Variomatic was goed Misschien degradeert NAC niet GOALGETTER FERENC BENE ikkers ïderven Sanerings plan in Tilburg SPORTLIEFHEBBER BIJ UITNEMENDHEID.... RHBS geklopt door Sigi én arbitrale dwalingen Benzine toevoer functioneerde niet De meningen zijn verdeeld Geluid van DAF-racer verstomde voortijdig aan de pit Spanjaarden Marquitos en Beke op straat Hongaarse voetbalwereld enthousiast over nieuw voetbalfenomeen OPSTELLING NEDERLANDS HOCKEYTEAM Bikila snelste in OTSU PAPIER VOOR PW PEN Nederland- West-Duitsland in Winschoten NOTYP ID GULDEN Nog een club HELAAS KNALLEN Willem II - Elinkwijk Hevok met één been in eredivisw Carrière Debuut 16 ii» DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 11 MEI 1965 17 XFORT LL EXPORT Iter ÏXPORT typistes t om onze opdrachten uit te net ons mee op dagen en uren o prettig meegenomen en wij :erd! j meedoen aan het „Minerva" ke maand als eerste prijs andere prijzen op voor ieder rinnen zijn. Misschien bent u de duizend gulden van de onze eigen ziekengeldregeling •s vindt! telefoonpost in Breda< Kas- (01600) 38980. met luchtige vulling. :ers. Maar u wilt uw -.olade met een vulling kker licht en luchtig. HUUB VAN DOORNE (Van onze sportredactie) BREDA. „Als het bondsbe- stuur de suggestie, die in de jong ste bondsvergadering naar voren is gekomen overneemt dan is het inderdaad misschien mogelijk De stem van bondsbestuurdcr Henk Zon, voorzitter van de Rot terdamse semi-profclub Excelsior klonk zeer voorzichtig, toen hij op zeer diplomatieke wijze onze vraag [beantwoordde of het waar is, dat |NAC niet degradeert Zou het dan toch mogelijk zijn? Komt er op deze wijze een einde aan de nachtmerries' die vele en thousiaste aanhangers van de Bre dase club reeds wekenlang achter volgen? Inderdaad overweegt de KNVB, naar ons ter ore is gekomen, de mogelijkheid, om het betaalde voetbal op een geheel nieuwe leest te schoeien. Als.,... er nog enkele clubs de moed en de kracht kun nen vinden om te fusioneren. Bijvoorbeeld NAC en Baronie, Excelsior en Xerxes, EDO en RCH, Hilversum en 't Gooi. Wil- helmina en BW. NAC zou hoe vreemd het ook mag klinken misschien zichzelf kunnen red den. De beweegreden van de voetbal bond is namelijk de volgende: als er nog twee verenigingen de wens te kennen geven het betaalde voetbal te verlaten, dan wordt met name in de tweede divisie het to taal aantal te spelen thuiswedstrij den in één seizoen te klein. (Boven dien heeft men voor de toto een even aantal eredivisieclubs nodig.) De KNVB is dan bijna wel gedwon gen over te gaan tot een nieuwe in deling van het betaalde voetbal. Te weten één ere-, één eerste en één tweede divisie. Deze divisies zouden elk twintig verenigingen moeten tellen, dus mét NAC, Sit- tardia, Willem II en Elinkwijk, maar ook zouden Velox en Blauw- Wit van de partij zijn. Een van de twee verenigingen die nodig zijn om de herindeling te bewerkstelligen staat op het punt zich aan te melden. Het is Longa, dat is geëindigd op de onderste plaats van de tweede divisie B. Het zou, aldus berichten uit Til burg, er voor voelen terug te keren naar de rijen van de amateurs. Als de gemeente en de twee concurren ten in Tilburg. Willem II en Noad, Longa een financiële compensatie willen schenken. Er ontbreekt dus nog één club (Van onze sportredactie) „It is all in the game", sprak Huub van Doorne toen zondagmid dag temidden van het geloei van de formule 3 renwagens het circuit van Zolder het geluid van de DAF- racer voortijdig aan de pit verstom de. Het was in de laatste ronde van de tweede manche. De Ameri kaan Roy Pike was enkele secon den tevoren in zijn witte Brabham zegevierend door de zwart-wit ge blokte vlag gegaan. Languit in zijn wagen, de vijftien ronden voltooi end met een gemiddelde snelheid van 145.530 km per uur, Even later was Rob Slotemaker hem gevolgd met een haperende en krachteloze DAF-racer die na drie lange pit stops tien ronden achterstand had opgelopen. DAF leek alle kansen op een plaats in de finale te heb ben verloren, maar juist het feit dat Rob Slotemaker na Roy Pike over de meet was gegaan en niet had opgegeven voordat de manche was afgelopen, bezorgde het Eind- hovens team een onverwachte plaats in de finale van twintig ronden. Ook deze kans bracht geen geluk. Na een ronde stuurdie Rob Slotemaker zijn kreupele wagen definitief naar de stal len. ,Het was een onverwachte tegenslag voor de Nederlandse equipe, die in het front van duizenden toeschouwers radio en tv en de internationale pers met een variomatische geschakelde wegen haar debuut in de racewereld maakte. Maar het was hoopgevend dat de Daf- wagen die zich tijdens de trainingsronden voor vrijdag en zaterdag in een veld van dertig als dertiende had weten te plaatsen, niet was gestruikeld over eon defect aan de variomatische versnel ling maar over een mankement aan de Cos worth Ford motor, „Al bij de eer ste bocht hield hij in", vertelde Rob Slotemaker na het echec van de eerste manche. van seconden als goud worden gewogen. Nu werd het -benzinefilter onderhanden genomen. Even later kondigde de spea ker in het Frans en Vlaams aan dat de Daf-wagen het strijdperk weer was be treden. De achterstand was evenwel niet meer goed te maken en Rob Slotema ker restte niets anders meer dan de eer te redden met een nieuw ronderecord. Helaas werd het spoedig duidelijk dat de Daf met zijn hortende en sputterende Cos worth Fordmotor ternauwernood de omloop zou kunnen ronden. Een derde oitstop volgde en de monteurs wierpen oinnen enkele seconden de oranjehuid van het buizengeraamte. Een onderzoek na het einde van de eerste manche deed vermoeden dat de benzinepomp had ge faald. „Dat kan zijn", sprak Rob Slote maker. „Ik kreeg de indruk dat de mo tor geen eten kreeg". Toen bekend werd dat de Daf toch in de finale mocht uit komen sloeg de hele Nederlandse kolonie de tenten op rond de Eindhovenste stal len. „Als een benzinepomp het vertikt moeten we een nieuwe organiseren", riep Huub van Doorne. Die na het goede nieuws eetlust had gekregen en met een broodje ham in de hand links en rechts aanwijzingen gaf. Toen ik de bocht uitkwam en gas gaf, begon de motor te knallen. Ik nam gas terug en by 6000 toeren liep ie weer lekker zuiver. Ik dacht bij mezelf mis schien is het een vuile bougie". Ik zette door in de veronderstelling dat de ver vuilde elektroden zichzelf zouden schoon branden. Maar in de hairpin sloeg de motor af en moest ik hem weer aan duwen". Daarom stopte Rob Slotemaker voor de eerste maal bij zijn pit. En terwijl de Daf-mecaniciens razendsnel vier bou gies en de bedrading van de transistor ontsteking controleerden brak de Duit ser Kurt Ahrens met Brabham het ron derecord van Silvio Moser met een tijd van 1.92.-. Dit betekende op het 4-200 meter lange circuit een gemiddelde ron de van 144.670 km per uur. Opnieuw trok Rob Slotemaker, weg, ging er als een oranje bliksemschicht vandoor en kwam al pruttelend en ploffend de eer ste bocht uit. Weer volgde een minuten lange pitstop die de race met tienden (Advertentie) ZONDAG A.S. 2.30 UUR Stadion DE VLIERT,, Den Bosch Beslissingswedstrijd kampioen schap Eerste Divisie Er kwam binnen de kortste keren een nieuwe benzinepomp in de Daf en Huub van Doorne toonde den volke een ka potte rubber afdichting als de bron van alle kwaad. Maar toen de oranje Daf- wagen in de finale na een ronde het loodje legde was de onvoldoende benzi netoevoer toch weer de oorzaak van de geringe krachtstoevoer. in de finale was het Williams die met zijn Brabham de zegepalm verwierf door de twintig ronden met een snelheid van 146. Zijn landgenoot Piers Couroge vestigde met 1.41.7 een nieuw ronderecord van 148.106 km per uur. De heer Van Doorne heeft na- afloop verteld dat de hoop ge vestigd was op de ronde van Montee Carlo. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM De twee Spanjaarden Beke en Marquitos, de eerste spelend bij de Velsense ere-divisieclub Telstar en de tweede by Blauw Wit worden door hun clubs op straat gezet. Hun managers de heren Schut en De Klerk uit Rot terdam, die met de beide Spanjaarden een langdurig contract hebben gesloten voor tienduizenden guldens per jaar trachten nu de voetballers bij Excelsior onder te brengen. Beiden hebben reeds een jaar „in de etalage" bij de Rotterdamse club gestaan. Met andere woorden de heer Schut bood Excelsior de beide spelers een jaar onder zeer gunstige voorwaarden aan. Na dat jaar hoopten de managers de voetbal lers, die in de hoogste afdeling van het Spaanse voetbal zouden hebben gespeeld' met winst bij andere clubs onder te bren gen. Telstar en Blauw Wit voelden ver leden jaar wel iets voor respectievelijk Beke, een tot Spanjaard genaturaliseerde Hongaar, en voor Marquitos. Hoewel de twee clubs met hun financiële aanbiedin gen ver onder de nog al hoog gestelde verwachtingen van de twee managers bleven. BREDA Het fusie-plan van T. Meeüs (die zoals bekend een sa mengaan tussen de voetbalclubs NAC en Baronie zou toejuichen) heeft in Breda heel wat stof tot praten gegeven. De meningen zijn, de inhoud van enkele ingezonden brieven elders op deze pagina be wijzen dat, verdeeld. Het officiële commentaar van beide besturen is kort. De heer Jac. Raaimakers, voorzitter NAC verklaarde: „Onze club komt terug in de eredivisie Volgend seizoen al. Daar doen we alles voor en het lukt. Let maar op. NAC raakt weer op de plaats waar het thuishoort en dat is in de ere divisie". Op onze vraag of we het „NAC raakt weeruit mochten leggen als zou het bestuur geen fu sie voorstaan, vertelde de heer Raaimakers dat dat mocht. J. P. M. Segers, Baronie-praeses, gaf als zijn mening te kennen dat een door het gemeentebestuur ingediend plan wellicht kans op slagen heeft. „Van particuliere zijde verwacht ik niet veel". TILBURG (ANP) Het heeft er alle schijn van, dat het betaalde voetbal in Tilburg toch nog voor het begin van de nieuwe competitie zal zijn gesaneerd. Het plan omvat het volgende: 1. Longa, dat in de afgelopen compe- petitie als laatste eindigde in de tweede divisie B, keert terug naar het amateur voetbal, waar het een plaats krijgt in de tweede klasse. Het vraagt daarvoor aan de gemeente een eenmalige subsidie van 30.000 gulden en van Willem II en Noad een uitkoopsom van 25.000 gulden. 2. Noad trekt zijn lopende subsidie- aanvragé van 100.000 gulden in, maar vraagt ter honorering van zijn houding in deze kwestie aan de gemeente een ver betering van zijn huidige accommodatie in de vorm van een kleine tribune. 3. Willem II heeft bij het gemeentebe stuur een aanvraag ingediend voor een subsidie van 250.000 gulden, welke naast een bedrag dat uit particuliere bron ver kregen zal moeten worden, zal dienen om de te smalle basis van het huidige elftal te verbreden. South Blackburn, 4th May 1965 Geachte redactie, Ruim zeven jaar geleden emigreerden wij naar Australia. Niett bijzonders, want velen deden het reeds vóór ons. Maar mijn man, die afkomstig is van Dongen, kreeg van 'n collega aanzegging dat die hem van het Nederlandse sportnieuws op de hoogte zou houden. Mijn man als echte Brabander (ik kom van Delft) is wild op wiel rennen en was dus iedere week aanwezig op de koersen. Hij is eigenlijk'in alle takken van sport geïnteresseerd. Nou, die bewuste oud-collega, de heer B van Wanrooy, Julianastraat 101 Dongen, heeft het gepresteerd tot en met nu iedere maand 'n pakket krante pagina's, knipsels, advertentieblad (dorpsschandalen) en altijd nog een damesweekblad (voor mij) te sturen. We waarderen dit zo zeer dat deze man dit nog altijd wil blijven doen. Nu heb ik laatst een foto van mijn man genomen, waar die juist zo'n zending sportnieuws zit te lezen. Wilt u deze foto als verrassing voor de heer B. van van Wanrooy publiceren? Bij voorbaat onze hartelijke dank, verblijf ik, Hoogachtend, Mr. and Mrs. Jan Verbunt, 6, Dobell Street South Blackburn Vic.) Australia. Jan Verbunt met de krantenpost (Van onze volleybalmedewerker) Het eerste promotieduel heeft RHBS, Breda geen winstpunten opgeleverd. Zo'n succes had men in het Bredase kamp ook niet verwacht. Het bezoek aan de wes telijke overgangskampioen Sigi mocht Kocsis, Boszik, Puskas en Hil- degkuti, het befaamde viertal in de voorhoede van het oude Hon gaarse elftal. Hongarije,d at met jubelkreten een gouden medaille in het Olym pisch voetbaltoernooi te Tokio be groette, is gereed voor de voorron de van het wereldkampioenschap 1966'. Het komt uit in groep 6 en heeft als tegenstanders Oost-Duits- land en Oostenrijk. Lajos Barotti, de coach van het nationale team, heeft een kader gevormd van 40 spelers, waarin oudere en ervaren spelers als Matrai, Sipos, Sarosi en dr Fenevesy net zo goed hun plaats hebben als de volledige Olympi sche ploeg. Voor 23 mei staat de wedstrijd Ooost-Duitsland-Honga- rije op het programma. Ook nu re kenen de Hongaren op de vedette Fe ren c Béné, een speler die al tot de besten van de wereld behoort. Het record wat betreft het aantal doel punten dat door Ference Béné in het O- lympisc'h team bij de spelen van Tokio werd gemaakt, bezorgde hem een grote bekendheid. Veel experts geloven echter dat zijn beste prestaties in de nabije toe komst liggen. Ze verwachten namelijk, dat dit hoogtepunt zal komen bij de wed strijden om de wereldbeker in 1966. Coach Ferenc Szuska verwacht dat zijn team dan met de medewerking van Béné de meest gevreesde tegenstanders zal verslaan. De voetbalkenners zijn dus vol lof voor de prestaties van de 20-jarige midden voor van Ujpest en het Hongaarse elf tal. Karoly Sandor, de beroemde vete raan-rechtsbuiten van Hongarije en nu manager van MTK, zei: „Béné heeft al le eigenschappen die een speler van we reldformaat nodig heeft. De Spaanse sportkrant „El Mundo Deportive" schrijft: „Béné is een combinatie van de hersenen van Hidegkutti, de schietvaar digheid van Puskas, de kopkwaliteiten van Kocsis en de snelheid van Czibor. Misschien wel een rare verzamelin-g, maar het neemt niet weg dat Ferenc Béné een van de meest belovende nieuw komers van Hongarije is, die eens in de schoenen van Puskas en Kocsis zal stappen". DEN HAAG (A.N.P.) Het Neder lands heren hockeyteam, dat zaterdag 15 mei aanstaande in Mülheim het in terlandseizoen afsluit met een wedstrijd tegen West-Duitsland, is als volgt sa mengesteld Doel: Boks (Amsterdam): achter: Leemhuis (S.C.H.C.) en Terlingen (Am sterdam); midden: Fokker (Laren), Fio- let (H.D.M.) en Elfïers (H.G.C.); voor: Hylkema (S.C.H.C.), Nico Spits (Am sterdam). Frans Spits (A.S.D.). West- dijk (Kampong) en De Keijzer (Breda). Het begin van Bénés internationale carrière was opmerkelijk genoeg. Hij is op 17 december 1944 in het kleine Hon gaarse dorpje Marcali, vlak bij de stad Kaposvar, geboren. Het voetballen leer de hij bij die plaatselijke club Marcali en hij was toen veertien jaar oud. In het eerste seizoen dat hij voor deze vereniging speelde, maakte hij al 57 doel punten. Hij tekende al vrij spoedig voor de grotere club Kaposvar. In 1961 ging hij naar Ujpest Dasza Boedapest, dat nu als coach de voormalige Hongaarse doelpuntenmaker Ferenc Ssusza in dienst heeft. Szusza was een speler die door Béné altijd mm of meer vereerd werd. Het was dan ook in Hongarijes gouden voet baleeuw de beste middenvoor van het land, te weten in de vijftiger jaren tij densde coachperiode van Sebes. (Szebes was echter niet zo gek op Szus za en experts beweren nog steeds, dal Hongarije in 1954 de wereldbeker had gewonnen als Ferenc Szusza op de plaats had gestaan van de toen geblesseerde Ferenc Puskas. Toen Bene voor de eerste keer in bondswedstryden meespeelde, nas hij pas 16 jaar. Hij stond toen op de rech tervleugel. Zyn debuut in het Hongaarse nationale team vond plaats in 1962 b(| de wedstrijd tegen Joegoslavië, eveneen* als rechtsbuiten. Sindsdien heeft h(j ne gen keer voor Hongarije gespeeld, merk waardig genoeg steeds op rechtervleugel in plaats van op de middenvoorplaats. Het kan ftiem niet zoveel schelen. Als hij maar op een plaats staat waar doel punten gemaakt kunnen worden, want volgens Béné is dat het zout der voet balwedstrijden en hij is er gek op. Tij dens de Spelen in Tokio maakte hij er 12. Gedurende de drie afgelopen seizoe nen scoorde hij er voor Ujpest 51 en hij werd topscorer van de afgelopen competitie. Ferenc Béné, de nieuwe vedette van het Europese voetbal, is 1,70 m lang en weegt 69 kg. De „Hongaarse Uwe Seeler" werkt bij de politie en naast voetbal is het verzamelen van postze gels zijn grootste hobby. Niettegenstaande er Hongaarse voet balliefhebbers zijn die er voor waarschu wen dat men niet te veel van Béné moet eisen, is het toch een feit dat hij in het trio Varga - Béné - Al-bert de leidende persoon is. Het drietal wordt vaak vergeleken met het oudere drietal uit de wereldbekerwedstrijden Kocsis- Hidegkutti - Puskas. Volgens teammana ger Lajos Barotti is het haast zeker dat het tegenwoordige drietal het Hon gaarse voetbal weer aan de top zal brengen. De Hongaren weten zich nog te her inneren. dat de glorie van het Hongaar se voetbal van weleer zijn hoogtepunt vond in de overwinning te Helsinki in 1952 en het is daarom dat zij de triomf van Tokio als een goed teken zien. De grootste taak van Barotti is wel OTSU (A.N.P.) Abebe Bikila, win naar van het Olympisch goud op de ma rathon tijdens de Spelen van Rome en Tokio, lift in Otsn d 20 Marnichi Tokio, heeft in Otsu de 20e Mainichi Marathon gewonnen. De Ethiopiër be hoefde nauwelijks strijd te leveren en legde de 42,195 km onder moeilijke om standigheden het was warm, druk kend weer af in 2 uur 22 min 55,8 sec. Bikila had een kleine drie minuten voorsprong op de Japanner Ilirokazu Okabe, die tweede werd. Ruim 200.000 toeschouwers waren getuige van de overwinning van de tweevou-'ige Olym pische kampioen. om de selectiewedstrijden voor de we reldbeker tot een goed einde te brengen. Dat neemt niet weg, dat spelers als Matrai, Sarosi, S-ipos en Fenevesy al len over de dertig in de komende wedstrijden niet snel genoeg zullen zijn om voor de eindronde van de wereld kampioenschappen in aanmerking te komen. Zo niet, dan zullen zij plaats moeten maken voor anderen, want To kio heeft bewezen dat Hogarije nog voldoende talentrijke voetballers heeft, (Advertentie) FUSIE I N.A.C.! Als trouw N A. C. -supporter kan ik het idee van de heer T. Meeüs van harte toejuichen. Gooi alle sentimenten over boord en laat het nieuwe, voetbalseizoen reed® beginnen met één betaalde club in Breda. En dan natuurlijk terug naar de ere divisie! W.K. FVSIE II Fusie in Breda is naar mijn mening voor het publiek niet nodig: a) Elke week een wedstrijd „betaald voetbal" in Breda. b) Verschillende divisies, dus steeds andere clubs. c) Ieder heeft een behoorlijke accom modatie, Baronie zelfs een goede voor haar afdeling. Het bestuur van Nac moet haar re servekas. gekweekt door de entree van haar supportersschare van Breda en verre omstreken, alsmede haar ontvan gen geld voor verkochte spelers, eerst maar eens aanspreken. Het kapitaal van Nac dient niet be legd te worden in ondernemingen, doch gebruikt voor voetbal, hiervoor is het ook immers ontvangen. Een fusie zou«wel de gemakkelijkste oplossing zijn, dan behield Nac haar kapitaal en bezittingen, de nieuwe profclub, had, met de gemeente Breda, een grote schuld en het bestuur van Nac behoefde niets aan te kopen, doch kon zelfs weerom tot verkoop over gaan. Nee. dit is niet de oplossing, kweek een goede sfeer in uw vereniging, schaf enkele goede voorhoedespelers en te vens enkele goede reserves voor het eerste elftal aan, laat de jongens be hoorlijk naar waarde verdienen, dat is de mening van vele supporters, doch dit is schijnbaar niet de bedoeling van het Nac-bestuur. EEN TROUWE SUPPORTER FVSÏE III Gelukkig heeft het bestuur van NAC ingezien dat het gevoerde beleid ver keerd is geweest. Jammer genoeg net iets te laat! Het bestuurslid van NAC geeft op indirecte wijze dit toe in een interview in deze krant. Eindelijk wordt door het NAC-bestuur het ama teuristisch beleid van een betaalde voetbalclub veroordeeld. Ik ben het volkomen met de heer T. Meeüs eens, dat het terugblikken naar gemaakte fouten in het verleden geen zin heeft. Iedereen maakt fouten, men moet ze echter wel proberen te ver mijden! Met verbazing las ik daarom het nevenstaande stukje waar in een nederlaag opleveren echter zonder dat de promotiekansen hierdoor werden bedorven. Er zyn immers drie kandida ten voor twee hoofdklasseplaatsen. De derde liefhebber, Were Di, moest Jn eigen huis reeds het hoofd buigen voor de kampioenen uit Delft. Toch heeft de nederlaag bij Sigi voor R'HBS Breda winst opgeleverd. Een grote winst aan zelfvertrouwen want men heeft ervaren dat het verschil in spelpeil be slist niet zodanig is, dat een nederlaag noodzakelijk is. In de eerste set gaf RHBS Breda aanvankelijk zelfs de toon aan, maar liet zich door een fel tegen offensief even van de wijs brengen. Na 9-9 wilde men de zaak forceren en toen toonde Sigi duidelijk haar grotere rou tine. In de tweede set wogen beide par tijen zeer goed tegen elkaar op. In de slotfase drukte RHBS zelfs door naar 15-14 en in paniekstemming vroeg Sigi toen haar 3e time-out. Reglementair onmogelijk en door de scheidsrechter te bestraffen met een punt voor de andere partjj. Een discussie tus sen scheidsrechter en coach, reglementair onmogelyk, deed de straf de doofpot in gaan. Het bleek dat de teller, lid van Sigi en de 2e scheidsrechter, lid van Sigi, niet hadden gewaarschuwd. Verbeten wilde RHBS de winst nu zelf grijpen, forceerde echter iets te veel en na nog eens met 15-16 te hebben voorge staan verloor het deze set met 18-16. De teleurstelling was te groot en in de der de set kon men een nu vrijuit spelend Sigi niet meer bijbenen. In de eredivisie miste Odulphus de bus door in Dordrecht van Orawi te verlie zen. De spanning over de bezetting van de voorlaatste plaats is nu enorm ge stegen. De kans is zelfs groot dat Orawi, Odulphus en Cito gelijk zullen eindigen, zodat de competitie dan nog een verleng stuk gaat krijgen. Het kompioenschap van Nederland bij de dames gaat een aangelegenheid wor den tussen Celebes en Kweekschool. Laatstgenoemd won in eigen huis van Rapid Maastricht. De promotie naar de eredivisie gaat een zuidelijk succes worden. Hevok won ook haar tweede wedstrijd en staat nu met één been in de ere-divisie. DEN HAAG (ANP) De voetbalin terland tussen de amateurteams van Ne derland en West-Duitsland, vastgesteld voor woensdag 2 juni, zal in Winscho ten worden gespeeld. De ploegen zullen op het terrein van de noordelyke eerste klasseclub WVV tegen elkaar uitkomen. enkele zinnen verteld werd, dat Stan dard Luik interesse had voor een van Nederlands snelste linksbuitens; Hein van Gastel. Hein zou bovendien van het NAC-bestuur de volle medewerking krijgen om zijn positie te verbeteren. Uit de laatste zin kan men nu niet bepaald opmaken dat het NAC-bestuur het roer omgegooid heeft. Men zou eer der zeggen dat het NAC-bestuur op het amateuristisch stramien blijft voort borduren. Di© heep T. Meeüs die van te voren suggereert, dat het amateu ristisch beleid geen perspectief meer biedt, maakt hier n.l. een weliswaar sympathiek. maar weer volkomen amateuristisch gebaar. Schrijvers, La- zeroms en andere goede spelers wer den met hetzelfde joviale gebaar naar andere clubs overgeheveld. Een gebaar dat beslist niet past in het be leid van het keiharde semi-profvoetbal. Als NAC een homogeen sterk elftal Wil krijgen en houden moet het zijn spelers niet naar andere belangstellen de Clubs laten vertrekken. Dan pas kan men spreken van een gereorgani seerd beleid en koester ik de hoop dat NAC zo snel mogelijk in de eredivisie terug zal keren. FUSIE IV Ik vraag me af of de heer Meeüs Zelii'ret het over heeft NAC is NAC cn NAC moet NAC blijven Het hebheUn well)cht fouten gemaakt hebben, maar wie werkt hoeft zcih daar met voor te schamen. Ik hoop van harte dat er geen fusie komt EEN ECHTE NAC'ER

de Stem | 1965 | | pagina 11