B. A. Th. M. T ruffino te Hulst overleden Walcheren Z.-Beveland Zeeuwsch-Vlaanderen Markt IJzendijke wordt nieuw leven ingeblazen Hedenesse naar Aardenburg Heinkenszand niet gerust ontwikkeling Sloe over Charel Weemaes 2 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 24 APRIL 1965 VLISSINGEN Geslaagde jeugdweek Kapelie Bloesem van fruitbomen binnenkort te zien Kapelie Dagblad De Stem N.V. SLAVENBURG'S BANK AXEL HULST Biervliet IJzendijke WEDGWOOD Korte Nieuwstraat 21 Hulst - tel. 2478 Schoondijke Zaamslag Eerste asperges in Zuiddorpe gestoken Raad verstrekt verscheidene subsidies Wij REPAREREN alle merken TELEVISIE Seb. Blommaart Geliefd oud-burgemeester Verhuur schrijf- en telmachines J. A. BIESBROECK Gemeente Kruiningen contra Waterschap Volgende week start uitbreiding Philips Terneuzen A.S. MOEDERS OPGELET! Herdenking van gesneuvelde Franse soldaten Week hechtenis geëist Joyriders uit Clinge voor Middelburg se politierechter DAMESCONFECTIE „FIRST LADY" Fa. Julia v. d. Walle Do kter sdiensten dierenartsen KRUGER PILS is toch beter Eerste aanzet realisering van recreatieplan te Hengstdijk HOOGWATKR Vandaag Morgen Maandag begrafenis van mej. G. M. Aalbregtse Nog steeds viering eeuwfeest RHBS te Middelburg Maandag /VXEL Film voor bejaarden Maandag 26 april a.s. 's middags half drie wordt weer een biosco opvoorstelling gegeven in het Alhambratheater, aangeboden door de h eer M. A. van Liere aan de Algemene Bond van Bejaarden. Bond van Bejaarden Woensdag 28 april a.s. half drie houdt de Algemene Bond van Bejaarden alhier de algemene ledenvergadering in het Scheldekwartier Naast de normale stukken staat o.a. op de agenda een bespreking van de zomer reizen. In het kader van de jeugdweek werd een grote straattekenweastrijd gehouden op het schoolplein van de Prins Bern- hardschool. Dankzij het mooie weer was de belangstelling van de jeugd groot. In totaal waren er 158 deelnemers (sters), verdeeld in 3 leeftijdsgroepen en wel van 69, van 912 en boven de 12 jaar. Er werd ijverig getekend en er werden mooie werkstukken gecre ëerd. In elke groep werden door de jury 3 prijzen toegekend. 's Middags om 5 uur was er een to neelvoorstelling in het gereformeerd- ieugdgebouw, ook daarvoor bestond veel belangstelling. Ongeveer 140 jonge lui genoten van een toneelstukje over een schoenmaker. En als klap op de vuurpijl was er 's avonds om 8 uui een grote teenager show in het Scheldekwartier, waarvooi zeker een 600 tieners waren opgekomen. Voor deze gelegenheid had de Vlissingse Jeugdraad een aantal jeugdbands uitge nodigd medewerking te verlenen. De tieners konden genieten van muziek van „Johnny and the Saints", samenge steld uit leerlingen van de zeevaart school, ,,Gay Dogs" een nog slechts 2 maanden oud bandje uit Vlissingen, „The Night Revellers met zang van Ron- ny Valentijn en de zangeressen Klara Zietse en Anja de Rijke, ,,The Whiskey Six' 'die d e bekende tienerzangeres Ilonka Biluska begeleidden en ,,The Concords' uit Sluiskil. Een verrassing was het optreden van „Pretty Things", die verkleed als beat-band een prachtige imitatie gaven op de tonen van een grammofoonplaat. De muziek werd af gewisseld door ballet uitgevoerd door een balletgroepje van 6 meisjes van de RHBS in Vlissingen, die in leuke kos tuums een stukje uit de „West Side Sto ry" dansten en de charleston. Jammer, dat de geluidsweergave in de toneelzaal van het Scheldekwartier niet zo best was, maar waarschijnlijk hinderde dit de tieners niet zo erg ge zien het enorme lawaai, dat af en toe werd geproduceerd. Aan alle bands en deelnemers (sters) werd aan het slot van de show een vaantje uitgereikt als herinnering. „The Concords" uit Sluis kil werden uitgeroepen tot band van de avond. Ze kregen hiervoor nog een klein aandenken. Tot elf uur werd een tienerbal gehou den o.l.v. de heer C. de Jong. Dansmu ziek van de bands „The Sattellites" en „Ritchie and the Hally Cats". Botsing. Vrijdag reed een personen auto door de Nieuwe Dijk richting Axel. Daarna kwam een vrachtauto van de gemeente Axel, bestuurd door de heer M. R. uit Axel. Plotseling stopte de per sonenauto waardoor de vrachtauto na het remmen dwars over de weg kwam te staan. Op dat ogenblik kwam uit te genovergestelde richting een personen auto bestuurd door K. D. uit Axel. Er ontstond een botsing waarbij materiele schade te betreuren was. Carrillonconcert Mevrouw Moer- dijk-Vanderswalm uit Zuiddorpe zal van middag van drie tot vier uur concerteren op de beiaard in de toren van het stad huis. Op het programma staan bewer kingen en werkjes van E. Hullebroeck, Willem Vogel, Jef van Hoof, Gaston Vandenberghe en P. Benoit. Hoewel nog aarzelend is nu toch de bloei van de fruitbomen in Zeeland be gonnen. De pruimen zijn overladen met een witte bloesempracht en de vroege peren hebben eveneens hun bloemknop pen geopend. In de oude fruitcentra op Zuid-Beve land zal er het komende weekeinde reeds heel wat bloesempracht te bewonderen zijn. Dat geldt dan in het bijzonder voor de streek rond Kapelle-Biezelinge, We- meldinge, Kloetinge en 's-Grav enpoider De gróte bloei van de vruchtbomen in Zeeland zal overigens wel tot begin mei op zichlaten wachten want die begint met de appels en de bloemknop pen hiervan vertonen de laatste tijd door het koude weer weinig ontwikkeling. Wel gaat de ontwikkeling dier bladknoppen door en hierdoor krijgen we dit jaar wat we zouden kunnen noemen een „groene bloei" dat wil zeggen een bloei met veel blad tussen de witte bloesems Over het algemeen zullen de fruitbo men dit jaar in Zeeland een rijke bloei te zien geven. NCVB bijeen. Onder leiding van mevr. Balkenende-Sandee hield de af deling Kapelle-Biezelinge van de NCVB haar maandelijkse vergadering. Na opening en meditatie werd de land dag besproken, die op 1 juni in Vlissin gen gehouden zal worden. Na de pauze sprak de heer J. Keim uit Leiden over „Boek en Christen". Hierop volgde een geanimeerde bespre king. Op 19 mei zal de volgende vergadering worden gehouden. Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsen-Vlaanderen: Steenstraat 14, Telefoun 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland: Klokstraat 1, telefoon 6252, GOES Exploitatie inspectie Zeeland L. K. M. DE JONG tel. 2377 Hulst (Advertentie) BANKBOEKJES Hulst: Zitdag Steenstraat 20 Terneuzen: Kersstraat 13, tel. (01150)—3553 Balavond Zondagavond a.s. zal in de zaal van hotèl „De Graanbeurs" een balavond worden gehouden ten bate van het bijzonder gezinswerk en de jeugd zorg. Wij berichtten onlangs, dat de op brengst ten goede zou komen van Katholieke Maatschappelijke Gezinszorg in Hulst e.o. Raadsvergadering. De agenda voor de raadsvergadering van maandag ver meldt o.m. een voorstel tot verhoging van de bezoldiging der wethouders van 1440 op 1692 gulden per jaar. Overeen komstig het advies van de rijkspolitie willen b. en w. een wachtverbod instel len voor de zuidzijde van de Weststraat. Als afgevaardigden in de gemeenschap pelijke commissie van advies algemene bijstandswet worden aanbevolen de he ren J. Verplanke, J. van de Velde, A. Dijk en A. Klaeijssen. Twee van hen moeten worden gekozen. In de Weststraat willen de heren F. de Jonge en J. L. van Hee uit IJzendijke een Bogaerswoning bouwen. Voorgesteld wordt grond aan beide gegadigden te verkopen voor 10,50 per vierkante me ter. De heren J. de Oude en Th. van Waas uit Biervliet willen in het uitbrei dingsplan west gaan bouwen. Zij kunnen er grond kopen voor 14 gulden per m2. V^skens Raadsvergadering Maandag komt de raad in vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m. een voorstel tot het aan gaan van een intergemeentelijke regeling van de algemene bijstandswet. Als afge vaardigden worden voorgedragen bur gemeester J. A. Eekhout en de heer J. Vergouwe. In een vorige vergadering had de raad besloten de stichting visserijdagen een subsidie toe te kennen van 2500 gulden, vermeerderd met een zelfde bedrag als waarmee de horeca en middenstand hun bijdragen verhogen, zulks met een maximum van 1000 gulden. De stichting vraagt nu of de opbrengst van een door betrokkenen te houden actie, gezien kan worden als een meer-bijdrage. B. en w. stellen voor om in de vorm van geld of personeel de N.V. Zeebad be hulpzaam te zijn bij het schoonhouden der stranden. Vismijn. Aan de vismijn zijn in de week van 11 t.e.m .17 april aangevoerd: 409 kg bot, 332 kg schar, 2178 kg schol, 1072 kg tong, 124 griet, 70 kg tarbot. 29486 kg kabeljauw, 474 kg wijting, 6 kg paling, 8154 kg export garnalen, 767 kg onverkochte bot. Boerenleenbank Donderdag 29 april wordt in hotel „Hof van Koophandel" de algemene jaarvergadering gehouden van de boerenleenbank. Op de agenda van de vergadering, die om 3 uur be gint, staan o.a. de verkiezing van een lid van de Raad van Toezicht en ver kiezing lid van het bestuur. Verder zal goedkeuring van de balans en een voor stel tot winstbestemming aan de orde komen. (Advertentie) Herdenking Evenals voorgaande ja ren wordt ook nu op 4 mei alhier een interkerkelijke dodenherdenking ge houden. Dit jaar is er eveneens op 5 mei een gemeenschappelijke samenkomst in verband met de twintigste verjaardag van de bevrijding. De beide samenkomsten, die in de Ned. Herv. Kerk gehouden worden, gaan uit van de drie kerkelijke gemeenten al hier. Voorgangers in deze diensten zijn pastoor A. P. M. de Beer, ds P. A. L. Brinkman en ds Hoogerwerf, allen al hier. De dodenherdenking begint om 19.30, de herdenking van de bevrijding om 10 uur. M.A.C.A. Aan de geanimeerde strip- kaartrit, die M.A.C.A. (Axel) alhier or ganiseerde, namen 37 automobilisten deel. De start had plaats in de Axelse- straat en de uitreiking van de prijzen in paté ..Tolsma". De uitslag luidde: 1. A. v. Wijck te Terneuzen. 5 strafp.; 2. P. F. Wullems te Sluiskil, 6 strafp.- 3. P. W vd .Vel de te Sluiskil 9 'strafp., 4. K. de Rooy te Sluiskil 12 strafp; 5. G. Mol, te Zaamslag 13 strafp. (Van onze correspondent) ZUIDDORPE. Op het tuinbouwbe drijf van de heer A. F. Verbruggen zijn de eerste asperges gestoken. Hoewel nog wat klein van stuk, was de kwaliteit reeds uitstekend. Straks verschijnt de Zuiddorpse asperge weer elke dag op de veiling. comrr IJZENDIJKE De raad der gemeen te, die op de wegens ziekte afwezige heer J. Corpelis na, voltallig was, voteerde een krediet van 445,70 voor de aan schaf van een nieuwe rekenmethode voor de O. L. School. Aan de stichting Boek- comité te Aardenburg werd een sympathie bijdrage van f 25,- geschon ken, terwijl aan de Hogere Landbouw school te Roermond 100,- subsidie ten behoeve van één leerling uit de plaats werd gegeven. De Katholieke Levens school voor jonge Werknemers in Z- Vlaanderen te Sluiskil zal een bedrag van 70,- per deelnemer uit IJzendijke ontvangen. De afdeling Z-Vlaanderen van de Ned. Vereniging tot bescherming van dieren zag haar subsidie-aanvrage echter afge wezen. De raad ging wel akkoord met de vaststelling van een gemeenschappe lijke regeling inzake de advies commis sie ingevolge de Algemene Bijstandswet. Na de aanneming van het ontwerp voor stel van G. S. van Zeeland tot verhoging van de wethouderssalarissen met ingang van 1 januari 1965 ging de raad tot een besloten zitting over. Na de heropening werd in het kader van het sanerings plan van de Zuidstraa^ en omstreken de woning Nieuwstraat 3 van de heer P. van Haele voor 2500,- aangekocht. Voor eenzelfde bedrag werd de noodwo ning van de heer J. Willemsen aan de Verlengde Molenstraat aangekocht. Deze noodwoning zal worden afgebroken om ruimte vrij te krijgen voor de bouw van het gymnastiekgebouw. De hondenbelasting werd gewijzigd. Voor een waakhond zal men 12,- moe ten betalen terwijl een luxe hond 15,- zal gaan kosten. Overgegaan werd tot vaststelling van een verordening regelende de subsidië ring van het godsdienst onderwijs op de O. L. School en tot wijziging van de salaris verordeningen voor het secretarie en overig gemeentepersoneel. Met algemene stemmen werd goed keuring verleend tot verhoging van het krediet voor de elektrificatie van de on' rendabele en super-onrendabele percelen Deze verhoging kost extra 18.690, maar door het toekennen zullen nog dat jaar alle percelen op het elektriciteits net zijn aangesloten. Voor het opnieuw leven inblazen van de wekelijkse markt werd 250,- gevo teerd. Deze subsidie zal aan de markt- commissie worden gegeven voor de werkzaamheden die nodig zijn voor de op 8 mei a.s. te starten kramenmarkt. Deze markt zal wekelijks worden ge houden van 11 tot 4 uur. Wethouder Van Rijen vroeg in verband met het naderende toeristenseizoen, nog maals de provinciale autoriteiten drin gend opmerkzaam te maken op de le vensgevaarlijke toestand van de Rond weg en de daarbij behorende kruispun ten. De droeve balans van 1964 gedoogt geen verder uitstel, maar ondanks toe zeggingen heeft de commissie hieraan nog geen wezenlijke verbeteringen tot standgebracht. Hij vroeg zich af, hoeveel slachtoffers er nog moeten vallen eer men b.v. een lichtbron op de kruispunten plaatst en waarom men geen aflopende snelheids beperking uitvoert, zoals toch was voor gesteld. Tijdens de rondvraag vroeg de heer J. van Cadzand aandacht voor de weinig piëteitvolle aanwezigheid van de grafdelver op de begraafplaats. Conform zijn voorstel werd besloten deze man te voorzien van een voor be grafenissen passend uniform. De heer Geernaert vroeg nogmaals aandacht voor de afbraak van het „onding" op de Markt n.l. de bouwvallige muziek- kiosk. (Advertentie) ook toestellen die niet bij ons gekocht zijn; in een zeer mo dern ingerichte werkplaats. RADIO en T.V. Bierkaaistr. 16, Hulst, tel. 2293 Let op het juiste adres t.o. Morres. Eerste redacteur voor Zeeland F. DE LIGT tel. 6252 Goes privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor West-Zeeuwsch-Vlaander en 3. PETIT, v. Ostadestraat 41, Oostburg tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren H. REKKERS, tel. 6252, Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU tel. 6252 Goes Prijs voor losse advertenties bestemd voor de editie Zeeland 0,18 per mm 1 mm ingezonden mededelingen 21'r mm gewone advertenties Bij contract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels of minder 1,— elke regel meer f 0,25. Als één regel gelden 23 letters en/of leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. f 1,60 en 0,60. B^, 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld (Van een onzer verslaggevers) HULST Vrijdagmorgen vroeg is - na een langdurige ziekte - op bijna 69- iarige leeftijd oud-burgemeester B. A. Th. M. Truffino van Hulst overleden. De heer Truffino heeft gedurende 28 jaren aan het hoofd van het gemeentebestuur van Hulst gestaan. Onder zyn bestuur is het aanzien van de stad Hulst geleide lijk, maar geheel, veranderd. Dankzij zyn streven kwamen o.m. diverse openbare nutsvoorzieningen tot stand: gas, elek triciteit, waterleiding, riolering, bestra ting enz. De heer Truffino had een grote liefde voor historische waarden en monumen ten. Het moet daarom voor hem een zeer grote voldoening zijn geweest de Sint Willibrordusbasiliek te Hulst te zien res taureren en in volle luister herrijzen. Uit hoofde van zijn ambt en zijn persoon was hij zeer nauw betrokken bij de gro te restauratie van het stadhuis en de re constructie van de Grote Markt, het hart van de stad. Zijn voortdurend streven was erop gericht Hulst en het Land van Hulst een centrum te doen blijven van katholiek leven 'en de katholieke cultuur n Zeeland. Geheel Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen is die heer Truffino veel dank verschuldigd voor al hetgeen hij gedaan heeft voor de onderwijsinstellingen in deze contreien. Hy ontplooide grote activiteit als lid van besturen van de technische school en de middelbare landbouwschool te Hulst. Hij is ook 40 jaar voorzitter geweest van het choolbestuur van het Janseniuslyceum le Hulst. Onder zijn leiding is de school uitgebouwd tot een compleet instituut voor voortgezet en middelbaar onderwijs. Hy was ook president-commissaris van ile Waterleiding Mij Zeeuwsch-Vlaande- en. Na zijn burgemeesterschap heeft de overledene zijn grote werkkracht en energie voor een belangrijk gedeelte be steed aan de verwezenlijking van het nieuwe St. Luidinaziekenhuis te Hulst. Zonder anderen tekort te doen mag gezegd worden dat het ziekenhuis een schepping van hem is, omdat hij voor alle betrokkenen dé grote stimulator en coör dinator is geweest. Zijn werk als secretaris-penningmees ter van het ziekenhuisbestuur kan niet hoog genoeg worden gewaardeerd, even als de arbeid, die hij verrichtte als se cretaris van de Stichting r,k. Liefdehuis (bejaardentehuis) te Hulst. Hij heeft een massa werk verzet i.v.m. de nieuwbouw- plannen van de stichting. Zijn verdienen voor de stad werden officieel gehono reerd toen hem het ereburgerschap van Hulst aangeboden werd. De heer Truffino werd geboren in Den Haag. Hij studeerde aan het lyceum te Katwijk en volgde daarna gedurende en kele jaren de opleiding tot priester bij de Jezuïeten. Voor hij werd benoemd tot burgemeester van Hulst was hij als com mies werkzaam op de gemeentesecretarie te Beverwijk. De heer Truffino was begiftigd met het erekruis Pro Ecclesia et Pontifice. Hij was getrouwd en had vier kinderen. Het stoffelijk overschot van de heer Truffino zal waarschijnlijk dinsdagmor gen a.s. worden bijgezet op de begraaf plaats aan de Zoutestraat. Tevoren zal in de basiliek een plechtige H. Mis van Re quiem worden opgedragen. (Advertentie) resp. f 3,50 en f 5,00 p. week KANTOORMACHINEHANDEL -Gentsestraat 21a -23 Hulst Tel. 2080 MIDDELBURG De behandeling van het beroep dat is ingesteld door de ge meente Kruiningen tegen het besluit van het dagelijks bestuur van het waterschap De Brede Watering van Zuid-Beveland zal niet plaatsvinden op maandag 26 april te tien uur, maar om twee uur. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Volgende week zal men beginnen met het grondwerk voor de bouw van een nieuwe hal en enkele andere gebouwen ter uitbreiding van het Terneuzense complex van Philips' gloeilampenfabrieken N.V. Ongeveer een maand later zal het heiwerk een aan vang nemen. Er zullen 184 palen van elk 15 meter lengte de grond ingaan. De nieuwe hal wordt 22.5 meter breed en 90 meter lang en zal worden voorzien van voor- en achter bouw. Een belangrijk gedeelte van de nieu we ruimte zal worden ingericht als kan tine, er zullen enkele nieuwe afdelin gen worden gehuisvest, terwijl ook een gedeelte is voorbestemd als fabricage- ruimte. (Advertentie) Bij aankoop van een complete baby uitzet 10 PROCENT KORTING Gentsestraat 11 Hulst Tel. 3126 (Van onze correspondent) KAPELLE. Zaterdag 15 mei a.s. zal op de Centrale Franse militaire begraaf plaats een herdenking plaatsvinden van de Franse militairen, die in de oorlog 1940—1945 in ons land zijn gesneuveld. Een groot aantal burgerlijke en mili taire autoriteiten uit Frankrijk en Ne derland zal hierbij tegenwoordig zijn. Ruim tweehonderd nabestaanden van de in Kapelie begraven Franse soldaten zul len voor deze herdenking naar Kapelie komen. Op de rede van Vlissingen zal 'een Franse destroyer enige dagen ligplaats kiezen en de bemanning hiervan zal met een groep van de Kon. Marine uit Vlis singen de erewacht vormen op de be graafplaats. Verder komt de voltallige Marinierskapel. Om 12 uur is er een mi litair défilé voor het raadhuis van Ka pelie en daarna is er een receptie in de raadzaal. MIDDELBURG Voor de politie rechter te Middelburg verschenen de 21- ja-rige matroos «L 3. L. A. en de 17- jarige leerlingmachinist W. H. O. bei den uit Clinge. Zy waren samen met hun plaatsgenoot K„ die niet «P de zit ting aanwezig was, op 16 februari aan het joyriden geslagen met de bestelwa gen van hun baas en hadden na een wilde rit de voorgevels van een winkel en een woning geramd. Allen verkeer den hierby onder invloed van sterke drank. Aan het busje was een schade ont staan van 476 gulden, die zij gezamen lijk hadden betaald. De winkel liep een schade op van 480 gulden en de woning van 148 gulden. De benadeelden, allen uit Westdorpe, lieten hun onkostennota's aan de politie rechter zien. De officier was van me ning, dat er geen enkele verontschul diging aan te voeren was, omdat A. op schandelijke wijze van het ene café naar het andere was gereden. Een slipspoor van ruim 190 meter laat niets te gis sen over, aldus de politierechter. Hij vorderde tegen A. twee weken onvoor waardelijk wegens joyriding onder in vloed en ontzegging voor de tijd van een jaar, eveneens onvoorwaardelijk, met aftrek en toewijzing van de beide civiele vorderingen. Tegen O. en K. werden ieder 100 gulden of 20 dagen gevorderd. De politierechter veroordeelde A. tot een week onvoorwaardelijk, een ontzeg ging van 9 maanden met aftrek en toe wijzing van beide civiele vorderingen. O. en K. werden conform de eis ver oordeeld. (Advertentie) Voor exclusieve Mantels Japonnen Pakjes Regenjassen Bierkaaistraat 21 - 23 Hulst Dit weekeinde nemen waar; voor Axel dokter Kats; voor Oosterland en Bruinisse dokter Van Leeuwen uit Brui- nisse; voor Kloosterzande dokter Buwal- da; voor Cadzand, Retranchement Sluis en Zuidzande dokter Van Born uit Cad zand: voor Aardenburg en Oostburg dok ter Rijk uit Aardenburg, tel. 01177-466, voor Terneuzen dokter Hoving; voor Middelburg dokter Pel, tel. 2585 of 3543; voor Vlissingen dokter Vader, tel. 2412., voor Goes dokter Griep, tel. 6405; voor Borssele en Nieuwdorp dokter Gelder blom, tel. 01196-327; voor Hoedekensker- ke en Kwadend amme dokter Wüstmaim, tel. 01195-450; voor Driewegen en s-Hee- renhoek dokter Geldof, tel. 01195-275; voor 's-Heer Arendskerke, Wolphaarts- dijk en Heinkenszand dokter Zonnevyl- le, tel. 01106-202; voor Kruiningen, Hans- weert, Krabbendijke en Rilland-Bath dokter Noome, tel. 01134-444 en dokter Kamps, tel. 01135-343. Apothekers: voor Goes Goese Apo theek, tel. 7104: voor Middelburg v. d. Boogert, tel. 2789; voor Terneuzen Klaas- sen, tel. 2090: voor Vlissingen Van der Sande, tel. 2066. Voor Oostburg, Sluis en IJzendijke de heer Van Veen uit Oostburg, tel. 0U70- 2693; Voor Hulst en Nieuw-Namen de heer Borm uit Nieuw-Namen; voor Sas van Gent, Axel en Zaamslag de heer Cysouw uit Sas van Gent, tel. 01158-588; voor Zuid-Beveland de heer Boneschan- scher, tel. 01130-233. (Advertentie) (Van een onzer verslaggevers) STOPPELDIJK De verwezenlijking van het recreatieplan te Hengstdijk in de gemeente Vogelwaarde, dat onlangs door G.S. is goedgekeurd, zal binnenkort een eerste aanzet krygen. De raad zal tij dens de donderdagavond te houden open bare vergadering worden geconfronteerd met een voorstel tot aankoop van enkele stukjes grond, nodig voor de aanleg van het recreatiepark. De raad zal voorts moeten, beslissen over voorstellen tot toetreding tot de N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten en om in het maatschappelijk kapitaal van de n.v deel te nemen met zes aan delen van ƒ250,— tot intrekking van een raadsbesluit inzake de verkoop van twee stukjes grond in het uitbreidingsplan Vogelwaarde, tot verkoop van een stukje grond in hetzelfde plan, tot aankoop van gronden en een schuur van J. van Wolf- felaer te Boschkapelle voor 10.500, zulks ten behoeve van de realisering vah het uitbreidingsplan, tot het verstrekken van een subsidie van ƒ70,— per leer ling uit de gemeente aan de Stichting Katholieke Levensschool voor Jonge Werknemers in Zeeuwsch-Vlaanderen en en tot aanpassing van de begroting 1965 i.v.m. de voor de gemeente gedaalde kos ten, te maken bij de reconstructie van de Lageweg en Zeedorp en de verbre ding van de Kipstraat te Ossenisse. OUD-BURGEMEESTER A. TRUFFINO (Van onze correspondent) HEINKENSZAND Tijdens de derde dorpsavond van de streekcommissie Zuid- Beveland-west, ditmaal in de zaal van de wed. Hoondert te Heinkenszand, toonden de aanwezigen zich niet helemaal gerust over de ontwikkeling van het Sloegebied. Geruchten doen de ronde, dat in dit ge bied een olieraffinaderij zou worden ge vestigd. Deze industrialisatie zal niet alleen de leefbaarheid van Heinkenszand uit zijn evenwicht brengen, maar in de betreffen de streek in de zak van Zuid-Beveland, zo redeneerde men. Het was overigens nog een vraag of Heinkenszand wel onder het gebied van de streekcommissie res sorteert. De planologen zijn het er nog niet over eens. De voorzitter van de streekcommissie, de heer D. Lodder, vond, dat men op deze uitspraak niet moet wachten. „De streek moet zelf met plannen op tafel komen". Trouwens Heinkenszand steekt wel erg gunstig af tegenover andere gemeenten in dit gewest. eMt name wat het geboorte overschot en de vestiging van industrie aangaat. In de verstedelijking zag men geen dreigend gevaar. Het is zaak zichzelf te blyven. Dit vereist begrip en aanpassing, zo meende men. Een ander aspect dat door de vergadering werd aangeroerd was het plaatselijke verenigingsleven. Men stak zijn verwondering niet onder stoelen of banken, dat in Heinkenszand dat toch een uitstekend verenigingsleven kent de realisering van een dorpshuis maar niet van de grond kan komen. Nadere informaties werden nog inge wonnen over het verwezenlijken van een evxtueel zwembad, tennisbaan en ijsbaan. Wat het zwembad betreft zijn min of meer concrete plannen bij de diverse in stanties in onderzoek. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Het vormingscentrum Hedenesse te Cadzand, dat zoals bekend door samenwerking van diverse kerken op een bredere basis geschoeid zal wor den. gaat verhuizen naar Aardenburg. Uit betrouwbare bron vernemen wy dat Hedenesse geconcentreerd zal worden in het gebouw De Elderschans. Het archi tectenbureau Irs. Rothuizen en 't Hooft te Middelburg-Goes is bezig ontwerpen te vervaardigen voor de verbouw en uitbouw van de Elderschans. Aan 't gemeentebestuur van Breskens heeft het bestuur van Hedenesse be richt af te zien van de bouw van een vormingscentrum in deze gemeente, om dat het centrum zal worden onderge bracht in een te Aardenburg te stichten gebouw. Het centrum had in Breskens in eigendom 6,84 ha, waarvan anderhal ve ha pachtvrij was gemaakt. De gemeen te is m de gelegenheid gesteld de grond voor f 761.015,53 terug te kopen. De voorgenomen verhuizing naar Aar denburg blijkt het resultaat te zijn van een onderzoek, dat op 18 maait werd aangekondigd. Naast een uitleg van de nieuwe opzet, werd toen ook gezegd, dat het nieuwe Hedenesse afhankelijk van de financiële situatie, zou worden onder gebracht in dependances of in een nieuw gebouw. Het historische gebouw De El derschans wordt door Maris Stella ge huurd van de gemeente Aardenburg. Naar wij vernemen zou, tot het tijdstip dat de verbouw en uitbouw verwezen lijkt zijn,Hedenesse ,naast de Cadzanse behuizing, ook gebruik maken van het broederschapshuis van de Van Eeghen- stichting te Aardenburg. Morgen, zondag 25 april: Hansweert: 10.10 en 22.39 uur; Terneuzen: 9.41 en 22.11 uur; Vlissingen; 9.12 en 21.44 uur; Wemeldinge: 10.37 en 23.16 uur. Maandag 26 april: Hansweert: 11.24 en 23.51 uur; Terneuzen: 10.55 en 23.24 uur; Vlissingen: 10.25 en 22.56 uur; Wemel- dinge; 11.59 en MIDDELBURG City 20 uur Wat een vrouw, 14 j. Electro 19 en 21.15 uur Vernietigings commando Bikini, 14 j. GOES Grand 19 en 21 uur De godin van de wraak, 14 j. De Landbouw Speldjesbeurs. 14 uur Verg. Zeeuwse schietbond. Ambachtsschool Postzegelbeurs. vlissingen Alhambra 19 en 21 uur Tom Jonel, 18 J. Luxor 19 en 21 uur De wraak van de Sarapppn 14 i St.-Petru'ssehoól 14.30 uur Opening schoolgebouw. WESTDORPE Troutzaerte Expositie werken Jaap van Pol en Hans de Jong. ANTWERPEN K.V.O. 20 uur Polenbloed. IJZENDIJKE Hofzicht 20 uur Wonderful life, a.L SAS VAN GENT Olympia 20 uur Atlas. RENESSE Dorpshuis 11 uur Jaarverg. Prov. Zeeuwse VVV. DE KLINGE Van Dück 19.30 uur Jerry Lewis. AXEL Centrum 20 uur Brug over de Kwai, 14 j. E. Tieleman 15 uur Schieting. terneuzen Luxor 20 uur Veel liefs uit Moskou, 14 j. OOSTBURG Ledel 20 uur Dat ogenblik van liefde, 18 j. OOSTBURG In de nacht van donder dag op vrijdag is op bijna 65-jarige leef tijd overleden mej. C. M. Aalbregtse, in leven waarnemend directrice van het postkantoor Oostburg. Mej. Aalbregtse zou donderdag de pensioengerechtigde leeftijd hebben bereikt; zij was reeds enige tijd met ziekteverlof. Na een ambts periode van enkele jaren te Steenbergen is zij ruim 35 jaar werkzaam geweest in Oostburg waar zij zich op sociaal-chari tatief terrein verdiensten verwierf. Zij zal maandagmiddag op de algemene be graafplaats worden begraven. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De R.H.B.S. staat als gevolg van de viering van haar hon derdjarig bestaan nog steeds in het te ken der festiviteiten. De reünisten zijn weer vertrokken en donderdagavond was het dan feest voor de leerlingen zelf, die naast de show „Pikwadraat" groots bal hadden tot 's morgens vier uur. Vrijdagmiddag trof men elkaar in het City-theater te Middelburg, al of niet met de slaap nog in de ogen waar voor de R.H.B.S.-jeugd de cabaretier Jaap van de Merwe optrad met aan de piano Frits Lambrechts. In één van zijn beginliedjes nam Jaap van der Merwe de talenten ja gers op de korrel en ook velen, die zich geroepen voelen om voor een tv-ultzen- ding in aanmerking te komen. In het liedje >%De onschuldige handen" werd hulde gebracht aan de wetenschappe lijke werkers. Vervolgens ging iü een vlotte conférence de z.'g. „uppr ten" op de hak, gevolgd door het aardige liedje, dat handelt over een bar aan de Piccolo Marina. Hoewel het jeudige publiek over het algemeen 'n aandachtig gehoor bleek te zijn voor de cabaretier, geloven we toch dat verscheidene spitsvondigheden aan hen voorbij gingen. Het z.g. vertalen van een Russisch chanson (gezongen door pianist Frits Lambrechts) kon slechts het predicaat „aardig" behalen, terwijl het slotliedje voor de pauze meer flauw dan geestig was. Na verloop van dit optreden van het duo van der Merwe-Lambrechts was er gelegeheid om te dansen waarvan de jeugd enthousiast gebruik ^naakte. Gis teravond was er weer de bekende show en maandag is er nog een grote inter- scholaire sportwedstrijd. Daarmee wordt dan een definitieve streep onder de fees telijkheden gezet. HULST De Graanbeurs 19.30 uur Dansen. Bioscoopgebouw 14.30 uur Zie jt ze vliegen. 17.15 en 20 uur Anna, 14 j. G. Lybaart 15 uur Schieting. KOEWACHT V. J. Thijs 15 uur Schieting. MIDDELBURC City 14.30 en 20 uur Wat een vrouw, 14 j. GOES Grand 19 en 21 uur De godin der wraak 14 j. HENGSTDIJK P. de Waal 15 uur Gaaibolling. KEMSEKE PAAL A. de Bakker 15 uur Schieting. VLISSINGEN Luxor 15 en 20 uur De wraak van de Saraceen, 14 j. Alhambra 15, 19 en 21 uur Tom Jones, 18 j. KIOOSTERZANDE Hotel v. Leuven Tienerbal. IJZENDIJKE Hofzicht 17 en 20 uur Wonderful life, a.l. ZUIDDORPE A. de Block 15 uur Sohieting. SAS VAN GENT Olympia 15 en 20 uur Atlas. DE KLINGE 15 en 19.30 uur Jerry Lewis. AXEL Centrum 20 uur De brug over de Kwai, 14 j. TERNEUZEN Luxor 15 en 20 uur Veel liefs uit Mos kou, 14 j. DE KRAAI Wed. v. Vylder 15 uur Schieting. STEKENE-NIEUWDORP K. Koning 15 'uur Schieting. CLINGE L. de Vilder 15 uur Schieting. OOSTBURG Ledel 20 uur Dat ogenblik van liefde, 18 j 14 en 16.30 uur Ontmaskering der vee dieven, 14 j. WESTDORPE Troutzaerte Expositie werken van Ja# van de Pol en Hans de Jong. BIERVLIET Gemeentehuis 19.30 uur Raadsverga»e" ring. BRESKENS Gemeentehuis 19.30 uur Raadsvergade ring. ANTWERPEN K.V.O. 14.30 uur De wildstroper. 20 uur Polenbloed. WESTDORPE Troutzaerte Expositie werken van Jaap v.d. Pol en Hans de Jong. HULST Bioscoopgebouw 20 uur Anna, 14 J. TERNEUZEN f Luxor 20 uur Veel liefs uit Moskou, 14 j. Centrum 20 uur Brug over de K^ai, 14 j.

de Stem | 1965 | | pagina 2