Delta Marina eerste fase af Kortg ene: esloten Bij aanbesteding verschil van 19 miljoen KAPELAAN DE JONG WEG UIT GOES Commerciële radio en t.v. niet noodzakelijk nadelig voor invloed op cultuur Westdorpe bereidt zich voor op „schuttersfeest'' gtoaMfrt ie £ïem Mevr. De Mooy 100 jaar SPOED MET TWEE VOORHA VENS' TE TERNEUZEN Eerste niet-Zeeuw Zeeuwse Prijs voor ingenieur Lussanet „Laat jaar" voor aardappelen en suikerbieten - parochiewerk ligt mijn niet - Twee oudgedienden ter ere Ex-voorzitter en - schatbewaarder in de bloemetjes Huldiging Studiedag NCB-kringen in Bossche veemarkt Op de Westerschelde Gebroken schip pompend naar veilige haven Laatste fasen Schietingen Achtergestelde vrouwen Zuinig volkje Onbewoonbaar en toch huur KRO-opnamen van sc/ioolconcert in school te Hulst DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 20 MEt 196S (Van een onzer verslaggevers) KORTGENE De raadsleden van Kortgene hebben woensdag middag, na afloop van een raads vergadering, een bezoek gebracht aan het vergrote en geheel ver bouwde veerhuis naast de jacht haven. Het veerhuis is verbouwd tot een goed geoutilleerd, modern, maar vooral sfeervol café-restau rant. De ingebruikname van dit Het gisteren gereed gekomen café-restaurant van Delta-Marina. gebouw moet gezien worden als de afsluiting van de eerste fase van de grootse plannen, die de ondernemer mr. C. J. Q. Becht rondom de jachthaven van Kort gene heeft geprojecteerd en die onder het herkenningsteken Delta Marina kunnen worden gerang schikt. KORTGENE Tot directeur van Delta Marina is per 1 februari j.l. benoemd de heer E. Kasemiereen man die, zijn veelzijdige loopbaan tot nu toe in aanmerking genomen, geknipt lijkt voor de job. De heer Kasemier werd op 2 juni 1921 te Sneek geboren. Drie weken oud hing hij al in een hagmatjc aan de giek. Hij heeft van jongsaf aan gezeild. Vanaf zijn 9e jaar heeft hij aan wedstrijden meege daan. Hij bouwde zelf zijn kano. Hij was voorbestemd om de leiding van het reisbureau van zijn vader over te nemen. De oorlog maakte echter een eind aan het reisbu reau. Zijn vader kocht toen een water sporthotel aan het Sneker Meer. In 1941 richtte de heer E. Kasemier met zijn broer de eerste Friese (en ook Nederlandse) zeilschool op. Hij werd naar een arbeidskamp in Duitsland gestuurd maar wist hier uit te ontvluchten. Na de oorlog doorliep hij de hotelvakschool in Den Haag. Hij liep stage in ver schillende hotels in Nederland en ging daarna met een vriend in buitenlandse hotels werken; eerst in België, daarna in Zuid-Frank rijk. In die laatste streek was armoe troefreden waarom de heer Kase mier solliciteerde en aangenomen werd als chef de reception in het Rifhotel in Tanger. Zijn vriend ging terug naar Nederland. De heer Kasemier deed drie maanden over de overtocht. Er was toen een an dere chef de reception benoemd. Hij mocht blijven als aide de re ception. Daarna besloot hij met een groepje Nederlanders (camera mensen) per auto dwars door de Sahara naar Johannesburg te gaan. Hij zou daar op 1 februari 1948 een betrekking kunnen krijgen. Onderweg bleken de Nederlan ders onplezierig en zelfs gevaar lijk gezelschap. Zij waren fout ge weest in de oorlog. In Stanleystad vertrokken ze met de noorderzon, alle bezittingen van de heer Kase mier met zich meenemend. Zes jaar lang werkte hij in Kon go bij een maatschappij voor mijn en grondonderzoek: zwaar maar voldoening gevend werk. Tussen tijds wipte hij voor een paar maan den naar Nederland over en trouw de daar. Zijn vrouw ging mee naar Kongo. In 1956 kocht hij een En gels ingericht toeristenhotel aan het Kivoemeer in Centraal Kongo. Voor hem en zijn vrouw volgden nu de mooiste jaren van hun le ven. Hier werden ook de kinderen geboren. Hij breidde het hotel uit, liet een servicestation, een reisbu reau, een koffie- en groenteplan tage aanleggen. Hij stichtte ook een zeilschool. De onafhankelijkheidsverklaring van Kongo in 1960 maakte een eind aan de droom. De toeristen maak ten plaats voor soldaten. In 1961 vertrok hij naar Nederland, waar hij helemaal opnieuw moest be ginnen. In december 1961 werd hij bedrijfsleider van hotel De Haan hof in Geleen. Nu zit hij in Kort gene, dolgelukkig met het veelzij dige werk wat hij daar heeft en hem ongetwijfeld nog wacht. De elementaire voorzieningen v Delta Marina zijn nu gereed. Dat wil dan zeggen: de jachthaven met zijn moderne accommodatie en ongeveer 380 ligplaatsen, enige hotelruimte (de Stadswijnkelder in het dorp Kortgene) en het nieuwe café-restaurant met zijn riante ligging en zijn ruime terrassen. Het café-rest. zal niet alleen een vertrouwd tehuis worden voor de zei lers, die vanuit Kortgene opereren of daar zo nu en dan aanlopen, maar ze ker ook bezocht worden door toeristen, die ,,van over land" gekomen zijn of door de Zeeuwen zelf. Naast de nor male Franse keuken zullen namelijk Zeeuwse specialiteiten worden geser veerd. In vernieuwde veerthuis zijn o.m. een bar, douche en een wasserette on dergebracht. Het café-restaurant be vindt zich op de eerste verdieping. De zeil-enthousiasten hebben bovendien op de begane grond nog gelegenheid wat te gebruiken. De heer Becht zal het Delta Marina- project geleidelijk aan verder uitbrei den. Hoe snel een en ander zal gaan hangt af van het goedkeuringsbeleid van de regering en van de belangstel ling van het publiek. Op het eerste punt bestaan meer onzekerheden dan op het laatste. In ieder geval hoopt de heer Becht nog voor de komende win ter een deel van de winterberging ge reed te hebben. Volgend jaar zal het grote caravan-terrein ten westen van de jachthaven voor het gebruik klaar liggen. De plannen bestaan verder, zo als overigens reeds gemeld, uit de bouw van onder meer een motel en een botel. Het gehele project is naar Amerikaans voorbeeld opgezet. De heer Becht is van plan om ten oosten van de jachthaven een baan voor waterskiën te reserveren. Hier over moet nog contact worden opge nomen met de overheid. (Van een onzer, verslaggevers) MIDDELBURG Gedeputeerde Sta ten van Zeeland hebben besloten dit jaar de Zeeuwse Prijs voor Kunsten en We tenschappen toe te kennen aan de heer H. Lussanet de la Sablonière, hoofd-ar- chitect A by de rijksgebouwendienst te Den Haag. De toekenning is geschied op grond van de vele en grote verdiensten van de heer Lussanet de la Sablonière op het gebied van de restauratie en herbouw van het op 17 mei 1940, juist 25 jaar geleden dus door oorlogsgeweld verwoeste abdij-com plex te Middelburg. Gedeputeerde Staten hopen spoedig te beslissen over plaats, dag en uur van de officiële uitreiking van de Zeeuwse Prijs. De Zeeuwse Prijs is vooral een ere prijs. Het eraan verbonden financiële voordeel bedraagt 500 gulden. Daarnaast worden een gouden draagpenning en een diploma uitgereikt. Hoofdarchitect Lussanet de la Sablo nière is de eerste niet-Zeeuw, aan wie de prijs is toegekend. De andere prijs winnaars waren mej. dr. H. Geijsen uit Domburg, mr. J. van Schagen uit Dom burg, Eduard Flipse uit Rotterdam en dr. P. Meertens uit Amsterdam. (Van een onze verslaggevers) BREDA Onder invloed van het zeer slechte weer van de laatste tijd zullen de akkerbouwpercelen dit jaar veel min der opbrengen dan vorig jaar. Vooral op de lichtere zandgrond hebben de te lers van suikerbieten en aardappelen veel last ondervonden van de aanhouden de regen. Door het overvloedige water is veel van de grond dichtgeslibt, met het gevolg, dat ontkiemnd zaden en wortels van het gewas in de grond stikken. Vanwege de slechte toestand van de grond is het ook niet mogelijk met macrines of paarden op de perce len te komen om het slib weg te'werken. Plantjes van voeder- en suikerbieten zijn door het slechte weer zo geteisterd, dat ze vrijwel overal plat tegen de grond liggen. Als het weer zo blijft zal de to tale opbrengst van akkerbouwprodukten naar schatting niet ver boven de helft van vorig jaar uitkomen. De bieten heb ben echter nog een lange groeiperiode voor de boeg, ongeveer tot september, waardoor verbetering nog wel mogelijk is. Het staat echter wel vast, dat het zowel voor aardappelen als voor bieten een ..laat jaar" zal worden. Omdat de situatie per bedrijf anders ligt zal het pas over enige tijd mogelijk zijn de de finitieve schade vast te stellen. INDIASE TROEPEN ter sterkte van een bataljon zouden drie grensposten met mortieren en machinegeweren hebben aangevallen, waarbij vier Pakistani werden gedood, aldus de Pakistaanse regering. (Van een onzer verslaggevers) GOES Een groot rantal parochianen heeft gisteravond in Slot Ostende stylvol afscheid genomen van kapelaan M. de •long, die benoemd is toi conrector aan de kweekschool voor meisjes te Oudenbosch. Pastoor C. Holtkamp, die kapelaan De Jong als priesterstudent in de klas heeft gehad, noemde zijn preken, lesgeven en privé-contacten de sterkste kanten van zijn activiteiten in Goes. Ook wees hij op de grote belangstelling voor het paro chieblad dat de kapelaan vele jaren heeft Uitgegeven. Na pastoor Holtkamp werd kapelaan De Jong nog toegesproken door de heer F. Walravens namens de r.-k. bouwvakar beidersbond St.-Joseph, de heer C. Pieters uit naam van de nog jonge bond van ge pensioneerden en bejaarden, mevrouw J. Ooms-Verbart, die gewag maakte van de geestelijke EHBO die de kapelaan de le den van de r.-k. EHBO in Goes heeft gegeven, mej. dra. J. Jansen van de eccle- siagroepen die kapelaan De Jong heeft ge leid, de heer W. Ver vest van Kasporgo, L. Swart en Jan Rijkse namens respectie velijk de katholieke onderwijzersbond en de Zeeuwse koorschool en een woord voerder van de r.-k. bond van vertegen woordigers St.-Christoffel. De meeste sprekers boden de kapelaan geschenken aan. De heer M. Koch bood het geschenk van de parochie aan bestaande uit een bureaustoel, een schrijfmachine en nog een cadeau onder couvert. De bijeen komst werd opgeluisterd door het optre den van de Zeeuwse koorschool o.l.v. de heer E. Heyblok. de leidsters pioniersters gidsen en kabouters o.Lv. Guido M. Rijk, en de gymnastiek- en volksdansvereni ging Kasporgo. In zijn dankwoord maakte kapelaan De Jong duidelijk dat hij om gezondheidsre denen gaat vertrekken. Het parochiewerk neeft hem, zo hij zei, nooit gelegen. Hij voelt veel meer voor onderwijs en ge sprekken; in het algemeen gesproken voor vormingswerk. In dit verband In dit ver band wees hij op de veld winnende op vatting dat ook de priester binnen het kader van de mogelijkheden, gevolg moet kunn engeven aan zijn eigen roeping. Ook de bisschop is zijns inziens deze moderne opvatting toegedaan, getuige o.m. zijn be noeming in Oudenbosch. (Van onze correspondent) TILBURG Vormt de com merciële radio en televisie een bedreiging voor de culturele in houd voor de programma's? Deze vraag werd door prof. dr. J. A. Stalpers, buitengewoon hoog leraar in de sociale pedagogie aan de Katholieke Hogeschool te Tilburg, gesteld, in een inleiding over ideële, commerciële cultuur overdragers, voor het 80 man tel lend gezelschap van het Contact centrum op voorlichtingsgebied, dat woensdag jl. een bezoek aan Tilburg heeft gebracht. Volgens prof. Stalpers, die lid is van de programma-adviesraad van de KRO, wordt tegenoover de commerciële in stelling op het gebied van radio en t.v. ten onrechte wantrouwende, zo niet af wijzende houding aangenomen. In onze samenleving is het streven naar winst immers een algemeen aanvaardbaar principe voor economische bedrijvig heid geworden, dat ook in de radio- en t.v.-wereld kan worden toegepast, zon der dat de culturele waarde van de aangeboden programma's hierdoor be hoeft te dalen. Nog maar al te vaak wordt de mening verkondigd dat een commerciële radio en t.v. zich alleen zouden richten op de grote massa, zo dat kleine minderheidsgroeperingen geen kans meer zouden hebben op het beluisteren of bekijken van voor hen interessante programma's. Bovendien zou een op winst beluste radio- en t.v.- zender zich niet durven wagen aan pro gramma's met een controversieel ka rakter, zoals deze momenteel door de bestaande omroepen worden gebracht. Een dei'gelijke zender zou alleen be lang stellen in de behoeften die bij het grote publiek leven, hetgeen de pro gressie nauwelijks ten goede zou ko men. daar dit behoeftepatroon een nog al statisch karakter zou dragen. In de eerste jaren van hun bestaan waren het de omroeporganisaties, die naar emancipatie van hun achterban streefden. In de beginperiode van de ra dio werd de vormende functie dan ook als zeer belangrijk gekwalificeerd, doch deze heeft, tengevolge van de democra tisering van het onderwijs, plaats moe ten maken voor de ontspannende en informatieve functie. Het recreatieve element is vooral in de laatste jaren sterk naar voren gekomen. Hiervoor wordt een andere benadering van het publiek gevraagd. De inhoud van het programma dient te worden aangepast an de in grote groeperingen levende cultuurbehoefte. Deze cultuur geldt iet meer als een luxe, die voorbehou den is aan een elite in de samenleving, doch die een door het eigen leefmilieu bepaald karakter draagt. Radio en t.v. dienen deze cultuur functioneel te ma ken en haar aan het publiek aan te bie den in een vorm die aanspreekt. Bij dit overdrachtsproces is het zeer goed mo gelijk, dat een commercieel georiën teerde zender een nuttige functie kan vervullen. De populariteit van Radio Veronica en zender Luxemburg zijn hier reeds voorbeelden van, aldus prof. Stalpers. Zij komen immers tegemoet aan de wenzen van de huisvrouw en de teenager. E. VERHELST ex-voorzitter G. DE COOKER ex-schatbewaarder (Van onze correspondent) WESTDORPE De handboogmaat- schappij „St.-Sebastiaan" uit Westdorpe gaat a.s. zondag twee jubilerende leden in de bloemetjes zetten, te weten ex- voorzitter Eugène Verhelst en ex-schat- bewaarder G. de Cooker. Beiden hebben onlangs afscheid genomen van het be stuur, maar blijven lid van het gilde. Behalve de huldigingsschieting ter ere van de twee jubilarissen houdt „St.-Se- bastiaan" in het komend weekend nog twee wedstrijden. De heer Verhelst (69) is sedert 1915 lid van het gilde. Iedere keer heeft hij deelgenomen aan de jaarlijkse koning- schieting, waarbij hij twee keer succes had, in 1949 en 1954. In 1940 werd de heer E. Verhelst „met alle gemeene stemmen", zo staat in het dikke notulenboek, tot voorzitter geko zen als opvolger van de heer Cyriel Pollet. Gedurende de oorlogsjaren werd alleen in 1944 niet geschoten. Men moest toen zelfs de kas inleveren, omdat de leden geen lid wensten te worden van de zgn. „Cultuurkamer". Die oorlogstijd was toch al moeilijk; de koningschieting ginig wel door, maar de daaraan verbonden maaltijd was toen maar „magertjes", men moest het stel len met brood met kaas. De vereniging is lange tijd echt „arm1 geweest. De heer Eugène Verhelst heeft zelfs nog geld moeten voorschieten om alles te kunnen betalen; overigens deed hij dat renteloos. Onder zijn voorzitter schap werden voor de maatschappij twee gaaipêrchen gezet. De verstandhouding tussen het bestuur en de leden van het „Sebastiaan-gilde" is uitstekend. Ook op het ogenblik, want sedert kort hebben de „oudjes" voorge steld om het bestuur te verjongen. Dat is dan tijdens de jaarvergadering ook gedeeltelijk gebeurd. De heren Verhelst en De Cooker zyn benoemd tot ere voorzitter of liever ere-president en ere-schatbewaarder. DEN BOSCH Op maandag 31 mei wordt in het restaurant van de veemarkt te Den Bosch de jaarlijkse studiebijeen komst voor bestuursleden van de ver schillende N.C.B.-kringen en de voorzit ters van de afdelingen gehouden. Om kwart over tien 's morgens zal de nieu we algemeen voorzitter van de N.C.B., ir. P. J. Lardinois, een inleiding houden over actuele onderwerpen, waarna een discussie volgt. Tijdens de middagzitting, die om twee uur begint, zal de heer J. Kolfschoten voorzitter van de commissie grondge bruik van het landbouwschap en voor zitter van de, L.T.B., een spreekbeurt houden over het onderwerp „De Land bouw en de ruimtelijke ordening". Na de ze voordracht zal eveneens gelegenheid tot discussie worden gegeven. (Van onze correspondent) HANSWEERT. Woensdagmorgen strandde naby boel 12 in het Schaar van Valkenisse op de Westerschelde het dui zend metende Nederlandse motorschip Anna. By afgaand water brak het vaar tuig, dat met 500 ton gerst geladen was, in twee stukken en maakte veel water. Vanuit Hansweert voeren van het ber gingsbedrijf L. Polderman het vaartuig Inktvis, Haai en Tygcrhaai ter assistentie uit. By opkomend water slaagden zij er in de Anna vlot te slepen en al pom pende naar de haven van Hansweert te brengen. Aldaar wordt de lading gerst overgeslagen. (Van een onzer verslaggever) MIDDELBURG/TERNEUZEN In het gebouw van rijkswaterstaat te Middelburg is vanwege de di rectie Zeeland gistermorgen het graven van twee havens voor het kanaal van Gent naar Terneuzen, alsmede de aanleg van havendij- ken en -dammen en wegen en de uitvoering van de bijkomende werken aanbesteed. Het karwei zal ten uitvoer worden gebracht op het grondgebied van de gemeen ten Terneuzen en Hoek. De laagste van de in totaal achttien inschrij vingen was er een van f 36.5,19.810, de hoogste van f 55.800.000. Een opzienbarend verschil derhalve van bijna f 19.000.000.-' Drie Belgische bedreven ot combinaties van bedryvcn schreven in; in het ..trao- taat" is bedongen, dat ook Belgische aannemingsbedrijven de kans zullen krijgen kanaalwerken op Nederlands grondgebied uit te voeren. De gunning zal gedurende 30 dagen in beraad wor den gehouden. De drie laagste inschrijvers waren een combinatie van de n.v. Hollandse Aan- nemings Maatschappij te Den Haag, de n.v. Aannemings- en Handelsbedrijf Van Oord te Werkendam en de n.v. Hollandse Beton Maatschappij te Den Hiaag voor f 36.519.810,-, de n.v. Aannemings Maat schappij Jac. G. van Oord te Utrecht voor f 36.932.000,- en de s.a. Oversiers, De Kloet en Sils te Brussel (België) voor f 37.826.000,-. De drie hoogste in schrijvingen waren afkomstig van de (tijdelijke) Vereniging van de n.v. On derneming F. Hansens en Zoon te Brugge en de N.V. Socièté de Con struction et d'Enterprises General Soco) (f 49.822.397,-), de n.v. Aannemings Maatschappij v.h. J. N. Strijland te Uit hoorn (f 55.800.000) en de N.V. Aanne mings Maatschappij vh. B. M. van Noor- denne en Zoon te Giessendam, die voor hetzelfde bedrag inschreef. Opmerkelijk was het grote aantal combinaties van bedrijven, die belangstelling hebben voor het miljoenenkarwei, dat in 1969 moet zijn voltooid. De aanleg van de voorhavens is een van de laatste fasen van de uitvoering van de kanaalverbreding. De havens, die toegang zuilen moeten geven tot dc nor in aanbouw zijnde zee- en l.innenvaart- sluis, zullen van verschillende afmetin- S®" ".m- De zeehaven wordt ongeveer 1500 meter lang De maximale breedte is 500 meter. De haven voor de binnen vaart krjjgt een lengte van 750 meter en een maximale breedte van 250 meter. De havens zullen van elkaar worden gescheiden door een 750 meter lange dam, die m het verlengde zal liggen van de momenteel bestaande oostdam van de buitenhaven west, die toegang biedt tot de oude zeesluis, die, zoals wellicht be kend, in gebruik zal blijven als reserve. De oude binnenvaartsluizen zullen ge> heel uit gebruik worden genomen. De middensluis zal worden gedempt; over het lot van de oostsluis is nog niet defi nitief beslist. De nieuwe binnenvaartsluis is bijna geheel klaar. De Zeeuwschvlaamse Ka mer van Koophandel en Fabrieken heeft er op aangedrongen dergelijke voorzie ningen te treffen, dat de sluis zo snel mogelijk in gebruik kan worden geno men. Men drong erop aaa eerst de voor haven voor de binnenvaart te doen gra ven. Men moet er echter op rekenen dat de scheepvaart voorlopig geen gebruik van de nieuwe sluizen de voltooiing van de zeesluis zal overigens nog wel even op zich laten wachten zal kunnen maken. Dat men spoed wil betrachten t.a.v. de realisering van de voorhavens moge wel hieruit blijken, dat rijkswa terstaat het karwei aanvankelijk eind dit jaar had willen aanbesteden. De heer Gus-taaf de Cooker (80) is lid van het gilde sedert 1935. Hij heeft slechts eenmaal de koningstitel gedragen. „Het blijven bestaan van de sociëteit is voor een groot deel te danken aan Gustaaf", menen de andere bestuursle den. Hij was een schatbewaarder zoals er in de gehele streek geen te vinden is, De maatschappij „St.-Sebastiaan" te Westdorpe vindt het werkelijk nodig om een schieting te houden te hunner ere. Dat gebeurt a.s. zondag. Daarbij zal de tegenwoordige president, de heer George van Waes, een passend geschenk aanbie den aan, de jubilarissen. Alle schutters uit de omgeving zijn uitgenodigd de hul diging bij te wonen. Zowel de heer De Cooker als de heer Verhelst zijn zeer gezien in de schutterswereld. Laatstge noemde staat zelfs voor de 13e maal „aan kop" bij de schietin-gen van de Zeeuwse schuttersbond. St.-Sebastiaan houdt daags daarna, maandag dus, de jaarlijkse koningschie ting. Daarbij zullen ook beide jubilaris sen aanwezig zijn. Nadien wordt een wandeling gemaakt door het dorp. 's Avonds wordt een maal tijd aangeboden in het gildehuis, zaal Pluijm. Daarna vindt nog een gezellig samenzijn plaats. De fanfare „Eikels wor. den bomen" zal de nieuwe „koninig" eer serenade brengen. Verder wordt zaterdag door de vereni ging nog een puntenschieting gehouden op de staande wippen in de Molenstraat. Het wordt dus in Westdorpe wel een waar schuttersfeest de komende dagen. ("ïpgepord door een socialistische In terpellatie heeft minister Veldkamp (Soc. Zaken en Volksgezondheid) in de Tweede Kamer toegezegd wat meer vaart te zullen zetten achter de door voering van gelijke lonen voor mannen en vrouwen in dezelfde functies. Vol gens het EEG-verdrag had deze ge lijke beloning reeds op 1 januari jl. een feit moeten zijn. De vrouwenionen zijn echter achtergebleven omdat de voor loonsverhoging beschikbare ruim te nauwelijks voldoende was om een reële loonsverhoging voor de mannen door te voeren. Het is niet minister Veldkamp ge weest, die de vrouwen bij de verdeling van de loonkoek heeft achtergesteld bij de mannelijke werknemers. De loonpot is verdeeld door het bedrijfs leven zelf, in deze gerepresenteerd door de Stichting van de Arbeid. De zelfde Stichting van de Arbeid zal nu 's ministers belofte van een gelijke be loning (in 1966) waar moeten maken. Het komt ons voor, dat de vrouwe lijke werknemers er goed aan zullen doen niet al te zeer op de Stichting te rekenen. Het is een mannenclub, even als trouwens de Sociaal Economische Raad, hoewel daar ten minste nog één vrouw zitting heeft. Vrouwen aller beroepen, verenigt u. Als ge terecht in uw werkkring niet achtergesteld wenst te worden bij uw mannelijke collega's zult ge er voor moeten zorgen, dat uw stem in het ge organiseerd overleg luider klinkt, ook in de Stichting, ook in de SER. VY/ij Nederlanders zijn een zuinig volkje. In Rotterdam heeft het gemeente bestuur ter gelegenheid van het Bevrij dingsfeest een boekje over de bezet tingsjaren onder de schooljeugd laten verspreiden, dat, zacht gezegd, een wat wonderlijke voorstelling van zaken geeft. Helemaal „made in Germany" bleken de bevrijdingstegels te zijn, die in het Drentse dorp Zuidwolde aan de schoolkinderen zijn uitgereikt. Men zou zich kunnen voorstellen, dat met het Rotterdamse geschriftje de kachel zou worden aangemaakt en de Drentse tegels voor een vrolijke keu ken zouden worden bestemd. Maar niets daarvan. De rekeningen zijn be taald en dus moeten tegels en boekjes worden uitgereikt. Wij kennen een spreekwoord dat zegt, dat de zuinigheid wel eens de wijsheid bedriegt. In Rotterdam en Zuidwolde bedriegt de zuinigheid ook het zelfrespect. (Van een onzer verslaggevers) GOES Is het eigenlijk wel redelijk dat iemand die in een onbewoonbaar verklaard huis woont huur betaalt? Deze vraag is woensdagavond in de Goese raad gesteld door de heer Maljaars (SGP). Hij kent iemand in zo'n situatie .die catego risch weigert huur te betalen. Niemand wist op de vraag een afdoend antwoord te geven. Men kwam niet verder dan de vaststelling, dat hieromtrent niets gere geld is. Een stevige handdruk van mr. dr. A. J. J. M. Mes, waarnemend commissaris der koningin in Zee land voor mevrouw M. J. de Mooy- Ceulemans, uit de Paul Kruger- straat in Vlissingen, die gisteren 100 jaar werd. Mevrouw de Mooy werd. in het Belgische stadje Boom, bij Antwerpen geboren. Ze woont echter al zevenenzeventig jaar in Vlissingen. Ze blijft graag op de hoogte van wat er al zo in haar woonplaats gebeurt. Want ook al heeft mevrouw Mooy nu haar eeuw feest gevierd, ze interesseert zich nog voor alle moderne dingen. Ze mag trouwens ondanks haar hoge leeftijd best voor de dag komen, 's Morgens is ze voortdurend in de weer met allerlei huishoudelijke bezigheden. Vooral koken geeft ze niet graag uit handen. Ze breit en leest nog wat of maakt af en toe een uitstapje. Mevrouw de Mooy heeft haar verjaardag gevierd te midden van haar zes kinderen en 8 kleinkinderen. Namens het ge meentebestuur kwamen ook burge meester B. Kolff en gemeentese cretaris J. W. Peters de jarige fe liciteren. (Van een onzer verslaggevers) HULST K.R.O.-radio zal dinsdagavond in de aula van het Hulster Janseniusly- ceum opnamen maken van uitvoeringen door het koor van het lyceum o.l.v. Jo Ivens met medewerking van het school- orkest van het Terneuzense Petrus Hon- diuslyceum, dat onder leiding staat van Jan Wisse. Uitgevoerd zullen worden bewerkingen van volksliedjes van Jo Ivens, werkjes van Mozart en Von Weber en de Cantate Heer Schimmelpenninck van Jan van Dijk, Het koor'zal nog enkele a capelle- werkjes zingen. De opnamen zijn bestemd voor het jeugdprogramma „Studio 2", dat op alle zaterdagmiddagen voor de K.R.O. wordt uitgezonden. Het is nog niet bekend op welke zaterdagmiddag de jeugd de op namen zal kunnen beluisteren. Het schoolkoor en -orkest concerteer den onlangs samen in het Hulster Bios coopgebouw. Twee „enthousiaste" ver tegenwoordigers van de K.R.O.-radio woonden het concert bij.

de Stem | 1965 | | pagina 3