellas bood goed verweer maar moest toch buigen voor de grotere stootkracht en betere techniek van de Middelburgse he ren. Hellas opende de score door Jan Zweedijk maar enkele ogenblikken later plaatste Henk Sijbel de gelijkmaker. E.M.M. liep zelfs uit tot 1 5 door doelpunten van Lo Polvliet, Ad Wisse en Jan Jongepier. Bijzonder goed waren de acties van onverhoeds afspelen aan een vrijgeko men cirkelloper die dan onhoudbaar in schoot. De (joesenaren kwamen nog wel tot een grote tegenstand, maar konden het kampioenschap van E.M.M. niet in gevaar brengen. Met de rust noteerde men een stand van 8 10. Ook na de hervatting nam Middelburg het initia tief. Een degelijke spelopbouw gevolgd door voortreffelijke schoten bezorgden Hellas-defensie veel moeilijkheden. Giel Gabriëlse en Jaap Consemulder schoten regelmatig raak. Ook in technische vaar digheid muntte E.M.M. uit waardoor de ze ploeg met een verdiende 17 24 over. winning kampioen werd- De eerste pro- motiewedistryd wordt gespeeld op 13 juni tegen de kampioen van West B (nog niet bekend). De tweede tegen stander is Sittardia uit Zuid A. In de onderste regionen speelden de degradatiekandidaten Velocitas en Ma rathon tegen elkaar. Door ©en pover de fensiebeleid moest Marathon het onder spit delven. Velocitas zegevierde vooral dank zy een betere tactiek. Met de rust leidde Marathon nog met 7 6. De tweede helft benutte Velocitas om zich te herstellen en maakte het beter veldspel waar met snelle wissels en on houdbare schoten. Jan Bakx, Jan Pau- lussen en Gerrit Hanssen wijzigden de achterstand in een 9 7 voorsprong. Twee maal wist Marathon gelijk te ko- man bij de stand 10 10 en bij de stand 12 12, maar Jan Dirkse voltrok echter het vonnis door enkele minuten voor het einde vanaf twintig meter on houdbaar in te schieten. Velocitas won met 13 12 en verwees Marafthon naar die onderste plaats. PALERMO (ANP). De Italiaan Do- menico Meldolesi, daags tevoren in de spurt verslagen door zijn landgenoot Adriano Durante, revancheerde zich maandag door de tiende etappe van de ronde van Italië te winnen. In de sprint versloeg hij zijn landgenoot Dino Zan- degu en de Belg George van den Berghe, die respectievelijk 2e en 3e werden. Na afloop van deze rit, die over 260 km van Messina naar Palermo voerde, had Bruno Mealli (It.) nog altijd de leiding in het algemeen klassement. (Advertentie) (Van onze correspondent) MIDDELBURG De vertegenwoor digende A-juniorenelftallen van de af delingen Den Haag, Nymegen, Noord- Brabant en Zeeland zullen op Hemel vaartsdag In Vlissingen eikaars krach ten gaan meten in het Vierbondentoer- nooi. Het is de bedoeling dat dit toernooi elk jaar wordt gehouden, waarbij iede re afdeling bij toerbeurt de organisa tie zal verzorgen. Er wordt een halve competitie gespeeld in wedstrijden van 2 x 20 minuten. De volgende A-junio ren, die in elk geval minstens 1 x in het veld zullen komen, zijn voor die Zeeuwse ploeg uitgenodigd: J. Roose en T. Scheilds (Axel), J. M. Baert (Aarden burg), J. c. Wijs (Goes), F. d'Hondt (HW '24), E. H. van de Velde, E. Ka- rel en H. A. Caljouw (Middelburg), J. Jonkman (Terneuzenze Boys), J. San- derse (Terneuzen) Ko de Vey, A. Tan- ghe en M. Meulmeester (Vlissingen), C. Kuijper (Zeeland Sport), H. van de Westen (Zierikzee) en C. L. de Klerk (Zeelandia). TOP, DIE TONIC VAN HERO TIP voor meer genieten: Derby Tonic koel serveren met schijfje citroen. TIPTOP aan tafel en in longdrinks. Noem man en paard - vraag altijd Hero Derby Tonic. Cheers

de Stem | 1965 | | pagina 17