Zusters Sluiskil vierden hun gouden jubileum APPELBOMEN IN BLOEI L. Hortensius directeur SBM naar Gennep ONTDEKKING VAN NIEUW TYPE GRAFSCHILDERING Ruimte voor vestiging van kleine industrie iagblaO ie Ste» IN ZUIDEN EN OOSTEN MEESTE SLACHTINGEN Sasse bejaardentehuis in maand juni gereed Dankbare streek zorgde voor aankledingnieuwe kapel Vlissingen tegen Bataljonselftal DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 13 MEI 1965 Mgr. G. de Vet consacreerde het altaar Waardering Goede faam In Aardenburg Dosko-Goes ingelast Veel genodigden bij doden herdenking te Kapelle BURGEMEESTER RIJPSTRA TERNEUZEN Vijf bedrijven wachten op rijks- goedkeuring Succes voor Hulster „The Fly Gathers" Aantal overnachtingen in Breskens gestegen Al te dwaas Aan tafel Jeugdverkeers- tuin Terneuzen in juni open Toestand van slachthuizen bevredigend OPENING EERST IN NAJAAR „De Redoete reeds bijna volgeboekt Provincie schenkt stadhuis Vlissingen wandmozaiek Internationale zeilwedstrijd op Veer se Meer Programma KNVB afdeling Zeeland (Vam een oneer verslaggevers) OOSTBURG Met ingang van woens dag 1 september is de heer L. Hortensius, directeur van de S.B.M. te Aardenburg, benoemd in gelijke functie bij de Zuid ooster autobusdiensten in Gennep. Hij zal zijn werkzaamheden in het Limburgse aanvangen op dinsdag 1 juni. Vanaf deze tijd tot zijn benoeming blijft de heer Hor tensius als waarnemend directeur aan de S.B.M. verbonden. De 37-jarige directeur werd acht jaar geleden bij de 15 bussen tellende S.B.M. benoemd. In zijn nieuwe functie krijgt hij de verantwoordelijkheid over een wagenpark van 175 autobussen. (Van een onzer verslaggevers) SLUISKIL. „We zijn blij eens stil te kunnen staan bij het verleden om te zien, wat we voor elkaar betekenen, temeer daar dat veel blijkt te zijn.'' Dat was de reactie van moeder Augusta van de Congregatie van de Vereniging van Zusters van het Allerheiligst Hart van Jezus op een grootscheepse hulde, de in Sluiskil werkzame zusters gebracht in het nieuwe restaurant van het (ook 50-jarige) St.-Elizabethzieken- huis. De huldigingsplechtigheid vond plaats ter herdenking van het feit, dat de eerste zusters zich vijftig jaar geleden in Sluiskil vestigden, om zich daar bezig te houden met de ziekenverpleging en het onderwijs aan de jeugd. De huldiging van de zusters vond dienen. De loftrompet dient, naar zijn mening, eerder gestoken te worden over de manier, waarop de zusters „de ont wikkeling hebben opgevangen: de uit breidingen van het ziekenhuis liepen pa rallel met de ontwikkeling van de kanaal zone," aldus dokter Wechgelaar, die er aan toevoegde, dat er legio voorbeelden zijn van gevallen, waarin de zusters de ontwikkeling vóór waren. Dat de con gregatie nu ook de zwakzinnigenzorg ter hand gaat nemen, getuigt naar zijn me- „inining van de grote bereidheid om de besloten kring'' plaats, d.w.z., dat er zo'n naaste te helpen, die de zusters immer aan de dag leggen. Hij memoreerde ook de verdiensten van de zusters voor het onderwijs. 200 genodigden getuige van waren of er aan deelnamen. Alle andere belangstel lenden kunnen de „jubilerende" zusters zaterdagmiddag a.s. komen gelukwensen. De bevolking van Sluiskil kon nog iets 1/prnlPfl(1 van het grote leest van gisteren meepxoe- mogelijkheid was er toenj M n y vln menlng u zijn s morgens de leerlingen van de scholen rtat <le 7usters dank verdienen omdat zij de zusters een zanghulde brachten en 's avonds tijdens de show, die acht mu ziekgezelschappen uit de kanaalzone ter ere van de zusters op een terrein in het uitbreidingsplan verzorgden en het „gro te vuurwerk" na afloop ervan. De feestdag begon in de nieuwe kapel. hun „goedheid tot uiting hebben ge bracht in zo hoog mogelijke deskundig heid, met alle inzet gepoogd hebben hun opdracht te verwerkelijken, hun taak consequent en als een persoonlijke gave voor de medemens hebben ver- De bisschop van Breda, mgr. G. H. dêl™Jd in gebondenheid aan Christus Vet, consacreerde daarin het altaar, na-j p kebben geboden aan de naasten, dat hij de prachtige kapel de avond °e waarnemend commissaris van de tevoren had ingezegend. Mgr. De Vet koningin, mr. dr. A. J. J. M. Mes, die droeg daarna een plechtige H. Mis uit tevens sprak als voorzitter van het ere- dankbaarheid op. Daarop volgde de ont- comité en als voorzitter van de Katho- vangst van de genodigden, de huldigings- *leke Raad voor Maatschappelijk Werk plechtigheid, een uitstekend verzorgd Zeeland, zei het verheugend te vin- koud buffet en de ontvangst van de leden van alle actiecomités in de omgeving, die zich hebhen ingespannen om de feest dag voor de zusters een onvergetelijke te doen zijn. den dat de zusters zich steeds hebben tiet restaurantvan tiet zie kenhuis bevatte tijdens de huldi ging splechtigheid vele jubileren dezusters en ongeveer 200 geno digden. Op deze foto ziet men v.l. n.r. pater provinciaal Gerontius van de kapucijnen, burgemeester mr. H. Rijpstra van Terneuzeh, ir. G.P.M. Dikötter, de voorzitter van de stichting St.-Elizabeth, mr. dr. A.J.J.M. Mes, mgr. G. de Vetde voorzitter van het huldigingsco mité, dokter Th. Wechgelaar en diens echtgenote. Op de achter grond de feestelingen. de gezondheidszorg moeten parallel lo pen." Hiij sprak' de hoop uit, dat de zus ters nog vele jaren op dezelide weg zul len voortgaan en dat de terugblik op de afgelopen „gouden" en werkzame periode daarbij een stimulans zal zijn. Burgemeester mr. H. Rijpstra van de gemeente Terneuzen, op wier grondge bied de zusters werken, zei, dat waar de zusters vijftig jaar geleden onder moei lijke omstandigheden hun werk begon nen, in Sluis nu een goed geoutilleerd ziekenhuis staat, mede dank zij de acti viteiten van de Stichting St.-Elisabeth, die in 1949 de exploitatie van het zieken huis van de congregatie overnam. Wat de school betreft hebben de zusters al tijd gestreefd naar uitbreiding en moder nisering. Hij noemde het vermeldens waard dat met name de culturele vorm geving op de school alle aandacht krijgt en „tot de beste van Terneuzen moet worden gerekend". B-mi Voor zondag a.s. Is de wedstrijd Dosko- Goes op Rozenoord vastgesteld. Door de onverwachte nederlaag van Axel ver leden zondag heeft Goes kampioenskan sen gekregen. Axel is uitgespeeld en Goes kan door zijn nog twee te spelen wedstrijden Dosko en Grenswachters uit in winst om te zetten gelijk komen. Het beloofd dus een spannend duel te worden. De zusters staan te goeder naam en faam bekend tot ver buiten Zeeuwsch- Vlaanderen, aldus dokter S. Lelie, waar nemend inspecteur van de volksgezond heid, die sprak namens het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid. Burgemeester R. A. J. den Boer van Sas van Gent sprak namens de gemeen ten in het verzorgingsgebied van het zie kenhuis. Hij gewaagde ervan dat het niet alleen feest is voor de congregatie maar tevens voor de gehele streek. Moeder Augusta had het laatste woord. Zij zei, dat het onmogelijk was allen toe passelijk te danken voor de aan de zus ters gebrachte hulde, maar probeerde desalniettemin zeer verdienstelijk. Het gouden jubileum van de zusters van Sluiskil" zal in de loop van de (Vain onze correspondent) KAPELLE De jaarlijkse herdenking van de doden op de centrale Franse mi litaire begraafplaats alhier zal dit jaar een plechtiger karakter dragen dan ge woonlijk en er zullen ook meer genodig den komen dain de laatste jaren. Zaterdag 15 mei a.s. wordt deze herden kingsplechtigheid gehouden. Om half elf 's morgens zijn die genodigden op de be graafplaats aanwezig en om vijf over half elf arriveren vele Franse en Nederlandse autoriteiten. Namens de koningin komt de chef van het militaire huis generaal Schaper, ver der de Franse ambassadeur in ons land S. E. Ie Comte de Crouy-Chanel, generaal Marquez als vertegenwoordiger van de Franse minister van oorlog, mr. dr. A. J. J. Mes namens de provincie Zeeland en gen era al-ma j oor Nass van het korps ma riniers. Op de begraafplaats zal de erewacht worden betrokken door een detachement Franse en Nederlandse mariniers. De Fransen zijn afkomstig van het fregat „Casabianca" van de Franse marine, dat ligplaats zal kiezen op de rede van Vlis singen en de Nederlanders zijn van de marine te Vlissingen. De muziek bij deze herdenkingsplech tigheid zal worden verzorgd door de ma rinierskapel uil Rotterdam onder leiding van kapitein J. P. Laro. Op de begraafplaats zal burgemeester H. G. van Suylekom van Kapelle eerst een welkomstwoord spreken en dan houdt ds. M. Jospin, voorzitterf van het comité le Souvenir Francais section des Pays Bas een toespraak. Een protestantse geestelijke en een pas toor zullen gebeden zeggen en vervolgens vinden de kransleggingen plaats. Na afloop van de plechtigheid op de begraafplaats gaan de genodigden naar het raadhuis van Kapelle waar een recep tie wordt gegeven nadat er eerst een de- filé plaatsvindt. aangepast aan de ontwikkeling van de week nog in de gelederen van het con- kanaalzone, immers: „industriële expan-'vent en het personeel van het ziekenhuis sie en intensivering en uitbreiding van en de scholen worden gevierd. Dat de zusters werkelijk alle waar dering in de streek genieten bleek uit de toespraak van de voorzitter van het centrale huldigingscomité, dokter Th. Wechgelaar. Hij bood veelal symbolisch de vele geschen ken aan, die de verschillende geledin gen van de bevolking van het ver zorgingsgebied van het ziekenhuis hebben ingebracht. Met de geschen ken kon een groot gedeelte van de kapel worden „aangekleed", terwijl enkele cadeaus zijn voorbestemd het in aanbouw zijnde nieuwe klooster te sieren. Dokter Wechgelaar betoogde, dat de zusters binnen één generatie hun werk zaamheden belangrijk hebben uitgebreid, maar dat zij niet zozeer daarom lof ver- En de jus d: spirituele edele uitstekend orange (en het meer vocht) smaakte (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Naar het oordeel van burgemeester mr. H. Rijpstra van Ter neuzen is er in de kanaalzone van Zeeuwach-Vlaanderen weer „ruimte" voor de vestiging van een kleine indu strie. Die is geschapen door de lichte ontspanning, die op de arbeidsmarkt is opgetreden. De komst van een groot veel arbeidskrachten opslokkend bedrijf moet momenteel nagenoeg worden uit- gesloten. Dat i.v.m. de op handen ztfnde uitbreidingen van Dow Chemical Inter national N.V. en de N.V. Philips Gloei lampenfabrieken. „Dow" heeft op het ogenblik ongeveer 250 werknemers in dienst. Men verwacht dat dit aantal gedurende de eerstvolgen de jaren met ongeveer 200 zal moeten worden uitgebreid. Bovendien dient men volgens burge meester Rijpstra niet te vergeten, dat nog drie industrieën op rijksgoedkeuring voor de bouw van een bedrijf in Ter neuzen wachten: het Schelde-montage- bedrijf, de Hollandia rubberfabriek en de Elektro-apparatenfabriek „Van Riet schoten" te Rotterdam. Daarnaast is nog een verbetering van de havenaccommo datie op til: de N.V. August de Meijer Zonen's Scheepvaart-, Expeditie- en A- gentuur Maatschappij en de N.V. Zeeuws Havenbedrijf een' dochterbedrijf van Thomson's Havenbedrijf te Rotterdam willen aanzienlijke uitlbreidingen ple gen. Ook deze laatste twee bedrijven zijn in afwachting van de respectievelijke rijksgoedkeuringen. HULSi in de enorme zaal van Bobbejaan Schoepen in Bobbejaanland (Liohtaart vond de kwart-finale plaats van het internationaal orkestenfestival waaraan niet minder dan 50 orkesten deelnemen. Het Hulster ensemble „The. Fly Ca tchers slaagden erin winnaar te worden in hun reeks, waarin 7 orkesten waren ingedeeld. Hierdoor verwierf het een plaats in de halve finale welke plaats heeft op maandag 7 juni a.s (2e pink sterdag) in dezelfde zaal. Jan Thijs van de Vlaamse Televisie maakte de uitslag bekend. Tweede en eveneens toegelaten tot de halve finale werd het orkest „The Melody's" uit Charleroi (B) een or kest dat bestond uit 5 Italiaanse jon gens. Derde maar uitgeschakeld werd het orkest „Les Jeunes" uit Brussel en daar konden zelfs de honderden fans van dit orkest niets aan veranderen. De vierde plaats was voor het orkest ..The Red Rockets" uit Roosendaal. Deze laatste 2 orkesten werden met e troostprijs bedacht. Begrijpelijk dat de maaltijd aan de orkestleden door Bobbejaan Schoepen aangeboden in de beste stemming werd verorberd. (Van een onzer verslaggevers) BRESKENS De toename van de re creatie in de West-Zeeuwsch-Vlaamse ha venplaats is in het vorig seizoen weer met indrukwekkende cijfers geschied. Tijdens de jongste vergadering van de plaatselij ke V.V.V.-afdeiing werd o.m. meegedeeld, dat het aantal overnachtingen in 1964 met maar liefst 66 procent steeg tot 101.278. Het overschrijden van de mijlpaal van 100.000 overnachtingen ging gepaard met een verhoging van het aantal verhuurders tot 149 met in totaal 1024 bedden en een inkomstencijfer van ruim f 1.200.000. In dit bedrag zijn niet berekend o.m. de in komsten van de gemeenschap uit om vangrijke activiteiten rondom de jachtha ven. Voor dit seizoen is het aantal aan vragen voor een vakantieverblijf in Bres kens reeds nu het dubbele van dat in het vorige jaar. De stijging van het aantal aanvragen is beantwoord door vergroting van de capa citeit. Beschikt kan worden over 13 hotels met 170 bedden, 37 bungalows en wonin gen met 255, 52 gemeubileerde kamers met keuken met 317 en 47 zomerwoningen met 282 bedden. Van het totaal aantal overnachtingen nam het kampeerterrein n.v. Zeebad, 26.638 stuks voor zijn reke ning, en de Napoleonhoeve 13.000. De V.V.V.-Breskens, die het vorig seizoen 16.000 stuks propagandamateriaal ver stuurde, organiseerde zes succesvolle showbootrondvaarten, die 5000 passagiers trokken. Tijdens de jaarvergadering in het Vissershuis koos de afdeling een aan tal nieuwe bestuursleden. De heren J. Moorlag J. Carels en J. du Bois werden opgevolgd door E. Seus, I. v. d. Broecke, E. Keymel, terwijl voorzitter J. Heyboer, A. Roest en L. Sigmond werden herkozen. r\at de verkeersveiligheid in Neder- land veel te wensen overlaat is een bekend feit. Veel waardering ver dienen daarom degenen, die de strijd tegen de verkeersonveiligheid hebben aangebonden. In Nederland werken op dit gebied het Verbond voor Veilig Verkeer en de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Voetgangers. Er is echter een bijzonder vervelend punt: genoemde organisaties beschou wen zich als concurrenten. Dat is ei genlijk al zo geweest vanaf het mo ment, dat de Voetgangersvereniging werd opgericht. Men weigert samen te werken. Sterker nog: men werkt el kaar tegen. Het trieste gevolg hiervan is, dat de Actie UK '65, bedoeld om de kleuters in het verkeer te beschermen, volslagen is mislukt. UK '65 is uitgegaan van het Verbond voor Veilig Verkeer. De Voetgangers vereniging is het er niet mee eens. In plaats echter van het zakelijke ge schilpunt uit te praten heeft men een soort guerrilla tegen elkaar gevoerd. Op het ogenblik schijnt deze in het nadeel van het verbond beslist te zijn. Wij verwachten, dat de nieuwe mi nister van Verkeer en Waterstaat, de heer Suurhoff, in dit geschil op korte termijn zal ingrijpen. Het is al te dwaas dat de veiligheid van onze kleuters de inzet is van een competentiestrijd tus sen elkaar beconcurrerende verenigin gen. (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG Restaurateur Hans Vermolen van de dienst Onroe rende Monumenten en Verspreide Kunstvoorwerpen te Den Haag heeft in de St.-Baaf op grafschilderingen uit de kerk van Hannekenswerve een zeer opmerkelijke manier van grafversieren ontdekt, waarover nog niets bekend was. In een drietal onderzochte graven zijn namelijk voorstellingen van o.a. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Op een nog nader vast te stellen datum in de maand ju ni zal de jeugdverkeerstuin van de Stichting Jeugdverkeerstuin Terneuzen officieel worden geopend. Het miniatuur-wegenpark, dat is aan gelegd op een terrein van ongeveer een hectare grootte in de nabijheid van het Zuidersportpark, zal voorlopig worden toegerust met 15 autootjes en evenveel fietsjes. Het toezicht zal worden uitgeoefend door de hoofdagent A. Jansen van de Terneuzense gemeentepolitie, die een cursus heeft gevolgd bij het Verbond voor Veilig Verkeer. Hij zal de jeugd, die de tuin komt bezoeken, de nodige aanwijzingen verstrekken.- Het is overi gens do bedoeling, dat de leiding over de tuin te zijner tijd in handen van een „leek" zal worden gelegd. Inmiddels is de tuin nog niet voor zien van het in het plan voorziene thee paviljoen. Voor de bouw daarvan moet rijksgoedkeuring worden verleend, die, naar men hoopt, niet lang meer op zich zal laten wachten. De overzichtstoren i-s momenteel in de maak bij de leerlingen van de l.t.s- en de u.t.s. te Terneuzen. Het bouw sel zal zeker op tijd klaarkomen. De genoemde scholen hebben overigens ook de vervaardiging van de verkeersbor den en enkele installaties vots- reke ning genomen. het Kind Jezus en de Madonna ge schilderd op papier of perkament en later op steen aangebracht. Door deze werkwijze zijn de afbeeldingen minder goed geconserveerd gebleven. Hetgeen bewaard is ondergaat een chemische reiniging. De waardevolle en inmid dels wereldberoemde verzameling van grafschilderingen in de St.-Baaf is met de drie unieke exemplaren van Hanne kenswerve bijzonder verrijkt. Op de foto ziet men Hans Vermolen bezig met de reiniging van een Madonna voorstelling. Minister Veldkamp (Sociale Zaken) heeft geweigerd te bemiddelen in het geruzie tussen de werkgevers- en werknemersvertegenwoordigers in de Stichting van de Arbeid. De minister is van oordeel, dat partijen het zelf eerst maar eens moeten uitvechten. Naar onze mening stelt de bewinds man zich op een juist standpunt. De Stichting van de Arbeid is een vol wassen instituut. Als de hoogconjunc tuur de onderhandelingssfeer onder extra druk zet mag en moet van de onderhandelaars worden verwacht dat zij eerst zelf beginnen met het zoeken naar een oplossing. Men wilde zo graag op eigen benen staan met de loonpoli tiek. Welaan, dat moet men niet direct om hulp roepen bij de overheid als er moeilijkheden zijn. Het zoeken naar een oplossing wordt overigens naar onze mening niet bevor derd door de kribbige opmerkingen, die men elkaar de laatste tijd over en weer in redevoeringen en publikaties toe voegt. Het klinkt allemaal wel stoer en er zal wel ergens in de achterban ge- applaudiseerd worden maar men lost er uiteindelijk niets mee op. Kom heren, aan tafel. De samen werking in de Stichting van de Arbeid is te belangrijk om er 'n hoogconjunc- tuumeurose op bot te vieren. (Van onze correspondent) KAPELLE Nog één echt bloesem-week einde gaat de Zeeuwse fruitteelt tege moet. De appels hebben namelijk hun bloemknoppen geopend en die zijn er veel in de fruitteelt.. Overal in de pro vincie zal nu van de bloesempracht te ge_ nieten zijn, al moeten we er bij zeggen, dat het niet zo massaal zal zijn als in voorgaande jaren wel het geval was, want hiervoor zit er teyeel groen tussen het wit en roze van de bloesems. Overi- „De medewerking is, ook van die zij de, enorm groot," aldus de voorzitter (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG -Het zuiden en oosten van Nederland slacht veel meer. dan het westen. Volgens gegevens uit 1963 werden in Gelderland 1.274.000 slach tingen verricht, in Noord-Brabant 1.263.000, in Overijssel 847.000, in Zuid- Holland 780.000. in Noord-Holland 507.000. in Limburg 413.000, in Utrecht 359.000 en in Zeeland 67.000. Volgens minister Biesheuvel van Land bouw is zowel de totale slachtcapaci- teit als de spreiding over het land vol doende. Er bestaat een duidelijk ver- band tussen het aantal slachtingen en de grootte van de veestapel in betrok ken provincies. In 1963 werd bijvoor beeld in Gelderland, Noord-Brabant en Overijssel ook het meeste vee gehou den. De slachthuizen bevinden zich in een toestand, die, aldus mr. Biesheuvel, va rieert van redelijk tot zeer goed. Wel iswaar moet men hier en daar aanpas sing aan de nieuwe E.E.G.-eisen zoe ken, maar dit wil niet zeggen, dat de Nederlandse slachthuizen niet goed zijn. De toestand ervan is zeker niet slecht ter dan de slachtinrichtingen in de E E G.-partnerlanden. Wanneer de Nederlandse slachthuizen zich aan de E.E.G.-eisen moeten aan- passen zal dit volgens de minister in zijn memorie van antwoord aan de Tweede Kamer op de wijzigingen van de Veewet, met veel geld kosten. 'BS werden tien aanvragen voor financiële bijstand uit het Europees O- e" garantiefonds ontvangen van nJnwi-!^r-laf?d aanwezige 85 (Van een onzer verslaggévers) SAS VAN GENT Waarschijnlijk zul len in de eerste helft van juni de eerste bejaarden hun intrek nemen in het nieu we bejaardentehuis aan dc Rijsenburg. Het gebouw zal op 21 juni officieel wor den opgeleverd, maar men verwacht, dat het tevoren al enigermate in gebruik zal kunnen worden genomen. De officiële opening van het tehuis, dat is gebouwd voor rekening van de Nederlandse Cen trale voor de Huisvesting van Bejaarden en zal worden geëxploiteerd door de Stichting Algemeen Bejaardentehuis te Sas van Gent, zal eerst in het najaar plaatsvinden. Het tehuis, dat inmiddels de naam „De Redoete de naam van dat gedeelte van Sas van Gent, waarin men vroeger zich tijdens belegeringen van de vesting terug trok toebedeeld heeft gekregen, biedt plaats aan ongeveer 50 bejaarden. Rond om het prachtige gebouw zijn twaalf be jaarden woningen gegroepeerd, die reeds enige tijd geleden werden betrokken. De Redoete is reeds bijna volgeboekt. Momenteel zijn slechts nog twee éénper soons en evenveel tweepersoons kamers vrij. „Ondanks het feit dat vele bejaarden aarzelen, alvorens ze besluiten hun intrek te^ nemen in een tehuis of gewoon thuis te groot", constateert de heer H. F. Kok de voorzitter van de stichting. Hij is er overigens van overtuigd, dat, wanneer „we een maand of drie draaien, we een even grote wachtlijst als het aan tal beschikbare bedden hebben'. Het grootste gedeelte van de toekomstige „bevolking" van De Redoete wordt uitge maakt door bejaarden uit Sas van Gent of oud-Sassenaren. Alle bejaarden hebben een keuring moeten ondergaan: ernstig hulpbehoeven den kunnen om verschillende redenen niet in' het tehuis worden opgenomen. Het nodige personeel is reeds aangetrok ken. Mevr. Beukinga-Jurgens uit Schar- woude zal als directrice van het tehuis optreden. Zij heeft al enkele maanden de tijd gehad om zich in Sas van Gent in te werken. nnenhar» Pn öA '"ï- OB oo ie nemen in een tenuis or gewoon thuis te openbare en 85 particuliere slachthuizen, blijven, is de belangstelling dus al redelijk be- (Van e enonzer verslaggevers) MIDDELBURG Het provinciaal stuur van Zeeland heeft besloten een ge schenk te geven voor het nieuwe stad huis van VÜssingen. Dit geschenk zal be staan uit een wandmozaiek dat in het nieuwe stadhuis zal worden aangebracht en dat vervaardigd wordt door de uit Vlissingen afkomstige mej. Marja Ver schoor. De aanbieding van dit geschenk zal plaatsvinden ter gelegenheid van de offi ciële opening van het stadhuis door Hare Majesteit de Koningin op 21 mei a.s. Het komende weekeinde zijn de appelbomen in Zeeland op hun mooist. Overal op Zuid-Bevéland is er dan volop te genieten van de bloesempracht en met name in de Zak van Zuid-Beveland. Oude- lande is hiervan een stralend mid delpunt. (Van een onzer verslaggevers) WOLPHAARTSDIJK Op zondag 23 mei a.s. worden te Wolphaartsdjjk op het Veerse Meer zeilwedstrijden gehou den in de O.K.-klasse tussen een team van vijf boten van de Watersportver eniging „Wolphaartsdijk" en een team van vUf boten van de Royal Club de Belgique te Antwerpen. Er is een wisselbeker beschilkfbaiar ge steld door de Ned. He-idemij. Er zullen vier wedstrijden worden ge zeild. De starttijden zenm vastgesteld op 9.00, 11.00, 13.00 en 15.00 -uur. le klas B: Robur I - Kruiningeiri I; Zierikzee II - Zonnemaire I. Reserve le klas: Vogelwaarde II - Biervliet II; Goes III Zeelandia II. 2e klas A: Sluis kil II - HW '24 III. 2e klas C: Renes- se II - SVOWK I; Burgh II - Dreistihor II; Ria W II - Olinge III. 3e klas A: IJzendijke II - Sehoondijke III. 3e klas B: 's-H. Arendsikerke I - Lewed. Boys II, Roburg III - Kwadendamme H 3e klas C: Sluiskdil III - Breskens III; Philippine II - Hontenisse III. (Van onze sportcorrespondent) OOSTBURG Zondagmiddag komt he- eerste elftal van de voetbalclub Vlis singen naar Sluis. Deze Zeeuwse eerste klassers spelen daar een wedstrijd tegen het bataljonselftal van de Garde Grena diers op het gemeentelijk sportterrein Deze wedstrijd, die om half drie begint wordt met muziek van het tamboerkorps van de Garde Grenadiers o.l.v. sergeant- majoor W. Reinders, en de plaatselijke muziekvereniging Apollo opgeluisterd.

de Stem | 1965 | | pagina 5