11 N.-Vietnamees bataljon bij Da Nang Burenruzie kritiek: Sjastri mobiliseert India s strijdmacht Spitfire na 20 jaar uit Rijkspolitie Tilburg oneens met kritiek i Mr Cals komt op vandaag McNAMARAWIJ BOMBARDEREN VOORT Baby uit wieg geroofd in België BERGING WRAK MOET EINDE MAKEN AAN TWIJFEL VAN OORLOGSWEDUWE GIVE A MAN A LUCKY Zeer veel buitenlandse mijnwerkers infectueus Uitkering-ineens in juni ter discussie RAKETTEN GERICHT OP CHINA Grada weer vrijgesproken Gaan zegels in winkels verdwijnen? GRADA „MURW" VERHOORD? GEEN POST OP FEESTDAGEN DAGBLAD VOOR ZEELAND Enkele buien VERHOREN AANVALSPLAN IN HOGER BEROEP Geldige distributiebonnen KROON KAMER GESPANNEN Middelen 105e JAARGANG Ne. 24878 a Vunlngln en VaierUmi UitgaveN.V. Uitg. Mij. Neerlandia. DirecteurDrs. W. A. J. M. Harkx. HoofdredacteurL. Leijendekker. Redactieraad i J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauferen, L. J. v. '1 Westende. Bureau Breda Reigerstraat 16 tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 Mal DINSDAG 27 APRIL 1»63 Abonnementsprijs 9,75 per kwartaal, excl. 0,25 incasso; 11,85 per post excl. 0,50 incasso; 0,75 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bij contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1 - telefoon 6252 - Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Hulst, Steenstraat 14 - telefoon 2377 - (Bijbureaus: TERNEUZEN, IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 - OOSTBURG, Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) UTRECHT (A.N.r.) Uit een tuber- culine-onderzoek by de arbeiders in de Nederlandse mynen is gebleken, dat in de leeftijdsgroep van 18 tot 23 jaar 82,8 procent van de Marokkanen, 75 procent van de Joegoslaven, 64,6 procent van de Grieken, 61,8 procent van de Span jaarden en 13,8 procent van de Neder landers positief reageerden. Dit staat in „Ruim Zicht" het blad van het Nederlands Katholiek Vakver bond dat deze cijfers „ontstellend" noemt. Volgens „Ruim Zicht" maken de volksgezondheidsautoriteiten zich ern stig bezorgd over de gevolgen, die het toenemen van het aantal buitenlandse arbeidskrachten kan hebben voor de tuberculosesituatie in Nederland. Aan gezien het merendeel van deze arbei ders afkomstig is uit landen waar de tuberculose nog een veel voorkomende ziekte is, aldus het blad, is de kans dat zich bij hen ook indien zij vóór de aanstelling gekeurd zijn tuberculose ontwikkelt, een veelvoud van de kans op tuberculose, die de Nederlandse ar beiders hebben. „Ruim Zicht" schrijft verder dat niet alleen op grond van de vijf- tot zesvou dige besmettingsdichtheid bij de buiten landse arbeidskrachten een hoger tu berculose-ziektecijfer te verwachten valt. De kans op tuberculose wordt na melijk groter door de niet te onder schatten psychische belasting, die het verblijf in een vreemd land met zich meebrengt. (Van onze redactie buitenland) WASHINGTON/SAIGON. De Amerikaanse minister van defensie Robert McNamara heeft gisteren tijdens een pers- conferentie in Washington bevéstigd dat geregelde Noord- vietnamese troepen ter sterkte van een bataljon zich op Zuid- Vietnamees grondgebied bevinden. Als reactie op berichten als zouden de V.S. bereid zijn in Vietnam kernwapens te ge bruiken (hetgeen overigens al van verschillende zijden met klem is tegengesproken) zei McNamara dat het gebruik van deze wapens niet gerechtvaardigd is „in de toestand zoals die nu is." McNamara zei dat de Amerikanen aanwijzingen hebben dat de Vietcong in de buurt van de Amerikaanse basis Da Nang troepenver sterkingen uitvoeren. Journalisten stelden hem hier vragen over naar aanleiding van het bericht dat de Vietcong zich voorbereidt op een slag om Da Nang, die een tweede Dien-Bien-Phoe zou moeten worden. In Dien-Bien-Phoe werden destijds de Fransen verpletterend versla gen. De Vietcong dankte toen de overwinning voornamelijk aan artil lerie overwicht. De Amerikaanse basis Da Nang is onvergelijkbaar beter versterkt dan destijds Dien-Bien-Phoe. Tijdens een persconferentie in Wash ington toonde McNamara, de Ameri kaanse minister van defensie, een licht 7,62 mm machinegeweer van communistisch Chinese makelij, dat begin deze maand was buitgemaakt op Vietcong-rebellen. De pijl op dit kaartje wijst naar Da Nang de belangrijkse Amerikaanse basis in Zuid-Vietnam. Het Noord- vietnamese bataljon bevindt zich om streeks 200 km van Da Nang. In de omgeving van de basis worden de laatste weken steeds meet Vietcong- eenheden aangevoerd. (Van onze redactie buitenland) NEW DELHI „Zeer kritiek" noem de de Indiase premier Sjastri gister avond het grensconflict met Pakistan, dat nog in hevigheid is toegenomen door hernieuwde aanvallen van een „omvangrijke Pakistaanse pantserstryd- macht" op een Indiase post in het be twiste Koetsj-gebied. De regering in New Delhi heeft onmiddellijk alle mili taire verloven ingetrokken en het leger in staat van paraatheid gebracht. Mor gen zal in het Indiase parlement een openbaar debat worden gewyd aan de crisis. De veiligheidsmaatregelen zijn het ge volg van de algehele mobilisatie, die in Pakistan van kracht is. India conclu deert hieruit dat zijn buurland nog veel meer van zins is en dat de militaire maatregelen op zijn minst nog enige tijd zullen voortduren. De regering in Karatsji heeft intussen ten stelligste ontkend dat Pakistans le ger gemobiliseerd is. „Onze divisiecom mandanten bevinden zich in Rawalpin di en spelen er golf", zei .een regerings woordvoerder gisteren. Volgens hem heeft slechts „een minimum aan troe pen" twee Indiase brigadetroepen terug gewezen in de streek van Koetsj. Hij beweerde dat India daarentegen wel zijn troepen in het grensgebied heeft versterkt. Volgens hem waren de recen- (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het halfjaarlijkse S.E.R.-rapport over de economische ont wikkeling in Nederland verschijnt waarschijnlijk eind mei. Daarna kan in de Stichting van de Arbeid de discus sie beginnen over de uitkering-ineens in 1965, die de vakcentrales op maximaal twee procent willen houden. Volgens de vakorganisaties is de economische ont wikkeling, zoals die door het Centraal Planbureau ontvouwd is, zodanig, dat een uitkering-ineens een reële moge lijkheid geworden is. Een aantal zelf standigen schijnt voor een dergelijke uitkering niets te voelen. Zij baseren hun opvattingen op het feit dat zij bij een uitkering-ineens aan de werkne mers buiten de regeling vallen. Het ver schuiven van de tweede fase der belas tingverlaging van 1 januari 1967 naar een veel vroegere datum ligt daarom volgens deze zelfstandigen meer voor óe hand. Op deze manier profiteren zo wel werknemers als zelfstandigen van de bestedingsruimte, wanneer deze vol gens het halfjaarlijks S.E.R.-rapport aanwezig zou zijn. Weersverwachting, medegedeeld door het K.N.M.I., geldig tot van avond: Nu en dan buien, mogelijk verge zeld van hagel of onweer. Zwakke tot matige wind uit oostelijke rich ting. Aanhoudend koel weer. Vandaag: zon onder 19.58 uur. Maan op 4.27 uur. Morgen: zon op 5.17 uur. Maan on der 16.11 uur. te vredesbesprekingen tussen beide lan den vastgelopen op India's weigering een Pakistaans voorstel te aanvaarden alle strijdkrachten uit het Koetsj-ge- bied terug te trekken voor men verder zou praten. „Zolang India aan dat ge bied vasthoudt zal Pakistan niet met een bestand instemmen", aldus de woordvoerder, die beweerde dat Indi sche bommenwerpers gisteren weer voortdurend over Pakistaans gebied hebben gevlogen en grensposten onder vuur hebben genomen. Premier Sjastri van India heeft gis teravond laten doorschemeren dat Rood-China wel eens iets met de hui dige moeilijkheden te maken zou kun nen hebben. Hij baseerde zijn veron derstelling op de recente ontmoetingen tussen Pakistaanse en Chinese leiders en meende dat Pakistan daarbij moge lijk „wat gesterkt" was in zijn optre den. BRUSSEL (A.N.P.) in de Belgi sche gemeente Temse aan de Schelde is maandag een vergeefs grootscheeps on derzoek ingesteld naar een twintig maanden oude baby, die zondagnacht uit de ouderlijke woning is verdwenen. De ouders van de kleine Dirk Vermeu len troffen zondagnacht by hun thuis komst een lege wieg aan. De Amerikaanse minister van defen sie herhaalde dat de luchtmacht en de marine van de V.S. ononderbroken voort zullen gaan met het uitvoeren van de „zorgvuldig gecontroleerde" luchtaanvallen op militaire doelen in Noord-Vietnam om infiltraties tegen te gaan en Hanoi te doen inzien dat het heter is de agressie tegen het zuiden te staken. McNamara zei ook nog dat infiltra tie van Noord vietnamezen in Zuid- Vietnam niets ongewoons is. Sinds 1959 moeten er 39.000 Noord vietnamezen de zeventiende breedtegraad zijn overge stoken. Sinds het begin van het con flict worden de verliezen van de Viet cong aldus McNamara geschat op 89.000 man. Het is echter wel de eerste keer, voor zover bekend, (al is er wel eerder spra ke van geweest), dat zich geregelde Noord Vietnamese troepen in Zuid-Viet nam bevinden. Militaire deskundigen schatten de sterkte van het bataljon op zeshonderd man. De eenheid zou zijn uitgerust met mortieren. De aanwezigheid van het Noord-viet- verhoren van gevangen genomen Viet namese legeronderdeel werd bekend uit cong-rebellen. Bij deze verhoren, wer den leugenontdekkers gebruikt. Het bataljon, dat volgens de Ameri kaanse inlichtingen „het tweede van het 101e regiment van de 325e Noord- Vietnamese divisie" is, bevindt zich in het gebied van Kontoem. Het bericht verwekte beroering in kringen van waarnemers. Wel was duidelijk dat in de afgelopen weken de infiltraties, on danks de bombardementen, sterk toe namen en ook had men opgemerkt dat de Vietcong-druk in de omgeving van Kontoem was toegenomen, maar op. de aanwezigheid van een geregelde Noord- Vietnamese legereenheid had men niet gerekend. Kontoem ligt maar tweehon derd kilometer van de Amerikaanse basis Da Nang en hemelsbreed onge veer 320 kilometer beneden de zeven tiende breedtegraad, welke de grens vormt tussen de beide Vietnams. Inmiddels hebben de Amerikanen hun plannen gereed om massaal in te grypen als China zich met het conflict in Vietnam gaat bemoeien. De vice-chefstaf van de Ameri kaanse luchtmacht heeft verklaard, dat in een dergelijk geval raket- aanvallen zullen worden onderno men op alle belangrijke Chinese regerings-, industriële en militaire doelen. Een gecensureerd uittreksel van deze verklaring, afgelegd voor een commissie van het Huis van Afgevaardigden werd voor publi- katie vrijgegeven. Bij een treffen tussen Zuidvietnamese troepen en Vietcong-rebellen op het strand nabij Goeang Tri, op 20 km ten zuiden van de zeventiende breedte graad, werden 47 opstandelingen ge dood en 23 gevangen genomen. Voorts werden 130 personen aangehouden, die ervan verdacht worden tot de Vietcong te behoren. Aan regeringszijde viel één dode. Bovendien werden vijf luchtaanval len tegen verschillende Noord Vietname se doelen uitgevoerd. DEN BOSCH (A.N.P.) De 62-jari- ge vrouw Grada M. uit Goirle is door het gerechtshof te Den Bosch vrijge sproken van de haar ten laste gelegde moord door middel van parathion op haar man W. van Nunen. Het gerechts hof heeft hiermee het vonnis van de rechtbank in Breda bevestigd. De officier van justitie te Breda en de advocaat-generaal bij het Bossche hof hadden tegen haar 12 jaar gevan genisstraf met aftrek van voorarrest geëist. Bij de behandeling van deze zaak op 12 april heeft het hof zich vooral bezig gehouden met de bekentenis die de vrouw op 17 november 1963 bij de po litie heeft afgelegd. Zij heeft deze be kentenis voor de rechtbank weer inge trokken. Van onze correspondent) AMSTERDAM Het ziet er naar uit dat in ons land, zoals ook al in Ameri ka en Engeland, het spaarzegelsysteem in grootwinkelbedrijven afgeschaft gaat worden, omdat gebleken is dat veel huisvrouwen gevoeliger zijn voor direc te prijsvoordelen dan voor zegel extraatjes. Als eerste heeft het winkel concern Zijlstra, dat 55 vestigingen in ons land heeft, het spaarsysteem afge schaft. „Het wegvallen van de spaar systeem-kosten maakt het mogelijk de belangen van de klant beter te dienen in de vorm van verlaagde prijzen", zo meent de directie. (Van een onzer verslaggevers) DEN BOSCH/BREDA De rykspo litie in het district Tilburg heeft wei nig waardering voor de berichtgeving van het Algemeen Nederlandsch Pers bureau over haar aandeel in de Goir- lese parathionzaak. waarbij het voor Grada M. ook in hoger beroep tot vrij spraak is gekomen. Volgens een maan dagmorgen verspreid bericht zou mr. Van Roosendaal zich als president van het Bossche hof kritisch hebben uitge laten over de tactiek, die de rijkspolitie bjj het verhoor van de 62-jarige Grada M. op 17 november 1963 aan de dag heeft gelegd. Met deze tactiek, aldus het bericht, toonde mr. Van Roosendaal zich weinig ingenomen. En het bericht vervolgt: „De beken tenis van de vrouw is afgelegd, nadat zij op één dag vijf langdurige verho ren had ondergaan, waarvan het laat ste tot drie uur in de nacht heeft ge duurd. Een van de politiemannen had daarbij de, gewoonte om regelmatig snel achtereen met een potlood op tafel te tikken". Heeft de Bossche president de rijks politie nu inderdaad gekapitteld? Ab soluut niet, zei maandag kolonel M. C, Ruigrok, territoriaal inspecteur van de rijkspolitie in 's-Hertogenbosch. Het is begrijpelijk, zei de kolonel, dat de ver dediging ermee op de proppen is geko men, maar het beweerde is onjuist. De president heeft kolonel Ruigrok enkele vragen gesteld over hetgeen raadsman mr. P. Lap uit Bergen op Zoom ter zit ting aanvoerde, maar nooit in het open baar kritiek geuit. Van procureur-gene raal mr. Witsen Elias heeft de rijks politie zelfs een pluim gekregen. De kolonel, voorheen districtscom mandant te Tilburg, weet precies te vertellen wat er op die novemberdag met Grada M. is gebeurd. Hij leidde toen persoonlijk het onderzoek. Er is geen sprake van, zegt hij, dat Grada M. die dag vijf verhoren heeft ondergaan. Ze is van elf uur 's morgens tot zes urn 's avonds met rust gelaten. In de avond is ze kort geconfronteerd met haar schoonzoon, waarover een kort gesprek is gevoerd, en pas daarna is zij voor het eerst die dag langduriger verhoord Dat moet niet bijzonder inspannend voor haar zijn geweest, aldus de kolo- (Van onze luchtvaartredacteur) GILZE-RIJEN/DEN HAAG In mei, als alles volgens plan verloopt op de dertiende, begint de bergingsdienst van de luchtmacht, gelegerd op de vlieg basis Gilze-Rijen met de berging van een Spirfire die in de grond zit naast de spoorbaan ZwolleKampen Het stoffe lijk overschot van de vlieger bevindt zich nog in het wrak Op 28 november 1944 werd de Spit fire, tegelijk met een tweede, door Duits luchtafweergeschut neergeschoten tij dens een aanval op het station van Zwolle. De andere jager kwam in de buurtschap Ittersum terecht. Het stof felijk overschot van deze vlieger werd geborgen. Men heeft altijd aangenomen dat het geborgen lijk dat van de Belgische vlie ger Henry Taymans' was. De stoffelijke resten werden op grond van die kennis later herbegraven in België. Het stoffelijk overschot van de an dere vlieger, dat dus nog in het wrak zit, zou van de Tsjechische squadron leader Otto Smik zijn. Smik wordt op de dag van vandaag in Tsjecho-Slowa- kije nog altijd beschouwd als „de aas" van de tijdens de oorlog in de RAF dienende Tsjechische vliegers. Van al zijn landgenoten bereikte hij ook de hoogste RAF-rang. De weduwe van de Belgische vlieger Taymans is op grond van mededelin gen van kennissen uit Zwolle gaan twij felen aan de waarde van de identifi catie destijds. Deze twijfel groeide uit tot een obsessie. De inmiddels met een Brit hertrouwde weduwe heeft her haaldelijk aangedrongen op berging van de tweede Spitfire en identificatie van de stoffelijke resten die zich daarin nog bevinden. Om aan de kwellende onzekerheid van de weduwe een einde te maken is thans besloten het vrij kostbare bergingswerk uit te voeren. Van Tsjechische zijde is ook wel ge probeerd instanties aan het werk te zetten om het vliegtuig bloot te leggen. Maar tot nu toe stuitten alle pogingen op de vraag wie dat karwei zou gaan betalen. Vermoedelijk daartoe geïnspi reerd door de Tsjechische ambassade in Den Haag heeft een pacifistisch gemeen teraadslid van Zwolle enige tijd geleden aangedrongen op berging van de Spit fire, uiteraard in de veronderstelling dat het om het vliegtuig van Smik ging. Dat het bergingswerk zo kostbaar is komt omdat de spoorwegen uit veilig heidsoverwegingen eisen dat in de ber- gingsput damwanden zullen worden ge plaatst om verzakkingen in de spoorlijn te voorkomen. Men verwacht dat het vliegtuig diep zit. Kapitein A. P. de Jong van de Lucht machtstaf in Den Haag, expert op het gebied van de berging van half of hele maal vergane vliegtuigwrakken, beves tigde ons gisteravond dat het inderdaad heel goed mogelijk is dat in de roerige oorlogsdagen de identificatie niet nauw. keurig genoeg heeft plaatsgehad. Het is heel moeilijk de „officiële"' bronnen van die tijd nu nog te verifiëren. Uit zijn unieke ervaring in de N.O.- en Flevopolders weet kapitein De Jong dat het vrijwel altijd nog mogelijk is stof felijke resten van vliegers te identifi ceren, al is het maar aan de hand van nummers die betrekking hebben op vliegtuig of motor en die vrijwel altijd gevonden worden. De registratienum mers van de twee tot het 127-squadron behorende Spitfires waren RR 227 en RR 229. Het moet, aldus de kapitein, heel gemakkelijk na te gaan zijn in welke van de twee kisten Henry Tay mans vloog toen hij werd neerge schoten. Aan de werkzaamheden nemen ook deel Openbare Werken van Zwolle, de hulpverleningsdienst van het ministerie van binnenlandse zaken en de graven dienst. Het eigenlijke bergingswerk ge schiedt door de bergingsploeg van de Rijense sergeant Hinsen, die al op een rijke ervaring op dit terrein kan bogen. nel. Hij heeft de president dan ook ge meld dat Grada M. geen spoor van ver moeidheid vertoonde, toen de rijkspoli tiemannen er om half drie 's nachts (zelf uitgeput) mee stopten. Grada M. heeft nog diezelfde nacht zelf het ini tiatief tot de bekentenis genomen, be nadrukte kolonel Ruigrok. Omstreeks drie uur in de morgen vroeg ze recher cheurs een en ander te noteren. Over storend getik met een potlood herinnert de kolonel zich niets. Bij zijn weten is dat een verzinsel. Mr. P. Lap beaamde, na in Den Bosch de vrijspraak van zijn cliënte te hebben vernomen, tijdens de zitting te berde te hebben gebracht dat Grada M. die dag vijfmaal is verhoord en dat hij op de manier van verhoren aanmerkin gen heeft gemaakt. Hij blijft erbij dat de rijkspolitie met haar optreden geen beste beurt heeft gemaakt. Officiële Bekendmaking De secretaris-generaal, w.n. hoofd van het departement van Land bouw en Visserij maakt bekend, dat gedurende de periode 29 april tto en met 4 mei a.s. de volgende bonnen geldig verklaard zijn: BON 243 algemeen voor 250 gram biskwie voor 16 ct. bij een pak Cronivit Koffie. BON 48 melk voor een royale ontbytkoek a 13 ct. bij 'n literfles Cronivit koffiemelk. BON 45B brood voor een rol beschuit voor 11 ct. bij een zak Cronivit Chocolade korrels. BON A 97 reserve voor een zak Festival Snoep met rciltoeter voor 11 ct. bij een fles Jus d'Orange. BON 265 algemeen voor een Kroon vlag en muts a 3 ct. bij een zak Golden Garden Pruimedanten. Deze bonnen zijn uitsluitend in bovengenoemde periode inwissel baar bij alle 1400 Levensmiddelenbedrijver waar nog meer exemplaren van de unieke Kroondistributiekaart gratis verkrijgbaar zijn (uiteraard zolang de voorraad strekt). (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG Vanmiddag om een uur zal de nieuwe minister, president mr. J. M. L. Cals de re. geringsverklaring afleggen in de vergadering van de Tweede Ka mer. Na een stilstand van precies twee maanden kan de volksver- tegenwoordiging weer aan het werk: het vellen van een oordeel over hetgeen het nieuwe kabinet in overleg met de fractieleiders van de KVP, PvdA en AR in de komende twee jaar tot stand zal brengen. Het team van mr. Cals kan reeds bi) voorbaat zeker zijn van een grote meerderheid. Met spanning ziet men uit naar die passages in de regeringsver klaring, die de grote lynen van het te voeren beleid moeten aanduiden: in hoeverre het beleid van het kabinet- Marijnen wordt voortgezet en: op welke punten is er van een duidelijke ombui ging van dit beleid sprake? Slechts een onderdeel is volledig bekend: de oplos sing die mr. Cals met de fractieleiders Schmelzer, Vondeling en Smallen- broek heeft gevonden voor de proble men in de omroepwereld, waarop het kabinet-Marijnen is gestruikeld. Officieel heeft het kabinet-Cals de steun van 106 stemmen in de Tweede Kamer. De oppositie, verdeeld over niet minder dan 7 groepen, kan slechts 44 stemmen bij elkaar brengen. De groot ste oppositiepartij is de V.V.D. met 16, gevolgd door de C.H.U. met 13 stem men. Hoewel het kabinet-Cals zich als eer ste taak de oplossing van het omroep- vraagstuk heeft gesteld, had het ver wisselen van politieke kleur van de nieuwe regering automatisch tot gevolg dat ook andere vraagstukken in het program betrokken moesten worden. Dit zijn onder meer: het bouw- en huurbeleid, de kwestie van de prijzen van het onroerend goed, het energie beleid, belastingmaatregelen (specula tiewinstbelasting, vennootschapsbelas ting, successiebelasting), ontwikkelings hulp, ondernemingsrecht, gemeentelijke financiën, verkeersproblemen (ook van de grote steden), investeringen bij de P.T.T., recreatie etc. Dit geheel van ta ken, die het kabinet-Cals zich stelt, zal in de regeringsverklaring moeten wor den afgewogen tegen de financiële mo gelijkheden, die de jaren 1966 en 1967 nog te bieden hebben. Wanneer de plannen van mr. Cals, in geld uitge drukt, de beschikbare middelen zouden overschrijden, is het van grote beteke nis te weten op welke wijze het tekort zal worden gefinancierd; via leningen of via verhoging van enkele belastin gen of via beide mogelijkheden. De ver gadering van hedenmiddag wordt door radio en televisie uitgezonden. DEN HAAG (A.N.P.) Op koningin nedag en bevrijdingsdag zal de P.T.T.- dienst worden uitgevoerd als op zondag. Op donderdag 29 april en dinsdag 4 mei zullen de ochtend- en middagbrief- postbestellingen te Amsterdam, Den Haar, Haarlem en Rotterdam aanvangen als op vrijdag. Op zaterdag 1 mei zullen ook pakjes en aangetekende stukken worden be steld. In de vroege ochtend van zaterdag 1 mei en van donderdag 6 mei zullen extra vervoermaatregelen worden ge troffen. (Advertenties)

de Stem | 1965 | | pagina 1