n van Vraag naar olie en aardgas tegen 1990 driemaal zo groot Cafés blijven achter bij hoogconjuctuur supralux kasten Vaste, maar stille markt camera-inruil-actie'65 camera natura President Kon. Shell: Hoera-voorzitter Voormeij: Van Gelder: dit jaar geen dividend Amsterdamse Effectenbeurs Hogere prijzen voor varkens- en rundveemarkt Leerdam krijgt nieuwe glasfabriek Minister tot Lamberts: Slachthuizen voldoen aan voorwaarden TER ZAKE Panel te Utrecht Zelfbediening in textielbranche vergt studie Mammoet-schoorsteen Gesloopte trawler niet verduisterd Werven occuperen zich met exploratieboringen Dividendsvoorstellen VERF EN LAK MARKTEN WATERSTANDEN de oude heeft waarde, uw nieuwe ligt klaar UWE LIGT KLAAR. 15,00 voor oude N MEEDOEN AAN RIJD. DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 20 MEI 1965 '7 - (Advertentie) iit 1A-V v, M Ti PUBUKATIË VAN AK U ARNHEV ROTTERDAM (ANP) Jhr. mr. J. H. Loudon, president-directeur van de koninklijke Shell-groep heeft in Londen voorspeld dat tegen 1990 de vrije wereld ongeveer drie maal zoveel olie en aard gas nodig zal hebben als nu het geval is, hetgeen uitgedrukt in een rond ge tal neerkomt op ongeveer 5000 miljoen ton per jaar. Het grootste deel van de toename in produktie zal uit het Midden- Oosten moeten komen, zo meende liy. Een ding is zeker, zo zei de heer Lou don, er bestaat absoluut geen twijfel over. dat wij iedere hoeveelheid olie, die wij nodig zullen hebben, kunnen vinden en produceren waar zij zich ook maar zou kunnen bevinden. Wij zullen het op twee manieren kunnen bereiken: UTRECHT (ANP) Zowel de var kens als het slachtvee zijn de afgelopen weken in prijs omhooggegaan. De toe nemende uitvoer van slachtvarkens had tot gevolg, dat de varkenspryzen met ongeveer 8 cent stegen tot f 2,48 - t' 2,53 (70 tot 80 kilogram). Op de gisterochtend in Utrecht gehou den vergadering van het. produktschap voor vee en -vlees deelde de voorzitter van dit schap, mr. F. G. van Dijk, mee, dat de baconnoteringen in Engeland na de inzinking van een maand geleden (het aantal baconslachtingen daalde toen tot 800 per week) ook weer een opgaande lijn vertonen. Twee weken geleden werd de overnameprijs voor bacoiivarkens verhoogd van f 2.39 tot f 2,48 per kilo- 'gram geslacht gewicht en als de markt situatie deze week niet verslechtert, zal de overnameprijs met ingang van aan staande maandag waarschijnlijk worden vastgesteld op f 2,63 (10 cent meer dan de opvolgende gevvichtsklasse). Op de slachtveemarkt zijn de prijzen verder opgelopen tot ongeveer f 2.33' per kilogram. Zij liggen nu tien procent boven de oriëntatieprijs. SCHIEDAM (ANP) De Verenigde Glasfabrieken staan voor een periode van zware investeringen- In de giste ren gehouden algemene vergadering van aandeelhouders heeft de president-com missaris meegedeeld, dat de huidige ca paciteit in de sector van het z.g. ver pakkingsglas over een tweetal jaren be slist ontoereikend zal zijn om aan de steeds toenemende 'vraag te kunnen vol doen. Het bestuur heeft daarom maatrege len getroffen om de produktiecapaciteit in verpakkingsglas aanzienlijk te ver groten. Besloten is om in Leerdam een geheel nieuwe fabriek te bouwen, waar in een glasoven zal worden geïnstal leerd, die tot de grootste en modern ste van Europa zal behoren. De kosten van dit project zullen naar schatting f 13 min bedragen. Ter finan ciering van deze investering zal begin 1966 een beroep op de kapitaalmarkt worden gedaan, maar het financierings plan hiervoor is nog niet rond Met de ingebruikneming van de nieuwe fabriek zal naar verwachting in 1970 een reële capaciteitsvergroting van ca 15 procent in de verpakkingsglas-sector worden ver kregen. door het ontdekken van nieuwe vind plaatsen, voornamelijk onder de zeebo dem, en door toepassing van moderne winningsmethoden, waardoor een groter deel van de beschikbare olie aan bestaan de velden kan worden onttrokken. Het is waarschijnlijk, dat men putten zal blij ven boren door een draaiende beitel, hoe wel men veel dieper zou moeten gaan. Ik acht het eerter ook niet zonder meer uitgesloten, dat men putten gaat boren door middel van elektrische vlambogen of zelfs met behulp van gerichte en ge controleerde nucleaire ontploffingen, zo meende de directeur van de Koninklijke Shell. „Ik geloof, dat wij nog slechts aan het het begin van de onderwaterexplo ratie staan. Over de gehele wereld is het onderwaterboren nog maar nauwelijks begonnen. Het is aannemelijk dat die olie-industrie in 1990 zal werken met een aantal olievelden, die op een waterdiepte van 700 of meer meter liggen Al de technische voorzieningen, die nodig zijn om ruwe olie of gas te verzamelen, te scheiden, te meten en op te slaan zullen op de zeebodem moeten worden opge steld en bediend. Sommige van deze in stallaties zullen worden bediend door per soneel, dat zich in drukkamers bevindt, ahdere zullen volledig op hydraulische of elektronische wijze op afstand wor den bediend, terwijl dit eveneens zou kunnen gebeuren met onderwaterrobots. Indien aan olievoorkomens in het noordpoolgebied zal worden gedacht dan zou' ik de mogelijkheid van explo ratie aldaar niet zonder meer willen uit sluiten. Alle produktie-installaties zouden zich echter dan onder water moeten be vinden en de bediening daarvan zou zich vanuit speciaal ontworpen beman de onderzeeboten onder water moeten afspelen. Het totaal van alle denkbare reserves aan olie en aardgas kan, als ze alle voorkomens meerekenen, wel duizend maal de huidige jaarlijkse produktie be dragen. Jhr. Loudon zei het niet waar schijnlijk te achten, dat wij tankschepen zullen meemaken, die groter zijn dan 200 tot 250 duizend register ton. Pijplei dingen zullen een grotere diameter krij gen en een gelijktijdig gebruik van één enkele leiding voor het vervoer van zo wel ruwe olie als aardgas en raffinage- produkten zou hier wel mogelijk blijken. Hele groepen raffinaderijen zullen door middel van computers op afstand kun nen worden bediend en afzonderlijk daartoe gekozen raffinaderijen zullen hun eigen ruwe olie kunnen kiezen en kun nen werken op eenzelfde manier als een vliegtuig, dat vliegt met een automati sche piloot, aldus jhr. Loudon. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. Minister Biesheuvel en staatssecretaris Bartels hebben zich woensdag in de Twede Kamer verzet tegen de suggestie van de socialistische arts, dr. H. J. Lamberts, dat de toe stand van de Nederlandse slachthuizen de toets der kritiek niet zou kunnen doorstaan. Dr. Bartels erkende wel, dat een aan tal Nederlandse slachthuizen nog niet voldoet aan de eisen, die de EEG stelt, Dat betekent echter geenszins, dat in deze slachthuizen op ontoelaatbare wij ze met de voorschriften zou worden om gesprongen. De socialistische arts heeft reeds eerder allerlei beweringen gelanceerd over de gevaren, die aan het nutiigen van rauw vlees, hetzij als gehakt, hetzij als broodje tartaar, verbonden zouden zijn. (Advertentie) Canada, het tweede exportland voor graan ter wereld, is vóór een verhoging van de wereld prijzen van graan en stelt een .,kwantum"-stelsel voor ter voorko ming van een toeneming der produktie en dus van overschotten. TIEL (ANP) De N.V. Koninklijke Me- taalwarenfabrieken voorheen J. N. Daal der op en Zonen zullen binnenkort over gaan tot de publieke uitgifte van nomi naal f 1.512.500,- gewone aandelen b. Deze nieuwe aandelen zullen tot de koers van 200 pet worden uitgegeven met recht van voorkeur voor de hou ders van gewone aandelen, waarbij het bezit van telkens nominaal f 300.- aan gewone aandelen recht geeft op toe wijzing van nominaal f 100,- aan gewone aandelen. ITTRI-.CHT (ANP) Zelfbediening: ais verkooptechniek in de textielbran che vergt een grondige studie. Elke de taillist zal na deze studie op grond van zakelijke argumenten moeten beslissen op welke wijze het systeem kan wor den toegepast. Dit is de mening van een panel dat gisterochtend onder leiding van drs W van Royen. directeur van het centraal bureau van de vereniging van textiei- inkoopcombinaties uit Amsterdam van gedachten wisselde over het verschijn sel zelfbediening in de textiel. Het panel waartoe de heer A. J. F. Nelemans te Zunaert behoorde was van oordeel dat dit verschijnsel veel haken en ogen 'heeft De terughoudendheid van veel textiel- detaillisten achtte men wel verklaar baar. Men vond, dat normalisatie nauw samenhangt met zelfbediening. Het pa nel was het niet geheel eens over het feit. dat de eis tot rationalisatie tot zelf bediening moest leiden. Men vestigde voorts de aandacht op de nieuwe klantenkring, de teenagers, die het grootste deel van hun zakgeld aan kleding besteden. Anderzijds klaag de men over detaillisten, die zich bij de etalering van textiel te eenzijdig richten op de jongeren. Enkelen vonden het al voldoende, als rationalisatie wordt be reikt door taken als inkoop, boekhouding en reclame over te hevelen naar des kundigen, zodat de detaillist zijn volle aandacht aan de verkoop kan geven MAASTRICHT (ANP) Bij de opening van het tweedaagse con gres van de Nederlandse bond van Horeca- en aanverwante bedrij ven „Hoera" in Maastricht heeft bondsvoorzitter H. Voormeij ver klaard, dat het in de middelgrote en kleinere horecabedrijven niet zo best gaat als de algemene wel vaartsgedachte zou doen vermoe den. Deze bedrijven blijven wat het toene-; men van de omzet en de economi.-'.he resultaten betreft ver achter bij de ge middelde toename daarvan in de mid- denstandsbedrijven. Deze toestand wordt in een groot aantal bedrijven min of meer gecamoufleerd door de medewer king van vrouw en kinderen, die echter 9 De nieuwe betonnen schoor steen, die eerlang de ruim 150 meter hoge bekroning zal vormen van de nieuwe met olie ge stookte centrale II aan de nieu- we Hemweg in Amsterdam, is op het ogenblik tot ruim 100 meter hoogte gegroeid. De kolos welke door middel van glijbekisting ruim 4 meter per dag vordert torent op het ogenblik al uit boven de 80 meter hoge schoorstenen van de centrale I (links). De doorsnee van de schoorsteen is bijna tien meter, de wanddikte een kwart meter. ROTTERDAM (ANP) Het onderzoek dat de Rotterdamse rivierpolitie op ver zoek van Scotland Yard heeft ingesteld naar de „verduistering" van de Britse trawler „Sedulans", heeft geen strafbare feiten aan het licht gebracht. Het schip dat eigendom zou zijn van een Engelse baron is in oktober 1964 naar Nederland verkocht en in Nieuw-Lekker- land gesloopt. De gehele affaire ligt, volgens de Rot terdamse politie, op het civiele vlak. AMSTERDAM (ANP) De aandelenmarkt toonde gisteren opnieuw een gunstige aanblik. De koersen van de internationale fondsen waren merendeels hoger en met name voor Philips en Unilever kon van een vrij vaste stemming worden gesproken. In merkwaardige tegenstelling hiermee stond echter de geringe omvang van de affaire. In wezen berustte de gunstige stemming dan ook in hoofd zaak op het ontbreken van aanbod. De belangrijkste factor in dit opzicht is, dat het buitenland en in casu Amerika de laatste dagen niet als verkoper van de Nederlandse fondsen aan de markt is gekomen. Het effect hiervax deed zich in het bijzonder gevoelen bij de aandelen Philips, die gewoonlijk het meest van het arbitrage-aanbod te lijden hebben. Gisteren kon het Electrofonds echter bijna twee gulden aan de koers toevoegen, waarmede deze op 139.30 is gekomen. Verder kwam Unilever goed voor de dag. De notering van dit fonds stelde zich op 141.40, hetgeen 1.80 hoger was dan gisteren. Kon. Petroleum bleef in een verlaten markt op 143.90 een halve gulden bij het vorig niveau t*m achter. AKU kon goed prijshoudend worden genoemd, maar de belangstelling viel gisteren wat tegen. Vandaag worden de aandelen AKU ex 14 pet. contant slotdividend en tien pet. agio-stock genoteerd. Op basis van de huidige koers van 514 pet. zou de notering dan theoretisch 454 1/2 worden. Aan de stocks zou aldus een waarde van circa ƒ45.50 per aandeel van ƒ100 nomi naal worden toegekend. Hoogovens werden circa vijf punten hoger genoemd op 539 en aandelen KLM adviseerde men op 138, dat is 4.50 boven de prijs van eergisteren. De notering van het luchtvaartfonds op onze beurs volgde hiermee de voortgezette koersstijging vam de aandelen in Wall Street. Op de scheepvaartmarkt was het over het geheel genomen stil met weinig veranderde koersen. Een uitzondering vormde HAL, waarvoor goede vraag be stond. De koers van dit aandeel liep onder beurstijd met vijf punten op tot 132. In de cultuursector was HVA een punt lager. Op de lokale industriemarkt werden de claims Grasso onveranderd geadviseerd op ƒ4.70 voor de aandelen en ƒ1, voor de converteerbare obligaties. Sterk de aandacht trok de flauwe stemming op de obligatiemarkt. De koersen van de staatsleningen, die eergisteren ook al lager waren, liepen een kwart tot een half punt achteruit. De staffellening kwam iets onder de 80 pet. Men wijst er echter op, dat de koersdaling vooral het gevolg is van het uitblijven van vraag. De kooplust wordt ongetwijfeld geremd door de hangende emissie van de Bank voor Ned. Gemeenten en de kans op nog andere obligatie-uitgiften. De koersen van de reeds bestaande leningen van de gemeentenbank werden gisteren ook weer lager genoemd. AMSTERDAM (ANP) De konink lijke papierfabrieken Van Gelder en Zo nen n.v. zullen hoogstwaarschijnlijk ook in 1965 geen dividend uitkeren- Dit ver klaarde de voorzitter van de raad van commissarissen, mr. H. F. van Leeuwen gisteren in de bijzonder lange en ener verende jaarvergadering in Amsterdam. De aandeelhouder W. C. Posthumus Meyjes, lanceerde een scherpe aanval op het directiebeleid. De directie zou al ja ren te kort geschoten zijn, volgens de heer Posthumus, die het ontstellend noemde dat de in de afgelopen vijf jaar geïnvesteerde 152 miljoen (via winst inhouding) en een werkzaam vermogen van 442 miljoen, geen rendement had den opgeleverd. De raad van commissarissen ver wacht voor 1965 geen opmerkelijke ver beteringen in de toestand, hoewel de produktie wellicht in geringe mate zal toenemen. In het lopende boekjaar is de omzet tot op heden met 6 procent gestegen. De produktiecapa citeit is gelijik gebleven aan die van vorig jaar. n.l. 380.090 ton. Als zo als in de bedoeling ligt alle fabrie ken eenmaal continu zullen doorwerken zal de produktiecapaciteit in ieder ge val met circa 20 pet. zijn toegenomen. In het eerste kwartaal van 1965 is een bescheiden winst gemaakt. ROTTERDAM (ANP) Een aantal Nederlandse werven, waaronder ,,Wil- ton-Feijenoord-Bronswerk n.v.", zijn besprekingen begonnen over de mogelijk heid gezamenlijk activiteiten te ontwik kelen op het gebied van toeleveringen aan maatschappijen die exploratieborin gen in het Noordzeegebied verrichten. Op het ogenblik wordt op de werf van Wilton - Feijenoord in Schiedam al een boorplatform vervaardigd. Deze werk zaamheden geschieden in samenwerking met een drietal andere Nederlandse werven. Eèn en ander in gisterochtend door de directie van „Wilton Feijenoord - Bronswerk n.v." meegedeeld, tijdens de in Schiedam gehouden jaarvergadering. De directie acht het van belang, dat de Nederlandse werven 'n belangrijk werk zaam aandeel krijgen in de booractivi- teiten, die in de Noordzee nog gaan plaatsvinden. in feite sterk onderbeloond worden voor het vele werk, dat zij doen. Mede in dit verband heeft het congres een tele gram aan de minister van Financiën ge zonden, waarin een dringend beroep op deze bewindsman wordt gedaan om voor de zogenaamde eenmansbedrijven als regel de maximale aftrek 'van f 2.000 toe te passen. Het personeelsgebrek in de horecabe drijven noemde de heer Voormeij ont stellend. Al ver voor dat het seizoen be gon stonden de gewestelijke arbeidsbu reaus met lege handen. Het aantrekken van jonge mensen voor de bedrijfstak en het inschakelen van de gehuwde vrouw is dan ook een vraagstuk, dat grote aandacht heeft. Met de veranderende levensgewoonte zullen ook de Horecabedrijven andere exploitatievormen moeten zoeken. In het midden, en kleinbedrijf verwacht hij een nog verdere teruggang van het café bedrijf. Eerder denkt hij aan een ont wikkeling, waarbij het verstrekken van kleine eetwaren en snacks ook in het gewone cafébedrijf een veel grotere plaats zal gaan innemen, doch er is nog steeds geen grote lijn te zien welke kant of het oo zal gaan: de cafetaria, de automatiek, het zelfbedieningsrestaurant de espresso of het goedkope restau rant. Daar komt bij, dat ondanks de mogelijkheden die er nu zijn, de finan ciering van de grote bedragen, die er zelfs voor een eenvoudige moderne in richting nodig zijn, geen eenvoudige zaak is. Hoewel het buitenlandse toerisme voor onze economie een belangrijke bron van inkomsten is, geven de Neder landers, die naar het buitenland trekken, toch belangrijk meer uit, dan de buiten landers die naar Nederland komen. Naast de bevordering van het buiten landse bezoek aan Nederland, is het zaak ervoor te zorgen, dat ook voor de Ne derlander de vakantie in eigen land mogelijk is en aantrekkelijk blijft. Dank zij regeringssteun kon men belangrijke gebieden voor recreatie beschikbaar stellen, maar dat alleen is niet genoeg. Deze gebieden zullen ook toegankelijk moeten worden gemaakt en van de no dige accommodatie moeten worden voor zien. Ondanks de moeilijke periode, waar in op het ogenblik vele Horecabedrijven verkeren, ziet de heer Voormeij toch de toekomst niet al te somber in. Naarmate de mogelijkheden van ons land als re- creatiegeied toenemen en naarmate ook de bevolking van ons eigen land en die van de nabunrlanden toeneemt, zal er ook behoefte blijven bestaan en waar schijnlijk zelfs in meer uitgebreide vorm aan aangepaste Horeca-accommoda- tie. Tricotagefabrieken v.h. Frans Buren en Zn., Weert: voorstel tot passeren. Gebr. Schuitema, Amsterdam: 8 pro cent (8). Van Kempen en Begeer, fabrieken van gouden en zilveren werken in Zeist, 7 procent (7). Lips en Gispen n.v., Dordrecht: 5 pro cent van het nominale bedrag der uit staande prioriteitsaandelen en 12 procent van het gewone aandelenkapitaal (5 en 12). Wilton-Feijenoord-Bronswerk, Schie dam: 12 pet. (13). N.V. „De Beurs van Koophandel", (maatschappij tot exploitatie, van het beursgebouw): 7 pet. (6). (Advertentie) BREDA, 19 mei. Andijvie 80—120, asperges AA E 295312, AA I 276282, A E 294—293, A I 277—286, B I 255—265. C I 165. F I 188—196, F II 105—116, bL- kool A 90—106, B 70—80, C 50—60 peulen 720, kaskomkommers 2846, sav. kool- groen 4560, spitskool 6075, bos peen 7090, postelein 4055, raapstelen 413, rabarber 612, radijzen 711. selderie-bos 15—20. sla I 14—16, II 10—12, spinazie I 4555, II 2035, tomaten A 810840, B 810—820, C 790—810, CC 660, peterselie- bos 1622, prei A I 2535. OUDENBOSCH, 19 mei Aardbeien per doosje 631.21; Knolselderie 918, Rabarber 616. Radijs 6.510, Spinazie 819. Sla 913, Bloemkool A 75. B 53. Prei 12—13, Asperges AA E 2.97, AA I 2.80—2.87. A E 3.08—3.13. A I 2.76—2.80, A afw. 2.08—2.17, B E 2.40, B I 1.90— 1.96, B afw. 1.38—1.44. C E 1.43, C I 1.10, D 1.00, E 51—52, Stek 80. GOES, 19 mei Aardbeien per doos van 2 ons: Extra 105106, I 8299. Groenten: per stuk: Bloemkool A I 105, A II 93—118, F I 79, B II 67, afw. 49. Kropsla I 14—15, II 515. Per bos: Ra dijs I 13—20, II 6,50—14. Selderie 13—14. Peterselie 27. Wortelen I 5764, II 36. Rammenas 16—18. Per kg:: Aardappelen 23—28. Spinazie I 73—78, II 50—56. afw. 18—20. Prei A I 15—18, A II 14—20. Ra barber I 817, II 6. Lamsoren 56—60. 's-HERTOGENBOSCH. 19 mei Aan voer 8740 stuks, 1815 runderen, 129 gras kalveren, 1148 vette kalveren, 1744 nuch tere kalveren, 94 schapen, 298 lammeren. 19 geiten. 22 fokzeugen, 436 slachtvar kens, 2422 biggen, 613 slachtrunderen. Prijzen: melk- en kalfkoeien 9301615. guste koeien 8501325. graskalveren 475 675. kalfvaarzen 11401585, klamvaar- zen 9751175. guste vaarzen 9001125. pinken 650875, nuchtere kalveren voor fok of mesterij 115240, weideschapen 100140, ooien met lammeren 160290. drachtige zeugen 350525. biggen 5874, alles per stuk: slachtrunderen extra kw. 4.554.75, le kw. 4.20—4.45, 2e kw. 3.80 4.10, 3e kw. 3.553.75, vette stieren 3.95 4.40. worstkoeien 3.253.55, alles pel kg geslacht gewicht; vette kalveren le kw. 3.70—3.90. 2e kw. 3.40—3.65, 3e kw. 3.10— 3.35, nuchtere slachtkalveren 1.351.65, slachtzeugen le kw. 1.521.58, 2e kw. 1.451.50. slachtvarkens 1.751.80. aller per kg levend gewicht: vette schapen 120 165, vette lammeren 80115, beide per stuk. Overzicht (resp. aanvoer handel prijzen): melk- en kalfkoeien: ruimer rustig prijsh.; guste koeien: behoor lijk stroef moeizaam prijsh.; jong vee: minder lui duur; vette kalve ren: groter traag gedrukt;, nuchtere kalveren: ruim slepend aflopend: schapen en lammerengewoon lui duur; fokzeugen: minder redelijk stijf prijsh.; lopers en biggen: groot stroef gehandhaafd; slachtvee: ruimer stroef gedrukt; slachtzeugen: nor maal kalm lager. TERNEUZEN, 19 mei Groenten; per 100 st. sla I 11.70—21, II 5.60—10.90. per stuk: bloemkool A II 105—113, B II 68— 100, afw. 2353, groene komkommers C II 1226, per bos: selderie II 25, peen I 93— 106. II 6365, radijs II 1621, per kg: IJselster 26.90, Bintjes I 24.80, II 12.90— 18.10, Meerlanders 15.9025.90. Furore 25.30—26.40, asperges B 276—322, B II 230—276. afw. 150—194, prei 14—29. rabar ber 818. spinazie II 3756, tomaten A II 131—138, B II 140—146, C II 114—121, CC II 87. appelen: Dekkers Roem III gro' 46—55. III fijn 32. Jonathan III fijn 74—76 Konstanz 414 8), Rheinfelden 352 (-f-7). Obbenheim 430 (-f- 10), Straatsburg 386 (onv.), Maxau 566 11), Plochingen 230 71), Mannheim 443 15), Steinbach 177 (—11), Mainz 396 3), Bingen 290 (—2), Kaub 330 (—3). Trier 316 (—26). Koblenz 332 (—3), Keulen 339 (—8), Ruhrort 542 (—22), Lobith 1179 (—20), Nijmegen 964 20), Arnhem 967 18). Eefde IJssel 538 20), Deventer 431 18), Monsin 5460 16), Borgharen 4018 (—7), Belfeld 1190 (—9), Grave be neden de sluis 495 15). AMSTERDAM (ANP) Geheel vol gens verwachting is het tarief van cal) money (daggeld) gisteren wederom mei een half procent verlaagd en gebracht op drie procent, nu de verruiming var de geldmarkt steeds meer aan de da£ treedt. Tot 5 juni: f 7.50, f 10.- of f 15.- voor oude^®/ foto- of filmcamera terug. Met nieuwe de natuur in en meedoen aan J Nationale Foto- en Filmwedstrijd. 18/5 19/5 Premie Jeningen Nederiano ck Nederland ö4 5 Nederlano jö Vl» Ned. 5y 4>/i Ned. öO/Z 4'/s Ned. 5b Ned. ÖU 4J4 Ned. 61 Ned Staff 47 3»/, Ned. 50/1-2 3J4 Ned. 34/1-2 3J4 Ned. 55/1 3}4 Ned. 55/2 S]/A Nederland 37 3 Ned Grootb 46 3 Ned Doll 47 3 Ned Invest 3 Indië 37a mi 95% 93 b 92% b 91% 91% 89} 89V2 30% 79 80% 80% 84% 85% 85% b 90% 96 V4 90% Bank- en kredietwezen B. Ned Gem. 57 b ld 30J 58/59 4»/» Id. 25 j 60/3-5 4'/, 101 91% 91% 98% 95% 92 %x 92 91% 90% 89% 89% 79% 783/4 80%x 80 841/4 85% 851/4 90% 96% 90 100 Va 90% 91 y4 A'dam Kubber HVA Mijen ver. 1151/4 115%§ 1551/2 155 Industriële ondernemingen A.K.U. Dell Mij f. cert. Hoogov n.r.c.v.a Philips Gem Bez Unilever c.v.a. Dortsche Petr. Dortsche Petr 1% Kon. Petr. 20 511% 513% 114.10114.50 534 137.40 139 60 644 643% 144.20 139.30 141.10 647% 647% 144.20 Scheepvaart en Luchtvaart H.A.U Java-China Pak K.L.M. f. cert. K.N.S.M. n.b. Stv. Mil Ned, Ntevelt Goudr. Y. Ommeren c.v.a 127 172 133.5t 126% 129 111% 242 131% 171 y4 1263/4 130 111% 2403% 18/5 19/5 18/5 19/5 18/5 19/5 Rotterd. Lloyd Scheepv Urue 143 137 V4 143 138 Premieieningen en diversen Co-op Nea a.o.b. i 109 Co-op Ned r.sp. 100 Ned. Gasunie 100% Alkmaar Dö 2»/» TJ% 77% A dam obi. 51 2'/» 35% 85% id. 56-1 2»/, 703/4 7g Id. 5b-2 2% 91 91 y4 Id. 56-3 2»/, 89% 89 Breda 54 2»/» 79 73 Dordrecht 56 2»/» 771^ Eindhoven 54 2»/» 79% 791^ Enschede 54 2»/» s Gravh 52-1 2»/, 88 V4 Ldem 52-2 2'/» Rotterd 52-1 2»/» 90 90 Idem 52-2 2>/i 87% 39 Idem 57 2»/, 85 V4 Utrecht 52 2'/» Holl Bank Unie Kasassuciatie Nat. inv. B. Nat. Ned cert. Ned. Crediet B. Nea Mia-enst. f Ned. Overzee B. R. V.S. cert. d. Slavenburg's B. Ver. Bankbedr. 235 137% 676% 210% 110.50 215 675 202% 180 235 140 679% 210% 110.50 215 710 204 180 industriële ondernemingen 87 Converteerbare obligaties A.K.U, j 1000 4 840 Gelder Zn 4% 701 KLM subord 43/4 150 Scholten Foxh 4% 192 Aand. in belegg mjjen Alg. Fonds bezit Converto 1-1 pb HBB bel.dep.l-2pb In terbonds 1 pb A'dam hol mij 50 tnterunie 50 Nefo Robeco Unitas Ver. bez Europaf. 50 ƒ50 50 1894 50 1-10 pb 1375 1086 845 701 105.50 224 456 130.ot 500 101% 85% 92 113% 1378 1090 850 701 151 192 106 225 457 130.50 500 Bank, krediet, verzekering Alg. Bank Ned. 293% AMEV N.R. eert 900 AMRO Bank 64.91 Cultuurbank 18% Gron. Ind. Cr. B. 175 295 885 64.80 I8V4 174 Alb. Heijn Alg. H. my Onr. G. Aune A'dam Alg. Norit M Amstei br. A'dam Ballast Mij A'dam Droogö.Mij A'dam Rijtuig Mij ANIEM nat. bez. Apeid. neltenfabr Beeren tncotfabr Bensdorp Intern Bergh Jurg. 250 Bergoss Berkel Patent Blaauwhoed Blijdenst Will Bols Lucas Borsumij Wehry Braatmach. R'dam Breda mach fabr Bredero Ver.bedr Brocades üuhrmann, Tettei Bijenkorf Calvé Carps Garenfabr. Centr. Suiker My Cur Handel Mij Daalderop Dagra Dess tapijtfabr Dikkers en Co. Drie Hoefijzers D.R.U. Duyvls Jz. Emba Enth. Pletterij Erdal Mij Excelsior Fittingfabr. Fokker I Ford 634 190 141 205 395 460 131% 330 59 385 105 47 249 251 415% 113 237 62% 60 286 649% 960 850 735 947% 325 434% 204% 290 o 340 320% 156 445 259 237 880 166% 123 y4 231 938 x 637 190 b 143 2(10.50 396 463 134% 330 58% 388 95 471 249% 249 414 113% 233 62% 60% 285% 654 b 905 855 739 960 435 205 290 345 311 157 397% 450 291 259% 237 890 168 125 230% 940 b Gazelle rijw.fabr. Gelder Papier Gelder 1.-Ti eiens Gero tabr. Geveke en Co. Gist- en Spir.fabr. Grinten v. d. Gruyter Zn. 6% Hagemejjer Co 't Hart mstr. Havenwerken Heineken's bierb Hero con. Breda Heybroek-Zeiano Hoek's mach. fabr Holt. Kattenburg Hoil. Beton Mij. Holl. Constr. w. Holl. Melksuiker Homburg Hoogenbosch sch Hooimeyer Zn. Indoheem mg. Bur. Bouwn Internatio Int. gew betonb lnventum Jongeneel houth Kemo Kempen Begeer Key houthandel Kledingind. Smitt Kleine Suikerw. Kon. fabr. vh Alex Kon. Papierfabr. Kon. Zout Ketjen Korenschoof Koudys voed. Kromhout mot. Kon. Ver. Tapijt Kwatta choc. Leeuw. Papiei Leidse Wolsp. Llndeteves Macintosh. Meel Ned. Bakk Mees '63 Menko Meteoor Beton Misset Uitg. Mij Mosa Muller en Co. 312 133% 480 285 875 370 1589 478 145 281 476% 236 435 670 x 99 226 391 298 151 6830 313 135% 465 d 286 370 1577 150 474 145/2 270 480 437 670 x 96% 430 8 296 152 67.60 305% 305% 535 b 535 470 x 464 707% 710 136 138% 210 x 202 282 279 102 x 90 263 901 288 174 129 525 262 910 172% 128% 523 363 375 290 x 288 x 350 352 165' 474 437 225 107 273 660 165% 464% 440 220% 274% 663 353 352 Mijnbouwk. werk N aarden Ch.fabr Nedap Ned. Dok Mij. N. exp. pap .ra br Ned. Kabeli&br. Ned. Melkunie Ned. Scheepsb.Mij Nelle wed. v. Netam Nyverdal-Cate Oranjeboom Overzetse Gas Paiemb. Ind. Mij Pal the Philips 6% cum^r Pietersen auto's Reesink en Co. Reineveld mach Riva Rott. Droogd. Mij Ruhaak en o Rijnstaal Schev. expi Mij. Schok beton Scholten Karton Schol ten Foxhol Simon d Wit Simon's emb.fabi Smits transt. Spaarnestad Stokvis «Sc Zn. Stoomsp r wen the Swaaj van Synres Chem. Tabak Phii. c.v. Texoprint Thomas en Drij vei Thomsen v bedr. ïwe. Overz. Hand Udenhout Steen! Unilever 7% Idem 6% Idem 4% U termohlen Utr. asfaltfabr Varossieau Veenend. Stm.sp Ver.Glasfabr 1 1 Ver. Machfabr. Ver Touwfabr Vettewlnk®] 18/5 19/5 366 367 162 163 99 IOO/4 180 335 338 263 262 100% 100 251% 253 353 360 154 154 399 400 100 21 101 138 100 100 49.80 50.40 140% 140+4 193% 194% 193 x 349 227 232 121 122 97% 97% 232% 320 323 460 x 457 029 525 226 225% 142 142% 231% 233 604 615 218 219% 85 83 343 258% 258 220% 220 185 180% 538 539 241% 242 106% 106% 190% 192% 131% 132 I 110% 110 x 77% 77% 465 475 b 294 294 291 291 272 251% 251% 171% 171 331 454% 458 NABEURSKOERSEN Telefonisch avondverkeer AKU 516, Hoogovens Kon. Olk 144.00—144.20, Philips 139.50—140.20, Uni lever 141.10 gb—141.70, KLM 139.00— 14100 .Stemming: prijshoudend. f Vezel verwerking v ïnamn Vreaestein rub. Vulcaansoord Walvisvaart j Wereldhaven Wermnk's Beton Wessanen Wilt.Feyen.-Br. Wits textiel Wyers Ind H Zaalberg Zeeuwse Contect Zwanenberg-Org 18/5 19/5 159 159 183% 233 230 121 118 85 V* 86% 403 412 207 214 575 575 199 199% 217 216 495 499% 98 t 98 b 318 318 186 187.50 Mijnbouw en petroleum Alg. Expl. MIJ, Billiton le rubr Billiton 2e rubr. Kon Petr 1 20 Idem 5 A t 20 Moeara Emm ld. eert opr 1/10 id. 1 winstbew ld. 4 winstbew. üost-Borneo Mij 43.50 538 447% 144 144.80 42.50 543% 447% 144 144.40 Scheepvaart Fur ness Oostzee j Doliarlondsen Anaconda Bethlehem Steel General Electric General motors Proct. and Gamble Republic Steel Shell Oij U.S. SteeJ 1675 2750 b 2890 2950 77Vi 7714 510 513V4 106 V, 106% 65 Vi 65% 37% 37% 105 104% 107% 107% 42% 43 61 61 52A 52% b bieden gedaan en bieden gedaan en laten x laten d exdivtdend c ex claim

de Stem | 1965 | | pagina 17