„Rillandia te Rilland-Bath blaast al 75 jaar muziek Walcheren Z.-Beve!and Zeeuwsch-Vlaanderen Oostburgs kantongerecht zag weinig opgeroepenen J. BOEL ONDERSCHEIDEN MET GOUDEN MEDAILLE Mengvoederindustrie heeft vestigingsplan voor Goes MIDDELBURG Fa. Julia v. d. Walle N.V. SLAVENBURG* BANK Wij REPAREREN alle merken TELEVISIE Seb. Bbmmaert ÜOSTBURG TERNEUZEN Zeeuwse prijs voor ir. de Lussanet de la Sabloniere Dagblad De Stem Fa. Julia v. d. Walle Landbouwschuur door felle brand verwoest Korfbal Tjoba 2 - Togo 2 belangrijke ontmoeting Van pintmuziek55 naar uitmuntendheid Geboren uit zang vereniging Verdubbeling straatbelasting Kruiningen Doktersdiensten dierenartsen EXAMENS Voorzitter Raiffeisenbank Hulst HOOG WATER Kermisattractie afgebrand Vandaag Morgen Maandag 3 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 22 MEI 1965 Toorenvliet De gemeente wil 't ge bruik van 'Tooren vliedt' stimuleren. Men heeft daarom contact opgenomen met de vereniging 't Nederlands Openluchtthe ater'' om na te gaan welk mort voor stellingen bij andere openluchtthêatem in het land het meest succesvol zijn. Het blijkt, dat jeugdvoorstellingen het meest voldoen. Daarom heeft men de Stichting Sociaal en Cultureel Opbouw werk Middelburg en het comité Jeugd Vacantie Vreugd" benaderd- Beide in stellingen willen meewerken aan het or ganiseren van openluchtvoorstellingen Het comité .Jeugd Vacantie Vreugd" heeft nog geen nader programma uit gewerkt. De Stichting wil een tweetal jeugdvoorstellingen organiseren t.w.: woensdagmiddag 30 juni de toneelgroep „Harlekino" en woensdagmiddag 21 ju li het Goese Jeugdcircus „Hogerop". De raad zal gevraagd worden een ga rantie te verlenen voor de geraamde te korten vn beide voorstellingen van f 1.070,- Nieuw en St.-Joosland Diamant De echtelieden Johannes Poppe en Sara Baljeu hopen maandag 24 mei a.s. de dag te herdenken, dat ze 60 jaar getrouwd zijn. De oudjes, die woonchtig zijp in de van Aken- straat 9 te Nieuw- en Sint Joosland ge nieten nog een' goede gezondheid. Dp vrouw is 87 jaar en de man 86 jaar (Advertentie) VOOR EXCLUSIEVE DAMESCONFECTIE „FIRST LADY" Mantels Japonnen Pakjes Regenjassen Bierkaaistraat 21-23 Hulst Kapelle Voetbaltoernooi Op Hemelvaarts dag zal de voetbalpereniging Kapelle" een toernooi houden. Er zullen vier ver enigingen aan deelnemen, te weten Hansweert se Boys, Krabbendijke, Kloe- tinige en Kapelle. Het toernooi, dat om tien uur 's morgens begint en de gehele dag in beslag neemt, iszowel voor de eerste elftallen als A-junioren opgezet. Tentoonstelling Het landelijk voor lichtingscentrum voor ouders en opvoe ders te Rotterdam zal onder het motto ,,1, 2. 3, daar ben ik" in het wijkgebouw op 17 juni en 18 juni een tentoonstelling houden. De tentoonstelling beoogt een inzicht te geven over het leven van zui geling en kleuter. Met fotomateriaal en film zal speciaal gewezen worden op de verzorging, ontwikkeling en opvoeding. Dit zal gedaan worden in de vorm van kleding, gebruiksvoorwerpen, spelmate riaal en lectuur. Ook zal er aandacht worden besteed aan het bestrijden van ongevallen bij kinderen. (Advertentie) VREEMDE VALUTA Hulst: Zitdag Steenstraat 20 Terneuzen: Kersstraat 13, el.t (01150)- -3553 (Advertentie) ook toestellen die niet bij ons ge kocht zijn; in een zeer modern ingerichte werkplaats. RADIO en T.V. Bierkaaistraat 16, Hlulst, tel. 2293 -{; Let op het juiste adres t.o. Morres. f Concert - Onder de luifel van het ge meentehuis verzorgt de hatrmonie zon dagavond een concert. Het programma luidt als volgt: Mars Subenhara, P. B. Biselinck; Plein Soleil, V. Kalkman; 4 ba gatellen, P. van Mever; San Remo, J. Meister; Les cloches de Corneville, A. F. Jakma sr.; Holiday for band: a Tierit, b Madeson, c Bossanova, Ant. Everaarts; Manneke pis (mars), Alb. Schmidt; Slot mars. Z.V.tl.-film Donderdagavond a.s- zal in het Luxortheater de film ,,De Pop" van de Zweed Arne Mattson wor den vertoond, zulks onder auspiciën van de Stichting Zeeuwse Volksuniversiteit. Overigens geldt het een openbare voor stelling. De Z.V.U.-leden genieten geen speciale rechten. De rolprent verhaalt over een eenzame nachtwaker, die een medemens, kameraad en geliefde vindt in een etalagepop. De film schildert de man niet als een krankzinnige maar een sympathiek en edel mens. Aardenburg Boldersclub opgericht Er is hier een nieuwe boldersclub opgericht, die gevestigd zal zijn in café De Zwaan aan de Beekmanstraat. De naam van de nieuwe club is „De Ware Vrienden". De vereniging telt thans reeds 25 le den. Het bestuur bestaat uit: H. Wijffels, voorzitter, W. Herwegh, secretaris, E. de Wandel penningmeester, L. de Hon en O. Dhoore leden. De clubavond zal gehouden worden op de eerse za/terdag van de maand. Bij slecht weer wordt deze clubavond verschoven naar de derde zaterdag. Bo vendien is er iedere zaterdagavond op de bolbaan van café De Zwaan gelegen heid tot oefenen. Kampioenschap biljarten Aan het eind van het seizoen hield de biljart club „Kwaker" in het clublokaal „De Roode Leeuw" zijn afsluiting van het seizoen met een clubavond. De uitslag van de handicapprijskamp was: 1. T. Rijckaert, 2. G. de Rijck, 3. E. de Neve, 4. J. Maenhout, 5. j. de Rijcke, 6. C. Houtepen. 7. E. Cuelenaere, 8. G. de Baedemaeker, 9. A. Buijsse, 10. E. Mus- son. De beker voor de hoogste serie was voor G. de Rijck met een serie van 25. Op deze avond werd ook de beker uitgereikt voor de kampioen van het winterseizoen. J. Maenhout werd met duidelijk verschil kampioen. De beker voor de hoogste serie was voor H. Tas met 25. De uitslag van het kampioen schap was 1. J. Maenhout 50 pnt., 2. H. Tas 42 pnt., 3. E. de Wispelaere 38 pnt., 4. J. van Waes 34 pnt., 5. J. de Rijcke 33 pnt., 6. G. Paridaen 33 pnt.. 7. G. de Rijck 32 pnt.. 8. C. Houte pen 32 pnt., 9. T. Rijckaert 32 pnt., 10. G. de Baerdemaker 29 pnt. Kermis Ter gelegenheid van de kermis op zondag 23 mei zal de Kon. Muziekvereniging „Aardenburgse Fan faren" samen met „Elk Naar Zijn Krachten" een taptoe verzorgen. Aanrijding Bij het uitrijden van het terrein van de drankhandel Haver land in de Brouwerijstraat, kwam een personenauto bestuurd door W. D. uit Sluis in botsing met een vanaf de Kaai- poort komende personenauto bestuurd door J. P. uit Aardenburg. De auto van P., die op zijn weghelft reed werd flink geraakt en ernstig beschadigd. De be stuurder kreeg verwondingen aan zijn voet en een lichte hersenschudding. MIDDELBURG (ANP) Gedepu teerde Staten van Zeeland hebben be sloten dit jaar de Zeeuwse prijs voor kunsten en wetenschappen toe te ken nen aan de heer ir. H. de Lussanet de la Sabloniere, hoofdarchitect a bij de rijksgebouwendienst te 's-Gravenhage. Deze toekenning is geschied op grond .van de vele en grote verdiensten van de heer de Lussanet de la Sabloniere .voor de restauratie en herbouw van het op 17 mei 1940 door oorlogsgeweld ver woeste abdij complex te Middelburg. (Advertentie) KRUGER PILS is toch beter Dagblad vooi Zeeland KANTOREN Voor Zeeuwsen-V laandei en. Steenstraat 14. Telefoon 2377, Huist voor Walcheren en Zuid-Beveiand: Klokstraat 1, telefoon 6202 GOES Exploitatie- inspectte Zeeland L. K M DE JONG tel 2377 Hulst Eerste redacteur voor Zeeland F. DE LIGT tel. 6252 Goes privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W WOI-TERS tel 237? Hulst privé 2572 Hulst Redacteur vooi West-Zeeuwsch- V laanderen J PETIT v Osta.iestraat 41. Oostburg tel 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren H. REKKERS tel 6252, Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU tel 6252 Goes Prijs vooi losse advertenties oestpmo voor de editie Zeeland t 9,18 oer mm 1 mm ingezonuen mededelingen 2' mm gewone adverteoties Bij contract aanzienlijke reductie „Kleintjes"" 3 rebels ol mindei f l.— elke regel meer e U,25. Als één regel gelden 23 letters en/ot leestekens Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. f 1,60 en f 0,60. B^, 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. IJzendijke Motorcross Momenteel zijn op de wijk „Mollekot" de leden van de sport club „De Zwaluw" druk doende om het terrein in orde te maken voor de daar op tweede pinksterdag te houden inter nationale motorcross. Aan deze wedstrijden, die meetellen voor het nationale kampioenschap, zul len vele rijders deelnemen in de junio ren. en de vedetten-klasse. Sportwedstrijden Met de pinkster dagen organiseert de V.V. IJzendijke een nederlaagtoernooi op pinksterzaterdag en eerste pinksterdag. Op derde pinksterdag zal de 31e ron de van IJzendijke worden verreden, een wielerkoers voor aspiranten en nieuwe lingen, waarvoor reeds nu veel inschrij vingen zijn onder aanvoering van de plaatselijke favoriet, de nieuweling J. Hinneman. Sint-Anna ter Muiden Beroepen De heer W. Chr. Hovius, te Nieuw Lekkerland, is beroepen naar de Ned. Herv. Kerk te St.-Annaland. Sluis Gemeenteraad b|jeen Dinsdag avond vergadert de gemeenteraad van Sluis. Het college wil instemmen met een voorstel van het waterschapè. Het Vrije van Sluis om een beplanting aan te brengen langs het afwateringskanaal. Aan de A.N.W.B. wil men een éénmalige bijdrage geven van 962,69 in de kos ten van bewegwijzering in het tracé Ridderstraat. Korte Walstraat, Lange Walstraat. In het uitbreidingsplan zijn nog dsie straten zonder naam. Voorge steld worden de namen: Gouverneur straat, Handboogstraat, Sint Brandans- straat en Schuttershof. De eerse naam spreekt hisorisch voor zich, maar wil egelijk in deze vorm ook de nagedach tenis eren van de kortgeleden over leden Commissaris der Koningin, aan gezien is verzocht bij het geven van straatnamen niet de naam de Casem- broot te geven. Waterlandkerkje Raadsvergadering De raad van deze gemeente komt woensdagavond in openbare vergadering bijeen. Naast in gekomen stukken komen verder op de agenda voor: wijziging der begrotingen 1964 en 1965; Vaststelling gemeenschap pelijke regeling tot het instellen van een commissie van advies als bedoeld in art. 75 van het Algemene Bijstandswet; Aanwijzing van 2 afgevaardigden; Vast stelling nieuwe verordening op de hef fing van reinigingsrechten: Voorstel tot wijziging presentiegeld raadsleden; Subsidieaanvrage voor woningverbete ring. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De traditionele maan delijkse parade van de „kleine" over treders der wet voor het Oostburgse kantongerecht, verliep donderdag min der soepel dan normaal. De opkomst van de kandidaten voor lichte boeten en subsidiaire dagen was zeer slecht- De flauwe zitting kreeg iets glans te rug, toen de zaak tegen de Aardenbur ger J. A. M., kamerlid en plaatsgenoot J. M. A. C. van Dongen en de Oost burgse notaris J. Mijs als getuigen wer den gehoord. M. had op de rijksweg bij Schoon dijke moeten remmen achter de perso nenauto van de heer Van Dongen, waar in ook de notaris zat. Het gevolg was. dat het achteropkomende Vlissingse raadslid P. Bikker zijn voertuig al leen nog maar tegen de auto van M. tot stilstand kon brengen. Hoewel de Aardenburger met twintig gulden werd beboet, kwam eigenlijk niet vast te staan hoe de zaak zich had voorge daan. De' heer Van Dongen had sterk af geremd, omdat hij in de bestuurder van een stilstaande wagen een kennis had herkend, die hij zijn mogelijke dien sten wilde aanbieden. De kennis, een P.Z-E.M.-beambte was echter ter plaat se, in de onmiddellijke nabijheid van een parkeerhaven, aan het werk. Na dat het vonnis was gevallen, bleef on duidelijk in welke mate het kamerlid had afgeremd en of hij dat op de weg had gedaan of half in de berm. De Oostburger I. R. die niet was ver sohenen, bleek voor officier mr. N. van Raalte geen onbekende. Verdachte had weer eens te veel aan Bacchus geof ferd en op zijn wankele benen het ver keer in gevaar gebracht. Een automo bilist was door hem in het nauw ge bracht en kon een aanrijding niet meer voorkomen- Conform de eis werd veer tig gulden of acht dagen gevonnist. Een civiele vordering van f 171.70 werd toe gewezen. De capriolen van de Sluizenaar C.V. blijken een financieel staartje te heb- Advertentie) VOOR EXCLUSIEVE HERENCONFECTIE „FIRST MAN" nu naar Bierkaaistraat 21-23 Hulst ben. In de St. Annastraat was hij een uitrit uitgereden en in botsing gekomen met de Belgische automobiliste L.-de M. uit Rumibeke. Zij werd gewond en haar voertuig ernstig beschadigd. V. werd veroordeeld tot veertig gulden of 8 dagen. Verzekeringen zullen nu uit maken wie de schade van meer dan B.fr. 20.000 dient te betalen. G. J. W- kreeg de schrik van zijn leven toen hij het requisitoir van de officier aanhoorde. Onder de gemeente Cadzand was hij aangehouden en ver- baliseerd omdat hij een luchtbuks in zijn auto vervoerde. Geëist werd veertig gulden boete en verbeurdverklaring van de gloednieuwe buks. Kantonrechter mr. C. van Hees wilde zo ver niet gaan en vonniste een boete van vijf tientjes. W. die zijn schietapparaat mag behouden, werd aangeraden een foedraal te ko pen of de buks goed op te bergen en niet te vervoer en- Niet zonder geur was de zaak tegen de Aardenburgse loswerkman J. F. J. C. Hem werd verweten de rolluiken van een huis in de plaatselijke Bogaertstraat te hebben besmeurd met, zoals het rap port vermeldde, menselijke faecaliën. Er stond nog bij dat een en ander was geschied uit baldadigheid. C. ontkende ook maar iets met de zaak te maken te hebben gehad. Omdait het een geval met een luchtje betrof, was er een speurhond aan te pas geko men. Het beest had lucht gekregen van voetstappen bij de rolluiken en had het spoor, dwars door bouwland, over 150 meter gevolgd naar een woning, die door C. alleen wordt gebruikt. Zittende en staande magistratuur achtten hier mede het ten laste gelegde afdoende bewezen. De eis was 40, het vonnis 30 gulden. De parade werd besloten dioor de tim merman J. C. uit Domburg, die ten- gevolge van een val van vier en een hal ve meter hinkend voor de groene tafel verscheen waarop hij bij uitzondering mocht leunen. De Domburger had pech gehad in Schoondijke. Hij reed in een personenauto achter een scooter waar van de berijder een teken gaf hem maar te passeren. Naar ziin zeggen in de tweede versnelling gaf C. gas waar na de snelhei d s e on tr o 1 emeter van de verdekt opgestelde politie 74 km per uur aanwees. Door deze uitslag stond hij verwonderd van de technische ca paciteiten van zijn voertuig. Mr. Van Raalte zag dit graag ge honoreerd met 70 gulden boete het wer den tenslotte vijf tientjes. Clinge Bond van bejaarden De plaatselijke afdeling van de Katholieke Bond Van Bejaarden hield in het Verenigingsge bouw haar jaarlijkse algemene vergade ring. Het begon 's morgens met een H. Mis, welke door de geestelijke advi seur pastoor M. Cosijn werd opgedra gen. Tijdens de H. Mis hield de geeste lijk adviseur een korte toespraak. Na de H. Mis was er in het Vereni gingsgebouw gelegenheid tot het deel nemen aan de koffietafel. Daarna werd de dag in gezelligheid doorgebracht. Dit bestond voornamelijk uit kaartspe len. In de namiddag kwamen vier be stuursleden van de afdeling Nieuw Na men, alsmede nog enkele leden van het buurtschap Kapellebrug. In de jaarvergadering werden 13 over leden leden van het afgelopen jaar her dacht. In het lopende jaar zijn er reeds 8 leden overleden. Van het gemeente bestuur van Clinge was bericht ontvan gen, dat de gemeentelijke subsidie flink verhoogd was. Verder kon de voorzitter de heer E. de Waal, die ook tevens dis trictsleider is, nog enkele mededelingen doen over het sociaal minimum en de praktische uitvoering van de Bijstands wet. (Van een onzer verslaggevers) CLINGE. Vrijdagmiddag om streeks streeks vijf uur brak brand uit in de schuur van de landbouwer A. van der V. Door de droogte van de laatste dagen grepen de vlammen zo snel om zich heen, dat slechts met moeite een paar wagens en een wiedmachine gered konden worden. Het dak was aan de ene zijde met gegalvaniseerde platen ge dekt en aan de andere zijde met riet. In de schuur bevonden zich nog enkele duizenden kg stro en hooi alsmede aard appelen en een partij stikstof. Alles werd een prooi der vlammen. De veer tien kalveren, welke ruim drie maan den oud waren kwamen eveneens in de vlammen om. Ook het landbouwgereed schap, dat zich in de schuur bevond verbrandde. De brandweer was zeer snel ter plaatse en kon de belendende per celen voor brand vrijwaren. De schade wordt geschat op f 50.000. De rijkspolitie stelt een onderzoek in naar de oorzaak van de brand. (Advertentie) Korte Nieuwstraat 21 Hulst - tel. 2478 MIDDELBURG De leiders in de eer ste klasse Zeeuwse Korfbalbond, Ondo 1 uit St.-Laurens, hebben zaterdagmiddag vrijaf teneinde het wedstrijdaantal aan de top van de ranglijst weer wat gelijk te trekken. Zij zuilen echter met meer dan gewone belangstelling kennis willen nemen van de uitslag Tjoba 2-Togo 2. De Goesenaars komen de laatste weken verrassend goed voor de dag en hebben nu weer alle kans om de degradatie te ontlopen. Bovendien wordt Togo 2, nu het niet steeds meer reserves moet afstaan voor het eerste twaalftal een homogene ploeg, die ons inziens zeker niet bij voorbaat kansloos is tegen Tjoba 2. Een misstap van Tjoba 2 zou precies in de kaart zijn van leider Ondo 1. De andere degradatiekandidaten Luc- tor 1 en Volharding spelen thuis tegen resp. Elto 1 en Zuidwesters 1 en ook hier zijn verrassingen niet bij voorbaat uit gesloten. Vooral Luctor zal zich op eigen veld tot en met geven om enige winst te behalen. In 2A gaat bij Swift 3 de kampioens- vlag vrijwel zeker in de top nu de laatste wedstrijd tegen Animo 3 gespeeld moet worden. Dit zou tevens betekenen, dat Swift het volgend seizoen weer een ploeg in de hoogste regionale afdeling heeft hetgeen voor de opbouw van de vereni ging van groot belang is. De rest van het Zeeuwse korfbalpro gramma ziet er voor zaterdag als volgt uit: 2B: de Poel-Blauw Wit 1, Tjoba 3-Elto 2, 3A BKC 2-Valkenisse, Vedo2- KVL, Stormvogels 2-Ondo 2, junioren Animo- Togo, BKC-Atlas, DOS 55-Blauw Wit, adsp. A: Swift a-BKC, B: Swift snel- KVL, Zuidw. b-Vedo a, Swift kwiek-Ani- mo b, C: Stormvogels-Zuidw.c, Swift le- nig-Ondo, Animo d-Zuidw. c, D: de Poel- Blauw Wit a, E: Tjoba c-Blauw Wit b, Togo b-Volharding, pup. A; Swift a-Zuid- w. a, B: KVL-VEDO, C: Elto a-Togo. D: Volharding a-Blauw Wit b, Elto b-Vol- harding b, aanvulling pup. b: Stormvo- gels-BKC a en Swift c-Animo. (Van een onzer verslaggevers) RILLAND-BATH In 1890, toen Rilland nog slechts gevormd werd door een schaars bebouwde hoofdweg en de molen het enige monumentale gebouw was, kampte de christelijke zangver eniging met een gebrek aan krachten voor de bezetting van de baspartij, en slimmerik opperde het idee met een scheepsroeper deze partij te verster ken. Men liet de roeper aanrukken maar na verloop van t|jd voldeed de scheepsroeper niet meer en ging deze de laan uit. Men ging over tot de aanschaf van een bas. En toen waren de poppen aan het dansen. Iedereen wilde op die ene toeter blazen. Deze onderlinge ruzie resulteerde in de méér muziekinstrumenten zou zorgen, derd gulden voor „Rillandia". Boven- Op de twaalfde oktober van dat jaar aan het einde van de vorige eeuw werd dan ook uit de zangvereniging een mu ziekvereniging geboren, welke zich be- pekte tot het vertolken van gewijde muziek. Al gauw bleek, dat men het. wat eenzijdige repertoire moest uitbrei den met een vrolijk deuntje en zo begon de levensloop van de dit jaar 75 jaar bestaande muziekvereniging „Rillandia" te Rilland-Bath. Een hele tijd heeft „Rillandia" een beruchte naam gehad „Pintmuziek", want het bleef niet altijd bij blazen tn trommelen. Er werd nogal wat ge dronken. De gezelligheid werd verhoogd, maar de resultaten waren niet om over naar huis te schrijven. Thans speelt men in de afdeling „Uit muntend" van de Koninklijke Federa tie van Harmonie- en Fanfaregezei- schappen De harmonie heeft 23 actie ve leden, terwijl de drumband zeventien leden telt. In 1956 werd men voor de eerste maal in een compleet uniform gestoken. De medewerking, die men thans van het huidige gemeentebestuur heeft, is een schoolvoorbeeld. Kreeg men in 1953 voor de eerste maal een subsidie, nu voteert oprichting van een comité, dat voor de raad ieder jaar zo'n veertienhon- BE VRIJ Dl N GSSPELDJES Dat de kinderen van Lamswaarde op 5 mei j.l. geen bevrijdingsspeldje hebben gekregen ligt echt niet aan de gemeente Hontenisse. Door toevallige omstandigheden zijn wij aan het adres gekomen van een leverancier van dergelijke speld jes en van een deel van het bedrag dat wij als subsidie van de gemeente hebben gekregen voor festiviteiten voor do kinderen op 5 mei hebben wij voor alle kinderen zo'n speldje ge kocht. De gemeente had daar verder niets mee te maken. Als de inwoonster van Lamswaarde die hierover in deze krant schreef, zich bekendgemaakt kunnen we haar het adres nog wel geven. Misschien zijn die speldjes er nog wel. KLOOSTERZANDE C. P. SCHELFHOUT secr. Oranjecomité (Van een onzer verslaggevers) KRUININGEN De opbrengst van de straatbelasting 1965 wordt geramd op 13.000 gulden. De ten 1ste van de gemeente blijvende kosten bedragen jaarlijks gemiddeld f 62.597,- Dit bedrag zal in 1966 en volgende jaren verhoogd worden met tien mille als afschrijving op de kosten voor de te Hnsweert uit te voeren bestratingswerken. Daarom wil de gemeente haar inkomsten an stratbelasting verdubbelen en vn resp. 6 en 3 op 12 en 6 procent van de be lastbare opbrengst voor resp. gebouw de en ongebouwde eigendommen bren gen. Verder zal de raad* tijdens de op dins dag 25 mei a.s. te houden radsverg- dering gevraagd worden twee houten lokalen van de voormalige ulo-school te Kruiningen verhuren aan de heer A. C. Veerman, heilgymnast-masseur te l Oudelande. Dit weekeinde nemen waar voor Brul- nisse en Oosterland dokter Steeuwman; voor Terneuzen dokter Bouwens; voor Retranehement. Cadzand, Sluis en Zuid- zande dokter De Meijer uit Sluis; voor Aardenburg en Oostburg dokter Rijk uit Aardenburg, tel. 01177-466; voor Klooster- zande dokter Buwalda; voor Axel dokter Kok: voor Middelburg dokter Stevens, tel. 2011; voor Vlissingen dokter Van Dijk, tel. 3459; voor Goes dokter Weiten, tel. 5306; voor Borssele en Nieuwdorp dokter Gelderblom, tel. 01196-327; voor Hoede- kenskerke en Kwadendamme dokter Wöstmann, tel. 01195-450: voor Driewegen en 's-Heerenhoek dokter Geldof, teL 01195-275: voor 's-Heer Arendskerke, Wol- phaartsdijk en Heinkenszand dokter Zon- nevylle, tel. 01106-202; voor Kruiningen, Krabbendijke en Rilland-Bath: dokter Al- lewijk tel. 01130-566 en dokter Kamps, tel. 01135-343. Apothekers. Goes: Goese Apotheek, tel. 7104; Middelburg: Ringeling, tel. 2538; Terneuzen: Klaassen, tel. 2090; Vlissmgen: tel. v.d. Kleine Mulder, tel 2730. Elzerman, tel. 01100-5259; voor Sas van Gent, Axel en Zaamslag de heer De Haas, uit Zaamslag, tel. 01153-366; voor Hulst en Nieuw-Namen de heer Borm uit Nieuw-Namen; voor Oostburg, Sluis en IJzendijke de heer Kapsenberg uit Sluis, tel. 01178-225. VORMINGSCENTRUM HEDENESSE Onlangs werden de examens afgeno men aan de deelnemers aan de eind 1963 begonnen eerste topkadercursus zuid westen van de diverse plattelandsorgam- saties in samenwerking met het vor mingscentrum „Hendenesse" te Cadzand. Geslaagd zijn: S. A. Appel te Baarland; J. Becu te Schoondijke: A. van Bergeyk te Zuidland; W. den Boer te Zierikzee; C. Boot te Noordwelle; J. Cappon te Zuidzande; J. van Dalen te Tholen; A. M. D'Hont te Groede; J, Kodde te Bigge- kerke; M. L. Louwerse te Grijpskerke; H. C. v.d. Maas te Kats; A. J. Mol te Stad aan het Haringvliet; A. A. v. Nieu- wemhuyzen te Sint-Phiilipsland; C. J. de Rooy te Stellendam; N. M. v.d. Stolpe te Noordwelle, J. de Vlieger te Nieuw dorp; D. Vos te Koudekerk e; W. de With te Valkenswaard; J. Zevenbergen te Werkendam. Morgen, zondag 23 mei: Hansweert 8.22 en 20.42 uur; Terneuzen 7.52 en 20.13 uur; Vlissingen 7.21 en 19.45 uur; Wemeldinge 8.54 en 21.17 uur. Maandag 24 mei: Hansweert 9.26 en 2149 uur; Terneuzen 8.58 en 21.21 uur; Vlissmgen 8.27 en 20.53 uur; Wemeldinge 9.57 en 22.23 uur. (Van een onzer verslaggevers) HULST. De voorzitter van de Coö peratieve Raiffeisenbank te Hulst, de heer J. L. L. Boel is ouderscheiden met de gouden medaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. HEIKANT. Vrijdagmiddag werd de brandweer van St.-Jansteen gealarmeerd voor een brand die was uitgebroken in een vrachtwagen, geladen met een bumperspel, De vrachtwagen was ge stationeerd te Heikant. Vrachtwagen en bumperspel waren eigendom van de heer Van Gestel, die met een zweefmo len en een bumperspel kermissen be zoekt. De brandweer kon niet meer voorkomen dat vrachtwagen en lading verbrandden. Waarschijnlijk ontstond de brand doordat de eigenaar zijn vracht wagen afbrandde om te schilderen. De schade is f 15.000, Burgemeester Molfhoff speldt de de heer Boel de gouden medaille, verbonden aan de orde van Oranje- Nassau op. De onderscheiding werd hem opge^ speld door burgemeester P. J. G. Molthoff van Hulst tijdens een bijzondere verga dering \Tan de leden van het bestuur en van de raad van toezicht van de bank. De heer Boel is 40 jaar bestuurs lid van de Raiffeisenbank, waarvan 21 jaar als voorzitter. „Onder uw leiding is de Raiffeisen bank een van de belangrijkste instituten van Hulst geworden", aldus de heer Molthoff, die er aan toevoegde dat de heer Boel zich ook op ander gebied verdienstelijk heeft gemaakt voor de Hulster gemeenschap. De voorzitter van de raad van toe zicht, de heer Ch. Voet uit Hulst, be toogde dat de heer Boel zich immer op voortreffelijke wijze heeft gekweten van zijn taak. Hij bood een gouden horloge aan. Ook mevr. Boel werd in de hulde be trokken. Zij werd in de bloemetjes ge zet. Tijdens een receptie in het Bioscoop gebouw gaven o.m. de centrale Bank te Utrecht, relaties van de Hulster Bank en de leden ervan van hun belangstelling blijk. dien krijgt men nog dit jaar de beschik' king over een nieuwe verplaatsbare mu- ziekten, die tien mille kost. Het actie ve bestuur van de jubilerende'vereniging is er best tevreden mee. Moeilijkheden met het aantrekken van jongere krach ten heeft men eigenlijk altijd gekénd. Vooral in de tijd dat de Christelijke Muziekvereniging „Hosannaih" en „Vrolijk Voorwaarts" te Bath nog be stonden. Beide verenigingen hebben het echter niet kunnen bolwerken. Sinds enige weken nu heeft men een jeugdkorps kunnen vormen, bestaande uit 39 kinderen. „Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst", realiseert men zich heel duidelijk. Voorlopig rooit „Ril landia" het dan ook nog wel. Uiteraard wil men het 75-jarig bestaan niet zonder meer voorbij laten gaan. Er bestaan plannen een festival te or ganiseren met taptoe te organiseren. Dat gaat veel geld kosten. Het ligt in de bedoeling de jubileumviering tijdens de zomermaanden reeds te doen plaatsvin den. Dan is het weer waarschijnlijk be ter. Op de eigenlijke dag van het 75-ja rig bestaan, op 12 oktober a.s., is het jeugdkorps misschien zover, dat het voor de eerste maal in het openbaar kan optreden. Er wordt druk voor ge repeteerd. (Van een onzer verslaggevers) GOES Op het ogenblik voert het gemeentebestuur van Goes onder handelingen met de directie van een Amerikaans-Engels bedrijf over eventuele vestiging in Goes op het Havenindustrieterrein, Waarschijn lijk zal nog deze maand, anders begin juni, de knoop worden door gehakt. Gaat het door, dan heeft de gemeente het Havenindustrieterrein praktisch geheel uitgegeven. Dan zal spoedig een begin worden ge maakt met een vergroting van de oppervlakte industrieterrein aan de Haven. In het kader van het plan Snijders is gedacht aan een uit breiding met 25 hectare. Komt de buitenlandse onderneming naar Goes, dan zal men te zijner tijd ongeveer honderd werkkrachten nodig hebben. De onderneming is een toeleveringsbedrijf en maakt onderdelen voor de mengvoeder industrie. Het gaat om een stuk industrieterrein van 1,5 ha. AXEL Centrum 20 uur Rio Bravo, 14 J. KAMPERLAND 13.20 uur Bevelandse brandweerwed strijden. GOES Slot Ostende 10 uur KOB-vergadertng. Prins van Oranje 9.45 uur Gewestelijke dag P.v.d.A. Baarends 14 uur Schietmg Jae. v. Bei eren. Grand 19 en 21 uur De Titanen, 14 J. D"3 KLINGE v. Dijek 19.30 uur Het geheim van ie zwarte koffers. TERNEUZEN Luxor 20 uur OSS 117 in Bangkok, 14 j, WILHELMINAPOLDER Graanpakhuis 20 uur Jazzconcert. IJZENDIJKE Hofzicht 20 uur Zoeloe, 14 j. OOSTBURG Ledel 20 uur Elvis op zijn best, a.l. Katholieke kring 19.30 uur Bal RKJB. De Eenhoorn 16 uur Receptie SV Oost burg. HULST Bioscoopgebouw 20 uur Tom Jones, 18 j. J. de Nijs 15 uur Schieting. MIDDELBURG City 20 uur Erotiek, 18 j. Electro 19 en 21.15 uur De hel van de South Pacific, 14 j. VLISSINGEN Alhambra 19 en 21 uur Westend jungle 18 j. Luxor 19 en 21 uur Avontuur in Hong kong, 14 j. ANTWERPEN K.V.O. 20 uur De Vagebond-Koning. KLOOSTERZANDE Hotel v. Leuven Groot bal. BIERVLIET G. Tukker 15 uur Schieting. Sportveld Zebra sportdag 12 uur Schif tings w ed strijden 15 uur Officiële opening. ST.-JAN STEEN P. de Bruin 15 uur Schieting. CLINGE L. de Vlider 15 uur Schieting. KEMSEKE PAAL A. de Bakker 15 uur Schieting. AXEL Café Benelux 15 uur Schieting. TERNEUZEN Luxor 14.30 en 20 uur OSS 117 in Bang kok, 14 j. DE KLINGE v. D|jck 15 en 19.30 uur Het geheim van de zwarte koffers. GOES Grote Kerk 19.30 uur Die Zeit ist nah. Grand 19 en 21 uur De Titanen, 14 j. 15 uur De zwarte inbreker, 14 j. IJZENDIJKE Hofzicht 17 en 20 uur Zoeloe, 14 j. HULST Bioscoopgebouw 14.30 uur De avonti: ren van Pietje Bell, a.l. 17.15 en 20 uur Tom Jones, 18 j. ANTWERPEN K.V.O. 14.30 uur De lustige weduwe. 20 uur De Vagebond-Koning. OOSTBURG Ledel 16.30 en 20 uur Elvis op zijn best. 14 uur Tarzans verbanning. KWADENDAMME P. Doene 14 uur Victoriaschieting. VLISSINGEN Luxor 15 en 20 uur Avontuur in Hong kong, 14 j. Alhambra 19 en 21 uur Westend jungle, 18 j. MIDDELBURG City 14.30 en 20 uur Erotiek, 18 j. TERNEUZEN Luxor 20 uur OSS 117 in Bangkok, 14 J- HOEDEKENSKERKE Gemeentehuis 20 uur Raadsverg. HULST J. v. Helsland 15 uur Schieting. Graanbeurs Groot Bal. Bioscoopgebouw 20 uur Tom Jones, 18 J- BOSCHKAPELLE 15 uur 14e ronde voor amateurs. Parochiehuis 19 uur Dansen. A. Stallaart 15 uur Schieting. BIERVLIET G. Tukker 19 uur Dansen. Sportveld 15 uur Zebra sportdag KOEWACHT V. J. Thijs 15 uur Schieting. ZANDBERG P. Leeraert 15 uur Schieting. MIDDELBURG Gemeentehuis 14 uur Raadsverg. OOSTBURG Du Commerce 10 uur Alg. Verg. Vrij- van Sluis.

de Stem | 1965 | | pagina 2