Walcheren ZUID-BEVEL AND Zeeuwsch-Vlaanderen FILMS Verloting en show van handwerk in Statenzaal Misschien toch instructie- bad te s-tleerenhoek een agent MIDDELBURG Gouden medaille voor trouwe militaire dienst VLISSINGEN Firma v. Dronkelaar en Buijze Groter aanvoer aardbeien GEZOCHT GOES Laatste eer voor mr. H. Bouwman Zilveren jubilaris bij wasserij De Zon OOSTBURG Laatste appels op de veiling SAS VAN GENT Burgerlijke stand TERNEUZEN Dagblad De Stem N.V. SLAVENBUKG'S BANK Respectabele lijst geschenken voor zusters Sluiskil EXAMENS Vandaag Tentoonstelling „Het Kind" HOOG WATER Morgen DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 14 MEI 1965 (Van een onzer verslaggevers) Voor het front van de troepen op de binnenplaats van de Berghuyskazerne heeft de commandant van de le Coak, kolonel J. C. C. Crema-Uiterwijk aan de sergeant-majoor schrijver K. Abresch (47) de gouden medaille voor 36 jaren trou we dienst uitgereikt. De uitreiking werd gevolgd door een défilé, waarbij als paradecommandant optrad majoor M. A. Bosman. De officieren en onder-officie- ren overhandigden de gedecoreerde ge zamenlijk een geschenk. Sergeant-majoor Abresch heeft in vroeger jaren bij het K.N.I.L. gediend en is tweemaal in v.m. Nederlands-Indië ge weest. In 1950 kwam hij bij het overgaan van de K.N.I.L. naar de Koninklijke Landmacht naar Nederland. Oratorium Ter gelegenheid van de officiële opening van het nieuwe stad huis organiseert de Stichting Culturele Gemeenschap Vlissingen een feestcon- cert in de St.-Jacobskerk op donderdag 20 mei 1965 des avonds om 8 uur. Uitgevoerd wordt het oratorium „Die Schöpfung" van Jos. Haydn. Solisten zijn Ans Lieke. sopraan, Simon van der Geest, tenor. Peter de Vos. bas, mevrouw G. P. MacLaine-Pont, klavecimbel. Verder werken mee de christelijke zangvereniging „Hosanna", de gemengde zangvereniging „De Volksstem", man nenkoor ,DOU" en de Vlissingse Orato riumvereniging, alsmede het West-Ne derlands Symphonic Orkest en de Vlis singse orkestvereniging. Het geheel staat o.l.v. dirigent Jan Kuiler. Kinderoperette Zaterdagavond 15 mei a.s. geeft het kinderkoor „Jong Leven" een uitvoering in het Concertgebouw,, aanvang 19.30 uur. Uitgevoerd wordt o.a. de kinderoperette „De 13e fee". Het geheel staat o.l.v. de heer Ph. Fey. Feestconcert in Scheldekwartier Dinsdag 18 mei as. om 20 uur geven de gezamenlijke Vlissingse accordeon- en mandolineverenigingen een feestconcert in Ijet Scheldekwartier ter gelegenheid van de officiële opening van het nieuwe stadhuis. Hervormde gemeente Door de Her vormde gemeente te Vlissingen is een beroep uitgebracht op ds. J. van Beek als predikant voor buitengewone werk zaamheden. Deze is voorganger van de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden in Vlissingen. Als ds. Van Beek het beroep aanvaardt, betekent dit een laat ste fase in de integratie tussen her vormden en vrijzinnig! hervormden. Sint-Anna ter Muiden Weer kermis Te Sint-Anna ter Mui- den wordt een oud gebruik in ere her steld. Zaterdag, zondag en maandag zal er weer kermis zijn. De jaarlijkse kermis vond enige jaren geen doorgang wegens gebrek aan belangstelling. Nu meent men dat het weer mogelijk is om op gepaste wijze te kermissen. (Advertentie) in grote verscheidenheid brengen de gezellige huiselijke sfeer Bij aankoop van f 500,— reiskosten voor 2 personen vergoed ZÜIDZANDE TEL. 01170-2161 TERNEUZEN: ZUIDLANDSTR. 14 TEL. 01150-3529 KAPELLE. Er is op de veiling op het ogenblik een flink toenemend aan bod van aardbeien uit de kassen. Door de zon gaan de vruchten nu vlug rijpen. Vier keer per week wordt er in Kaplle aardbeienveiling gehouden en donder dag was er een aanbod van ruim 15.000 doosjes. Verwacht mag worden, dat in de komende week de dagelijkse aanvoer nog groter zal worden. Er was een grote vraag naar deze pri meurs van de aardbeienoogst, niet alleen voor de binnenlandse markt, maar vooral ook voor export. De extra kwaliteit deed f 1.35 tot f 1.60 per doosje van 200 gram en voor de klasse 1 kwaliteit werd f 1.20 tot f 1.50 per doosje van 200 gram be taald op de veiling van donderdag. wegens ziekte der tegenwoordige voor de bezorging van de agentschappen KLOOSTERZANDE en OSSENISSE Ruime verdiensten. (Geen bijverdiensten). Inlichtingen: „Dagb|ad De Stem", Steenstraat 14, Hulst. Telefoon 01140-2377 of bij de heer J. P. J. Joos, Hulsterweg 27, Kloosterzande. Telefoon 01148 - 441. (Van een onzer verslaggevers) GOES. Vandaag vindt de teraarde bestelling plaats van deze week plotse ling in het ziekenhuis Bergzicht, alhier, overleden mr. H. Bouwman, secretaris van de grondkamer. De heer Bouman werd 58 jaar. Hij woonde reeds enkele tientallen jaren in Goes, en was mede o.m. vele jaren wethouder van deze ge meente. Hij had tevens zitting in de provinciale staten van Zeeland. De heer Bouwman kwam in 1934 uit Groningen, waar hij werd geboren, naar Goes. Hij werd adjunct-secretaris van le land bouwcrisisorganisatie en de gewestelijke tarwe-organisatie. Nadien heeft hij tal van leidende functies bekleed. Met name als secretaris van het pachtbureau Zee land. Op gemeentelijk niveau maakte mr. Bouwman zich verdienstelijk, zowel op politiek gebied als in het organisatie- leven. Zo was hij enkele jaren voorzitter van de openbare leeszaal en bibliotheek kerkvoogd van de' Ned. ger. gemeente, voorzitter van het ziekenfonds voor Zuid- en Noord-Beveland en secretaris van de vereniging de ambachtsschool te Goes. (Van een onzer verslaggevers) De heer H. M. Weezepoel (39) is 25 jaren in dienst bij Wasserij „De Zon" alhier. Vanaf het begin heeft de heer Weeze poel op de chemische afdeling gewerkt. Uiteraard werd de jubilerende werk nemer in de bloemetjes gezet. In de kantine van het bedrijf schetste de'heer P. J. Geysen, directeur, de jubi laris als een stille maar harde werker, die zeer vakbekwaam is. Daarom schonk hij hem een gouden horloge. Van de vakvereniging V.W.C.W.V. kreeg de heer Weezepoel een oorkonde, evenals van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel. De oorkonde werd gecomple teerd met een draagmedaille. Afdelingschef R. Kunst overhandigde een doos gereedschappen, terwijl de ju bilaris als lid van de ondernemings raad werd toegesproken door de heer P. de Witte, die namens deze raad ook een cadeau aanbood. Afscheid Tijdens een drukke re ceptie van half vijf tot zes uur in de Korenbeurs hebben alle zakelijke rela ties afscheid genomen van ir. W. Sweep, directeur van de Gasmaaatschappij Zee land in verband met diens vertrek naar Alkmaar. De receptie droeg een infor meel karakter. Na afloop zat het bestuur van de maatschappij met de scheidende directeur aan een diner, eveneens in de Korenbeurs, aan. Excursie Op vrijdag 21 mei a.s. zul len de leden van de gemeenteraad een excursie door eigen stad per autobus maken. Om half twee vertrekt men vanaf het gemeentehuis. Ondermeer zal een be zoek gebracht worden aan het haven industrieterrein, het verpleegtehuis „Ter Valcke", de woonwijk Zuid, de Chr. u.l.o. en de nieuwe industrieën Zuidwest eerste fase. In de werkplaats voor minder-vali- den zal thee worden geserveerd. Tuinbouw-Plantkunde. Op donder dag 20 mei kömt de afdelmg Goes van de Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde weer bijeen op de gemeentekwekerij. On derwerp van bespreking zal ondermeer vormen het fruitcorso 1965. Toogdag en uitstapje. De Ned. herv. vrouwenvereniging „In dienst van de Zender" uit Wolphaartsdijk combineerde het bezoek aan de toogdag van de Ned. herv. vrouwenvereniging te Middel burg met een uitstapje. Na in Middel burg in de Koorkerk dr. A. J. van Leus den te hebben beluisterd, maakte men in het kader van de toogdag een rond vaart op de Westersehelde. De Wol- phaartsdijkse vrouwenvereniging maakte daarna afzonderlijk een rondrit over Walcheren, waarbij in Domburg de lunch werd gebruikt. Na een wandeling door de Domburgse bossen, vertrok men naar Colijnsplaat waar de Oosterschelde- brug werd bezichtigd. Ka peil e Bestuurswisseling De heer Joh. Oele is afgetreden als vice-voorzitter van de vereniging van oud-leerlingen van tuin- bouwwintercursussen in Kapelle-Bieze- linge en omgeving, dit in verband met zijn leeftijd. In zijn plaats werd tijdens de jaarvergadering gekozen de heer L. C. Oele. Wegens vertrek van voorzitter L. Goedegebure naar de Noordoostpol der, was er nog een bestuursvacature. Hierin werd voorzien door de verkie zing van W. de Jager Pzn. Joh. van Liere werd herkozen. Het bestuur zal de func ties nader onderling verdelen. De heer Joh. Oele had de leiding tij dens deze jaarvergadering. Hij memo reerde *in zijn openingswoord de goede samenwerking met de N.F.O. en herdacht twee overleden leden. Het ledental bleef goed op peil en de begroting van 1964 sloot met een batig saldo. Zo bleek uit het jaarverslag van secretaris-penning meester J. de Jager. Besloten werd de contributie te bren gen van 1,- op 2,- per jaar. Verder werd besloten voor de leden twee avond excursies te organiseren, te weten naar de kleinfruit-proeftuin in Kapelle en naar de Bathpolders; een excursie op zaterdag ochtend naar een fruitbedrijf op^Tholen en een dagexcursie naar Aalsmeer, met bezoek afen de bloemenveiling, de bloe menteeltproeftuin en een bedrijf. Wolfaartsdijk (Advertentie) Biervliet De Braakman Zaterdag zal het re creatieterrein „De Braakman" voor het publiek worden opengesteld. De pony club „De Haringruitersf' uit Biervliet zal op het oefenterrein nabij het zwem bad een demonstratie geven. Graauw Schieting De uitslag van de schie tlng, georganiseerd door de „Friezen" is als volgt: le vogel, P. Steyaert Graauw; 2e vogel, Waterschoot Kloosterzande; le zijvogel, J. Kouyzer Graauw; 2e zijvogel, B. Plasschaert Graauw; 3e zijvogel, F. Steyaert Graauw; 4e zijvogel, F. de Booy St. Jansteen; le kal, Ysebaert Nieuw-Na- men; 2e kal, A. Roels St. Gillis; 3e kal, Vermeulen Clinge; 4e kal, B. Plasschaert Graauw. Kloosterzande Premiekeuringen Op donderdag 20 mei a.s. wordt op het terrein van het Kroondomein aan de Willem de Zwij gerlaan 'weer de jaarlijkse premiekeu ring gehouden van stieren en vrouwelijk fok vee. De plaatselijke commissie rekent ook op een grote deelname van Vogelwaar de, nu de keuringsplaats Ossenisse is op geheven. Oranje-comité Tijdens een bijeen komst in het gemeentehuis heeft het Oranjecomité de organisatie van dé be vrijdingsfeesten administratief gesloten. Tijdens een terugblik werden tal van er varingen uitgewisseld. De festiviteiten op de vijfde mei werden als bijzonder ge slaagd aangemerkt. Wat de finaneiële zijde betreft, is een niet ongunstig re sultaat behaald. De plaatselijke bevol king had een bedrag van f 1554,95 op gebracht, hetwelk door de gemeente in geld en diensten werd verdubbeld. Er is een batig saldo van 75 gulden. De Novib- acties op hjet Ledelplein en aan de r.-k. kerk brachten op respectievelijk f 308,51 en f 204,85. Uit het omvangrijke oranje comité is een werkgroep gedestilleerd, waarin zitting hebben de heren J. Baren- dregt, H. J. Storm, J. A. Langendijk, J. van Gorp, H. Bronneberg, H. de Lozan- ne, J. Bot, C. Kruf, J. te Beek en J. K. Ruiter. Waterlandkerkje EHBO De plaatselijke EHBO-vereni- ging hield haar algemene vergadering. Bij de bestuursverkiezing werd mevr. M. Verheije-Onderdonck herkozen. Be sloten werd te trachten dit jaar weer te starten met een nieuwe cursus. De ver eniging telt momenteel 33 leden. (Van onze correspondent) 'S-HEERENHOEK Tijdens de jong ste raadsvergadering van de raad sprak de heer P. Raas zijn misnoegen uit over het feit, dat het streekzwembad te Hemkenszand zal worden verwezen lijkt. Hij vond de afstand voor b.v. schoolzwemmen wel wat te groot. De heer Heheman vestigde er de aandacht op, dat het niet onmogelijk is, dat ér mettertijd toch een instructiebad in V Heerenhoek gerealiseerd wordt. Hij opperde het idee een gymnastiek lokaal te bouwen met een bad. De moge lijkheid werd besproken om op 's-Hee- renhoek bejaarden woningen te plaatsen. De begroting werd zonder hoofdelijke stemming door de raad vastgesteld. Aan de orde was ook het verhogen van de presentiegelden voor de raad van f 10, op f 15,en de bezoldiging van de wethouders op f 1692,—. Hiet ligt in de bedoelig dat voor het ophalen van huisvuil 's-Heerenhoek zich zal aansluiten bij de andere gemeenten. De tarieven liggen hierdoor als volgt: Voor het in bruikleen en beschikbaar stellen van de emmers zal f 15,50 ver goeding worden gevraagd. Voorgesteld werd om ouden van dagen de helft te laten betalen en bij deze categorie één maal per week het vuil op te halen. Normaal komt de wagen tweemaal per week. Grote gezinnen die twee em mers nodig hebben, krijgen voor de twee de emmer eveneens 'n reductie en zal de ze f8,kosten. Voor bedrijven die meer dere emmers nodig hebben geldt het ge wone tarief of iets hoger. Eén maal per maand zal er een speciale dienst zijn voor grof huisvuil. Er was een verzoek van het school bestuur aan de raad, of deze princi piële medewerkng wilde verlenen aan de restauratie van de meisjesschool. De raad stemde hiermee in. Tijdens de' rondvraag vroeg mevr. Raats hoe het zat met de grond rond de brandvijver. Eertijds is deze grond ont eigend en hiervoor hebben de oorspron kelijke eigenaars nog geen andere grond teruggehad. Burgemeester Waelput ant woordde dat men hiermee bezig was. De heer Verhoeven drong aan op spoe dige sloop van het oude schoolgebouw zodat misschien een parkeerterrein kan worden gevormd. KAPELLE Op .de fruitveiling in Kapellè-Biezelinge is donderdag de laatste veiling van appels van dit seizoen gehouden. Dit produkt van de oogst 1964 is thans geruimd. Mogelijk komt er in de komende week nog wel een enkel klein partijtje, maar dat zal toch van geen be tekenis meer zijn. In verband hiermede heeft de directie van deze fruitveiling besloten met ingang van de komende week de veiling van fruit en groenten om l uur te doen ver vallen. Wel zal er voortaan op die dag aardbeienveiling zijn, maar dan om 11 uur 's morgens, evenals dat het geval is met de aardbeienveilingen op maandag, dinsdag en vrijdag. De laatste partijen appels werden don derdag zeer duur betaald. „Golden deli cious" klasse 1 kwaliteit grote maat Aeed toen f 1.15 tot f 1.18 per kg, een record- prijs voor dit seizoen. Zelfs de kleinste maten deden nog rond en even boven een gulden per kg. Het ras Winston, waarvan ook nog een klein aanbod was, deed dicht tegen een gulden per kg. Er is dit jaar erg lang fruit geweest. Het vorig jaar was het in Zeeland begin april al gebeurd. (Advertentie) Geboren: Sandra dv O. v. Geetsum- Vandamme: Agate dv C. Noordijk-Zoe- teman; Johannes zv N. Vermue-Drij- dijk; Pieternella dv H. Schele-Brouwer. Huwelijksaangiften: V. van Nieuwen- huyze 22 j. en Annie de Caluwé 22 j. Gehuwd: H. Koreman 19 j. en E. Die- leman 20 j., H. Herman 23 j. en J. Ver planken 20 j.; M. van Assel 20 j. en G. Ducarmon 18 j Overleden: A. Swartelé ev F. Mar- quinie 69 j., R. de Block 79 j. wv F. Stub- bé, G. de Pauw 65 j. Schoondijke Landbouwhuisliouden. In de land- bouwhuishoudschool'te Schoondijke vopd een bijeenkomst plaats van hoofden van scholen en onderwijskrachten in W. Z. Vlaanderen. De directrice van de school, mej. N. A. F. Zwart, gaf daar voor de aanwezigen een overzicht van de oplei ding en van de mogelijkheden, die er voor de meisjes bestaan na het verlaten van de school. Na de pauze werd een aantal kleuren dia's vertoond, waabij, de gang van zaken in beeld gebracht werd. Benoeming. Tot cultureel medewer ker van de afdeling onderwijs, culturele en jeugdzaken, ter gemeentesecretarie is benoemd de heer R. van Hulst te Dieren. Vogelwaarde Eerste lessen. De door het gemeen- schapswerk Vogelwaarde opgerichte gymnastiek- en judoclub is gestart met 120 leden. Nadat vorige week door de sportschool Janssens uit Roosendaal de monstraties gegeven zijn, zijn deze week dinsdag en donderdag de eerste lessen door een leraar van deze sportschool ge geven. Vanwege de grote deelname en de uiteenlopende leeftijd zijn verschillende groepen geformeerd. Opvallend groot was de belangstelling voor de gymnastiek bij de dames van 30 jaar en ouder. Bij de heren in deze leeftijdsklasse was er daarentegen geen animo. In mindere mate deed zich hetzelfde verschijnsel voor bij de jeugd. De lessen worden we kelijks gegeven in de gymnastiekzaal van de lagere school te Stoppeldijk. Uitbreiding. Het bestuur van de maatschappelijk werk, is uitgebreid met sectie gemeenschapswerk, een onderdeel van het interparochieel centrum voor de volgende leden: mej. T. van Belle en de heer A. de Roos uit Hengstdijk, mevr. M. Magnus—Serrarens te Boschkapelle, mevr. J. v. 't Westende en de heer W. Verrassel uit Ossenisse. (Advertentie) Westdorpe Mutatie by „Eikels worden bomen" Tijdens de algemene drukbezochte le denvergadering van de muziekvereni ging „Eikels /worden bomen" in het lo kaal bij de heer P. de Rijcke werd be sloten om de jaarlijkse teerd&g te hou den op zaterdag 15 mei a.s. De heer Rob van Waes, lid van het bestuur, die periodiek aftrad, werd ver vangen door. de heer Armand Dehulsters. In de vergadering kwam ook nog ter sprake het spijtige afnemen van spelen de leden. Momenteel heeft de vereni ging nog slechts 18 „blazers". Men heeft echter goede hoop, dat dit in de nabije toekomst zal verbeteren, temeer daar men sedert enkele maanden over een nieuwe directeur beschikt. Waar de fanfare voorgaande jaren aan zeer veel festivals deelnam, 4igt het nu niet in de lijn der verwachtingen dat „Eikels worden bomen" dit jaar in an dere plqptsen vaak acte de présence zal geven. Overigens heerst tussen leden en be stuur een zeer goede verstandhouding, zodat de Westöorpse gemeenschap er vast op kan rekenen dat men de fanfare zal blijven behouden. •Oriëntatierit Zaterdagmiddag 5 ju ni a.s. organiseert de John F. Kennedy- stam een grote oriëntatierit, over een af stand van 30 km. De rit wordt gereden per fiets. Bij voldoende belangstelling kan ook per bromfiets gereden worden. Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwscn-Vlaanderen: Steenstraat 14, Telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1, telefoon 6252, GOES Eerste redacteur Exploitatie voor Zeeland inspectie Zeeland F. DE LIGT L. K. M. DE JONG tel. 6252 Goes tel. 2377 Hulst privé 7300 Goes - Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor W est-Zeeuwsch- V laanderen j. PETIT, v. Ostadestraat 41, Oostburg tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren H. REKKERS, tel. 6252, Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU tel. 6252 Goes Prijs voor losse advertenties bestemd voor de editie Zeeland 0,18 Der mm 1 mm ingezonden mededelingen 21'. mm gewone advertenties Bij contract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels of minder 1,— elke regel meer f 0,25. Als één regel gelden 23 Letters en/of leestekens. Bij plaatsing ook ln de Brabantse oplage resp. 1,60 en 0,60. B„ 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. BIOSCOOP IJZENDIJKE, Hofzicht SAS VAN GENT, Olympia AXEL, Centrum HULST, Bioscoopgebouw TERNEUZEN, Luxor OOSTBURG, Ledel VLISSINGEN, Alhambra VLISSINGEN, Luxor MIDDELBURG, Electro MIDDELBURG, City GOES, Grand TITEL Wie past er op mijn winkel? Mysterie om vlucht 22 Uit angst voor de schande Spel met vuur Zulke dochters zul je hebben Geen alibi voor moord Ridder Pardaillan De beul van Venetië Zeven gladiatoren van Sparta Kissin' cousins Te rijk om los te lopen INHOUD Aanvankelijk weinig gewaardeerde min naar wordt uiteindelijk gevierd man. Vice-president van een luchtvaartmij slaagt er na lang speuren in geheimzin nig vliegtuigongeluk te ontraadselen. Ongehuwde moeder komt in moeilijkhe den als er een huwelijkskandidaat ver-" schijnt. Italiaanse vrouw wordt verdacht van moord in gehate miljonair. Jaloezie tussen twee zusjes verdwijnt als beiden het geluk vinden Twee monteurs worden betrapt bij een inbraak, wat tot moord leidt. Lotgevallen van bravoureridder in het Frankrijk van de zestiende eeuw. Een door wraakgevoelens bezielde beul „bekeert" zich' door de houding van de groot-inquisiteur. Spektakelstuk over gladiatoren die moord op de vader van de leider willen wreken. Onverzettelijke eigenaar van landhuis be zwijkt tenslotte voor een opdringende mi litaire basis. Eenvoudig meisje blijkt grote gaven te hebben om fortuinen te vergaren. Ze trouwt meermalen, maar de mannen schieten er hun leven bij in. WAARDERING Amusante creatie van Jerry Lewis. Niet bijzonder fijngeestig maar vol Amerikaan se humor. Regisseur Ralph Nelson heeft van dit ver haal een tamelijk spannende film ge maakt, die echter niet helemaal kan be vredigen. Vrij onwaarschijnlijk in scène gezette geschiedenis, die zich in aanleg wel tot een goede dramatisering leende. Routineus gemaakt produkt, dat rond de middelmaat blijft zweven. Met weinig Inspiratie gemaakt. De film is traag. Goedkoop amusement Zekere sfeertekening maakt deze middel matige prent toch nog genietbaar. De film mist teveel fantasie om werke lijk te kunnen boeien. Naar vorm en inhoud beneden de maat. Bloederig verhaal, dat vol clichés zit. Elvis Presley voldoet niet in dubbelrol in deze film, die weinig om het lijf heeft. Komedie, die heel aardig uit de verf komt, vooral ook vanwege Shirley Mac Laine. ASSURANTIëN Hulst: Zitdag Steenstraat 20 Terneuzen: Kersstraat 13, tel. (01150)3553 (Van een onzer verslaggevers) SLUISKIL De in Sluiskil werkzame zusters van de Ver eniging van het Allerheiligst Hart van Jezus hebben, bij gele genheid van het feit, dat zij zich vijftig jaar geleden in Sluiskil vestigden, een respectabel aantal geschenken aangeboden gekre gen. De geschenken zijn bekos tigd door de bevolking van en groeperingen uit het verzor gingsgebied van net St.-Eliza- zethziekenhuis, waarin de zusters 50 jaar geleden hun „Sluiskilse" werk begonnen. De cadeaus werden tijdens de huldigingsplechtigheid aangebo den door dokter T. Wechgelaar, de voorzitter van het huldigings comité. De bevolking van Sluiskil schonk de door Niel Steenbergen „gehouwen" ingangpartij van de nieuwe kapel, de inwoners van de omliggende gemeenten nOf men de glas-in-loodramen in de kapel voor hun rekening, de huidige patiënten van 't zieken- uhis schonken 'n schilderij van Pieter de Bodt de Cockesfabriek en de Ned. Stikstof Maat schappij n.v. te Sluiskil het orgel, de andere bedrijven in de ka naalzone de luidklok, de artsen en tandartsen een bronzen Ma riabeeld, architect, aannemer en onderaannemer de doopvont en het ander „liturgisch smeed werk", de leveranciers van het ziekenhuis een fontein, vijver en zitbank, een anonieme groep zorgde voor een dagreis-met- volledige^verzorging voor de zusters, het personeel van het ziekenhuis en de scholen voor een schilderij van Raymond Kimpe en het hoofdbestuur van de congregatie bood de Sluiskil- se Zusters het nieuwe tabernakel en enkele kandelaars aan. Bij de aanbieding van ieder ge schenk steeg de plezierige verbazing van de genodigden. Daaronder waren, behalve de le den van het ziekenhuisstichtings bestuur en van de huldigings- en erecomités en vertegenwoordi gers van instanties, die relaties onderhouden met het ziekenhuis, ook de colleges van b. en w. van die gemeenten, die in het ver zorgingsgebied van het zieken huis liggen. MIDDELBURG In de staten zaal is dit jaar voor de 127e maal een verloting van handwerken ge organiseerd. De bezoekers van de statenzaal konden de ruim 200 handwerken bezichtigen en tevens een lootje kopen. De opbrengst van de verloting was bestemd voor charitatieve instellingen. Zowel particulier als in flubver- band hadden tientallen dames me nig winteravondje gewerkt aan de werkstukken, die werden verloot. Ook de middenstand had een steentje bijgedragen tot deze ver loting. Vandaar dat in de staten zaal een schat aan prijzen lag uit gestald op lange tafels. Het geheel was gezellig versierd met bloemen uit eigen tuin. VERPLEGING Voor het diploma A ziekenverpleging zijn de volgende zusters geslaagd: M. de Block, G. van-Campen (cum laude), M. Ferket, P. de Schepper en V. Ver meulen (cum laude); voor kraamaan- tekening, de zusters: C. Boudens, L. Ferket, E. Janzing, zuster Laurentina, Moederhuis Maria Mater Dei, Breda; M. Mels, H. Moens en i. Storms, "allen werkzaam in het St.-Liduinaziekenhuis te Hulst. (Van een onzer verslaggevers) GOES. Een commissie, samengesteld uit vertegenwoordigers van de diverse kruisverenigingen in Zeeland, organi seert van 17 mei tot en met 18 juni a.s. een reizende tentoonstelling door Zee land met als titel „Een, twee, drie, daar ben ik". Deze expositie is bestemd voor hen, die kinderen opvoeden. Het mate riaal is verkregen van het landelijk voorlichtingscentrum voor ouders en opvoeders. Tijdens de tentoonstelling zullen rondleidsters aanwezig zijn. Het ligt in de bedoeling door middel van kleding speelgoed, gebruiksvoorwerpen, lectuur en ook fotomateriaal, voorlichting te geven omtrent de verzorging, ontwik keling en opvoeding van het kind. Veel aandacht wordt besteed aan de bestrij ding van ongevallen in en rond het huis. Voorts zal een door het Groene Kruis gemaakte film: „Er dreigt gevaar" wor den vertoond. Al eerder maakte Zeeland een dergelijk evenement mee. Deze expo sitie is echter vernieuwd en uitgebreid. De eerste expositie, in Middelburg, zal officieel geopend worden door de echt genote van burgemeester mr. J. Driiber. Morgen, zaterdag S5 mei: Hansweert 2.51 en 15.14 uur; Terneuzen 2.16 en 14.36 uur; Vlissingen 144 en 14.04 uur; We- meldinge 3.41 en 16.06 uur. HANSWEERT Zeelandia 20 uur Gymnastiekuitvoering GOES Grand 20 uur Te rijk om los te lopen, 14 jaar Centraal 19.30 uur Ledenvergadering AWB MIDDELBURG Electro 19.30 uur De 7 gladiatoren van Rome, 14 j. City 20 uur Kissin' Cousins, a.l. Schouwburg 20 uur De Meeuw, door toneelgroep 'Ensemble AXEL Het Centrum 20 uur Contactavond NOB TERNEUZEN Luxor 20. uur Zulke dochters zul je hebben, a.l. BRESKENS Wit-Gele Kruisgebouw 19.30 uur KVP- vergadering VLISSINGEN Alhambra 20 uur Ridder Pardaillan. 14 jaar Lucor 20 uur De beul van Venetië, 14 j. i OOSTBURG Du gommerce 19.30 uur Verg. RKJB Gemeentehuis 19.30 uur Verg. BOSK Gemeentehuis 16.30 uur Prijsuitreiking schoqlvoetbal. goes De Landbouw 15 uur Voorlichtingsver gadering ver. „Ouders van emigranten" 19.30 uur Protestvergadering Zeeuws Vredescomité Grand 21 uur Te rijk om los te lopen, 14 jaar DE KLINGE Cinema v. Djjck 19.30 uur Alleen tegen Rome SAS VAN GENT Olympia 20 uur Mysterie om vlucht 22, 14 jaar IJZENDIJKE Hofzicht 20 uur Wie past er op de win kel, a.l. AXEL Het Centrum 20 uur Uit angst voor de schande, 14 j. TERNEUZEN Luxor 20 uur Zulke dochters zul je hebben, a.l. OOSTRURG Ledel 20 uur Geen alibi voor moord, 18 jaar KAPELLEBRUG C. de Kind Schlieting LAMSWAARDE Hon. Claessens Schieting ANTWERPEN KVO 20 uur Die lustige Witwe BIERVLIET De Braakman 15 uur Opening „De Braakman" KWADENDAMME P. Doene 14 uur Schieting op liggende wip VLISSINGEN Alhambra' 19 en 21 uur Ridder Pardail lan, 14 j. Luxor 19 en 21 uur De beul van Veneus 14 jaar MIDDELBURG Electro 19 en 21.15 uur De 7 gladiato ren van Rome, 14 j. City 20 uur Kissin' Cousins, a.L SLUIS Bezoek Gredanlers: 11 uur Aankomst, 17.30 uur Défilé, 19.30 uur Rondgang, 21 uur Bal in parochiehuis

de Stem | 1965 | | pagina 2