iQ van verantwoord boekwerk voor studenten en leken KarelI JllllIIÉL ESS0 GAS VOOR MEER COMFORT Baron Bluff op oorlogspad >m m m Wat bepaalt de mens en zijn cultuur )- sument stad provincie echt >t 'ENTRUM ervaren hauffeurs riginele Perzische rits-Indische, Chi- ese e.a. oosterse tapijten Waterstaat 11 tEDA Prijzen verhoogd op Internationaal V ocalistenconcours te 's-Hertogenbosch 't komt in steeds meer keukens... CHARMANT Met Esso bent u beter uit! fen die er bestaat 4' Arr ---•I Vljf. r uur. loepele besturing en een geen zorg om wster of >est, dank zij roestwerend vent'iatie, ultneembare len maak aart proafrit bfj: ÖAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 20 ABK1L 1963 r- js i I Wm C. BOS 11 - Sas van Gent pil 58-497 l" v.d. Vliet Bak bes, tel. 01100-5352 producent VOORAANïfatwdcfagótad Iwe Gracht 66, Utrecht JIITEND WOENSDAG 11 tot 2.30 uur hg veiling). worden alle tapijten Garantie-certificaten staling: contant, cheque <eshan, Arad, Bochara, irdistan, Sarouck, Lilian, 'z, Afghanistan, Darvas, deedjes, lopers enz. 0 cm tot 450 x 350 cm. deurwaarder M. DEGEN. dukten, Keenstraat 55, Rot- ior: een korrekte wijze onze af- n) te bedienen. Jtstekende sociale voorwaar- ntrekkelijke premieregeling i-factor beloningssysteem, ïstverband volgt opname in kost- en reisgeld vergoeding en beschikbaar zijn, hebben tenzij men een huis be- aanmerking komt. pn en verzend deze naar bo- Woonplaats Gehuwd/Ongehuwd In toepassing is. OM 2.30 UUR NGRIJKE PUBLIEKE |-kocht zullen worden in (Advertentie) HOOFDSCHOTEL? VLEES ■v Niet overal gelijk, maar overal mens Verschil en overeenkomst. Welk verschil en waardoor bepaald? Ver schillen de mensen alleen in uiter lijk, veroorzaakt door zijn rasken merken, of wordt het verschil alleen bepaald of moet ik schrijven medebepaald door zijn religie zijn taak, zijn cultuur en misschien ook door zijn woonplaats op aarde? In deel I van het onlangs versche nen Nederlandse werk: „Panorama der volken*' worden deze en vele daar mede samenhangende vraagstukken behandeld in het zeer duidelijke en overzichtelijk geschreven eerste hoofd stuk: „Mensen en cultuur" door de redacteur van dit werk, dr. P. van Ernst. Door zijn opzet en uitwerking is het verschijnen van dit werk, samengesteld door de Nederlandse volkenkundigen, het eerste in zijn soort, een feit dat onze bijzondere aandacht vraagt. „Panorama der volken" wil inder daad een panorama zijn. Dit betekent zo staat in het woord vooraf „dat een overzicht wordt geboden van volken en culturen op deze wereld, waarbij het zeker niet in de bedoeling ligt een inventarisatie op te maken. Met andere woorden: „Panorama der volken" is geen encyclopedie, zij het ook dat men zeker in vele gevallen het een of ander er in kan naslaan of opzoeken". Men heeft hiernaar ge- sreefd door in de inhoudsopgave een ruime onderverdeling van de hoofd stukken op te nemen. In deel I worden de volken van Amerika en Oceanië beschreven. Van de acht medewerkers zijn vijf géén on bekenden voor het publiek van Breda en omgeving, daar zij één of meerdere malen een lezing hielden onder auspi ciën van het Volkenkundig Museum „Justinus van Nassau". Vit eigen ervaring Het tweede hoofdstuk: ,,De Eskimo's werd geschreven door dr. G. van den Steenhoven, lector aan de Universi teit van Nijmegen. Hij kent de „Inoe- iet" (eskimo is een indiaans scheld woord en betekent: rauw-vlees-eter) van Canada uit eigen ervaring, zodat hij van hen voornamelijk het traditio nele leven zal beschrijven. De lezer behoeft echter „nfet' bevreesd te zijn"— zo schrijft Hij „voor eenzijdige voorlichting want '«fat Van het traditio nele leven en denken van de Canadese eskimo's wordt gezegd behoort tot het traditionele leven en denken van alle Eskimo's". Van alle Eskimo's geeft hij een overzicht van hun woongebie den, groeperingen, hun taal en cultuur geschiedenis, terwijl tenslotte het con tact van Eskimo's en blanken in elk der drie gebieden Alaska, Canada en Groenland afzonderlijk behandeld wordt. Van den Steenhoven heeft een boeiend verhaal geschreven over de Eskimocultuur welke uniek is door zijn technische beheersing van de natuur in een klimaatzone met een gemiddel de maandtemperatuur van minder dan 10 graden celsius voorde warm ste maand van het jaar. Wetenschappelijk hoofdmedewer ker aan de Rijksuniversiteit Gronin gen T J. Brasser, medewerker aan het Rijksmuseum voor Volkenkunde te Leiden, is specialist op het gebied van de indianen van Noord-Amerika. Het vorig jaar richtte hij de zeer succes volle zomer tentoonstelling in te Lei den: „Bizonjagers en Bleekgezicht Het is dus vanzelfsprekend mag ik wel schrijven dat hij *}f* hoofdstuk schreef: „De Indianen van N oord-Amerika' Indianen De lezer wordt door hem medegeno men op een reis, zowel in de tijd ais door de uitgestrekte ruimte welke Noord-Amerika heet. Van de prehis torie tot het heden is een boeiend ver haal van het leven, strijden en lijden van de Indianen, waarvan spottend werd gezegd: „De enige goede Indiaan is een dode Indiaan". Hoewel men ge durende enkele eeuwen met alle mid delen heeft getracht zich aan deze ko loniale wapenspreuk te houden bleken de Indianen noch cultureel noch fysiek vernietigd te kunnen worden. Hoewei zij thans nog geen één procent van de totale bevolkig uitmaken, zijn zij zeer merkwaardig die snelsgroei- ende bevolkingsgroep van Noord-Ame- ri*De cultuur van Peru en Meso-Ameri- ka" werd verzorgd door de, thans voormalige, conservator aan het Rijks museum voor Volkenkunde te Leiden dr R. T. Zuidema. Hij is erin geslaagd om een korte en duidelijke indeling en beschrijving te geven van de inge wikkelde praecolumbiaanse geschie denis van Peru. om in het bijzonder op boeiende wijze in te gaan op de Cul tuur der Inka's Hierna wordt de ge schiedenis en de cultuur der nazaten van de Inka's behandeld, d.w.z de lot gevallen van de indiaanse culturen na de verovering door de Spanjaarden to. op de huidige dag. Van het volgende cultuurgebied. Meso-Amerika (vanaf de woestijnach tige gebieden van Noord-Mexico tot halverwege Honduras en Nicaragua) kent men sommige namen zoals: Za- poteken, Tolteken, Azteken en natuur lijk de Maya's. Vraagt men echter naar het wanneer en waar en thans, dan blijft men meestal het antwoord schuldig. Het valt mij steeds weer op hoe weinig nog de uitzonderlijke pres taties van de hoge culturen van deze gebieden bekend zijn in het Westen bij diegenen, die met zoveel gemak over „de" cultuurgeschiedenis van „de" mensheid spreken en schrijven en dan steeds weei terugvallen op de klassieke culturen van het Midden- Oosten. Weer geeft de schrijver blijk van zijn beheersing van de stof. Kort, duidelijk en overzichtelijk en toch zo vlot geschreven, dat deze moeilijke materie de leek zal blijven boeien. Dit hoofdstuk besluit hij met een interes sante beschrijving van de Aztekencul- tuur. „Zuid-Amerika, de volken van het laagland", het vijfde hoofdstuk, *werd door de redacteur dr. P. van Ernst geschreven. Met „de volken van het laagland" worden de Indianen van Zuid-Amerika bedoeld, uitgezonderd de Indianen van de Andesgebieden. Maori-grootvader met strijd- knots en mantel van veren. Het zeer grote gebied, dat er dan nog overblijft heeft de schrijver, na een algemeen overzicht, ingedeeld in de Indianen van het tropische regenwoud en al diegenen die er buiten wonen. Om een duidelijk beeld van de India nen van het regenwoud te verkrijgen koos hij twee groepen uit voor een meer uitgewerkte behandeling, nl. de beruchte Jivaro's en de vreedzame be woners van de bovenloop van de Xin- gurivier. Van deze wijd en zijd „be kende" en „beinchte" Jivaro's is nu het opmerkelijke, dat ze nooit eerder door blanken bezocht werden en telkens opnieuw ontdekt worden. Van Ernst stelde dan ook het volgende: „In te genstelling derhalve tot de mening van verschillende journalisten en andere rei zigers. die tot op de dag van heden telkens opnieuw weer de „Jivaro's „ontdekken" behoort deze groep tot één van de volkenkundig best bekende stammen in Zuid-Amerika". De vreedzame Xinguano's wonen in het eerste Indianenreservaat in Bra zilië. Een voor die Indianen prettige, vooral rustige situatie lijkt mij, gezien de nog heersende mentaliteit bij veel (gelukkig niet alle) blanken in het bin nenland. welke men uit het volgende antwoord kan beluisteren van een blanke jager in het grensgebied tussen Venezuela en Brazilië op de vraag of er Indianen in de buurt woonden: „Ja zeker, ik heb er gisteren nog een geschoten, een wijfje". De verhouding tussen Indianen en blanken wordt geschetst onder: „de intocht der blanken", waarbij aan „De Carina, een verdwijnende cultuur" in het bijzonder aandacht wordt besteed, evenals aan de interessante experi- (Advertentie) (Advertentie) Zekerheid met een OLVEH Perfecte Groeipolis menten van de Jezuietenimissionaris- sen in Paraguay en de door hen ge vormde nederzettingen, de z.g. „re- ducciones". Negers in nieuwe wereld Het deel Amerika wordt besloten met: „De negers in de nieuwe wereld" dooi- H. C. van Renselaar, medewer ker aan het Koninklijk Instituut voor de Tropen te Amsterdam. Ik wil de le zer erop wijzen, dat men onder deze volkomen juiste titel niet alleen het huidige neger-blanke-probleem in de V.S. mag verwachten. Integen deel, Van Renselaar beperkt dit pro bleem ten gunste van een overzicht van de voornaamste verspreidingsgebieden van de negers in Noord-, Midden- en Zuid-Amerika en de sociale en cultu rele situaties aldaar. Dit overzichtelijk geheel wordt afgesloten met „recen te ontwikkelingen" en een opgave van de aantallen negers (tussen de jaren '56-'63) in de drie Amerikaanse ge bieden. Het eerste deel van Panorama dei- Volken eindigt met Australië en de Stille Zuidzee. „De bewoners van Australië" werden beschreven door mevr. dr. C. H. M. Nooy-Palm, medewerkster aan het Koninklijk Instituut voor de Tropen te Amsterdam. Ik hoop niet dat zij of haar manmelijke collegae medewer kers het mij kwalijk zullen nemen dat ik deze kleine correctie of onthulling publiceer, en haar niet zoals in de. „Lijst der medewerkers aan deel I" als medewerker kwalificeer. Het is duidelijk dat miet deze bewo ners de autochtonen, de oorspronkelij ke bevolking bedoeld wordt. Wie zijn eigenlijk deze oorspronkelijker!, wan-1 neer kwamen zij op dit continent en waarvandaan? Op deze vragen tracht de schrijfster een antwoord te vinden met behulp van de huidige gegevens over dit gebied. De materiële cultuur, de arbeidsverdeling tussen man en vrouw in de dagelijkse harde strijd om het bestaan, waarbij handel en eigen domsrecht een rol spelen, worden in de volgende bladzijden behandeld Interessant om te vermelden is de geraffineerde methode om visjes te vangen met behulp van een spinne- web, „wellicht het oudste net ter we reld" veronderstelt de schrijfster. Maori-kleinzoon van Sint-Jo- hns College, Auckland Nieuw- Zeeland). Zeer interessant is haar beschrijving over de levensbeschouwing onder de titel „De droomtijd; het totemisme." Deze mythische droomtijd duurt voor de autochtonen zelf nog voort, maar zo besluit zij haar overzichtelijke sa menvatting van de culturen van deze autochtonen: „In de atoom tijd is géén plaats voor de droomtijd". Met deze laatste regel besloot zij de huidige stand van zaken: „De Aborigines in het Australië van 19@0".. Op de overige door haar behandelde facetten van de cultuur zoals o.a.: so ciale organisatie en kunst, kan ik he laas niet nader ingaan. Het boeiende Oceanië Het bijzonder boeiende cultuurgebied van Oceanië De Stille Zuidzee werd door twee schrijvers behandeld. Dr. A. C. van der Leeden, conserva tor aan het Rijksmuseum voor Volken kunde te Leidert, en aldaar zojuist te ruggekeerd van een langdurig studie verblijf onder de bewoners van Arn- hemland in N. Australië, behandelde de Melanesiërs en de Papoea's van Nieuw-Guinea. Dr. S. Kooijman, eveneens conserva tor aa.n het zo even genoemde mu seum, die vorig jaar een korte studie reis door de Stille Zuidzee maakte, be schreef de Polynesiërs en de Microne- siërs. Indien ik hier aan de door hen be handelde onderwerpen en de wijze waarop zij dit gedaan hebben, de aan dacht zou moeten en willen schenken, die ze ten volle verdiienen. dan zou dit een bespreking in meerdere afleve ringen moeten worden. Ook zij. even-. als de vorige medewerkers, zijn ge ëindigd met de beschrijvingen van de ontmoetingen met de blanken en re sultaten, zowel goede als kwade, en de problemen heden ten dage, die al deze ontwikkelingslanden thans gemeen hebben, doch elk om eigen oplossin gen vragen Van dit 515 blz. tellende eerste deel der Panorama der Volken kan ik al leen maar goeds zeggen. Fraai ver zorgd en uitgegeven door J. J. Romen en Zonen te Roermond en Maaseik, op glanspapier gedrukt en zeer rijk geïllustreerd met niet alleen zeer dui delijke do bh ook zeer goed gekozen fo to's. Enige kaarten en een litteratuur opgave voor hen die zich verder wil len verdiepen in de behandelde ma terie, voltooien dit <Jeel. Ik wil hierbij de hoop uitspreken dat dit werk zijn weg zal vinden tot diegenen voor wie het boek bestemd is, nl., zoals in het woord vooraf staat, „voor de vak man, die toch wel weer eens een al gemeen overzicht onder zijn ogen wil hebben, voor de aankomende student, die een inleiding nodig heeft voor dei onderwijzer of leraar die inspiratie voor zijn lessen zoekt, maar bovenal voor eenieder, die meer wil weten van de vele anderen, waarmee hij samen op één wereld woont". DEN BOSCH. De Stichting 's-Her togenbosch Muziekstad heeft besloten om voor het 12e Internationaal Vocalls- tenconcours, dat van 6 tot 11 september a.s. wordt gehouden, de prijzen te ver hogen en wel de eerste prijs van 1000 tot 2500 en de tweede van 500 tot 1000. Een en ander is het resultaat van een bezinning op het feit dat het aantal deelnemers de laatste jaren dalende was. Waar het niveau van de prijzen thans gelijk is getrokken met dat van andere bekende internationale muziekconcour sen zoals Genève, Verviers enz., meent men dat hierdoor de aantrekkingskracht van het concours aanzienlijk verhoogd zal zijn. Ook dit jaar voor het eerst beschikbaar een Prijs van de Vrienden van het Lied, die wordt toegekend aan een Nederlandse vocalistfe) die een bij zondere aanleg voor het kunstlied blijkt te hebben. Ze bestaat in een reeks van vijf concerten voor de Vrienden van het Lied. De opera Gli Orazi e curiazi van Ci- marosa, die vorig jaar ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van het Inter nationaal Vocalistenconcours zou zijn uitgevoerd, welke uitvoering toen echter niet door kon gaan omdat niet alle ver eiste solisten meer disponibel waren, wordt thans uitgevoerd op 4 juni a.s. in de Casino-schouwburg. De opzet, waarin men vorig jaar niet slaagde, was alle solo-partijen te doen bezetten door oud-prijswinnaars van het Vocalisten concours. Daarin is men thans wel ge slaagd: de solisten zijn Annette de la Bije, Sofia Janukowitch, Alfons Bartha, Jean-Jacques Schreurs, Jules Bastin en Kenneth Bowen. Het koor is samenge steld uit leden van de verschillende Bossche koren. "De begeleiding wordt verzorgd door Het Brabants Orkest. Het geheel zal onder leiding staan van Hein Jordans. AMERIKAANSE communisten, die communistisch China en Cuba steunen, hebben de vorming van een nieuwe partij bekendgemaakt de progressie ve arbeiderspartij. (Advertentie) Dinsdag 20 april HILVERSUM I 403 M AVRO 12.00 Dansorkest met zangso listen 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw 12.30 Overheidsvoorlichting: voor de landbouw. 12.40 Musetteklanken (gr.) 13.00 Nieuws 13.10 Mededelingen eventueel actueel of grammofoonmuziek 13.25 Beursberichten 13.30 Licht instru mentaal ensemble 14.00 Voor de vrouw 14.40 Flitsen van Nederlands Koorfesti val 1965 15.00 Radio Filharmonisch Sex tet; moderne muziek 15.40 Tussen eb en vloed, een programma over het wadlo pen 16.00 Nieuws 16.20 Lichte muziek voor de jeugd 16.30 Voor de jeugd, 17.30 New York calling 17.35 Licht gram mofoonmuziek oor de tieners 18.00 Nieuws 18.15 Eventueel actueel 18.20 Populaire grammofoonmuziek 18.55 Ge sproken brief uit Parijs. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Nord Ring Pasen 1965: Lichte muziek in een schakelprogramma uit 7 Noordeuropese landen 20.00 Nws. 20.05 Negen muzen - elf provincies, ge varieerd programma. 21.10 Gehoord, ge zien, gelezen, veertiendaagse gedachten- wisseling over film, toneel en literatuur 21.50 Stereo: pianorecital: klassieke mu ziek (opn.) 22.15 Inleiding tot muziekbe- I grip. muzikale lezing 22.30 Nieuws en 'mededelingen 22.40 Actualiteiten 23.00 Gesproken brief 23.05 Stereo: Oedipus Rex. Opera-oratorium (gr.) 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II 298 M KRO 12.00 Angelus 12.03 Volksliedjes (gr.) 12.20 Wij van het land. programma voor de boeren 12.27 Mededelingen t.b. v. land- en tuinbouw 12.30 Nieuws 12.40 Actualiteiten of grammofoonmuziek 12.50 Draaien maar!!!: lichte grammofoon muziek 13.35 Populaire grammofoonmu ziek 14.00 Voor de plattelandsvrouwen 14.10 Musiësta, muzikaal programma, 14.50 Lichtbaken lezing (herhaling van zaterdag jl.) 15.00 Klass, grammofoon muziek 15.10 Het oog van de fiaald, hoor spel (herhaling van zaterdag jl.) 16.00 Voor de zieken 16.40 Onderweg, een pro gramma voor oudere luisteraars 17.00 Voor de jeugd 17.50 Overheidsvoorlich ting: Abraham Lincoln herdacht op Cu rasao; tekst J- M. Verhoeven 18.00 Dans orkest 18.20 Uitzending van de Katholie ke Volkspartij, Kaarten op tafel. Een uit zending over politieke zaken die de aan dacht verdienen 18.30 Populaire grammo foonmuziek 18.50 Van klanten en wan-, ten weten, actualiteitenprogramma voor en over het midden- en kleinbedrijf 19.00 Nieuws 19.10 Actualiteiten 19.30 Me- tropole orkest 20.00 Radiokamerorkest en solist, klassieke muziek (stereo) 20.55 de strikte dwang der werkelijkheid, stemmenspel 21.40 Benej Jisrael, muziek en vooordracht uit Israël 22.05 Gewijde muziek (opn.) 22.25 Boekbespreking 22.30 Nieuws 22.40 Epiloog 22.45 Vreemd, een keuze uit woord, zang en dans van el ders enanders 23.15 Licht instru mentaal ensemble 23.55 Lichte grammo foonmuziek 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL VLAAMS 324 M 12.00 Nieuws 12.03 Grammofoonmuziek 12.15 Gevarieerde muziek (12.25 Weer bericht en berichten voor de schippers) 12.50 Beursberichten 13.00 Nieuws 13.20 Kamermuziek 14.00 Nieuws 14.03 Gram mofoonmuziek (15.00 Nieuws) 16.00 Nws. 16.03 Beursberichten 16.09 Duitse les, 16.24 Muziek voor houtblazers 17.00 Nws. en berichten 17.15 Jazzmuziek 17.45 Or kestmuziek 18.00 Nieuws 18.03 Voor de soldaten 18.28 Paardesportberichten 18.30 Gevarieerde muziek 18.45 Sportkroniek 18.52 Grammofoonmuziek 19.00 Nieuws en radiokroniek 19.40 Lichte muziek 19.50 Syndicale kroniek 20.00 Hoorspel 21.00 Stemmige muziek 21.35 Fragmenten uit Aida, opera 21.45 Klassieke pianomuziek 22.00 Nieuws en berichten 22.15 Ameri kaanse volksmuziek 22.45 De zeven kun sten 23.00 Nws. 23.05 Stemming gemengd avondprogramma 23.55 Nieuws 24.00-0.10 Berichten voor de scheepvaart. BRUSSEL FRANS 484 M 12.00 Nieuws 12.02 Gevarieerde muziek en actualiteiten 13.00 Nieuws 14.00 Nws. 14.33 Gevarieerde muziek 15.00 Nieuws 16.00 Nieuws 16.08 Klassieke muziek en moderne muziek 17.00 Nieuws 18.00 Nieuws 18.27 Lichte muziek 19.15 Lichte muziek 19.30 Nieuws 20.30 Operafragmen ten 22.00 Wereldnieuws 22.15 Jazzmuziek 22.55-23.10 Nieuws wn scheepvaartberich- ten. Woensdag 21 april HILVERSUM I 402 M VARA: 7.00 Nieuws Aansluitend och tendgymnastiek en socialistisch strijd lied 7.20 Grammofoonmuziek 7.25 Van de voorpagina, praatje 7.30 Lichte gram mofoonmuziek 8.00 Nieuws en socialis tisch strijdlied 8.13 Lichte grammofoon muziek en reportages 8.50 Ochtendgym nastiek voor de vrouw 9.00 Kookpraat- je 9.05 Stereo; koorzang moderne gew liederen (opn.) 9.20 Stereo: Oude kamer muziek (opn.) 9.35 Waterstanden VPRO 9.40 Eten en drinken, gesprek over eten en drinken in de Bijbel VARA 10.00 Ro mantische orkestwerken (gr.) 11.00 Nws. 11.02 Voor de vrouw 11.40 Saxofoon kwartet van Parijs (opn. amusements muziek. HILVERSUM II 298 M NCRV 7.00 Dagopening 7.10 Oude mu ziek (gr.) 7.30 Nieuws, aansluitend her haling SOS-berichten 7.40 Radiokrant 7.55 Lichte grammofoonm-uziek 8.15 Ge wijde muziek (gr.) 8.30 Nieuws 8.40 Zin gen in de morgen; praten en platen 9.00 Voor de zieken 9.40 Voor de huis vrouw 10.10 Moderne muziek (gr.) 10.30 Leven met Pasen, studiodienst 11.00 Gees telijke liederen 11.30 Lichte grammofoon muziek 11.50 Twaalfuurtje, cabaretpro gramma. Dinsdag 20 april NEDERLAND I NTS: 19.00 Nieuws in het kort 19.01 Barend de Beer 19.06 Weekjournaal voor gehoorgestoorden 19.33 Engelse les 20.00 Journaal 20.20 Politieke Partij: P. v.d. A. 20.30 Film over de beroemde Ame rikaanse zanger Al Jolson 22.00 De eer ste wereldoorlog (The Great War) do cumentaire dl. 6 Periode augustus 31 december 1914 22.25-22.30 Journaal. NEDERLAND II NTS 20.00 Nieuws in het kort KRO 20.01 De bron vam de Nijl, natuurfilm 20.25 De Bill Dane Show 20.50 Film 65: De plaats van de lichamelijk gebrekkige mens in onze maatschappij 21.25 Solis tenconcert: harp en piano 21.40-22.05 Onze man in Washington CVK-IKOR 22.10-22.35 Opspraak, discussies. BRUSSEL VLAAMS 16.00-17.25 Film voor de jeugd 18.45 Franse les 19.00 Zandmannetje 19.05 Tijd voor U. 1. Bezoek aan Overmere' Donk, 2. Biologisch praatje 19.50 De Flintstones 19.55 Hier spreekt men Ne derlands. 19.59 Weerbericht 20.00 Nws. 20.25 Dokter Ben Casey, tv-feuilleton 21.15 MEsen van onze tijd, Mussolini 21.50 Cabaretprogramma 22.25 Nieuws. BRUSSEL FRANS 18.30 Nieuws 18.33 Praktisch Neder land 19.00 De aarde en de jaargetij den: de vrijetijdsbesteders 19.30 Guil- laume Teil. feuilleton 20.00 Nieuws 20.30 Le Saint, feuilleton 21.35 Wie is die man?: de menselijke locomotief 21.50 Face a l'opinion, vragenbeantwoording. 22.40 Journaal. Waarom nog langer u behelpen? Ook voor is er Esso Gas I Om vlugger, beter, prettiger te koken. Ook voor is er 't grote gemak van een geyser, aangesloten op Esso Gas. De kosten? Minder dan u vermoedt. Elke Esso Gas-depothouder vertelt u graag meer over de vele voor delen van dit moderne comfort. omaam jouw. vemekkeh wui

de Stem | 1965 | | pagina 7