m Lis Taylor verslagen cmirmtaaï LOTING wordt belangrijk voor Tom Okker NSF verdeelde in vier jaar 31 miljoen gulden Race RHBS-Breda - LVC eindigt in beslissingsduel Marathon (d) dwingt SOA een gelijk spel af: 2-2 Breda-dames ontspringen degradatiedans door zege de ware halfzwate N V. itbreiding :oopsters Timo Makinen (winnaar '64) Ik Henry Greder ,(jMT RKEL1JK SOEPELE HAARLAK, R ELKE BEURS met onze iters UNKfclJER _voorzichtig met prognose PTT kampioen in overgangsklas Gaston Roelands ernstig gewond bij auto-ongeluk Biljarten libre le klas G. Jansen (Bladel) wordt kampioen Voor amateur-elftal RKC'er v. d. Leur traint in Zeist Theo Lazeroms weer bij selectie PETER POST TRAINT WEER legenda MOP moet nu degraderen ZUIDAFRIKAANSE DAVIS CUP PLOEG GEARRIVEERD VERRASSING Bekend J eugdcompetit ie betaald voetbal Tegen Hongarije: Wijzigingen in Britse elftal 14 15 DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 27 APRIL 1965 15 erijen en Mechanische n wij voor ;ding een 22 jaar), s tenminste /venst. igenhandig en niet met richten aan de Raad Postbus 230 te Breda, letters HAS in de lin- ïf en van de enveloppe. I mijn haar blijft de hele dag in It haar een natuurli|ke gezonde lallèèn maar even te borstelen. SOfS FL.4,95 Imesconfectie fing weken zomer- en 2 wa lg wanneer U buiten Iding. |nge sollicitaties ba, telefoon 23811. NOORDWIJK (ANP) Liz Taylor vond het kennelijk maar vreemd Meer dan honderd auto's, met bijna evenveel hardwerkende rally rij ders op het voorplein van hotel Huis ter Duin, waar de gevierde film ster resideert, vele tienlallen jongens, die eenvoudig niet van de wa gens waren weg te slaan en die wensten dat de tulpenrallye altijd in de paasvakantie zou vallen. En ondanks die veelheid van mannen en mannetjesnauwelijks aandacht voor mrs. Burton....... Twee wat verlegen knaapjes gaven Liz Taylor tenminste nog enige troost toen ze, na vele uren in haar hotelsuite te hebben doorgebracht, Huis ter Duin verliet. Bijna stiekum als begingen ze een halsmisdaad, maakten ze met hun simpele toestelletjes een foto, toen de kleine, don kere filmster uit haar uit Parijs afkomstige Cadillac Fleetwood cata logus prijs f 41.850,stapte. LJUBLJANA (ANP) De Europese tafeltenniskampioenschappen 1966 wer den woensdag in de Zuidslavische plaats Ljubljana toegewezen aan Londen. De organisatoren krijgen een maand de tijd voor het zoeken van de nodige sponsors. Dan moet men de organisatie aanvaar den of de opdracht teruggeven. Enge land zou reeds de Europese kampioen schappen van 1964 hebben georgani seerd als niet de kwestie van de Oost- duitse visa verlenging op het laatste mo ment een spaak in het wiel had gesto ken. recte omgeving van Tino Makinen, de winnaar van vorig jaar, in de hoop diens handtekening te kunnen bemachtigen. Eén enkele schuchtere scholier verdeelde zijn aandacht, die hij beurtelings op de kleurige rallywagens en op de zwarte Cadillac richtte. Belangstelling voor Liz Taylor had hij nauwelijks. Alle gegevens, die de „kenners" over de kostbare Fleetwood loslieten vond hij kennelijk veel belangrijker, waarbij hij zich scheen af te vragen hoe hard die auto met zijn motor van 3700 cc en zijn 340 pk wel zou kunnen rijden. Er,g trok de filmster zich die afwezig heid van de fans overigens niet aan. Nadat zij voor een lichte paniek bij haar gevolg had gezorgd door baar handtasje op straat te laten vallen, zodat vele ijve rige handen nodig waren om haar bezit tingen weer bijeen te brengen, stapte ze glimlachend in de auto, voorafgegaan door haar kleine bruine hondje. Groot was op de dag van de technische keuring, die volgens de traditie aan de Tulpenrally voorafgaat de belangstel ling voor de vijf witte Daffodils de offi ciële afvaardiging vain de Nederlandse fabriek. Tot in de puntjes hadden de technici uit Eindhoven alles verzorgd. Ida de Fouw, nog gewend aan het vele werk dat zij als amatrice jarenlang zelf heeft moet endoen bij de voorbereiding, was er beslist nog niet aan gewend dat ze nu alleen maar behoefde toe te kijken. „Even kijken", verzuchtte de captain van de dames-DAF-equipe tijdens een gesprek met een official, toen plotseling vele technische handen onder de motor kap doken. „Wat doet mijn broodheer nu weer. Bijna nonchalant gaf de faforieksrijdster in spé antwoord op de vragen, die de omringenden haar stelden. „Hoe hard hij rijdt? Ik weet het niet precies, zo'n 130 kilometer denk ik". Overigens een mooie snelheid voor een wagen uitgerust met een motortje van nog geen 750 cc. Geen wonder dus dat die opgevoerde DAF-jes zijn ondergebracht bij de snelle grand turism o - wa gens. De kanshebbers lieten zich maandag in Noordwijk, waar regen en zon een ge vecht met wisselend succes streden, niet tot opvallende uitspraken verleiden. Timo Makinen, de winnaar van vorig jaar en triomfator van de Ralley van Monte Carlo, die het gevaar nimmer schuwde, was nu de voorzichtigheid zel ve. „Ik hoop natuurlijk dat ik win", maar of dat gebeurt is een heel andere zaak. Een bakker kam misschien nog bij voorbaat zeggen, dat zijn taart voortref felijk zal smaken. Bij ons kan een mo ment van pech alle theoretische be schouwingen op slag zinloos maken". Een van de oud-winnaars maakt een uitzondering op deze bijna algemene voorzichtigheid. Het was Henry Greder, de Fransman, die in 1963 won. Leunend tegen zijn machtige Ford Mus tang, vertelde de Fransman aan ieder, die hem vroeg, wie zou gaan winnen, dat de triomfator in de 17e Tulpenrally alleen Henry Greder kon heten. Zo ge zien zal bluffer Greder wel eens een ster_ ke combinatie met zijn nieuwe team genoot kunnen gaan vormen. De Ford-fa brieken hebben hem namelijk William Reiber als assistent gegeven. Een Ameri kaan, die als rechtgeaard vertegenwoor diger van de nieuwe wereld al bijna even overtuigd is van zijn eigen kracht. (Van onze volleybalmedewerker) In het laatste volledige competitie weekend zijn weer enkele beslissingen gevallen, In overgangsklas 7, dames, kon P.T.T. de kampioensvl^g hijsen zo dat het wachten alleen nog is op de kam pioen in overgangsklas 8, heren.R.H.B.S. Breda en L.V.C. eindigden gelijk op de eerste plaats en zullen nu in een ertra- wedstrijd moeten uitmaken wie zich kampioen mag noemen. Hoogstwaar schijnlijk zal deze wedstrijd aanstaande zaterdag in Breda worden gespeeld. Er vielen nog meer beslissingen maar deze waren voor d» betrokkenen van minder prettige aard] In overgangsklas 8, dames, verloor E.V-V.C. van Mara thon en dat betekende voor de oud' hoofdklassers degradatie naar de afde lings competitie. Bij de heren viel het vonnis over Rapid. De Roosendaalse he ren verloren kansloos van Mollerlyceum en zullen dus in de afdeling Roosendaal aan een come-back moeten gaan werken. In de hoofdklasse dames nam V.C. Den Bosch afscheid van de hoofdklas met een' zege op Lyceum. Orsaco. dat van Hevok verloor, draagt nu de rode lantaarn. Bij de heren besloten V-C. Den Bosch en Lyceum het seizoen met een vrij slappe wedstrijd. Een belangrijk duel was Roermond- St.-Pieter, dat Roermond verloor. In overgansklas dames bracht het verdiende kampioenschap bij P.T.T. De vermoedelijke instelling van een eredi visie voor dames zal de Bossche kam pioenen een. automatische promotie be zorgen. Den Dungen verloor in eigen huis van een aanvallend sterker Sarto 2, maar Set Up zorgde voor Bossche winst door in Tilburg het team van V.C. Udenhout te kloppen. Bij de heren kon kampioen Were Di rustig wat stoom af blazen waarvan Orsaco dankbaar pro fiteerde. In Vught werd het seizoen af gesloten met een spectaculaire derby. Vooral de twee laatste sets waren bij zonder spannend en bezorgden de winst aan V.J.C D.O.S. en Rewa Robots trof fen In Tiiburg een vechtlustig Minenco HASSELT (U.P.I.) De Belgische at leet Gaston Roelants is ten gevolge van een verkeersongeluk met vrij ernstige verwondingen aan het hoofd én met een shock in het ziekenhuis van Leuven op genomen. Roelants is verreweg de meest bekende atleet van België en Olympisch en we reldkampioen op de 3.000 meter steeple chase. Het ongeval gebeurde in de omgeving van Alken. Roelants' toestand wordt niet kritiek ge acht. Zijn echtgenote werd bij het onge val slechts licht gewond. Hoewel de juiste omstandigheden van het ongeval nog niet bekend zijn, schijnt Roelants' auto een frontale botsing te hebben gehad met een 'andere wagen. Behalve Roelants en zijn echtgenote raakten nog vijf personen bij het onge val gewond. dat zijn zinnen op de tweede plaats had gezet. Het werd dan ook een dubbele Tilburgse zege. In overgangsklas 8, dames, sloot het seizoen ook met een derby. V.V.O. klop te R.H.B.S. Breda en eiste daarmee de finitief de tweede plaats op. Met Marathon-E.V.V.C. is de strijd in deze klasse geheel afgewerkt. Voor deze klasse geheel afgewerkt. Voor kam pioen Rapid zal de eredivisie dames eveneens automatische promotie naar de hoofdklas betekenen. De „commissie-Zon" zoals men in voetbalkringen liet lichaam, dat de re glementen van ons betaald voetbal wat meer lijn heeft gegeven, pleegt te noe men is er dus toch niet helemaal zonder kleerscheuren afgekomen. Vooral van de zijde van de tweede di visieclubs werd er sterk op aangedron gen de salariëring van de „mindere" semiprofs meer dan 50 procent van de huidige contractanten in tegen stelling tot het voorstel enigermate te beknotten. Voorzitter Jos Coler had, indien zijn reactievermogen wat groter was geweest, de schade wellicht nog beperkt kunnen houden. Zijn tegen voorstellen kwamen, nadat de ge noemde verlaging reeds door stemming was aangenomen. Toen men tenslotte na veel geharre war toch zijn amendement op het dus reeds aanvaarde amendement in stem ming bracht, luidde, om in voetbalter men te blijven spreken, de score 22-22. De heer Coler en zijn medestanders kwamen dus welgeteld één stem te kort. Een stem, die wellicht uit En schede had kunnen komen. Want hoe wel men met het oog op de concentra tie van het semi-prof voetbal in de Twentse textielstad toch bepaald had mogen verwachten, dat de beide bonds- afgevaardigden, de heren Walhof (SC Enschede) en Schuurman (Enschedese Boys), bij deze zonder meer belangrij ke vergadering aanwezig zouden zijn, gaven zij geen acte de presence. Had de heer Walhof tenminste nog aan een andere oostelijke afgevaardigde een machtiging tot stemmen meegegeven, van de heer Schuurman vernam men taal noch teken. En dat, terwijl er van de 48 stemgerechtigde leden niet min der dan 44 aanwezig waren. Hoe het ook zij, de clubs die ondanks schulden en wat dies meer zij betaald voetbal willen blijven spelen, hebben tot groot verdriet van de heer Zon c.: „hun appel en hun ei" gekregen. Wat nog meer bevreemdt, is dat een ver eniging als Blauw Wit, die laconiek onderhandelingen opent met een toch bepaald niet goedkope speler als Co Prins men spreekt over een trans fersom van rond 150.000 gulden bij monde van de heer Meyer een derge lijk zonder meer op armoe wijzend amendement met zoveel kracht durft te verdedigen. (Van onze handbalmedewerker) SPORT, TELETYPE VAN DER HELd De heren van E.S.C-A. in de hoofd klas veldhandbal zijn kampioen gewor den door een 11-6 overwinning op Ni- loc én omdat concurrent P.S.V. van Hel las verloor met 14-13 In de overgangs klas won Tonido verdiend van P.S.V. 2. De dames van Marathon bedwongen in de districtsklas het sterke S.O.A. en Gilze werd kampioen in de afdelings 2e klas West-Brabant door een 7-6 zege op Blauw Wit 2. De dames van Walcheren hadden geen erg gelukkige dag. Voor de rust mar cheerde het nog wel (1-1) maar na de rust vlotte het niet erg meer. P.S.V. liep steeds verder uit en boekte tenslot te een 7-2 overwinning. De heren van Tonido hébben de winst in eigen huis gehouden. Bij de rust had P.S.V. 2 een 5-3 voorsprong. (Voor Tonido werd gescoord door Cor van Zan ten, Will Huis in 't Veld en Rinus Traas). Na de thee zorgde Tonido voor een boeiende strijd. De goede verdedi ging van P.S.V. 2 werd door schijnbe wegingen uit balans gebracht waar voor. al Adrie van Hese gebruik van maakte en verschillende doelpunten scoorde. (12-11). DAMES IE KLAS De dames van Marathon hebben in Breda koploper S.O.A. een gelijk spel afgedwongen. De Zeeuwse dames de monstreerden handbal van bijzondere klasse. Met een degelijke spelopbouw en als opvallende tactiek het „instorten" van de buitenspelers, gevolgd door voor treffelijke schoten, bezorgde de Zeeuw se ploeg de defensje van S.O.A. veel moeilijkheden. Very Koster zorgde voor 0-1. Voor de rust kwam S.O.A. echter nog gelijk. Wil Schoenmakers schoot onhoudbaar in, (1- 1). Ook na de rust scoorde Marathon het eerste doelpunt Een goed opgebouw de aanval werd afgerond met een doel punt van Leny Gillissen. Vijf minuten voor het einde scoorde Nanny Lommen de gelijkmaker (2-2). S.I.O.S. bood wel uitstekend tegenstand maar was niet opgewassen tegen het snelle spel van E-B.H.V. De start was goed. Riet Verharen zorgde voor 1-0, maar dat werd enkele ogenblikken la ter teniet gedaan door Betsy Free. De overrompelende aanvalsacties van de snelle E.B.H.V.-voorhoede zorgden er voor dat met de rust 'het scorebord 4-1 aanwees. Na de hervatting had S.I.O.S. geen verweer meer tegen het snelle spel van de Bredase dames. Acht maal ver dween de bal in het S.I.O.S.-doel, zodat het scorebord bij het eindsignaal de stand 12-1 aangaf. HEREN 2E KLAS A In Tilburg heeft S.O.A. bewezen kam pioenskandidaat te zijn. De baltechnische vaardigheid gaf mogelijkheden tot ge raffineerde combinaties. Met verrassend goede staaltjes hand bal bouwde men voor de rust een voor sprong op van 4-2. Ook na de rust bleef S.O.A. domineren en doorboorde regel matig het Volt-doel. De eindstand luid de 10-5. Daar ook de naaste concurrenten van S.O.A.. Desk en Rapid, hun wedstrijd tot een goed einde wisten te brengen, ziet het er naar uit dat de beslissing pas in de allerlaatste wedstrijden gaat vallen. De spanning blijft nog enkele weken'. Dit is de fair play cup die de voetbalscheidsrechtersvereniging Breda e.o. (zoals we reeds schre ven) cadeau deed aan de KNVB om als inzet te gelden voor de jeugdcompetitie betaald voetbal. ROOSENDAAL. In hotel Hermans te Roosendaal werden de wedstrijden om het kampioenschap biljarten le klas klein biljart libre van de K.N.B.B. ge houden. Het werd een spannende finale, doordat Pierey en Jansen slechts één punt ver schil hadden en de 3e en 4e plaats wer den bezet'met een gelijk aantal punten. Jansen won van Pierey waardoor deze laatste naar de derde plaats werd ge drongen. Door de heer Donders, bondsbestuur- der werd de kampioensmedaille uitge reikt. Hij was vol lof voor de goede zorgen die de b.v. „Steeds Beter" aan deze wedstrijden, had besteed. De eindstand: L G. Jansen, Bladel 11 Siemensma Steenwijk 10 H. Pierey, Maastricht 10 H. Ruijtenberg 8 Haarlem 5. A. Sterrenburg, Krimpen 6. Th. v. d. Werf, Sneek T I, v. d. Berg Amersfoort 8. L. Schiks, Haps, 8 1393 197 7.07 56 1255 216 5.81 62 1205 219 5.50 40 1248 185 6.74 54 1267 208 6.15 47 1222 213 5.73 85 1144 1085 231 222 4.95 4.88 47 35 DEN HAAG (ANP) Voor de trai ning van het nationale zondag amateur' elftal op woensdagavond in Zeist, zijn vijftien spelers uitgenodigd. Het zijn: Van Zanten, ZAC; Van Herikhuizen, Rig- tersbleek; Huisman, AFC; Onsman, AFC; Turnhout, Helmond; Jasper, Sneek; Roggeveen, CVV; Vermeulen, OVV; Van Dijk, CVV; Van Gussenhoven, De Valk; Hogehout, Ede; Paalplat, Quick '20; Van Beveren, Emmen; Van der Leur, RKC en Mulder, WW. DEn HAAG (ANP) Voor de centrale training van het Nederlands elftal die woensdagmiddag in Zeist wordt gehou den, zijn dertien spelers uitgenodigd: vijf van Feijenoord (Pieters Graafland, Veld hoen, Bergholtz, Groot en Haak), vier van DWS (Flinkevleugel, Israël, Schrij vers en Geurtsen), twee van Sparta (Doesburg en Lazeroms) en twee van Ajax (Muller en Swart). AMSTERDAM (ANP) Het gaat goed met Peter Post. Het gipsverband, dat de Amstelvener 14 dagen lang aan zijn stoel heeft gekluisterd, is verwijderd en het lijkt wel, dat de blessure aan zijn rech ter been bijna is genezen. Post, die een zittend leven niet gewend is („het begint me knap te vervelen") mag van dokter Rolink deze week zelfs al weer op de fiets klimmen. „Kalm aan had de dokter gezegd, maar nu het zo koud is wadht ik nog maar een .paar dagen. Het is beter om de zaak niet te forceren", zegt Post, die hoopt in de Ronde van Nederland (12 t.m. 16 mei) van de partij te zijn. Vrijdag zal daarover meer klaarheid zijn, want dan moet Post voor een laatste controle naar de dokter. De bedragen Juitjen in miljoenen gu'dens NATIONAAL SPORT CENTRUM SPORTORGANISATIES SPORTACCOMMODATIES 12.0 11,5 (Van onze hockeymedewerker) Vreugde en leed op de hockeyvelden. Tempo II-dames behaalden, dank zij een zege op concurrent Push III, de kam pioenstitel 3e klasse A. Breda-dames ont sprongen de degradatiedans en als keer zijde de degradatie van het eerste dames- en herenteam van MOP, de nederlaag van Tilburg II (heren) en het einde van de promotie-illusies van Waalwijk (da mes). HEREN le klas In de wolstad vond de voor Tilburg en Breda onbelangrijke wedstrijd plaats. Een ontmoeting, die een zeer vriendschappe lijk karakter droeg en waarin beide par tijen aan hockeymoeheid leden. De Breda- naars namen door G. Hilten een voor sprong (10), doch nog voor de rust bracht P. Taminiau uit een strafcorner de balans in evenwicht (11). Met ongewij zigde stand kwam het einde. De degradatiebeslissing is ook gevallen. In Eindhoven duelleerden MOP en Keep Fit, de dagradatiekandidaten. Keep Fit wist een 0—2 achterstand weg te werken en behaalde tenslotte een verdiende 32 zege. waardoor de degradatie van MOP een feit werd. 2e klas Promotieklas Tilburg II was op bezoek bij Geel Zwart en had aan één winstpunt voldoende om zijn promotie te kunnen vieren. De Til- burgers verloren echter deze wedstrijd en dientengevolge zijn de promotiekansen gedaald. DAMES le klas Het vergaren van één winstpunt in de wedstrijd tegen Keep Fit betekende voor Breda het behoud van het eerste-klasse- schap. Om een puntenverdeling te for ceren hadden de Bredase dames hun de fensie versterkt om zodoende doelpunten te voorkomen. Daarin zijn ze volledig geslaagd. De uitstekend spelende middenlinie bood de DEN HAAG (ANP) Het Zuid- nes zullen moeten doorbrengen. afrikaanse Daviscupteam, dat vrij dag, zaterdag en zondag op de Metsbanen in Scheveningen voor de eerste ronde van de Europese zone tegen Nederland uitkomt, heeft bij aankomst in Nederland voor een eerste verrassing gezorgd De Nederlandse Daviscup-aanvoer- der Hans van Dalsum en referee ir. J. Velds rekenden op een ge zelschap van vier personen, er stapten op Schiphol echter acht man uit het vliegtuig: zes spelers, de in Engeland woonachtige aan voerder Claude Lister en een journalist. De Zuidafrikanen hadden hun Davis- cupploeg, bestaande uit Cliff Drysdale, Keith Diepraam en Robert Maud, aan gevuld met een jeugdploeg die naar Europa is gestuurd om ervaring op te doen. Het zijn de spelers Ray Moore, Bokkie" Niemand en Patrick Cramer, die een groot gedeelte van hun ver blijf in Nederland tvel op de Metstribu- Veel kans om in het Daviscupteam te worden opgesteld, hebben zij niet. Normaliter betwisten Cliff Drysdale en Keth Diepraam zowel de enkelspelen als het dubbelspel. Een kansje maakt nog de achttienjarige Robert Maud die het vorig jaar zowel van Tom Okker (in Zuid-Afrika) als van. Jan Hajer lin Hilversum) verloor, maar sindsdien aanzienlijk aan kracht heeft gewonnen en bij het laatste toernooi in Bourne mouth een briljante partij tegen de Brit Bille Knight speelde. De jonge Zuidafrikaan leidde daarin met 5-1 in de vijfde set, maar werd toch nog ver slagen. Keith Diepraam en Cliff Drys dale verloren beiden van de Zweedse hardbaanspecialist Jan Erik Lundquist. Drysdale. de gedachte tweehandige Zuidafrikaanse kampioen, speelde in de finale vier sets tegen de Zweed. Vooo- dien namen de drie spelers deel aan het toernooi van Monte Carlo waar Drysdale de halve finales bereikte Hij werd uitgeschakeld door een andere be kende van het Nederlandse Daviscup team: de Hongaar Istvan Gulas Drysdale heeft vooral in Nederland grote naam gemaakt, door de laatste twee jaar bü de internationale kampioen schappen van Hilversum de titel in het herenenkelspel voor zich op te eisen. Het dubbel Drysdale-Diepraam be- TOM OKKER afwachten hoort tot do sterkste combinaties ter wereld. Of het Nederlandse tweetal Hajer-Ok- ker tegen dit Zuidafrikaanse team een kans maakt, hangt in hoge mate af van de loting, die woensdag in Schevenin gen wordt verricht. Loot onze sterkste man, Tom Okker, op de eerste dag te gen de tweede speler van Zuid-Afrika (waarschijnlijk Diepraam), dan zit er een kans in. Speelt Okker meteen tegen Drysdale, dan wordt het moeilijk. Waar schijnlijk zelfs te moeilijk. Zuid-Afrika is per slot van rekening als zesde ge plaatst op een aantal van 32 spelende Daviscuplanden vijandelijke aanvalslinie bitter weinig scoringskansen, evenals de achterhoede. Vrij spoedig na de beginbully veroverde I. de Wilde, na een voorzet van N. Klun- ne, voor haar club de leiding (10),i welke voorsprong tot de rust werd behou den. Direct na de rust bracht echter M. v. d. Heijden uit een strafcorner beide partijen op gelijke voet (11). Een eind- offensief der Bredase dames bleef vruch teloos, totdat even voor het einde N. Kun ne wist te doelpunten (21). 2e klas Promotieklas De promotie_illusies van Waalwijk zijn in rook vervlogen. Op eigen bodem ver loren de Waalwijkse dames namelijk voor de tweede maal in successie, ditmaal van MOP II. 3e klas 2e klas Push V duelleerde in eigen omgeving met Geel Zwart. De grotere routine van de Push-speelsters was beslissend voor de goede zege (42). De vierde promotiekandidate is einde lijk uit de bus gekomen. De beslissings wedstrijd tussen Tempo II en Push III eindigde in een 21 overwinning voor Tempo II, dat daardoor in het bezit van de kampioenstitel kwam. le KLAS B DFC—Sparta 0—2, WilhelminaDHC 23, ADOXerxes 03, SVVFeijenoord 1—4, PSVNAC 7—0, Fortuna '54—DOS afgelast, ExcelsiorWillem II 40. De stand: ADO Xerxes DOS DFC Sparta Feijenoord NAC Willem II Excelsior DHC Fortuna '54 PSV SVV Wilhelmina 25 20 2 3 42 69—29 25 16 6 3 38 64—26 25 13 6 6 32 74—40 24 12 3 9 27 40—44 25 10 7 8 27 57—39 25 11 5 9 27 53—40 24 9 6 9 24 39—43 26 11 2 13 24 49—55 24 8 6 10 22 45—34 25 7 6 12 20 35—53 23 5 6 12 17 43—66 25 6 5 14 17 41—58 25 5 5 15 15 33—58 25 5 4 16 14 25—60 2e KLAS C MVVEindhoven 2—0. Eindstand; NO AD 22 17 2 3 Sittardia 22 13 7 2 Eindhoven 22 12 6 4 MVV 22 10 7 5 BW 22 9 5 8 RBC 22 8 6 8 Roda JC 22 10 2 12 Baronie 22 5 8 9 Longa 22 5 6 11 Helmondia '55 22 5 4 13 VW 22 3 7 11 Limburgia 22 3 4 15 36 33 30 27 23 22 22 18 16 14 13 10 68—19 55—31 52—27 56—32 56—53 44—40 40—49 37—49 29—49 25—50 39—70 37—67 LONDEN (ANP) Het Britse elftal voor de wedstryd tegen Hongarije op 5 mei in Wembley, is op twee plaat sen gewijzigd in vergelijking met de vorige interland. John Connelly, de rechtsbuiten van Manchester United en George Eastham. Arsenal's schakelende linksbinnen zijn teruggeroepen Aanvalsleider is feairy Bridges, één van de acht Chelsea-spe- lers, die jongstleden zaterdag door ma nager Tommy Docherty uit het eerste elftal werden gelaten. De opstelling luidt: Doel: Gordon Banks (Leicester City) achter: George Cohen (Fulham) en Ray Wilson (E verton): mid dien: Nobby Sti- Man Chester United), Jack Charlton (Leeds United) en Bobby Mogre (West Ham United, tevens aanvoerder); voor: John Connelly (Manchester United). Jimmy Greaves (Totterharn Hotspur). Barry Bridges (Chelsea). George East- ham (Arsenal) en Bobby Charlton (Man chester United). i DEN HAAG In de jaren 1961 tot en met 1964 zijn uit de sportto- to bedragen tot een totaal van on geveer 31 miljoen gulden naar de sport toegevloeid. In deze periode van vier jaren kreeg de Nederland se Sport Federatie dit bedrag ter verdeling beschikbaar. Ongeveer twaalf miljoen gulden kwam ten goede aan de zeventig landelijke organisaties, het Nederlandsch Olympisch Comité, de uitzending Olympische Spelen 1964 en de Ne derlandse Sport Federatie inbe grepen. Ongeveer 11,5 miljoen gulden kwsm ln bedoelde periode ter beschikking voor het verlenen van bijdragen in de kosten van het tot standkomen van sportaccom modaties. Deze toewijzingen hadden be trekking op 153 objecten en het investe ringsbedrag voor deze accommodaties beliep 54 miljoen gulden. Enkele belangrijke objecten zijn reeds tot stand gekomen, zoals de kunstijsbaan te Amsterdam? en Deventer, de sporthal te Heemskerk, het zwembadencomplex te Zaltbommel, het sportcomplex te Vaas- sen en de Bosbaan bij Amsterdam. Voor de eerste maal zijn in 1964 bij deze toewijzingen de sportverenigingen, betrokken. In totaal zijn aan 44 vereni gingen bedragen toegewezen voor de aan leg en verbetering van accommodaties voor actieve sportbeoefening, waarmede een bedrag van f 300.000 was gemoeid. Het restant van het bedrag van 31 mil joen gulden is ten goede gekomen aan het Nationaal Sport Centrum bij Arnhem. Van een bedrag van zeven miljoen gul den is reeds ongeveer drie miljoen be steed voor de aankoop van het terrein met opstallen, enkele verbouwingen en de bouw van een tijdelijk paviljoen met de daaraan verbonden inrichtingskosten. (Advertentie) Uiï

de Stem | 1965 | | pagina 11