,ga ret! Belgische knecht speelt titelrol E.M.M. één punt van de titel stifl gen NAC ruilt Saris f10.000 voor v. d. Linden pl WERELDKAMPIOENSCHAPPEN DRIEBANDEN De „Pel" niet te spreken over organisatie 1640-3250 i61 Onbevangen US Willem il - Elinkwijk Stoornissen Uitslagen Rekenfout Sisser Uitslagen Vredesronde Leider Petrov gisteren vierde OOK OLYMPUS KAN KAMPIOEN WORDEN P.S.V. - s.v.v. dstuk - praktisch overal verkrijgbaar. >rioi Ik de handrem). Veilig idee! perhoudsgemak en glans: Jde 50.000 km. Olie verver- |00 km. Lakwerk praktisch sen (alleen maar wassen) - lutionaire Acrylic-lak! lictor 101 proefrijden bij uw 1 Vauxhall is daar present met I prominente typen: O) VIVA CRESTA al Motors DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 14 MEI 1965 11 Koya Ogata steelt show Een beeld van de verzorging in Balkbruggen, waar de rijders tn de tweede etappe van de ronde van Nederland gretig naar de verfris singen in de hun aangereikte pro viandzakjes reikten. HILVERSUM (ANP) De hit te was schier onverdragelijk en tochGeen van de talrijke toe schouwers in de koepelzaal van de Karseboom te Hilversum wilde ook maar één stoot missen van het duel dat de Japanse biljart-virtuoos Koya Ogata in het toernooi om het wereldkampioenschap driebanden uitvocht met onze nationale kam pioen Cees van Oosterhout. Het was de tweede keer deze week, dat zij de degens kruisten, maar nu was het ernst. Hun kennismaking dateerde van maandag, toen zij el kaar troffen in de biljartzaal van het bondsbureau van de KNBB aan de Stadhouderskade in Amsterdam waar Ogata urenlang oefende, oefende en nog eens oefende, al leen of met zijn in kimono gekle de vrouw als sparringspartner. Al le mogelijkheden probeerde hij uit en tenslotte kende hij het materi aal. Beter dan fabrikant. Cees van Oos terhout. Toen deze langs kwam, beslo ten zij tot een trainingspartij, een ken nismaking op het groene laken. Ogata won in 52 beurten, het totaal van de Ne derlander was 35. Cees van Oosterhout had gehoord van het meesterschap van Ogata. Hij had hem gezien in Antwerpen en nu had hij zelf ervaren, hoe sterk de gentleman-biljarter Ogata speelt. Hij had ondervonden dat Ogata te sterk voor hem was en dat zijn macht groter was. Onbevangen betrad hij donderdagmid dag de biljartarena met het idee zyn CEULEMANS huid zo duur mogelijk te verkopen. En dat heeft Van Oosterhout gedaan, of schoon hij er niet in geslaagd is de Ja panner werkelijk te bedreigen. Eervol ging hij ten onder met het zeer accepta- KERCKHOVE GELOOFT HET NIET SONDE VAN NEDERLAND 1965 <"S SIMPELVELD VPELTl (Van onze sportredacteur) DOETINCHEM Norbert Kerck- hove was zichzelf niet meer. Hele maal over zijn toeren van de pres tatie, die hij geleverd had, kwakte de Belgische veteraan het glanzen de vehikel, waarop h(j in vier uur, 24 minuten en 49 seconden van Hoogezand naar Doetinchem was geraced, tegen de Gelderse kassei en. Hete vreugdetranen druppel den over zfjn zwarte toet en lieten diepe, sporen na. Met een formi dabele sprong vloog hij de Vlaam se journalist Kasteels om de nek. „Michel", mompelde hij, „Michel, vierde. Ik vierde". En zijn knoes tige handen rammelden de rug van onze korte gezette collega naar en kele lichte blessures. Den Michel kreunde en kraakte. Maakte zich met veel moeite los uit de naamlo ze greep en wees met drie vingers tegelijk naar het grote bord, door ijverige ronde-mensen in aller- haast beklad met de rugnummers der eerstaangekomenen. Vieren twintig las Norhert bovenaan, maar het drong niet tot hem door. Hij keek nog eens en weer volgde geen reactie van de vermoeide coureur.. „Gij, jongen. Ge bent den eerste" brulde Michel boven alle toeteren de luidsprekers uit. En toen, ja toen snapte Kerckhove het. Vreugdekreten en -sprongen groeiden naar records. De. wetenschap dat er geen drie renners, zoals hij meende voor hem finishten, maakten van Norbert Kerck- hove de meest gelukkige man op het in tieme circuit in de Achterhoek. Hij was al zo trots geweest op die sprintzege, waarbij kerels als Elliot, Lefebvre. Zoet en Van Espen het onderspit moesten del ven. Och, een klein beetje had Norbert wel op die sprintzege gerekend. In het enige café, dat zijn woonplaats rijk is, hangen tientallen palmen. Be- wijzen van rijvaardigheid. Veroverd in kermiskoersen, waar hij koning heet. Vlammende eindschoten brachten die eerbewijzen aan de muur. De beloning van een triomf in een grote wedstrijd sierde de tjokvolle muur echter nog niet. En van zo'n trofee droomde Norbert Kerckhove toen hij met zes kornuiten op de finish afstormde. Vast geloven kon hij het moeilijk, want er zaten kleppers bij de rivalen. De meeste vrees had de toekomstige winnaar (32 jaar oud) voor Cees van Espen, van wie hij wist dat deze gebrand was op de eerste plaats in eigen omgeving. Diezelfde Van Espen vloekte na aankomst op Bart Zoet. Voor de pas prof geworden Karei Ley- ten, die dapper en moedig de hele dag in de voorste linies streed (hij fietste om de prestatieprijs en heeft die ook inder daad veroverd) bleek de kous nog niet af. De kleine, stevige Bredanaar die eerder al, toen Co Tolhoek en Maarten Breurs aan een ontsnapping begonnen, toen Bart v. d. Ven er alleen tussen uit trok, toen een groep met o.a. Bart Zoet, Piet Rent meester en Leo van Dongen het hazepad koos, pogingen deed, ging na het terug pakken op 14 km voor de aankomst op nieuw weg. GER SARIS (Van onze sportredactie) BREDA/HELMOND Tonny van Her Linden, topscorer van het be taalde voetbal en koningschutter van de tweede divisieclub Helmon- dia '55 zal volgend jaar uitkomen in het Bredase NAC. Het bestuur van de Helmondse club wil echter niet zomaar zijn topspeler kwijt en daarom werd de mogelijkheid geopperd over een eventuele spe- lersruil met NAC. Gehele overeen stemming is nog niet bereikt, "maar *el staat vast, dat de naam van de oude middenvoor van NAC Ger Saris is genoemd. Ondanks deze betaling in natura eist Hclmondia 55 f 10.000 extra. JESSE OWENS, een van Amerika's I alletiekfenomenen uit het verleden, is is het Michael Reese ziekenhuis van Chicago horstellende van een longont steking. Hij ligt er al drie weken is. Zijn vrouw zei, dat hij aan de bete rende hand was, maar dat men nog niet sprak over ontslag. (Advertentie) ZONDAG A.S. 2.30 UUR stadion DE VLIERT,. Den Bosch Beslissingswedstrijd kampioen schap Eerste Divisie Nu in gezelschap van Piet Everaert en Piet Rentmeester, maar de ruimte werd niet zo groot als eerder op de dag met Jo de Roo, toen Ley ten drie minuten kreeg. Het peloton, waarin de mannen van Pellenaars bijzonder fel en op tijd ingrepen (dat na het terugvallen van De Roo alles weer bijeenkwam was aan hem te danken) haalde het trio- terug. Op het moment dat de karavaan opnieuw een andere sprint verwachtte, jakkerden Jean-Caude Lefebvre, Samuel Elliot, Nor bert Kerckhove, Leo Knops, Cees van Espen, Cees Snepvangers en Bart Zoet de ruimte in. Tweeëntwintig -km lang verdedigden ze hun vrijheid knap. Prak- kizeerden over kansen en mogelijkheden. Norbert Kerckhove deed dat het beste. Het leverde hem de oranje leiderstrui, bloemen, Koot-zoentjes en een licht aan val van geestelijke stoornissen. De uitslag luidt: 1 Norbert Kerckhove (België Mann) 4.24.49 met bon. 4.24.19; 2 Jean Claude Lefebvre (Fr. - Pelforth) z.t. met bon. 4.24.19; 3 Seamus Elliott (Ierland - Ford) z.t. met bon. 4.24.39; 4 Leo Knops 'de Fritesspecialist) 4.24.49; 5 Bart Zoet (Te- levizier); 6 Cees Snepvangers (Ned. - Sunkist), 7 Cees van Espen (Ned. - Hom borg) allen z.t. als Kerckhove 4.24.49, Fernand Deferm (Belg - Mann) 4.25.47 en vervolgens het peloton in dezelfde tijd als de winnaar. 9 Cees Lute (Ned-Ford), 10 Henk. Cor- nel'isse (Ned.-Homburg), 11 André van Aert (Ned.-Sunkist), 12 Gerben Karstens (Necl.-Televizier), 13 Jos van der Vleuten (Ned.-Acifit), 14 Jos Linders (Caballero), 15 Dieter Kemper (Did.-Torpedo), 16 Cor Schuuring (Ned.-Pelforth), 17 Wim de Jager (Ned.-Fyffes), 18 ex aequo o.a. Hen ri Anglade (Fr.-Pelforth), Jacques An- quetil (Fr.-Ford), Arie den Hartog (Ned.- Ford). allen z.t als Deferm 4.25.47. 86 Michel Stolker 4.26.42; 87 Piet Steen voorden 4.38.17. „Zit ik een kilometer voor het einde 300 meter los' en komt die Bart me terughalen. Van Espen, („iet op hem, hü is vandaag myn grote troef", vertelde Toon Simons) snapte er weinig meer van. „Hoe komt die jongen erbij", foe terde Zoet terug, terwijl het hem omhan gende groene tricot als verzamelaar van punten (later moest hy deze trui weer afgeven, omdat de jury' een rekenfout maakte en Gerben Karstens er recht op had) rond de schouder werd getrokken. Hij demarreert veel te vroeg. Kerkchove zat aan zijn wiel en zou over hem heen kletsen. Moet ik dan stil blyven zitten? Is liij nou helemaal. Terwijl „hij" aan iedereen die het maar horen wilde verklaarde, dat Cees van Espen gewonnen zou hebben als Zoet anders tewerk zou zijn gegaan, mopperde enkele meters verder een an dere Nederlander: Jo de Roo. Nog uit blazend van alle extra inspanningen, die hij had moeten verrichten, vroeg de landskampioen om bijval voor zijn stel ling dat niemand anders dan hij op het erepodium had gestaan als zijn achter band het had volgehouden. Met een duidelijk hoorbare be ga I de band het op een moment, dat de landskampioen zich erg beijverde voor een beslissing in zijn voordeel. Het bete kende de tweede teleurstelling, nadat eerst een poging met Karei Leyten onge daan gemaakt was. Dit feit had eigenlijk weinig om het lijf, omdat Jo de Roo vandaag wat men in België zo schoon noemt, ,,'t in zijn lichaam had". Dat de kopgroep een con stante voorsprong van anderhalve mi nuut kon handhaven, dankte men aan Jo de Roo. Zijn secondanten Leo van Don gen. Bart Zoet en vinnige Piet Rent meester, snelle Henk Nijdam en onver wacht meegekomen Adrie van Tilburg deden kranig mee aan het opbouwen van minuten, doch de Roo's bemoeienissen kwamen pas duidelijk aan het licht na dat platvallen. Leo van Dongen en Bart Zoet stopten, zoals 't boekje dat voor schrijft, af, reden geen meter kop meer. De rest zwoegde en ploeterde, een her eniging na de bergjes van de Salland- streek was onvermijdelijk. 85 Michel Stolker 10.32.51; 86 Cees vain Amsterdam 10.33.03. 5 Sunkist 13.16.23; 6 Hamburg 13.16.23; 11 Fyffes 13.17.21. 6 Sunkist 31.34.50; 7 Homburg z.tl 12 Fyffes 31.35.48. 1. Kerckhove (België - Mann) 10.30.28; 2 Lefebvre (Fr. - Pelforth) 10.30.38, 3 Elliott (Ierland - Ford) 10.30.48; 4 Zoet (Ned. - Televizier) 10.30.58; 5 Snepvan gers 'Ned. - Sunkist) z.t. 6 Van Espen (Ned. - Homburg) z.t. 7 Knops (Ned. de Fritesspecialist) z.t. 8 Gerben Kar stens (Ned. - Televizier) 10.31.26; 9 Joop Captein (Ned. - Amstel Bier) 10.31.36; 10 Jan Jansen (Ned. - Pelforth) 10.31.46. Dagploegenklassement luidt: 1 Mann 13.15.53, 2 Pelforth 13.16.03, 3 Ford 13.16.13, 4 Televizier 13.16.23, 5 Sunkist, 6 Homburg, 7 De Fritesspecialist alle z.t., 8 Acifit 13.17.21, 9 Caballero, 10 Torpedo, 11 Fyffes, 12 Flandria, 13 Amstel alle z.t. Het algemeen ploegenklassement luidt als volgt: 1 Maaun 31.34.20, 2 Televizier z.t, 3 Pel forth z.t, 4 Ford 31.34.40, 5 Fritesspecialist 31.34.50, 6 Sunkist z.t., 7 Homburg z.t. 8 Amstel Bier 31.35.28, 9 Acifit 31.35.48,10 Caballero z.t., 11 Torpedo z.t., 12 Fyffes z.t, 13 Flandria z.t. Het puntenklassement: 1 Karstens 23 p. 2 Zoet 22 p., 3 Kerckhove 20 p., 4 Le febvre 16 p., 5 Captein 16 p. PETER HEERKENS Piet Steenvoorden kwam 19 minu ten na de winnaar binnen, op zijn eentje. Moe en bezweet van de inspan ningen. Op de niet lastige maar soms wel vervelende heuveltjes rond Nij ver dal was Piet aan een menselijke behoefte toe. Hij deed het netjes, stap te af en verloor alle contact met het peloton, dat in snel tempo verder draafde. JulienGekiere, in de eerste etappe gevallen, is er ernstiger aan toe dan zijn landgenoot Willy Bocklandt, die 'n schouderspier scheurde. Gekiere liep een schedelbasisfractuur op. Zijn vrouw en vader alsook de directeur van de firma waarvoor hij rijdt Pol Claes werden in opdracht van Kurt Vyth per auto uit België naar Harlingen ge bracht. Ze mogen daar 'n week op kos ten van de organisatie in een hotel blij ven om Julien (die nog 21 dagen lan ger blijft) regelmatig te kunnen bezoe ken. CEES VAN OOSTERHOUT hele moyenne van 0,912 en op zijn lyst een mooie serie van negen. De bewonde ring voor Ogata, die byna geen proble men kende, was algemeen. Zelfs wanneer hij miste, hetgeen meestal een kwestie van millimeters was, dan nog dwong hy respect af voor de oplossing waartoe zyn fabelachtige techniek hem in staat stel de. Hij mocht dan evenals Ceulemans in 57 beurten de finish bereiken, toch was het Ogata die de show stal. Al spoedig lietOgata Van Oosterhout achter zich met onder andere drie series van drie in zijn eerste zeven beurten: 5—12. Bijna elke gang naar het biljart leverde de Japanner winst op, maar niet temin raakte een ditmaal mentaal zeer sterk spelende Van Oosterhout er niet door gedeprimeerd. In de twaalfde beurt benaderde hij Ogata met een serie van vier dicht: 12-14. In de volgende beurt kwam hij zelfs naast de Japanner. Met zijn scherpe blik op de situatie en ge schraagd door zijn technisch meester schap rukte Ogata echter weer op, onbe wogen, zelfs voor het telkens weer op- klaterende applaus, waarin het publiek zijn waardering tot uiting bracht. Van Oosterhout kon het tempo niet volgen en na 23 beurten had Ogata een voorsprong van 17 punten: 20—37. Van Oosterhout wilde niet capituleren en toen hij in de 25e beurt zijn kans kreeg sloeg hij terug en hoeHij bouwde een knappe serie van negen caramboles op waarmee hij het verschil met zijn rivaal aanzienlijk verkleinde. De sprong naar de overwin ning was voor de Nederlander echter te groot, want ofschoon Ogata door deze krachtsexplosie toch wel even uit zijn evenwicht was gebracht, bleef hij scoren. Toen Ogata de 60e carambol op tafel bracht, stond Van Oosterhout, die in de eindfase nog series van vier en vijf maakte, op 52. In deze acht punten werd het krachtsverschil duidelijk tot uit drukking gebracht. De uitslag was goed zo, hoeveel respect wij ook hebben voor Van Oosterhout's tegenspel. f Ir» Zo sprintte Norbert Kerckhove naar de etappezege in Doetinchem. ~Dë~ uitslagen van de partijen van de derde ronde zijn: Ceulemans (Belg) 60 Munte (Sp.) 38 Legarde (Ecuador) 54 De Ruyter (Ned.) 60 57 57 65 65 57 57 v. Oosterhout (Ned.) 52 Ogata (Japan) 60 57 5 Steylaerts (Belg) 48 56 5 Hanoun (Fr.) 60 56 6 De Oostenrijker Johann Scherz was in deze ronde vrij. 1,052 0.666 0,830 0.923 0,912 1.052 0,857 1,071 BERLIJN (UPI) De Tsjech Dolezel heeft gisteren de vijfde etappe van de Vredesronde ge wonnen welke over een afstand van 167 km van Dresden naar Praag voerde. Met een tijd van 4.11.20 versloeg hij de Rils Le- bedjev en de Pool Kudra in de sprint. ■Als vierde kwam de Rus Petrov, de leider van het alge meen klassement over de streep, met 38 seconden achterstand. Hij was in gezelschap van de Roe meen Dumitrescu, met wie hij in Praag een verkeerde straat was ingeslagen. De Breda-ploeg in de Vredes- koers. (Van onze handbalmedewerker) Doordat de laatste weken veel hand- ba hvedstryden zijn afgelast is het voor de competitieleider erg moeilyk om de zaak op tijd rond te krijgen. De pro motiewedstrijden komen namelijk erg in het gedrang. Zondag is er een mager programma waar echter toch weer enkele kampi oenen-uit te voorschijn kunnen komen. In de districts le klas hebben de heren van E.M.M. aan een gelijkspel voldoende om zich kampioen te noemen. By de dames 2e klas B is ook Olympus by een gelijkspel reeds zeker van de titel. In de afdelings le kla« Brabant kun nen de heren van S.O.A.2 kampioen worden. In de hoofdklas dames wint Verburch van Athene en Swift van Zeeburg. Bij de heren verliest Hellas van E.S.C.A. en A.H.C. '31 van P.S.V. Dames Walcheren reist zondag naar Wate ringen om te proberen Velo van de tweede plaats te verdringen, hetgeen niet mee zal vallen. Quintus gaat in ei gen home een nederlaag incasseren van kampioen P.S.V. terwijl Sittardia en V.H.C. de punten delen. Heren E.B.H.V. ontmoet in Helmond Swift De Bredase rood-witten zullen hard moeten werken om één punt uit deze wedstrijd te halen. Dynamo ontvangt in Rotterdam P.S.V. 2, dag niet tot wiimst zal kunnen komen. Heren le klas E.M.M. heeft zondag aan een gelijk spel voldoende om de kampioensme- daille in ontvangst te nemen. Tegen stander is Marathon uit Vlissingen. De- z eZeeuwse derby brengt genoeg span ning en de titel bij E.M.M. Taxandria wint in Oisterwijk "van We re Di en Hellas zal in Fortuna zijn meerdere moeten erkennen Dames 2e klas A In deze afdeling valt nog geen be slissing. Were Di, dat de beste papieren heeft voor betkampioenschap, ont vangt Rapid. De punten blijven in Til burg. Heerle ontvangt Be Fair en houdt de winst in eigen huis. Heren 2e klas A Een belangrijke wedstryd voor de bo venste plaats is die tussen Desk en Ra pid. Rapid, dat de laatste weken voor treffelijk speelt, heeft de beste papieren Desk moet echter niet worden onder schat. E.B.H.V. 2 krijgt Volt 2 op visite en maakt een goede kans de beide pun ten in eigen huis te houden. Dames 2e klas B Olympus gaat zondag de karrrpioens- beker in ontvangst nemen. De Vlissing- se dames hebben aan een gelijkspel te gen Fortuna voldoende. Heren le klas De heren van s.O.A. 2 krijgen zon dag voor de tweede maal de kans om het kampioenschap te grijpen. De vorige gelegenheid deed zich voor tegen Boe merang, maar toen werd verloren. Zondag reist S.O.A.2 naar Loon op Zand om Uno Animo te ontmoeten. Door een overwinning zullen zij het kampi oenschap mee naar Breda brengen. Desk 2-Internos is een strijd, waar bij niets op het spel staat, maar die gewonnen wordt door de ploeg uit Et- ten. (Advertentie) K.N.V.B. LANDELIJKE JEUGDCOMPETITIE Zaterdag 15 mei a.s. N.A.C. STADION te BREDA BESLISSINGSWEDSTRIJD Eindhoven - Schiedam Aanvang kwart over vier. - Overdekte tribune f 0.75, overige rangen 0,50 DE EERSTE wedstrijd tussen Straats burg en Manchester United, in een kwart-finale van het toernooi der jaarbeurssteden, is in Straatsburg door de Engelsen met 5-0 gewonnen. Bij de rust stonden de Fransen al met 2-0 achter. Er waren 30.000 toeschou wers. DOETINCHEM Kees Pellenaars is niet te spreken over de organisatie der Nederlandse ronde. Hü vindt het geheel te amateuristisch opgezet. Vooral de mo gelijkheden bij het passeren van andere ploegleiders en renners, zit de Bredase leider erg dwars. Hij acht die zonder meer veel te gering en verklaarde in Doe tinchem. dat wanneer er medewerking zou zijn getveest, Jo de Roo tijdig gehol pen had kunnen worden, nadat hjj door bandepech achterop raakte. „En dan was die groep met drie minuten voorsprong aangekomen en de Roo had gewonnen. Ook Maurice de Muer klaagde. Hü raakte in de clinch met een rykspolitie- man van het begeleidend^ korps, die het niet toestond te passeren en zo verbolgen raakte over het aandringen van de Fran se ploegleider, dat hü zyn revolver trok s Avonds in de permanence en hotels liep de kwestie zo hoog op dat Maurice de Muer onmiddellyk naar huis wilde Maurice de Muer had Pellenaars eer der gevraagd of hü de ontstemming maar door wilde geven. „Ik niet", was het ant- hVe°e°fï i»"iainders VSRen 7<> weer, natuurlijk heeft Pellenaars wat. Daarom blijf ik ook maar deze ronde. Ais ik de toestanden zoals die hier heersen, in een buitenlan-' se wedstrijd aan rad getroffen, was ik lang naar huis gegaan".

de Stem | 1965 | | pagina 7