IKEN .ANG (33 Ook Frankrijk binnenkort een anti-dopingwet R.H.B.S. Sigi Breda dwingt vijf sets af Stratum Meteoor terug naar overgangsklasse IANN VOLLEYBAL VELDHANDBAL BEN TAP TRAINER VAN DEN ROSCH-RVV WSV BRESKENSWINNAAR VAN DE SCHELDE MOND - WISSELPRIJS DSTHUIS Menichelli Europ kamp ees- ïoen Go Ahead-NAC in Utrecht Eef Dolman zegeviert in Helmond LO BRUNT MET TOPSCORERS U keus uit de hoogste kwa- daarnaast een at nodig is, kijkje nemen r 425- 275- aagd: 13 Braspenninckx en Pijnen winnen in België Gymnastiek INMENGING POLITIE ALLEEN OP VERZOEK VAN SPORT-ARTSEN Galbo leidt Ronde van nu in Italië Vredeskoers VIJFDE PLAATS VOOR DEENEN „Krabbenrit": een groot succes Tviiti1. lueto voor JAN VAN GORP weer naar training in Zeist Brazilië bereidt ïich voor op toernee 12 Uiterst moderne lleerd niet grijs ge- ïenfront. 2 messing en 2 van normale len een „Piccolo"- ontsteking, tevens ander. Met thermo- erlichting 20,— O isfornuis. Uitgerust ders, van grote ca- an normale capaci- zg. sudderhrander, pit voor de kook- lëmailleerd. Ruime e N4020 'moslaat, 340,— fdekblad, ichting 415,- HOUT emers vanaf 31 mei a.s. vrijdagmiddag St.-fBar. bureau van dit DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 18 MEI 1965 PIET BRASPENN1NCKX sterk in België (Van onze sportredactie) BREDA. Piet Braspenninckx en René Pijnen hebben een overwinning be haald in België. Eerstgenoemde won te Brecht (waar René Pijnen tweede werd, Pierre Pellenaars 3 en Eef Dolman 11). Pijnen zegevierde zaterdag te St. Antonis met Piet Snoys op de tweede plaats. ANTWERPEN (ANP) De 23-jarige Franco Menichelli (It.)' is in het Ant werpse Sportpaleis Europees turnkampi- oen geworden. De donkere Romein ont- toonde daarmee de Zuidslaviër Miroslav Cerar, die in 1961 en 1963 de titel verover de. Menichelli behaalde op de zes onder delen een totaal van 57.55 pnt. De tweede plaats was voor de Rus Viktor Licitscy met 57.50 pnt., terwijl zyn landgenoot Sergei Diamidov met 56.95 pnt derde werd: De uitslag was: 1 Franco Menichelli (It.); 2 Viktor Licitscy (Rusl.); 3 Sergei Diamidov (Rusl.)4 Miroslav Cerar (Z.- Sl.); 5 Age Storhaug (Noorw.); 6 Wil helm Kubica (Polen)7 Giovanni Carmi- necci It.); 8-9 Nicolai Kubica (Polen) Erwin Koppe (O.-Did.); 10-12 Jaroslav Stastny (Tsjsl.); Christian Guiffroy (Fr.) Olli Laiho (Finl.). Nederlanders: 33 Willy Jaegers; 38 Ger- rit ten Bos. (Van onze sportredactie) BREDA. De voor zondag 23 mei vastgestelde wedstrijd Go Ahead—NAC in de halve finales van het toernooi om de KNVB-beker zal niet in Nijmegen worden gespeeld, zoals aanvankelijk was vastgesteld, maar op het terrein van DOS in Utrecht. De wedstrijd begint 's middags om 2 uur. Zondag wordt eveneens de andere wed strijd in de halve finale, Feijenoord-DHC, gespeeld. (Van onze Franse sportcorrespondent) PARIJS De anti-dopingwet zo zei Maurice Herzog, zal voor alle lakken van sport gel den. De Franse staatssecretaris voor sport vertelde dit in het openbaar en nog wel bij gele genheid van het uitreiken van de eretekens behorend bij het Legioen van Eer aan een oud- wielerkampioen, George Spei- cher, en in tegenwoordigheid van de autoriteiten van de Franse wielerfederatie en jour nalisten. Eigenlijk een overbodige opmer king want iedereen kan in het ont- werp-wet op de doping lezen dat de wielersport niet speciaal met name genoemd wordt. Toch moet deze verklaring zijn belang hebben gehad. Want de stemming onder de wielrenners de clubleiders, de bond sbestuur ders en de journalisten van de wielerpers was verbitterd als gevolg van de recente voor vallen in het kader van de anti-doping- actie ondernomen door de Belgische poli tie. Deze mededeling van M. Herzog te gelijk met de officiële erkenning van de verdiensten van een groot wielrenner, een eer die ook Louison Bobet te beurt viel in mindere mate, heeft dan ook enige vol doening gebracht onder de liefhebbers van de wielrennerij in het land van Des- granges en de Grote Ronde, waar de koersfiets de erenaam van „la petite reine", het koninginnetje werd. Hoe het dan ook zij, of die verklaring nodig was of niet, of deze hoge Franse regeringsautoriteit daarmee de wieler sport van de smadelijke blaam zuiverde of integendeel, daardoor liet blijken, dat deze populaire tak van sport hoofdver dachte is, een feit is dat geen andere sportfederatie in Frankrijk zich zo heeft bezig gehouden met deze duistere en ge vaarlijke materie dan net de Fédération Frangaise du Cyclisme. Voorvechter Er is een man In Frankrijk, die al sinds jaren de siryd heeft aangebonden met deze plaag. Deze strijd heeft hem tot een bekende figuur gemaakt. En hij komt juist uit de wielersport. Hei is dokter Dumas, de chef van de geneeskundige dienst van de Tour de France. Het schijnt dat hij enige jaren geleden het initiatief heeft genomen tot een in ternationaal colloquium van sportartsen met als onderwerp het gebruik van do ping in de sport. Waarschijnlijk is hij het ook geweest, die er bij M. Herzog op heeft aangedrongen een ontwerp-wet anti-do- ping in te dienen. Dit ontwerp werd be gin november van het vorig jaar aan de Franse senaat voorgelegd. Maar nog voor dit belangrijke tijdstip in de geschiedenis van de sport, in Frankrijk in ieder geval, werd het be langrijkste particuliere initiatief op het gebied van de bestrijding van het ge bruik van dopingsmiddelen genomen. En dit kwam eveneens tot stand in de wieler sport. in de Tour de l'Avenir van 1964 werd, na overeenstemming tussen de deel nemende federaties uit de verschillende landen, overgegaan tot medische controle op het gebruik van opwekkende prepa raten. Daartoe werden de eerste drie aan komenden na iedere etappe onderzocht MEXICO heeft zich geplaatst voor het eindtoerinooi om het wereldkampioen schap voetbal, dat in juli 1966 in Enge land wordt gehouden. De Mexicanen versloegen zondag in Mexico City Cos ta Rica met 1-0 en zijn door deze over winning op de eerste plaats geëindigd van de centr.-Amerikaanse en Caribi sche groep. In Lima zegevierde Peru met 1-0 over Venezuela in 'n wedstrijd voor groep 1 van de Zuidamerikaanse 1 van onze sportcorrespondent) De returnmatch van van L reda tesen Sigi heeft geen re- r»Ai£ voor de nederlaag in h ^anVankeIÖk zaff het er naar uit opnleuw een 3-0 zege zou gaan rtV°or dc Westelijke kampioenen een, zeer goede techniek bij- der gemakkelijk hun aanvallen wis- w? c°iP- bouwen- Voorai de pass was I2L ,.u ZeeF goed verzorgd en dank zij een uitmuntende spelverdeler kwam er ook heel wat aanvalskracht uit de bus. RHBS startte met een enorme geest drift wat het Delftse team handen vol werk bezorgde. De strijd ging gelijk op cn ae score klom langzaam tot 4-5.Door net enthousiasme had RHBS nog steeds net initiatief en men verwachtte in het üredase kamp een doorbraak die de punten op 't scorebord moesten brengen. PUn^en kwamen er geheel onver wacht an de andere kant. Spelender wijs sloeg Sigi raak. In twee opslag beurten was de s+and 4-13 en een mi juut later had Sigi de eerste set met 15-4 in bezit. Fanatiek sloeg RHBS terug. Met prach tige aanvallen die door Quirijnen en inbiaar goed werden afgerond was het spoedig zelfs 8-2. Op dezelfde verras sende wijze als in de eerste set kwam «ïgi terug. Na twee opslagbeurten was de stand 8-13 in het voordeel van Sigi dat even later de set met 9-15 in be- £l|had. Binnen een half uur 0—2 en KHBS vond dat daar iets aan gedaan moest worden Opnieuw een fel offensief dat 6-0 op het scorebord bracht. Het antwoord van Sigi bracht vier punten op maar dank zij sterk verdedigen bleef het hierbij. RHBS Breda doorstond deze keer het offensief nam zelf weer de aanval over en via 10-4 en 13-4 nam het krachtig revanche 15-4. Opnieuw en enorme felle start van RHBS in de vier de set tot 7-2. Van een kleine adem pauze maakte Sigi gebruik maar een Bredase time out bij 8-6 gaf van Dorst de kans om opnieuw de strijdlust aan te wakkeren. Dit lukte en opnieuw nam RHBS afstand 11-6. De Bredase ploeg hield deze voorsprong uitstekend vast. Na 14-9 wist Sigi nog even terug te komen maar niet verder dan 12. Met 15-12 was de stand weer gelijk en kon er nog van alles gebeuren. In de be slissende set was de beste start voor Sigi dat tot een voorsprong kon komen van 7-4. Toen begon RHBS aan zijn opmars. Op de goede opslag van Loomans knab belde het Bredase team punt na punt van de achterstand af en had by de veldwisseling al een 8-7 voorsprong. Men bleef doorhameren en bij 10-7 was een glorieuze zege in het bereik. Een spe lerwisseling bracht bij de Delftse ploeg weer meer aanvalskracht en onder e- norme spanning bereikte het scorebord de stand 11-11. Twee time outs spendeerde coach van Dorst er nog aan om zijn ploeg tot een uiterste krachtsinspanning te brengen. Vergeefs want Sigi zette nu al hun re gisters van volleybalbekwaamheden ver open en dat bracht hun tot een uit eindelijke zeker verdiende 3-2 zege. Voor volgende week staat de wed strijd Sigi-Were Di op het programma. De beslissende ontmoeting tussen RHBS en Were Di om de tweede hoofdklasse plaats worden dan gespeeld op 27 en 29 mei. Uitslagen: Eredivisie: Olhaco-A.M.V.J. 15-12 15- 11, 16-14; Cito-Odulphus 11-15, 15-6' 13- 15, 13-15 Libanon-Or. Nassau 5-8, 15-13 15-7. Kampioenschap van Nederland dames Rapid M.-S.FC. niet doorgegaan. Promotie naar eredivisie heren: H.V.S. -Kweekschool 14-16. 13-15, 15-6. 6-15; Hevok-S.F.C. niet doorgegaan. Promotie naar hoofdklasse heren: groep 3: D.B.S.-V.V.A. 3-2; groep 4: RHBS Breda-Sigi 4-15, 9-15, 15-4, 15-12, 11-15:3-2. plus nog twee willekeurige aangewezen renners. Dit alles vond plaats binnen de federaties zelf en ook werden de resulta ten geheim gehouden. De „gedoopte" ren ners werden ook niet gestraft omdat het onderzoek van de urine plaats vond in Parijs, waardoor teveel tijd verliep en ook omdat er niet voldoende medische garanties aanwezig waren voor uitslui ting van vergissingen. Men had zelfs overwogen een rijdend laboratorium in de karavaan mee te nemen. Niet Natuurlijk verhoogde dit onderzoek de statistische kennis van de omvang van het kwaad. Jammer genoeg moest dit alles zonder 't gewenste gevolg, de verminde ring of liet volledig verdwijnen van sti mulantia, blijven. Want er kon niet ge straft worden. Het voorschrift van de Franse wieler federatie, dat de renners bij het aanvra gen van hun licentie te aanvaarden heb ben, en dat geldt ook voor de beroeps renners, verplicht hen alleen- zich aan een medisch onderzoek te onderwerpen op urine en speeksel. Tot afdoende straf fen "kwam het niet, want zo beschuldigden de renners elkaar: „Ze doen het allemaal" of „Ik wist niet dat ik „gedoopt" werd". Slechts de angst voor de politie en een fikse geldboete kon hier nog uitkomst brengen. En het ogenblik waarop men in Frankrijk bij het constateren van het ge bruik van stimulantia tot gerechtelijke vervolging en tot het geven van boete zal kunnen over gaan, is niet ver meer. Het ontwerp-wet anti-doping komt deze maand nog in behandeling in de Assem- blée Nationale, de Franse volksverte genwoordiging voor de laatste en defini tieve lezing. De formulering van wat „dopen" is, komt overeen met die van België: het aanwenden van middelen om het rendement van een atleet in een wed strijd op te voeren (kunstmatig). De straffen lopen van 500 francs, ongeveer 375 gulden tot 5000 francs en een gevan genisstraf van een maand. Er komt een lijst van gewraakte farmaceutische pro- dukten. De controle zal worden verricht door doktoren, die daarvoor door het staatssecretariaat voor sport bevoegd worden verklaard. Op 28 april werd het ontwerp in tweede lezing in de senaat aangenomen echter nadat de senatoren eraan toegevoegd hadden dat slechts op het verzoek van de daartoe aangestelde dokter mag worden overgegaan door de politie tot het doen houden van het me disch onderzoek dat tot doel het vast stellen van het gebruik van een der pro- dukten op de ..zwarte lijst". Maar dat s nu mogelijk bij alle wedstrijden. Bezwaar Het bezwaar dat door de senatoren bij de eerste lezing maar voren werd ge bracht, was niet van technische aard. Hun bezwaar was een gevolg van een eenmaal ingenomen politiek standpunt. Geen inmeniging van de politie in sport zaken. Ditzelfde bezwaar werd ook, voor al door.de wijze waarop de Belgische po litie te werk ging, ernstig gevoeld door de liefhebbers van de wielersport in Frankrijk. Maar nu op grond van de men selijke waardigheid en ter bescherming van de waarde van de atletische presta ties van een Anquetil en een Van Looy. „Wij worden met de vinger nagewezen, terwijl in vele takken van sport zoals voetbal, autoraces, boksen, zwemmen en atletiek ook doping gebruikt wordt. En ook door studenten en filmsterren". Zij ontkennen niet dat er renners waren en nog zijn die „pakken" maar voelen wel dat hun corporatie teveel en te eenzaam in een verdacht licht is komen te staan. Opmerkelijk is dat de sportartsen in Frankrijk het niet eens zijn met dr. Van Dijk en dr. Rolink in Nederland,maar het stanpunt delen van him Belgische col lega's. Zij stellen zich op een principieel standpunt: Dopen is om sport-ethische en om gezondheidsredenen, met of zonder voorschrift van de dokter, verwerpelijk. In twee belangrijke landen van de UCI bestaat dus hierover al eenzelfde opvat ting en ongeveer gelijkluidende wetten. Daardoor zullen de renners van de ko mende Tour de France zich in beide lan den aan dezelfde voorschriften kunnen houden. Pie J. Schürmann Parijs, 29 april 1965. (Van onze sportredactie) HELMOND En weer heeft Eef Dol man een overwinning aan de nog jonge, maar indrukwekkende reeks toegevoegd. Ditmaal in Helmond en geen concurrent onder de velen in de omvangrijke en sterke meute was in staat hem van de zege af te houden. Eef was trouwens de grote animator van de zeer druk be zochte, door ,,Buitenlust" georganiseer de koers. Aanvankelijk was Dolman te zamen met Minneboo weggevlucht (on. geveer halfweg de wedstrijd en ze hadden een ronde voorsprong verworven. Later hebben zich daar Van Kemenade, Otten- bros, Van Katwyk en Van der Lee bij gevoegd. In de eindsprint bleek Êef on genaakbaar. De uitslag luidt: 1 Eef Dolman Rotterdam, de 100 km in 2.32.10; 2 Ad van Kemenade Eindho ven; 3 Gerard Minneboo Heenvliet; 4H. Ottenbros Alkmaar; 5 J. van Kat wyk OPLOO: 6 Martin van der Lee Dru- nen. op een ronde: 7 Jan Hoogland Aals meer; 8 Jan de Zwart Rotterdam; 9 An- n£ Koster Leeuwarden 10 Th. Bakker Halfweg; 11 G. van Lith Gellicum; 12 Nico Walravens 's-Hertogenbosch; 13 Leo Vreeburg Veghel; 14 L. Otten Haar lem; 15 Rinie van Leuken Helmond; 16 C. Stam Koog aan de Zaan; 17 N. Koelemy Haarlem; 18 Bas Wydenes Am sterdam; 19 Nico de Haas Kerkwijk, 20 Cor Vriens Helmond. ROCCA DI CAMBIO. De Italiaan Luciana Galbo heeft gisteren de derde etappe van de Ronde van Italië, een rit van Aquila naar Rocca di Cambio over een afstand van 199 kilometer gewonnen en daarmee de leiding in het algemeen klassement overgenomen. Hij legde de afstand af in 6 uur 23 mi nuten en 2 seconden. Tweede werd zijn landgenoot Italo Zilioli op vier seconden. EVERT DOLMAN niet te kloppen (Vam onze sportcorrespondent) DEN BOSCH De Stichting FC Den- Bosch/B VV heeft uiit een groep van 19 gegadigden de huidige trainer van Tu- bantia B. J. Tap (51) benoemd tot trainer van de Bossche vereniging, zulks met in gang van 1 juni a.s. .voor de tijd van twee jaar. De clubkleuren werden vastgesteld als volgt: wit shirt met wapen van 's-Her togenbosch, zwarte broek en zwart wit geringde kousen. In de veldhandbalcompetitie werden weer twee kampioenen bekend. Olym pus dames uit Vlissingen versloeg Ma rathon 2 met 3-6 en was hiermede kam pioen. S.O.A. 2 heren reisde naar Loon op Zand en behaalde het kampioenschap door een overwinning van 5-15. In de hoofdklasse heren viel de be slissende slag voor de degradatie. Stra tum Meteoor verloor van Niloc met 17-8 en zal volgend seizoen in de overgangs klasse uitkomen. Na een zeer goed gespeelde competi tie hebben de dames van Olympus uit Vlissingen het kampioenschap behaald. Het duel dat de beslissing moe9t brengen was tegen stadgenoot Marathon 2. O- lympus zegevierde vooral dank zij een betere tactiek. Desk uit Kaatsheuvel heeft door een nederlaag van 4-11 de bovenste plaats moeten afstaan aan het Bredase Ra pid. Wim Thiellier opende voor Rapid de score. Kort daarna maakte Herman Elbing voor Desk de eerste treffer. De Desk-heren kregen het echter zwaar te verduren. Met baltechnische vaardigheid bouwde Rapid aan een voorsprong die bij de rust was opgelopen tot 1-5. Een groot aandeel in de doelpunten hadden Jo® Denis, Karei van Hooydonk en Ger ry van der Zanden. Ook in de tweede helft was Desk niet opgewassen tegen het verhoogde tempo van Rapid. Het weloverwogen spel van de Bredanaars liet na de rust het net zesmaal tril len. Desk gaf de keeper van Rapid (dié het voortreffelijk deed) driemaal de bal het nakijken. Een verdiende over winning van 4-11 ging mee naar de Ba- roniestad. Door de overwinning van Ra pid staan nu twee Bredase ploegen Rapid en S.O.A. op een gedeelde bovenste plaats. De beslissingswedstrijd wordt ge speeld over veertien dagen. West-Noord-Brabant Heren le klas S.O.A.2 heeft in de wedstrijd tegèn Uno Animo uit Loon op Zand het kam pioenschap gegrepen. Uno Animo bood wel tegenstand maar met snel en ge varieerd spel nam S.O.A. een voor sprong van 0-2 met doelpunten van Theo Zwijsen en Piet Verheijen. Uno Animo scoorde slechts één maal voor de rust en was technisch en tactisch duidelijk de mindere van de vaardige Bredanaars. De onhoudbare schoten van Wil v.d. Meys en Robby de Touars zorgden er voor dat met de rust het scoringsbord 1-7 aanwees in he,t voordeel van S.O.A. Ook na de thee bezweek Uno Animo ónder het zware geschut van de Bredase groen -witten. De S.O.A.-defèn9ie met Nout Leyten, Jan van Veilizen en Theo Pe ters sloot prima. Uno Animo probeerde zich te herstellen maar S.O.A. die de boot niet wilde missen gaf alles. Het zwoegen werd beloond met een 5-15 'over winning en het kampioenschap. SVIT (ANP) De sterke Rus Meli— chov heeft de negende etappe van de „Vredeskoers" op zijn naam gebracht. Hoewel zijn landgenoot Lebede v de lei ding in de algemene rangschikking be hield, was men in het Russische kamp toch niet helemaal tevreden over het verloop van de rit. De Tsjechen, overtuigend winnaar van het dagploegenklassement, boekten na melijk grote winst op Rusland, dat de leiding in de algemene teamrangschik king weliswaar behoudt, maar sterk be dreigd wordt door- Tsjechoslowakije. Tot enkele kilometers voor de finish heeft de Nederlander Piet Deenen in het kopgroepje dat vijf man sterk was ge fietst. Hij viel echter in de eindfase te rug, zodat Melichov met slechts drie tegenstanders had af te rekenen. De tweede plaats in deze 215 kilometer lange rit van Dubnica naar Svit was voor de Roemeen Dumitrescu, de derde voor de Tsjech Dolezel en de vierde voor de Pool Kudra in een tijd van 5 uur 6 min. 4 sec. Deenen ging 44 seconden later over de eindstreep. De uitslag luidt: 1 Melitsjow (Rusl.) 5.05.04, 2 Dumi trescu (Roemenië 5.05.34, 3 Dolezel (Tsjech) 5.06.04, 4 Kudra (Polen) z.t., 5. Deenen (Ned.) 5.06.48, 12 Schouten (Ned.); 17 Lute (Ned.). 65 André van Middelkoop, 82 Jan Frans- sen. IN DE EERSTE ronde heren enkelspel van de open Franse tenniskampioen schappen heeft de Nederlander Tom Okker met 6—3, 6—2, 3—6, 6—2 ge wonnen van de Japanner IS AO Wa- tanabe. DE VENEZOLAANSE wereldkampioen in het weiter ge wicht junioren, Carlos Her nandez, heeft zondag bij een gevecht met de Coiumbiaan Mario Rossito een technische knock-out gescoord in de vierde ronde en hierdoor zijn titel be houden. (Van onze correspondent) BERGEN OP ZOOM De zesde „Krabbenrit", georganiseerd door ,„De Krabbenrijders" uit Bergen op Zoom en in een groot gedeelte van West-Brabant gereden, is bijzonder geslaagd. Het aan tal deelnemende equipes was verheu gend groot en de organisatie klopte pri ma. Bovendien werkte het weer voor 100 mee. Start en finish waren in „Vrouwenhof te Roosendaal. De uitreiking van de prijzen vond plaats in het restaurant van „Vrouwenhof" door de voorzitter van „De Krabbenrijders", de heer L. v. Gils. De uitslagen in de drie klassen luiden als volgt: A-klas: 1 Verbunt-Sweep 154 straf- punten; 2 Ir. v. d. Ree-Groosmuller 164 3 Haans-Cornelissen 210; 4 Claus-van Mierlo 211; 5 Van Loenhout-Touw 214. De winnende equipe ontving de wissel krab. B-klas: 1 Van Eerd-Jette 56, 2 Barte- len-Groen 138, 3 Van Tongeren-Van Wijngaarden 173; 4 Kuijken-Pennings 219, 5 Groffen-Dekkers 266. De winnaars kwamen in het bezit van de beker van de gemeente Roosendaal en Nispen. C-klas: 1 Hagenaars-Hagenaars 73, Vreugdenhil-Stekelenburg 135, 3 Van Dijk-Stoutjesdijk 170, 4 Van Oorschot- Karreman 176,' 5 Oirbans-Oirbans 177. De teams van „De Hertogrijders" won nen met in totaal 715 strafpunten de club teamprijs, „De Krabbenrijders" kwamen op de tweede plaats met 750 strafpun ten. Het duo Goosen-Groen ontvng de prijs voor de eerste gemengde equipe. (Advertentie) Hoe z°u j J^anneti Twin nemen- '»";e-shag moet a\s haUzware t e \lCht N'l f." zwaar. Nee- N,eteenbeet^t man nèt goed hebben* Maar daarv dglangste bVlT^lQ<\n bab*rwaay- Pf0' ehreT^ maar: T*>n< (Van onze sportcorrespondent) BRESKENS Door de Watersportver eniging Breskens is de uitgestelde Schel- demond-wisselprijs (voor teams) en de Breeon Cup georganiseerd. Om 10 uur werd gestart vanaf de westdam van de Handelshaven. Met een wisselende wind gingen de 17 jachten in de richting van Vlissingen, waar bij boei W 10 werd ge draaid om dan richting Paulinapolder te varen. Via het Hoofdplaatse Vaarwater ging het naar de Nieuwer Sluis, waar nabij het Demagnetiseringsstation werd gedraaid om de thuishaven weer op te z'oeken. De beste tijd werd behaald door Scal- dis II van de heer Provoost uit Dordrecht met 4.52.16. De uitslag van de Breeon Cup is als volgt: Klasse H: 1 Zeezot van Veere (eige naar Deerns, Veere)2 Tonnerre de Bres kens (eigenaar P. Vroon, Breskens). Klasse III: 1 Scaldis II (eigenaar Pro voost, Dordrecht); 2 Fairwind (eigenaar Schutter, Rotterdam); 3 Amarylys (ei genaar Gebr. Maas, Breskens); 4 Furie (eigenaar Eggermont, Gent)5 Petit Prin ce (eigenaar d'Otreppe, Namen); 6 Zuna II (eigenaar Franqui, Brussel); 7 Piom bina (eigenaar Moorkens, Antwerpen)l La Licorne (eigenaar Van Stappen, Brus sel) 9 Fino (eigenaar Reynertz, Brussel) 10 Bummler IV (eigenaar J. Maas, Bres kens). De uitslag van de teamwedstrijd luidt als volgt: 1 Watersportvereniging Bres kens met Tonnerre, Bummler en Amary lys; 2 BRYC met Fino, La Licorne en Zu na II; 3 Koninklijke Roei- en Zeilvereni ging De Maas met Zeezot, Fairwind Fantasia. Tijdens een bijeenkomst in het Doelenhotel heeft Lo Bruntse cretaris-penningmeester van de KNVB, de topscorer-insignes van het voetbalseizoen '64-'65 uitge reikt. Op de foto v.l.n.r. Frans Geurtsen (DWS, goud), J. Roor- dink (Enschedese Boys, zilver), K. B. van der Linden (Helmondia '55, brons) en Lo Brunt. DEN HAAG (ANP) Voor woensdag a.s. staat in Zeist een centrale training voor kandidaten voor het elftal van Jong Oranje op het programma. Deze training wordt gehouden in ver band met de wedstrijd tegen de Italiaan se jeugdploeg op 27 mei in Novarra. Er zijn 15 spelers uitgenodigd. Het zijn: Thie, Jochems (beiden ADO), Pijlman, Roode (beiden DWS), Warnas (Go Ahead), Van Gorp (NAC), Van Dorst, Giesen, Kemper, Verdonk (allen PSV), Stuy (Telstar), De Vries (SC. Enschede), Venneker, Vrauw- deunt (beiden Feijenoord) en Brokamp (MVV). JAN VAN GORP weer erbij RIO DE JANEIRO (UPI) Brazi lië treft voorbereidingen om het na tionale voetbalelftal in juni en juli een tournee door Afrika en Europa te la ten maken. Tevoren zullen de Brazilianen in Rio de Janeiro de landenteams van België, Argentinië en West-Duitsland ontmoe ten, waarna tegen het einde van de maand juni een bezoek zal worden ge bracht aan Algerije, Marokko, Portu gal en Zweden. In juli gaat men naar Rusland voor een vriendschappelijke wedstrijd tegen het Russische nationale elftal. Ook de andere wedstrijden zijn vriendschappelijk. De namen van de Braziliaanse spe lers die voor de tournee zijn uitgeko zen zullen op 20 mei bekend worden gemaakt. De wedstrijden moeten de Braziliaanse selectiecommissie in staat stellen de formatie vast te stellen die in 19SS in Engeland de wereldtitel moet verdedigen. He Braziliaanse team is omgeven door een grote groep deskundigen en verzorgers, zoals een manager, selec teurs, artsen, tandartsen, masseurs, een conditietrainer, twee trainers en an dere voetbalkenners. Het Braziliaanse team dat in 1958 en 1962 respectievelijk in Zweden en Chili het wereldkampioenschap veroverde en succesvol verdedigde speelde in na genoeg gelijke opstelling. Vanzelfsprekend zijn de leden van dat team inmiddels vier jaar ouder ge worden. Pele, Braziliës beroemdste voetballer, meent dat voor het komen de toernooi om het wereldkampioen schap dezelfde spelers van de vorige kampioenschappen in aanmerking moe ten komen maar dat men niet moet vergeten enige jongere spelers te pro beren. Sportverslaggevers in Brazilië gelo ven dat van het oude elftal zeker drie of vier spelers zullen worden herko zen. keeper Gilmar, de voorhoedespe lers Garincha en Pele en de half spelers Zito. Volgens Pele geeft het achterhoede kwartet enige reden tot zorg en moe ten de uitverkoren spelers teveel wed- stujden spelen. Het Braziliaanse êlftal blijft in de 4-2-4 formatie spelen.

de Stem | 1965 | | pagina 9