Stalen super-jukebox vervangt levend orkest K Donald Duck A.V.R.O. ZIT IN DE HOEK, WAAR KLAPPEN VALLEN Brabantse kunstenaars exposeren in Oosterhout Nederlands Danstheater brengt vijf premières c0VJ^6t Dat ding slaan we erin Spel der echtelijke liefde Poetsen RASSING: IETLOOK 75 vandaag Als NRU meer zendtijd krijgt..... In Tilburgsstadsschouwburg: ORT UNSTNIEUWS Samenwerking Sluipschutters Geen plaats?! Bent U ook zo snei verkouden? Even snel en bovendien veilig helpt Rheumin U er weer van af! 4 overleed te Middelburg, gesterkt door het H. 'de man, onze zorgzame en schoonzoon, broer, IA JOANNES WIELEN der WielenBouwmans der Wielen wmans. laard in de rouwkapel Koningsstraat 21, in- lversum. donderdagavond in de uur. De gezongen Re- i worden vrijdag 21 mei parochiekerk van het het Dr. Cuypersp^ein, plaatshebben omstreeks derbegraafplaats te Hil- geen bezoek. Sf_ loodlottig verkeersonge- Sacramenten der Ster- heerbroer, heeroom en rde heer pastoor JREAS SMET c.m. iaar. eren leren Hoefnagels en kinderen aertSmet en kinderen Smet en kinderen leren nst, waarbij wij u be- aatshebben op zaterdag in de parochiekerk van Wenduine. :id geen kennisgeving "even deze als uitnodi- ief in aantocht, ochetlook, de leukste Geeft aan het linnen :htig, bijna „gehaakt" op de aparte lijn van p de zwierige linnen de japon is helemaal tinten 9 - Goes traat 10-12 Iburg DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 20 MEI 1965 (Van onze radio- en t.v.-redacteur) HILVERSUM In Hilversum worden momenteel de dagen afgeteld, tot de da tum waarop met aan zekerheid grenzen- Bot reeds waren samengevat in zyn ont- roepnota by de Tweede Kamer wordt in gediend. De kernpunten van de radio- en televisieplannen zullen in grote lijnen de zelfde zijn als die, welke door minister Bot reeds waren samengevat in zyn nnt- werpnota, welke officieel nooit openbaar is gemaakt. In deze experimentele richtlijnen voor een nieuw open bestel met reclame op alle radio- en tv-netten heeft vooral de nadruk van de bewindsman op de vergro ting van het aantal gezamenlijke pro gramma's in Hilversum de aandacht ge trokken. De NTS had tot nu de beschik king over veertig procent van de zendtijd, maar beschikte slechts over een kleine produktie- en regiestaf, speciaal voor het journaal. In tegenstelling daarmee had de Ne derlandse Radio Unie „oude stijl" geen eigen zendtijd voor een gezamenlijk pro gramma. Volgens welingelichte kringen krijgt de NRU „nieuwe stijl" nu per week op de drie radionetten (inclusief fm-net) niet minder dan 84 uren van de 354 uren zendtijd. Maar daarvoor beschikt de NRU tot op heden nog niet over een eigen pro grammastaf. Hoe deze uren straks ge vuld worden is nog een vraagteken. Het door ons in februari gepubliceer de toekomstbeeld voor het omroepbe stel, heeft met uitzondering van de AVRO bij alle zuilen vrij veel waardering ge kregen. Enkele facetten als de vitale kwestie van het auteursrecht op de pro- gramma-gegevens en de niet-bevredigen- de planning voor de advertentie-exploi tatie bij de etherreclame, hoopt men via het parlement te kunnen regelen. Tegen de achtergrond van bovenstaan de gegevens maakt men zich in AVRO- kringen echter kopzorgen over de alge mene en gezamenlijke programma's wel ke straks door de NRU en NTS in de „nieuwe stijl" zullen worden geprodu ceerd en uitgezonden. Sarcastische op merkingen als: „Dan krijgen wij straks drie AVRO's met algemene, onafhanke lijke en neutrale Nederlandse program ma's", verraden de beduchtheid in AVRO- kringen voor de concurrentie welke men straks van de NRU en de NTS heeft te verwachten. Het gerucht gaat, dat het ledental van de AVRO nog steeds ver onder de 400.000 ligt, hetgeen zou betekenen, dat de AVRO in de nieuwe getalsverhouding straks op het tweede plan zou geraken en qua zend tijd ver achter moet blijven bij de KRO, VARA en NCRV. Daarom wordt in de AVRO-top met de gedachte gespeeld, om zich in de komende periode vooral te wenden tot de luisteraars en kijkers, die na de verdwijning van de REM, OTEM, TVN, TER etc. tot de „daklozen en on tevredenen" kunnen worden gerekend. Wil de AVRO zich in deze anti-zuilen kringen acceptabel maken, dan zal zij zich van elke politieke keuze dienen te distantiëren. Het wordt voor de AVRO in de na bije toekomst een race tegen de klok, wil deze omroep, welke voor de oorlog de eerste viool speelde, thans niet op een der achterste rijen van het „omroepor kest" belanden. Overigens heeft de nieuwe regering nog maar weinig tijd om haar plannen uit voerbaar te maken. In Hilversum en Bussum zijn de programmamakers allang bezig met het ontwerpen van de winter- schema's. Maar toch heeft deze arbeid iets surreëels, want de nieuwe plannen van Den Haag zullen nog moeten worden ingepast in de schema's, terwijl men mag aannemen dat op 1 oktober ook het derde radio-fm-net gereed is voor exploitatie. Terwille van het belang van luisteraars en kijkers zullen onze regeerders dus haast dienen te maken. BREDA De initiatiefnemers om te komen tot een vereniging van Noord brabantse kunstenaars hebben in zoverre reeds resultaat gehad, dat een achttiental zich heeft opgegeven in principe te wil len toetreden. De bedoeling, die hierbij voorzit, is voornamelijk zoveel mogelijk gelegenheid te scheppen om te exposeren. De eerste tentoonstelling komt er al: 5, 6 en 7 juni zal in het buurthuis aan de Oosterhoutse Wilhelminalaan een ten toonstelling worden gehouden. Deze ex positie draagt echter nog geen officieel karakter: het is meer een voorstellings- ronde, waarop de deelnemers kennis ma ken met elkaar en eikaars werk. In de uitnodiging tot de tentoonstelling wordt de doelstelling van de eventuele vereniging nog eens uiteengezet. Duide lijk wordt daarbij gesteld, dat, „indien reeds bij voorbaat wordt begonnen met een tendens van uitsluiten, dan beginnen we geen nieuwe vereniging, maar een nieuwe kliek. Onze vereniging moet juist open staan voor jongere en begin nende kunstenaars, ten eerste al om haar continuïteit te bestendigen, maar vooral om in het algemeen kansen te bieden om zelf actief te zijn, zonder het al te bemoeizuchtige beknibbelen door enkele oudere arrivés." Aan de overzichtstentoonstelling zal worden deelgenomen door Jan Strobe, J. Heesters, Louis de Swart, Akke Sins, Arthur Brouwers, Mado Schoolmeesters, mevrouw Puck Hulsbergen, A. Hermans, R. van Gerwen, A. Nuiten, Jacques Ver meulen, allen te Breda en door H. van Rooy, J. van Zantvoort, W. Adams, allen uit Eindhoven. Verder nemen deel J. Mions te Made. W. Simonis te Bergen op Zoom, Martin Kor ff en Jan v. d. Straeten uit Oosterhout. Na uit een plaatselijk dagblad verno men te hebben dat de pas opgerichte Sportraad het initiatief heeft genomen om contact te leggen tussen de plaatse lijke voetbalclubs, met het doel: her stel van de Bergse voetbalglorie, blijkt uit dat verslag dat de betreffende voet balclubs de toekomst niet zo somber inzien, daar men immers beschikt over een ruim aantal jeugdleden. Dat is op zich een gezonde situatie. Bovendien was men ervan overtuigd, dat iedere vereniging afzonderlijk in staat zou zijn de bakens te verzetten. Maar wat voor gedachten koestertmen dan om mettertijd weer de Bergse voet balwereld te laten opbloeien, terwijl men het toch moet hebben van voet ballers die overlopen van talent? Maar wat gebeurt er met deze talenten? Deze jongens worden aangetrokken, niet door Bergse voetbalclubs, maar door clubs van buiten de stad, want daar speelt men in het betaalde voet- bal. En daar worden deze talentvolle jongens mettertijd, hopen zij, voor het. zelfde voetbalwerk dat zij verrichten betaald. En dat trekt iedereen aan, nietwaar? Daarom houdt nien deze jongens niet, van wie men het in de toekomst juist zal moeten hebben En daarom kan men de oude glorie van het Bergse voetbal nooit herstellen zolang iedere vereniging zelf in staat denkt te zijn zijn eigen boontjes te dop. pen. Hier dient men zich zeker op sa menwerking tot in de hoogste regionen te beraden, en is bundeling van krach ten een eerste vereiste. Of is het geval met Dosko's jeugdkeeper Kitzman reeds te lang geleden om de ogen te openen? En is bovendien de Sportraad metter tijd niet bij machte om enkele Bergse industriëlen te interesseren voor de voetballerij, want zonder financiën vaart niemand wel. Bekijkt men de toekomst, dan ziet deze er wel zeer i'ooskleurig uit. Bei- gen op Zoom heeft straks als kernge meente een inwonertal dat verdubbeld wordt, daardoor komen dus nieuwe voetbaltalenten te voorschijn. Over de prachtige sportaccommoda tie hoeft men zijn hoofd niet te breken. Daar staat het Sportpark Rozenoord \*ijd en zijd om bekend. A.V. Grensjager Dosko's le elftal. Onder het kopje „sluipschutters" las ik van J. H. uit Oosterhout een pleir dooi voor het privéleven van het ko ninklijk gezin en in het bijzonder van prinses Beatrix. Laat ik beginnen om met alle respect voor ons koninklijk huis, te zeggen dat een persfotograaf nooit een sluipschut ter is en kan zijn. Dat er een overtreding is begaan is een tweede en als een bevoegde instan tie een reprimande of straf uitspreekt is dat heel normaal. Maar kent men de enorme spanning waaronder een pers fotograaf werkt? Daar moet men echt begrip voor kunnen hebben. Ieder be roep brengt zijn eigen werk met zich ihee. Het gaat ook echt niet alleen om be „poen". Een persfotograaf werkt soms onder heel moeilijke omstandighe den met alle gevolgen van dien. Wie zonder zonde is werpe de eerste steen. aJ* v^-nd.het iamn^er voor die fotograaf mw1J- Z1jV boekJe te buiten is gegaan, ja, ik maak ook elke dag fouten BREDA' H. v. d. K. Persfotografen werken inderdaad dik wijls onder hoge druk. Desondanks yven ook voor hen bepaalde nor- ,n het onderhavige ge- zyn die normen naar onze me ning overschreden. (Redactie). voor^ü UW d?Kblact seen plaats is nS tienerrubriek kan er bij mij L. S. DEN HAAB In het komende festival zal het Nederlands dans theater vyf pre mières uitbrengen, verdeeld over twee programma's. Alle voorstellingen zullen worden begeleid door het Brabants Or kest onder leiding van Hein Jordans. Op de eerste dag van het festival, 15 juni, wordt in de Stadsschouwburg van Tilburg de première gegeven van het eerste programma. Het wordt geopend met een nieuw ballet van Job Sanders, getiteld „Entra- ta", op muzikale basis van de fanfares 1956 voor koperblazers (waaronder acht trompetten) en slagwerk van Otto Ket ting, met decors en in costuums van John Law. Het tweede ballet is een dramatische choreografie van Benjamin Harkarvey waaraan de titel waarschijnlijk zal lui den: De onafscheidelijken, een drama tisch trio. gezet op de expressions for violin and orchestra van de Poolse com ponist Taduesz Baird, die hiermee in Nederland wordt geïntroduceerd. De Strawinsky-reeks op het repertoire van het danstheater wordt uitgebreid met Orpheus in een nieuwe, geheel eigen zetting van Jaap Flier, waarin het decor van Aat Verhoog (dat het podium in twee niveaus verdeelt) een belangrijke dramatische rol meespeelt. Eveneens omvangrijk van opzet wordt het dramatische ballet, dat de Ameri kaanse choreograaf Glen Tetley maakt op muzikale basis van de soldatenmis uit 1939 van de Tsjechische componist Bohuslaiv Martinu. Het vijfde nieuwe ballet dat het Neder lands Danstheater presenteert gaat 29 juni in première in de koninklijke schouw burg te Den Haag. Ook deze choreografie is van Glen Tetley. De titel luidt The game of No ah en de muzikale grondslag vond Tetley in drie composities van Strawinsk rookgenot tot het laatste trekje! Briljant 27 Ct Romance 29 ct Senorltas nr 14 12 Ct en spaar de bandjes4 series van 10 fraaie stadsgezichten (Van een onzer verslaggevers) De heer J. Vale uit Bergen op Zoom is een ongemeen doortasten de zakenman, ook en vooral ten aanzien van zijn discotheque. Die discotheque is een monstreuze juke-box die het geluid keihard door zeven stereoluidsprekers naar buiten knalt en als de heer Vale nu zijn zin krijgt, zullen deze uit hun krachten gegroeide vermaaks- reuzen straks in de betere Neder landse amusementsgelegenheden het muzikale gedeelte gaan ver zorgen. Zelfverzekerd zegt hij: „Deze ontwik- keling in de amusementssector is niet tegen te houden. Het levend muziekje is natuurlijk prachtig, maar het is alleen niet te betalen. Een beetje orkest is trouwens niet meer te krijgen en toch verlangen de gasten het beste van het beste, want ze zijn verwend door de film de radio en de televisie. De discotheque lost deze problemen in één klap op. De koper geeft zijn geld (zo'n slordige 30 mille) eén keer uit en voor de rest zit hij zijn leven lang op rozen. Hij krijgt automatisch de beste muziek in zijn zaak die gespeeld wordt door internationale topartiesten. Em alle opnamen zijn ex clusief gemaakt voor de discotheque en mogen op geen enkel ander apparaat gespeeld worden". De discotheque, die de heer Vale in Nederland importeert (en reeds twee maal heeft verkocht aan de Hilton-ho- tels) is een vinding van een Par ij se ca- 225 mille kosten en vlot van de hand gaan, omdat ze zo goed zijn. In belang rijkheid is mijn werf op dit moment de vierde van Nederland en mijn cliënten wonen in heel Europa. Onassis heeft bij voorbeeld een scheepje bij me gekocht en de goeie man heeft keurig betaald. Ik ben nu bezig met een nieuwe werf, waar we nog grotere schepen op kunnen bouwen, want een mens is u eenmaal nooit tevreden. Mijn grootste schip is tot nog toe 18 meter lang en dat moet dom weg meer worden. Ik hou nu eenmaal van creëren en daarvoor wil ik me dood werken ook, als het moet. Die discotheque bijvoorbeeld, die komt er- Dat staat als een paal boven water. Die slaan we er in, al moet de onderste steen boven komen". Hij heft zijn hand en glimlacht verge noegd. Achter zijn brede rug speelt een or kestje. Een levend orkest. Als het aan de heer Vale ligt, zal dat niet lang meer cïuren. UTRECHT. De burgemeester van Utrecht, jhr. mr. C. J. A. de Ranitz, zal op 6 oktober als piano-solist op treden bij het noordelijk filharmonisch orkest in Groningen. Hij speelt de va riations symphoniques van Céi>ar Franck. De muzikale burgemeester van Utrecht is al vele malen als solist op getreden met bekende Nederlandse symfonie-orkesten. KOPENHAGEN De Amerikaanse di rigent en componist Leonard Bern stein heeft in Kopenhagen de Sonning- muziekprijs van 25.000 gulden in ont vangst genomen. De Sonning-muziekprijs is voor het eerst uitgereikt, zij het dat Igor Stra- winsky hem in 1959 bij wijze van bijzondere uitzondering heeft gekregen. EINDHOVEN De toneelprijs van de Philipsvereniging, welke in 1962 bij het 50-jarig bestaan werd ingesteld, is dit jaar toegekend aan het toneelgezelschap Ensemble voor zijn opvoering van De Opvolger van Reinhard Raffalt onder regie van Karl Guttmann en met Ko van Dijk in de hoofdrol. Tweede op de ranglijst van meest ge waardeerde stukken werd Na de zonde val van Arthur Miller, opgevoerd door de Haagse Comedie. Derde werd Wie is er bang voor Virginia Woolf? van Edward Albey, gespeeld door de Neder landse Comedie. AMSTERDAM De schrijfster Jos van Manen-Pieters uit Ede heefl uit handen van de voorzitter van de algemene Ne derlandse bond van leesbibliotheekhou ders de Athos-prijs 1964 ontvangen om dat haar serie van drie boeken over De tuinfluiters het afgelopen jaar het meest door de particuliere bibliothe ken werd uitgeleend. KOEWACHT, Gina, dat de KRO vanavond op het eerste scherm brengt, is in zoverre een doodgewoon stukdat auteur Michael Ashe geprobeerd heeft zonder kunstmiddelen ge stalte te geven aan het begrip lief de. Het is een toneelwerk zonder pathos met doodgewone mensen, waarin de echtelijke liefde van allerlei kanten getest wordt. Sex of pessimisme komen er niet aan te pas. Bovendien worden de gods dienstige gevoelens van de hoofd persoon als het ware doorgelicht zodat deze steeds puurder uit het spel oplichten. De foto toont Sigrid Koetse als Gina, hier gesecundeerd door Piet Römer, die de rol speelt Arthur Lowe vanavondvijf vóór negen). J. VALE: ik houd van creëren. féhouder, die enige jaren geleden de su per-jukebox in zijn zaak Introduceerde. De vermaaikkast bleek een enorme mag neet te zijn, die het kwijnend café bin nen veertien dagen weer volzoog met rillende en schokschouderende clientèle die in een baaierd van geluid hun vrije uren stuksloegen. Korte tijd later werd de vondst opge kocht door Seeburg in Chicago, 's we relds grootste wegstamper van juke-bo- xen. De experts van deze groothandela ren in verchroomde muziekkaken zagen er direct volop brood in en vervolmaak ten de Franse giller totdat hij met zijn zeven luidsprekers royaal de geluidsbar rière doorbrak. Het effect was even ont hullend als griezelig: Amerika zakte spontaan door de knieën voor deze stalen vermaaksafgod en honderden danszalen tussen west- en oost-kust werden pijn lijk verrast met de nieuwe discotheque. Gelijktijdig werden topartiesten in de eigen Seeburgstudio's afgetapt en de pla ten, die zij volzongen, vonden snel hun weg naar de kersverse robotten. ,,In Amerika", zegt de heer Vale verge noegd. „is de discotheque al maanden een geweldige kraker en er worden grif entreeprijzen van 70 dollar betaald om een avond te kunnen dansen op muzieik van de Seeburg-automaat. En als de ex ploitant een plaat zoek maakt, moet hij 300 gulden betalen, want Seeburg wil die hele zaak exclusief houden." Het heeft de tijd De heer Vale op zyn beurt hoopt nu hardop en zeer van harte, dat ook Ne derland zich spontaan aan de discotheque zal verslingeren. Voorlopig hebben grote jongens als Caranza, Bouwes en Zwols- man zich afzydig gehouden, maar de heer Vale heeft de tijd, zegt hij. Hij weet, dat ze vroeg of laat in zijn Seeburgmazen zullen zwemmen en die dertig rooie ruggen in de palm van zijn hand zullen neertellen. Tot die tijd spreidt hij zijn risico over de eigen jachtwerf en de eigen restau rants. Die werf heeft hij indertijd ge bouwd, omdat hij geen geschikt schip kon vinden. „Ik concludeerde daaruit", zegt hij, „dat er in Nederland dus een markt braak lag voor betere schepen. Die heb ik toen ijlings ingepikt. Ik bouw nu schepen, die tussen de 28 mille en (Advertentie) Rheumin - tabletten helpen snel, zeker en bovendien veilig! Ook door de gevoelige maag uitstekend te verdragen. 20 tabletten 68 ct. Een Brocadesproduct, dus: vertrouw er op! (Advertentie) Donderdag 20 mei HILVERSUM 1 402 M VPRO: 12.10 Leven op het land, ge sprek. 12.27 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw. 12.30 Nieuws- 13.45 Voor de vrouw. NCRV: 17.00 Voor de jeugd 17.55 Sportruibriek. 18.30 Sociaal perspec tief praatje. 19.00 Nieuws en weerpraat- je. 19-10 Radiokrant. 20.00 Toespraak door Z.K.H. De Prins der Nederlanden. 21.00 De huisvrouw en haar gezondheid, lezing. 22.30 Nieuws en SOS-berichten. 23.00 Platennieuws- 23.30 Vers in het gehoor, literair programma. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM 2 298 M AVRO: 12.27 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw. 13.00 Nieuws. 13.10 Actua liteiten en grammof oonmuziek13.25 Beursberichten. 14.15 Huishoudelijke za ken, praatje 15.00 Actualiteiten. 16.00 Nieuws. 1700 Voor de jeugd. 18.00 Nws 20.00 Nieuws. 20.05 Stereo: Radiofil- harmonisch orkest en solist: klassieke en moderne muziek 21.15 De geschie denis van een boek. literair program ma. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 2305 Discotaria: Nieuwe grammofoon platen. 23.55 Nieuws. BELGIë VLAAMS 324 M 12.25 Weerberichten, mededelingen en berichten voor de schippers. 12.50 Beurs, berichten en programma-overzicht. 16.03 Al dat gepoets aan die raketten heeft geen nutheeft een boze Rus sische generaal tot zijn soldaten ge zegd. De dingen gaan er wel prach tig van glimmen, maar het is beter om ervoor te zorgen dat ze goed werken. Vindt die generaal. Alle kranten hebben hierover een be richtje in luimige bewoordingen ge bracht, maar ik vind het een ernsti ge zaak. Het is die Russen dus toch ernst met hun raketten. Ze zijn niet alleen om naar te kijken en om ze mee te slepen in parades op dat veel te grote Rode Plein in Moskou maar ze moeten ook nog een keer afgevuurd kunnen worden. Daarover heb ik me echt ongerust gemaakt. De gewoonten in legers vond ik altijd zo geruststellend van karakter: hele dagen poetsen, tot alles prachtig glimt, en dan maar wéér poetsen. Als ik op de televisie de Russen met hun glanzende raket ten zag sjouwen, dacht ik altijd: kijk, dat gaat goed, ze poetsen daar ook dapper doorer is echt niks aan de hand. Maar nu moeten de Russische sol daten de poetslappen opbergen, en de raketmotoren in de gaten gaan houden. Dat is bijna zo schokkend als wanneer de Nederlandse leger leiding plotseling het poetsen zou afschaffen. In ons leger is poetsen een heilige bezigheid, die pas op gegeven wordt als de vijand echt duidelijk de grens overschreden heeft. Dan pas zou er met de naar verse olie riekende en glimmende wapens geschoten mogen worden, zij het dan nog met hetzelfde ge voel van spijt als een huisvrouw gevoelt wanneer haar kinderen met moddervoeten door haar pasgeboen- de gangetje rennen. Een keurig opgepoetst leger, met raketten waarin je je kunt spiege len, vormen een zekere garantie te gen oorlog. Je gaat dingen, waarop je jarenlang hebt staan zweten om ze een beetje fatsoenlijk voor de dag te laten komen, niet zo maar de lucht inknallen, dat is zonde van alle moeite en het poetsmiddel. Er ligt op het ogenblik dan ook een belangrijke taak voor de Ame rikaanse diplomaten in de Sovjet- Unie: zij dienen de Russen ervan te overtuigen dat grauwe raketten het aanzien van de roemrijke Sovjet staat ernstig schaden. Als er niet meer gepoetst wordt, gaan de in tercontinentale projectielen al gauw dof worden, roesten zelfs op den duur. En het kan dan best wezen dat ze, wanneer je er een lucifer onder houdt, zonder mankeren in een sierlijke boog naar Amerika vliegen, de bezoekers uit de onder ontwikkelde landen zullen een rare indruk krijgen van het militair po tentieel der Russen. „Smerige, roes tende kachelpijpen hebben ze daar" zullen de Afro-Aziatische vrienden na hun thuiskomst vertellen, „dat kunnen nooit deugdelijke raketten zijn". En daarom: poetsen, jongens! Zorg dat de boel geweldig blijft glim men. Jullie de raketten, wij onze koppels en schouderemblemen. Als alles er op z'n zondags blijft uitzien, hoeven we het misschien nooit echt te gebruiken. PRAET-MAECKER Beursberichten 18 03 Voor de soldaten 18.28 Paardesp'ortberichten. 18.45 Sport kroniek. 22.15 Jazzmuziek en poëzie. 22.45 De zeven kunsten. 23-05 Opera- en Belcantoconcert Vrijdag 21 mei HILVERSUM 1 402 M KRO: 7.05 Ouverture: reportages en commentaren, wegeninformatie en lich te grammofoonmuziek. 7.30-7.40 Nieuws 8.40 Voor de huisvrouw. 9.35 Waterstan den. 10.05 In d€ platensoos: verzoek programma voor de bejaarden. 11.00 Voor de zieken. HILVERSUM 2 298 M VARA: 7.00 Nieuws, ochtendgymnas tiek. 800 Nieuws. 9.00 Te land en te water, informatief programma voor weg. en waterweggebruikers. 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de kleuters. 11.15 Voor de huisvrouw. Donderdag 20 mei NEDERLAND 1 NTS: 14.00-14 30 Teleac - Onze voe ding, televisie-academie. KRO: 15.00- 15.35 Voor de vrouw. NTS: 19.00 Nws. in het kort. 19.01 Barend de Beer. 1906 De Verrekijker: internationaal jeugd journaal. 19.15 Van gewest tot gewest, regionaal weekjournaal. KRO: 19.35 The Lucy Show (Lucy rheets a millionaire), TV-film. NTS: 20.00 Journaal en weer- overzicht. 20-20 Toespraak door Z.K.H. Prins Bernhard. KRO: 20.30 Brandpunt 20.55 Gina, TV-spel. 22.20 Kijk op kunst. 22.45 Epiloog. NTS: 22.50-22.55 Journaal. NEDERLAND 2 NTS: 20.00 Nieuws in het kort. AVRO: Liedjesprogramma. 2015 De schone heks, TV-film. NTS: 20.40 Muziek voor u: muzikaal Weens programma. AVRO: 21.35-22.10 Maandedi'tie. Televizier: maan delijkse actuele kroniek. BELGIë VLAAMS 14.05-14.40 Schooltelevisie. 19.00 Zand mannetje. 19.05 Penelope, programma voor het gezin. 19.40 Verkiezingsuitsla gen. 19.55 Hier spreekt men Nederlands 19.59 Weerbericht. 20.00 Nieuws. 20.25 Televisierechtbank: De zaak van den Burg. 22.05 Gastprogramma: Het vrije woord: Lekenmoraal en -filosofie. 22.35 Nieuws. BELGIë FRANS 14.15 Schooltelevisie. 18.30 Berichten. 18-33 Voor de jeugd. 18.45 Engelse les. 19.00 Protestantse kerkdienst. 19.30 Robin des bois, filmfeuilleton. 20.00 Jour naal. 20.30 Vrije politieke tribune. 20.45 Gervadse. film. 22.25 Le carrousel aux images, 'nieuwe films. 22.25 Journaal.

de Stem | 1965 | | pagina 5