Vlissingen: proef met een nieuw bouwsysteem Dienstencentrum bejaarden te Axel 25 jaar geleden stond Middelburg in brand Vrije van Sluis behandelt waterbeheersingsplan Huwelijksaankondiging in bisdom Den Bosch ook schriftelijk Verdieping in één geheel omspannen Eedenaar bij steekpartij ernstig gewond 30 ct zó lekker- zó gezond Zeshonderd panden verwoest A. Koster te Zaamslag ter aarde besteld VVV Middelburg opent vernieuwd kantoor ZEEUWSE PRIMEUR Op 30 mei in Goes Vormsel voor volwassenen laqblaO pc Pastoor E. Burm te Biervliet met emeritaat Kosten ruim 20 miljoen Interkerkelijk Eigen milieu P. Molthoff (Hulst) voorzitter bestuur Janseniuslyceum Z.Z. en de Maskers KRO-forum Ziektekosten Wederopbouw DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 19 MEI 1965 MIDDELBURG „We kunnen er mee voor de dag komen", is de mening van de heer A. lmanse, voorzitter van het Middelburgse V.V.V. Hij doelde hiermee op de vernieuwde huisvesting van het V.V.V.-kantoor in de Lange Delft te Mid delburg, dat hij gisteravond officieel opende. De heer lmanse memoreerde in zijn toespraak dat de verbouwing van het kantoor op initiatief van wijlen de heer P Blaauw tot stand is gekomen. De voor zitter verzekerde de aanwezigen o.m. aan mevr Blaauw dat hij de vernieuwing van het kantoor ziet als een symbool van de werkkracht en de activiteiten die de heer Blaauw voor het V.V.V. ontplooide. Langs de wand zijn rekken aangebracht waar honderden foto's overzichtelijk zijn opgeborgen. De houten wandbetimme- ring de fris geverfde muren en de vele bloemen geven het geheel een fleurig en gezellig aanzien. Het oude V.V.V.-kantoor heeft in de drie weken dat timmerlieden en schil ders er bezig zijn geweest een ware me tamorfose ondergaan. DEN BOSCH (KNP) De bisschop van Den Bosch mgr. W. Bekkers, heeft toestemming verleend om de huwelijks afkondigingen voortaan schriftelijk be kend te maken, bijv. op een mededelin genbord bij de ingang van de kerk, zo als reeds hier en daar gebeurt. Hij vindt dat door de nieuwe misliturgie moeilijk een geschikt moment te vinden is voor de afkondigingen tijdens de eucharistie viering. De namen van de gegadigden moeten acht dagen, waarin minstens twee zondagen of verplichte feestdagen val len, blijven hangen. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Van Vliet en van Duist bouwbedrijf n.v. te Rotterdam heeft een nieuw wo ningbouwsysteem ontwikkeld dat in het uitbreidingsplan Paauwen- burg in Vlissingen wordt be proefd. Het bijzondere van het systeem is dat gebruik wordt gemaakt van lichtgewicht- betonnen ringen, die de vloer, de zijwan den en het plafond van elke verdieping in één geheel omspannen. Het skelet van een huis wordt in een zeer snel tempo opgetrokken door de betonnen ringen met behulp van een kraan eenvoudig achter en boven op elkaar te plaatsen. In bepaal de ringen zijn uitsparingen aangebracht (Vam een onzer verslaggevers) trum. Zieke bejaarden zullen bij voorbeeld ham maaltijden uit de cen- AXEL Wellicht voor het einde van trale keuken, die in het gebouw zal het jaar zal men in Axel de beschikking worden ondergebracht, betrekken, hebben over een voor Zeeland uniek Het centrum zal nog meer service bie- dienstencentrum het vijfde in de Ne- den: alle huizen van de protestants- derlandse ry voor bejaarden. De bouwl christelijke stichting zullen worden voor_ I van het centrum voor rekening van del zien van een directe telefoonverbinding Stichting Protestants-Christelyke Be- met het centrum, zodat men in voorko- jaardenzorg is onlangs begonnen. Het isl mende gevallen snel hulp zal kunnen bie- een ontwerp van het architectenbureau den. De bejaarden zullen voorts te rade A. Verschoor en Teun Bier te Loosdui-) kunnen gaan bij een maatschappelijk nen-Boskoop en wordt opgetrokken door Kortewegs Bouw Maatschappij n.v. te Breda op de hoek van de Singelweg en de Beatrixstraat. De kosten van bouw en inrichting zjjn geraamd op 300.000. De financiering is rond, zodat het stich- itngsbestuur zich, wat dat betreft, geen zorgen behoeft te maken. Er dreigen overigens wel financiële moeilijkheden: men verwacht dat een jaarlijks exploitatietekort van ƒ50.000 zal optreden. Het rijk en de gemeente zullen naar alle waarschijnlijkheid samen onge veer ƒ40.000 bijpassen. Blijft dan nog een tekort van 10.000, dat gedekt moet worden met sommen gelds, te putten uit particuliere bronnen. Het stichtingsbe stuur heeft de bevolking van Axel als de belangrijkste bron aangemerkt. Dezer dagen zijn huis-aan-huis circulaires ver spreid, waarin de bevolking kond wordt gedaan van de te verwachten financiële troubles en de stichting en-passant een jaarlijkse bijdrage vraagt. De stichting heeft goede hoop dat de actie zal slagen. „Dat we al voldoende mensen beschik baar hebben, die zich willen belasten met het vergaren vam de giften, wijst in een goede richting", aldus de heer L. Dieleman, lid van het stichtingsbestuur en voorzitter van de commissie, die de financiële moeilijkheden zal dienen te klaren. werkster, die overigens ook bij de be jaarden thuis zal inspringen, en bij een dokter. De ouden van dagen hebben in het gebouw de beschikking over een aantal douchecellen en over een ruime recreatiezaal, waarin ettelijke kaartjes gelegd en evenveel „bomen" opgezet kunnen worden. „Het centrum zal vooral een taak heb ben ten opzichte van bejaarden, die (nog) niet in een tehuis willen of hoe ven worden ondergebracht", zoals de taakomschrijving door het stichtingsbe stuur luidt. voor o.a. het trapgat en de verbindingen met het riool. De betonnen ringen, die ca. 4 ton we gen, worden gemaakt in de betonfabriek van de N.V. in Tilburg. Op het terrein van de betonfabriek zijn de eerste proef- woningen opgericht. Eind maart viel de beslissing om het proefproject in Vlissin gen aan te pakken. Het betreft hier zes woningen in één rij. De eerste woning komt deze week klaar. De overige vijf zullen vóór de bouwvakantie gereed kun nen zijn. Wanneer ze alle zes klaar zijn zullen ze worden verkocht. In de tussen tijd zullen de verschillende bouwfasen door belangstellenden te bezichtigen zijn Behalve de betonnen ringen zijn ook de voor- en achterpui geprefabriceerd. De betonnen ringen, die in Vlissingen worden aangebracht, hebben een breedte van 4.70 meter. Het ligt in de bedoeling ook ringen van 3.75 en 5.00 meter te briceren. Met deze laatste ringen van verschillende maat wordt het mogelijk flats volgens het nieuwe zogenaamde Bouwvliet-systeem te bouwen. De zwaar ste van de betonnen elementen in aan merking genomen kunnen deze flats 10 hoog worden. Van Vliet en Van Duist zal zo spoedig mogelijk in Tilburg be ginnen met de bouw van een flat, die zes woonlagen krijgt. Deze flat (52 woningen) zal in acht maanden kunnen worden op geleverd. Volgens de traditionele bouw moet voor eenzelfde flat gerekend wor den op een bouwtijd van een >aar. De betonnen wanden van de huizen kunnen rechtstreeks met een verflaag bespoten of behangen worden. De prijs van de woningen hangt af van de af werking. De koopwoningen in Vlissingen (de prijs konden wij nog niet te weten komen) zijn goed afgewerkt. Wanneer volgens het Bouwvliet-systeem woning wetwoningen gebouwd zullen worden, hetgeen de N.V. van plan is, zal de af werking vanzelf geringer moeten zijn. Van het proefproject te Vlis singen is één huis klaar. Van het tweede en derde huis zijn reeds enkele betonnen ringen geplaatst. Het blokje van zes woningen zal bakstenen zijwanden krijgen. Daar naast zijn uitsluitend bakstenen verwerkt in de schoorsteenmantels. De foto toont de achterkant van de huizen. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Wraak- en haatgevoe lens voortkomend uit een liefdesaffaire zijn vermoedelijk de redenen geweest van een nog onbekende, om, naar eerst nu be kend is geworden de vierentwintigjarige vlasserszoon J. V. uit Eede, zondagavond enkele messteken tussen de schouderbla den toe te dienen. De steekpartij had plaats voor café De S. in het Belgische Donk-Maldegem. Het slachtoffer werd eerste hulp verleend in Maldegem. Hij werd per ziekenauto naar zijn ouderlijk huis overgebracht en later in ernstige toestand opgenomen in het St.-Antonius- ziekenhuis te Oostburg. V, die met enkele vrienden het cafe bezocht, werd na een woordenwisseling de toegang ontzegd. Buitengekomen werd hij en onverhoeds in de rug aangevallen. Over de juiste toedracht tast men nog in het duister. GOES Mgr. G. de Vet, bisschop van Breda, zal op zondag 30 mei het H. Vormsel toedienen aan volwassenen uit het dekenaat Middelburg. Ook enige volwassenen uit Zeeuwsch-Vlaanderen zullen dan het H. Vormsel ontvangen. De plechtigheid zal plaatsvinden in de r.-k. kerk te Goes, die voor die ge legenheid gesloten zal zijn De bijeen komst begint om half elf. Na de toedie ning van het H. Vormsel zal mgr. De Vet een H. Mis opdragen. De volwasse nen, die het H. Vormsel wensen te ont vangen, kunnen zich schriftelijk melden bij hun pastoors. Zij zullen dan nog een bepaalde onderrichting ontvangen. Voor Zuid- en Noord-Beveland wordt de onderrichting gegeven in de r.k. kerk te Goes op 28 en 29 mei, telkens om half acht 's avonds. Na de H. Mis op zondagmorgen zul len de vormelingen met hun naaste fa milieleden, peters en meters worden ontvangen in het Slot Ostende, waar zij een gesprek zullen hebben met mgr. De Vet. (Advertentie) (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Het omvangrijke plan van het waterschap Het Vrije van Sluis, ter verbetering van de waterbeheersing in W.-Zeeuwsch- Vlaanderen, dat een bedrag gaat vergen van ruim twintig miljoen gulden en waarover wij al uitvoe rig hebben bericht, zal in de alge mene vergadering van 24 mei in behandeling worden genomen. Zo als gemeld, staat het plan in het teken van de dijkverzwaring in het kader van de Deltawet en omvat o.m. het verruimen van hoofd- afvoerleidingen en het terugbren gen tot vier stuks van de uitwate- ringswerken in de hoogwaterke ring. Opgeheven zullen worden het gemaal van de Geïnundeerde Zwartepolder en de uitwateringssluizen te Breskens, in de Hoofdplaat- en Thomaespolder, Paulina- polder en Elisabethpolder. De uitwate ring zal geschieden door het grote ge maal te Cadzand, het nieuwe gemaal te Nieuwe Sluis en de afwateringssluizen bij Nummer Een en Nol Zeven, terwijl voor het Cadzandse gemaal nog een tweede pomp is voorzien. Men denkt met het gehele plan volgend jaar te kunnen aan vangen met een geplande duurtijd van tien jaar. De vergaderingsagenda vermeldt, be houdens het rapport, tal van voorstellen tot aankoop en verkoop van percelen grond en water. Ten behoeve van de aan lag van de weg Breskens-Nummer Een wordt ruim twee ha buitendijks gelegen terrein gekocht v-oor f 1556,10. Door de medewerking van het water schap zal St.-Kruis dan eindelijk een ontsluiting via Waterlandkerkje krijgen. De voorgestelde wegwerkzaamheden wor den globaal begroot op f 1.800,000, waar aan de provincie 75 procent bijdraagt. De internationale Kleine Boompolder heeft dertig mille toegezegd, de rest zal worden bekostigd door de gemeente Aar denburg, wier last verlicht gaat worden door het waterschap, dat bereid gevon den zal worden om 5,6 procent van de totale kosten met een maximum van een ton voor zijn rekening te nemen. Voorgesteld wordt nog om ongeveer 3000 ca grond, weg en water aan de pro vincie te verkopen voor een gulden de massa, ten behoeve van de verbetering van de weg Oostburg-Zuidzande. (Van onze correspondent) BIERVLIET Pastoor E.P.G. Burm van de parochie O.L.Vr. Onbevlekt Ont vangen te Biervliet heeft aan de bis schop van Breda ontheffing uit zijn ambt gevraagd. De datum waarop het eme ritaat ingaat, is nog niet vastgesteld. Pastoor E. Burm is geboren te Hulst op 6 februari 1888. Op 6 j-uni 1914 werd hij tot priester gewijd. Tot 1918 was hij kapelaan de IJzendijke, daarna volg de zijn benoeming tot kapelaan aan de kathedrale kerk te Breda. Daar bleef hij tot 11 april 1933, toen hij werd aan gesteld als pastoor in Biervliet. Gedurende meer dan 32 jaar is pas toor E. Burm parochieherder te Bier vliet geweest. Nu hij dit jaar echter met emeritaat gaat, zal hij Biervliet niet verlaten. Hij zal n.l. op de pastorie blijven wonen. De nieuw te benoemen pastoor zal zich vestigen in het woon huis van de kassier van de Boeren leenbank, dat onlangs werd aangekocht. Ook de bejaarden van andere ge zindten zullen van het dienstencentrum gebruik kunnen maken. Er is een bij zonder levendig contact tussen de pro testants-christelijke stichting en de ka tholieke. Het is nog niet zeker of de duplex-woningen van de laatstgenoemde stiohlting van de telefoonaansluitingen zullen worden voorzien. Een dergelijke voorziening zal in ieder geval getroffen kunnen worden. Het dienstencentrum is gesitueerd nabij de 92 duplex-woningen, waar van de protestants-christelijke stich ting er 64 en de r.-k. stichting 28 van ter beschikking heeft. Het is de bedoeling, dat de bejaarden, die in aeze huizen wonen, zo lang mogelijk in eigen milieu zullen (kunnen) toe ven maar, indien nodig, de hulp kun- nen inroepen van het dienstencen- (Van een onzer verslaggevers) HULST Burgemeester P. J. G. Molt hoff van Hulst is benoemd tot voorzitter van het schoolbestuur van het Jansenius lyceum te Hulst van de Katholieke Mid delbare Schoolvereniging in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen. Hij is de opvolger van de heer A. Truffino, oud-burgemees ter van Hulst, die onlangs is overleden Dr. ir. J. P. M. van der Wolf uit Hulst is benoemd tot lid van het curatorium van de vereniging. Hij neemt de plaats in van de eveneens onlangs overleden notaris mr. W. E. M. Seydlitz uit Hulst. (Van een onzer verslaggevers) HULST Z.Z. en de Maskers, een ensemble dat momenteel veel furore maakt en dat bestaat uit ook al langharige jongelieden, hebben drie categorieën fans. De aanhangers van de eerste soort verdringen zich tijdens een optreden van hun favorieten rond het podium, maken rare grimassen en bewegingen en doen erg verheerlijkt. Zijn een beetje „high", zogezegd. De meer bezadigden dansen een eind je verderop en vermogen alleen enigs zins opgewonden te raken wanneer de muziek en-of de toeren, die de „muzi kanten" verrichten, hij daartoe inspi reren. In dat geval wordt het af en toe een beetje benauwd op de dansvloer. De jongelui, die de laatste categorie uitmaken, beperken zich tot het tevoor schijn toveren van een wijze glimlach en maken af en toe, ver buiten het ge woel, een dansje. Men heeft dat kun nen constateren tijdens het optreden van Z.Z. en zijn secondanten (zonder maskers) in het Hulster Bioscoopge bouw op een financieel ongetwijfeld aanlokkelijke uitnodiging van de sa menwerkende instuiven van Hulst, Clinge en St.-Jansteen. De bestuursleden van die instanties konden erg tevreden zijn. Z.Z. en de Maskers hadden 800 tieners naar de zaal getrokken. De al dan niet grote fans, gerekruteerd in geheel Oost-Z.- Vlaanderen en een stukje België, wa ren ook tevreden. „Ze kunnen er wat van", verkondigden de allertrouwsten. „Zo af en toe wel aardig vuurwerk", lieten de gematigden weten. En de overigen deelden mee „enorm veel ple zier" te hebben gehad in en om het gedrag van de twee eerste categorieën. Nog iemand was tevreden, de exploi tant van het Bioscoopgebouw. „Het is netjes gebleven", vertelde hij. Er was maar een betrekkelijk klein aantal ge broken glazen. Als alles volgens plan was verlopen hadden wij gisteravond op de KRO- tv kunnen kijken en luisteren naar een forum over bevolking en geboortenre- geling. Door persoonlijk ingrijpen van de voorzitter van de KRO is deze uit zending echter niet doorgegaan. Mr. van Doorn is van Oordeel, dat de over wegend niet-katholieke forumleden de problematiek van de geboortenregeling te rationalistisch hebben benaderd. Bo vendien zouden de twee katholieke fo rumleden, dr. Trimbos en pater God schalk (m.s.c.), de uiteenlopende ka tholieke opvattingen terzake onvol doende tot hun recht hebben laten ko- men. Het forum is niet op de beeldbuis geweest. Het is dus moeilijk zich een oordeel te vormen over de deugdelijk heid van de bezwaren van mr. Van Doorn. Toch kunnen wij ons voorstel len, dat de KRO-voorzitter gemeend heeft te moeten ingrijpen. Hij is rriet deze ingreep naar ons gevoel alleen te laat geweest. De KRO had nooit aap een tv-forum over de bijzonder deli cate problematiek van de geboortenre geling moeten beginnen. Zeer vele katholieken zien zich door het vraagstuk van de geboortenregeling voor een ernstig gewetensconflict ge plaatst. Zij proberen te luisteren naar de stem van het eigen geweten maar raken in verwarring door de tam-tam van allerlei nieuwlichters en het ge ruzie tussen -progressieven en conser vatieven. De probleemstelling kent men. Daar voor is geen forum nodig. Als de Ka tholieke Radio Omroep desondanks een forum op de tv brengt verwachten ve le katholieken daarvan een antwoord op vragen, die hen dag in dag uit be zighouden. Dat antwoord kan een KRO-forum op dit moment niet geven. Het moet uit Rome komen, waar thans op de huwelijksproblematiek en alles wat daar aan vastzit gestudeerd wordt. On der die omstandigheden zou een KRO- forum alleen maar verwarrend wer ken, te meer omdat het een tv-forum betreft, waar, zeker in dit geval en met deze forumbezetting, een grote sugges tieve kracht van uitgegaan zou zijn Intussen heeft deze onverkwikkelijke gang van zaken toch ook nog wel een goede kant. Het uitzendverbod van mr. Van Doorn onderstreept namelijk eens te meer, hoe urgent een duidelijke uit spraak is van de katholieke Kerk op het punt van de huwelijksproblema tiek. Men kan er werkelijk niet op blijven wachten. £)e premies voor een ziekenfondsver zekering verplicht dan wel par ticulier gaan langzamerhand een zware belasting vormen. En zij blij ven maar stijgen. De ziekenfondsen en de particuliere ziektekosten-verzekeraars zeggen: on ze schuld is het niet. Zij verwijzen naar de voortdurende stijging van de kos ten van geneeskundige verzorging. Die stijging moeten zij wel volgen. Niet alleen de tarieven van de zie kenhuizen stijgen. Ook de kosten van specialistische behandeling gaan steeds maar omhoog. In de meeste ziekenhui zen is de verpleegprijs in de tweede klasse al opgelopen tot meer dan 40 gulden per dag. In sommige gevallen wordt voor die klasse zelfs meer dan 50 gulden per dag in rekening ge bracht. Voor eenvoudige operaties worden al gauw bedragen van enige honderden guldens berekend. Een gal blaas-operatie (tweede klasse) komt vaak op 600 gulden te staan en een blindedarm raakt men niet kwijt voor minder dan 400 a 500 gulden. Wie de oorzaak van deze kostenstij gingen probeert te achterhalen krijgt een hele serie verklaringen voorge schoteld: algemene prijsverhogingen, hogere salarissen, duurdere bouwkos ten, beter instrumentarium e.d. De som van al die prijsstijgingen klopt wel maar hoe zit het met alle onderdelen er van? Het komt ons voor, dat de regering, ook wat de ziektekosten betreft, wat meer prijsbewust zal moeten worden. Zou daarbij blijken, dat aan de prijzen zelf niets te doen is dan zal het systeem op de helling moeten. We kunnen niet eeuwig doorgaan met premieverhogin gen. (Van een onzer verslaggevers) M'DDELBURG In de tweede helft van mei 1940, nu vijfentwin tig jaar geleden, brak in Middel burg en met name in het centrum iedere minuut van de dag brand uit, veroorzaakt door inslaande granaten. De brandweer, onder leiding van de heer A. J. W. Ma- thijssen, thans nog directeur van gemeentewerken van Middelburg, stond voor een schier onmogelijke opdracht om al deze branden te bedwingen en te blussen. DE toch al hopeloze taak werd boven dien bemoeilijkt door een te geringe druk van het water, een te laag water peil in de grachten en havens, de vele explosies van de voortdurende beschie ting van Middelburg en de ontploffin gen van munitie. Niet in de laatste plaats werd het blussingswerk een on mogelijke zaak door het ontbreken van materiaal en mensen. Daar kwam nog bij, dat men te maken had met een straffe wind en zeer droog weer. Er ging daarom een beroep uit naar de brandweereenheden in de omliggende plaatsen. Aan deze dringende oproep werd door vele gemeenten gehoor ge geven. En in de dagen 17, 18 en 19 mei 1940 kwamen telkens weer nieuwe brandweereenheden de reeds in actie zijnde en overbelaste brandweermen sen aanvullen. Zo bevochten in die da gen naast de Middelburgse brandweer, ploegen uit Serooskerke, Vlissingen' Souburg, Koudekerke, 't Zand, Veere' Oostkapelle, Meliskerke. Domburg St - Laurens, Biggekerke, Westkapelle en zelfs uit Goes de eindeloos lijkende branden. OP een gegeven moment bevonden zich in totaal zo'n 350 brandweerlieden zes autospuiten, veertien motorspuiten ..no£ wa* kleiner materiaal in de strijd tegen de hardnekkige vuurzee Het was een wanhopige strijd, want toen men de grote brand eindelijk mees ter was bleken ruim zeshonderd ge bouwen door het vuur verwoest te zijn Hele straten waren platgebrand. BIJ de heropbouw van de uitgebrande binnenstad werden eendrachtig door rijk en gemeente en andere instanties de handen ineen geslagen. Van de na buurgemeente Koudekerke werd een stuk grond geannexeerd en bouwrijp gemaakt. Hier werd een honderdtal woningen gebouwd voor de mensen, die door de brand uit de kern van Mid delburg verdrongen waren. In de binnenstad zelf begon een spe ciale opruimingsdienst met het „schoon vegen" van de straten, die bedolven lagen onder het vele puin. Men sloopte de vernielde gebouwen. Het nog bruik bare materieel werd opzij gelegd en la ter gebruikt bij de wederopbouw. Het plan van de herbebouwing van de bin nenstad week in sterke mate af van de oude verwoeste kern. Er werd met name rekening gehouden met de vele monumentale gebouwen, die het oude Middelburg goed tot hun recht te laten komen. Financieel was het natuurlijk een vrij kostbare zaak. En van verschil lende kanten keek men met enige hui ver toe. Geen nood. Dan de woningen etc. maar wat goedkoper gebouwd. Zo werden ondermeer de nieuwe ge bouwen opgetrokken op gewalste res- Boven links Van de Provinciale Bibliotheek in Middelburg was na de vreselijke beschieting in de meidagen van 1940 niet veel meer over dan een geheel ontluisterde voorgevel. Boven rechts Een overzichtsfoto van een deel van de oude stadskern na de ver woesting. Woorden zijn hier over bodig. tanten van het waardeloze puin van de afbraak, in niet iedere woning kwam een brandmuur, terwijl de ontluchting van de huisrioleringen achterwege werd gelaten. De krapte aan nieuwe materi alen was mede ook oorzaak hiervan. DE restauratie van o.a. de abdijtoren en de nieuwe- en koorkerk eiste even eens een hele duit op. Met de restau ratie van het stadhuis is men nog steeds bezig, zoals bekend. Toch heeft Middel burg, met steun van anderen, het oude mooie centrum weer weten op te bou wen op een wijze, die ieders respect en waardering afdwingt. (Van een onzer verslaggevers) ZAAMSLAG Onder grote belang stelling is gistermiddag op de begraaf plaats het stoffelijk overschot van de heer A. Koster uit Zaamslag, die zater dagmorgen j.l. op 68-jarige leeftijd over- leed in het Juiianaziekenhuis te Ter- neuzen, ter aarde besteld. De heer Kos ter was in leven wethouder van de ge meente Zaamslag en lid van de fractie van de C.H.U. in provinciale staten. Bij het graf wterd het woord gevoerd door ds. Ph. Becht, gedeputeerde A. J. Kaland als waarnemend commissaris van de ko ningin, burgemeester J. van Wijk van Zaamslag en de voorzitter van de C.H.TJ.- statenfractie, de heer C. F. van der Pejji. De begrafenis werd bijgewoond door o.m. nog de wethouder en de meeste raadsleden van Zaamslag, het voltallige college van b. en w. van Terneuzen en vertegenwoordigers van de Z.L.M. en het waterschapswezen. De heer Koster was vanaf 1945 raads lid en vanaf 1954 lid van provinciale sta ten. In het laatste college deed hij zich vooral gelden als deskundige op het ge bied van agrarische zaken en onderwer pen, het polder- en waterschapswezen betreffende. Hij was tevens lid van de kamerkring Middelburg van de C H U en vanaf 1951 dijkgraaf van de Willem III-polder. Na de concentratie van de Zeeuwsch-Vlaamse polders en water schappen op 1 januari 1965 werd hij be noemd tot hoofdingeland van het Watert schap Axeler Ambacht. De heer Koster is ook lange tijd bestuurslid van de Coö peratieve Raiffeisenbank te Terneuzen geweest. Gedurende de tweede wereld oorlog ontplooide hy veel illegale activi-

de Stem | 1965 | | pagina 5