Gerard Koel wint in massasprint PUSEI-dames missen promotieboot KLAROP EXTRA GIVE A MAN A LUCKY Ronde van Breda voor Cees Brügel nu ook 25-Ct. nieuw, geTzon^d, extrajekker Eduard Seis in sprint geklopt1 Vijfde zege in klassieker voor Zeeuw omdat lucky een echte amerikaan is, omdat lucky't helemaal heeft, omdat 't Lucky Strike is, daarom liever lucky Piet Deenen wint in Brunswijk JO DE HAAN DERDE IN ALKEN VAN HUIJSDEN WINT CROSS IN BELGIE RONDE VAN STEENBERGEN V. D. TOUW SERCU Jan Hugens eerste in Dortmund Vijfde zege Uitslag Hockey Zuid-Afrika klopt Nederland (d) 3-2 Wereldkampioenen degen en floret Keep Fit klopt MOC-dames 7EXTRA GROOT.EN... U BLIJFT ER SLANK BIJ Fraaie zege van Piet Braspenninckx tweede achter DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 20 APRIL 1965 J0 DE R00 VLAMT IN GENT (A.N.P.) Voor het eerst se dert Wim van Est in 1953 deze klas sieker op zijn naam bracht, heeft een Nederlander de Ronde van Vlaande ren gewonnen. Jo de Roo is de tien de buitenlander pas die sedert 1913 de rit over 235 km op zijn naam bracht. De Roo heeft zich als stoere Zeeuw niet veel aangetrokken van de barre omstandigheden, waaronder werd ge reden. De gehele koers verliep in stromende regen met soms hevige windstoten en toen de strijd zijn ein de naderde, waren grote favorieten als Anquetil en Rudi Altig, al in geen velden of wegen meer te bekennen De vochtige koude werkte ook niet bepaald stimulerend op de strijdlust en pas in Desmonts, na ongeveer 155 km, kwam er leven in de groep. Seis, de ijverige en leergierige pupil van grootmeester Rik van Looy, gooide na 188 km, bij de Valkenberg, de knup pel in het hoenderhok, terwijl Van Looy, tevreden over het initiatief van Eduard Seis, zich tot het afstoppen van de anderen beperkte. Twaalf renners maakten zich boven op de Kwaremont (157 km) los van de hoofdmacht, Van Looy. Seis, Planckaert, Van Aerde, Poulidor, Delberghe, Lelan- gue, Stablinski, Foré, Vannitsen, Huys- man en Altig. Door een geslaagde poging van Stablinski, die alles deed om het tempo te drukken, kwam er na 180 km een einde aan deze ontsnapping. Toen kwam de vlucht van Seis, die dadelijk De Roo aan zijn wiel kreeg. Zij ver schaften zich een kleine voorsprong op een tweede groep en die voorsprong groeide tot een minuut. Weer kwamen de anderen dichterbij, maar Van Looy deed geen serieuze pogingen om naar de VLAANDEREN... Advertentie) kop te springen, zeker als hij was dat Eduard Seis zou winnen. Met Van Co- ningslo, Vannitsen en Stablinski bleef hij op afstand van het jagende tweetal, dat in Gentbrugge in een formidabele sprint het eindgevecht leverde, waaruit Jo de Roo met anderhalve lengte voor sprong te voorschijn kwam. Voor Jo de Roo was het de vijfde zege in een klassieker, nadat hy in 1962 en 1963 Parys-Tours en de Ronde van Lom- bardije had gewonnen. Seis vertelde na afloop dat hij zonder twijfel zou hebben gewonnen als een ge broken kabel van zijn versnellingsappa raat hem geen parten zou hebben ge speeld. Voor de start van de Ronde van Vlaanderen hebben talrijke renners ge protesteerd tegen de zg. anti-doplngtest van de Belgen. De Belgische autoriteiten niet de wielerbond hebben bepaald dat na elke grote wedstrijd de eerste tien renners zullen worden onderzocht op gebruik van ongeoorloofde stimulerende middelen. Een aantal renners, onder wie Anque til en Altig, verklaarden dat zij een der gelijk onderzoek zouden weigeren. De organisators vreesden incidenten, maar noch Anquetil noch Altig plaatsten zich bij de eerste tien, zodat alles met een sisser afliep. Onder de deelnemers cir culeerde het niet bevestigde verhaal dat de auto's van de ploegleiders Geminiani, Louviot en Magne al bij aankomst in Gent op vrijdagavond door de Belgische gendarmen waren onderzocht. 7453 mrnrni aywuwvnnn: De uitslag luidt: 1 Jo de Roo (Ned.) 235 km in 5 uur 47 min. 29 sec.; 2 Ward Seis (Belg) op anderhalve lengte; 3 Van Coningsloo (Belg) op 33 sec.; 4 Vannitsen (Belg) z.t; 5 Stablinsky (Fr.) z.t.; 6 Van Looy (Belg) z.t.; 7 Preziosi (It.) op 58 sec.; 8 Gustave Desmet (Belg); 9 Decabooter (Belg); 10 Van Schils (Belg); 31 Gerben Karsten; 35 Arie den Hartog. Na de Ronde van Vlaanderen, de derde klassieker van dit seizoen, is het klasse ment voor de Super Prestige Are en Ciel Pernod als volgt: 1 Ward Seis (België) 85 pnt.; 2 Rik van Looy (België) 75 pnt.; 3 Vannitsen (Bel gië) 70 pnt.; 4 Arie den Hartog en Jo de Roo (beiden Nederland) 60 pnt; t Anquetil (Fr.), Adorni (It.) en Baha- montes (Sp.), allen 55 pnt.; 9 Van Co ningsloo (Belg) en Jan Janssen (Ned.), beiden 50 pnt. BRUNSWIJK (UPI) Piet Deenen uit Vlijmen heeft zondag het criterium voor amateurs om de grote pantherprijs van Brunswijk gewonnen. Voorts werd Nederland eerste in het landenklasse- ment, dat de vijf vorige malen dat deze wedstrijd een internationale bezetting had door de Belgen was gewonnen. Dit maal werd België tweede. Er waren 96 deelnemers uit Nederland België, Zwitserland, Denemarken, Tsjechoslowakije en West-Duitsland. Er moesten 35 ronden worden gereden, in totaal 112 km. Slechts 26 renners be reikten de finish. Acht man, van wie er zeven elkaar in de eindsprint de zege betwistten, wa ren er al na 14 ronden tussenuit getrok ken. Er werd afwisselend gereden bij regen- of hagelbuien of zonneschijn. De uitslag voor de kopgroep: 1 Deenen. Nederland 2.49.10; 2 Steg- mans, België zt; 3 Claesen, België zt; 4 Kisner, Nederland zt; 5 Fjord, Dene marken zt; 6 Loeschke, Duitsland zt; 7 Troche, Duitsland zt; 8 Wewer, De nemarken 2.53.26. Zo ging Jo de Roo als eerste over de streep. AMSTELVEEN (ANP) De zater dagmiddag in de stromende regen voor slechts 200 toeschouwers in het Wage- ner-stadion te Amstelveen gespeelde da mes-hockeywedstrijd Nederland - Zuid- Afrika is geëindigd in een overwinning met 32 voor Zuid - Afrika. Bij de rust leidde Zuid - Afrika reeds met 30 door drie doelpunten van middenvoor Lau- rette Maree. Voor Nederland scoorden in de tweede helft Heieen van Rooy en Wien van der Oord. (Van onze sportcorrespondent) BREDA „Nooit tevoren een zo span. nende Ronde van Breda gezien", hoorde men overal in de dikke rijen der talrijke toeschouwers langs het zware parcours verkondigen. Een mooi compliment voor de deelnemende renners, die zich dus volledig hebben gegeven, maar tegelij kertijd hommage aan de wielerclub „Sportief", welke met zijn vele onderne mende, bekwame en enthousiaste leden erin slaagde de talloze wielerfans op de ze tweede paasdag zulk een aantrekkelijk schouwspel te bieden. De weersomstandigheden, tot deze maandagmorgen bedroevend slecht, ver beterden plotseling en toen de adspiran- ten van wal staken scheen niet alleen de zon, maar was de temperatuur ook be duidend milder geworden. In alle drie de koersen is er behoorlijk intensief gere den want men moet bij het beoordelen ven de uitslag en daarvan vooral de tijd, niet over het hoofd zien, dat het uitge zette parcours (met o.m. ouderwetse kas. seien) tot uitzonderlijk grote inspannin gen verplichtte. Het spreekt vanzelf, dat de amateurs die in de Omloop van de Baronie Frans Ouwerkerk de overwin ning moesten laten er plezier in hadden hem hier in deze 100-kilometer wedstrijd hun hielen te laten zien. Dat is duidelijk gelukt. Cees Brugel, Christ Broekmans, Piet Braspennincx. Hans den Hartog, (Advertentie) Piet Snoevs en Cees Zoontjes bezetten in deze volgorde de ereplaatsen, na hevige demarrages, rondevoorsprong en zovoort. De jeugdige Van Amsterdam uit 'stands hoofdstad maakte aanvankelijk deel uit van het genoemde zestal maar viel wegens pech terug. Hoewel niet in de uitslag voorkomend werd hem de spe ciale prijs voor de grootste pechvogel toegekend. De beste nieuweling bleek C. Willemse en de snelste adspirant A. Kardol. Amateurs: 1 Cees Brugel, de 100 km in 2.45.16. 2 Christ Broekmans, 3 Piet Bras pennincx, 4 Hans den Hartog, 5 Piet Snoys, 6 Cor Zoontjens. allen behorend tot de leidende groep, 7 Frans Ouwer kerk, 8 Toontje Mertens, 9 H. Hoek. 10 A. van Haaren. 11 Tony Barten. 12 Wim van Opstal, 13 R. Baremans, 14 A. van Beek, 15 A. Naaktgeboren. 16 Jan van Geel, 17 D. Smedt. 18 P. de Hoon, 19 M Malipaard, 20 C. Stultjens. Nieuwelingen: 1 C. Willemse. de 40 km in 1 uur 5 min. 3 seconden. 2 H. Lie- brechts, 3 P. Smulders. 4 A. Kooiman, 5 Karei Dekkers Breda. 6 M. Broere Sprundel, 7 L. van der Linden, 8 C. Koe. ken, 9 K, Wouters, 10 P. v. d. Wegen. Adspiranten; 1 A. Kardol, de 25 km in 37 min. 27 sec., 2 Moorhorst, 3 De Lange, 4 Stroosnijder. 5 Blokland. ALKEN (UPI) Verscheidene Neder landse renners namen vandaag deel aan de „Omloop van de fruitstreek" voor be roepsrenners, gewonnen door de Belg Roger de Coninck, die de 199 km afleg de in 4.40.31. 3 Jo de Haan, op 1.03, 8 H. Marinus, 15 A. van Tilburg, 17 Jan Schroder, 19 Cees van Espen, 23 Van Ginneken. 25 Piet van Est, 26 R. de Jongh, 27 Van Hove, 28 Piet Darrien, 30 Snepvangers, 34 A. van der Vleuten (allen met dezelfde tijd als De Haan). GENT De Belgische volgers spraken bewonderend over Jo de Roo. Ze kwamen woorden tekort om de prestatie van de Nederland se kampioen te schilderen. Jo de Roo immers brak kort na de ravi taillering een teenhaak. kwam sa men met Cees Haast bij toen van rijwiel gewisseld was, moest daar na weer ruilen omdat zijn derail- leur onklaar raakte en ging toen jagen. Hij kreeg opnieuw aanslui ting met de groep, ging alleen door naar het tweede peloton, sprong vervolgens op het eerste ploegje met o.a. Van Looy en ont dekte dat Ward Seis net gespron gen was. De stoere Zeeuw spurtte onmiddellijk achter Van Looys adjudant aan. Men kent het eind resultaat. En wat zei Jo de Roo op dit alles: „Ik wilde wraak ne men. Men zei dat ik versleten was. Welnu. Bovendien wordt van daag mijn dochtertje drie jaar. Is het geen pracht cadeau?" ROTTERDAM (ANP) Hans Jacob- son uit Zweden (18) en Jacques Brodin uit Frankrijk (eveneens 18 jaar) delen de wereldtitel jeugdschermen op degen. De drie barrages tussen beide scher mers leidden niet tot een beslissing. In de derde ontmoeting werden zelfs geen treffers geplaatst. De 18-jarige Roemeense Ecaterina Iencic is bij de dames titelhoudster op floret geworden. Zij bleef in de finale van vier ongeslagen. De negentienjarige Hongaar Peter Maroth is wereldkampioen op sabel ge worden. In de finale bleef hij ongeslagen ANTWERPEN (ANP) De Neder landse motorcrosser Van Huysden heeft zondag in de Belgische plaats Marche een overwinning behaald in de zijspan- klasse. Hij won de eerste manche over vijftien minuten in 22.04.8 en finishte in de tweede manche als tweede achter de Belg Nuyts. De einduitslag was: 1. Van Huysden (Ned.) op BSA 3 pnt.; 2 Nuyts (Belg) 5 pnt.; 3 Rose (GB) 6 punten. Van onze correspondent) STEENBERGEN Om half drie gistermiddag stonden te Steenbergen ongeveer 100 amateurs te trappelen van ongeduld om vroeg in het wieler- seizoen reeds een ereplaats weg te sle pen in de 21e ronde van Steenbergen. Gedurende de wedstrijd waren er tal van ontsnappingspogingen, die echter door de grote animators van deze wed strijd, Tiemen Groen en L. van Poort vliet alle teniet werden gedaan. Deze twee coureurs beheersten de gehele wedstrijd en stonden geen ontsnapping toe. Dit was echter een kolfje naar de hand van de op de winterbaan van Ant werpen goed voorbereide Gerard Koel, die gemakkelijk tijdens de massasprint wist te triomferen. De uitslag is: 1 Gerard Koel uit Rotterdam 2.38.10, 2 M. Berton, Den Haag, 3 C. v.d. Win den uit Beverwijk, 4 L. van Poortvliet Herhingen, 5 T. Groen Follega, 6 M. Bouma Spaarnwoude, 7 H. Vogelaar, Rotterdam, 8 M. v.d. Klooster, Rotter dam, 9 P. van Dijk, Wormerveer, 10 K. Zomer, Halfweg, 11 F. Broer en, Sprun del, 12 R. Huybregts, Etten, 13 C. van Dorst, Roosendaal, 14 ex aequo de rest van het veld. Tevoren hadden een 100-tal nieuwe lingen gestreden om de eerste plaats. Tijdens deze wedstrijd werden alle uit looppogingen al in de kiem gesmoord. Jammer was het dat een valpartij een smet wierp op deze course. Een viertal renners moest met ernstige verwon dingen worden weggevoerd. De sprin ters hadden zich intussen opgemaakt om een felle strijd om de erepalm te gaan voeren. Deze strijd werd gewon nen door: 1 Van Hasselt uit Roosendaal in de tijd van 1 uur 29 minuten en 35 seconden. 2e werd J. v.d. Berg uit Hoe ven, 3e K. de Kok uit Amsterdam, 4e J. Brooymans uit Hoogerheide, 5e A. van Overveld uit Zegge en 6e M. Ver donk uit Wouw. ■KI TYMEN GROEN beheerst koers (Van onze hockeymedewerker) Gisteren hebben de Push-dames de promotieboot gemist. Zij verlo ren op eigen bodem verdiend van hun tegenstandster Racing, die de opengevallen plaats in de le klasse gaat innemen. Wie echter de rij der le klasse moet verlaten is nog steeds onbekend, ofschoon de de- gradaiekandidaten Breda, MOP en Keep Fit thans wel iets wijzer zijn geworden. De ontmoeting tussen Keep Fit en MOP eindigde nl. in een kleine over winning voor Keep Fit, waardoor de ranglijst van deze nacompetitie thans luidt: Keep Fit 1-2; Breda 1-1; MOP 2-0 en dan te weten, dat a.s. zondag in Waalwijk nog de ontmoeting Breda- Keep Fit moet worden gespeeld! De beslissingswedstrijd met als in zet de kampioenstitel 3e klasse A (da mes), tussen Tempo II en Push III. welke in Dordrecht zou plaatsvinden, werd afgelast. Promotieklas/le klas Wilde Push nog een kans maken om de aan het einde van het vorige seizoen verloren plaats in de le klas te her overen, dan moest het duel op eigen bodem tegen Racing gewonnen worden Racing had daarentegen slechts één winstpunt nodig om haar entree in dc le klas te kunnen maken, omdat de eer ste ontmoeting tussen beide ploegen fn een kleine zege voor de gasten geëin digd was. Deze zware opgaaf heeft Push echter niet met succes kunnen vol brengen. Als aanwijsbare oorzaak moet het falen van de voorhoede der groen- witten genoemd worden. Een falen dat mede het gevolg was van het feit.' dat T. Rommens met haar gebroken 'been in het gips, langs de lijn de strijd moest gadeslaan. Want ondanks de moedige pogingen van invalster L. Rijntjes- Lomans, het voortdurend zwoegen 'van M. Martens en T. v. Noort kwamen er eigenlijk maar weinig gevaarlijke aan vallen van de sticks. Sticks, welke juist iets later bij de bal waren dan die' dei- tegenstanders en weinig verband in de aanvalslinie vormden. Qua spelopvat ting. verband en stoptechniek waren de Racing-speelsters juist dat graadje ster ker. dat doorslaggevend voor dit duel was. De Push-defensie, het verdedigings- accent gericht op de gevaarlijke linker vleugel van de gasten, waarin J. v. d. Velden-Eltink bergen werk verzette, goed geassisteerd door gezusters v. Baarle, had de handen vol, maar vol doende afweerkracht om haar doel- vrouwe T. Jansen een rustige dag te bezorgen. Met een klein veldoverwicht van Racing en zonder doelpunten ging de rust in. Ook na de thee onderging het spel- beeld aanvankelijk weinig wijziging, totdat vrij spoedig A. v. Nistelrooy uit een voorzet van J. Coolen de leiding voor haar club veroverde (0-1). Dit doelpunt was voor de thuisclub de aan leiding om een fel offensief in te zetten, maar in die periode van overwicht werd de speelster gemist, die de finishing touch aan die aanvallen kon geven. Gebrek aan overwicht, te grote slor- dgheid bij alle activiteit, waren oorza ken dat goede scoringsmogelijkheden geen scoringskansen werden. Natuur lijk werd nationale doelvrouwe J. Stoots enige malen op de proef gesteld, maar met alle zekerheid maakt zij alle on zekerheid in de Push-gelederen nog groter. De voorhoede bleef falen en ook enkele strafcorners brachten geen suc ces. De Push-defensie moest trouwens zeer attent bliijven om de uitvallen der gasten onschadelijk te kunnen maken. Met verve wist Racing haar doel van doorboring te vrijwaren en op deze wijze hun kostbare voorsprong te behouden. nen auei in ae wedstrijd Push- Racing. (Van onze sportcorrespondent) DIECHEM Piet Braspenninckx heeft in het Belgische Diechem een schitte rende prestatie geleverd door de grote paaswedstrijd te winnen. Hij eindigde als eerste van een sterk veld amateurs. Er moest honderd veertig kilometer ge fietst worden. OOSTENDE (ANP) De Nederland se sprinter Piet van der Touw is zon dag tweede geworden bij een internatio nale sprintwedstrijd in Oostende. Win naar werd de Belg Sercu. In de series had Van der Touw de Italiaan Beghet- to en Sercu voor moeten laten gaan. Hij kwalificeerde zich echter via een overwinning in de herkansingen voor de halve finales. Daarin versloeg hij de Fransman Gaignard. De uitslag van de beide finale ritten was: 1 Sercu; 2 Van Der Touw; 3 Beghetto Sercu legde de laatste 200 meter af in resp. 12.0 en 12.4. DORTMUND (ANP) De Limburgse renner Jan Hugens heeft zaterdag in Dortmund een internationale wegwed strijd over 129 kilometer gewonnen. Bij stromende regen zegevierde Hugens na zes ronden van elk 21.5 km in 3 uur 29 min. 54 sec. De Belg Lauwers voerde 19 sec. later een groepje van zeven achter volgers over de eindstreep. De beslis sing viel in de voorlaa-tste ronde, toen zich negen renners van het veld af scheidden. Uit dit groepje viel by de laatste doorkomst de Zwitser Maurer af. De Belg Rik van Looy vormde het on derwerp van verhitte discussies. Hy zou deelnemen en was zelfs naar Dortmund gereisd, maar liet by de start verstek gaaji. De ex-wereldkampioen en z(jn ploegmakker Sorgeloos vonden het beter zich na de slopende ronde van Vlaande ren niet weer bloot te stellen aan de regenbuien. De uitslag was: 1 Jan Hugens (Ned.) de 129 km in 3.29.54; 2 Lauwers (Belg) op 19 sec.; 3 De Jager (Ned); 4 Willy Altig (Did); 5 De Pauwe (Belg); 6 Knops (Ned); 7 Simpson (GB)8 Junkermann (Did) op 1 min 25 sec.; 9 Brands (Belg) 10 Maurer (Zwits). HET ZUIDELIJKE selectie-team zater* dagvoetbal heeft in Vlijmen een kleine 4—3 nederlaag geleden tegen Vlijmense Boys. De wedstrijd stond op een boog

de Stem | 1965 | | pagina 9