Ronde van Midden-Zeeland met enkele veranderingen CASSIUS CLAY WIL LISTON „BEKEREN jan Tummers is nog zonder profcontract EMM-heren nog één punt van het kampioenschap Veel animo voor nieuwe sprintersprijs f Australische Nederlander Henk Vogels leidt Hulp voor het invullen van toto-formulier PETER POST start in Rijen Bestuur- en ronde-systeem gewijzigd iidrit Omloop Van der Vleuten in ziekenhuis opgenomen Snor eraf of.... niet in de ring Hardlopende Nederlanders Internationaal zevenhandbal EBHV toernooi Betaald voetbal zondag 23 mei WEST HAM wint Europa-Gup II Amateurvoetbal zondag 23 mei Program KNVB afdeling Zeeland Belgisch twaalftal tegen Nederland Moeilijk besluit Clubtitel Zelfvertrouwen VELDHANDBAL Programma WK wielrennen 1966: In Frankfurt en op Nürburgring Ronde van Italië Tweede ritzege van Dancelli Gouden Roos van Montreux voor plagiaatpleger 11 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 20 MEI 1965 II GOES Nog enkele weken en over de Zeeuwse wegen zal weer de zesde Internationale Ronde van Midden-Zeeland trekken. Na een onderbreking van één jaar (1964) veroorzaakt door het aftreden als voorzitter van het organisatie comité van A. G. Verhulst en diverse andere comitéleden, heeft een vernieuwd en verjongd team de organisatie van deze bijzonder zware tweedaagse wielerwedstrijd voor amateurs weer op zich geno- i men. Reeds vanaf september 1964 is men bezig met de voorbereidingen voor de ze grote klassieker, die een beste naam heeft in binnen- zowel als in het bui tenland. De nieuwe voorzitter van het organi satiecomité, Jan van Stee, heeft niet ge rust voordat hij in samenwerking mot (le overgebleven comité-leden Leen Vuyk Adriaan de Schipper en Piet van Hese een geheel nieuw en jong comité in ei kaar had getimmerd. Resultaat was het aantrekken van Wim Jeremiasse en Jaap Lokerse voor het secretariaat, Henk Iirieger voor de produktie- en publiciteitskaravaan, Wmi van Klaveren jr. en Huub de Boer voor de technische dienst en de programma leiding. Gerard Kruitbosch als beheer der van de financiën en Henk de Moet voor de huishoudelijke dienst. Na de eerste aanloopmoeilijkheden te hebben genomen zijn vele plannen in de diverse vergaderingen aan de orde geweest, waaruit een interessante ron- I de groeide. I S- l Een eerste verrassende wijziging in de opzet van het geheel was het ver plaatsen van de tijdrit naar Walche ren, met start en finish te Middelburg. Op vrijdag 25 juni zullen s avonds J om 7 uur, met tussentijden van i mi- I nuut, 20 selectieteams van 6 renners I worden gestart voor hun race tegen het I horloge over een totaalai'stand van 56 I km. De route loopt vanaf de start op de Markt naar St.-Laurens, Seroosker- ke. Oostkapelle, Domburg. Grijpskerke om via de Singels M'burg weer binnen te komen. Een afstand van 2S kilome- ter, die tweemaal gereden dient te wor- f den. I 00 1 ee: CH1COPEE (V.S.) (UPl) Cassius Clay is niet langer tevreden met het knock out slaan van Sonny Liston op 25 mei in Lewiston, Maine. Hij wil hem ook bekeren tot het mohammedanisme. We hebben een tempel in Denver, zei Clay in Chicopee, Massachusetts, waar hij zich op het titelgevecht voorbereidt. „Ik zal als alles voorbij is een honderdtal broeders naar Liston sturen en dan zullen we hem bekeren". Clay, wiens moslimnaam Mohammed Ali is, is niet uit op de ziel van oud-wereldkampioen Floyd Patterson, die hij na knock out van Liston tegen over zich zal vinden. Patterson is rooms-katholiek. Clay zal hem „de stuipen op het lijf jagen", door de eerste drie rijen bij de ring op te kopen en te laten bezetten door in het zwart geklede broeders, die Patterson zullen verlammen door hem onafgebroken te fixeren. Clay deelde op zijn dagelijkse persconferentie imaginaire linksen en rechtsen uit, aan tafel het glaswerk als tegenstander nemend. Het personeel van de gelegenheid stond doodsangsten uit, maar Clay brak niets. Voor zich aan zijn verplicht middagslaapje te begeven tingelde hij nog wat op een vleugel, klanken producerend die met wat goede wil thuis te brengen waren. Clay is een kwartier lang onderzocht door dr. Leo Lemieux namens de bokscommissie van Maine en honderd procent fit" bevonden „voor Liston of Jack Dempsey of wie ook". Lemieux zei, dat het litteken dat op Clay was achtergebleven na zijn hernia-operatie volledig was bijgetrokken. Liston wordt vandaag namens de bokscommissie van Maine onderzocht in Poland Spring in deze staat. Hij heeft zijn circus daar zaterdag naar verlegd. DEN HAAG (A.N.P.) Het aantal deelnemers aan de sporttoto van het afgelopen weekeinde bedroeg 441.240- Aan prijzen kwam beschikbaar f 200.441. Er was slechts één gelukkige, die de 13 wedstrijden goed voorspelde. Hij zal de „toton" kunnen incasseren. Voor de tweede prijs kwamen 44 goede mel dingen binnen. Bruto wordt f 1.366 uit gekeerd. De derde prijs wordt door 183 deelnemers met 8 punten verdeeld. Zij ontvangen f 164 voor elke goed ingevul de kolom. Op zaterdag 26 juni wordt de grote Open Omloop over 170 kilometer over Zuid-Beveland, Walcheren en Noord-Be veland, met start op de Grote Markt en finish op de Bergweg te Goes ver reden. Nieuw in de ronde ia ook, dat dit maal uitsluitend ploegen van start zul- r len gaan en dat er dus geen individuele ■-renners in de colonne meerijden. Tot nu toe zijn 16 ploegen ingeschreven, waar bij 1 Duitse, 1 Engelse, 1 Zwitserse, 3 Belgische en een a ntal Nederlandse. Een andere verandering ten gunste is ok een wijziging in de route in de eerste fase van de wedstrijd. Voorgaan- de jaren werd altijd gestart over de I smalle binnenwegen van do Poel, waar door al spoedig voornamelijk de buiten- landers het contact met de hoofdgroep f verloren. Daardoor ging direct bij de I aanvang van de ronde een groot ge deelte van de spanning en van het ren- I nersmateriaal verloren. Nu gaat de eer- I ste fase van de 6e Internationale Ronde L van Midden-Zeeland direct de provinci ale wegen op in dP richting 's-Graven- polder-Hoedekenskerke. Het organisatiecomité heeft zich we ten te verzekeren van de medewerking van alle officiële instanties, die ook maar enigszins met de ronde in aan raking kumien komen. De Rijkspolitie, de gemeentepolitie van Goes en Middel burg, de diensten van gemeentewerken van beide Zeeuwse steden de Provin ciale Waterstaat en alle burgemeesters van de in de route liggende plaatsen. Deze burgemeesters hebben ook zitting genomen in het comité van aanbeve ling dat de ronde beschermd. Dit comi- J té beschikt voorts over de "amen van de plaatsvervangend commissaris der 1 koningin in Zeeland, mr. dr. A.J.J.M. Mes. van Jacq. Goddet, president van de Tour de France en natuurlijk van Ad Verhulst, de man die 7 jaar gele den de basis heeft gelegd voor het ont staan van de Internationale Ronde van Midden-Zeeland en onder wiens bezie lende en enthousiaste leiding deze ron de een uitstekende naam kreeg. AMSTERDAM (ANP) Niet minder dan 40 jonge amatcursprinters zullen zondag 23 mei in het Goffertstadion van Nijmegen strijden om de nieuw inge stelde „Vredestcintrofee". Onder dit enorme korps liefhebbers Jan Derksen juichte toen hij het aan tal inschrijvers hoorde zijn alle top figuren zoals Bram Breur, Charles Rui kers, Jan Jansen, Aad Duyndam, Chris Kipping en Rob Redeker. Naast dit sprinttoernooi zullen de profstayers Jaap Oudkerk, Henny Marinus, Jan Le grand en Jan van Campen (allen Ned.), de Belg Leo Proost, en de Westduitser Karl Heinz Marsell ritten over 30 en 40 km rijden. NEW YORK De Amerikaanse middengewicht Rubin „Hurricane" Carter moet van de sportcommissh van de staat New York zijn snor af scheren, voordat hij in de ring komt tegen de Nigeriaan Dick Tiger. De commissie willigde hiermee het ver zoek van Tiger in, die van Carters meest recente tegenstanders verno men had dat deze zijn snor als agressief "wapen" gebruikte. Johnny Torres bijvoorbeeld vertel de Tiger dat hij in Paterson New Yersey, door Carter knock-out was geslagen, doordat deze zijn snor in zijn ogen had gestoken- „Ik werd er tijdelijk door verblind en toen ik terugstapte om in mijn ogen te wrij ven, vloerde Carter me met een rechtse achter het oor", aldus Torres tot Tig.er. Carter is inmiddels zeer boos over de gang van zaken: „Eerst dwingen ze me om mijn sikje af te scheren, nu willen ze ook nog dat ik mijn persoonlijkheid verlies. Op mijn hoofd heb ik geen haar, omdat ik dat altijd wegscheer. Als ik nu mijn snor ook nog weghaal, heb ik he lemaal geen haar meer over," Niettemin zal Carter waarschijn lijk toch overstag gaan. Aan het ge vecht is namelijk voor hem een aantrekkelijke gage verbonden. Zo lag Jos van der Vleuten zaterdag op het asfalt in Helmond te kermen. De keiharde Brabander is pas gisteren in het ziekenhuis opgenomen. AMSTERDAM (ANP) De 21-jarige Helmondse coureur Jos van der Vleuten, die zaterdag bij de aankomst van de Ronde van Nederland in zijn woonplaats een ernstige val maakte en de volgende dag in de slotetappe moest opgeven is thans in een ziekenhuis in Helmond op genomen. Zijn verwondingen bleken achteraf toch ernstiger te zijn dan de artsen zaterdag bij een onderzoek hadden geconstateerd. Van der Vleuten zal minstens een week nn het ziekenhuis moeten blijven. (Van onze sportredactie) BREDA Als hulpmiddel bij het in vullen van uw toto-formulier, laten wij hieronder de standen volgen van de Zwitserse en Italiaanse competitie, als mede de standen in de landengroepen voor de voorronden van de Zwitserse en Italiaanse competitie, alsmede de standen in de landengroepen voor de voorronden van de wereldkampioen schappen, Zwitserland Lausanne 22 14 4 4 32 53—26 Servette 22 13 2 7 28 47—25 Young Boys 22 11 4 7 26 46—35 Grasshopper 22 9 7 6 25 45—38 Luzern 22 9 7 6 25 30—30 Chaud de Fonds 22 11 2 9 24 44—31 Lugano 22 7 10 5 24 23—23 Sion 22 9 4 9 22 33—27 Basel 22 9 4 9 22 37—45 Chiasso 22 6 5 11 17 20—41 Zurich 22 5 6 11 16 30—34 Grenchen 22 4 8 10 16 26—38 Bellinzona 22 4 8 10 16 16—35 Biel 22 5 5 12 15 31—52 Italië Internazionale 31 20 9 2 49 58—25 Milaan 31 20 8 3 48 50—21 Torino 31 14 11 6 39 38—24 Juventus 31 14 10 7 38 39—21 Fiorentina 31 14 9 8 37 44—33 Bologna 31 11 12 8 34 42—30 Catania 31 U 8 12 30 41—41 Varese 31 8 13 10 29 26—32 Foggia 31 9 10 12 28 24—28 Roma 31 7 14 10 28 27—32 Atalanta 31 7 14 10 28 18—24 Cagliari 31 10 8 13 28 26—32 Lanerossi 31 9 9 13 27 30—40 Sampdoria 31 9 8 14 26 18—29 Lazio 31 7 12 12 26 22—33 Genua 31 7 11 13 25 25—43 Mantun 31 6 7 18 19 15—34 Messina 31 6 7 18 19 21—42 Wereldkampioenschappen Oostenrijk 1 0 1 0 1 1—1 Oost-Duitsland 1 0 1 0 1 1—1 Hongarije Griekenland 3 2 0 1 4 7—6 Denemarken 2 1 0 1 2 3—4 Wales 3 1 0 2 2 4—4 Rusland Italië 2 1 1 0 3 6—1 Schotland 1 1 0 0 2 3—1 Polen 1 0 1 0 1 0—0 Finland 2 0 0 2 0 2—9 DEN HAAG (ANP) Voor de drie- landenwedstrijd 30 kilometer hardlopen tussen Zwitserland, West-Duitsland en Nederland, die op 30 mei in Beek (Lim burg) zal worden gehouden, ziet de Ne derlandse ploeg er als volgt uit: Rudy Mol (Altis Amersfoort), Huub Wuester (Avon Heerlen), Jacques Kraan (Bata ven Leiden en Aad Steylen (Metro Rot terdam). WILLY DE FEBER, Cees de Wolff, Dies Kosten, Rinus Hoo- gerland. Wim Provoost* Peet Verschuure en waarschijnlk als gastrenners Gaby Minneboo en Peter Heynig, allen leden van RTC „Theo Middelkamp" zullen zondag deelnemen aan een wed strijd van stad-tot-stad, met start en finish in Meulebeke. THEO VERSCHUUREN is voor lopig voor 14 dagen met vakan tie naar Arosa in Zwitserland vertrokken, omdat hij teveel van zijn krachten heeft gevergd. Na in het winterseizoen reeds vier zesdaagsen, vele omniums, ploeg- koersen en vooral wedstrijden ach ter derny's gereden te hebben, is hij in de klassiekers beneden de verwachtingen gebleven. Hij heeft ook de Ronde van Nederland niet „gedaan", omdat hij zich niet fit voelde. PIET COOREMANS, Karei Dek kers en Johan de Keuster wer den clubkampioen van de wieler club „Sportief", respectievelijk bij de amateurs, nieuwelingen en adspiranten. DE PLOEG van Dynamo Moskou heeft in de Russische hoofdstad de Europese volleybalbeker voor damesteams ver overd. De Russinnen, die twee weken geleden in de eerste finalewedstrijd Dynamo Oost-Berlijn al met 30 ver sloegen, wonnen ook de tweede ont moeting overtuigend. De setstanden waren: 1513, 154 en 156. (Van onze handbalmedewerker) BREDA Het door E.B.H.V. te Bre da traditioneel op Hemelvaart georga niseerde internationaal zevenhandbal- toernooi belooft een groot succes te wor den. Niet minder dan vier en twintig verenigingen hebben ingeschreven met totaal zesentachtig teams. Uit Frank rijk komt Colombienne Paris, België vertegenwoordigd met Uilenspiegel Antwerpen en Duitsland treedt aan met H.T.V. Schöningen, Turngemeide Mul- heim, H.T.V. Etimen en H.V. Eilendorf- Aachen. Het toernooi zal op elf velden die uitgezet zijn op het Gemeentelijke Sportcomplex aan de Lovensdijk, w den gespeeld. Het staat vast. dat de Eerste Bredase Handbal Vereniging ditmaal aan een internationaal toernooi toekomt, dait zijn weerga in Nederland en ver daarbui ten niet kent. Dit toernooi is het enige in Nederland waar verenigingen uit zo veel landen aan deelnemn. De teams zijn ingedeeld in negentien poules waar van elf voor de senioren, 6 voor de juni oren en twee voor de adspiranten. El ke poule speelt een halve competitie. Het toernooi start om 10 uur 's mor gens: de finale-wedstrijden worden ge speeld tussen 17 en 18 uur. Promotie naar le divisie AGOVV - Helmondia '55, Xerxes DFC. Beslissingswedstrijd 2e divisie 't Gooi - Longa. Halve finale KNVB-beker Feijenoord - DHC, Go Ahead - NAC. LONDEN (ANP) Zelfs het schitterend spel van doelman Radenkovic heeft Münchcn 1860, de club van Max Merkel, niet kunnen redden. Bijna zeventig minuten hield de Zuid- slavische goalie in de finale van het toernooi om de Europa Cup voor beker winnaars stand. Toen moest echter ook ..Radi" zwichten voor het geweld dat Westham United ontwikkelde. Twee tref fers. enkele minuten na elkaar door de snelle Alan Sealey gescoord, maakten dat de Engelsen met 2-0 triomfeerden en dat de briljante blonde Bobby Moore na afloop de beker van UEFA-voorzitter Gustav Wiederkehr in ontvangst mocht nemen. AMSTERDAM (ANP) De tot straliër genaturaliseerde Henk Vogels, die bh de Olympische Spelen in Tokio deel uitmaakte van de Australische ach- tervolgingsploeg en nu al enkele maan den in ons land is, heeft op de baan van het Olympisch Stadion in Amsterdam de brassard „Sport en Sportwereld" ver overd. Deze armband is ingesteld ter stimu lering van de amateurachtervolging, Vogels reed bij zeer slecht weer een tijd van 5.21.6 tegen de Amsterdammer Jan Rasch, die met 5.38.8 ver achter bleef. De houder van de armband is verT Plicht dit ereteken op de wekelijkse po pulaire wedstrijden in het stadion te ver dedigen. ine Ka™Pinenschap van Nederland RIOs"'3?™nESC "vc°nd Papendrecht' RKJVV igSF**™" Den Dungen' 4e klas G mefrC7i£Hdemnle?; Pc Schutters - Vos- Si NV? sne8*'11'™. Kruisland - Borgviiet 3Stel- D1V0 Nieuw" le klas B Kruiningen 1, Robur 1 - Re- Paitrijzen 1 nesse 1. 2e klas C Zonnemaire 2 - Dreischor 1. 3e klas C IJzendijke 3 - Breskens 3. Promotie 3e klas Axel 3 - IJzendijke 2. Bekerwedstrijden üostburg 1 Jong Ambon 1. Hansw. Boys 1 ^Kruiningen 1. Cortgene 1 - Zierikzee 2. Domburg 1 - Noormannen 1. DEN HAAG (ANP) Het Belgisch korf bal twaalftal, dat zaterdag 22 mei aan staande in Bussum tegen Nederland uit komt, is als volgt samengesteld Aanval: dames: M. de Vocht-v. d. Weyer (Meeuwen KV), R. Hermans (R. Scaldis SC), heren: E. van Hove (Kon. KC Voor waarts), L. Vanhemel (Kon. Boeckenberg KC); midden: dames: L. Schram (R. Mer- curius KC), H. de Clei-cq-Luypaars (Kon. AKC) heren: L. Saerens (Meeuwen KV), H. Tossens (ATBS); verdediging: dames: L. Pooters (Volba KC). M. Coppens-Van Hove (R. Mercurius KC), heren: J. v. d. Velde (R. Scaldis SC), M. Colla (R. Scal dis SC); reserves: dames: R. Lauwers (R. Scaldis SC). P. Bus (R. Scaldis SC), heren R. Hautpenne (Kon. AKC), P. Verbist (R. Scaldis SC). Jan Tummers (23) stapt bezweet de huiskamer binnen. Hij trekt zijn trainingsblouse open en valt in een stoel. Honderd kilometer training zitten er op, een nieuwe stap naar de zo intens verlangde grote vorm. Drie dagen na de Ronde van Neder land kijkt hij alweer met verlangen naar de volgende wedstrijd uit. Kijk, dat is mentaliteit, dat is het juiste moreel voor een wegrenner. Hij memoreert nog even hoeveel hij heeft „afgezien" in die vijf dagen door Nederland. Bijna zonder voorbereiding, het, was me ook een opgave! Dat heb je als je geen fabriekscontract op zak hebt en je als gevolg daarvan niet naar een zuidelijk trainingskamp kun' gaan. Als je niet. gelouterd door een mild klimaat en een warm zonnetje na een winter, in het seizoen kunt stap pen. Dan is zo'n eerste jaar als onafhan kelijke zwaar. Dan moet je het hele maal zelf doen, zonder financiële steun, zonder een uitgekiende verzorging, zon der een conditiebrefigende meerdaagse wedstrijdenreeks. Jan Tummers heeft dit seizoen het moeilijke besluit gen»mcn en is onaf hankelijke geworden. Het kon ook bijna niet anders. Het was nu of nooit. Vier jaar reed hij als amateur met wisse lend succes. Hij was wei goed voor ver schillende overwinningen in criteriums, maar hei grotere werk? Neen, dat vlot te niet. Tot dan het vorig seizoen de geblok te man uit het Geulse land plotseling een ongekende vorm etaleerde. Hij won zowat alles wat er te winnen viel in Limburg en verraste daarbij ook door uitstekende resultaten buiten de provin cie en in het buitenland. Om de voor naamste resultaten even te noemen: winnaar van twee klassiekers, de Ronde van Limburg en de Ronde van Fries land. Limburgs kampioen der amateurs, winnaar van een etappe in de Ronde van Belgisch Limburg en de Ronde van Joegoslavië, met Eddy Beugels, Harrie Steevens en Wim Schepers nationaal clubkampioen der amateurs, met Bart Zoet, Jan Pictcrse en Eddy Beugels win naar van dc ploegentijdrit in de Ronde van België, verder bloemen in wedstrij den te Bierset en St.-Truiden. Dit was dé springplank voor een overgang naar de onafhankelijken. Nu of nooit. Jan Tummers begon dit jaar aarze lend. Zijn trainingsschema werd nogal eens omvergegooid door aanhoudend slecht weer en zo kon het gebeuren dat hij 111 de eerste wedstrijden in België na 130 km steeds een inzinking kreeg. Te weinig kilometers in de benen. Het zou echter beter worden. De club- titel van de Toer. en Wielerclub Maas tricht bij de professionals vóór Jan Schroder, gaf Tummers een zetje in de goede richting. Hij begint nu ook prijzen te fietsen. Estene 21e. St.-Truiden 21e, Wielsbeke 8e, Helmond 20e, Oldenzaal 25e, Voor kapel 12e. Nog bescheiden resultaten, maar er zit groei in. Een paar weken later heeft hij in een wedstrijd in het Belgische Oostakker winstkansen. Een kleine vergissing in de eindsprint kost hem de zege maar zijn derde plaats mag' cr zijn. Moreel gesterkt door dit resultaat be gint Tummers aan de Ronde van Ne derland. waarin hij tenslotte als 25e ein digt, een goed resultaat als men zijn voorbereiding en de kwaliteit van de concurrentie in aanmerking neemt. Jan Tummers is vol zelfvertrouwen uit de ronde teruggekomen. Hij voelt dat de vorm niet zo lang op zich zal laten wachten. „Het was wel een overgang", zegt hij. „als je van winnend amateur nu een bescheiden onafhankelijke wordt." Vol zelfvertrouwen voor de toekomst vervolgt hij: „Maar je moet nu eenmaal kiezen. Ik reed al vier jaar als ama teur en ik dacht: de tijd is gekomen dat je eens onderzoekt of je inderdaad als wielrenner je kost kunt verdienen. Na twee maanden kap ik zeggen: let eens op, mogelijk dat ik binnenkort nog wedstrijden ga winnen ook." Hij heeft voorlopig één wens: een contract bij een fabriek! Zijn suppor ters in Geulle hopen met hem dat dit spoedig zal gelukken. TELETYPE VAN DER HELM H.A (Van onze handbalmedewerker) Zondag staan er bij het veldhandbal enkele selectiewedstrijden op het pro gramma, zodat maar een zeer mager competitieprogramma wordt afgewerkt. In de hoofdklas dames is er geen span ning meer. Actief is uitgespeeld en de gradeert naar de overgangsklas. De kampioen Swift speelt tegen Zeeburg en zal deze wedstrijd tot een goed einde brengen. De wedstrijd Athene-Verburch wordt een overwinning voor Verburch en Hygiëa wint van Sagitta. Bij de heren degradeert Stratum Me teoor en is E.S.C.A. kampioen. Zondag speelt Stratum Meteoor zijn laatste wedstrijd in de hoofdklasse te.gen Aals meer. Operatie '55 ontvangt in Den Haag A.HC. '31 en houdt de winst in eigen huis. P.S.V. krijgt Niloc op be zoek. Een gelijk spel is hier niet uit gesloten. OVERGANGSKLAS B DAMES Walcheren neemt op de ranglijst de zesde plaats in. Zondag ontvangt men Sittardia, dat zich nog in de degradatie zone bevindt. De Limburgse ploeg zal alles op alles zetten, om minstens één punt uit deze wedstrijd te halen. Onder aan de ranglijst staat V.H.C. dat één punt minder heeft dan Sittardia. V.H.C. moet het zondag opnemen tegen Quin- tus en positieverbetering zit er ook nu niet in. HEREN E.B.H.V. dat in het begin van de com petitie zeer goed op dreef was heeft de laatste weken enkele nederlagen moe ten incasseren. Zondag staat men weer voor een zware opgaaf. De Bredanaars moeten namelijk naar Rotterdam en ontmoeten daar het sterke Dynamo. De kans op winst is niet groot. ZUID B HEREN IE KLAS Vorige week kon E.M.M. uit Middel burg de kampioensvlag nog niet hijsen omdat de wedstrijd werd afgelast. Zon dag reist E.M.M. naar Hellas en heeft dan aan één punt voldoende om de be ker in ontvangst te nemen. E.M.M. zal deze kans niet voorbij laten gaan en Hellas een nederlaag toe brengen. Velocitas en Marathon gaan zondag strijden om de onderste plaats. Het veldvoordeel zou' hier wel eens doorslaggevend kunnen zijn. Taxandria ontvangt Volt en moet met een neder laag genoegen nemen. HEREN 2E KLAS A Hier is slechts een wedstrijd vastge steld. In Kaatsheuvel ontvangt Desk E. B.H.V. 2. Desk, dat ook nog een kans heeft op het kampioenschap, zal de wedstrijd tot een goed einde brengen. DAMES 2E KLAS B Ook hier één wedstrijd. De dames van Fortuna reizen naar Middelburg om E.M.M. te ontmoeten, dat niet met zich zal laten spotten. HOOFDKLASSE DAMES Hygiëa-Sagitta, Athene-Verburch; Zee burg -Swift. HEREN P.S.V.-Niloc; Operatie '55-A.H.C. '31; Aalsmeer-Stratum Meteoor. OVERGANGSKLAS B DAMES Quintus-V.H.C.Walcheren-Sittardia. HEREN Dynamo-E. B.H.V. ZUID B HEREN IE KLAS Taxandria-Volt; Hellas-E.M.M.; Ve- locitas-Marathon. HEREN ZE KLAS A Desk-E.B.H.V. 2. DAMES 2E KLAS B E.M.M.-Fortuna. AMSTERDAM (ANP) In de traditio nele profwedstrijd „De Leren Zool", een rit over 135 km op een parkoers van drie kilometer rond Rijen, zal Peter Post voor de eerste maal sinds bijna twee maanden weer aan de start komen. De Amstelvener heeft deze week al enkele malen 100 km getraind en heeft goede hoop weer mei in conditie te zijn. Zal Peter Post binnenkort weer op deze manier over een finish kunnen rijden? FRANKFORT (ANP) De wereldkam pioenschappen wielrennen 1966, twee maanden geleden in Genéve door de In ternationale Wielerunie (UCI) toegewezen aan West-Duitsland, zulen op de stadion- baan van Frankfort en op de Nürnberg- ring in de Eifel worden gehouden. Vertegenwoordigers van de UCI hebben woensdag, na de accommodaties bezocht te hebben, de voorstellen van de West- duitse Bond de wedstrijden om de wereld titel volgend jaar in Frankfort en op het bekende autocircuit te verwerken, aanvaard. De wegwedstrijd voor de amateurs zal gaan over 181,6 km (8 ronden van 22,7 km). De profs moeten het bochtige noor delijke deel van de „ring" twaalf maal afleggen (totaal 272,4 km). Voor de baanwedstrijden hadden naast Frankfort ook Keulen, Bielefeld, Bocholt en Friesenheim hun kandidatuur gesteld De wedstrijden zullen van 24 augustus tot en met 4 september worden gehouden. Er is nog niet vastgesteld of eerst de baan renners, dan wel de wegrenners in actie zullen komen. NOORWEGEN heeft Thailand in een vriendschappelijke interland voetbal wedstrijd met 7—0 verslagen. Bij rust was de stand 10. Er waren 10.000 toe schouwers. AVELLINO (ANP) Michèle Dancelli, dinsdag in de eindsprint juist geklopt, heeft woensdag zijn tweede etappezege in de Ronde van Italië toch gekregen. De Italiaan, die de opendngsrit van de Giro op zijn naam bracht, toonde zich ook in de 175 km lange vijfde etappe van Benevento naar Avellino de snelste. Met zijn landgenoten Pambianco, Sabba- din en Poggiali vormde hij een kopgroep- je van vier renners. Dancelli liet zich ditmaal niet verrassen en won de eind sprint. Voor het eerst slaagde een renner erin deze rende in de leiderstrui langer dan een dag in bezit te houden. Albano Negro die het rose tricot dinsdag van Luciano Galbo overnam, voert namelijk ook na de etappe van gisteren het algemeen klassement aan. De uitslag luidt: 1 Michele Dancelli 5.34.46, 2 Arnotdo Pambianco zt. 3 Alfredo Sabbadin zt, 4 Roberto Poggiali zt, 5 Fe lice Gimondi zt. HELSINKI (UPI) De Finse radio heeft tegengesproken dat de Finse in zending, die onlangs op het televisie festival van Montreux met de „Gouden Roos" is gaan strijken, gebaseerd is op een draaiboek dat een Zweed had mgezor.den. De Zweedse bibliothecaris Bolay heeft beweerd dat de Finse show. die in Mon- treux won, opmerkelijke gelijkenis ver stuk me' een door kem £eschreven De programmachef van de Finse ra il epleegch tesengesProken dat Plagiaat is

de Stem | 1965 | | pagina 23