Zeeuwsch-Vlaanderen Onderzoek is niet te scheiden van de hoogleraarstaak Walcheren Z.-Beve!and Instructiebad Groede gaat 27 mei open APARTE FACULTEITSBUREAUS BEPLEIT MIDDELBURG VLISSINGEN GOES AXEL FILMS ADDO X tel- en rekenmachines J. A. BIESBR0ECK Entertaining muziek Bosch-Optiek Kdntakt lenzen Mantelkostuums P. Mvom de Walle 2 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 30 APRIL 1963 Firma v. Dronkelaar en Buijze "ISSER K00LI Mededeling aan onze adverteerders Hagblaa HJe Stem Dagblad De Stem Verdienstelijke uitvoering „Die Schöpfung" Kloetinge Ovezande sluit gemeentelijk badhuis Kantoormachinehandel Omzet boerenleenbank steeg met drie miljoen Kosten 3 miljoen Aanleg nieuwe weg Terhole Nieuw Namen op til HOTEL „DE LINDE" HULST IIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIDIIII1IIIII1IIIII9 HOOG WATER Souburgse jeugd schaadt eigen belang Terneuzense raad herdenkt bevrijding Overzicht veerdiensten MEDISCHE DIENST Vandaag Morgen iAanvullend krediet Tijdens een korte raadsvergadering op maandag avond 3 mei zal voorgesteld worden tot het verlenen van een aanvullend kre diet van f 136.600,- voor de restauratie van de buitengevels van de Gasthuis- kerk. Al eerder werd hiervoor f 219.160,- gevoteerd, maar naar gelang de werk zaamheden ter ontmanteling van het gebouw vorderen, treden er steeds meer tegenvallers op. Bovendien zijn er be- trelen loon" en Pr'isstyg'ngen opge- Heropening bibliotheek Op woens dag 19 mei zal burgemeester mr. J. P' b/Ui' kot gerestaureerde gebouw van de bibliotheek van de Vereniging Open bare Leeszaal en Bibliotheek aan de Molstraat heropenen. Dat zal gebeuren om half vier. (Advertentie) (Advertentie) Tentoongesteld in de mooiste toonkamer van Zeeland Bij aankoop van f 500.— reiskosten voor 2 personen vergoed ZUIDZANDE TEL. 01170—2161 TERNEUZEN: ZUIDLANDSTR. TEL. 01150—3529 w» W" *.'M vU'*' teoP^L Dodenherdenking- Het programma voor de dodenherdenking op 4 mei ziet er als volgt uit. Opstelling van de stoet in de Brouwenaarstraat. Om half acht afmars naai' de begraafplaats langs de Smgel en de Koopmansweg. Van kwart voor acht tot even voor acht zullen de klokken worden geluid. Om acht uur wordt door een hoorasignaal twee mi nuten stilte aangekondigd. Souburg Sportweek De traditionele Souburg- se sportweek wordt dit jaar gehouden m de week van 21 t.m. 26 juni. De sport- uitwisselingsdag tussen Souburg en Al- blasserdam is vastgesteld op zaterdag 3 juli te Souburg. Verenigingsleven De vereniging Van 't Volk voor 't Volk heeft een collecte ge houden met als opbrengst f 1270. Deze zullen worden bestemd voor het organi seren van festiviteiten op vijf mei. De vereniging heeft 600 leden geworven. Westkapelle Raadsvergadering: De gemeente raad heeft zich door een slechts enke le punten tellende agenda gewerkt De voorzitter, de heer Th. H. de Meester, moest tot zijn grote spijt mededelen, dat de plannen betreffende het instruc tiezwembad voor dit seizoen niet meer verwezenlijkt kunnen worden. Aan de heer W. Huibregtse werd 210 m2 grond verkocht voor de som van f 805,- Evenementencommissie Door de evenementencommissie is het program ma voor het a.s. seizoen vastgesteld. Er zullen dansavonden, kampvuur, lampionoptochten, concerten door mu ziek. en zangverenigingen en strand- feestjes tot ontspanning van de vakan tiegangers worden gehouden. N.C.V.B. Onder leiding van me vrouw A. v. Rooijen hield de N.C.V.B. haar jaarvergadering. Naast de jaarverslagen van secreta resse en penningmeesteresse, brachten de leden een gevarieerd programma voor het voetlicht, bestaande uit zang, muziek, declamatie. In verband met de verdere doorvoering van de efficiency op onze diverse administratieve afdelingen op ons kantoor te Breda, wordt u dringend verzocht vragen betreffende onze nota's, contracten, contractstanden e.d. schriftelijk aan ons voor te leggen. Voor prompte beantwoording wordt onzerzijds zorggedragen. Is het evenwel naar uw mening onvermijdelijk bedoelde vragen telefonisch te stellen, dan gelieve n uitsluitend tussen 9.30 en 12.30 uur of tussen 15 en 17.45 nnr te bellen. Advertentie-afdeling Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwscn-Vlaanderen: Steenstraat 14, Telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1, telefoon 6252, GOES Eerste redacteur Exploitatie voor Zeeland inspectie Zeeland F. DE LIGT L. K. M. DE JONG tel. 6252 Goes tel. 2377 Hulst privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen J. PETIT, v. Ostadestraat 41, Oostburg tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren H. REKKERS, tel. 6252, Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU tel. 6252 Goes Prijs voor losse advertenties bestemd voor de editie Zeeland 0,18 per mm 1 mm ingezonden mededelingen 21'. mm gewone advertenties Bij contract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels of minder 1,— elke regel meer f 0,25. Als één regel gelden 23 letters en/of leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. 1,60 en 0,60. B„, 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. We zijn deze maand in de gelegen heid om tweemaal „Die Schöpfung" van Joseph Haydn te beluisteren. Half mei wordt namelijk dit werk in Vlissingen uitgevoerd, naar aanleiding van de ope ning van het nieuwe stadhuis en woens dagavond waren we in de gelegenheid om in de Grote Kerk te Goes dit werk te horen. Hiervoor tekende de christelijke ora- toriumvereniging „Willem 't Hooft", die met instrumentale begeleiding van het West-Nederlands Symphonie-orkest, on der directie van Adriaan Kousemaker deze uitvoering tot estn belevenis maak te. De koorwerken zaten er uitstekend in, er werd gedisciplineerd gezongen (soms leek het wel of er iets te veel discipline was), zodat het koor niet he lemaal uit zijn starre houding kon ko men. Wat de solisten betrof had men een goede keuze gedaan. Alle drie zijn zij geen onbekenden in Zeeland. De beste herinneringen behouden wij bij de so praan Nelly Groenevelt en de bas Max van Egmond in het magnifiek gezongen duet van Adam en Eva waarbij de baszanger zingt: „Holde Gattin, dir zur Seite fliessen sanft die Stunden hin. Jeder Augenblick ist Wanne; keine Sor- ge trubet sie", hetwelk door Eva be antwoord wordt met: „Teurer Gatte, dir zur Seite schwimmt in Freuden mir das Herz. Dir gewidmet ist mein Le- ben; deine Liebe sei mein Lohn." In het slotkoor verleende mevrouw Tamiminga-Buthfer, naast de andere so listen een kleine, maar niettemin be langrijke bijdrage tot het welslagen van deze uitvoering van „Die Schöpfung". Chris van Woerkcm excelleerde in de beginaria met koor „Nun schwanden vor dem heiligen Strahle". Het orkest begeleidde, voorzover mo gelijk, accuraat, hoewel het wel eens een steekje liet vallen, met een inzet te vroeg of te laat. Hiervoor zijn de te geringe repetitiemogelijkheden waar schijnlijk de oorzaak. In de middaguren had de schooljeugd gelegenheid om zich enigermate op dit werk in te leven in de vorm van een jeugdconcert. Men kon hier een ge deelte horen van Haydns „Die Schöp fung." Rest ons nog te vermelden, dat de kerk zeer goed bezet was, hetgeen voor de organiserende vereniging ze ker een reden mag zijn, op de ingeslagen weg verder te wandelen. A.L. 's-Heererihoel< Dorpsavond In de Jeugdhoeve te 's-Heerenhoek belegt de streekcommis- sie West-Zuid-Beveland een dorps avond met als onderwerp „Ons dorp in de streek." Er zal gediscussieerd worden over de toekomstmogelijkheden van 's- Heerenhoek. Kermis In verband met de feeste lijkheden op koninginnedag en bevrij dingsdag is op het Marktveld een draai molen, een luchtschommel, een oliebol len- en snoepkraam geplaatst. Op 30 april zal de draaimolen gratis voor de kinderen in bedrijf zijn, Ook zaterdag 1 mei zal de kermis voor het publiek worden opengesteld. (Van een onzer verslaggevers) OVEZANDE Tijdens de jongste raadsvergadering werd de mededeling gedaan, dat binnen afzienbare tijd het gemeentelijk badhuis gesloten gaat wor den. De jaarlijkse tekorten worden steeds hoger. Daarom heeft d$ raad een kre diet van f 1700 per woning gevoteerd voor totaal negen w.w.-woningen om hierin douchegelegenheden aan te brengen. Mo menteel zijn definitief plannen in de maak om te komen tot de realisering van een bejaardencentrum. Aan A. van Steen bergen en A. Looij werd grond ver kocht voor de bouw van twee Bogaers- woningen. Voor het bouwrijp maken van het uitbreidingsplan Centrum Ovezande voteerde de raad tot slot f 134.000.-. BIOSCOOP IJZENDIJKE, Hofzicht SAS VAN GENT, Olympia AXEL, Het Centrum HULST, Bioscoopgebouw TERNEUZEN, Luxortheater OOSTBURG, Ledeltheater VLISSINGEN, Alhambra VLISSINGEN, Luxor MIDDELBURG, City MIDDELBURG, Electro GOES, Grand TITEL geen voorstelling geen voorstelling Ook uw dochter is in gevaar De Scherpschutter Man, vrouw en huwelijk Veel liefs uit Moskou De langste dag Het strand der liefde De langste dag Het mysterie der twee vrouwen De langste dag INHOUD In zes korte films worden de gevaren geschetst, die de jeugd kunnen bedrei gen. Zoon van een rancheigenaar neemt het in het wilde westen op tegen een bende gangsters. Hij wint eer en een vrouw. Drietal voorlichtingsfilmpjes over voort planting e.d. James Bond-verhaal, waarin de meester- speu,rder een geheim Russisch wapen naar het westen moet smokkelen. Verslag van de geallieerde invasie in Normandië. Eigenares van een bar poogt toekomst plannen te maken met de geliefde van een ander, wat op een desillusie uitloopt. zie Vlissingen Eddy Constantine neemt het als Lemmy Caution op tegen de gebruikelijke groep gangsters. zie Vlissingen WAARDERING Als voorlichtingsfilm niet bijeter ge slaagd. Het geheel is ietwat gezocht. Be hoorlijk gemaakt. Western volgens het beproefde recept. Niet vrij van clichés en onwaarschijnlijk heden. Film van middelmatig gehalte, waarin in elk geval de sensatie, die sommige gelijksoortige films kenmerkt, achter wege blijft. Pittig opgezet en vaardig in beeld ge- ljradht misdaadverhaal. Sean Connery zorg voor prfma Bond-vertolking. Nauwgezet gereconstrueerde historische gebeurtenis. Als filmcompositie niet erg sterk, overigens wel interessant. Pretentieus geval, waarin het moeilijk is te geloven. Weinig sprake van goede smaak. zie Vlissingen. Vrij vlot gemaakt misdaadverhaal zonder al te veel pretenties. zie Vlissingen, Frontale botsing Op de Nieuwendijk had ter hoogte van de tol een frontale botsing plaats. Een Belgische auto, be stuurd door A. B. uit St.-Gillis bij Brus sel kwam tijdens het inhalen op het linker weggedeelte. Op dat ogenblik na derde uit de richting Terneuzen een per sonenauto, bestuurd door A. L. E. IJ. uit Terneuzen. Tengevolge van de frontale botsing liep de heer B. hoofdwonden op. De heer IJ. had verwondingen aan zijn benen en klaagde over pijnen ter hoogte van de ribben. Een medepassagier A. H., eveneens uit Terneuzen had vele hoofd wonden en klaagde over inwendige pij nen. Alle drie werden zij per ambulance naar het ziekenhuis te Sluiskil overge bracht. Beide auto's werden zwaar be schadigd. Fraai succes Bij de te Arnhem ge houden nationale kappers wedstrijden is de heer J. van den Hout alhier in de finale van de landscompetitie damesvak kampioen van Zeeland geworden* Beiaardconcert De heer P. C. Brak man zal zaterdagmiddag van drie tot vier uur het gebruikelijke concert op de bei aard in de toren van het stadhuis ver zorgen. Hij zal veelal volksliedjes uit voeren. Hij zal ook het Zeeuws-Vlaam- se volkslied ten gehore brengen. Biervliet Raiffeisenbank De coöperatieve Raiffeisenbank houdt maandag haar al gemene vergadering. Naast de goedkeu ring van de balans en de rekening over 1964 komt verder aan de orde: verkie zing van een lid van het bestuur we gens periodiek aftreden van de heer C. Ongenae, die zich herkiesbaar stelt. Ver kiezing van een lid van de raad van toezicht wegens periodiek aftreden van de heer J.D. v. d. Vijver, die zich her kiesbaar stelt. ning en de Groepsregeling Werkeloze Werknemers en de GSW hebben zitting J. Jansens, J. van Goethem en J. Blom- maert. De voorzitter bekritiseerde ver der de uitlatingen van ministers en kamer leden over de loonsverhogingen van en kele procenten, terwijl er op andere ma nieren met duizenden guldens wordt ge goocheld. Het bestuur werd uitgebreid met de heer L. de Maeijer. De districts bestuurder W. Jansens uit Roosendaal hield een gloedvol betoog over vermo- gensaanwas en winstdeling. Clinge Oudermiddag Jeugdvereniging De Zwaluwen heeft besloten om zondag in het Verenigingsgebouw een oudermid dag te organiseren. Onder leiding van de leidster, mej. T. Bracke, zullen de kinderen dansen uitvoeren en toneel stukjes opvoeren. Semper Gaudete Zondag zal de muziekschool Semper Gaudete met haar drumband deelnemen aan het interna tionale jeugdmuziekconcours te Neer- pelt (België). De verplichte nummers die de muziekschool daar moet spelen, werden reeds ten gehore gebracht op de laatst gehouden ouderavond van Semper Gaudete. Heikant Competitie topbiljartclub De topbil- jartclub de ..Ruige Toepers" hielden in het clublokaal bij Theo de Block een onderlinge competitie. Kampioen werd met 35 punten: Herwegh, George. 2e prijs met 33 punten Nis Pierssens; 3e prijs met 32 punten A. Bogaert; 4e prijs met 32 punten M. de Block; 5e prijs met 30 punten P. Valent. St.-Jansteen Jaarvergadering NKV De plaatse lijke NÏCV-af deling hield haar jaarver gadering in de zaal de Kroon. Voorziter J. Blommaert werd als voorzitter her kozen Hij gaf een uiteenzetting over de stuktuurwijziging van de bond en van de per 1 jan. '65 in werking getreden Wet Werkeloosheidsvoorziening en van de groepsregelingen van de Algemene Bij standswet. Als NKV-vertegenwoordigers in de commissie Werkeloosheidvoorzie- (Advertenties) Dealer voor Zeeuws-Vlaanderen Gents estraat 21a-23 Hulst Lamswaarde Teenagerfestival Na vele voorbe reidingen is het bestuur van de jeugd- sportclub ,,S.D.O." klaar voor het teen agerfestival dat vandaag alhier wordt gehouden. Over de deelname heeft men zeer zeker niet te klagen. Men hoopt echter ook op de nodige belangstelling van de Lamswaardenaren te mogen re kenen. Meer dan de helft der toegangs bewijzen zijn door niet-Lamswaardena- ren gekocht. Kinderen onder de 14 jaar, die niet onder geleide zijn, zullen niet worden toegelaten. Tijdens het optreden zal niemand ln of uit de zaal worden gelaten. Door de grote deelname zal men stipt om 14 uur beginnen. Na afloop van het festival is er vanavond bal. Westdorpe Koewacht In het patronaatsgebouw hield de Köewachtse boerenleenbank haar alge mene jaarvergadering die door 147 le den werd bezocht. In zijn jaarverslag onderstreepte kassier J. Geerards de sterke groei van de bank in het afgelo pen jaar. Er was ruim drie miljoen meer omzet dan in 1963. De rekening sloot met een bedrag van f 9.470.451, en de balans met f 4.607.749,-. Aan spaargelden was ontvangen f 1.538.146,- en terugbetaald f 1.297.803,-. Het reser vefonds bedraagt f 170.473, Het aantal spaargelden per 31 dec. f 3.919.582,-. Op dit moment is de vier miljoen reeds overschreden. De winst bedroeg f 11.245 Op voorstel van het bestuur werd aan genomen de volledige winst bij het re servefonds te boeken. Aangenomen werd een voorstel tot wijziging van een artikel in het huis houdelijk reglement waarbij het aan tal bestuursleden wordt teruggebracht van 5 op 3 leden, met 2 reserve bestuursleden. De voorzitter bracht hul de aan de heer Matthys, die 27 jaar lid van de raad van toezicht is geweest en sedert 1945 als voorzitter van dit college heeft gefungeerd. Hem werd een schemerlamp en een gedenkboek aange boden. Nieuwvliet Raadsvergadering Maandagavond vergadert de gemeenteraad van Nieuw vliet op verzoek van het college van G.S. van Zeeland zullen enige techni sche wijzigingen in de gemeentebegro ting 1964 worden aangebracht. Het col lege van G.S. heeft geen bezwaar om de wethouderssalarissen te verhogen van f 1200 tot f 1392. E.H.B.O.-mutaties In het vereni gingsgebouw hield de plaatselijke E.H. B. O.-vereniging haar jaarvergadering. Voor een te houden duivenvlucht, in sa menwerking met de duivenmaatschap- pij „De Volharding" werd een werk groep ingesteld. Na een toespraak van kapelaan Van Arendonk werd het ver slag van de penningmeester voorgele zen. Bij de bestuursverkiezing werd de heer H. van Dorsselaer tot secretaris gekozen. Hij volgt mej. L. van Him- schoot op. De heer J. F. de Kort, pen ningmeester, stelde zich ook niet meer herkiesbaar.' Zijn functie zal voortaan worden vervuld door mevrouw M. Gee- rinck-Kesbeke. De vereniging zal dit jaar haar 15-jarig bestaan vieren. Ter voorbereiding van de feestelijkheden werd een commissie samengesteld. Zuiddorpe Dodenherdenking De dodenherden king zal plaatshebben op dinsdag 4 mei van 's avonds 18.00 uur tot zonsonder gang. Om 19.45 begint op het Dorps plein een stille tocht. Bij hiet graf van de Polen zal van 20.00 uur tot twee mi nuten daarna stilte in acht worden ge nomen. <"Van een onzer verslaggevers) HULST. Binnen afzienbare tjjd zullen de plannen worden opgemaakt voor de aanleg van de nieuwe weg van de „Driesprong" by Terhole onder de ge meente Hontenisse naar Nieuw-Namen onder de gemeente Clinge. De weg is voorbestemd een uitstekende verbinding te zijn tussen de kanaalzone en het ha vengebied van Antwerpen. De weg zal op het tertiaire wegenplan worden ge plaatst. Het tracé voor de aanleg is reeds vastgesteld. De kosten van aanleg worden mo menteel geraamd op f 3.000.000.Daar van zal de provincie in ieder geval 65 pet. bijdragen. Een uitgave van 35 pet. van de kosten zou echter te zwaar druk ken op de budgetten van de andere be langhebbende instanties. Daarom mag worden verdacht dat G.S. een extra-bij drage van 10 pet. zullen toekennen, zulks op grond van een al enige tijd ge leden vastgestelde wijziging van de ter- tiare wegenverordening Zeeland. Van de resterende 35 pet. zal het Wa terschap Hulster Ambacht waarschijnlijk 5 pet. bijdragen, terwijl het de bedoe ling is dat de gemeenten Graauw en Langendam, Clinge en Hontenisse ieder één-derde van 20 pet. voor hun rekening zullen nemen. B. en W. van Clinge kunnen zich met een dergelijke gang van zaken vereni gen. Het college stelt de raad, die maan dag a.s. bijeen zal komen, voor er prin cipieel toe te besluiten de gevraagde bij drage te verlenen en aan beheer en on derhoud van de weg te zijner tijd in dezelfde verhouding bij te dragen. (Advertenties) KLOOSTERZANDE TEL. #1148—320 Na 1 mei iedere zaterdagavond in het RESTAURANT Specialiteiten :JONGE HAANTJES SPECIALE MENU'S, WESTERSCHELDESCHOTEL. Philippine (Advertentie) Geslaagde actie Het plaatselijk co mité, dat zich ten doel had gesteld bij te dragen aan een cadeau voor de zus ters van het allerheiligste Hart van Je zus te Sluiskil, heeft zijn actie beëindigd. Dank zij de gulle medewerking van de bevolking kan een bedrag van f 922,80 worden afgedragen aan het centraal co mité, dat, zoals bekend, namens de ge hele streek op 12 mei a.s. de dag dat de zusters 50 jaar te Sluiskil zullen zijn, een cadeau aan zal bieden. (Van onze correspondent) GROEDE In de gemeenteraad heeft burgemeester J. Everaars meegedeeld, dat het in de bedoeling ligt het instruc tiebad 27 mei officieel te openen. Aan vankelijk zou dit eerder gebeuren, maar de weersomstandigheden hebben hier een spaak in het wiel gestoken. Een perceel grond aan de Uitvalsweg was aanvankelijk gereserveerd voor de bouw van een sportlokaal. Later werd de oude openbare school hiervoor ingericht. (Van een onzer verslaggevers) TILBURG. Wil het niveau van het universitaire onderwijs gehandhaafd blijven, dan zal de positie van de hoog leraar zo spoedig mogelyk moeten ver anderen. Hij zal niet het belangrijkste deel van zijn werkdag moeten besteden aan faculteits- en commissievergaderin gen, of aan het afnemen van examens en tentamens, maar zich meer moeten bezighouden met wetenschappelijk on derzoek. Dat i? de mening van prof. dr. R. A. de Moor, hoogleraar in de sociologie aan de Tilburgse hogeschool. Hij heeft dit geprononceerde standpunt kenbaar gemaakt tijdens een discussie bijeenkomst in het kader van de Til- U'gse Sociologische Interacademiale, die vandaag zal worden besloten. Prof. De Moor heeft duidelijke be zwaren tegen de structuur' van de te genwoordige universiteit, kenbaar ge maakt. Hij bepleitte de aanstelling van full-time faculteitsvoorzitters die zich uitsluitend met bestuurlijke zaken bezig houden. Op die manier is naar zijn mening te ontkomen aan vrij willekeu rige en ongerichte „praatbijeenkom sten", die geen basis kunnen geven aan modern beleid. Een specifiek facul teitsbureau lijkt hem de oplossing. Prof. De Moor acht het van groot belang, dat de hoogleraar zowel aan onderwijs als aan onderzoek doet. Dat onderzoek wil hij geïnstitutionaliseerd zien als een onmiskenbaar onderdeel van de taak van de hoogleraar. Thans houden zich voornamelijk pro movendi en stafleden met het weten schappelijk onderzoek bezig. De docent zou er met zijn studenten regelmatig aandacht aan moeten kunnen besteden, zo meent prof. De Moor. De hoogleraar zou dan de zekerheid moeten hebben, dat zijn vrijheid niet in het gedrang komt. Voorstelbaar acht prof. De Moor tevens, dat de hoogleraren zich op een bepaald taakonderdeel specialiseren. Het zou dan mogelijk zijn een bepaalde docent met de studenten onderzoek te laten doen, terwijl zijn collega zich uit sluitend met het onderwijs zou belas ten. Tenslotte heeft prof. De Moor zich uitgesproken tegen het brokkelprogram- ma van basiskennis, dat de prekandi- daats-opleiding kenmerkt. Hij verklaar de zich een voorstander van post-doc- torale cursussen voor bepaalde be roepsrichtingen die afgestudeerden gaan kiezen, om daarmee de studiestof van „ballast" te ontdoen. Het perceel aan de Uitvalsweg kwam daardoor vrij voor de bouw van twee bungalows. Aan G.S. werd toestemming voor deze bouw gevraagd in afwachting van een latere herziening van het uit breidingsplan. Het college antwoordde, dat hiertoe geen bezwaar bestond, maar dat toch goedkeuring werd onthouden, omdat de namen van de gegadigden on bekend waren. Het college voelt, dat hierdoor een vertraging ontstaat en vindt het maar een vreemde vertoning. Men had even telefonisch contact kunnen op nemen. Besloten werd een onderhoud met G.S. aan te vragen en tevens daarbij enkele andere zaken, die reeds lang la gen te wachten, te bespreken. De wethouderssalarissen zullen ver hoogd worden van f 1680 tot f 1992. De gemeentebegroting voor 1965 werd be houdens enkele kleine technische op merkingen, goedgekeurd. De afdeling Groede van het Groene Kruis zag de subsidie verhoogd tot f 4,voor alleen staanden en f 6,25 voor gezinnen. Een gelijke maatregel werd genomen voor het W.G.K. ofschoon hiervoor nog geen aan vraag was binnengekomen. Het subsidie verzoek van het Aardenburgse Bach-co- mité werd afgewezen. Deelgenomen zal worden aan de gemeenschappelijke rege ling ingevolge de algemene bijstands wet. Het college is bereid f 20.000 op de kapitaaldienst te brengen, af te lossen in vijf jaar, voor verbetering van de straat verlichting. Besloten werd dit voorstel de volgende zitting te bepraten. Voor het aantrekken van een badmeester voor het nieuwe instructiebad werd f 2000 uitge trokken en voor het bevrijdingsfeest f 600. Morgen, zaterdag 1 mei Hansweert 2,53 en 15.21 uur, Terneuzen 2.16 en 14.42 uur, Vlissingen 1.44 en 14,08 uur, Wemeldin- gen 3.40 en 16.05 uur. OOSX^SOUBURG Het ge meentebestuur van Oost- en West-Souburg is van plan' enkele noodwoningen aan de Padweg t.z.t. in te richten t:b.v. het jeugdwerk. Het gemeentebestuur hoopt een en ander in samen werking met de jeugdverenigin gen te bereiken. De noodwonin gen worden op het ogenblik ge leidelijk aan door de bewoners ontruimd. De meeste noodwo ningen zullen worden afgebro ken, waardoor bovendien een speelterrein voor de jeugd vrij komt. Intussen wordt het gebied rondom de noodwoningen reeds intensief als speelterrein door de jeugd gebruikt. Zij heeft aan de leegstaande noodwoningen zelfs al voor honderden guldens scha de toegebracht. Het gemeentebe stuur van Oost- en West-Sou burg heeft naar aanleiding hier van in het voorlichtingsblad van de gemeente een dringend be roep gedaan op de ouders van de vernielzuchtige jeugd, in de hoop de vrijgekomen noodwoningen zo veel mogelijk intact te kun nen houden. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De raad van deze ge meente zal tijdens een op dinsdagavond 4 mei a.s. te houden buitengewone open bare vergadering de bevrijding herden ken. De vergadering begint om kwart voor zeven. Enig punt op de agenda is een toespraak van burgemeester mr. H. Rijpstra. De raadsleden zullen na afloop deelnemen aan de stille tocht naar het monument, dat ter herdenking van de gesneuvelden tijdens de tweede wereld oorlog is opgericht nabij de Westsluis. De stoet vertrekt om half acht vanuit de kom van Terneuzen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het totaal aantal vervoerde passagiers van januari tot en met maart van dit jaar met de provin ciale stoombootdiensten bedroeg 787.956 en het aantal vervoerde auto's over die termijn 283.029. In 1964 resp. 803.865 en 266.623. Over de maand maart bedroegen de cijfers van het aantal passagiers 293.054 (326.292) en van het aantal auto's 106.479 (101.708). Op de aanlegplaatsen bleven te Kruiningen totaal 25.735 (21.622) en te Perkpolder 18.553 (11.682) auto's staan. De cijfers tussen haakjes heb ben betrekking op het vorige jaar. Met koninginnedag nemen de volgende artsen waar: Vlissingen: Wartena (3933), Apothekers: Goes: Geirnaerdt (5255); iMddelburg: v.d. Boogert (2789); Terneu zen: Hamann (2060); Vlissingen: Van de,r Sande (2066). WESTDORPE Troutzaerte Expositie werken van Jaap v.d. Pol en Hans de Jong. Het Oudt Raedhuys Schieting 20 uur Dansen ZUIDDORPE M. de Cock 9.30 uur Puntenschieting 15 uur Schieting staande wip A. de Block 15 uur Schietmg A. Apers 19 uur Dansen HULST J. v. Helsland 15 uur Schieting Bioscoopgebouw 19.30 uur Oranjebal TERNEUZEN Luxor 20 uur Man, vrouw en het huwelijk, 18 j. HENGSTDIJK P. de Waal 16 uur Gaaibolling MIDDELBURG De Schakel 14 uur Tafeltennistoernooi KOEWACHT R. de Letter 15 uur Schieting KLOOSTERZANDE Het Witte Huis 15.30 uur Schieting MIDDELBURG City 20 uur De langste dag, 14 j. Electro 19.30 uur Het mysterie der twee vrouwen, 18 j. VLISSINGEN Alhambra 20 uur De langste dag, 14 j. Luxor 20 uur Het strand der liefde, 18 j. GOES Grand 20 uur De langste dag, 14 J. HULST Bioscoopgebouw 20 uur De scherp schutter, 14 j. HENGSTDIJK Eug. de Kort 15 uur Hanenschieting GOES Grand 19 uur De langste dag, 14 j. KOEWACHT J. de Guchteneire 15 .uur Schieting WESTDORPE Concordia 19.30 uur Professor Benevoli NIEUW EN ST. JOOSLAND Gemeentehuis 15 uur Bijzondere raads vergadering Café Pluijmers 14 uur Receptie ambts jubileum burgemeester GOES Slot Ostende Gewestelijke Rode Kruis- wedstrijden VLISSINGEN Het Anker 10 uur Postzegelbeurs Alhambra 20 uur De langste dag. 14 j- Luxor 19 en 21 uur Het strand der liefde, 18 j. STOPPELDIJK J. Vernimmen 15 uur Grote kleuren- sohieting KLOOSTERZANDE Willem Teil 15 uur Schieting staande wip DE KLINGE Zaal v. Dijck 18 uur Dansen AXEL Het Centrum 20 uur Ook uw dochter is in gevaar, 18 j. OOSTBURG Ledel 20 uur Veel liefs uit Moskou, 18 jaar TERNEUZEN Luxor 20 uur Man, vrouw en het hu welijk, 18 j. LAMSWAARDE Patronaat 14 uur Teenagerfestival MIDDELBURG Sporthal 16 uur Interland volleybil Ne derlandBelgië City 20 uur De langste dag, 14 J. Electro 19 en 21.15 uur Het myiterie der twee vrouwen, 18 j.

de Stem | 1965 | | pagina 2