oeeïen Beroemd corps rondig vernieuwd wordt QCTIEF „Kanker-roken'-rapport heeft toch resultaat ;k persoon KLIMAATREGELING OP DE HELE AARDBOL UTOPIE goed gekookt is al half gewassen N. - ZIJVERDEH Legende en waarheid door elkaar heen Scotland- Yard AMERIKA ANDERHALF JAAR NA DE „BOM". gram aten Torenstraat 3-5, Lange Brugstraat 4, Breda, tel. 31379 Fa. CLAESSEN, Boschstraat 29, E tred* i, telefoon 35363 DE GEYSER, Ginnekenweg 48, Breda, telefoon 36375 Fa. HOPPENBROUWERS, Steenbergen, tel. 01670-3420-3209 Fa. HAYANO, Tramstraat 16, Dongen, Telefoon 01623-2612 Fa. N. T. BROEDERS, Stationsstraat 39, Made, fel. 01626-490 P. JANSEN, Wouwsestr. 23, fel. 5347; Anfw.sfraatweg 42, tel. 4168, Bergen op Zoom Fa. H. v. d. WATER, Halsterseweg 299, tel. 3592, Bergen op Zoom GEKA-insfalhtiebureau, Hoofdstraat 14, Rijen, telefoon 01692-624 Fa. A. MERTENS en Zn., Heuvel 18, Oosterhouf, tel. 01620-3458 A. BEENS, sanitair installatiebureau anno 1777, Ginnekenstraat 17, Breda, tel. 38580 Fa. A. VAN CADSAND, Stationsweg 7, Axel, tel. 01155-530 R. A. HEYNSDIJK, Oostdam 46, Sas van Gent, Tel. 896 «JUNIOR BARKASDEALER IKAMBR? tekent voor deze pagina, eigen „taal" .chefs -teken lossing om kken te maken. Outillage Mensen tekort Mineur-cijfers Conclusies van Amerikaans deskundige i Klein beginnen Spelen met vuur ALLE TEXTIEL MET DIT GEEL-BLAUWE ETIKET IS KLEUR-ECHT Breng uw eigen wasgoed mee voor een demonstratie bij één van de Corrstructa Dealers. Verkrijgbaar bij: fa. Schillemans, Steenstraat 12, Hulst telefoon 01140-2687 Geweten Vijftig procent Schadevergoeding voor onverdiende celstraf Knoeien met pensioenen Ruim 300 jaar geëist tegen fraudeurs 18 19 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 21 MEI 1965 19 kunt u nu bij ons TEL. 01652-2501 Lsch e.o. Ikend in diverse handelsbranches, ijzen BCD-E en eigen auto. zoekt |verkkring. S-5607-0 bureau van dit blad. AFDELINGCHEF V: CHEF-TEKENKAMER (Van een speciale verslaggever) LONDEN Scotland Yard welk een mysterieus toverwoord! De beste politie van de wereld, zoals men overal hoort. Een naam die bijna in geen enkele detecti ve-roman ontbreekt. Maar... wat is de legende, wat is de waarheid? Hoe mag de wer kelijkheid bij Scotland Yard wel er uitzien, hoe haar gevecht te gen de Londense onderwereld? In vroeger jaren, kort voor 1600, was Scotland Yard de naam van 'n paleis in het Londense stadsdeel Whitehall, waar de koningen van Schotland woonden, als ze het Engelse hof bezochten. In 1602 werd dan een politiecommissaris voor Londen benoemd en volgens de historische documenten had den de politiecommissarissen te dien tijde reeds onder zeer vele verkeersproblemen te lijden door de vele varkens, die in die dagen door de nieuwe stegen van de stad aan de Theems gedreven werden. Na 1700 trad de baanbreker van de huidige opsporingspolitie naar voor, Captain Thomas de Veil, die detective en rechter in één persoon was en die hoogstpersoonlijk niet weinig- misdadi- gersbenden achter de tralies bracht. Weliswaar had hij een bijzondere opvat ting van gerechtigheid: wie goed be taalde, kreeg ook gelijk. De Britse mi nister-president Sir Robert Peele schiep in 1829 de Londense politie, die toen maals duizend man omvatte. Zy droeg een hoge blauwe hoed en daarom wor den de Londense politie-agenten sinds dien „bobbies" genoemd, het kozewoord voor Sir Peeles voornaam. Wanneer ook alle films, detective romans en alle Londense inwoners .Scotland Yard" zeggen, dan is dat toch niet juist. Want intussen is de naam „New Scotland Yard" geworden. Wat niets anders betekent, dan de naam van een groot gebouw aan het Londense Embankment, een langs de linkeroever van de Theems verlopende straat, waarin het bureau van de „Commissar of Metropolitan Police" is ondergebracht. Van daaruit wordt de Londense politie geleid. Immers, Scotland Yard is niet het hoofdkwar tier van de gehele Britse politie, maar alleen van Groot-Londen. Zij is intus sen wel het grootste en best uitge ruste politiekorps van het eilanden rijk. Het is eenvoudig het hoofdgebouw van Scotland Yard te vinden, deze grote vesitingachtige bouw, waarvoor de granietblokken uitgerekend door de tuchthuisboeven van Dartmoor gehou wen werden. De bobby aan de ingang leidt mij door het uitgebreide laby rint uit steen en trappen totdat ik na lange Odyssee tenslotte toch in het Pers-hoofdkwartier van Yard be land. Het is een middelgroot kantoor zonder opsmuk, eenvoudig. Aan de ene zijde een landkaart van Groot-Londen, oude kasten, oude akteiirekken, vier soortgelijke schrijftafels. De heren hier zijn naar Engelse aard koel zakelijk, bijna droog. Maar zij beheersen hun beroep. Op elke vraag volgt snel een volledig antwoord. Een speciale verslaggever van ons blad was in de gelegenheid een bezoek van verscheiden dagen aan Scotland Yard te brengen. Na in White Hall inrichting en werkwijze van de Yard te hebben bestudeerd, trok hij er met de Yardmensen op uit. Hij bezocht Soho en de Slums, was op stap met de Ghost Squad, de spookpatrouille en vergezelde de rivierpolitie op de Theems. Hij vernam alles van de grootste post- roof aller tijden en de naakte Maja onder de tomaten. Hij leerde de vrouwelijke politie-agenten be wonderen en kreeg zelfs medelij den met de beangstigde straatma deliefjes. Daarvan vertelt hij onze lezers in een zestal reportages, waarvan hierbij de eerste wordt afgedrukt. Bij de wandeling door het huis ziet men de verschillende afdelingen, de misdadigers-karthoteekkamer met enor me collecties vingerafdrukken, statis tieken, het radiostation en de tech nische inrichtingen vanaf de micro- Scoop tot aan de fijnste chemische preparaten in het laboratorium. Wat mij zeer imponeert is de centrale no 999. Over dit telefoonnummer, dat reeds aan het kind op de volksschool geleerd wordt, is de Yard onmiddel lijk te bereiken. Hier in Whitehall blinkt dan op een reuzengrote kaart van Londen een lichtje op, wanneer door welke telefoon ook in een van de wijken wordt opgebeld. In het eerste jaar na de oorlog werd in Londen 35.000 maal dit nummer 999 verlangd in 1952 waren er reeds 110.000 oproepen en intussen had zich het getal bijna verdrievoudigd. Een dergelijke oproep leidt in het alge meen direct tot Alarm voor het z.g. „Flying Squad", een soort supersnelle radio-patrouille van de afdeling C 8 van de C.I.D.-opsporingspolitie, welke wegens haar tempo in de volksmond de „Spookpatrouille" genoemd wordt. Jaarlijks kan ze ongeveer 2000 mis dadigers min of meer op heterdaad aanhouden. Dat ze bij de bankover- Advertentie) val in Londen, eind februari 1964, on geveer tweeëneenhalve minuut te laat kwam en ook bij de diefstal van dia- manten uit een Londens museum ter waarde van 44.000 pond de daders niet meer op de plaats van het misdrijf betrapte, behoort to+ de intussen niet zeer zelden uitzonderingen. De dichtheid van het Londens ver keer is natuurlijk ook voor het tempo van het „Flying Squad" niet bepaald bevorderlijk. Leider van de Londense politie was einde september 1964 die gepensioneer de 66-jarige commandeur Georg Ha- therill, die in 44-jarige politiedienst in tussen de arrestatie van 21 moorde naars op zijn persoonlijk conto kon boeken. Zijn opvolger, is de thans bij na 54-jarige Ernst Millen. Onder hem dienen 18.646 beambten van Scotland Yard waarvan 1.774 C.I.D.-mannen. Hier in Whitehall zelf zijn bijna 2000 beambten en daaronder 700 C.I.D.- mannen werkzaam. Hond 18.600 poli tie-agenten dus voor de bijna 12 mil joen inwoners dezer stad. Vóór de laatste oorlog had de Yard al 19.500 man in dienst en telde Londen nog „slechts" 8 miljoen inwoners. De mis daad is intussen overal in de wereld groter geworden. Op dit ogenblik zou men over 25.000 bobbies moeten kun nen beschikken. Men verheelt dan ook niet de zor gen bij de Yard. Het zijn zorgen zoals overal in West-Europa. Men krijgt eenvoudig niet genoeg mensen, waar bij natuurlijk ook verder een gestreng keuringsbeginsel heerst. Weliswaar verdient een jonge politieman nog voor zijn dertigste levensjaar rond 1000 pond per jaar maar de gehuwden met een of twee kinderen klagen over deze betaling en wijzen naar de in dustrie, die betere lonen betaalt, met meer vrije tyd en zonder nacht- en zondagsdienst. Veel is bij de personeelsafdeling van Scotland Yard reeds verbeterd, maar de klachten over gebrekkige bevorde ring en het aankweken van animo ver stommen niet. Hierbij komt niet op de laatste plaats de uiterst harde twee. tot driejarige africhting, die niet achter de schrijf tafel begint, maar met het dagelijks gebeuren in een Londense wijk. Eerst dan kan de weg tot de speciale af delingen zoals de CID-opsporingsdiens+ de Theems-rivierpolitie of de Spoor wegpolitie worden ingeslagen. Dat is begrijpelijk. Maar dat de hedendaag se samenleving in haar welstand meer dan ooit van de beschermers van de openbare orde een succesvolle mis daadbestrijding verlangt en intussen deze politiemannen niet behoorlijk wil betalen, moet wel tot een kortsluiting leiden. Mag men zich dan erover ver wonderen, dat hij zo groot personeels gebrek vele misdaden nooit meer op gehelderd worden? Het cijfer van de gevallen, waar van de daders gepakt konden wor den, ligt in Londen op dit ogenblik (Advertentie) De winters en zomers in het recente verleden zijn slecht genoeg geweest om bij vele mensen het verlangen te doen opkomen dat de geleerden eens knap genoeg zullen zijn om het klimaat op deze planeet te veranderen dan wel naar hun hand te zetten. Nog heel lang zullen zij zich nog moe ten neerleggen bij de onvolkomendhe- den van weer en klimaat. Het is nl. niet waarschijnlijk, dat de mens de kunst om het weer en klimaat naar zijn hand te zetten nog deze eeuw meester zal zijn. En zo die tijd eens komt, dan is het evenmin waarschijnlijk dat daarbij ge bruik zal worden gemaakt van de me thoden die fantasierijke schrijvers van „science fiction" verhalen de geleerden tot dusver aan de hand hebben gedaan, aldus de mening van dr. J. Murray Mit chell jr., een Amerikaans klimatoloog. Hieronder enkele van zijn conclusies over het weer en mogelijke beheersing ervan. De mens heeft al honderdduizenden jaren het klimaat beïnvloed, al sinds de dag dat hij het gebruik van vuur ont dekte. Van meer recente datum zijn zijn pogingen om het weer voor eigen doel einden te gebruiken door middel van kassen, gordels van bossen en vuurpot ten tegen vorst. De mogelijkheid bestaat dat hij spoe dig in staat zal zijn het klimaat op gro tere, regionale schaal te wijzigen. Er zijn voorstellen geweest om via tunnels door kustgebergten het droge binnenland van Australië of de Sahara in Afrika met water uit zeer te bevloeien. Het omlig gende land zou daardoor, in theorie al thans, bewoonbaar kunnen worden ge maakt door de grotere neerslag en mati ging van de temperatuur. j,In deze eeuw van kernenergie", aldus Mitchell, „staan dergelijke ideeën wel licht reeds op de drempel van het be reikbare". De Russen zijn met het voorstel geko men bergketens door middel van atoom explosies met de grond gelijk te maken om aldus het klimaat in de laagvlakte te verbeteren. Hoe fantastisch deze ideeën ook mo gen klinken, zij staan nog ver af van die, welke beogen het klimaat op een heel halfrond of de gehele aardbol te rege len. Ingrijpende veranderingen in het weef vereisen echter ingrijpende veran deringen in de algemene luchtgesteld heid in de dampkring van de aarde. Men zou dit kunnen bereiken door het verwarmingspatroon van het aardopper vlak door de zon te wijzigen of om naast de zon andere warmtebronnen aan de atmosfeer toe te voegen. Maar de moeilijkheid is dat niemand nog kan zeggen wat voor effect dit kan hebben. De ene streek zou er wel bij varen, de andere zou er niets dan slecht weer door krijgen. Het welzijn of zelfs de levens van miljoenen mensen zouden erdoor in gevaar kunnen worden ge bracht. Een ding staat vast: een dergelijk in grijpen in het wereldklimaat zou uiter mate kostbaar zijn. Wanneer de mens zijn klimaat met „brute kracht"-methoden zou willen veranderen, zal hij in staat moeten zijn een energie op te wekken, die nagenoeg gelijk is aan die welke de zon ons gratis levert. En die is ongeveer gelijk aan en kele honderdduizenden waterstofbom- bem per dag. Er zijn nog vele andere voorstellen ge- (Advertentie) (Advertentie) daan om wijzigingen in het klimaat te brengen zoals het smelten vain de ijskap aan de beide polen, het doen stromen van het warme water van de Stille Zuid zee naar Arctische wateren, het wijzi gen van de koers van de warme golf stroom of het verwarmen vain de zee met kernreactors. Praktisch al deze methoden zijn, vol gens Mitchell, zéér fantastisch. Zij be horen tot de wereld van de science fic tion. Het heeft geen zin om plannen te maken ter beheersing van het weer ten zij men meer weet van de algemene luchtcirculatie in de dampkring. Wanneer wy eenmaal geleerd hebben het gemiddelde weerbeeld van de vol gende maand nauwkeurig te voorspellen, dan pas kunnen wij iets intelligents en constructiefs over de regeling van het weer over de gehele wereld zeggen, maar niet eerder. De Londense bobby doet nog altijd onbewapend dienst. Wie een agent doodt wordt gehangen. Des ondanks worden er steeds meer bobbies aangevallen. bij 24,2 pet. Dat betekent, dat nog niet helemaal een vierde deel van alle misdaden opgehelderd wordt. Wel moet daarbij worden opgemerkt, dat dit cij fer voor wat zware misdrijven betreft belangrijk hoger ligt. Bij aanvallen op personen (moord, lichamelijk let sel) is het percentage 76,6 pet. Bij de z.g. bagatel-zaken is het percen tage veruit kleiner, bijzonder bij au to- en motorrijwieldiefstallen, wat bij een grote verkeersdichtheid nauwelijks verrassen kan. Het feit, dat Scotland Yard met het georganiseerde misdaddigersdom een voudig niet meer klaar komt heeft haar roep niet direct bevorderd. Maar in de laatste tijd waren er ook andere klachten: bij het staatsbezoek van het Griekse koningspaar in Londen deden zich demonstraties voor. Bijna alle der toen tot gevangenisstraffen ver oordeelde demonstranten moesten in tussen met hoge schadeloosstellingen vrijgelaten worden wegens het feit, dat de Londense politie-inspecteur Challoner de aangehoudenen bakste nen in de zakken gestoken had om ze. met zulke „werpmiddelen" in de zak, te kunnen doen veroordelen. Gro te tot nu toe onbeantwoorde vraag van de publieke opinie is, hoe Chal loner verantwoordelijke dienst mocht doen, alhoewel zijn gestoorde geestes toestand intussen immers is hij in een inrichting voor geesteszieken in geleverd zijn chefs bekend was. Het zelfde was reeds in een geval van moord gebeurd. Men spreekt thans bovendien van succesvolle pogingen tot omkoping van Y ard -be ambten Overigens moet opgemerkt worden, dat het niet helemaal jui9t is Scot land Yard te identificeren met de Lon dense politie. De eigenlijke city, voor namelijk de banken-wijk, kent een bij zondere, ongeveer honderd man sterke eigen politie. Men kan haar herken nen aan de iets anders gevormde helm. De Yard krijgt voortdurend nationa le opdrachten, welke over de grenzen van de stad Londen heengaan, het ga randeren van b.v. de algemene veilig heid van de koninklijke familie en van de ministers, zowel als het bijhouden van een misdadigersregister en een opsporingsdienst voor geheel Enge land. En zeer dikwijls worden de man nen van Scotland Yard door de po- litie-presidenten der Graafschappen op het land betrokken bij de opsporing van gecompliceerde gevallen. Het bes te en meest bekende voorbeeld is: de grote Postroof CONSTRUCTA NEDERLAND, MIDDENWEG 233, AMSTERDAM-O,. TEL. 020-947484' VERKRIJGBAAR BIJ: Een volautomatische kleinbeeldcamera waarmee het fotograferen als-van-zelf gaat, is de Canonet Junior. De camera regelt zelf sluiter en diafragma en u stelt de afstand in op symbolen in de zoeker. Kan het eenvoudi ger en doeltreffender? De prijs ligt in ieders bereik: f 175.- Wilt U meer weten? Vraag uw fotohandelaar en koop zo'n echte Canon-Camera voor weekend en vakantie! Canon-Camera's objectief bezien beter! IMP. N.V. BOR3UMIJ-WEHRY DEN HAAS foto- handel Ridderstraat 9 BREDA Tel. 33685 WASHINGTON. (UPI). Wat is er in de Verenigde Staten met de sigaret gebeurd sinds men in 1964 de „kankerbom" liet vallen? Wel, de Amerikanen roken er meer dan ooit. De omzet van sigaretten daalde in 1964 nadat de directeur-gene raal van de volksgezondheid, Lu ther L. Terry, in een rapport had bekend gemaakt, dat naar de me ning van deskundigen sigaretten kanker kunnen veroorzaken. Hoaiderdduizenden Amerikanen hiel den er mee op. „Hoe kom ik er van af" scholen en lezingen pasten de blauwe knoopmethoden van de drank sector op de verslaafden aan nicotine toe. Zag men een dame een pijp of sigaar opsteken, dan prees men haar om de zorg die ze voor haar gezond heid aan de dag legde. Bovendien hield ze zich er mee aan de mode. Lang duurde het helemaal niet. Twee en een halve maand na de „bom" van Terry wees een enquête van United Press International aan dat de sigaret een comeback maakte. En nu, één jaar en vier maanden na de verschijning van het rapport, toont een UPI-enquête aan dat in de sigarettenbranche muziek zit. Van de 40 staten waar men zijn en quête hield bleken er 23 een sigaretten- omzet te hebben, die het record van 1963 toen 524 miljard sigaretten in rook op gingen verbeterde. In negen staten werd het record van 1963 geëvenaard. Slechts in acht staten was de sigaret- tenomzet gedaald. Toch is de kruistocht tegen de sigaret niet helmaal vergeefs gestreden, als het enige effect misschien dat de rookge woonten in de Verenigde Staten erdoor zijn gewijzigd, wellicht voor goed. De meerderheid der sigarettenrokers is overgestapt dp de filtersigaret al zijn er veel artsen die weigeren aan te nemen dat de sigaret er veiliger door wordt gemaakt. Éénenzestig procent van de sigarettenhandel in de Verenigde Staten draait nu om de filtersigaret. Mentholsigaretten maken er tien pro cent van uit. Ondanks het feit dat de sigaret, weer in" is, doen de sigaren, kleine sigaar tjes en pijptabak toevlucht van door hun geweten gekwelde rokers het nog best, zij het niet zo goed als een jaar geleden. Het is een somber beeld voor de Amerikanen die de sigaret uit de sa menleving willen bannen. Ze laten er zich evenwel niet door ontmoedigen. Bovendien, zo redeneren ze, als het rapport van de directeur-generaal niet verschenen was. zou de sigarettenomzet nog hoger zijn. In Califomië schatte men dat onder normale omstandigheden de tabaksomzet in de staat in 1964 met 4 procent zou zijn gestegen. Er deed zich in werkelijkheid helemaal geen stijging voor. Zo was het in andere staten. Hoog stens was de omzet met 2 procent ge stegen. Uit industriële kringen werd verno men dat, om gelijke tred te houden met de bevolkingsgroei, de sigarettenomzet per jaar met gemiddeld 3 procent zou moeten toenemen. Hiervan uitgaande is aan de boom" van de sigaret geen einde gekomen, zij het dat hij wat is afgeremd. Terry zelf wijst erop dat het anti- sigarettenoffensief nog maar pas is be gonnen. In januari, de eerste verjaardag van de verschijning van zijn rapport, gaf hij toe dat de daling van het sigaretten- verbruik klein was gebleven. Niettemin bleef hij erbij dat „minstens 18 miljoen Amerikanen nu ex - sigarettenrokers zijn". „Miljoenen volwassen rokers", zegt Terry, „wachten erop overgehaald te worden hun rookgewoonten te veran deren. De tijd is rijp om een nationale campagne te lanceren die het volk zal overtuigen van de gevaren van het si garettenroken". Terry hoopt met zo'n campagne vol wassenen angst in te boezemen en jonge lui er van te weerhouden met roken te beginnen. En zijn hoop is gevestigd op een wetsontwerp van senator Maurine Neu- berger, dat wil dat op alle sigaretten pakjes en in sigarettenadvertenties ver meld zal worden dat gevaar voor de gezondheid bestaat bij verbruik van de inhoud. Senaatswaarnemers zijn van mening dat de waarschuwing op het pakje het halen zal. Maar adverteerders dwingen te waarschuwen tegen sigaret ten, terwjjl ze de lezer uitnodigen ze te kopen, is een tweede. Tegen dit voorstel bestaat krachtig verzet in het congres en in de tabaksindustrie, en het is alles behalve zeker dat de senaat hiermee akkoord zal gaan. Er zijn genoeg bewijzen voorhanden, dat vele Amerikanen het roken zouden opgeven als ze maar wisten hoe. In New York City is een rookinstituut dat zegt dat het 226 „leerlingen" het roken heeft ontwend sinds oktober van het vorig jaar. Dit is 44 procent van het aantal rokers dat zich tot "net insti tuut heeft gewend. Het „leerplan" van het instituut gaat uit van massatherapie en lezingen over het kwaad van de nicotine. Men ver toont films over longkanker en laat mensen getuigen die „er af" zijn, in de trant van „Alcoholics Anonymous". Als na een maand nog cursisten roken, dan worden groepstherapie en geneeswijzen toegepast. Deze „harde behandeling" heeft maar gewerkt bij 15 van de 112 die er zich aan waagden. De „Seventh Day Adventists" hebben elders de klinische strijd tegen de nico tine aangebonden. Op hun bijeenkomst schilderen ze harde medische feiten en passen ze psychologische kneepjes toe om de rokers de wilskracht te bezorgen, die hen hun laatste peukje met afgrij zen doet uitmaken. In grote steden zoals Los Angeles en Chicago, kunnen ex-rokers, die dreigen terug te vallen, een nummer bellen, waarna ze een gepeperd betoog horen over „How to divorce lady nicotine". Dr. Charles H. Dale, hoofd van een kliniek aan het ziekenhuis van Hinsdale in Illinois, zegt dat ongeveer tachtig procent van de deelnemers aan ont wenningscursussen meteen afzweert. Een aantal neemt toch weer stiekeme trek jes, zei hij, maar 50 procent scheidt er voorgoed mee uit: „Een zeer mooi per centage". Naar het oordeel wan vele mannen is er na het afnemen van de schrik over Terry's rapport, één gunstige ont wikkeling geweest: de vrouw die ma nipuleert met pijp en sigaar is niet meer. ROME (UPI) Een rechtbank in Rome heeft een schadevergoeding van 45 miljoen lire toegewezen aan een vroe gere piloot van de Luftwaffe, die ell jaar in de gevangenis heeft gezeten voor een moord, die hij niet blijkt te hebben gepleegd. De man, Antonio Weissteiner werd in 1953 veroordeeld tot 22 jaar en acht maanden gevangenisstraf wegens moord in 1945 op de Duitse officier Ernest Gross. Een hof van beroep vernietigde het vonnis nadat Weissteiners advocaten be lwijzen hadden geleverd, dat het in de heuvels gevonden lijk niet dat van Gross was geweest. De gebitten kwamen na melijk niet overeen. Weissteiner werd vrijgelaten en maak te de zaak aanhangig om voor de elf jaar, drie maanden en zeven dagen, dat hij heeft gezeten schadeloos te wor den gesteld. ROME (UPI). In totaal 332 jaar gevangenisstraf is geëist tegen 42 personen, die voor de rechter zijn gedaagd op verdenking van fraude op grote schaal met oorlogs pensioenen. De beklaagden, waarbij een aan tal ambtenaren van het ministerie van financiën, zouden ten eigen bate hebben gemanipuleerd bij de toewijzing van pensioenen aan oud-strijders.

de Stem | 1965 | | pagina 13