Twents textielbedrijf wil werktijdverkorting Uitgelaten München bejubelt FJisabeth Navo telt in totaal ruim 5 miljoen man Het weer in EUROPA UNFAIRE CONCURRENTIE UIT ITALIË ECHTPAAR ALBARDA TER AARDE BESTELD NEDERLANDER WORDT IN SYDNEY BERECHT Parijs blijft trouw Belgen morgen ter stembus De Gaulles tournee nog geen succes Recreatie in volkstuintjes STAAT VAN BELEG IN COLUMBIA Tot de tanden. Rode kolonels? MACHTSGREEP ZUID- VIE TNAM VERIJDELD t Uitkering Sobere plechtigheid De Mercedes Advocaat-generaal Omroepen hoeven Televizier geen programma's te leveren Zuster vermoord Harde strijd in Santo Domingo Rotterdams wethouder Omroepbesturen boos op Schuttenhelm IN DEN HAAG Anti-Amerikaanse vitrine nu onder politiebewaking Vliegramp Egypte: dodencijfer 122 VRIJE BOEREN ERIN GELOPEN DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 22 MEI 1965 ENSCHEDE De directie van N. J. Menko n.v. heeft besloten een aanvraag in te dienen tot werktijd verkorting voor de afdeling spin nerij en weverij. De aanvraag be treft 840 werknemers en voor een periode van circa 8 weken. De totale personeelsbezetting van Menko is ruim 1600 man. In een communiqué zegt de directie voorts dat zy door de grote brand van 6 november 1964 aan haar leveringsver plichtingen in dit voorjaar slechts ge- deeltelyk heeft kunnen voldoen. Hier door zijn nabestellingen in het voorjaar 1965 praktisch achterwege vebleven Daardogr zyn de voorraden belangrijk gestegen boven het peil dat normaal en verantwoord geacht kan worden. Dit voorjaar zijn uit Italië grote hoeveelhe den celvezelstoffen geïmportverd tegen dumpingprijzen die zelfs de garenprijs niet dekken. De directie zegt onmiddel- lyk tegen dezz unfaire concurrentie bij haar organisatie en bü de regering te hebben geprotesteerd. (Van onze redactie buitenland) SAIGON De Zuidvietnamese regering heeft een nieuwe staats greep verijdeld. Een aantal per sonen, van wie de meesten kolo nels, zijn gearresteerd. De regering was tijdig van het komplot door de militaire veiligheidsdienst ge waarschuwd. De commandant van de luchtmacht, Ngoepen Cao Ky hield vliegtuigen ge reed om de regeringscentra tegen aanval len van de rebellen te beschermen. De generaal verklaarde gisteren, dat het ge vaar nog niet geheel was geweken. De gearresteerden zouden rooms-kaitho- liek zijn. Rooms-katholiieke kringen heb ben de huidige regering herhaaldelijk ge kritiseerd omdat zij niet is opgetreden tegen de „vredesbeweging" van de boe- dhisten. Eén vain de gearresteerden is bij een vluchtpoging gedood. In tegensteliing tot vorige staatsgre pen zou het hier niet gaan om „pa triotten" maar officieren, die zich met de vijand hebben verstaan om zich van de macht meester te maken. Amerikaanse marinestraaljagers hebben gisteren twee Noord Vietnamese kanon neerboten bestookt op een rivier ten zui den van Hanoi. De vliegtuigen keerden behouden terug naar hun basis, het vlieg' kampschip „Midway". Ook zijn gisteren weer landdoelen in Noord-Vietnam aangevallen. MUENCHEN (RTR) Koningin (de namen van de vorstelijke bezoekers. Elizabeth van Engeland en de hertog Bij de kanselarij stond een erewacht' van Edinburgh zijn gisteren, op de vier de dag van hun staatsbezoek aan West-1 Duitsland, in Muenchen aangekomen. Het Britse koninklijke paar kwam per trein uit Wiesbaden waar zij iun eerste bezoek aan prins Ludwig von Beieren, Alfons Goeppel, plaats geno den gebracht. Bij hun aankomst in Muenchen werden zij begroet door een menigte van hon derdduizenden mensen. De koningin, gekleed in een met rode bloempa tronen bedrukte japon en wit zijden mantel met bijpassende hoed, had met prins Philip en de premier van Beieren, Alfons Goeppel, plaatsgeno men m een open auto. d0~. Even later stond zij op en nam staan- rijden. Het oude stadhuis is de de ovaties van de menigten langs de oud. route naar de kanselarij in ontvangst. van 1.300. Mannen en vrouwen in Alpijn se klederdracht naast de erewacht van 200 leden van de Beierse landwacht. Dezen droegen hun glimmende gepoetste geweren, die drie generties lang van vader op zoon zijn overgegaan. In de kanselarij werd de Britse mo- narche voorgesteld aan de regering van de deelstaat en werd haar een tafelstuk van Nymphenburgs porselein, ontwor pen door wijlen prof. Josef Wackerle overhandigd, de vorm vari een open gewerkt mandje. Vervolgens nam het gezelschap opnieuw plaats in de auto om naar het niéuwe stadhuis, (niieuw omdat het niet langer dan 98 jaar geleden werd gebouwd) te 495 jaar Aangezien de directie zowel in finan cieel opzicht, als uit een oogpunt van commercieel risico voor dit modede- drijf, het onverantwoord ac'ht de voor raden nog verder te doen stijgen, heeft zij besloten een aanvraag tot werktijdverkorting voor de helft van de thans geldende werktijden in te dienen voor de afdelingen spinnerij en weverij. Zij vertrouwd erop dat in die tijd de doekvoorrad en tot een aan vaardbaar peil zullen zijn terugge bracht. Een belangrijk aspect van deze zaak is dat van de uitkering aan 't personeel dat door deze maotregelen getroffen wordt. Hierin is nog niet voorzien. Als vast staand geldt, dat de verkorte werktijd volledig wordt betaald en dat voor het restant de wachtgelden en werkloos heidsuitkering van kracht is. Deze be dragen zullen de volledige loonsom niet dekken. Daarom is het wenselijk dat de mo gelijkheid voor een aanvullende uitkering ernstig onder ogen wordt gezien, om de nadelige financiële gevolgen van deze werktijdverkorting voor het personeel zoveel mogelijk te kunnen bepeTken. - o o—, Op het nieuwe stadhuis werd de vorstin De mensen langs de weg zwaaiden begroet door burgemeester Hans Jochen met Duitse en Britse vlaggetjes, maar ook met het wit-blauw banier van Bei eren, dat als een teken van de grootste achting wordt beschouwd. Men riep luid DEN HAAG (ANP) De stoffelijke resten van de president-directeur van de KLM, mr. H. Albarda en mevrouw J. Ch. Albarda-van Poelvoorde, zijn gistermid dag in alle stilte op de Haagse begraaf plaats Nieuw Eik en Duinen ter aarde besteld. De plechtigheid werd slechts bijge woond door naaste familieleden, intieme vrienden en dr. J. E. de Quay, president commissaris van de KLM, mr. J. Burger hout, plv.-voorzitter van de raad van com missarissen van de KLM, jhr. mr. E. van Lennep en mr, C. Vinkesteijn beide na mens de regering en de KLM-directeuren dr. G. van der Wal, ir. J. Luymes en drs. J. A. van de Kamp. Met een speciale Vickers Viscount wa ren gistermorgen om tien uur de met bloemen bedekte kisten op Schiphol aan- gekomen. Bij hangar 10, waarheen het vliegtuig na de landing getaxied was, stonden leden van de directie van de Luchthaven Schiphol, douane- autoriteiten, marechaussee enz. en een ere-bemanning in carré opgesteld om zwijgend de laatste eer aan de overle- denen te bewijzen. 's Middags trok de begrafenisstoet langs het hoofdkantoor van de KLM te Den Haag. Ook hier stonden leden van directie en personeel opgesteld voor een laatste stille groet. Vogel. Koningin Elizabeth en prins Philip maken tijdens hun staatsbezoek aan West-Duitsland alleen nog maar ge bruik van de MERCEDES 300. De grootste, meest luxueuze en ook wel duurste auto ter wereld de Merce des 600, is reeds na de eerste dag van het staatsbezoek teruggestuurd naar de Mercedes-Benz-fabrieken in Stuttgart. In ruil daarvoor kwam een Mercedes- 300 (huurprijs voor de regering in Bonn 300 mark per dag). Koningin Elizabeth had ernstige be zwaren tegen de Mercedes 600. De zit bank voor haar en haar gemaal was te zacht en te diep, waardoor zij te diep wegzonken en het publiek hen niet goed meer kon zien. Daarbij was de Mercedes 600 al spe ciaal voor koningin Elizabeth en prins Philip omgebouwd. In serie heeft deze wagen namelijk achter twee verstelba re stoelen die men beter fauteuils zou kunnen noemen. Volgens het protocol werd echter een doorlopende zitbank in de wagen gebouwd. De 300 heeft een dak, dat kan worden neergelaten en wanneer dit maar enigs zins mogelijk is maakt koningin Eliza beth hier gebruik van, zodat ook het pu bliek van het ruiltje profiteert. DEN HAAG Het centraal bureau van de omroepverenigingen is niet ver plicht tot het verstrekken van program- ma-gegevens aan Televizier, aldus con cludeerde gisteren mej. mr. A. Minken- hof, waarnemend advocaat-generaal bij de Hoge Raad der Nederlanden. Op vrijdag 15 juni zal de Hoge Raad arrest wijzen in het geding tussen de omroepverenigingen en Televizier n.v. over de publikatie van een kort over zicht van de Nederlandse radioprogram ma's. Mej. mr. A. Minkenhof concludeerde tot vernietiging van het arrest van het gerechtshof in Den Haag waartegen de omroepverenigingen in cassatie waren gegaan. In deze conclusie wordt onder ande re gesteld, dat het centraal bureau van de omroepverenigingen wel juridisch van de omroepverenigingen is te onder scheiden, maar dat het economische en maatschappelijke belang samenvallen. De stelling van Televizier n.v. dat de omroepverenigingen als opschrift stellers van de zdgenoemde binnenlandse voorprogramma's geen auteursrecht heb ben op de „buitenlandprogramma's", waarvan het centraal bureau de op- schriftsteller is, werd mede op deze grond verworpen. STOCKHOLM (Reuter) Twee Zweedse journalisten die zeggen dat de ont dekking van de nazi-organisatie in Zwe den te danken is geweest aan hun na sporingen hebben vrijdag gezegd dat zy dreigbrieven hebben ontvangen, waarin zij met naar het in een der brieven heet „liquidatie op de gruwelijkste wij ze" worden bedreigd. De journalisten, Karl Michamek en Eric Sjoequist, werken voor de Zweedse krant „Expressen" die verleden week meldde, dat de genoemde organisatie van plan was de regering omver te werpen en de joden in Zweden uit to roeien. In de dreigbrieven wordt toegegeven, dat de organisatie gedeeltelijk is op gerold, maar er heeft een „hergroe pering" van de leiding plaatsgehad en zo besluiten alle brieven, ,de strijd gaat verder. Heil Hitier. De Zweedse naizipartij". De politie stelt een onderzoek in naar de herkomst van de epistels. De 30- jarige Bjoern Lundahl, de leider, wordt nog steeds verhoord. Op de foto de bedreigde journalisten, links Sjoequist en rechts Michanek. CANBERRA (ÜPI) - De van de moord op zijn eigen zuster verdachte Neder landse jongen zal door de centrale cri minele rechtbank in Sydney op een nog nader te bepalen datum worden berecht. De 16-jarige jongen wiens naam vol gens het Australische strafrecht niet mag worden onthuld omdat hij nog min derjarig is, wordt er van verdacht op 8 april zijn zuster, Eslien P. I. van Keulen, met een geweerschot in het hoofd te hebben gedood- De jongen heeft gisteren voor de kinderrechter gezegd onschul dig te zijn. De rechter weigerde hem op borgtocht vrij te stellen. Het slachtoffer was een mannequin, die in Canberra grote bekendheid genoot. NEW YORK (A.F.P.) Secretaris generaal Oe Thant heeft in de Veilig heidsraad meegedeeld dat vTÜdagmid- dag hevige gevechten zijn uitgebroken in Santo Domingo. Hij las een uiterst dringende bood schap voor die hij even tevoren van zijn vertegenwoordiger op het eiland, Mayobre, had ontvangen. Daarin wordt gezegd dat de strijdkrachten van gene raal Imbert het vuur geopend hebben op die van kolonel Caamano en dat zich ten oosten van het kerkhof verwarde gevechten voordoen. De adjudant van Mayobre. kolonel Cavalganti, is naar de noordelijke wijk van de stad gegaan om de toestand inogenschouw te nemen, aldus de boodschap. Vrijdagmiddag om zes uur is het be sstand in Santo Domingo ingegaan en werd het rustig in het door kolonel Caamano beheerste gebied. Bij het in treden van het bestand zei de kolonel, dat dit tot een definitief einde van de vijandelijkheden kan leiden. ROTTERDAM Wethouder Langerak (sport en openluchtrecreatie) van Rotter dam wil de „irriterende" bordjes Ver boden Toegang van de volkstuincom plexen zien verdwynen. Die volktuinen zouden dam een ele ment kunnen worden in de openbare groenvoorziening en behalve de passieve ook de actieve recreatie kunnen dienen. Daar waar men dat al gedaan heeft waren de resultaten gunstig en de hinderlijke gevolgen, waarvoor tegenstanders van de idee vreesden, bleven uit. Een en ander verklaarde wethouder Langerak gisteren in Rotterdam op het congres van he. Algemeen Verbond van Volkstuinders. ANGERS (UPI) President De Gaul le heeft tijdens de twee eerste dagen van zijn rondreis door Frankrijk gepleit voor een beëindiging van de situatie, waarbij twee grote mogendheden (Rus land en Amerika) het in de wereld voor het zeggen hebben en andere naties slechts kunnen toekijken. De Franse president heeft wel een bijzonder ongunstige tijd uitgekozen voor zijn reis. Dit bleek in Angers, waar De Gaulle de inwoners van deze gemeente probeerde te vertellen, dat het zeer goed gesteld was met het economische leven in hun landstreek: er werd een fluitconcert aangeheven. Na de redevoe ring deed hij een poging zijn gehoor voor te gaan in de Marseillaise". Hij zong bijna alleen. Ook zijn bezoek aan Nantes viel samen met moeilijkheden in die stad. De grote scheepswerven in Nantes hebben te kampen met een gebrek aan orders en ontevredenheid onder de ar beiders. Een van de grootste werven sloot de deur voor de arbeiders nadat op de dag van De Gaulle's aankomst een luidruchtige betoging was gehouden ter bekrachtiging van looneisen. Toen zijn vliegtuig in. die stad land de, werd ook betoogd door ongeveer duizend arbeiders van een vliegtuigfa briek, waarbij werd gevochten met de politie Een politieman werd getroffen door een steen en liep letsel op. De demonstranten werden op ongeveer 200 meter van de door De Gaulle te vol gen route tegengehouden. BOGOTA (AFP) In geheel Columbia is de staat van beleg afgekondigd, naar aanleiding van incidenten die zich rond een sta' king van 30.000 scholieren en stu denten hebben voorgedaan. De staking wordt gehouden uit pro test tegen het ingrijpen van de politie bij een studentenbetoging van enkele dagen geleden tegen het Amerikaanse optreden in de Dominicaanse republiek. In Medellin werden daarbij talrijke winkels bekogeld en ongeveer vierhon derd personen, merendeels jongeren, ge arresteerd. Alle betogingen of openbare bijeenkom sten zijn nu verboden. Ook kan pers- censuur worden toegepasst. Tot het af kondigen van de staat van beleg werd besloten op een spoedbijeenkomst van president Guillermo Leon Valencia en zijn ministers. DEN HAAG (A.N.P.) De numerieke sterkte van alle strijdkrachten der 17 NAVO-landen beloopt 5.844.000 mam, waarvan 2.690.000 Amerikanen, zo blijkt uit een rapport, dat de defensiecom missie van het parlement der W.E.U. heeft samengesteld. De zeven W.E.U.- landen (Nederland, België, Frankrijk, Groot-Brttannië, West-Duitsland, Luxemburg en Italië), houden met elk aar 2.194.000 man op de been. (Neder land 123.500 en België 110.000 man). Voor de NAVO-landen als geheel gezien blijkt dit 2,8 procent van de totale be roepsbevolking te zijn. Griekenland komt met 4.4 procent het verst boven dit gemiddelde uit. Voor Nederland en België bedraagt dit percentage 3,0 pro cent en voor de Verenigde Staten 3,6. Duitsland staat met 1,6 procent zeer laag op deze ranglijst. Een overzicht van de duur der militaire diensttijd toont aan dat (afgezien van verschillen bij sommige technische wa pens of bij marine en luchtmacht) Amerikanen en Turken de langste diensttijd kennen, nl. 24 maanden. Dan volgen de Grieken met 21 maanden, Ne derland, Frankrijk. Duitsland en Portu gal met 18 maanden, Denemarken met 16, België en Italië met 15, Noorwegen met 12 en Luxemburg met 9 maanden. Engeland en Canada kennen geen dienstplicht. IJsland, het 17e NAVO land. heeft geen strijdkrachten. Tenslotte blijkt dat de Verenigde Staten 9,6 procent van hun bruto nationale produkt aan de defensie besteden, Ne derland 4,6 procent, België 3,6, Frank rijk 6,5, West-Duitsland 5,9 en Groot Brittannië 7,1 procent. Per hoofd van de bevolking gerekend moet elke Ame rikaan per jaar 282 dollar voor de de fensie opbrengen, de Nederlanders 60 dollar 228), een Belg 52 dollar, een Fransman 98 dollar, een Duitser 93 dollar en een Brit 105 dollar. De positie van Frankrijk in de NAVO is door bevoegde Franse kringen opnieuw uiteengezet naar aanleiding van ge ruchten als zou de Franse regering van plan zijn zich uit de NAVO terug te trekken wanneer de periode van twin tig jaar. waarin het Noordatlantische verdrag als eerste termijn van het bondgenootschap voorziet, ten einde loopt, dat wil zeggen in 1969. In genoemde kringen zegt men nu. dat Frankrijk trouw blijft aan het Atlan tisch bondgenootschap. Dit is in 1949 tot stand gekomen om het hoofd te bie den aan de bedreiging van de zijde van het Sovjet-imperialisme. Zolang deze bedreiging niet geheel is ver dwenen zal Frankrijk het bondgenoot schap trouw blijven. Men kan stellen dat deze bedreiging uit het Oosten in 1969 volkomen verdwenen is. Dit is ech ter een hypothese, die een radicale ver andering in de internationale toestand vooronderstelt. Aan de andere kant blijft Frankrijk zeer gereserveerd staan tegenover de mili taire organisatie van de NAVO. De Franse regering heeft al veranderingen in deze organisatie geëist en onder meer zijn marinestrijdkrachten in de Middellandse Zee onttrokken aan het Atlantisch opperbevel. De Franse rege ring blijft een herziening eisen van de verdeling der verantwoordelijkheden in het Atlantisch defensiestelsel. Maar er zijn van haar kant bij de huidige stand van zaken geen opzienbarende besluiten te verwachten, aldus genoemde krin gen. (Van onze ardio- en televisie redacteur) HILVERSUM In omroepkringen i ontstemming gewekt over het feit da N.T.S.-voorzitter Schuttenhelm buite medeweten van de omroepbesturen ee; voorstel over invoering van het gewij zigde radio- en televisiebestel heeft wil len indienen. In tegenstelling tot wa; de omroepverenigingen haalbaar achten zou de heer Schuttenhelm van mening zijn dat het nieuwe bestel in grote lijn niet voor 1 oktober gerealiseerd kan worden. Rapport van gisteren 19 uur. lelsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parys Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon W eer max. temp. half bew. 8 half bew. 12 half bew. 12 licht bew. 10 zwaar bew. 13 geh. bew. 18 licht bew. 16 licht bew. 17 onbewolkt 16 licht bew. 17 zwaar bew. 20 licht bew. 19 licht bew. 19 licht bew. 13 licht bew. 16 zwaar bew. 13 onbewolkt 15 onbewolkt 15 zwaar bew. 20 zwaar bew. 15 zwaar bew. 12 regen 16 onbewolkt 26 zwaar bew. 16 licht bew. 19 licht bew. 26 half bew. 22 onbewolkt 21 rWJeer dan 5,6 miljoen Belgen, man nen en vrouwen van 21 jaar en ouder, zullen morgen ter stembus gaan om een nieuw parlement en nieuwe provinciale raden te kiezen. Kamer, senaat en provinciale raden worden in België om de vier jaar ge kozen. Alleen al voor de Kamer van Volksvertegenwoordiging zijn er ruim duizend kandidaten. In de Belgische Kamer van Volksvertegenwoordigers (bij ons de Tweede Kamer), zetelen 212 afgevaardigden. In de senaat (on ze Eerste Kamer) zitten 185 recht streeks gekozenen, waarbij dan nog een aantal senatoren komt, die wor den afgevaardigd door de provinciale raden. Er is in de Belgische Kamer van Volksvertegenwoordigers één zetel tv?'CpuDajr p-01 26 duizend inwoners. i^X-nU u? 1961 41,6 Pr°cent van de uitgebrachte stemmen behaalde, is nog steeds de sterkste politieke partij in Belgie. In de Kamer van Volks vertegenwoordigers heeft zij op dit ogenblik 96 afgevaardigden, dit is evenveel als in 1954, maar aanzien lijk minder dan in 1958 toen zij 104 mandaten veroverde en noe minder dan in 1950. toen de CVP de vol strekte meerderheid had met zijn 107 zetels; De Belgische socialistische partii verwierf in 1961 36.7 procent van de stemmen, dat is 84 zetels, evenveel als in 1958 en twee minder dan in 1954. De CVP en BSP vormden na de vorige verkiezingen een coalitiere gering, geleid door premier Theo Le- fèvre en minister van Buitenlandse Zaken, Paul Henri Spraak. Opposi tiepartijen zijn de Partij voor Vrij heid en Vooruitgang, vroeger libera le partij, die in 1954 25 zetels, in 1958 21 en in 1961 20 zetels verwierf, de Volksunie met 1 zetel in 1954, 1 zetel in 1958 en vijf zetels in 1961 en de communisten met 4 zetels in 1954, 2 in 1958 en 5 in 1961. Tenslotte zetelen in de thans ontbonden Kamer van Volksvertegenwoordigers nog twee onafhankelijke katholieken. Verwacht wordt, dat de twee rege ringspartijen verzwakt uit de ko mende verkiezingen te voorschijn zullen komen ten gunste van de op- KAMER VAN VOLKSVERTEGENWOORDIGERS Zetelverdeling na de verkiezingen van 1961 positiepartijen. De liberalen ver- w n e?n sterke vooruitgang in het Brusselse, de Volksunie in Ant- w1*™11 en in andere gewesten van het Vlaamse land. In Wallonië hebben de communis ten in tal van t arrondissementen blokken gevormd met de Waalse Ar beiderspartij, een groep, die zich heeft afgescheurd van de Belgische socia listische partij. Het succes van de Volksunie kan evenwel worden aan gevuld door de Vlaamse democraten een nieuwe party, dit een gedeelte van haar aanhang hoopt te recrute- ren uit de Vlaamsgezinden, een an der gedeelte uit de ontevreden socia listische kringen. De Brusselse libe ralen hebben hunnerzijds af te re kenen met het Front des Francopho nes, die hun programma, evenals de PVV, afstemden op de strijd tegen de Vlaamse aanwezigheid in de Bel gische hoofdstad. In Antwerpen moeten de socialis ten ook nog het hoofd bieden aan de scheurlijst van de 94-jarige so cialistische voorman Camille Huis mans. In het nieuwe parlement zul len meer afgevaardigden uit Vlaan deren zetelen dan uit Wallonië en Brussel samen. Om dit Vlaamse overwicht en het hieruit voortvloeien de Waalse minderwaardigheidscom plex ongedaan te maken, zal in de nieuwe grondwet, die door het ko mende parlement moet worden goed gekeurd, een grendelprocedure wor den voorzien. Tegen deze grendel procedure heeft de Volksunie haar campagne gevoerd. Ook de PW is tegen de herziening van de grond wet, maar dan om andere redenen Over die herziening hebben de CVP en de BSP zich verbonden en de ko mende regering zal dus naar alle waarschijnlijkheid weer katholiek zijn. De vereiste tweederde meerder heid om een grondwetswijziging te kunnen doorvoeren, komt. ondanks de verwachte zetelversdhuivingen, niet m gevaar. Deze tekening laat de zetel verdeling per partij in de Kamer van Volksvertegenwoordigers zien. Tengevolge van de aanpassing van het aantal zetels aan de bevolkings cijfers en door de aanpassing van de bestuurlijke grenzen aan de taal grens, zijn er enkele veranderingen in het aantal zetels per provincie gekomen. Brabant en Limburg krijgen er ieder twee zetels bij, Antwerpen één, terwijl de volgende provincies ieder één volksverte genwoordiger minder naar het par lement zullen zenden: West-Vlaan der en, Henegouwen, Namen, Luik en Luxemburg (Van onze correspondent) DEN HAAG De vitrine by de zaakgelastigde der Chinese Volksre publiek aan de Adriaan Goedkooplaan te Den Haag, waarin zich anti-Ame rikaanse foto's over de strijd in Viet nam bevonden, is gisteren hersteld en er nieuwe foto's in aangebracht. Van de vernieling is geen aangifte gedaan, maar heeft de zaakgelastigde de politie wel via het ministerie van Buitenlandse Zaken verzocht extra toezicht uit te oefenen. De politie heeft geen halve maatregelen genomen. Op enige afstand van de vitrine zal door twee agenten worden gepost, terwijl surveillance wagens bovendien extra toezicht zullen uitoefenen. Buitenland se Zaken is nog steeds doende met een onderzoek welke stappen tegen de uitstalling kunnen worden genomen- KARATSJI (U.P.I.) De Pakistaan se internationale luchtvaartmaatschap pij (PIA) heeft vrijdag meegedeeld dat in totaal 122 passagiers en bemannings leden zijn omgekomen bij de vermelde ramp met de Boeing 720 B. Alle 13 bemanningsleden, onder wir j yier voor de gelegenheid geselecteerde stewardesssen, vonden de dood. Zes Pa kistaanse passagiers waren de enig< overlevenden. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De vrije boeren Ko-~ koek en Harmsen blijken als Tweede Kamerlid zonder bezwaar akkoord t zijn gegaan met een wetswijziging, di het mogelijk maakt dat het Landbouw schap op kamerlidmaatschapsvergoedir gen beslag legt. Ze zijn daardoor hc slachtoffer geworden van hun eigc onnozelheid, want het „schap" is intu sen zo vrij geweest aan de vergoedi van beide volksvertegenwoordigers t knabbelen. Dp onrust in de Dominicaanse Republiek houdt aan. De toestand is nog uiterst verward. De foto toont een patrouille Amerikaanse mariniers, die zwaar bewapend hun rondje door de stad maken.

de Stem | 1965 | | pagina 5