Auto in Grote Gat Zeeuwsch-Vlaanderen Z.-Beveland Walcheren Residentie-orkest besloot Zeeuws orkestseizoen Secretaris van Woudrichem benoemd tot burgemeester een agent Geen voorrang noodlottig heetman Zeeuwse C.B.T.B. nam intrek in nieuw kantoor te Goes BLEYS - LEIDEN 2 HULST OOSTBURG SAS VAN GENT Ledental van De Bruinvis"gestegen Feest in „Het Verlaet" voor zuster Wilhelmina VLISSINGEN Dagblad De Stem Voor 's-Gravenpolder, Nisse en 'sH.-Abtskerke GEZOCHT Generale synode geref. kerken HOUTWORM BESTRIJDING Benoemingen bij de K.M.A. Na talrijke verhuizingen Inventarisatie gastoestellen begint in Middelburg Nieuw calculatie schema voor schoenherstellers Maandag zaak tegen Chaamse ontvanger EXAMENS HOOG WATER Vandaag Morgen 2 DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 12 MEI 1965 Breskens KVP-vergadering Vrijdag houdt de KVP alhier een vergadering in het Wit- Gele Kruisgebouw. Op de agenda staan bestuursverkiezing en een bespreking van een werkstuk over het radio- en televisietoestel. Zeehengelen De zeehengelvereniging ,.De Zeekrab" houdt a.s. zaterdag de eer ste onderlinge wedstrijd aan het zgn. Duivelshoekje. Schade by botsing Op de hoek Mercu- riusstraat Oranjeplein kwamen de bromfietser D. M. uit Breskens en de wielrijder J. H. uit Schoondijke met elk aar in botsing. 3VL, die vanaf het Oranje plein de Mercuriusstraat kwam ingereden reed te veel links in de bocht. Zowel de brommer als fiets werden beschadigd. Auto's botsten Op de rijksweg Bres kens veerhaven Schoondijke vond nabij het viaduct een aanrijding plaats met een stationcar en een personenauto. De stationcar, bestuurd door M. D. uit Ter- neuzen, begon plotseling te remmen. De achter hem rijdende personenauto, be stuurd door A. N. uit Schoondijke, kon niet tijdig meer tot stilstand komen. Een aanrijding met materiële schade was het gevolg. Watersport Zondag zal de watersport vereniging Breskens de uitgestelde Schel- demondrace houden. De Scheldemond- wisselprijs wordt vervaren voor teams en de Brelon Cup. Na afloop zal de prijsuitreiking plaats vinden in hotel Valk. Benoeming Tot leraar timmeren aan de r.-k. technische school te Gouda is benoemd onze stadgenoot de heer A. Hillaert. Koewacht Hengelvereniging De Koewachtse hengelvereniging kwam in haai- alge mene jaarvergadering bijeen die druk bezooht werd. In zijn openingswoord braoht de voorzitter speciaal dank aan de beer Alfons Buys, die o.a. deze winter en voorjaar de beide viswateren in prach. tige recreatieplekken heeft veranderd. De periodiek aftredende bestuursleden R. Lammers en J. de Groot werden her kozen. Het clubkampioenschap werd vast gesteld op zeterdag 26 juni en het inter, nationaal concours op zondag 12 septem ber. Besloten werd, dat dit seizoen per per visdag elk lid één gevangen karper mag meenemen. Meerdere moeten wor den teruggezet. Het ledental bedraagt momenteel 110 leden en 55 jeugdleden. Besloten werd dit aantal niet meer te vergroten. Het bestuur zal dit seizoen streng controle uitoefenen op het mee nemen van ondermaatse vis of meer dan één karper. Hobbyclub Men is in het klein pa tronaat begonnen met een hobbyclub voor jongens en meisjes van 6-11 jaar. Deze kinderen kunnen nu onder toezicht vain leiders en leidsters een hobby aan leren, zoals tekenen, schilderen en vlech ten. De allereerste bijeenkomst had een grote belangstelling. Fruittelers. Tijdens een algemene vergadering in hotel „De Eenhoorn" heb ben de leden van de West-Zeeuwsch- Vlaamse fruitstudieclub besloten hun zelfstandige organisatie te ontbinden en een afdeling te formeren van de Neder landse Fruittelers Organisatie. Zitting in het afdelingsbestuur kregen de heren A. de Milliano, Waterlandkerkje, A. van de Bliek, Aardenburg, J. Luteijn, Groede, U. van Waes, Oostburg en M. van Iwaar- den, Aardenburg. Duivensport. De Zeeuwsch-Vlaamse bond alhier hield een gewaarborgde vlucht vanuit. Albert, waarvoor 227'klep pers werden ingekorfd. De uitslag was: 1 I. de Jonge, 2 J. Pijcke, 3 I. de Jonge, 4 J. Adam. allen Breskens en 5 Poorter-Ca- zele. Hoofdplaat. werd lang en breed gediscussieerd. Er waren echter geen nieuwe kandidaten, zodat rhen tenslotte moest besluiten en kele kandidaten te zoeken en over en kele weken een nieuwe vergadering te beleggen. De Sasse zwem- en poloclub „De Bruinvis" hield de algemene vergadering. In zijn openingswoord memoreerde voor zitter M. Remery ie overleden leden. Het ledental was met 17 gestegen. Hoewel en kele stemmen uit de vergadering pleitten voor een lichte contributieverhoging, meenidie het bestuur hierop nog niet te moeten ingaan. Tot nieuwe bestuursleden werden gekozen de heren R. de Cooker en A. Bolwijn. Dit vanwege het aftreden van mevr. M. Tack-Wijnacker en L. de Meyer. De heer H. Gunter werd herkozen. Leden van de polocommissie werden de heren P. Bockstael, W. Remery, J. v. d. Berghe en J. Stellenaar. De conditietrai ning bijl o.l.v. P. Bockstael. Naast de Zeeuwse activiteiten aan de waterpolo- competitie met twee zeventallen kon de voorzitter meedelen, dat men een uitnodi ging heeft geaccepteerd van Squale Na men op elf juli en dat de return gedacht is op 18 juli. In overleg met de Zeeuwsch- Vlaamse verenigingen heeft de Bruinvis het initiatief genomen om tot internatio nale zwemwedstrijden te komen. Men heeft nu reeds vergevorderde plannen om een drie-gewesten-ontmoeting te organi seren tussen Frans-Vlaanderen, Belgisch Vlaanderen en Zeeuwsch-Vlaanderen. Mo gelijk, dat „de Bruinvis" deze eerste ont moeting kan organiseren. Verder zal het Bruinvis-zevental deelnemen aan de Bel gische waterpolo-bekercompetitie. Een po- lotoemooi staat eveneens op het program ma. Tenslotte vroeg de voorzitter aan dacht voor de Bruiavis-ziekenrally op za terdag 15 mei. Waterlandkerkje Ongeval De heer J. J. G. reed gis teren over de weg Oostbmg-Waterland- kerje. In de bocht bij „De Verkorting" belandde hij in de kreek „De Blontrok". Dokter F. Loose uit Oostburg verleende eerste hulp en achtte overbrenging naar het ziekenhuis te Oostburg noodzakelijk. De auto werd zeer zwaar beschadigd. Westdorpe Feestavond Ter gelegenheid van de ope ning van het Vlissingse gemeentehuis op 21 mei biedt het gemeentebestuur van deze stad morgenavond, vrijdag 14 mei, in „Het Seheldëkwartier" het gemeente- personeel een feestavond aan. Het toneel gezelschap „Centraal" zal dan het Wij- spel „Potasch en Perlemoer in conser ven" opvoeren. Na afloop bestaat er ge legenheid tot dansen met muziek van het kwintet Stokman. Philippine Voetbalvergadering In zaal Steyaert is een algemene vergadering van de plaatselijke voetbalvereniging gehouden. De opkomst was slecht. Het verslaig van de penningmeester gaf een batig saldo te zien. Men moet echter nog twee jaren pacht aan de gemeente betalen. De voor. naamste Inkomsten worden gevormd door de contributie en de toto-gelden. Belangrijke uitgaven zijn de buskosten en de aan de KNVB af te dragen contri butie. Het bestuur zou subsidie van de gemeente willen krijgen, maar het dient geen verzoek in. Besloten werd om na te gaan, hoeveel de voetbalvereniging nog aan de gemeente moet betalen. Daar na zou men eventueel een subsidie-aan vraag indienen. Het bestuurslid De Bock, zei gehoord te hebben, dat er een jeugdvereniging was opgericht. Hij was van mening, dat deze vereniging de voetbalvereniging zou schaden, omdat zij leden van laatstge noemde vereniging zou afsnoepen. Het bleek echter dat de opgerichte jeugdver: emgirag er een is voor jongens van 8 tot en met 14 jaar. De voetbalvereniging heeft helemaal geen leden in deze leef tijdsgroep. Tenslotte kwam de verkiezing van een nieuw bestuur aan de orde. Daarover Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwscn-Vlaanderen: Steenstraat 14, Telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1, telefoon 6252, GOES Eerste redacteur Exploitatie inspectie Zeeland b. K. M. DE JONG tel. 2377 Hulst (Van een onzer verslaggevers) s-GRA VENPOLDER Met ingang van 1 juni a.s. zullen de gemeenten 's-Graven- polder, Nisse en 'sHeer Abtskerke weer een burgemeester hebben. Op die datum zal jhr. mr. L. P. Quarles van Ufford de sinds oktober van het vorig jaar bestaan de vacature, ontstaan wegens het ver trek van burgemeester J. D. Jansen naar 's-Graveland, Kortehoef en Ankeveen, bezetten. De nieuwbenoemde burgemeester werd gistermorgen rond half twaalf vam het nieuws op de hoogte gesteld, Jhr. mr. Quarles van Ufford werd op 21 februari 1927 in Den Haag geboren. Hij is sinds 1959 gehuwd met mevrouw Louber (33) en thans vader van drie dochters. Jhr. mr. Quarles van Ufford heeft in Leiden Nederlands recht gestudeerd, na dat hij in Den Haag het gymnasium had doorlopen. Hij is voorts twee jaren als dienstplichtig militair in Indië geweest. Tijdens zijn studie is hij als volontair werkzaam geweest in Warmond op de gemeentesecretarie. Na zijn studie in Lei den werd hij secretaris ter secretarie van de gemeente Maasdam. In deze periode was hij tevens districts-commissaris van de Nederlandse Padvhidersbewegmg. Op 15 november 1961 werd hij benoemd tot secretaris van de gemeente Woudrichem. voor Zeeland F. DE LIGT tel. 6252 Goes privé 7300 Goes Redacteur «oor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor West-Zeeuwsch-V laanderen J. PETIT, v. Ostadestraat 41, Oostburg tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren H. REKKERS, tel. 6252, Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K, MENU tel. 6252 Goes Prijs voor losse advertenties bestemd voor de editie Zeeland f 0,18 oer mm 1 mm ingezonden mededelingen 21'' mm gewone advertenties Bij contract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels of minder 1.— elke regel meer f 0,25. Als één regel gelden 23 letters en/of leestekens. Bij plaatsing ook ln de Brabantse oplage resp. f 1,60 en 0,60. B„ 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. (Van onze correspondent) In het bejaardencentrum „Het Verlaet' te Westdorpe zullen de zusters en de be woners a.s. zaterdag 15 mei feesvierein naar aanleiding van het zilveren pro- fessiefeest van zuster Wilhelmina (haar wereldse naam is Hendrika Vergeer). Zuster Wilhelmina werd op 19 maart 1916 te Boskoop geboren. Op 30 april 1937 trad zij in het klooster van de ZUS' ters Franciscanessen van de Hi Elisabeth te Breda. Drie jaar later 30 april 1940 legde zij haar Professie af. Zuster Wilhelmina heeft het grootste gedeelte van haar kloosterleven doorge' bracht in het moederhuis te Breda. Zij vervulde daar ondermeer de taak van kosteres. Daarnaast deed zij ng veel aan verpleging aan huis. In maart 1963 werd zij overgeplaatst naar de bejaardenzorg; zij kwam in het bejaardentehuis „Het Verlaet" te West. dorpe, waar zij tot nu toe steeds werk zaam is gebleven. Haar zilveren professiefeest werd reeds gevierd op 30 april jl. in het moederhuis te Breda, doch het bestuur en de zusters, alsook de bewoners van „Het Verlaet' willen die gelegenheid ook niet onge. merkt laten voorbijgaan. Er is een feest georganiseerd voor de bewoners en zusters, doch men wil ook alle vrienden en bekenden van zuster Wilhelmina de gelegenheid bieden haar te feliciteren, a.s. zaterdag tussen 17.- en 18.uur. De feestdag zal worden Ingezet met een H. Mis uit dankbaarheid, die wordt opgedragen in de zaal van het be jaar. dencentrum, 's Middags volgt een diner voor de bewoners van het tehuis, die it de loop van de avond nog worden ver rast met een filmavond. Heroptreden prof. Benevoli - De Bel gische para psycholoog-occultist „Profes sor Benevoli", die onlangs een optreden verzorgde in het verenigingsgebouw, is door het bestuur van de Stichting Con cordia uitgenodigd voor een nieuw on treden, op zaterdag 22 mei a.s. Voor de schoolgaande kinderen wordt een exta voorstelling gegeven om 4 uur. Benoeming Tot ambtenaar ter se cretaris dezer gemeente werd benoemd de heer Arnold Vanhijlte. afkomstig uit de wijk Stroodorpe. Hoedekenskerke Raadsvergadering Op dinsdag 18 mei komt de raad weer in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m.: vacature raadslid, gemeenschap pelijke regeling huisvuilophaaldienst, openbare verlichting, subsidier etc. Kapelle Publieke verkoping. Ten verzoeke van d e h eer L. Wieleb oer alhier werd in hotel „De Zwaan" door notaris J. C. Kram publiek verkocht een woonhuis aan de Weststraat 21, groot 6 a 28 ca. Hoogste in schrijver was de heer M. Ganseman Jzn, met f 15.150,-. Koper A. J. van Stel alhier voor f 15.200.-. wegens ziekte der tegenwoordige voor de bezorging van de agentschappen KLOOSTERZANDE en OSSENISSE. Ruime verdiensten. (Geen bijverdiensten). Inlichtingen: „Dagblad De Stem", Steenstraat 14, Hulst. Telefoon 0)140 - 2377. of bij de heer J. P. J. Joos, Hulsterweg 27, Klooster- zande. Telefoon 01148 - 441 HANSWEERT Op het kruispunt rijks weg- - Veerweg vond gisteravond een aanrijding plaats tussen de personenauto van W. de M. uit Vlissingen en H. T. uit Steenbergen. Reden van het ongeval was het niet verlenen van voorrang. Dok ter Allewijn uit Kruiningen verleende de eerste hulp. H. T. uit Steenbergen moest naar het ABG te Bergen op Zoom wor den vervoerd. De Vlissingse autobestuur der kwam er met lichte verwondingen af. Hij kon huiswaarts keren. Beide au to's liepen zware materiële schade op. Zeeland ligt de pasbenoemde burgemees, ter zeer na aan het hart. Hij is familie van de vroegere commissaris van. de koningin in Zeeland, jhr. mr. J. W. Quar les van Ufford (1921-1948). Jhr. Quarles van Ufford is penning meester van de Nederlandse Tafelronde district 8, voorzitter van de sectie Toneel van de Culturele Kring in Het Land van Heusden en Altena, bestuurslid van de Stichting „Ouders en vrienden van het afwijkend kind" te Breda. Verder be kleedt hij nog diverse bestuursfuncties in het plaatselijke verenigingsleven van Woudrichem. Jhr. mr. Quarles van Uf ford is reeds diverse malen in zijn nieuwe gemeenten geweest en zal binnenkort wederom een bezoek brengen. Hij is bij zonder blij met zijn eerste gemeenten. De nieuwbenoemde burgemeester van deze drie dorpen in de Zak van Zuid-Beveland vindt Zeeland op zioh al een aantrekke lijke provincie, waar nog veel werk ge daan moet worden. Hij is voorstander van samenwerking op brede basis. „Dit be hoeft nog geen samenvoeging te beteke nen", zegt hij zelf. (Advertentie) (Van een onzer verslaggevers) WATERLANDKERKJE Een zie lige hoop verwrongen staal, gebroken ribben, inwendige kneuzingen en een hersenschudding waren de gevolgen van een reeks buitelingen van een per sonenauto en bestuurder J. J. G. uit Oostburg. Dinsdagavond raakte het voertuig, ter hoogte van de Verkor ting, van de provinciale weg Water landkerkje-Oostburg. Met grote snel heid dook de wagen een lager gelegen weiland in, sloeg enkele malen in de lengterichting over de kop en kwam tot stilstand, gedeeltelijk in het water van het Grote Gat. G. werd het water ingeslingerd en kon ternauwernood ge red worden door een voorbijkomende tractorbestuurder L. Dierikx uit Schoondijke. Op de foto, die woensdag morgen werd genomen, een beeld van de gestrande wagen, waarvan de ba gage en wrakstukken vele meters in het rond werd teruggevonden. GEVANGENISSTRAFFEN werden gis teren in Madrid geëist tegen 23 Basken wegens illegale propaganda. Zij zouden de verboden Baskische vlag op een bergftip hebben geplant en op gebouwen en voertuigen de leuze „Baskenland en vrijheid" hebben geverfd. IRAK heeft besloten zijn diplomatieke betrekkin-gen met West-Duiitsland te verbreken, in overeenstemming met de resoluties van de Arabische ministers van buitenlandse zaken, aldus meldt ra dio Ba-gdad. MIDDELBURG De generale synode van de gereformeerde kerken heeft In haar dinsdagmiddag te Middelburg voortgezette zitting zeven commissies benoemd over welke de punten van de agenda werden verdeeld. Deze commis sies kregen toegewezen de zaken van dogmatiek en ethiek, het kerkrecht, de algemene kerkelijke zaak en liturgie» de zending en de evangelisatie, de oe cumenische zaken en interkerkelijke contacten, de opleidingen en de geeste lijke verzorging, de financiële zaken en de diaconale en aanverwante aangele genheden. De synode .heeft in besloten zitting enkele zaken behandeld over de theolo gische hogeschool te Kampen. Daartoe waren per synode aanwezig de presi dent-curator ds P. N. Kruyswijk, emeri tus-predikant te Haarlem en ds L. ten Kate, emeritus-predikant te Groningen, secretaris van het curatorium. De synode heeft een tweetal benoe mingen gedaan. Zij heeft benoemd tot buitengewoon hoogleraar voor het on derwijs in het patristisch Latijn en. Grieks en tevens als hoofd van de twee jarige opleidingscursus dr. J. Wytzes, rector van 't Marnix-gynmasium te Rot terdam. Voorts heeft zij benoemd tot lector van het onderwijs in het He breeuws, drs. J. C. de Moor te Kam pen. De synode heeft besloten voor de moeilijkheden die gerezen zijn inzake de deputaten van de geestelijke verzor ging van zeemacht en luchtmacht en het contact in overheidszaken-militair ciol een kleine commissie te benoemen van vijf leden, die zal pogen de gere zen controversen op te lossen. De syno de zal in de tweede helft van juni bij eenkomen om deze zaak nader te be spreken. Zij besloot voorts dat zij haar zittin gen zal voortzetten op 31 augustus a.s. in de „Blijé Werelt" te Lunteren. Zij zal dan vier weken zitting houden. (Advertentie) 20 jaar garantie DEN HAAG (A.N.P.) Bij K.B. Is te rekenen van 24 november 1964 af, benoemd tot buitengewoon hoogleraar in tijdelijke dienst voor de duur van drie jaren bij de Koninklijke Militaire Academie, ter standplaats Breda, prof. ir. A.L.W. Seyffardt, die wordt belast met het voorzitterschap van de afde ling technische studiën van genoemde academie. Voorts is met ingang van 1 maart 1065 benoemd tot buitengewoon lector in vaste dienst bij de K.M.A. ir. G.F. Verhage, die wordt belast met het ge ven van colleges in de telegrafie. EEN WONDER van amethystkristalletjes in een onooglijke klompsteen iséén van de hon derden prachtige dingen die u kunt zien in da SCHATKAMER ONDER DE LIJNBAAN Expositievan edelstenen.mineralen,fossielen antiquiteiten etc. Diamantslijperij in bedrijf. Geopend elke dag van 9-5 uur.Toegang vrij. edeisteenkundige f.g.a. diamantexpert g.i.a. LIJNBAAN92 r'dam VLISSINGEN Met het concert door het Residentie-orkest, dat dinsdagavond j.l. in de Sint-Jacobskerk te Vlissingen werd gegeven, werd het concertseizoen wat de beroepsorkesten betreft, afge stoten. De hoofdmoot van dit program ma bestond uit de vierde symfonie in G groot van Gustav Mahler, waaraan in het slotgedeelte de soliste van deze avond, de sopraan Jeannette van Dijck meewerkte. Het is spijtig te constate ren, dat haar medewerking in dit slot deel voor de bezoe'kenden in deze kerk iets teleurstellends had. We geloven onvoorwaardelijk dat Jeannette van Dijck een prachtige' sopraanstem bezit, maar of het nu aan de grote ruimte lag of dat het geheel voor haar in het te lage registervlak lag, het kwam er (be houdens hl het. hoge register) niet uit en we vonden het erg jammer, dat we zeker een derde gedeelte van haar solo niet hebben kunnen verstaan. Misschien is het mogelijk Jeannette van Dijck het volgende seizoen eens in de concertzaal te Middelburg te beluisteren, want dat zij kwaliteiten -heeft, staat voor ons vast. Willem van Otterloo dirigeerde met rustige hand deze symfonie, waarvan we vooral in het derde gedeelte (Ruhe- voll) met volle teugen hebben genoten van gedisciplineerd orkiestspel. Zodoen de werd dit werk toch een belevenis, ondanks de bovengenoemde opmerkin- ges aangaande het slotgedeelte. Het Residentie-orkest opende deze avond met Concerto grosso in d klein (en niet g klein, zoals het programma vermeldde) op. 6 no. 6 van Handel. Sprankelende muziek op vaak bijzon der gave wijze vertolkt, waarbij de strijkersgroep (en we doelen hierbij voor al op de violisten), onder aanvoering van concertmeester Willem Noske, vaak op geestdriftige en vurige wijze musi ceerde. Het slotgedeelte bestond uit twee en niet uit één allegro, zoals het program ma ons wilde vertellen. Voor de korte pauze speelde het Re sidentie orkest nog een symfonie van Joseph Haydn. Deze in G groot geschre ven symfonie (no. 88) kreeg een even zorgvuldige uitvoering als de andere werken, hoewel het slotgedeelte haast aan de te vlugge kant werd uitgevoerd. Zodoende kreeg men in de beginnieten een. zeker soort verkenning naar el- kaars tempo met alle gevolgen van- dien- Maar men kreeg elkaar spoedig te pakken, niet in het minst door de attente Van Otterloo, die de Residentie- vloot met een minimum aan navigatie door deze speelse Haydn heenjoeg. Voor dirigent en soliste waren er bloemen. Dit concert kwam tot stand door Z.V.U. en Nutsdepartement. AL. (Van een onzer verslaggevers) Door de directies van de Zeeuwse gas bedrijven is een werkplan samengesteld voor de inventarisatie van alle in Zee land in gebruik zijnde gastoestellen Het is voor de technische diensten van de gasbedrijven noodzakelijk te we ten welke problemen bij de komst van aardgas moeten worden opgelost om ieder toestel .straks goed te laten func tioneren. Naast de ombouw van de toe stellen zal er voor iedere gasverbruiker gelegenheid zijn om tegen aantrekkelijke voorwaarden een nieuw toestel aan te kopen bij inlevering van het oude gas- toestel. Dit zal ook voor butaan- en pro- paantoesteilen bij omschakeling op aardgas van toepassing zijn. Over de inruüvoorwaarden worden de verbrui kers nog volledig ingelicht. In de eerste instantie moet de inventa risatie van de gastoestellen plaatsvin den. Middelburg begint volgende week in de Stromerawijk e.o., waarna de rest van 't Zand volgt. Het werk zal niet door eigen personeel van de gasbedrijven kunnen gebeuren, daarom krijgt iedere enquêteur een door de directeur van het bedrijf afgegeven legitimatie. Regelmatig zullen de gas- verbruikers op de hoogte gehouden wor den welke wijken aan de beurt komen. Na Middelburg komen de gasverbrui- kers in de rest van Zeeland aan de beurt. (Van een onzer verslaggevers) GOES Drs. R. Zijlstra, voorzitter van de Nederlandse Christelijke Boeren- en Tnlndershond heeft het nieuwe gebouw van de Zeeuwse C.B.T.B. aan de Naere- boutstraat 20 te Goes in gebruik geno men. Dit zal hopelijk het einde zijn van een haast eindeloze reeks verhuizingen van de C.B.T.B. in Zeeland. Het eerste C.B.T.B.-bureau werd geves tigd op de Vlasmarkt te Middelburg in 1935, aldus de voorzitter van de Zeeuwse bond, de heer J van den Bos uit Middel burg in zijn openingsrede Vervolgens verhuisde men naar de Grote Markt van de Zeeuwse hoofdstad. Ook heeft men onderdak gevonden in Grijpskerke, Ka pelle en uiteindelijk belandde men in Goes. In 1940 is bij de bombardering van Middelburg het gehele archief in vlam men opgegaan. In de loop der jaren zijn ook de func- Het nieuwe gebouw van de C. B. T. B. ties van de C.B.T.B. talrijker en om. vangrijker geworden. In 1946 had men 850 leden, thans bijna 1500. Het boek- houdbureau had vlak na de oorlog 100 cliënten, nu zijn er dit zo'n 670. Ook het personeel is inherent aan de ont wikkeling van de organisatie in aantal toegenomen. Thans telt de Zeeuwse C.B.T.B. 28 personeelsleden. Het in gebruik genomen vrijwel nieu we kantoorgebouw is vroeger bezit ge weest van het bedrijfslaboratorium waar van de Goese vestiging vorig jaar opge heven werd. Het kantoorgebouw is uiter aard enigszins verbouwd en men be schikt nu over 14 kantoorruimten, waar van er vier door de C.B.T.B. verhuurd worden. Na de openingsplechtigheid werden er diverse woorden van felicitatie namens andere organisaties tot de C.B.T.B. ge. richt (Van een onzer verslaggevers) GOES Tijdens de tweede en laatste congresdag van de Nederlandse Schoen- makerspatrbonsbond in de Prins van Oranje te Goes legde het bestuurslid J. Aries uit Amsterdam de plm. honderd congressisten een nieuw caleulatiesche- ma voor de schoenherstelbedrijven voor. Dit schema werd door de vergadering aangenomen en nader uitgewerkt. Het ligt in de bedoeling, dat nog vóór het komende winterseizoen afgevaardigden van de bond het gehele land zullen be werken om het nieuwe systeem in te voeren. De volgende congresdagen zullen op 6 en 7 juni volgend jaar gehouden worden te Hummelo (Gld.). De echtgenoten van de congressisten maakten een bustocht door Zuid-Beveland en naar Veere. BUCKINGHAM PALACE werd gisteren opgeschrikt door een brand, die zich echter beperkte tot een van de slaap kamers van het personeel. Brandweer lieden slaagden er in het vuur te blus sen. Het interieur van de kamer werd ernstig beschadigd. PREMIER SJASTRI van India is giste ren in Moskou aangekomen voor een bezoek van een week aan de Sovjet unie, waartoe hij is uitgenodigd door de Russische regering. BREDA Gp maandag 17 mèi a.s. zal de Bredase rechtbank de zaak behandelen tegen de Chaamse gemeenteontvanger J. R., die te recht moet staan wegens valsheid in geschrifte, verduistering en heling. Tevens staat dan terecht de Chaamse gemeenteambtenaar J. K., die eveneens valsheid in geschrifte en verduistering als mede heling ten laste wordt gelegd. De 45-jarige ontvanger J.R. ging op donderdag 12 november van het vorig jaar op de vlucht toen accountants van die Vereniging van Nederlandse Gemeen- va de gemeente Chaam kwamen in stellen. Al spoedig bleek dat hij een chaotische administratie had achterge laten. Op dinsdag 17 november meld de R. zich 's avonds om 9 uur eigen der beweging aan het Huis vaniBewa- ring te Breda en bekende bij een eer ste verhoor valsheid in geschrifte e verduistering. Reeds toen stond va dat het onderzoek in deze zaak hee wat tijd in beslag zou nemen. Op 23 november volgde de arrestatij van de secretarie-ambtenaar J.K., di« een medeplichtige van R. bleek te zijn geweest. Wellicht zal uit de behandeling boor de rechtbank blijken wat voor merkwaardige praktijken in de tijd van R. op het Chaamse gemeentehuis zijii toegepast. PRAKTIJHAKTE N6 Te Rotterdam slaagde voor het der de gedeelte van de opleiding voor de praktijkakte Nb, de heer A. Hillaert uit Hulst. KATHOLIEKE UNIVERSITEIT Voor het doctoraal examen le gedeel te geneeskunde is geslaagd aan de Kath. Universiteit te Nijmegen CM. van Horck uit Sluis, A. H. A. Kerck* haert uit Stoppeldijk en M.G.L. Lauw uit Hulst. RIJKSUNIVERSITEIT LEIDEN Aan de Rijksuniversiteit te Leiden is geslaagd voor het kandidaats examen geschiedenis mej. D.J.A. van Breda Vriesman uit Terneuzen. Morgen, vrijdag 14 mei: Hansweert 2.12 en 14.38 uur; Terneuzen 1.40 en 14.03 uur; Vlissingen 1.09 en 13.31 uur; Wemeldinge 2.59 en 15.27 uur. ANTWERPEN KVO 20 uur Polenbloed HANSWEERT Zeelandia 20 uur Gymnastiekuitvoerinï GOES Centraal 19.30 uur Ledenvergadering AWB MIDDELBURG - Schouwburg 20 uur De Meeuw, door toneelgroep Ensemble Het Centrum 20 uur Contactavond NOB TERNEUZEN Luxor 20 uur Zulke dochters zul J8 hebben, a.l.

de Stem | 1965 | | pagina 2