Jaap van der Leek smeedt hecht team Miniatuur- Walcheren Breda Gentse Floraliën Ti el Lisse blijf jong blijf fit: fiets f NAC's allerlaatste kans ligt in Amsterdam (DW S) Oud Gastel twee dagen in de ban van wielersport Supporters zingen lofliederen, maar..... CENT Taptoe én wedstrijd Engeland- Nederland „Den Brooy" ter Super Sport D DE STEM in meer dan 3 gezinnen PeliRG-8! ERDAL-HUIS ALMAC" r dankzij PeliRG-8 jrdt de vloer niet i bovendien. Een rdal-huïs. 50 Jaar Drodukten. er, want zo'n véél Feijenoord heeft landskampioenschap voor het grijpen tegen GVAV Spanning Belangrijke wedstrijden Opstelling zaterdagelftal Breda kan zich uit degradatie- zorgen werken Nieuwe gezichten bij Engeland - Nederland Bas Maliepaard tweede in Anvers-Oegree in li DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 23 APRIL 1965 briek van odieuse mesjaponnen het middengenre iagt een die in staat is geheel zelf- ndig een smaakvolle en idieuse collectie op te bouwen daarnaast leiding kan geven n de ontwerpafdeling lieve te solliciteren. j vindt bij ons een teressante taak en een tstekende honorering. itvoerige, eigenhandig 'schreven sollicitaties worden gewacht bij: onfectie-lndustrie irtemisstraat 3 ILBURG 1964 r met radio, mistlampen, enz. n eerste eigenaar. OBIELBEDRIJVEN LIST en ZONEN en TETERINGEN 1-369) - (01600-31446) leert: fkeüjk nd ig egelvloeren. WILLEM II JUICHT NOG NIET ZO HARD Vy/ jonge krachten aan het werk: v.l.n.r. Van de Lee, Nou- wens, Van Daal, Senders, Van Or- souw en trainer Jaap van der Leek DEN HAAG (ANP) Slechts één van de 646.560 deelnemers aan de sporttoto van het afgelopen weekeinde heeft de uitslagen van de dertien we (Istrij tien goed voorspeld. Hij zal de „toton' ontvangen. De tweede prijs <f 127.875,96) wordt door negentien gelukkigen gedeeld, die bru to f 6.730,- krijgen. Voor de derde prijs f 63.937,98) kwamen 329 deelnemers in aanmerking, die per goed ingevulde ko lom netto f 193,- ontvangen. (Van onze sportredacteur TILBURG De tijd dat de Willem Il-supporters het zingen van hun clublied staakten op een moment dat de componist onmogelijk ooit kan hebben aangegeven, is voorbij. Het legioen der getrouwen breekt 't melodieuze heldenepos niet langer af om sarcastische opmerkingen te maken over de tekst. „Willem II, eer van het voetbalveld. Willem II stoere kerels" schrijven enkele regels van het recept dat de tricolores op moet zwepen tot grote prestaties, voor. En daar lachten ze eigenlijk zelf om. Ja, óók de mensen die in de meest beroerde tijd hun aanhanke lijkheid voor het rood-wit-blauw middels een gebreide sjaal (voor geïn teresseerden: vervaardigd met de zo geheten patent-steek) demon streerden. Maar nu is dat anders. Nu datzelfde Willem II, geleid door Jaap van der Leek, fier aan kop van divisie nummer één gaat en kans heeft op promotie naar het walhalla der landscompetitie. Nu wordt het héle lijflied uitgebruld, tot „leev" hoezee. Willem II horen we overal" toe. Nu zoeken meer mensen dan dat handjevol van weleer, hun weg naar het gemeentelijk sportpark. Nu maken zakenlieden die Willem Il-vaantjes, speldjes en dassen in het magazijn bijna zagen vergaan, goede dagen. Nu wel. Wilem II is weer „in". Yeah, Yeah. Jaap van der Leek, als trainer ver antwoordelijk voor de verrichtingen van Willem II en ar. A.A.J. Schürman, In zün voorzittersfunctie aansprakelijk inzake beleidskwesties, juichen nog niet zó hard mee. Ook de elf verkeren geens zins in jubelstemming. Natuurlijk men is zeer tevreden over de gang van za ken. Meer dan dat zelfs. Maar op dit moment al uitbarsten in vreugdetonelen? Neen. Bij Willem II blyven ze voorzich tig. Tot de beslissing g.evallen is. En dan nog zal men in het voetbalkamp zelf weinig laten merken over dit heug l\jke feit. Want er komt deze keer geen uiterlijk vertoon aan te pas. Althans niet op initiatief van het be stuur. Geen receptie, geen triomfante lijke intocht. ,,Als supporters iets in die richting willen, mij best. Wij als be ltuur tellen er geen cent voor neer," zegt. dr. Schürman. Hij vindt het niet fair tegenover donateurs die druk bezig zijn Tiiburgs trots uit de financiële moei' lijkheden te helpen, om een hoop poes pas rond promotie te maken. Willem II kan de duiten beter besteden, begrijpt u. Of de fans, ontwaakt uit hun droom en genezen van het idee dat er voor het team wat magere jaren weggelegd waren, het daarmee helemaal eens zul len zijn. valt te betwijfelen. Vroeger (wat 'n tijd geleden al weer) toen Wil lem II voor ongekende stedelijke opwin ding zorgde, bereikte de vreugde altijd ongekende grenzen. Er waren ticker- tape-parades en loeiende aubades op het Heuvelplein. De Tilburger „ruiKt" op nieuw mogelijkheden tot activiteiten op dit gebied. Hij gilt al enkele weken om punten die nodig zijn voor de grote stap. Met succes. Twaalf zondagen achtereen stapten Van der Leck's pupillen ongeslagen naa-r hun kleedlokaal. Twaalf zondagen. Zo lang als Kees Rijvers de trainerskunst van Jaap van der Leek komt afkijken. Hu hospitcert by hem voor zijn a-diplo- ma en kreeg naast deze taak een an dere: die van mascotte. „Rijvers brengt ons geluk," lachen de wolstedelingen en ze sleuren de kleine Bredanaar mee naar iedere thuis- en uitwedstrijd. De Tilburgse uitslagen ontstaan na geflirt met Fortuna? Weineen. Het is werk van Jaap van der Leek. Zelfver zekerd en bewust stippelde hij zijn plan uit. Verjonging in het elftal, voetbal dat constructief heet. Precies één jaar had de grijzende oefenmeester (die naam maakte door zijn werkzaamheden bij o.a. het nationale team, S.C. Enschede, Feij- enoord en De Volewijckers) nodig om de door hem bepaalde koers te kunnen gaan. Chris Feyt en Cees Aarts waren juist verkocht toen Van der Leek twee jaar geleden (Willem II was net gede gradeerd) kwam. Andere spelers ble ken te oud. VerjongingNouwens, Van Orssouw. Van Lee en Linkels wer den waardig bevonden om als broekies hun opwachting te maken. Het bleken goede grepen. Constructief voetbal.... Jaap van der Leek ging evenals voor ganger Müller 4-2-4 spelen. Echter op zijn manier, met als uitgangspunt de gedachte dat spelers zich moeten kun nen vastgrijpen aan begrippen. Vaste begrippen. ,.De kunst is om een elftal te hanteren,'' filosofeert hij. Daarom staan er op zijn programma in deze tijd geen brute krachtoefeningen. ,,Te zware conditietraining betekent het stuk maken van wat je opbouwde. Het be langrijkste is; hoe spelen ze zondag. En om dat te bereiken heb je wat anders nodig.'' Dat „hoe spelen ze zondag" mag nu vooral de mening van allen ge noemd worden. Men bekommert zich met om eventuele resultaten van con currerende clubs. Uitslagen waardoor Willem II (bij winst over Holland Sport) eventueel overmorgen al eredivisieploeg kan zijn. Over al die kansen wordt in- tern met geen woord gerept. Alleen de f eigen match. Daar hangt in eerste in- f stantie alles vanaf. NEERLANDS 6ROo1' Jan Brooymans in gesprek met trainer Jaap van der Leek en Kees Rijvers. De vraag of het jonge elftal tegen de spanning opgewassen is, wordt door aan voerder Jan Brooymans met een vol mondig ,.ja" beantwoord. „De manier waarop Van der Leek ons voorbereidde staat daar borg voor." Jan Brooymans Zondag zal-ie er weer bij zijn. De vete raan. De vechtjas. Met zyn vijfender tig jaren is hy de oudste. Twee jaar geleden wilde de Rijense metaalbewer ker een punt achter zijn carrière zet ten. Over twee weken sluit hij zijn elf de seizoen af en als het aan hem ligt komen er nog enkele by". „Den Brooy" doet er alles voor. Se rieus trainen, niet roken, vroeg naar bed en wat zoal meer komt kijken voor topconditie. Hij hield er zijn plaats door, temidden van jeugdige collega's. Eigen lijk moet Brooymans zondag gehuldigd worden. Niet vanwege deze eigenschap pen, maar het feit dat dan de vierhon derdste wedstrijd voor hem van start gaat. „Ik heb gezegd laat 't maar ach terwege. We doen het wel 'ns over als deze competitie achter de rug is." Er jubileert nog iemand. Praeses Schür man. Voor hem staat „vijfentwintig jaar voorzitter" genoteerd. Ook dat ge beuren laat men voorbijgaan. „Er zijn belangrijker dingen aan de orde", meent d«leidsman. En dat is niet de voorbe reiding van het promotiefeest. Oh neen! PETER HEERKENS (Van onze sportredactie) BREDA De noodklok in Breda klept traag zijn laatste slagen.; De klokkeluiders doen wanhopige po gingen om de oude bronzen klok op gang te houden. Langzamer hand echter verliezen zij terrein. Met kleine rukjes glipt hun het ra felige oude klokketouw uit de han den. Zondag valt de beslissing. Op deze dag zal bekend worden of NAC de laatste strohalm, de laat ste redding gevende puntjes, heeft gegrepen of niet... Het wordt een moeilijke zaak voor de Bredase ere-divisieclub'. Vooral nu de problemen, waarmee NAC reeds het ge hele seizoen worstelt, schijnen te culmi neren in een bijna onoverkomelijke berg van moeilijkheden. Wij hebben de obsta kels al zo vaak voor u opgesomd: pech, blessures en niet in vorm zijnde spelers. Dit laatste punt in het bijzonder moet de trainer van NAC Siem Plooyer en de technische commissie, die het eerste elftal' samenstellen, een doorn in het oog zijn. ..Diverse spelers voldoen niet aan de gestelde verwachtingen", hebben zij gedacht, ,.en dus., moet het mes in het elftal." geval staat NAC één punt boven Sittar- dia en één punt achter GVAV. Willem II kan thuis het kampioen schap van de eerste divisie behalen. Natuurlijk zal de ploeg van Dennis Ne ville zich danig verweren, maar toch moeten de Tilburgers in staat worden geacht de Hagenaars te kloppen. Aangekomen by de wedstryd Feije noord GVAV aarzelen we geen moment. In deze wedstryd zullen de Rotterdamse sterren zegevieren en het landskampi oenschap veroveren. In een volgepakt huis zullen de voetballers, de geblesseer de voetballers Moulijn en Kreyermaat incluis ongetwijfeld triomfantelijk door hun enthousiaste supporters op de schouders worden genomen. In de eerste divisie heeft de Roosen- daaise club RBC een grote kans om Blauw Wit te bedwingen. De Amster dammers met oude cracks zoals Cor van der Gijp en Angcnent schynen hun benen niet meer te kunnen verzetten. In de tweede divisie B heeft NO AD kans op een gelijkspel tegen SVV en Baronie zal het onderspit delven tegen Roda JC, als de Baronnen niet beter voetballen dan zy de afgelopen weken doen. Helaas hebben Plooyer c.s., waar schijnlijk gegrepen door de spanning die nu eenmaal rond een dreigende degra datie hangt, een grove fout gemaakt Uitgerekend in de belangrijkste wed strijd van het seizoen (in het duel. waar in de beslissing zal vallen of NAC zich wel of niet een tijdje met de titel ere divisieclub mag tooien), juist in deze ontmoeting hebben zij de geroutineerde aanvoerder Cock Luytcn buitenspel ge zet. Het mag dan misschien waar zijn dat de linkshalf van NAC de laatste tnd met meer zo draait als in bet begin van het seizoen, maar toch mag deze speler met een jarenlange ervaring In de ere-divisie in een wedstrijd van uit zonderlijke importantie niet vervangen worden. En zeker niet als de reserve een jeugdspeler is met nauwelijks of geen ondervinding in de hoogste afde ling van het vaderlandse voetbal Er zijn nog meer belangrijke wedstrij den in het betaalde voetbal. Om slechts enkele te noemen: Feijenoord GVAV, Go Ahead - Sittardia en Willem II - Hol land Sport. De wedstrijd Go Ahead - Sittardia en het duel Willem II - Holland Sport zijn natuurlijk speciaal voor de Braban ders bijzonder belangrijk. Misschien na melijk en de kans is niet klein klopt de club uit Deventer de Limbur gers. GVAV. zo rekenen de Bredanaars zal zeker verliezen van Feijenoord en als NAC nog wint van DWS dan is de (Van onze sportredactie) BREDA Op 22 mei zal in Breda een grootse manifestatie worden georga niseerd. Op één avond zal dan in het NAC-stadion een taptoe werden ver zorgd door de drie grote militaire korp sen en zal er een voetbalwedstrijd plaats vinden tussen de oud-internationals van Nederland en Engeland. De opbrengst van de wedstrijd en de taptoe komen ten goede aan de Militaire Bond van Oorlogsslachtoffers. Ook prins Bernhard zal aanwezig zijn. De prins arriveert even voor het begin van de wedstrijd per helikopter. De drie muziekkorpsen, de Koninklijke Militaire Kapel, de Kapel van de Konin klijke Luchtmacht en de Marinierskapel met de afzonderlijke onderdelen, het Jachthoornkorps van het Garderegiment Jagers, de Tamboers en Pijpers van het Korps Mariniers en het Taimtooerkorps Luchtmacht Kapel zullen om vier uur 's middags starten met de taptoe. Boven dien zal aan dit onderdeel van de mani festatie het beroemde excercitie-peloton van de Koninklijke Luchtmacht deelne men. Dit bataljon, dat vooral naam kreeg door. de televisieuitzendingen van de Taptoe Delft draagt de bijnaam „spook- bataljon". doordat er geen bevelen wor den gegeven. Het Engelse elftal, dat met een Fokker Friendship van de Luchtmacht uit Enge land wordt opgehaald, zal naar Gilze- Rijen worden vervoerd. In Breda zullen de Engelsen, waaronder spelers met zeer bekende naam zoals Billy Wright, Tom Finny en misschien Stanley Matthews op feestelijke wijze worden ingehaald. Aan Nederlandse zijde hebben Abe Lenstra, Kees Kuys, Faas Wilkes, Kees Rijvers en Cor v. d. Hart reeds hun me dewerking toegezegd. DEN HAAG (ANP) Het Nederlands zaterdagelftal speelt op 24 april in het Leo Lagrange-stadion in Vincennes een wedstrijd tegen de Franse selectie. De ontmoeting telt mee voor het drielanden- toernooi België is de derde mededin ger voor zaterda.gelftallen. De opstelling van het Nederlandse elf tal luidt: doel:' V.d. Laan (Zwart Wit 28). achter: Van Soeren (CJW) en Kralt IRijnsburgse Boys), midden: Van Elderen (Zwart Wit '28), Visser (Heer- jansdam) en Kerkdijk (Sparta Ensche de), voor: V.d. Lippe (Noordwijk), Nieuwstraten (Zwart Wit '28), Kiel (Go Ahead Kampen), Pannen (WVF) en Vsdder (IJsselmeervogels). Reserves: De Joode (ZCFC), Pap (WHC) en Zui derveen (Oranje Nassau Groningen). De Franse 4-2-4-opstelling ziet er als volgt uit: doel: Corbel, achter: Lecoq, Jazdzik. Prodhomme en Monaldi, mid den: Legrand en Chabry, voor: Torres, Hedouin, Trochu en Dumolin. (Van onze sportredactie) BREDA Het amateurwielerseizoen komt nu goed op gang. Er zijn al weer honderden kilometers onder de wielen doorgedraaid en naast de „gewone" ron des zijn er al diverse klassiekers in bin nen- en buitenland. Zo'n gewone ronde wordt ook verreden in Oud-Gastel. Ei- gcnlyk echter is die ronde toch buiten gewoon. Er wordt namelijk cn zaterdag en zondag gekoerst in het Brabantse dorp. Voor de 21e keer wordt er door het energieke comité van Oud-Gastel een wielerevenement georganiseerd. Dank zij de medewerking van burgemeester T.H. Andriessen, die erevoorzitter van 't comi té is, konden M. van der Heijden, L. Vrolijk, WilletA Hofland, Kees en Jan Akkermans, Godefriedes Vogelaar, Ma- rijn Theunissen voor twee dagen het ver keer in het centrum van Oud-Gastel we ren. Het parcours. 3500 meter lang, is na 20 ronden wel bekend en voert van de Dorpsstraat naar de Meir en vandaar via de Vierschaarstraat, de Dreef en de Markt naar de finish. De adspiranten bijten op zaterdag de kop af en starten om kwart over een voor een afstand van 30 kilometer. On der de deelnemers zijn o.a. A. Carol, F. Kissner, A. Stroosnijder en G. Braven- boer. Na de adspiranten komen de ve teranen om vier uur aan de beurt voor een afstand van 40 kilometer. Zondag zullen de 81 nieuwelingen om een uur starten voor een afstand van 60 kilome ter. De grote favorieten zijn ongetwij feld Mart van de Groezen, Theo van Has selt. Ad van Overveld. Piet Pijnen, Wim Speksnijder en Ab Vissenberg. Om drie uur gaan de 89 amateurs op weg. Zij moeten in totaal 100 kilometer rijden. De kopstukken zijn vooral Cees Brügel, Bram Breur, Rudolf Brouwer, Ben Minnekus. winnaar van vorig jaar, Adrie Naaktgeboren, Gerrit Poortvliet en Rene Pijnen. Bovendien rijden er twee Australiërs mee C. Kruf en O. Farr. maar niemand kent de kracht van deze twee buitenlanders. IN de tweede wedstrijd voor de kwartfinales van het toernooi om de jaarbeursbeker won Atlstico Bilbao woensdag op eigen terrein met 21 van Ferencvaros uit Boedapest. Deze laatste vereniging had de eerste ont moeting met 10 gewonnen. Een beslissingswedstrijd is nu noodzake lijk geworden. Brabantse club bog niet verloren. In dat en Push III. (Van onze hockey mede werker) BREDA De hockey-aandacht con centreert zich zondag voornamelijk op de kampioenswedstrijden van Nederland de promotieducls en een tweetal beslis singswedstrijden. De competitie in de eerste klas heren wordt afgesloten met de wedstrijd tus sen Tilburg en Breda, die voor beide partijen van geen enkele waarde meer is. De beide promotie-kandidaten HUAC en Eindhoven ontmoeten elkaar voor het eerst. Een Eindhoven-zege ligt het meest in de lijn der verwachtingen. Tilburg II heeft, dank zij zijn eerste zege op Oranje-Zwart, genoeg aan één punt voor promotie naar de promotieklas. De degradatie-puzzel in de eerst~ klas dames kan eindelijk worden opgelost als Breda wint of gelijk speelt tegen Keep Fit. Hoogspanning in Waalwijk, waar dc club van die naam tegen MOP II moet spelen. De Waalwijkse dames hebben hun promotie-kaifsen in eigen hand. Push V speelt op eigen bodem haar eer ste promotiewedstrijdtegen Geel Zwart, dat in deze halve competitie reeds twee punten heeft vergaard. Wie de vierde kandidaat wordt, is nog steeds niet be- "5*' Er moet nog een beslissingswed strijd worden gespeeld tussen Tempo II LONDEN Een groot aantal beken de gezichten zal ontbreken by de in terland Engeland - Nederland op 21 cn 22 mei in Blackpool, waarmee voor Nederland het internationale zwemsei- zoen 1965 begint. Na Tokio hebben ver schillende Nederlandse zwemsters cn zwemmers (o.a. Ria van Velsen, Erica Terpstra, Ronnie Kroon en IVieger Men- sonides) de wedstrijdsport vaarwel ge zegd. Bij de Engelse ploeg is dat eveneens het geval. Het ergst zijn de Britten ge troffen door een besluit dat ex-wereld- recordhouder Bobby McGregor onlangs heeft genomen. McGregor tweede bij de Olympische spelen van Tokio achter Don Schollander is van plan zich dit jaar geheel aan studie te wijden en pas in 1966 weer aan wedstrijden deel te ne men. Dat betekent geduchte verzwak, king voor Engeland op de vrije slag sprint. Niet minder dan negen „vaste" leden van de Britse zwemploegzullen niet meer aan de start komen. Naast McGregor zijn dat onder meer de vlin derslagspecialisten Ann Cotteril en Bri an Jenkms, Ann Cotterill laat de studie voorgaan en Jenkins kan door beroeps bezigheden geen tijd meer vinden voor de training. OEGREE (ANP) De Nederlandei Bas Maliepaard is donderdag tweede ge worden in de wegwedstrijd Antwerpen- Oegree. Winnaar van deze rit voor pro fessionals over 207,5 km verd de Belg Marcel Vandcnbogaert in 5 uur 2 min. Hij bleek in de eindsprint de snelste van een groepje van vijf renners. Bart Zoet, die 55 sec. achterstand op het kopgroepje had. werd zesde. Kees Haast ging als achtste door de finish en Cor Schuuring, wiens achterstand 1 min. 35 sec. bedroeg] als negende. Ook „MINIATUUR-WAL- CHEREN in Middelburg heeft weer de poorten geopend voor het publiek. Tijdens de afge lopen winter is de zaak gron dig nagekeken en waar nodig vernieuwd of hersteld Een schitterend model van de nieu we stadsschouwburg van Mid delburg is de aanwinst voor dit seizoen. Tijdens de paasdagen mocht men ai meer bezoekers noteren dan tijdens de paas dagen van 1964, het record jaar. Tot en met 24 april is in de Middelburgse Vleeshal de expositie „Zeeland in het bock" te bezichtigen. Deze tentoonstelling wordt georga niseerd in het kader van het 150- jarig bestaan van de „Vereniging ter Bevordering van de belangen des Boekhandels". De tentoonstelling is ook te zien van 27 april tot 3 mei te Terneuzen. «ji Voor het bloemencorso, dat za terdag in de „bollenstreek" wordt ge houden, zijn uitgebreide verkeers maatregelen genomen. Van 11.30 uur die ochtend wordt het verkeer op rijksweg 8 (Haarlem-Sassenheim) ge stremd in zuidelijke richting. Deze stremming zal duren tot ongeveer 16,15 uur. Van 12.00 uur af is de weg Nieuw Vennep-Hillegom gestremd in de richting Hillegom. Deze strem ming zal tot ongeveer 14.00 uur du- en. Vanaf 10.30 uur zal het doorgaand erkeer dat komt uit de richting Den Haag en zich via Wassenaar begeeft m de richting Haarlem, worden ge leid via de rijksweg 4 tot het via duct Kruisweg, waar het langs Hoofddorp de richting Haarlem kan kiezen. Om stagnatie op de rijksweg 4 te voorkomen, wordt het autover keer Amsterdam-Den Haag v.v. aan geraden gebruik te maken van rijks weg 4a (Burgerveen-Ypenburg). Langs de corsoroute buiten de dorpskommen is parkeren van perso nenauto's toegestaan. Zowel in Sas- senheim als in Lisse, Hillegom en Bennebroek-Heemstede zijn ook par keerplaatsen. Het tijdschema voor het bloemen corso vangt aan om 10.30 uur (ver trek Sassenheim bij Warmonderdam). De route is in grote lijnen als volgt: Hoofdstraat - Sassenheim. Hereweg - Lisse, Leidsestraat - Hillegom, Hoofd straat - Hillegom en Weresteinstraat - Hillegom om tenslotte te eindigen aan de Rijksstraatweg te Bennebroek (om 13.27 uur). Het corso zal in de middaguren «op dezelfde route, maar dan in omgekeerde richting te bekij ken zijn. Beginpunt Rijksstraatweg te Bennebroek (om 15.00 uur) en eind punt (om 17.41 uur) aan de Park- laan-Kerklaan te Sassenheim. In de Oudheidkamer aan de Ag- nietenstraat te Tiel wordt tot en met zondag een „LINGETENTOONSTEL- LING" gehouden. De expositie be staat uit twee delen. In de eerste plaats zijn er schilderijen, gravures, aquarellen, landkaarten e.d. te zien, die het riviertje de Linge tot onder werp hebben. Dit gedeelte omvat de periode van 1550 tot heden. Ook wor den er verschillende h: torische at tributen zoals oorkondes en aktes, bokalen enz. tentoongesteld. Boven dien wordt in een afzonderlijk zaaltje regelmatig een gesproken toelichting met dia's gegeven over het gebied zo als het er nu uitziet. De tentoonstel ling is op zaterdag te bezichtigen van 10.00-17.00 uur en op zondag van 14.00-17.00 uur. De toegangsprijs is 0,50 voor volwassenen en 0,25 voor kinderen. Vanaf zaterdag tot 3 mei wordey in Gent voor de 25e keer de „GENT SE FLORALIëN" gehouden. De to tale oppervlakte is uitgebreid tot 40.000 m2. Voor het eerst zal ook een wed strijd plaatsvinden voor de mooiste stand van de deelnemende landen Nederland, Frankrijk, Italië. Groot- Brittannië, Duitsland, Zwitserland. Denemarken, Spanje en Israël. Het aandeel van Nederland bestaat uit allerlei soorten snijbloemen; de Franse tuinbouwers komen met een grote variëteit aan sierplanten uit het zuiden en tuinbouwprodukten uit de vallei van de Loire, Anjou de Ile-de- France; de Engelse deelneming is grotendeels gewijd aan de aanleg van tuinen en grasperken: in de Duitse afdeling wordt een selectie van snij bloemen en camelia's tentoongesteld; Denemarken komf met een verzame ling klimopachtigen en andere sier planten, terwijl Italië een grote ver scheidenheid aan heliotropen en exotische planten exposeert. De nieu we deelnemers. Spanje en Israël zyL len zich onderscheiden met een unie ke keus aan snijbloemen en diverse sierplanten. sjc In de gebouwen van de r.-k. u.l.o. aan de Markendaalseweg te Breda wordt tot en met 27 april een UNICA-TENTOONSTEL LINGgehouden. Deze expositie geeft een beeld van een aantal branches in het middenstands-be drijfsleven. alsmede van kunst en ambacht. Het batig saldo komt ten goede aan het bouwfonds van pas toor Oomen. Koningin Juliana heeft voor deze tentoonstelling haar unieke poppenv er zameling beschikbaar gesteld. Dc entree-prijs bedraagt 1,-. Het toegangsbewijs bevat tevens een aan gehecht lot voor de loterij, die op de laatste dag van de tentoonstelling wordt gehouden. ïj; In Turnhout wordt zondag een grote AUTO- cn VOERTUIGEN-WIJ DING gehouden. Om 10.00 uur een plechtige H. Mis in de Collegiale St.- Tieterskerk en om 11.00 uur volgt dan de wijding van de voertuigen op de Grote Markt. In Mechelen vindt het Internati onale Festival voor het Poppenspel plaats. Zaterdag en zondag is er een wedstrijd tussen Nederlandse en Bel gische poppentheaters in het Kultu- reel Centrum. In het Sportpaleis te Antwer pen kunt u terecht voor een grote tentoonstelling van kampeermate- riaal. De expositie'is de gehele dag geopend. Bovendien wordt in het zelfde Sportpaleis zaterdag de „Nacht der Vedetten" gehouden. Aanvang 20.00 uur. (Advertenties) Het is weer lente tijd om uw fiets weer eens helemaal in orde te maken.

de Stem | 1965 | | pagina 19