ZEVENTIG ZEEUWEN ONDERSCHEIDEN J. J. H. A. Bruna benoemd tot ridder van O.N. Uitvoeringen Concordia in Middelburg en Vlissingen jMilde regen der lintjes Mgr. De Yet onderscheiden voor vernieuwingswerk Voor zijn hoge taakopvatting Drs. Bogaers decoreerde bouwvakkers Deventer ijsbaan kan accommodatie gaan verbeteren Turnen Zebra-ploegen naar Leiden Midden-Zeeland W-Zeeuwsch- Vlaanderen A. P. Modde fTwmm O.-Zeeuwsch- Vlaanderen van de school, de heer M. A. Hage« Mevr. Blaakman-Sijnesael uit Hoofdplaat: prettig verrast. houdster van de PTT in Driewegen. De neven J. Siereveld en M, Siereveld te Arnemuiden ontvingen beiden goud voor hun verdiensten als bestuurslid van visserijorganisaties. De heer P. Brasser uit Arnemuiden kreeg eveneens een gou den medaille. Hij is voorzitter van de Zeeuwse ringrijdersvereniging. Ook voor de heer J. den Toonder uit Kloetinge was het gisteren al goud wat er blonk. Hij is dirigent van Excelsior te Kloetinge en Euterpe te Heinkenszai^ Verder bestuurslid van de bond van har monie- en fanfareverenigingen in Zee land. Mejuffrouw K. Dekker uit Kloetinge kreeg een zilveren medaille omdat zij meer dan veertig jaar hulp in de huis houding en huisbewaarster is geweest bij jonkvrouwe Rademacher Schorer Clotterbooke Patijn van Kloetinge. In Baarland werd brons toegekend aan de heer P. Pot, die zich lange tijd ver dienstelijk heeft gemaakt als bode voor de vereniging van ziekenhuisverpleging op de Bgvelanden. Twee mannen werden onderscheiden in Kapelle: de heer H. van de Vrie, chef bij het koninklijk kweekbedrijf te Ril- land-Bath (zilver), en de heer S. de Puit, die reeds lang in dienst is bij L. Eversdijk en Zn (brons). In 's-Heer Arendskerke werd zilver verleend aan de heer J. J. de Schipper, leider van de zondagsschool aldaar. Hetzelfde eremetaal ontving de heer J. Jobse, ontvanger der gemeenten Zou- telande en Biggekerke. V Ci CUIKU'S Tiyrjj voriee jaar haar uitvoeringen in Mid delburg en Vlissingen gehouden. Middel burg had de primeur. Men had m de Schouwburg een drieledig programma, bestaande uit koorzang, een eenakter en na de pauze wat cabaret. Na opening van de voorzitter, de heer Frits Witte, verscheen 'n tachtigtal Kleu terleidsters op het podium, die na een herkenningsmelodie vier Duitse liedjes op gedistingeerde en charmante wijze brachten o.l.v. hun zangleraar, de heer Ab Lichtendahl. Speciaal willen we hier vermelden het slotnummer van Brahms „Mein Madel hat einen Rosenmund Hierna was er koorzang van de Kijks- kweekschoollearlingen, die onder direc tie van. de heer Huib Maul als hoogte punt brachten „The gospeltrain", een negro-spiritual. Ook het mannenkoor van deze school mag genoemd worden in het met veel verve gezongen „Down among the dead man", hetwelk op voortreffe lijke wijze werd uitgevoerd. Samen met het grote koor waren de kleuterleidsters gestart met twee canons, waarbij de „Musikantencanon" van Jens Rowher beter Uit de voeten kwam, dan het modernere „Lob der Musik" van Paul Hindemith. Voor de pauze kon men in de regie van de heer W. Bellaart meegenieten van de klucht in één bedrijf van Her man Heijermans „Het kamerschut Achter dit kamerschut huist de baby van een jong gezin, waarbij een te overdre ven aanbidding van de kleine tot een reeks kleine complicaties leidt. Naast de vader (goed vertolkt door Wim de Vis ser) mogen we zeker noemen de ge dienstige (Stieneke Berrevoets), die bo ven de rest uitstak in haar karakterise ring van de haar toebedeelde rol. Naast het gezin was er nog een (al) te jeug dige grootvader te vinden, benevens een vriend, die zich van de bemoeienissen van de baby niet veel aantrok en voor één ding maar zorgen had; hoe kom ik aan een goedgevulde maag. O.l.v. de heren Soesman en Visser werd onder de titel „Kunst en vliegwerk" een soort ronde van Zeeland gehouden, waar bij vele bekende plekjes werden aan gedaan. Als we enige nummers uit dit cabaret mogen lichten, moeten we zeer zeker noemen Rinkrie in Beekarke, het welk op uitnemende wijze werd uitge beeld. „The swinging Gehrels" waren zangtechnisch goed op dreef in het be kende Kortjakje, dat op moderne wijze werd uitgevoerd. Naast „Stadhuis op stelten", waarbij het raadhuis van Vlissingen onder de loep werd genomen, kwam Vlissingen andermaal aan bod in een goed gezon- sprak aan het slot nog een kort dank- woord, waama de voorzitter enkele do centen, die aan deze avond hadden mee gewerkt, als dank in een bescheiden bloemenhulde betrok. Gisteravond vond deze uitvoering in het Scheldekwartier te Vlissingen plaats, waarbij een geanimeerd bal het geheel completeerde. A.1*. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Als hulde en dank aan alle werknemers in het Ne derlandse bouwbedrijf heeft minis ter Bogaers van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening op zijn de partement enige bouwvakkers ont vangen en gedecoreerd met de aan hen verleende koninklijke onder scheiding. Tijdens de uitreiking wees drs. Bogaers erop, dat vorig jaar mede dank zij de werknemers in het bouwbedrijf meer dan 100.000 wo ningen gereedgekomen zijn. Hij vond het verheugend dat zij op de ze manier gehoor gegeven hadden aan zijn bekende oproep: „Een schepje er boven op". Met de ont vangst van deze werknemers wilde hij het gehele bouwbedrijf eren. Op het ministerie werden ont vangen de heer K. A. Schat, hoofd uitvoerder te Almelo, die 50 jaar in het bouwbedrijf werkzaam geweest is en onderscheiden werd met de gouden medaille O. N., de heer P. J. M. Weerens uit Thorn, opper man, die 40 jaaf werkzaam is en de bronzen medaille ontving en de heer J. J. G. Willems, timmerman te Meerssen, die eveneens de bron zen medaille opgespeld kreeg. Voorts werden ontvangen de heer J. W. H. Frantzen, adjunct-direc teur van „Ons Limburg", die be noemd is tot ridder O.N. en mr. J. A. v. d. Steen, algemeen secretaris van de Nederlandse Katholieke Aannemers- en Patroonsbond, eveneens ridder O.N. DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 30 APRIL 1965 (Van een onzer verslaggevers) BREDA De commissaris der koningin in de provincie Noord-Bra bant dr. C. N. M. Kortmann was gistermorgen naar het Bisschopshuis te Breda gekomen om de benoeming bekend te maken van de bisschop van Breda, mgr. G. H. de Vet, tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. Tijdens een korte plechtig heid, waarbij o.m. de burgemeester van Breda, en vele medewerkers van de bisschop aanwezig waren, schetste de commissaris 't grote persoonlijke aandeel an de Bredase bisschop in de vernieuwingen die zich in de Kerk voltrekken. Hij noemde mgr. de Vet in dit verband één van de voortrek kers wiens arbeid zich ook tot bet Europese werkgebied van de Kerk heeft uitgestrekt. Het was dr. Kortmann opgevallen dat in de vernieuwde liturgie meer aandacht wordt besteed aan het ge bed voor de burgerlijke overheid. Een dergelijk gebed zou ook zeker op zijn UTRECHT, (ANP). Het bestuur van de NSF heeft besloten een bijdrage a fonds perdu uit de toto-opbrengst van 50.000 gulden te verstrekken aan de De venter IJssport Centrum N.V. voor het geschikt maken van de accommodatie op de kunstijsbaan ten behoeve van de Europese kampioenschappen hardrijden op de schaats voor heren, die in januari 1966 in de koekstad worden gehouden. Door deze verbetering van de accom modatie is voldaan aan alle bepalingen, die door de internationale schaatsenrij dersunie voor een dergelijk evenement zijn gemaakt. Voorts heeft het bestuur van de NSF besloten de uitbreiding van het recreatie oord van ht Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond te Beekbergen mo gelijk te maken door het verstrekken van een renteloos voorschot voor de aankoop van een stuk grond met woning tot een bedrag gelijk aan de kosten met een ma ximum van 60.000,gulden. Inmiddels is gebleken dat de werkelijke kosten van deze uitbreiding van de acccommodatie van het KNGV-centrum 40.000 gulden bedragen. (Van onze verslaggevers) Waarnemend Commissaris van de Koningin in Zeeland M. van Poelje en voornamelijk burgemeesters hebben zich giste ren door een druilerige regen gespoed om ongeveer zeventig Zeeuwen, die in de jaarlijkse lintjesregen hebben gestaan, ge lukkig te maken. Onder de gedecoreerden bevond zich één Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw (mr. J. Moolen- burgh te Middelburg). Verder heeft Zeeland drie nieuwe Offi cieren in de Orde van Oranje-Nassau (onder wie ir. G. van Ginkel uit Vlissingen) en elf nieuwe Ridders in de Orde van Oranje-Nassau. Er werden ten naaste bij vijftig gouden, zilve ren en bronzen ere-medailles in laatstgenoemde Orde uitgereikt. lid en wethouder van Oostburg, is meer dan vijftig jaar bestuurder in de hervorm de gemeente, ruim zestig jaar getrouwd en meer dan veertig jaar voorzitter van de plaatselijke varkensverzekering Ons Belang. De heer M. Schijve, die morgen ne gentig jaar wordt, kreeg in de vorm van een bronzen medaille Oranje-Nassau een mooi verjaardagsgeschenk. De heer Schij ve geniet bekendheid door zijn houtsnij werk met West-Zeeuwsch-Vlaamse mo tieven. Hij beoefent dit ambacht nog steeds. Zijn fraaie houten paardjes heb ben hun weg gevonden door geheel Ne derland en België en worden uitgereikt als hoofdprijzen van de vereniging Het Nederlandse Trekpaard afdeling Zeeland. Op het belastingkantoor werd de hoofdassistent-sectiechef van het dienst vak invoerrechten en accijnzen de heer W. Klerks begiftigd met de gouden me daille Oranje-Nassau. De onderscheiding werd uitgereikt door mr. L.W. van Os, inspecteur te Terneuzen, in het bijzijn van o.m. vele collega's uit geheel Zeeuwsch-Vlaanderen. De heer Klerks is meer dan veertig jaar aan de rijks dienst voor de belastingen verbonden. HOOFDPLAAT In de St.-Aloysius- school te Slijkplaat heeft burgemeester J. Temmerman de zilveren medaille Oranje-Nassau uitgereikt aan mevrouw M.(arie) S. Blaakman-Sijnesael. Zij heeft meer dan 45 jaar haar beste krachten ge geven aan het bewaren van de orde en netheid in het schoolgebouw. De 77-jarige heeft nog maar kort veger en stofdoek aan de kant gezet. Zij werd ook in het zonnetje gezet door schoolhoofd Th. J. Alberts en door de voorzitter van het schoolbestuur pastoor A. de Beer. BRESKENS Ridder in de Orde van Oranje-Nassau werd de heer J. Poisson- nier, tot voor kort directeur van het plaatselijke hoofdpostkantoor. Hij is ruim 47 jaar in dienst geweest van de PTT en heeft zich ook op maatschappelijk terrein verdiensten verworven. De uitreiking ge schiedde in het bijzijn van de heren W. Eelsing, directeur postdistrict Middel burg, J. van Laar, adjunct-directeur en P. Beun, tijdelijk opvolger van de heer Poissonnier. (Van een onzer verslaggevers) BREDA Voor de heer J. J. H. Bruna, oud-hoofdredacteur van „Dagblad De Stem" kwam de me dedeling van de Bredase burge meester, dat hij was benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau, gistermorgen als een to tale verrassing. Burgemeester Geuljans zag in de ze hoge onderscheiding een ver volg op wat plaats vond tijdens het afscheid van de heer Bruna op 29 december van het vorig jaar. ,,Wij kennen uw hoge opvattingen", al dus begon burgemeester Geuljans zijn toespraak. ,.U hebt uw taak niet al leen informerend, maar vooral creë rend verricht". De burgemeester prees de heer Bruna om diens vaardige pen waarm-ee hij op onverschrokken wij ze de belangen van burgers en over heid diende ook in 'n tijdperk, dat dit gewest eigenlijk als een ietwat verge ten gebied werd beschouwd. De heer Bruna toonde zich in zijn kort dank woord volkomen verrast, maar hij was dankbaar voor de waardering, die sprak uit deze benoeming. ,Dat mijn verdiensten zo worden ge waardeerd, had ik niet verwacht", zo besloot de heer Bruna zijn dankwoord. Bij deze korte plechtigheid waren be halve directie en hoofdredactie van Dagblad De Stem" ook aanwezig de heer J. P. van Vonderen. hoofd-direc- teur van de N.V. Uitg. Mij. „Neerlan- dia", de gedelegeerd commissaris mr. J. H. Jacobs en dr. H. M. Hou- ben namens de Stichting „Dagblad De Stem", Zaterdag 1 mei wordt in Leiden de returnwedstrijd tussen de dames-, he ren-, meisjes, en jongensploegen van de Zeeuws-Brabantse Turnkring en de Leid- se Turnkring van het Kon. Ned. Gym nastiek Verbond georganiseerd. De ploegen voor deze duelmeet zijn als volgt samengesteld: Dames: R. Walrave Volharding Goes; M. de Kort Udi B.M O. Zoom, R. v. Broekhoven, Volharding, W. Vreeke, Pr. Hendrik Breda; J. v.d. Plasse VZOS Yerseke; R. Bruggerrran Volharding; M. v.d. Plasse VZOS. Heren: J. Pikaar VZOS Yerseke; J. Ryenierse SVS Serooskerke; B. Westra- te Volharding Goes; C. Meesters Udi Bergen op Zoom; P. Vermeersche Thor Sas v. Gent; W. Vervoort Pr. Hendrik Breda; B. Vermandei Thor Sas v. Gent. s Meisjes: J. Pauwe VZOS Yerseke; R. Machielse Medioburgum Middelburg; F. Dieleman Medioburgum; E. van Gel deren VTV Vlissingen. Jongens: J. v.d. Ven Udi B. op Zoom; G. Gillisse, Astrow Souburg; K. Scher- penisse Wilhelmina Middelburg; L. Ver voort Pr. Hendrik Breda; G. Gijs- bregts Pr. Hendrik Bredè; Ghï\ v.dL Ven Udi B. op Zoom. Vorig jaar behaalde Zebra tij dent de wedstrijd te Middelburg een kleine over winning op de Leid se tegenstanders. plaats zyn voor de hoge ambtsdra gers in de Kerk, omdat de meeste mensen nauwelijks begrijpen hoe zwaar de last van de verantwoorde lijkheid en de eenzaamheid is. Dat geldt in het bijzonder in deze tijd waarin sprake is van een totale „Umwertung aller Werten", aldus de commissaris. Mgr. de Vet toonde zich hijzonder dankbaar voor deze hoge onderschei ding. Hij zeide in zijn dankwoord het op prijs te hebben gesteld dat zijn persoon bij deze waardering op de achtergrond .was gebleven en hij dankte alle medewerkers voor hun steun in de afgelopen jaren. OOSTBURG KVP-wethouder A. P. Modde werd bij gelegenheid van zijn vijfentwintigjarig ambtsjubileum ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De heer Modde heeft zijn lintje al woensdagavond gekregen, na afloop van de openbare raadsvergadering. De wethouder, het enige raadslid van Oostburg dat in deze gemeente ook geboren is, heeft ook grote verdiensten in het verenigingsleven. De 85-jarige heer P. Daansen kreeg de zilveren medaille Oranje-Nassau. De onderscheiding werd verleend op grond van het feit dat hij een zeer actieve rol heeft gespeeld in het verenigings- en ker kelijk leven. De heer Daansen, oud-raads- kort adjunct-directrice van het Gast huis), gepensioneerd voorman-timmerman M. Zandee (lid vpn verdienste van de handbal- en gymnastiekvereniging Vol harding) en de heer P. Verboom, die een halve eeuw landarbeider en veeverzor ger bij de fa. Buijsrogge te Kloetinge is. De beide dames kregen goud, de twee heren zilver. In St.-Laurens op Walcheren werd bur gemeester W. Baas geridderd. In 1962 vierde hij zijn zilveren ambtsjubileum. Begin 1964 was hij 12,5 jaar burgemees ter van St.-Laurens. Eind 1964 was hij 40 jaar in overheidsdienst. Mevrouw Baas was gisteren jarig. Vandaag zal zr. A. Vermaas in Oost- Souburg een gouden medaille in ont vangst kunnen nemen. Zij was jaren lang wijkverpleegster van het Groene' Kruis in Souburg. Onder de acht gedecoreerden in de ge meente Kortgene bevonden zich maar liefst vijf leden van de muziekvereni ging Wilhelmina te Colijnsplaat. Zij kre gen brons voor hun langdurig lidmaat schap (4045 jaar) en voor hun be moeienis met de opleiding van jonge mu zikanten. In de onderscheiding van mevr. M. StroosnijderBouters te Kruiningen zat ook al muziek. Zij is 42 jaar lid van de zangvereniging Crescendo; sedert 19 jaar als beheerster van de financiën. Zij kreeg zilver. Zilveren medailles waren er ook voor twee dames, die hun leven.lang bij de posterijen hebben gewerkt. Mej. W. Pol derman uit Wemeldinge is nog maar pas met pensioen. Zij werkte op het post kantoor in Goes. Mejuffrouw P. Verburg is met haar 71 jaren nog steeds station- De heer Van Ginkel, mede-di- schage, waarnemend burgemeester recteur van de Scheldeonder- van Vlissingen. scheiden door de heer Gïllisen V er - J. W. Scheele, Zaamslag ridder De heer Scheele kan zijn onderschei ding zien als een honorering van *yn verdiensten voor de landbouworganisaties en de „boerenstand": hy is voorzitter van de kring Hulst van de Z.L.M., van de pachtkamer van het kantongerecht Terneuzen en van de redactieraad van het Landbouwschap. Hy is ook voorzitter van de gewestelijke raad voor de land bouw en kerkvoogd van de Nederlands Hervormde gemeente. De heer Scheele werd toegesproken door burgemeester J. van Wijk van Zaamslag en ir. L. M. Geuze, algemeen voorzitter van de Z.L.M. De heer M. L. Remasy uit Sas van Gent kreeg de gouden ere-medaille, die hem werd opgespeld door burgemeester R. A. J. den Boer. De laatste memoreer de de verdiensten van. de heer Remery voor de zwemsport in Zeeland en diens zelfstichtende bemoeiingen met de wa tersportverenigingen en de bridgeclub te Sas van Gent Burgemeester C. J. van Hootegem van Honterusse speldde de heer E. J. Neve en mej. R. m. de Rijk uit Kloosterzande gouden ere-medailles op. De twee zijn vorig jaar gepensioneerd na resp 44 en 40 jaar werkzaam te zijn geweest in het onderwijs te Groenendijk. Beiden nemen actief deel aan het gemeenschapsleven in KloosterzandeGroenendijk. Een ere-medaille in goud was er ook voor wethouder A. J. B. Serrarens van >ogelwaarde uit Ossenisse. De onder- WCrd uit*ereftt door waar nemend burgemeester P. J. G. Molthoff. Slj ~i..7»areüS is 35 lid van de Aw JCA» 1 *orSt al jarenlang y°"r cen Positieve inbreng MolS,o«?te'Uke MkeD" Ioals de hee? A. P. MODDE In Middelburg werd mr. J, Moolen- burgh, sedert 1936 kantonrechter in de Zeeuwse hoofdstad, Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Hiij is plaats vervanger-kantonrechter in Terneuzen, Oostburg en Zierikzee. Hij vervangt ook de rechters van de arrondissements rechtbank Middelburg. Andere functies: voorzitter provinciale Zeeuwse V.V.V. en voorzitter van het Zeeuws Genoot schap. Tot Ridders in de Orde van Oranje- Nassau zijn benoemd de heer B. Lavooy, scriba van de gereformeerde kerk in Middelburg en het SGP-raadslid (al meer dan 25 jaar) A. Schot. De heer C. J. van Burg, districtscom mandant van de rijkspolitie, kreeg goud in Oranje-Nassau. Hij geldt als zeer be kwaam. Doet eigenlijk officierswerk. Is een van de rechterhanden van de dis trictscommandant. Eenzelfde onderscheiding was in Mid delburg nog weggelegd voor de heer S. Caljouw, die 46 jaar secretaris van de l.t.s. en 25 jaar secretaris van de christe lijke kweekschool is geweest. De heer J. Luteijn, meer dan 44 jaar bij de PTT, momenteel als assistent-chef van de interne dienst, kreeg brons. Ir. N. van Ginkel, directeur van de Kon. Mij. De Schelde te Vlissingen, is Officier in de Orde van Oranje-Nassau De hee r Moolenburgh, kanton rechter te Middelburg, onderschei den. geworden. Hij is vooral verantwoordelijk voor het bedrijfseconomische en finan ciële beleid van De Schelde. Daarnaast vele functies op maatschappelijk terrein, zoals voorzitter van het r.-k. streekzie kenhuis St.-Joseph, voorzitter van het Instituut voor Efficiency in Zeeland, voorzitter van Don Bosco-Vlissingen, be stuurslid van de Zeeuwse revalidatie- stichting, het St.-Willibrordcollege te Goes en de h.t.s. in Vlissingen lid van de raad van bestuur van de PZEM en be stuurslid van de vereniging van katho lieke ziekenhuizen in Nederland. Eenzelfde hoge onderscheiding kwam toe aan de heer J. van Veeren, die sedert 1 maart 1947 hoofd is van de inspectie invoerrechten en accijnzen te Vlissingen Hij heeft bijna veertig dienstjaren bij 's Rijks Belastingen. WD-raadslid en tandarts H. Knoop werd Ridder in de Orde van Ó.-N. Htij zit in de Vlissingse raad sedert 1939, waarvan enkele jaren als wethouder van openbare werken. Was mede-oprichter van de stichting voor school tand verzor ging. Zilver in O.-N. was weggelegd voor de heer B. de Nooijer, gepensioneerd was- baas (51 dienstjaren) en vlagsergeant bij het Leger des Heils. In Goes zag wethouder J. Visscher (PvdA) zich geridderd. Hij is ruim veer tig jaar raadslid; eerst in Kruiningen. sedert 1930 in Goes. Na de crisis in Goes (1960) wethouder en loco-burgemeester. Sinds 1946 lid van de Provinciale Staten. Vele functies op maatschappelijk terrein. Mej. H. Ybes, tot voor kort directrice van de vakschool voor meisjes te Goes, stond in Rolde op het punt op vakantie te gaan toen haar de versierselen, be horend bij het officierschap in de Orde van O.-N., werden uitgereikt. De heer J. de Smit, oud-directeur van het Zeeuwsch Dagblad en sindsdien ad viseur van de bond van gereformeerde jeugdverenigingen, werd geridderd. Het zelfde overkwam de heer C. de Wilde, leraar in algemene dienst bij het tuin- i bouwconsulentschap voor Zeeland en West-Brabant. Hij is het hoofd van de afdeling onderwijs van genoemd consu- lentschap. In Goes werden voorts nog onderschei den zr. M. de Voogd met 33 dienstjaren als verpleegster (op het laatst als hoofd verpleegster in het Goese Gasthuis), zr. C. van dg Linde uit Kortgene (tot voor HULST. „Ik heb nooit zo veel waar de aan een onderscheiding toegekend. Ik denk er nu anders over." Dat was de reactie van wethouder C. van Bendegem van Axel op de mededeling van burge meester M. K. van Dyke, dat de eerste is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De burgemeester speldde de heer Van Bendegem de bij de onder scheiding horende versierselen op in het stodiuds. De heer Van Bendegem heeft de onderscheiding gekregen naar aanlei ding van het feit dat hij binnenkort der tig jaar lid van de Axelse raad is. Hy is sinds 1962 wethouder. De heer Van Bendegem heeft zitting gehad in vele raadscommissies en in de plaatselijke commissie voor bijzondere noden. Hij heeft zich voorts verdienste lijk gemaakt voor aanvankelijk de S.D.A.P en later de PvdA in het alge meen en de plaatselijke afdelingen ervan in het 'bijzonder Het verenigingsleven kent in hem een toegewijde kracht; de heer Van Bendegem is voorzitter ge weest van de V.V. Axel en is of was lid van verschillende culturele vereni gingen. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen heeft nog twee andere nieuwe ridders: de heer J. W. Scheele uit Zaamslag en de heer J. W. Mazure uit Terneuzen De laatste is veer tig jaar in dienst geweest bij provinciale waterstaat in Terneuzen. Hij gaat bin nenkort met pensioen. De onderscheiding werd hem op het Terneuzense kantoor opgespeld door gedeputeerde A. J. van Poelje. De heer Mazure werd, behalve door de heer Van Poelje, gelukgewenst door burgemeester mr. H. Rijpstra van Terneuzen, de hoofdingenieur-directeur ir. W. de Bijl uit Middelburg van provin ciale waterstaat, dijkgraaf J. Becu van het waterschap „Het Vrije van Sluis" en ir. L. A. van de Berg, de directe chef van de heer Mazure, die waterbouw kundige is. A. J. B. Serrarens „gouden" wethouder. De heer C. A. de Kraker uit Zaamslag kreeg ook een gouden ere-medaille. Hij heeft zich in de loop der jaren de dank baarheid van verschillende landbouwor ganisaties en de A.R.-kiesverenigingen verworven. Hlij bekleedt voorts verschil lende (Nederlands Hervormd) kerkelijke functies. Burgemeester J. van Wijk deed hem kond van de aan hem verleende onderscheiding. Twee inwoners van Axel kregen de zilveren ere-medaille: de heer H. van Berge, dm veertig jaar lid is van de har monie „Concordia", waarvan vele jaren als bestuurslid en al lange tijd secre taris en instructeur van de drumband is en de heer A. Geensen, assistent A bij 's rijks belastingen te Terneuzen. De laatste gaat binnenkort met pensioen- De heer J. de Rijk uit Boschkapelle in de gemeente Vogelwaarde werd onder scheiden met de bronzen medaille, even als de heer R. A. Vercauteren te Koe wacht. Beiden zijn veertig jaar als land arbeiders bij dezelfde bedrijven geble ven, de heer De Rijk bij dat van de heer G. de Moor te Zaamslag, de heer Ver cauteren bij dat van de heer J. C. den Hamer te Koewacht. Wethouder C. van Bendegem van Axel werd benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Burgemees ter M. K. van Dyke speldde hem de onderscheiding op.

de Stem | 1965 | | pagina 5