Steeds meer grond nodig voor (inter) stedelijk gebruik KOFFIE HUE SMOAnjV 'bJÏycks heetman Er zit BEAT-muziek in V Kvajang- HEEL GEWONE VROUWEN Waar werd op- ONGEWOON HULPVAARDIG Vaarwel bleekgezicht Eindhovens burgemeester KEUKENHOF VANAVOND DICHT Celluloselak ontdekt in babyfles Vijf doden bij busongeluk in Spanje Na val van Eifeltoren nog in leven linie van Vrouwelijke 20 jaar Prachtige spaar-aanbieding Ik neem Wajang omdat het licht verteerbare margarine is en... dat is beter! Israël wilde Syriërs ruilen voor Cohen Dieventrio steelt voor f 150.000 aan juwelen Gestolen schilderij Jan van Scorel terecht III I.. _L rechter trouw Vaart en ritme Capituleren DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 20 MEI 1965 (Van een cvnzer verslaggevers) ASSEN De cijfers wijzen uit. dat in het jaar 2000 twee a drie maal zo veel "ronden als thans nodig /.uilen zijn voor stedelijk en halfstedelijk gebruik met inbegrip van de verkeersvoorzic- Het is voorts duidelijk, dat de be ïoef- te aan gronden voor passieve recrea tie bij toenemend gemotoriseerd ver keer eveneens zeer groot zal zijn. Al dus begon burgemeester ir. li. B. J. Witte van Eindhoven gisterochtend zijn rede over „gemeentelijke aspecten va.n de ruimtelijk ordening" op het jaar congres van de vereniging van Neder- landse gemeenten te Assen. Ir. Witte ging er van uit, dat het recht op ruimte om te leven, te wonen, te werken, zich te bewegen en zich te ontplooien onomstotelijk vaststaat. Dit recht kan slechts zijn beperking vin den in het recht op ruimte van een ander Ir. Witte stelde, dat de over heid als hoedster van het algemen welzijn hier nauwlettend op zal moe ten toezien. Zij zal maatregelen moeten nemen, waardoor ieders recht op ruim te tot ontplooiing ook in de toekon t gewaarborgd zal moeten zijn. Naarmate de hoeveelheid mensen toe neemt, zullen zich in de beleving van liet récht op ruimte tot ontplooiing van conflictsituaties kunnen voordoen en zui len het toezicht van de overheid en de rloor haar te nemen maatregelen inten siever moeten zijn. Ir. Witte meende hiermee het probleem ruimtelijke orde ning in zeer abstracte zin weergegeven te hebben en was er van overtuigd het begrip ruimtelijke ordening in een veel wijdere zin verstaan te hebben dan ge bruikelijk. Ruimtelijke ordening ln meer beperx- te zin heeft te maken met grond, met ruimte, die in vierkante meters geme ten kan worden. De verdeling van deze ruimte in Nederland vervult ons met '.orgen, aldus de aan het woord zijnde burgemeester. Nederland heeft een land- ippervlakte van ongeveer 33.500 km2. Deze oppervlakte kan door droogma king van bepaalde gebieden wellicht nog ets worden uitgebreid, doch deze uitbrei ding zal relatief slechts gering zijn. De bevolking daarentegen blijft toenemen. Voor 1980 wordt het bevolkingscijfer ge raamd op ongeveer 15 miljoen, voor het jaar 2000 op ongeveer 20 a 21 mil joen. Dit schept, aldus ir. Witte, de nodige problemen. Deze worden echter aanmerkelijk verscherpt door bepaalde ontwikkelingstendenzen, die de behoefte aan ruimte per inwoner steeds groter maken. Hij noemde in dit verband: de gezinsverdunning, het streven naar be- buurten. Hij noemde ook de automati sering van de industrie, die meebrengt dat grotere vloeroppervlakten per werk nemer noodzakelijk zijn. Hij meende het verkeei nauwelijks te moeten noemen, omdat deze problematiek alom bekend is. De explosie van het autobezit eist ruimte, steeds meer ruimte, het toene mende vliegverkeer vergt grote opper vlakten aan landingsruimte. De toe nemende vrije tijd vraagt steeds meer recreatieve voorzieningen, zowel in als buiten het stedelijk milieu enz. enz. Op de vraag wie of wat in feite die ruimtelijke ontwikkeling bepaalt, die tot het gewenste doel in enigerlei adequate vorm zal moeten leiden antwoordde hij ..allereerst de samenleving zelf, de wen sen en verlangens, die daarin ieven om trent het wonen, de behoeften van in dustrieën aan ruimte en omgeving ">m haar technische middelen optimaal te kunnen gebruiken, de voorkeur van be drijven voor de ene vestigingsplaats bo ven de andere, de eisen, die de samen leving in haar voortgaande ontwikkeling zal stellen aan voorzieningen van de we tenschap, aan het culturele leven, de medische en sociale zorg. ter, ruimer en opener wonen en naar de sanering van oude, dichtbewoonde UTRECHT (ANP) In de zuigfles van een Utrechtse baby is onlangs 'n hoeveel heid celluloselak aangetroffen. Uit een onderzoek van de warenkeuringsdienst is gebleken, dat de melk in het flesje af komstig was uit een gewone fles gepas teuriseerde melk, waarin een aanzienlijke hoeveelheid celluloselak aantoonbaar was. De keuringsdienst van waren, die aan de betreffende melkfabriek de nodige maatregelen heeft opgelegd om herhaling te voorkomen, dringt er nu bij het pu bliek op aan geen lege melk-, limonade- of andere voor drinkwaren bestemde flessen te gebruiken voor het bewaren van wasbenzine, petroleum, verf, lak ver nis en dergelijke. In ieder geval is het raadzaam flessen, waarin deze giftige stoffen werden bewaard, nooit in te le veren. (Advertenties) naaaihooh snvssBiiad FRITESSAUS HOORT ERBIJ (Advertentie) LUGO, (UPI) Een autobus met vrou wen, die van Oviedo op pelgrimage wa ren naar Santiago de Compostela is bij Lugo van $e weg geraakt en 190 meter naar beneden gestort. Vijf inzittenden vonden daarbij de dood en drieënveertig werden gewond, van wie zeven ernstig. Het ongeluk gebeurde toen de bus pro beerde een botsing met twee olietank- auto's te voorkomen- MEVR. J. W. v.d. END-KRUYT WILLEM DE ZWIJGERLAAN 12 GOUDA PLANTEN MARGARINE ONGEZOUTEN - PUUR PLANTAARDIG LICHT VERTEERBAAR - DUS GEZOND JERUZALEM (UPI) Enkele uren nadat in Damascus Elie Cohen werd op gehangen wegens spionage voor Israël is in Jeruzalem meegedeeld dat de Israëli sche regering de Syrische regering had aangeboden in ruil voor zijn leven alle in Israëlische gevangenschap verblijven de Syriërs vrij te laten onder wie een deserteur, die Damascus in de afgelopen paar jaar heeft geprobeerd uitgeleverd te krijgen. Cohen is gisteren in het Israëlische par lement herdacht. Zijn terechtstelling werd een daad van „weerzinwekkende barbaarsheid" genoemd. BRUSSEL (UPI) Drie gewapende mannen hebben voor een waarde van 2 miljoen frank (circa 150.000 gulden) ge stolen in een juwelierszaak in de sjieke „Galerie Louise". Het drietal vernielde de etalageruit met de paal van een verkeersbord. Ter wijl de juwelen bijeen werden gegraaid, schoot ëen der bandieten door het raam van een naburige winkel waar de win kelier, toen hij de alarmschei hoorde, zijn telefoon had opgepakt. De man bleef on gedeerd. Van alle kanten kwamen men sen toelopen, maar het drietal rende naar een parkeerplaats en vuurde nog drie maal om de mensen op een afstand te houden. De auto, waarin de drie verdwe nen, werd onbeheerd gevonden. De wa gen bleek gestolen. ROME (RTR) Het zondag ontvreem de schilder^ van Jan van Scorel, dat Agatha van Schoonhoven voorstelt en waarvan de waarde op ongeveer 460.000 gulden wordt geschat, is terecht. Het schildery bevond zich in iet paleis van dc Italiaanse prinses Orietta Doria Pam- philj. De dief had een kopie van het schilderij achtergelaten. Het schilderij is door de politie achter haald na een anoniem telefoontje, dat het in een kerk was te vinden. Er was een briefje bij met de mededeling, dat het schilderij was „meegenomen" door iemand die een weddenschap had geslo ten. PARIJS (UPI) De 19-jarige Zwit sers^ student Hans Peter Finger is van een noogte van 60 meter van de Eiffel- toren naar beneden gevallen. Artsen hadden hoop. dat ze hem erdoor zouden kunnen halen ondanks ernstige kwetsu ren. Finger kwam terecht op het dak van het restaurant op de eerste verdie ping van de toren. In de 75 jaar van het bestaan van de toren zijn er 342 mensen van afgevallen of gesprongen. Slechts twee hunner, beiden vrouwen, overleefden dit. (Advertentie) DEN HAAG (ANP) Als gevolg van de weersomstandigheden in de laatste da gen is de kwaliteit der bloemen sterk achteruit gegaan. De raad van beheer van de stichting „Keukenhof" acht het daar om niet verantwoord de tentoonstelling tot en met 23 mei a.s. open te houden. De sluitingsdatum is thans vastgesteld op vanavond 8 uur. Flawless i flWSiWSj VSt Imperfect VSJ SIi h i L0UPEZUIVER IS EEN WOORD DAT WIJ VOORZICHTIG HANTEREN Absoluut zuivere brillanten zijn nu een maal zeldzaam. De meeste hebben kleine insluitsels, die de schittering niet beïn vloeden, maar wél een veel aantrekke lijker prijs mogelijk maken. Elke brillant wordt bij ons met de modernste appa ratuur genadeloos op zijn zuiverheid onderzocht. De resultaten van dit on derzoek worden vastgelegd in een wetenschappelijk-objectief Certificaat - kompleet met diagram en microfoto - dat u bij aankoop van een steen ontvangt. Dit voor Nederland unieke Certificaat geeft u volstrekte zekerheid omtrent de waarde van uw brillant. J', EDELSTEENKUNDIGE F.G.A. DIAMANTEXPERT G.I.A ROTTERDAM LIJNBAAN 92 TELEFOON 11 6670 J FILIAAL: OOSTZEEDIJK 1S5-157 TELEFOON 122344 SPECIALE BUSSEN reden negenhonderd vrouwen van het Utrechtse station naar de schouwburg voor het bijwonen van de landdag van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers. Negenhonderd vrouwen, sommigen blond, ande ren zwart, maar de meesten grijs. Negenhon derd, sommigen elegant, anderen modieus, maar de meesten doodgewoon. Bussen vol vrouwen- corridors vol vrouwen, een zaal vol vrouwen, daar gaat iets van uit dat niet aantrekkelijk is, iets dat bijna afweert, zelfs een beetje lachwek kend is. Ach, maar een schouwburg vol mannen zou dat ook zijn en bovendien ronduit belache lijk door de sfeer van gewicht en macht. Hieruit blijkt maar weer dat het leven pas goed is in de juiste verhouding. Stuk voor stuk zijn die vele grij ze en vele gewone vrouwen juist precies het tegenovergestelde van hun massa: van een goedhartigheid die aantrekt, van een menslievend heid die bewondering wekt. En ik denk: als ik in de ellende zit, als ik overgeleverd ben aan de welwil lendheid van anderen, dan zijn het alleen de armen van de doodgewone vrouw waarin ik kan vluchten Deze leden van de U.V.V- helpen in niemandsland, daar waar de over heid met de algemene maatregelen niet aan toe komt en daar waar de particuliere gemeenschap te kort schiet, geen raad kan schaffen. Vrij willig en zonder beloning zetten deze vrouwen zich in voor bejaarden, zie ken, invaliden, kinderen. Met speur zin en vindingrijkheid helpen zij waar dat mogelijk is. Elke vrijwilligster doet daarbij het allermoeilijkste: zij houdt niet op met haar diensten. Te hulp komen in een opwelling van mededogen, dat is zo bijzonder niet. Maar hiermee doorgaan, óók als het eerste vuur wat lager gaat branden, óók als het offers vraagt van eigen baatzucht, dat is de kunst. De vrij- willigster gaat door, week-iin, week uit, jaar-in, jaar-uit. In de bejaardenzorg zijn het vooral de minder valide bejaarden (22 pro cent van het totaal) die door de vrij willigsters weer op gang geholpen worden met sociëteiten, culturele bij- eenkomsten, vakanties, gymnastiek. Bejaarden die nog alleen kunnen wo nen maar niet meer voor een maal tijd kunnen zorgen, krijgen van ,.Ta- feltje-dek-je" hun maaltijd klaarge maakt en thuisbezorgd. Iti het afge lopen jaar verzorgde U.V.V 176.000 maaltijden! Het ziekenhuiswerk wordt in ver schillende vormen uitgevoerd. Vele ziekenhuizen kennen ai de „rijdende winkeltjes", die praktisch, maar bo venal verrassend en opwekkend ge zellig zijn. In overleg met de zieken huisleiding brengen honderden vrij willigsters bezoeken bij patiënten; zij leggen daarbij bescheidenheid aan de dag en kennen de zwijgplicht. Blinden en invalide kind eren ol- wassenen gaan door de vrijwilligsters naar feestavonden, op vakantie, naar zwemles- De oppasdienst gaat hier en daar al zo ver dat bij een zieke huisvrouw tijdelijk hulp komt, be jaarden in het weekend worden voort, geholpen, kinderen gedurende de va kantie van de ouders worden opge past, zelfs de dieren krijgen verzor ging tijdens de afwezigheid van hun bazen. Een landdag is een dag van ont moetingen en een dag van het spreek gestoelte, zeker als er een twintig jarig bestaan gevierd wordt. De pre sidente mevrouw A. Huygens - Bruyn- zeel keek vooruit naar de taak van haar meerder jarige" in deze snel veranderende wereld. Zal er 'n plaats voor de U.V.V. blijven? „Ach," zegt mevrouw Huygens, „we hebben het zo druk over de veranderende we reld en vergeten dat die wereld altijd veranderlijk is geweest, al vanaf Eva die wel bijzonder grote veranderin- moest meemaken." U.V.V. past zich bij de veranderin gen wonderwel aan en heeft thans een consulente aangesteld die alle medewerksters een basiscursus geeft in een „Plan voor Vorming en Trai ning." De Groningse hoogleraar professor dr. Elisabeth Visser sprak als gast over „heel gewone huisvrouwen", een titel die zij niet zelf had bedacht maar ontleend aan de manier waar op U.V.V. met en over haar eigen leden spreekt en schrijft. „De we reld bestaat alleen maar uit heel ge wone mannen en vrouwen. Wil men van „buitengewoon" spreken dan ligt dat buitengewone in het feit dat men naast zijn eigenlijke taak in gezin en maatschappij open staat voor de no den van anderen". En dat is het nu precies wat op elk gezicht van die heel gewone vrouwen staat te lezen- Dat ze voor al grüs zyn, ligt zeker aan het feit dat jonge vrouwen in onze maatschap pij de handen vol hebben en dik wijls de hulp-behoevenden zijn. Als het maar niet ligt aan het verdwij nen van hulpvaardigheid. Eindelijk zomer, eindelijk zon. Wie denkt er aan de wijze woorden van Yolande in het damesblad! Yolande heeft gezegd: heel langzaam beginnen met zonnen, niet langer dan 10 minu ten achter elkaar, en dan voorzichtig opvoeren tot hoogstens een ha«lf uur, anders lijdt uw gelaat schade. Gelaat, zegt Yolande en niet gewoon „ge zicht". Maar ze had wèl gelijk. Verbranden en bruin worden is niet hetzelfde. Verbranden gaat vlug en bruin worden gaat langzaam. Het „bruin" is een donker pigment dat gevormd wordt onder de huid om het lichaam te beschermen tegen de in vloed van de zon. Tegelijkertijd wordt de hoornlaag van de huid wat dik ker om de daaronder gelegen lagen wat af te schutten. Bruin zijn staat gezond; ofschoon het niets met ge zondheid heeft te maken; maar voor al. bruin zijn staat modieus, leuk. énig! En daarom zonnen we. Wie zijn gezicht verbrandt moet met de blaren lopen en met de vellen en met pijn. Wie het kalmaan doet wordt kalmaan brum, maar krijgt toch, op een zekere leeftijd, meer rimpels en droog4- uit Het huidoppervlak bestaat onder andere uit water (IC tot 20 procent) eiwit en huidvet. Hoe minder water de huid bevat des te droger is ie huid- Daarom voegen we graag vocht toe, maar dat gaat zomaar niet. Een schraal gezicht wordt van watei al leen maar nog schraler. Dat komt omdat het eiwit in de huid water af stoot. Gelukki| bevat het huidvet een stol die het vocht met het eiwit in verbinding kan brengen, daardoor kan het vocht i<n voldoende mate in de huid blijven. Nu lezen we tegenwoordig op de meeste huidpreparaten het woord hydrating of hydratante, of, in het Nederlands „vochtinbrengend." Aan deze preparaten is een stof toege voegd die evenals de stof in het huid vet, de afkeer van het eiwit tegen water, overwint. In de zomer is het meer dan ooit geraden deze vochtinbrengende pre paraten te gebruiken. Ook aan anti- zonnebrandmiddelen kan deze stof zijn toegevoegd. Veel water spoelt natuurlijk het huidvet weg Veel zwemmen kan dan ook het gezicht schraal maken. Het is verstandig om tijdens het baden en zwemmen een vet anti-zonne- brandmiddel te gebruiken omdat vet het water verhindert aan de huid te raken. Na het bad kan men een niet vet middel gebruiken (kan, maar hoeft niet). Er bestaaan wel 50 verschillend zonne-preparaten die te verdelen zijn in enkele groepen: olieachtige, crè mes, laits, lotions, en mousse. Wie zelfs in het water de kunst stelt boven de natuur kan zich oog-make-up aanschaffen die waterbestendig is! Na het bad kan een klein staafje dat de vorm van een lippenstift heeft, helpen om kleine blankgebleven plekjes bij'te kleuren. Het staaf je bevat een geleiachtige kleur stof die ingewreven wordt, b.v. waar het schouderbandje van het zwempak de huid bedekte, of op de neusbrug waar de bril op rustte! DE LIEFDE GAAT DOOR DE MAAG Een vrouw kan van verliefdheid gemakkelijk vergeten dat zij hon ger heeft, maar een man kan dat niet. Een vrouw kan van vervoering zelfs wel gras eten, maar hèm is dat onmogelijk. Daarom mag de jonge vrouw haar man niet langer dan drie dagen gras voorzetten. Op de vierde dag verlangt hij vurig naar de biefstuk zoals zijn moeder die bakt. Neem dat verlangen niet te zwaar, mevrouw. Zelfs bij zijn moeder mislukt nog wel eens iets in de keu ken. Maar, maak van uw misluk kingen geen gewoonte, neem een kookboek. Er is groot verschil tus sen de talloze kookboeken die ge schreven zijn. De saaiste, de zake- lijkste kookboeken zijn voor de be ginneling het gemakkelijkst. Ze ge ven eerlijke kost en wekken geen valse verwachtingen. Begin gauw aan dat kookboek, zodat u geen raad hoeft te vragen aan moeders en tantes. Dokter het alleen uit en nog vóór uw man zijn zelfbeheersing verliest en weigert elke dag yoghurt te eten, hebt u de regels van de eenvoudige keuken onder de knie. Die malse biefstuk bij zijn moe der thuis, kon waarschijnlijk uit een ruimere beurs gekocht worden dan u nu hebt. Dat is een belangrijke reden waarom u niet zo vlug erva ren kunt worden in het biefstuk bakken. Het kan ook de reden zijn waarom u te vlug door het huis houdgeld heen bent: u verwent uw man en spekt de slager. Ook hier voor de troost dat er flinkere huis vrouwen dan u, evenmin toekomen met het huishoudgeld en altijd de nieuwe maand beginnen met het dichten van oude gaten. Goed fi nancieren is moeilijk maar het kan geleerd worden en er staan de beste leraren klaar om u erin te bekwa men. Het Gezinsbegrotingsinstituut heeft verschillende uitgaven in dit verband: eerstens een prachtig huis- houdkasboek, met week-, maand en jaaroverzicht voor 2,95. Dan zijn er de folders (voor 25 ct. per stuk): OPERATIE PING-PING, een be grotingsstaat, naar keuze voor maandinkomen, weekinkomen, wis selend inkomen. Voorts is er MO DERN FINANCIEREN met een handleiding voor het opstellen van een budget naar eigen smaak en omstandigheden. De uitgaven zijn te krijgen bij: de spaarbanken, boerenleenbanken en commissies voor huishoudelijke en gezinsvoorlichting. De Britse week dat betekent een Engelse pub op een Amsterdams pleinprinses Margaret die dit opent en dat bijwoonteen guard met een hellebaard voor een hotel Britse muziek en het portret van koningin Elisabeth in hondepden etalagesHet betekent nog veel meer. Ook Britse mode. Gedurende één uur werd in het Hiltonhotel een show gegeven van de beste voorbeelden van de Britse kle dingindustrie. Een spannende, tinte lende. overrompelende modeshow met een spel-element dat er een nau welijks te volgen vaart en een nauwe lijks te bevatten charme aan gaf. Het Britse ministerie van Handel had aan niemand minder dan aan het ■naandblad Vogue verzocht deze manifestatie te organiseren. Vog met een Engelse, een Franse en een Amerikaanse editie is al 70 jaar lang iet meest elegante, meest toonaan gevende, meest verleidelijke blad van ie wereld over mode en alles wat iaar bij hoort; het schuwt natuurlijk de sexy-look niet, maar weet op een iaar nauwkeurig hoe ver je kunt gaan en Vogue kunt blijven. Het is under de bladen, wat Audrey is onder Ie filmstefren. Er zullen in Engeland ook wel vrou wen bestaan die er uitzien als 30 jaar oud en ouder Maaar de mode kent ze niet. De mode die hoort bij beat- muziek en popart, bij het nieuwe fil men en experimenterend toneel ont werpt voor de „betere beatniks": voor pittige meisjes met zwaaiende heupen, nét niet ordinair, voor de mooie koele secretaresses die het nog ver zullen brengen, voor de lange pierlala's die met lijzige Engelse ge zichten wonderlijk goed passen in de allernieuwste stijl de Beat-look. Jonge Engelse mode-ontwerpers die wer ken voor confectie en boutique le ven op dit moderne ritme. Ze noe men zich gangmakers en zijn een stap vooruit op onze tijd. Onthoudt de namen van Sally Foale, Mary Tuf- fin, Jean Muir en vooral van Mary Quant. Mary Quant begon zes jaar geleden de harteklop van onze tijd in kleren te vertalen. Het gaat haar voor de wind en in de deftigste Londense wijk opent ze eeen boutique voor niet- deftige meisjes; ze maakt voor het Amerikaanse patronenblad Buttrick patronen die met miljoenen worden verkocht. Mary is de evenknie van de Parijzenaar Courrèges; maar zij werkt voor de massa en bereikt die direct, zonder omwegen. Zij en haar garde beheersen een fascinerende mo de die grappig is, gek en verschrikke lijk; maar ook serieus, correct en mooi, Soms met een blik achterom naar 1920 en '30, soms met een blik ver in de toekomst gericht. De zilveren klaroenen van vier prachtige quards kondigen schette rend het begin van de show aan en de mannequins maken hun entree met een reverence. Dan begint de strak geënscèneerde vertoning van 82 mo dellen in 60 minuten tijds De mannequins snellen heen en weer met glijdende pas op de cadans van de muziek en verstarren in een schilderachtig tableau terwijl nieuwe modellen voorbijflitsen. Zelfs de conservatiefste gast moet capituleren voor: Felgekleurde glimmende jassen laarzen, pantalons die al kletsnat lij ken vóór er een druppel is gevallen; drukt met duizend bloempjes in „pak- jes-bloemzaad-patroon", met bijbeho rend hoofddoekje afgezet met 'n ruche, vrolijke pakjes van lichte wol waar bij de befaamde Engelse kleerma kerskunst om de hoek komt kijken; het koele wit voor piqué pakjes met rokken een handbreed boven de knie; vederlichte chiffon voor bloezende jurkjes waarin de meisjes dansen met de schoenen in de hand; speelpakken ook voor de avond van veelkleurig linnen met grote gaten op sfrategi- sche plaatsen (waar de huid door heen mag gluren zonder schandaal); wit te kant voor een hes dat openvalt op de (bruine) rug, boven een zeer laag op de heupen gedragen wit kan ten pantalon met satijnen strikje als een hoog geplaatst staartje; en voor hef strand: flaneer- en badpakken me b'-oot middenrif, dat schijnheilig bedekt wordt mei een veter, grof vis- sersnet, de allerijlste kant En dan is net uit met de betovering. Er komen een paar avondtoilet ten van de Engelse haute couture en ze lijken stiif saai. fantasieloos. Dan is Parijs weer de onbetwiste mees ter. Maar ook in Amsterdam worden fraaiere avondtoiletten gecreëerd. De Engelse jeugd inspireert tot het ont werpen van dol1** en van fnnctionele kleren, maar voor grand gala geeft ze geen idee. Met artistieke overdrijving ziet een Engels tekenaar de jonge mode in een „darte.ende warhoofdige zomer".

de Stem | 1965 | | pagina 7