La belle Otero gestorven als levende legende ROOVERS SPORT Po] weel Tl VOi HEI LIEVELING VAN VORSTEN EN RIJKAARDS Jonge kan 11 om zie „Pinguïns" op ijs Van Baaien in bestuur KNVB Verlies voor Tjoba en Swift 2 ZIERIKZEE TEGEN „DE REST" Kampioensdroom van Atlas wreed verstoord DERTIENDE ST.-JORIS- WANDELTOCHT f P. 4. v. Miegliem J. C. A. Neve Zeelands Grootste Camping- en Caravan- Tentoonstelling is weer in Goes t0t e" met TENTEN CARAVANS DUITSl i Korfbal afwezig afwezig De Goese Middenstand Centrale heeft haar leden geadviseerd om de winkels: vrijdag 30 april geopend te houden woensdag 5 mei de gehele dag te sluiten. In de tuin van het Schuttershof Kreukelmarkt, André Jamet Cabanon Walker Sprite Thomson Constructam Levante Het water c DRINK Regering; Zanzi beslag op boe van Dieper adjudant var DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 27 APRIL 1965 li'* Als menselijke pinguïns zijn deze Russen bezig met hun favouriete sport: het vissen door gaten in de bevroren bovenlaag van de rivier de Wolga. De rivier ligt by Kiubyshev in Noord- Rusland nog altijd dicht, ondanks het feit, dat het in West-Europa al lente is. (Van onze correspondent) VLISSINGEN In de vacature die is ontstaan door het overlijden van de heer Dikkenberg in het bestuur van de afde ling Zeeland van de KNVB werd voor zien door de verkiezing van de heer P. M. van Baaien uit Vlissingen. Hij behaal de een ruime stemmenmeerderheid op zijn tegenkandidaat de heer J. A. Mon- taan uit Middelburg. GOES Geen der Zeeuwse ploegen in de landelijke competitie van de KNKB kwam tot winst. In 2b verloor Tjoba 1 op eigen veld zeer teleurstellend van Ons Huis (57). Duidelijk was te zien, dat er voor de thuisclub niets meer op het spel stond. Vrij snel liep Tjoba een 04 achterstand op en met heeft niet de kracht kunnen opbrengen om deze in te lopen of in winst om te zetten. Bij rust was het 26. In de tweede helft liep het iets beter bij de groen-witten maar jam mer genoeg werd deze speelhelft ont sierd door diverse onvriendelijkheden in het veld. Scheidsrechter Bellaert had toen bepaald geen gemakkelijke taak. In res. 3b weerde Swift 2 zich uitstekend tegen kampioen Eureka 2 maar ook nu kon het ongeslagen record van de Rot terdammers niet worden gebroken (2-4) Zierikzee Op woensdag 5 mei 1965 (Bevrijdingsdag) zal op het terrein van de voetbalvereniging .Zierikzee" te Zie. rikzee een wedstrijd worden gespeeld tussen het eerste elftal van „Zierikzee" en een elftal, samengesteld uit spelers van de andere Schouwen-Duivelandse verenigingen. Aanvang van de wedstrijd 2 uur. Door de Technische Commissie van de afdeling Zeeland van de K.NV.B. is het elftal van „Overig Schouwen-Duive- land" als volgt samengesteld: Doel: J. Bii de Vaate (Mevo); ach ter: v.r.n.l.: J. Venema (Mevo) en P. Bij de Vaate (Mevo); midden: Jac. Ge- leynse (Renesse), O. Kostense (Bruse Boys en A. van de Velden (Mevo) voor: N. Goossenis (Renesse), J. van Dijke (Duiveland), M. Kooman (Renes se), W. Berrevoets (W.I-K.) en Kr. de Oude (Mevo) reserves: J. H. v. d. Ou den (Bruse Boys, P. Jansen (Mevo) D. Besuyen (Renesse). J.C de Bruine (Duiveland) en A. Verhage (W.I.K.. RITTHEM Het werd geen feest in het Walcherse Ritthem omdat de be slissende wedstrijd in klasse 2a van de Zeeuwse Korfbalbond tussen Atlas en Swift 3 in een grote desillusie voor de thuisclub is geëindigd. Een zeer sterk samengesteld Swift 3 won dit topduel in het Zeeuwse korfbal met liefst 4-12 en hierdoor zijn Atlas en Swift 3 in ver- liespunten weer gelijk gekomen. Aange nomen, dat Atlas zyn resterende wed strijd uit tegen Stormvogels en Swift 3 zijn resterende wedstrijden thuis tegen Stormvogels en uit tegen Animo in winst omzetten, zal het in deze klasse dus vrijwel zeker op een beslissingswedstrijd uitdraaien- De Swift-ploeg had naar Rittlhem een uiterst scherp schot meegenomen: van de 12 doelpunten werden er liefst 10 van afstand gescoord Atlas daaren tegen had deze middag geen greintje geluk. In de eerste klasse van de Z.K.B. heb' ben zich voor het eerst sinds vele we ken thans geen verschuivingen voorge daan. Leider Ondo 1 deed zich in Goes bij Togo 2 geducht gelden. Met niet afletende ijver zaten de twaalf uit St.- Laurens op de bal hetgeen uiteindelijk resulteerde in een 2-9 overwinning. Slechts gedurende een tiental minuten in de tweede helft speelde de thuis club als de ploeg, die in hevige degra datienood verkeert en waarvan twee goede doelpunten het gevolg waren. De toestand voor de Goese reserves werd gelukkig niet slechter omdat ook Luctor bij Vedo 1 niet tot winst kon komen (6-2). Elto 1 won thuis met 7-5 van A- nimo 2 en Zuidwesters 1 had in Yerse- ke de grootste moeite om over Volhar ding de baas te blijven (6-7). In het begin hebben de Souburgers zelfs nog enige tijd tegen een 2-0 achterstand aangekeken. De stand in de eerste klas se Z.K.B. is thans als volgt: Ondo 1 12-19; Vedo 1 12-18; Tjoba 2 11-15; Zuidwesters 1 11-12; Elto 1 11-12; Ani mo 2 12-10; Volharding 2-8; Luctor 11-5; Togo 2 10-3. De overige uitsla gen waren: 2A. Stormvogels 1-BKC 1 4—6; Atlas-Swift 3 412; Vedo 2-Swift 4 24; 3B. Olympia 2-Animo 4 1—5; Tjoba 4-Bl.wit 2 53; Jun. BKC-B-l.wit 212; O-ndo-Togo 014; Des '55-Swift uitgest.; ads-p. A: Tjoba A-Animo A 10 0; Swift A-Zuidw. A 31; B.: Sw.snel- Afclas uitgest.; KVL-Swift Kwiek 92; C. Animo c-Vedo B 20; Zuidw. C-Ondo 15; Animo 3-Swift Vlug 02; D: Elto- Luctor 4-0. De Poel-Olympia 53; E.: Togo B-Tjoba C 33; pup. A.: Swift B- Zuidw A 02; B.: Stormvogels-BKC B 1—Swift C-KVL 2—0, EKC A-Vedo 40; D.: 'Luctor Volharding B 20, Olympia B-Bl.wit B (Bl.wit n.o.), Elto ■Volharding A 45. TERN EU ZEN Ruim 600 padvinüsters, gidsen, pioniers, verkenners en voortrek kers, kabouters en welpen hebben jl. za terdag deelgenomen aan de traditionele (13e) St.-Joriswandeltocht die door de „Doormangroep" van de N.P.V. werd ge organiseerd. Het aantal dat dit jaar deel nam was groter dan in enig voorgaand jaar. De prijsuitreiking, waarbij „de Leeu weriken" uit Eekloo de v/isselbeker voor de derde maal en nu voorgoed in hun be zit kregen, had plaats in de garage van de Z.V.T.M. aan de Schoolweg, en werd ver richt door dominee L. S. Blom uit Aar denburg, eredistrictscommissaris van de Nederlandse Padvindersvereniging voor Zeeuwsch-Vlaanderen. De uitslagen luidden als volgt; A-groep (20 km) buitenlandse groepen: 1 De Leeuweriken 1, Eeklo, 226 pnt. (Ie in algemeen klassement): 2 De Zwaluwen 1, Gent, 221 pnt., (2e); 3 Viking 1, Gent, 212 pnt., (3e); 4 De Zwaluwen II, Gent, 211,5 pnt., (4e); 5 De Leeuweriken II, Eekloo, 211 pnt., (5e); 6 Viking II Gent, 208 pnt., (6/7). A-groep (20 km) binnenlandse groepen: I EOS 1, Terneuzen, 208 pnt., (6/7 in alg. klass.); 2 Gosaha, Goes, 207 pnt., (8e); 3 Doormangroep, Terneuzen, 205 pnt., (9e); 4 Berdenis v. Bennekom, Middelburg, 202 pnt., (10e); 5 EOS II, Terneuzen, 201 pnt., (11e); 6 De Eenhoorn, Oostburg, 198 pnt., (12e); 7 St.-Paulus, IJzendijke, 198 pnt, (13e); 8 Gabriël, Biervliet, 196 pnt., (14e); 9 St.-Gertrudis, Terneuzen, 196 pnt., (15e); 10 Golfbrekers, Vlissingen, 195 pnt., (16e); II St.-Hubertus, Terneuzen, 195 pt, (17e). Klassement groepen A en B: 1 De Leeu weriken, Eekloo, 421 pnt. (voor de derde maal de beker): 2 De Zwaluwen, Gent, 414,5 pnt.; 3 De Vikingen, Gent, 398 pnt.; 4 St.-Gertrudis, Terneuzen, 389 pnt.; 5 Doormangroep, Terneuzen, 387,5 pnt. B-groep (10 km) buitenland: 1 De Leeu weriken 1, Eekloo, 195 pnt. (Ie in alg. klassement): 2 De Zwaluwen 1, Gent, 193,5 pnt. (2e); 3 De Leeuweriken III, Eekloo, 182,5 pnt, (6/7); 4 De Zwaluwen, Gent, 181 pnt., (8e); 5 De Leeuweriken 1, Eekloo. 180 pnt., (9/10). Binnenland: 1 St.-Gertrudis, Terneuzen, 193 pnt., (3e in alg. klassement); 2 St- Baafs, Aardenburg, 192,5 pnt, (4e); 3 Ro- danborgh, Aardenburg, 184 pnt., (5e): 4 Doormangroep, Terneuzen, 182,5 pnt., (6/7); 5 EOS I, Terneuzen, 180 pnt (9/10) 6 St.-Hubertus, Terneuzen, 179,5 pnt. (11e). NICE (UPI) Op een door haar zelf uitgezochte plaats op het kerkhof te Nice is donderdag „la belle Otero" teraardebesteld. Koningen, keizers en tsaren heeft zij als minnaar gehad. Afgewezen minnaars konden het niet verdragen zonder „de mooiste glimlach ter wereld" verder te moeten leven en maakten er een eind aan. Fabel achtige fortuinen werden opgestapeld om haar gunsten te winnen en een Amerikaanse staalkoning tracteerde haar eens op een maaltijd van oesters met champagne met een parel in elke schelp. Dergelijke legenden die overigens veel waarheid bevatten omgaven het frêle oude vrouwtje, dat vorige week 96 jaar oud op vreedzame wijze in een eenvoudige kamer te Nice stierf. De wereld van „la belle Otero" was er een van intens leven met een grote passie, zoals Parijs, Europa en New York in de jaren negentig ook waren. Deze wereld, die ten onder ging toen een schot in Serajewo de eerste wereld oorlog uitlokte, had van de eenvoudige Spaanse danseres een van de grote cour tisanes gemaakt. „La belle otero" werd op 20 december 1868 als Augustine Puentavalga in Span je, mogelijk in Cadiz, geboren Volgens de verhalen waren haar ouders een offi cier van het Criekse leger en een zigeu nerin. Uit haar eerste jaren is niets be kend, maar volgens sommige verhalen liep ze op 13-jarige leeftijd van een kloos terschool weg, om met een jonge danser d- wereld in te trekken. Mogelijk een jaar later trad zij in Lis sabon in het huwelijk met een Oosten rijkse tenor die de naam Otero droeg Hij verloor al zijn geld aan de speeltafel en bracht deze fatale passie ook over op zijn vrouw, die zich toen Caroline liet noemen. In de jareu '80 van de vorige eeuw maakte *:ij haar debuut als danseres in een nachtclub te Monte Carlo, bij welke gelegenheid zij voor de eerste de naam „La belle Otero" voerde. De lichtstad oefende echte, een grotere aantrekkingskracht op haar uit en bin nen enkele weken van haar optreden al daar was zij de meest besproken vrouw van Parijs. Daar begon haar koninkrijk, dat tot 1914 duurde en da+ aanleiding zou geven tot talloze verhalen rond haai en elke per soon van naam uit die tijd. De verhalen kunnen niet op waarheid gecontroleerd worden, maar zij zijn de moeite van het vertellen waard, omdat zij in die bruisen de tijd allicht hadden kunnen gebeuren. Zo doet het verhaal de ronde, dat prins Peter van Rusland, een adjudant van Tsaar Alexander, haar eens een briefje schreef met de woorden; „Ik wacht op jou, ninoesjka, om je met kogels van smaragd te veroveren. Ruïneer mij, maar kom." Van graaf Roepieski wordt verteld, dat hij een fortuin aan haar had gespendeerd en zijn laatste kans om het terug te winnen aan de speeltafel verloor. Hij schoot zichzelf door het hoofd >p de trap pen van het herenhuis, dat hij haar in de chique avenue Kleber in Parijs had ge schonken. Caroline zou hiervan gezegd hebben: „Wat onaangenaam. Elke keer als ik die trappen bestijg krijg ik een zenuwaanval. De graaf heeft zich niet erg correct te genover mij gedragen". Ongetwijfeld tot de interessantste verhalen behoort dat over koning Ed ward VII van Engeland, die toen nog prins van Wales was. Hij zou incognito het kanaal zijn overgestoken en Caroline een zeer simpele boodschap hebben over handigd een visitekaartje met het ko ninklijk wapen, met een klok erop gete kend die de tijd van de gewenste af spraak aanwees. De ontmoeting zou plaats heb bei. ge had en Edward schonk haar een jachthuis in het dal van de Oise. Zij heeft daar slechts eenmaal gejaagd. Ook de eerste minister van keizer Wil helm, de graaf Von Bulow, heeft volgens de verhalen een ontmoeting gearrangeerd tussen de kaiser en „ae kleine wilde", om te bereiken dat zijn heer meer belang stelling voor vrouwelijk schoon dan voor Bulows politiek kreeg. De ontmoeting is geen succes geworden. Bij een bezoek aan de tsarenstad Sint- Petersburg nu Leningrad veroverde zij alle harten aan het hof. Zij maakte een triomftocht door de Verenigde Sta ten, waar zij voor een fabelachtig bedrag in de grootste theaters optrad en met haar heerszuchtige manieren de harten en de vermogens van de rijkaards uit die tijd veroverde. Voor haar terugkeer naar Frankrijk stelde Arthur Vanderbilt zijn jacht ter beschikking. Het meerde af te Monte Carlo en Caroline gaf zich daar over aan wat zij haar eerste liefde noemde spelen. ,In mijn leven zijn twee onvergelijk bare geneugten geweest", verklaarde zij later, „te winnen met spelen en te ver liezen met spelen". Toen verloor zij echter zoveel, dat zelfs zij het niet kon betalen. Zonder blikken of blozen ^am zij een hypotheek op het jacht van Vanderbilt, die naar Monte Car lo overkwam en galant het schip „terug kocht", om haar schulden te dekken. De redding mocht niet baten, want zij gokte door en verloor. De eerste wereld oorlog kwam tot een eind en zij trok zich terug aan de Rivièra. Geleidelijk verdwenen alle kostbare juwelen, die zij eens ten geschenke had ontvangen, om haar schulden te betalen. Eenzelfde lot trof haar villa en zij trok in de eenvoudige kamer waar zij ook zou sterven. Ondanks de sporadische geschenken van oude bewonderaars leefde zij daar onder moeilijke omstandigheden. Zij stemde erin toe, dat haar leven w^rd ver filmd met in de hoofdrol Maria Felix. „La belle Otero", toonde haar oude trots door van haar te zeggen: „Zy is mooi, maar niet zo mooi als ik ben geweest". Hiermee verdiende zij genoeg geld om comfortabel haar laatste jaren op haar kamer door te brengen. Zoals aan het begin van haar leven zijn er ook aan het eind mysteries. De Spaan se consul vond in haar kamer de sleutel van een brandkast. Mogelijk heeft zij niet naar gehele fortuin aan de croupiers uitgegeven. De consul vond ook een op 11 december 1958 gedateerde brief, die gericht was aan de burgemeester van het Spaanse dorp Puentavalga de Galicia, waarin zij schreef dat zij haar rijkdom men „aan de armen van mijn geboorte dorp" zou nalaten. Men heeft altijd aangenomen dat haar geboorteplaats Cadiz was, maar haar meisjesnaam was inderdaad Puentavalga. Het is bij „La belle Otero" moeilijk de waarheid van de legenden te scheiden. Als symbool van haar tijd is het wellicht voldoende om te zeggen dat zij „La belle époque" was. Heden overleed plotseling tot onze diepe droef heid, na voorzien te zijn van het H. Sacrament der zieken, onze innig geliefde echtgenote, moe der, oma, zuster, tante en nicht, mevrouw ALICE FELICITA PRUDENTIA SWARTELé echtgenote van de heer Francois, Johannes, Alouish's Marquinie in de leeftijd van 69 jaar. Sas van Gent: F. J. A. Marquinie Middelburg: A. R. Marquinie A. M. G. MarquinieVercruysse Sas van Gent: L. E. M. Marquinie P. M. W. Marquinievan Herwijnen Aliesje en Fransje R. F. Marquinie T. B. Marquinievan Avermaete Fam. Swartelé Fam. Marquinie Fam. Ducarmon Fam. Hamerlinck Sas van Gent, 26 april 1965. Oostkade 10-11. De plechtige uitvaart, waarbij Ued. beleefd wordt uitgenodigd zal plaatshebben op donder dag 29 april a.s. om 11.00 uur in de parochiekerk van O.L. Vrouw Hemelvaart te Sas van Gent. Bijeenkomst om 10.45 uur Oostkade 10-11. Rozenkransgebed op woensdag 28 april om 19.00 uur in de parochiekerk. Zij, die bij vergetelheid geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze als zodanig te be schouwen. TANDARTS TERNEUZEN van 30 april t.m. 15 mei Geen massa- of lopende hand werk wordt geboden aan meis jes van 16 jaar en ouder in de elektronische montage-afde ling bij Aviolanda N.V., Woens- drecht. U kunt dagelijks op ons kantoor inlichtingen verkrijgen maar ook telefonisch 01646-450. 's Avonds 01646-551. 01640-6264 ju Heden overleed tot on- I ze diepe droefheid ten gevolge van een noodlot tig ongeval in het St.-Li- duina-ziekenhuis te Hulst in de ouderdom van 75 jaar, nog voorzien van de H. Sacramenten der Zie ken, onze innig geliefde echtgenoot, vader, be- huwdvader en grootva der, de heer ANTONIUS AUGUSTINUS POPPE echtgenoot van mevrouw Margaretha van Campen Wij bevelen onze dierba re overledene in uw ge beden aan. St.-Jansteen: M. Poppe-van Campen Hulst: Cyr. Poppe M. Poppe-de Nijs Hulst: Frans Poppe Augusta Poppe- de Cauwer en kind Kolhorn: Albert Poppe Dirk Poppe-Vvfschapt en kinderen C'inge: Luciën Poppe Corduïa Poppe-Heye en kinderen St.-Jansteen: Maria Bosschaert-Poppe en kinderen Gust Bosschaert St.-Jansteen: Paula Bloxnmaert-Poppe Eduard Biommaert en kinderen Familie Poppe Familie van Campen SL-Jansteen 26 april 1965 De plechtige uitvaart dienst waartoe wij ued. beleefd uitnodigen, zal plaatshebben in de paro chiekerk van de H. Jo hannes de Doper te St.- Jansteen op donderdag 29 april a.s. om 10 uur waar na begrafenis op het r.-k. kerkhof aldaar. Woensdagavond om 7 uur -ozenkransgebed in de kerk. DANKBETUIGING Wij allen zijn geslaagd op ons eerste rij-examen, daar voor hartelijk dank aan autorijschool „LEEWA" te Clinge. Mej. L. Matthys, Hulst, B.E. Mej. Lensen, Hulst, A. Mej. Smeets, Hulst, B.E. Dhr. B. Hoefnagels, Clinge, B.E. Dhr. J. Vermeulen, Clingy C.E.-D.E. Dhr. O. de Wilde, Clinge, C.E.-D.E, PAARDEN Voor de vlugge en prompte uitbetaling van mijn op 16- 4-'65 onteigend paard, ver zekerd bij de Onderlinge Paarden - Verzekerings maatschappij te Hulst, be tuig ik hiermede mijn wel gemeende dank. D. Saman. St.-Jansteen. FAMILIEBERICHTEN (uit andere bladen) Geboren: Caspar z.v. G, Ninteman-Tummers, Tilburg. Ondertrouwd: H. Schreine- machers, Venlo en B. Ver- bunt, Tilburg. Overleden: M. Verkoute- ren-v. Gooi, 80 j., R'daal; J. v.d. Neut, 59 j., B. op Zoom Ph. Lodewijks-v. Tilburg 62 j. B. op Z., A Goris, 63 j. id., J. v.d. Bosch, 71 j„ Oud-Gas tel, J Izeboud 50 j. Koude kerke, J. Lippens, 67 j., Vlis singen, J. Vink, 58 j., R'dam, F. Visser, 55 j. Westkapelle, A. Schroevers-v. Heijl 56 j. M'burg, J. Lippens 67 j. Vlis singen, A. Bek-Brusket 70 j., M'burg, I. v.d. Weele, 74 j. Oostburg; M. v. Overloop 81 j., Kapeïle, P. Maas-Jobse 86 j., M'burg: M. Steijn 71 j., Kwadendamme, L. Joosse- Lampers 89 j., M'burg, P. Herman 83 j., Vlissingen, B. Wesel-Leijse,r, 52 j., Tilburg, Ph. Ansems-Spape 80 j. Til burg, J. Roegiers-Ribbens 85 j., Waalwijk. TANDARTS ST.-JANSTEEN vanaf 30 april t.m. zaterdag 15 mei Welk meisje wil graag serieu: werk verrichten? Kom tijdens de werkuren eens in onze mo derne elektronische montage afdeling kijken en u zult en thousiast zijn over het soort werk dat hier door uitsluitend meisjes wordt verricht. Avio landa n.v„ Woensdrecht, telef 01646-450. 's Avonds 01646-551 of 01640-6264. In jong gezin gevr. beschaafd meisje met gevoel voor huis houden. Goed loon. Voor d. en n. Mevr. Bogaert, J.W. Friso- la-an 1, Breda, tel. 38497. Huur nieuwe televisie met al le programma's voor een ge ring bedrag per maand. Geen vooruitbetaling. Altijd recht v. koop Vandaag besteld, morgen bij u'thuis. Bel (ook 's avonds) M'burg 3973 of Vliss. 4410 of Goes 5397 of Zierikzee 2540 of Axel 338 of Sluis 277. X Nieuwbouw IJpelakr, vanaf f 42500,- k.k. met garage f 45.500 k.k. Teteringen te bou. wen 2 onder 1 kap met gara ge v.a. f 40.150,. v.o.n. excl. OB, Chaam 2 onder 1 kap zon der garage f 31.500,- v.o.n. Makelaarskantoor Fluijter, Wil- helminastr 20, Breda, telefoon 01600-41155, b.g.g. 36449. X Te koop gevraagd bosgrond met mogelijkheid voor.'t bou wen van een stenen huis. Brie ven met aanbiedingen onder no. 27279. Stampers in 2-ploegcndienst gevraagd voor het stampen v. plaatijzeren onderdelen. Aan melding bij de personeelsdienst van ..De Etna, n.v., iedere woensdag van 8 tot 12, van 13.30 tot 15.30 en van 19 tot 21 uur in de kantine van „De Et- na", Tramsingel 17, Breda, tel. 01600—24221. Monteurs gevraagd voor onze fomuizenfabriek. Aanmelding bij de Personeelsdienst van ..De Etn-a", n.v., iedere woens dag van 8 tot 12, van 13.30 tot 15.30 en van 19 tot 21 uur in de kantine van „De Etna", Traimsingel 17, Breda, telefoon 01600-24221. Te koop aangeboden een woon huis (nieuwbouw), in omgeving van Zundert. 20 Are grond. Br. ond. no. 27281. Ruilwoningen in alle wijken van Breda en alle plaatsen in Nederland. Proefgids verkrijg baar a f 1,-. „Contact", Regen- tesselaan 14, Breda, tel. 39562 Tweede Paasdag tussen Ter neuzen en Axel: dubbeltjes- armband (aandenken). Gaarne terug tegen beloning. Dorps- str. 18, Baarland, tel. 01193-205 Heer, 69 jaar. r.-k., zoekt ken nismaking met weduwe, r.-k., leeft. 50-70 jaar. Br. ond. no. 27292. Te huur zomerhuis aan zee best. uit woonkamer en 3 slaapkamers. P. Dierkx Oude Stad U, Biervliet. Tel. 01152— 453. X Zomerhuisje te Haamstede no^ vrij voor 17 juli en na 28 aug. te bevr. 01620-4365. X „De Etna" vraagt voor spoe dige indiensttreding vracht autochauffeurs. Aanmelding bij de Personeelsdienst van „De Etna", n.v., iedere woens dag van 8 tot 12, van 13.30 tot 15.30 en van 19 tot 21 uur in de kantine van „De Etna", Tramsingel 17, Breda, telefoon 01600-24221 Vrachtautochauffers gevraagd. Aanmelding bij de Personeels dienst van ,,De Etna" n.v., ie dere wvoensdag van 8 tot 12, van 13.30 tot 15.30 en van 19 tot 21 uur in de kantine van „De Etna", Tramsingel 17, Breda, tel. 01600-24221. „De Etna" vraagt voor haar diverse afdelingen personeel. Aanmelding bij de Personeels dienst van „De Etna", n.v. ie dere woensdag van 8 tot 12, van 13.30 tot 15.3o en van 19 tot 21 uur in de kantine van „De Etna", Tramsingei 17, Breda, tel. 01600-24221. Verhuur Tour Caravans met voortent en voll. ingericht. La ge voor-seizoenprijzen, tevens verhuur bagagewagentjes., Ver- We" Bergstr. 9, Zegge N.-Br. Tl. 01650-5549. X „De Reu"-caravans zijn be roemd door hun sublieme weg- ligging, hun chique afwerking en hun interessante prijs. Be zoekt onze showroom. Belcrum- garage, Min. Kanstraat 16-20, Breda. tel. 01600-39900. Alle da gen geopend. Personeel gevraagd door „De Etna". Aanmelding bij de Per soneelsdienst van "De Etna", n.v., iedere woensdag van 8 tot 12, van 13.3o tot 15.30 en van 19 tot 21 uur in de kanti ne van „De Etna", Tramsingel 17, Breda, tel. 0160Q-24221. DANKBETUIGING Voor uw bewijzen van deel neming en medeleven bij het overlijden van mijn ge liefde echtgenoot THEOPHILE VALCKE betuig ik u mijn oprechte dank. Wed. A. Valcke-Notschale Familie Valcke Familie Notschale Familie van de Vyver. Zuiddorpe, ting. bejaardenstich- DANKBETUIGING Bij deze dank ik autorij school Ch. v. Hooff, Jac. de Waalstr. 17, Lamswaarde, voor het behalen van mijn rijbewijs op mijn eerste examen. Ik kan deze rij school ieder aanbevelen. Emiel Hulshout. Lamswaarde, Hoefkensdijk 23. Donderdag 29 april zal het 50 jaar geleden zijn dat de heer P. VERBOOM de zorg voor het vee op zich nam. Met ijver en toewijding heeft hij steeds zijn taak vervuld. Gelegenheid tot feliciteren van 4-5 uur ten huize van familie Buijsrogge, Groe- weg 5, Kloetinge. Hotel „Het Wapen van Zee land", Hoofdplaat tel. 0-1174— i vraagt net meisje voor de huishouding voor dag en nacht Loon nader overeen te komen Mevr. Versaevel. X Gevraagd, een banketbakker voor goed vakman levensposi tie. Banketbakkerij „Speeken brink", Leijsenhoek 18. Oos terhout, tel. 3802 X Prettig werk in een modern atelier vindt elk meisje van 16 jaar en ouder in de elek tronische montage-afdeling van Aviolanda N.V., Woensdrecht Kom eens praten of vraag te lefonisch inlichtingen 01646-450 Avonds 01646-551 of 01640- Nette werkster gevraagd Hoog loon. Mevr. Elbertse, Konin- ginnelaan 13, Terneuzen. X „De Etna" vra&gt monteurs voor haar fomuizenfabriek. Aanmelding bij de Personeels dienst van „De Etna" n.v., iedere woensdag van 8 tot 12, van 13.30 tot 15.30 en van 19 tot 21 uur in de kantine van „De Etna", Tramsingel 17, Breda, tel. 01600-24221. „De Etna" vraagt stampers (in 2 ploegendienst). Aanmel ding bij de Personeelsdienst van „De Etna", n.v., iedere woensdag van 8 tot 12, van 13.30 tot 15.30 en van 19 tot 21 uur in de kantine van „De Etna", Tramsingel 17, Breda, tel. 01600-24221. Gevrtiagd wegens huwelijk v. tegenwoordige in r.-k. gezin met kind. van 4 en 2 jaar: Zelfst. hulp in de huishouding, voor dag en nacht, goed kun nende koken. Modern huis met alle comfort (eigen t.-v. en ba-dik.)goede honorering Meerdere hulp aanwezig. Me vrouw Fehmers, Stadionweg 27, Amsterdam-Zuid, tel 020- 79.39.04 Bontmantels, fantastische keu ze uit meer dan 22q stuks Kees v.d. Ven. Nieuwlandstr 3, Tilburg, tel. 04250-26617 X 2e hands kinderrijwielen vanaf f 40,- te koop, voor jongens en meisjes, leeft, 8 a 9 jaar L. Vonck, Oude Drijdijck 5, St.- Jansteen. Tel. 2726. X 2 Zweedse diepvriezers, Kelvi- nator-vriezers, wereldmerk, 40o ltr., met lichte transport- schade met 30o gld korting p. stuk. 5 Jaar garantie en in- houdsverzekerlng Albato c.v., Nieuwstr. 60, Made N.B. tel. 01626-408. Bellen s.v.p vóór 9.30 uur 's morgens. Te huur een opslagplaats, 300 m2 groot. Te bevr.: tel. 01650- 5663. Bezichtig deze grandioze show welke wordt georganiseerd door Te huur, 5 minuten van zee, twee slaapkamers, waarvan 1 teven-s sitkamer voor mei t.m. september. Plaats voor 6 per sonen met of zonder ontbijt. J. van der Hooft, Vlissingse- str. 66, Koudekerke, tel. 01184- 2698. Belcrum - garage vraagt steeds aanrijdingvrije auto's vanaf '59 te koop. Min. Kanstraat 16-20, Breda. tel. 01600-39870. X Te koop nieuwe B.M.W. L.S. 700, blauw f 250,- onder nieuw prijs. Financ. mogelijk. Volle dige garantie Houten garage met golfplaten dak 310 x 425. Jac. Slokkers, Noordwal 22, Steenbergen. Tel. 01670 - 3236. X T.k. Skoda, bouwjaar 1962. Tel. 01682-713. X Belcrum Garage heeft deze week weer een enorme voor raad gebruikte auto's, zoals: Simca 1000 '64 - '63 - '62; Ford Cortina's 1964, 1963, 1962; Mer cedes 1964, 1963, 1962; Opel Rekord 1963, 1962, 1961; Ford Taunus 17M en 12M 1964, 1963, 1962; D.K.W. 1964, 1963; Ford An-glia's 1962, 1961; Peugeot 404 1962; Vauxhall 1964, 1962; Renaults R8 1964, 1963* Renault Dauphine 1982, 1961; Chrysler Valiant 1963; Ford Mercury 1961; Ford Caloxie 1962: Fiat 1800 1963; Opel Ka-dett station car 1964, 1963; Renault L4 '64, 1963. Teveel om op te noemen. Ai onze wagens zijn of worden van voor tot achter geheel na gezien en met 10.000 en-of .3 mnd. garantie verkocht. Inrui len en financieren zo klaar. Voor een betrouwbare gebruik te auto, naar een betrouwbaar adres. Het adres met de groot ste voorraad, de grootste om zet en met de allergrootste service. Belcrum-Garage, Min. Kanstraat 16-20, Breda, telef. 01600-39900. Onze showroom is dagelijks geopend van 8 uur vm. tot 10 uur n.m. Ook za terdags en zo-ndags. Te koop aangeb. Ami 6 Grand Luxe 1962. Tel. 01194-388. Te koop, alléén akn part., we gens vertrek naar buiten-land Fiat 1800 B, model '64. Te be zichtigen tussen 6-8 uur 's a- vonds, Hoenderparkdreef 20, Bosschenhoofd. Te koop tarwestro bij Kinde ren Broeders, Vogelstraat 33, Wagenberg. X Zon. 16 mei bedevaart Kopka- pel - Oostakker - Kortrijk. Op gaven bij Jos van Hecke, Hulst FRANKFURT (UP) -I is de Duitse humor veranderen. Buitenlij dat Duitsers slechts een ander zün been aan het verkeerde I land bezit op het ma pende satirische tijds| en „Simplicissimus" Duitsland, uiteraard een humoristisch blad „krokodil" in roulatiï Duitse gezinsbladen ba (Advertel 6n Hero vruchtenj mee in Hero Dat is handig en Meer inhoud, mim 2 volle glazen pei Geen breuk - geen Vlot geopend en SINAS 49 ct - CAS CERISE 59 Vraag gratis" tinprikker. DAR ES SALAAM. Zanzibar heeft het afgeh 236 boerderijen in besla bevel van de minister Hassan Moyo. De boerderijen behoord sonen van Arabische afkc maatregelen zijn alle boe ticulier bezit op het sï handen van de staat over Het Arabische bestuui werd begin 1964 in een st; gebracht doch enkele man het eiland offcieel 'n int Tanzania, bestaande uit Zanzibar. Het uiterst link echter bijna volledig de i gehouden. BREDA. Tot adjuda Bernhard is benoemd J, penbrugge. Hi.i werd in de gemeente Teteringen tooiïng van zijn opleiding officier op de K.M.A. in werd hij overgeplaatst plaats 't Harde.

de Stem | 1965 | | pagina 4