Muziek, aubades, ringrijden en kinderspelen in Zeeland OP ZONNIGE KONINGINNEDAG O.-Zeeuwsch-Vlaanderen vierde gezellig feest Aardenburg legde accent op viering koninginnedag Mantelkostuums Vooral jongeren betrekken bij dodenherdenkingen Kinderen kwamen overal goed aan bod Onderscheiding voor C. D. Smet te Clinge P. M. van i de Walle] HULST III «II Voorproefje van 5-meiviering Motorschip gestrand GEEN FEEST OP 5 MEI Te Middelburg: Ontvangst door territoriaal commandant Circushond gevangen Oorlogsexpositie te Goes geopend Wtab^eV08 6nkele dagen Miskenning van vrijheidssymbool V er keersexamen te Ovezande Gemeentebestuur Middelburg I mei Beernink exit? Fa. Julia v. d. Walle W ijkverwarming voor 750 huizen in Middelburg Sas van Gent nam afscheid van de gemeentebode Steens raadslid ontstemd over ergerlijk gekalk DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 1 MEI 1965 f GOES/OOSTBURG/HULST Ondanks het feit, dat dit jaar in het kader van de vijfjaarlijkse vie ring van de bevrijding van Neder land, officiéél koninginnedagvie ring samenvalt met het bevrijdings feest op vijf mei a.s., herdacht men toch nog in vele Zeeuwse gemeen ten de verjaardag yan onze vorstin De festiviteiten, die afgewerkt werden onder een strakke blauwe hemel mèt zon, varieerden van het traditionele ringrijden tot trampo linespringen in Zierikzee en ker misviering in Kloetinge. Wij willen U dan ook een over- zicht van de belangrijkste feeste lijkheden niet onthouden. In Kloetinge was het gisteren een com- S plete kermis. De kinderen mochten in de draaimolen gratis een ritje maken. Ook', vandaag en op vijf mei is er volop ker- j misvertier in Kloetinge. Van een heel ander allure was konin- ginnedagviering in Zierikzee. Daar gaf een ploeg uit Amersfoort een demonstra tie trampolinespringen. Voor de kinderen was er 's middags van alles te doen. In vijf wijken werd een soort „Een tegen al len" gespeeld door kinderen in drie leef tijdsgroepen. Er was een eerste officiële hockeywed strijd van de hockeyvereniging Zierikzee, die de volgende competitie gaat mee draaien. En verder waren er naast aller lei andere activiteiten als bromfietsbehen- digheidswedstrijden vele muzikale rond wandelingen en een taptoe. Dat was ook in Vlissingen het geval, 's Morgens was er o.m. een aubade, waarbij de kmderen toegesproken werden door de waarne mend burgemeester, wethouder Ch. Gil lissen Verschage. Een tambourkorps van de marine maakte er met een complete landingsdivisie een rondgang en er was voor de jeugd een oriëntatierit. Op de Oude Markt vond 's avonds nog een openluchtbal plaats en op het Beurs plein een taptoe. In Souburg beperkte zich koninginnedagviering tot een fees telijke aubade en in Yerseke werden de schoolkinderen getrakteerd. Ook in Ril- land-Bath werd 30 april bescheiden her dacht. Er waren schoolvoetbalwedstrijden en een muzikale rondwandeling door de De kinderspelen vormden een belangrijk onderdeel van het ver jaardagsprogramma van de konin gin. Op het Bonedijke schoolplein te Vlissingen waren vele kinde ren aanwezig om touw te trekken hardlopen, enz. Natuurlijk ontbrak het traditionele zaklopen niet: een oud, maar toch altijd weer een suc cesvol nummer. harmonie „Rillandia" en de drumband. In Wolphaartsdijk vond er o.a. het tradi tionele ringrijden plaats. Een ander hoog tepunt was de zanghulde van de school jeugd voor het stadhuis. „Advendo" zorg de er voor de muzikale noot. Ook de kin derspelen, de gezelligheidsrit en de sport wedstrijden genoten goede belangstelling. Het feestprogramma van Kruiningen was rijkelijk. Een aubade, filmvoorstel ling, kinderoptocht, volksspelen en een lampionnenoptocht verhoogden de feest vreugde met tot slot een concert door Crescendo, E.M.M. en Excelsior en een gezellig OranjebaL In Nieuw- en St.-Joosland betekende koninginnedagviering een voorloper op de festiviteiten rond het zilveren ambtsjubi leum van burgemeester mr. F. Graaf van Randwijck, dat vandaag plaatsvindt. Ook Heinkenszand bleef niet achter bij de feestvreugde. Er was volop animo voor de georganiseerde kinder, en volksspelen en de twee muziekkorpsen gingen gister avond vooraf aan een kleurige lampion nenoptocht. Alleen het gemeentedeel 's-Heer Hen drikskinderen van de gemeente 's-Heer Arendskerke was gisteravond het toneel van een groots oranjebal. Voor de kinde ren is er vandaag iets te doen. (Van een onzer verslaggevers) CLINGE De heer C. D. Smet alhier is onderscheiden met de gouden ere-me- daille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. De onderscheiding werd hem in de woning van de zoon van de heer Smet te Clinge opgespeld door waarnemend burgemeester P. V. M. Vercauteren. De heer Smet heeft zich in de loop der tijden veel verdiensten verworven: hij is 42 jaar bestuurslid, waarvan 35 jaar voor zitter, geweest van de Boerenleenbank en heeft voorts gedurende lange tijd zitting gehad in het bestuur van de plaatselijke afdeling van de NCB. het kerkbestuur, de gemeenteraad en het burgerlijk armbe stuur. Hij is 34 jaar gezworene en zes jaar dijkgraaf van de Clinge Polder ge weest. Burgemeester Vercauteren betoog de. dat de heer Smet alle aan hem toe vertrouwde functies met grote bekwaam heid en in grote trouw heeft vervuld. WEMELDINGE Op de Ooster se helde ter hoogte van Stavenisse strand, de donderdagmorgen tijdens hoogwater het 300 ton metende Nederlandse mo torschip Tivoli, dat geladen met zand op weg was naar Aalst (België). Bij afgaand water plooide het vaartuig en maakte water. Vanuit Wemeldinge voer het bergingsvaartuig Walrus ter assis tentie uit en wist hét vaartuig bij het volgende hoogwatertij vlot te slepen en te "Wemeldinge binnen te brengen. WEMELDINGE - De op 22 april j.l. op de Westersdhielde van de Belgische zeeboot Escout overboord gesprongen circushond is door de landbouwer J. Pieters uit Nieuw-Namen gevangen. Het dier heeft circa een week in schorren rondgezworven. De hond, een Deense dog, is vanuit Antwerpen opgehaald en zal het circus, dat inmiddels in Duits land verblijft, worden nagezonden. GOES In het Goese museum aan de Turfkade werd deze week een tentoon stelling geopend van foto- en documenta tiemateriaal uit de oorlogs- en bezettings tijd 1940-45. Deze expositie wordt gehou den in het kader van de 20-jarige herden king van de bevrijding van ons vader land van de Duitse overheersing en kwam tot stand op initiatief van de Goese Jeugdgemeenschap en de Stichting „Goes Vooruit". Medewerking hierbij werd ver kregen van het Rijksinstituut voor Oor logsdocumentatie te Amsterdam en een aantal mensen uit Goes en omgeving uit het voormalige verzet. Door het tentoon gestelde kan de bezoeker aan de hand van document en,foto's en voorwerpen de ja ren 1940-45 in gedachten doen herleven vanaf de oorlog in mei 1940, de bezetting, de jodenvervolging, de honger en het ver zet tot de bevrijding in 1945 toe. De opening geschiedde door de heer J. B. Vermeulen (61) uit Breda, die in de eerste jaren der bezetting contactman in Zeeland was voor het verzet. De heer Vermeulen werd in 1943 bij een mislukte ontsnappingspoging naar Engeland door de bezetters gearresteerd. Ondanks zijn terdoodveroordeling beleefde de heer Vermeulen in 1945 toch de bevrijding. In zijn openingstoespraak herinnerde de heer Vermeulen eraan hoe wij in de jaren 40- 45 zijn staande gebleven onder de terreur van een niets en niemand ontziende vij and. Spreker stelde de vraag of herden king van de bezettingsjaren nog wel noodzakelijk is. In zijn antwoord was hij bijzonder positief. Hij noemde het een ereschuld tegenover de gevallenen. Voorts werd het woord gevoerd door de voorzitter van de Goese Jeugd Ge meenschap, de heer D. E. Hiensch, en I door de voorzitter van de Stichting Goes vooruit de heer N. E. van Santé. De ten- toonsteümg is geopend tot 5 mei a.s., oud-verzetsstrijders zullen als rondleiders iungeren. Men mikt met deze tentoonstel- 151 t01?*,1 op de jeuSd. de bezet- Imfipn a} kGn?Gn .als een stuk historie. j scholen m Goes en omgeving Stentn,belangStuelling tonen de ten? (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG. Met een uit gebreide viering van koninginne dag 1965 en het besluit om op woensdag 5 mei geen feestelijk' heden te organiseren, hebben de gemeentenaren en hun bestuur van Aardenburg nog eens duide lijk blijk gegeven van grote onte vredenheid over de miskenning van hun vrijheidssymbool: het monument te Eede ter herinnering aan de terugkeer van koningin Wilhelmina op 15 maart 1945 via Eede in Nederland. Zoals bekend wilden de Aardenburgers en Eedenaren in Maart j.L het monument het middelpunt laten zijn van een groot scheepse twintigjarige herdenking. Ver schil van inzicht met het provinciaal be stuur, dat een zeer sobere plechtigheid had voorzien, torpedeerde de plaatselijke plannen. Er was een kranslegging waar voor de bevolking en de beide wethou ders geen belangstelling toonden. „Op 13 maart geen feest, dan ook niet op 5 mei, maar wel op 30 april". Onder dit motto werden vrijdagmiddag alle schoolkinderen uit de gemeente op het marktplein verzameld en met muziek voorop naar het sportveldencomplex ge bracht. Burgemeester M. G 'M. van Ber- ckel hield er zijn toespraak, waarna ge zamenlijk het volkslied ten gehore werd gebracht. De veie belangstellenden werd vervolgens een uitbundig kinderfeest voor de ogen getoverd. Binnen de krijtlijnen van het voetbalveld ontwikkelde zich onder een fel gloeiende zon een hartver warmende strijd, waarbij de meisjes o.m. de hindernisbaan bestormden en de jon gens aan het touwtrekken sloegen. Aar denburg, Eede en Sint Kruis vonden el kaar tot slot in voetbalwedstrijden en partijtjes trefbal. De samenwerking tus sen gemeentebestuur en onderwijzend personeel resulteerde in een geslaagd ge heel. 's Avonds verzorgde de harmonie „Elk naar zijn krachten" uit St.-K.ruis een daverende taptoe op de markt. Ook in Sluis werd gisteren iets voor de kinderen gedaan. De gemeente, die op 5 mei met een uitgebreid programma komt, gaf in het parochiehuis een kin dervoorstelling van de film over de reis van de prinsessen Irene en Margriet naar de West Later op de dag konden de ouderen naar deze rolprent kijken. Na een toespraakje van de voorzitter van het Oranjecomité de heer g. Buskens, kregen de talrijke kinderen een trakta tie. In de middaguren bekampten de teams van de r.-k. jongensschool en van de christelijke met openbare lagere school elkaar op het voetbalveld. De harmonie Apollo hield 's avonds een muzikale wan deling. In overig West-Zeeuwsch-Vlaanderen beperkte de koninginnedag zich tot een vrije dag met goed weer en incidenteel een concert van de plaatselijke muziek vereniging. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De territoriaal com mandant Zeeland, luitenant-kolonel H. Huisken, heeft gistermiddag in de Majoor Berghuyskazerne te Middelburg gereci pieerd naar aanleiding van de verjaardag van koningin Juliana. Vele militaire en burgerlijke autoriteiten, voornamelijk uit Middelburg, hebben aan de uitnodiging van de territoriaal commandant gehoor gegeven. Mevrouw Huisken was verhin derd haar man bij de ontvangst terzijde te staan. Zij moest enkele dagen geleden plotseling in het ziekenhuis worden op genomen. (Van een onzer verslaggevers) OVEZANDE Afgelopen week heb ben niet minder dan 409 kinderen van de diverse lagere scholen in de Zak van Zuid-Beveland hun verkeersexamen af gelegd. Hiervan slaagden 343 kinderen, waarvan twintig met lof. (Van een onzer verslaggevers) HULST. In Oost-Zeeuwsch-Vlaan- deren is koninginnedag hier uitbundig, daar bescheiden gevierd. In de meeste plaatsen in deze contreien heeft men een bundeling van feestkrachten op 5 mei a.s. bevrijdingsdag, gewenst. Nochtans was er in Axel een uitgebreid programma, dai bijzonder goed in de smaak is geval len. De drie drumbands, Thalia, Hosanna en Concordia zetten het feest in met een rondwandeling. Op de Markt zongen daarna de schoolkinderen, die waren toe gesproken door burgemeester M. K. van Dijke. Er waren poppenkastvoorstellingen voor de leerlingen van de kleuterscholen en voorstellingen, die verzorgd werden door Frans van Dusschoten en Peter Oran voor die van de lagere scholen. Op (Van onze correspondent) MIDDELBURG De dodenherden king zal alhier een bijzonder karakter draden. Vanwege het goed opgezette programma hoopt het gemeentebestuur dat vele stadgenoten op 4 mei de do denherdenkingen bjj zullen wonen om hen, die in het verzet vielen, te eren. Het gemeentebestuur acht hét van het grootste belang, dat de jongeren bij de herdenking worden betrokken, opdat de dodenherdenking niet zal uitsterven. Een nieuwe traditie moet geboren worden, meent het gemeentebestuur. Het hoopt dat met het volgende programma te bereiken. Tijdens de dodenherdenking zal 's morgens het Erehof op de algemene begraafplaats officieel worden geopend Om 10.30 zullen 70 middelbare scholie ren zich op de algemene begraafplaats verzamelen en zich daarna opstellen in het Erehof. Daar liggen diegenen be graven, die in het verzet zijn gesneu veld en ook de burgers, die in de oor log om het leven zijn gekomen. Om Met de harmonieën van Aar denburg en Sint Kruis voorop gin gen de schoolkinderen naar het gemeentelijke sportcomplex. Twee fraai gekostumeerde deelnemertjes aan de kinderop tocht, die in Axel werd gehouden. 10.45 is de aankomst van een detache ment militairen, dat bestaat uit een erewacht van 20 man, 2 hoornblazers, 2 vlaggewachten. Om 10.55 vertrekt de stoet kransdragers, burgemeester en wethouders, genodigden en nabestaan den van de aula naar het Erehof. Om 11 uur zal burgemeester mr. J. Drij- ber, in aanwezigheid van de wethou ders een korte toespraak houden en vervolgens een krans leggen bij het monument. Tegelijkertijd leggen ook de scholieren hun bloemen op de 30 gra ven van het Erehof. Namens de mili tairen van de C.O.A.K. zal kolonel Cre- na Uiterwijck een krans leggen. De plechtigheid wordt voortgezet met twee minuten stilte, het blazen van de reveil le en het hijsen van de vlag. Ook op de 5 graven van de verzetstrijders bui ten het Erehof zullen bloemen worden gelegd. Om 11.30 begeeft het gezel schap zich naar de Burgerzaal van het stadhuis. Het programma voor de avondher denking in de Abdij luidt als volgt: Om 19.30 is er een samenkomst voor de nieuwe gouverneurswoning, waar bur gemeester Drijber een toespraak zal houden. Hierna volgt een samenzang, waaraan acht Middelburgse zangvereni gingen en het muziekkorps ONDJA zul len meewerken. Vervolgens zal de heer Toine van Bergen enkele verzetsgedich ten voordragen. Dan volgt weer samen zang. Om ongeveer 19.50 zullen de klok ken van de Lange Jan en de r.k. kerk luiden. Ondertussen wandelen alle aan wezigen naar het monument op de Groenmarkt, waar twee minuten stilte wordt gehouden. Hierna kunnen bloe men worden gelegd. Met het zingen van het Wilhelmus zal de plechtigheid wor den afgesloten. Is het 's avonds slecht weer, dan zal de bijeenkomst niet voor de' gouver neurswoning, maar in de Nieuwe Kerk aan de Groenmarkt worden gehouden. Bij de dodenherdenking zal de K.R.O.- radio-omroep aanwezig zijn. Om 19.40 zal een reportage van 2,5 minuut wor den uitgezonden over de bijeenkomst in de Abdij. Ook diverse sportverenigingen en ver enigingen aangesloten bij de Middel burgse jeugdraad zullen acte de présen- ce geven. Het Middelburgse gemeente bestuur zal de scholen er toe bewegen ieder jaar op 4 mei bloemen te leg gen op de graven van oorlogsslachtof fers. het terrein aan de Buitenweg bonden 's middags een elftal van de douane en van de gemeente-ambtenaren de strijd tegen elkaar aan. Frans van Dusschoten, Peter Oran, Conny van den Bosch en het kwartet G. Amelung verzorgden 's avonds twee voorstellingen in „Het Centrum", Concordia en Hosanna concerteerden op de Markt en er werd een zeer geslaag de lampionoptocht gehouden. De deel nemers daaraan hadden 's middags ook al eens een optocht geformeerd. Kortom Axel heeft de reputatie, uitstekend masse feest te kunnen vieren, bevestigd. In Westdorpe zette men koninginnedag ook feestelijke luister bij. 's Morgens was er een sterrit voor fietsers, bromfietsers, motorrijders en automobilisten. De deel name was groot. De schoolkinderen kre gen een traktatie. Zij kregen de gelegen heid zich met verschillende spelen te vermaken op een terrein-aan de Molen straat. Voor de volwassenen waren er volksspelen in de buurtschappen Pas Sluis en de Zwarte Hoek. In de Molen straat was het 's middags ringsteken ge blazen. De rijpere jeugd wist zich avonds uitstekend te amuseren tijdens het koninginnebal in zaal Pluijm. Het programma werd doorkruid door rond wandelingen van de fanfare „Eikels worden bomen" en enkele schietingen. Op 5 mei wil men het feest nog eens dun netjes gaan overdoen. Terneuzen deed het wat rustiger aan, ook al met het oog op het komen de bevrijdingsfeest, dat grandioos belooft te worden. Koninginnedag stond in het teken van de sport: 's middags waren er door de A.V. Scheldesport georganiseer de atletiekwedstrijden voor de leerlingen van de scholen in het Zuidersportpark, 's Avonds legden twee zomeravond-voet balelftallen elkaar het vuur na maar sportief aan de schenen. De gymnastiek vereniging E.M.M. die 35 jaar bestaat, verzorgde 's avonds uitstekende demon straties op de Markt. Ter gelegenheid van de verjaardag van de koningin zijn gistermorgen de gede coreerden van Sas van Gent bijeengeko men in de raadszaal van het stadhuis. Men bracht een dronk uit op de jarige vorstin. Kinder- en volksspelen waren het hoofdbestanddeel van het feestprogram ma te Zuiddorpe. Om vijf uur 's middags concerteerde de harmonie Concordia uit Axel op de kiosk. In verschillende loka liteiten was er 's avonds bal. Burgemeester A. J. M. Kesbeke had 's morgens een toespraak tot de schoolkin deren (en de volwassenen) gehouden. Ook in Zaamslag nam men een voor proefje van de 5 mei-viering. Voor de kinderen was er een straattekenwedstrijd, terwijl de jeugd zich ook kon vermaken met verschillende spelen op het voetbal terrein. ,,'t Meziek" deed ook nog van zich horen. Aldus bleven de feestelijkheden be perkt tot bals voor de jeugd b.v. in Hulst Het daar in de „Koning van Engeland" onder auspiciën van de instuiven van Hulst, Clinge en St.-Jansteen, gehouden Oranjebal werd een groot succes. Wandaag is het 1 mei, de Dag van de Arbeid. In Moskou en achter het Bamboe Gordijn zal deze dag wel weer gevierd worden met groot militair machtsver toon en brallende leuzen. Voor de meesten van ons is het vandaag by een beetje behoorlijk weer gewoon een gezellige vrije zaterdag. Wie heelt er nu nog behoefte om te demonstre- ren' De vakbeweging bekleedt een machtspositie van jewelste. Geen en kele werkgever kan het zich veroorlo ven de factor arbeid te verwaarlozen. De spanning op de arbeidsmarkt her innert hem er iedere dag aan. Het is overigens wel allemaal erg snel gegaan. Welk hemelsbreed ver schil ligt er niet tussen de dertiger ja ren en de welvaartsstaat van nu. Toen enorme werkloosheid en diepe ellende in vele gezinnen. Nu een knellend te kort aan arbeidskrachten en het pro bleem van een zinnige vrijetijdsbeste ding. Nog een beetje automatisering en er wordt alleen nog gewerkt om de verveling van de vrije tijd te verdrij ven. Misschien is het toch wel nuttig als de ouderen op zo'n dag als de eerste mei nog eens van vroeger vertellen. \Y/ie na de slag aan het Binnenhof bij de gemeentelijke reinigingsdienst de taak zou hebben de politieke stuk ken en brokken in het gebouw van de Tweede Kamer bijeen te vegen, zou een bijzonder dankbare taak hebben. Niet dat men luid juichend door het gebouw loopt en hoera roept over de klappen, die zijn uitgedeeld, maar wel, omdat iedereen altijd schreeuwt om duidelijkheid in de politiek. Nu is die duidelijkheid zonneklaar aanwezig. Premier Cals, nerveus op de eerste dag van zijn optreden in de kamer, had donderdag zijn „oude vorm" geheel hervonden. Maar hij paste haar met beheersing toe. „Ik ken mijzelf en ik weet, dat ik nogal impulsief kan zijn", zei hij op een bepaald ogenblik. Mr. Cals heeft zich bijzonder lang beheerst. Maar gelukkig overigens niet tot het einde toe. Daartoe gaf de CHU- fractieleider, mr. Beernink, hem niet de kans. In tegenspraak tot alle feiten, zonder steun van welke fractieleider- getuige dan ook, poogde de heer Beer nink te ontkennen, wat er in de eerste dagen van de formatie-Cals was ge beurd. Probeerde hij 't idee-fixe over eind te houden, dat niet hij uit de for matie was weggelopen, maar dat boze lieden hem er buiten hadden gezet. Tegen beter weten in en tegen de fei ten in. Premier Cals bood de heer Beernink nog een uitweg. Hij sprak over een „misverstand". Hy sprak ook over het meningsverschil dat hij „in alle vriendschap" met de heer Beer nink had. Het mocht niet ba ten. Mr. Beernink had zich kennelijk en in zijn fractie en in zijn party zo vastgebeten in een onhoudbare theorie' dat hij deze theorie tot het bittere ein de ook in de kamer wilde verdedigen." Zijn ondergang is beslist niet eervol geweest. Zij was ook weinig verhef fend. Leden der CHU konden na af loop van dit debat slechts constateren, dat mr. Beernink moeilijk fractievoor zitter zal kunnen blijven. Daardoor heeft de heer Beernink niet alleen de unie, maar ook het land een slechte dienst bewezen. De kansen, dat een ze kere eenheid bij de drie christen-demo cratische partijen zal terugkeren wor den er echter door vergroot. Hopelijk heeft de CHU niet tot 1967 nodig om aan de KVP en AR weer de hand te reiken, die de fractie wat kleintjes na afloop van het kamerdebat aan mr. Cals weigerde. (Advertentie) Voor exclusieve damesconfectie „first lady" Mantels - Japonnen Pakjes - Regenjassen Bierkaaistraat 21-23 HULST (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het Middelburgse gemeentebestuur mag beginnen met de aanleg van centrale wijk verwarming in de 294 in aanbouw zijnde woningwetwo ningen. Ook de 284 vrij e-sector-woningen wil men op deze centrale wijkverwar ming aansluiten. Tot slot bestaat dan nog de mogelijkheid in het uitbreidings plan Zuid 162 woningwetwoningen te bouwen en aan te sluiten op de centrale verwarming. De raad zal hierover ko mende maandagavond nader geïnfor meerd worden. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT De gemeenteraad en het gemeentepersoneel hebben afscheid genomen van bode C. Buth, die met pen sioen is gegaan en nu op zijn lauweren kan gaan rusten. Namens het gemeente bestuur werd de heer Buth toegesproken door burgemeester R. A. J. den Boer; secretaris G. A. van den Hemel sprak namens het personeel. De eerste vrklaarde, dat de gemeente in de heer Buth een bijzonder ijverige, bekwame en representatieve bode heeft gehad. De heer Van den Hemel noemde de heer Buth een goed en collegiaal per soneelslid. Beiden brachten in herinne ring dat de ex-gemeentebode in vroeger jaren een zeer uitstekend (rijks)-politie man is geweest. De burgemeester bood- een elektrisch scheerapparaat aan, de heer Van den Hemel een mixer. De heer Buth zal dinsdagmiddag in zaal „Resida" worden uitgeluid door het marktwezen; hij is marktmeester in Sas van Gent geweest. (Van een onzer verslaggevers) SINT-JANSTEEN Raadslid R. van Acker heeft er tijdens de vergadering van de raad zijn ern stige ontstemming over uitgespro ken, dat tijdens de viering van carnaval op verschillende plaasen in het dorp leuzen op straat zijn gekalkt, „die ergerlijk waren en beledigend voor de magistraat van een naburige gemeente". Hij informeerde of het carnavals comité verantwoordelijk gesteld kan worden en of een onderzoek is ingesteld. Burgemeester mr. J. L. M. Heu ser betoogde, dat men de carnavals viering en de actie van de onbe kende strijders voor zelfstan digheid van Sint-Jansteen ge scheiden moet zien. Er is, naar hij meedeelde, een onderzoek ingesteld dat echter geen resultaat heeft ge had. Het carnavalscomité treft geen schuld. De genoemde magistraat (burgemeester Molthoff van Hulst) zou het geval overigens sportief hebben opgevat.

de Stem | 1965 | | pagina 3