Aix en Provence; lieflijk klein „Parijs" in liet zuiden Oostenrijkse neutraliteit heeft nog geen tanden f t Delgados dood vastgesteld dagelijks in meer dan 70.000 gezinnen GENEESKRACHTIG WATER EN ZON De markt: een belevenis apart Ex-premier van Kasjmir in India gearresteerd GELDLENINGEN BUREAU LIMBURG DAGBLAD DE STEM KLEDINGbokser DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 10 MEI 1965 (Bijzondere correspondentie) De hotelhouders in Aix-en-Provence zijn niet tevreden over het verloop van het seizoen-1964. Het is de ringboulevard, die sedert de vorige zomer gebruikt werd om het toeristenverkeer uit de toch al overvolle stad te houden, die er de oorzaak van schijnt te zijn. De toe risten die vroeger de stad door moesten om weer op de grote verkeers weg naar de Rivièra te komen, bleven veelvuldig enkele dagen ge vangen in de charmes van deze eeuwen-oude Provencaalse stad. Nu echter razen ze om Aix heen en de hotels lopen niet meer zo vol als vroeger. Ik weet niet in hoeverre de ringboulevard hiervan werkelijk de schuld is en niet de steeds nabije Rivièra. Wèl is het zo dat de kennismaking met een stad als Aix-en-Provence altijd de moeite waard is. Bij Grenoble zeg je je eigen ver trouwde wereld vaarwel en eenmaal de Col de la Croix Haute over, ben je plotseling in een ander land verzeild. Weg zijn de groene weiden, de dichte bossen en de min of meer welige val leien. Daarvoor in de plaats komt een veel grovere vegetatie, kalkachtige bo dem en rotsige grond. Hier staan de cypressen en parasoldennen als merk tekens in het land en alles is gebakken door de zon. De luchten zijn hard 'blauw en gedurende de drie zomer maanden mist het landschap in de hete uren van de dag iedere lichtnuance en schaduwwerking. Ai»-en-Provence is een stad die sinds enkele jaren vol komen uit zijn voegen is gebarsten door zijn plotselinge toename van zijn inwonertal. Had Aix in 1946 een 46.000 bewoners, in 1962 was dit toegenomen tot 72.500 en in 1964 tot 95.000. Het op 40 km liggend nucleaire cen trum Cadarache is hier een van de oorzaken van. Maar veel belangrijker is het feit dat Marseille langzamer hand een weinig leefbare stad gewor den is en heel wat van zijn inwoners aan Aix kwijtraakt. Voor een niet onbelangrijk deel is deze bevolkingsgroei ook te wijten aan de stroom Algerijnen en Pied-Noirs (de in Algerije geboren en getogen Fransen) die zich hier sinds 1962 ves tigden. De Pied-Noirs, proberend hier zo goed mogelijk een nieuw bestaan te vinden in een bijna gelijksoortig kli maat als dat in Algerije. De Algerijnen vestigden zich aan de randen van Aix in een soort casbah-achtige nooddor pen, weinig opwekkend om te zien. Toch is het Algerijnse element niet meer uit Aix weg te denken. De man nen zijn nu de goedkope arbeidskrach ten. Dit waren hier vroeger de Span jaarden. De Algerijnse vrouwen, groot en grof, omringd door vele watervlug- ge kinderen, zien er fleurig uit in hun lange gebloemde jurken en rose of paarse doeken, de koperrood geverfde haren, heel lang in dikke vlechten op de rug hangend. Een twintig jaar geleden was Aix nog een gezapige provinciestad, met zijn eigen samenklittende bevolking, de A- faculteiten (Rechten, Letteren en Poli tieke Wetenschappen) van de Univer siteit Aix-Marseille en zijn station thermale. Deze thermen zijn de eigenlijke stich tingsoorzaak van Aix-en-Provence. In 122 v. Chr. stichtte de Romeinse pro consul Caius Sextius Calvinus bij deze thermale bronnen een fort dat hij Aquae Sextiae noemde. De thermen Sextius schijnen nog al tijd dezelfde faam te hebben als twin tig eeuwen geleden, want het Hotel des Thermes met zijn prachtige tuin en van binnen geheel gemoderniseerde badinrichting verheugt zich in een gro te belangstelling. De Franse Sécurité Sociale vergoedt de kuren van zijn patiënten die hier komen. Het genees kundig programma is trouwens ook met de tijd meegegaan en één van de thermale specialisten is nu het mas seren van bij verkeersongelukken ge kneusde, gebroken en verlamde lede maten. Niet alleen in de thermen borrelt Eén van de vele fraai gesne den deuren in Aix. Rechts: intiem pleintje in de zon. dit geneeskrachtige warme water (36°C) uit de bronnen op, er zijn nog enkele plaatsen in de stad, waar dit zelfde water lauw uit de fonteinen komt. Omdat het leidingwater in de Midi lang niet altijd te vertrouwen is, geven velen er de voorkeur aan hun drinkwater, dat dan bovendien nog een medicinale kracht heeft ook, aan deze fonteinen te halen. Het is daar een komen en gaan van mennen en vrou wen die dikbuikige flessen vullen en die achter op hun brommer weer mee naar huis nemen. Aix-en-Provence is bij uitstek een stad van fonteinen. Jean Cocteau schreef hierover: Aix: un aveugle croit qu'il pleut, Mais s'il pouvait voir sans sa 'anne II verrait les fontaines bleues Chanter la gloire de Cézanne. De grote pestepidemie in 1720, die Aix bijzonder zwaar trof, had tot in direct gevolg de complete restauratie van het watersysteem. Enkele van de fraaiste fonteinen in Aix danken hun ontstaan aan deze sanitaire revolutie. De fontein voor het gemeentehuis (1755) herinnert aan dit feit en de vroede vaderen steken zich, zoals op de inscriptie te lezen valt, een ge duchte pluim op de hoed. Niet ten on rechte overigens. Een eeuw later heeft een cholera- epidemie tot gevolg,, dat men het Ka naal du Ver don en het kanaal Zola graaft. Dit laatste kanaal werd ge noemd naar de vader van de schrijver Emile Zola. Een ander kunstwerk in Aix, dat ook zijn oorsprong aan het water te danken heeft, is het barokke fronton boven de Halle aux Grains, dat in 1764 door Chastel gemaakt werd. H»et stelt een allegorie voor van de Rhöne en de Durance, de beide grote Provengaalse rivieren. De Rhöne wordt voorgesteld als de drager der boten, met een roei spaan in de hand, de Durance als de godin Cybèle, stedehoudster, voedster van het vee en schenkster van over vloedige oogsten. Nu* klinkt dit ietwat merkwaardig als men bedenkt dat de Durance samen met de Mistral en het Parlement van de Provence de drie gesels van dit land genoemd werden Maar juist in deze tijd (1745— 1754), was ene ingenieur Floquet be gonnen met het kanaliseren van de Durance, om zo de landbouw door ir rigatie te verbeteren en dit dorre land tot grotere economische bloei te bren gen. Hij moet echter weinig steun ge kregen hebben, want nadat hij, na enkele kilometers graafwerk, door ad ministratieve onwil van zijn project moest afzien, pleegt hij in 1771 zelf moord. Het merkwaardige is echter dat de plannen van Floquet als oasis dienden voor de kanalisatie van de Du rance van haar bron tot haar nieuwe uitmonding in het Etang de Berre, een werk dat nu bijna voltooid is. Het fronton van Chastel is dus twee eeu wen later weer geheel van toepassing. Overigens dankzij het Europees Fonds voor ontwikkelingsprojecten, dat deze onderneming financierde. Een van de attracties van Aix zijn de prachtige smeedijzeren balkonnen, ballustrades, hekken en de schitterend gestoken deuren. Men vindt deze bij bijna alle particuliere huizen, maar vooral op de Cours Mirabeau. Deze werd in 1651 aangelegd op de plaats van de geslechte wallen. Thans is de Cours hèt trefpunt van Aix-en-Provence. Het is dan ook een genot met een glas wijn in een van de talloze cafés te zitten en de fleurige, flanerende menigte te bekijken. De vrolijke en lichte jurkjes, zomerse pak jes, de vaak adembenemende Bèlles en hun vaak niet minder adembenemende Beaux, de vele studenten, en in de tijd van het muziekfestival de zeer elegante muziekliefhebbers, die dan van heinde en ver naar Aix trekken. Maar de grootste charme van Aix wordt toch gevormd door de vele kleine pleintjes, de nauwe straten, waar de zon nauwelijks in kan komen en de was hoog boven uit de huizen hangt, met de vele Madonna's in nissen in de hoekhuizen, waar het heerlijk slenteren is. Misschien zou er van Aix gezegd kunnen worden dat zijn artistieke waarde soms wat provinciaals is, het raffinement missend van b.v. Parijs. Daar zijn toch enkele zeer besliste uit zonderingen op. Dit zijn onder meer de schitterend gestoken renaissance deuren van de St.-Sauveur, kathedraal van Aix. Deze kunnen wedijveren met het beste wat Europa op dit gebied op leverde. En dan de kloostergang (eind XII begin XIII eeuw), bij dezelfde ka thedraal. Wanneer 's zomers de oleanders in volle bloei staan en hun vlammend rood te zien geven door de wat ver weerde maar zeer ranke dubbele zui lengalerij, dan is het een plezier hier rustig te zitten en wat te lezen. Meest al zijn er enige min of meer aange^ schoten oude heren, die samen broe derlijk uit de zelfde fles drinken en een zeer levendige conversatie voeren. Ook is er in het Quartier Mazarin, dat achter de Cours Mirabeau ligt, la fontaine des Quatre Dauphins. Deze is het middelpunt van een XVII eeuws plein, waarvan vier fraaie villa's de hoeken vormen. De vier zeer sierlijke, spuwende dolfijnen zorgen er voor een ononderbroken geklater. Dit plein met zijn fontein, is een van de gaafste ar chitectonische eenheden van Aix. Aix-en-Provence is altijd een drukke stad, maar op marktdagen en dan voor al zaterdag overtreft de drukte alles wat men zich kan voorstellen. Be halve de grote kaas-, vlees- en groen- tenhallen zijn er vele kleine kraampjes met kruiden en thee, worst, andouilles, caillettes met saus en stukken gezouten spek, honing, bosjes thijm en vosema- rijn, bonen en erwten. De olijven wor den met houten lepels uit vaten ge vist. Bij de poulier zoek je je kip of konijn levend uit. Er is een verbijste rende keuze van zangvogels: leeuwe riken en lijsters, waar je zelfs ook nog pastei van kunt krijgen als speciale lekkernij. Je zoekt trouwens altijd al les zelf uit: niemand laat zich hier knollen voor citroenen verkopen. Aix-en-Provence is een plezierige, zonnige en vrolijke, zuidelijke stad. Het is ook een stad waar veel gebeurt op cultureel, sportief en toeristisch ge bied. Door zijn bevolkingstoename breidt het zich naar alle kanten uit en het heeft te kampen met de moei lijkheden die een plotselinge toename van het inwonertal nu eenmaal nood zakelijkerwijs meebrengen. Er zijn plannen voor een grotere ringbaan om Aix, terwille van het Rivièra-verkeer. Wie weet zullen de hotelhouders dan weer protesteren- Maar een stad als Aix zal toch altijd zijn eigen bewon deraars houden! Historische gegevens ontleend aan, Aix-en-Provence et le pays d'Aix" door Jean Paul Coste. (Door dr. W. Lorenz) WENEN. Het Staatsverdrag dat op 15 mei 1955 gesloten werd, bracht Oostenrijk grote voordelen: de aftocht van de vier bezettings machten en volledige vrijheid. Oostenrijk bereikte deze voor delen door betaling van hoge her- stellasten aan Sovjet-Rusland en door de aanvaarding van de ver plichting tot eeuwigdurende mili taire neutraliteit. Deze laatste ver plichting bewees in de daarna ko mende tijd een zeer groot goed voor. Oostenrijk te zijn. Zij maakte het mogelijk dat het land zich buiten de grote blokken kon houden en rustig aan zijn wederopbouw kon werken onbelast door een groot militair budget. Maar deze „splendid isolation'' be wees ook schaduwzijden te hebben. Dit bemerkte de gewezen bondskanselier dr Gorbach, toen hij indertijd bij zijn be zoek aan Washington, aan president Ken nedy meedeelde, dat Oostenrijk zich in enigerlei vorm aan de E.E.G wilde aan sluiten. De Amerikaanse président zei, dat de Verenigde Staten dat natuurlijk zouden verwelkomen, maar dat Oosten rijk in geen geval met Moskou overhoop zou mogen komen te liggen. Oostenrijk heeft sindsdien veelvuldig geprobeerd, deze „splendid isolation" te doorbreken, in zover dit met zijn neutraliteit in over eenstemming was. Er werden pogingen op cultuur-politiek gebied gedaan en sinds enige tijd ook op zuiver politiek gebied. Hiertoe behoort voor alles het begin van de onderhandelingen met de E.E.G. in maart te Brussel. Hoe lang de on derhandelingen zullen duren, is niet te voorzien, doch de Oostenrijkse ministers hopen, dat de commissaris voor buiten landse aangelegenheden van de E.E.G., Jean Rey, gelijk zal krijgen. Deze meen de dat het totstandkomen van een ver drag van de E.E.G. met Oostenrijk nog in de loop van het jaar 1966 mogelijk zal zijn. Een tweede uitbraakpoging uit de „splendid isolation" betekent ook het staatsbezoek, dat bondskanselier dr. Klaus van 22 tot 25 maart aan Belgrado heeft gebracht. Dit bezoek was reeds lange tijd gepland maar steeds weer verschoven. D-r. Klaus liet zich door de algemene vèrkeers- en poststaking in Oos tenrijk niet van zijn voornemen afbren gen en vertrok op de afgesproken dag. Dit staatsbezoek kreeg een pikante noot. Overeenkomstig de grondwet oefent bij het ontbreken van een president de bondskanselier de functies uit van de bondspresident. Dr. Klaus bezocht Bel grado aldus niet als bondskanselier maar als staatshoofd ad interim. Zijn cortège was daarom niet klein: in zijn gevolg bevonden zich zowel die minister als de staatssecretaris van Buitenlandse Zaken dr. Kreisky en dr. Bobleter en de staatssecretaris in het bureau van de bondskanselier dr. Karasek, de langjarige secretaris van bondskanselier ir. Raab. Bovendien voegden zich die gouverneurs van Stiermarken en Karinthie, Krainer en Wedening bij het gezelschap. Het zijn de gouverneurs van de bondslanden die aan Joego-Slavië grenzen waarvan Ka- rinthië met zijn gedeeltelijk Sloveense be woners bijzonder belangrijk is. Dr. KI us had zich sinds maanden vlijtig op dit bezoek voorbereid. Hij leerde o.a. Ser- vokroatisch om een voordracht, welke hij in Belgrado zou houden, in deze taal uit te kunnen spreken. Officieel golden als onderwerpen van de besprekingen economische onderhan delingen en de vergroting van het we derzijdse toeristenverkeer. Maar het was elke ingewijde wel duidelijk, dat bij zulk een uitgebreid bezoek wel meer op de agenda stond. De gesprekken hebben dan ook gecirkeld rond de vraag, of Oostenrijk en Joego-Slavië willen probe ren een basis voor bepaalde gemeen schappelijke politieke stappen te vinden, want ook Joego-Slavië bevindt zich ge lijk Oostenrijk, in een splendid isolation en kan alleen maar door een geschikte schommelpolitiek tussen oost en west zijn status in stand houden. Elke eco nomische versterking van Joego-Slavië verstevigt ook zijn politieke houding en in die zin hadden de gesprekken over economische belangen in Belgrado ook politieke betekenis. Ook Oostenrijk zij nerzijds kan alleen maar hopen, door een verbetering van de handelspolitieke betrekkingen zijn politieke situatie ver sterken. Want ook in Oostenrijk bete kent de verbetering van de economische toestand voor de politieke neutraliteit zeer veel. Oostenrijks leger is klein en heeft nog veel nodig om een werkelijke bescherming voor de neutraliteit te zijn. Wel is Oostenrijk, ondanks de mening in de wereld, geen arm land. Er is een reusachtig vreemdelingenverkeer, het land bezit een groot potentieel aan wa terkracht en grote erts- en zoutreserves alsmede een enorme rijkdom aan hout. Ook beleeft Oostenrijk zijn „Wirt- sohaftswunder", maar toch is het pla fond van zijn economisch potentieel niet bereikt. Van 1914 tot 1955 dus bijna veertig jaar lang, heeft het economisch leven van Oostenrijk aan talloze kwa len gelieden. De genezing en de rationa lisering van de Oostenrijkse volkshuis houding is nog lang niet voltooid. Deze zal eerst mogelijk zijn, als Oostenrijk naar het westen zowel als het oosten de best mogelijke economische betrek kingen ontwikkelt. Pas wanneer Oosten rijk zeer rijk zal zijn kan het land zich een leger permitteren, dat gelijk in Zwitserland en Zweden, zijn neutraliteit zal garanderen. NIEUW DELHI (Rrt.) Sjeik Ab- doellah, de voormalige voorzitter van Kasjmir, die na een gevangenschap van tien jaar in april vorig jaar door de Indische autoriteiten in vrijheid werd gesteld, is in -Nieuw Delhi opnieuw ge arresteerd, na ontvangst van een bevel om zijn beweging te beperken. Naar verluidt zal hem niet worden toegestaan naar Kasjmir terug te keren. De laatste tijd hadden verscheidene leden van de Indische regering kritiek geleverd op de houding van de sjeik tijdens een buitenlandse reis. Hij had toen in Algiers een ontmoeting met premier Tsjoe en Lai van China en legde voorts verklaringen af over de si tuatie in Kasjmir, welk gebied een twistappel tussen India en Pakistan is. In de stad Srinagar in Kasjmir zijn tijdens betogingen tegen de arrestatie van de sjeik zes personen gedood. Ruim 50 pérsonen werden gearresteerd. MJADRID (A.N.P.) Een van de twee lijken, die op 24 april bij de Por tugese grens zijn gevonden, is geïdenti ficeerd als daf van de Portugese oppo sitieleider Humberto Delgado, zo heeft het Spaanse ministerie van buitenland se zaken meegedeeld. Als de justitie geen bezwaar maakt zal het stoffelijk overschot ter beschikking van de fami lie worden gesteld. Generaal Delgado en zijn secretaresse verdwenen midden februari toen zij, voorzien van valse paspoorten, clandestien in Spanje reis den. Onze lieve Opa en Oma M. B. VAN IWAARDEN en A. VAN IWAARDEN-LOKERSE zijn op 13 mei 40 jaar getrouwd. Ter gelegenheid van deze dag wordt receptie ge houden op zaterdag 15 mei van 3.30 - 5.30 uur in het Hotel van mevr. de wed. Hoondert te Heinkens- zand. Myranda en Hadelinde Brugge Alice - Ineke - Jan en Jaap van der Weele Ar ja, Marit en Johan Klompe Heinkenszand, mei 1965. Op donderdag 13 mei hopen onze geliefde ouders en grootouders A. MAENHOUT M. MAENHOUT—LABEEUW hun 40-jarig huwelijksfeest te vieren. Dat God hen nog lang moge sparen, is de wens van hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Aardenburg, Herendreef 7 Op de leeftijd van 64 jaar is heden vrij onver wachts, gesterkt door het H. Sacrament der zie ken, overleden onze onvergetelijke zuster, be huwdzuster en tante ELISABETH CORNELIA JACOBS Wij bevelen haar ziel in uw gebeden aan. Familie Jacobs. Bergen op Zoom, 9 mei 1965. Glymesstraat 20. De plechtige uitvaartdienst zal plaatshebben op woensdag 12 mei a.s. om 10 uur in de parochie kerk van de H. Maagd Maria, waarna de begra fenis op de r.-k. begraafplaats te Bergen op Zoom. De gebeden voor de overledene zijn maandag en dinsdagavond om 8 uur in de kapel van het Algemeen Burger Gasthuis. Gelegenheid tot condoleren na de begra£pnis in hotel Palmboom, Hoogstraat. Samenkomst dames en heren 9.30 uur, Glymes straat 20. Met groot leedwezen geven wij kennis van het overlijden van de Edelachtbare Heer F. A. J. VAN OERS Commissaris van onze Vennootschap. Gedurende ruim 15 jaren heeft hij onze vennoot schap met zijn grote ervaring en toewijding be langrijke diensten bewezen. Zijn nagedachtenis zal in hoge ere worden gehouden. 's-Bosch, 8 mei 1965. Commissarissen en directie van de N.V. Provinciale Noord-Brabantsche Electriciteits Maatschappij. Tot onze diepe droefheid overleed rustig, kalm en moedig, voorzien van de H.H. Sacramenten der zieken, mijn innig geliefde man, broer, zwa ger, oom en neef, de heer PETRUS NEVE echtgenoot van mevrouw Laurina Cornelia de Pagter in de leeftijd van 73 jaar. Wij bevelen onze dierbare overledene in uwe gebeden aan. Hulst: L. Nevede Pagter Familie Neve Familie De Pagter. Hulst, 8 mei 1965. Gentsevaart 27. De plechtige uitvaart, waartoe wij UEd. beleefd uitnodigen, zal plaatshebben op 12 mei a.s. om 10.30 uur in de Basiliek van de H. Willibrordus te Hulst, waarna begrafenis op het R.-K. kerkhof, aldaar. De overledene ligt opgebaard in het St.-Liduina- Ziekenhuis te Hulst. Bijeenkomst woensdagmorgen om 10 uur, Tabak straat, alhier. Rozenkransgebed dinsdagavond om 7 uur in de kerk. Zij, die bij vergetelheid geen rouwbrief ontvin gen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. jl Heden overleed tot I onze diepe droefheid in het St.-Liduina zieken huis te Hulst, na een voorbeeldig gedragen lij den, voorzien van de H. H. Sacramenten der zie ken, mijn innig geliefde man, onze vader, be huwd- en grootvader, broer, oom en neef, de heer HONORé EUGèNE RBIJNS echtgenoot van mev,r. Hendrika Margaretha Korthof in de leeftijd van 59 jaar Wij bevelen onze dierba re overledene in uw ge beden aan. Hulst: H. Reijns-Korthof Hulst: Ch. Reijns M. Reyns-Schauwaert en kinderen Hulst: A. Reijns Hulst: E. Bellighem-Reyns G. Bellighem en kinderen Graauw: P. Reijns A. Reijns-de Schepper Stoppeldijk: M. Mannaert-Reijns J. Mannaert en kinderen Hulst: L. Reijns Familie Reijns Familie Korthof Hulst, 8 mei 1965 Churchillweg 6 De plechtige uitvaart dienst, waartoe wij ued. beleefd uitnodigen, zal plaatshebben in de basi liek van de H. Willibror dus te Hulst, op dinsdag II mei a.s. om 10 uur; waarna begrafenis op het r.-k. kerkhof aldaar. Maandagavond om 7.30 uur Rozenkransgebed in de basiliek. Bijeenkomst aan het St.- Liduina-ziekenhuis in gang Tabakstraat om 9.30 uur. Zomerhuisjes t.h. In div. va- kantiecentrumsAanvragen m. bijsluiting van 50 ct. postze- 's: Postbus 1251, A'dam. X „De Reu"-caravUns zijn be roemd door hun sublieme weg- ligging, hun chique afwerking en hun interessante prijs. Be zoekt onze showroom. Belcrum garage, Min. Kanstraat 16-20, tel. O16OO-399O0, Bredia. Alle da gen geopend. Auto's - Motoren Steeds goede gebruikte auto's met volledige garantie. Int. en financiering. Garage v. Kaam, B. op Zoom, tel. 01640-4775. B. op Zoom, tel. 01640-4775. X T.k. V.W. 1500 bouwj. '64, i* als nieuw. M. v. Oosterhout, Heul 23. Hoeven. Tel. 01659 - 424. X Te koop of ruil Opel Rekord 4 deurs met schijfremmen '65 f 65o0,-. Opel Rekord 1700 1962 f 3450.-- Valiant 1962 f 5750,-. DKW Junior I960 f 2500,-. BMW Sport 1962 f 375©,- Simca Ariane super de luxe 1962 f 2750,-. NSU Prinz I960 f 1650,-. NSU Prinz 1959 f 1550. Goggo Isar I960 f 1650,-. Fiat 1100 1960 f 2450,-. Fiat lilOO 1959 f 19550. Fiat 500 1960 f 1650. Renault Dauphine 1960 f 1950.-. Lloyd Arabella I960 f 2350,-. V.W. de Luxe met radio type 1962 f 3150,-. Al deze wagens met 3 maanden schriftelijke garantie. Inruil en financie ring mogelijk. Zaterdag en zon dag geopend. Zeer goede servi ce. v. Do or ens automobielhan del, Liesbosstraat 28, Breda, tel. 41805, nabij Markt Frincen- hage. X Aangeb. Taunus 17M super, ty pe '62 in bijzonder mooie en zeer goede staat. Geheel als nieuw. Van eerste eigenaar f 3850,-. Tel. 01682-390. X Belc rum-garage vraagt steeds aanrijd irugvr ij e auto's vasaf '59 te koop. Min. Kanstraat 16-20, Breda. Tel. 01600-39870. DANKBETUIGING Voor de vele blijken van deelneming ondervonden bij het overlijden van mijn lieve man, mijn oprechte dank. Mevr. G. Wuytinck v. Vooren Fam. Wuytinck Fam. „v. Vooren Westdorpe, mei 1965. Welk meisje wil graag serieus werk verrichten? Kom tijdens de werkuren eens in onze mo derne elektronische montage afdeling kijken en u zult en thousiast zijn over het soort werk dat hier door uitsluitend meisjes wordt verricht. Avio- landa n.v., Woensdxecht, tel. 01646-450. 's Avonds 01646-551 Of 01640-6264. Te koop: Melotte WIedmachin® compleet met parallellogram men, plateaus en zij messen. Zuidweg en Zonen, Tel. 01106» 386, Heinkenszand. Te koop: 10 stel plateaus met zijmessen, passend aan Melot te parallellograms. Zuidweg en Zonen. Tel. 01106-386. Hein kenszand. aan ledereen tot elk bedrag zonder borg. Aflossing tot 5 jaar. Inlichtingen: Postbus 11 Hoensbroek Geen massh_ of lopende band- werk wordt geboden aan meis jes van. 16 jaar en ouder in de elektronische montageafde ling bij Aviolawda n.v., Woens- drecht U kunt dagelijks op ons kantoor inlichtingen verkrijgen maar ook telefonisch 01646-450 's Avonds 01646-551, 01640-6264. Wie heeft er tijd om thuiswerk te verrichten? Inl. „De Tipge ver" - Postbus 21, Hendrik Ido Ambacht. Bontmantels, fantastische keu ze uit meer dan 220 stuks Kees v.d. Ven, Nieuwlandstr. Tilburg, tel. 04250-26617 X Dankbetuiging Voor de hartelijke en spontane wijze waartoe de gehele bevolking van Sas van Gent heeft bijgedragen, is de viering van het EEUWFEEST voor ons allen een onvergetelijk feest geworden. Hier voor onze oprechte dank. OVERSTE EN ZUSTERS ST.-MlCHAëLSKLOOSTER Sas van Gent, mei 1965 Huur een koelkast voor f 12,75 3©r maand zonder vooruitbeta ling, met recht van koop. Van daag besteld, morgen bij u thuis. Bel (ook 's avonds) Vlissirigen 4410 - Goes 5397 - Zierikzee 2540 - Axel 338 of Sluis 277. Losse fauteuiltjes f 10.-, Bankstel f lo0,- tot f 150,-, Dressoir vanaf f 30,- tot >,-. Enz. enz. Jan Schoo- ne, O.L.-Vrouwestraat 152, Zegge. Huur nieuwe televisie met al le programma's voor een ge ring bedrag per maand. Geen vooruitbetaling. altijd recht van koop. Vandaag besteld, morgen bij u thuis. Bel (óók 's avonds) M'burg - 3973 of Goes 5397 of Zierikzee - 2540 of Axel 338 of Sluis 277. X „TINY" 9000. Teenager beha met voorgevormde cups van blauw-wit ge streepte Helanca tricot en rug van nylon taft. 7003. Bijpassende Helanca Lycra panty. Ganzepoortstraat 9 - 13 Goes Caravan nieuw 4-persoons, st.- plaats Cadzand. Te bevr. na I uur, Guido Gezellestraat 52, X Nieuwbouw, Ginneken, IJpe- laar. Mooi wonen, vrije vesti ging f 42.000,- en hoger. Ma kelaars v.d. Berg en Co, Nwe Gimnekenstraat 43, Breda, tel 01600-24421. Te koop gebruikte Engelse ca ravans 4 en 6-pers. V. d. Wijn gaard, Dreef 64, Breda (Prin- cenhage) tel. 0 1600-33700. Ook 's zondags. X BELANGRIJKER EN WAARDEVOLLER DAN U DENKT ZIJN DE KOOPJES^ BIJ DE DAMES-en HERENKONFEKTIE BIERKAAISTRAAT 30 HULST Voor diegene d*e in de omg. van Hulst woont, hebben wij een aantrekkelijke betrekking als verkoopster. Salaris f 300, per maand. Brieven onder no. 25831 bureau v.d. blad. X Arbeiders voor Rotterdam Z. Zeer hoog loon, fabriekswerk. Aanpiolden Televisiestraat 18, Roosendaal, tel. 6167. X Prettig werk in een modern atelier vindt elk meisje van 16 jaar en ouder in de elek tronische montage - afdeling van Aviolanda n.v. Woens- drecht. Kom eens praten of vraag telefonisch inlichtingen 01640-450. 's Avonds 01646-551 of 01640-6264.

de Stem | 1965 | | pagina 6