Walcheren Z.-Beveland Wijdingsconcert verdient grotere belangstelling ONTDEK RIPOLIN MORGEN TOP-FORM MET Van Dijck tweede van de vier VLISSINGEN Zeeuwsch-Vlaanderen TERNEUZEN N.V. SLAVENBURG'S BANK Kousemaker dirigeerde in Middelburg top Torm Te Vlissingen FRITESWAGEN UITGEBRAND meubelexpositie N.V.S.-VERGADERING IN TERNEUZEN Russisch viskoei schip „Schelde van stapel bii SCHILDEREN Dagblad De Stem Oude relaties Zeldzame gast met Pasen in Braakmangebied Algemene vergadering Ver. Braakmanpolders Schip met ijzer liep roerschade op Te Hoedekenskerke Wethouder Steijr bij botsing zeer gewond zwaar P. en O.-Lines verdubbelt afvaarten uit Vlissingen Drenkeling op nippertje gered INBRAKEN TE ST.-JANSTEEN EN HULST Korfbal Beslissend duel voor Animo I Plaats van sport naast studie Eerste vliegles op Seppe EXAMENS HOOGWATER Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 20 APRIL 1965 -2 Opening schoolgebouw Zaterdag 24 april zal Bas de- Bruijne (10 jaar) de officiële opening verrichten van de St.- Petrusschool aan de Adriaan Coortelaan alhier. Om half drie vertrekken de ge nodigden vanaf de hal van de St.-Paulus u.l.o.-school naar de nieuwe school. Burgerlijke stand. Geboren: Rudi z.v. Van Zweeden-Swennen, Marianna dv Van Mourik-Vijfvinkel. Tanje dx Den Exter-de Ruyter. Erwin z.v. Versluijs-de Vries. Maria dv Visser-Blom. Peggy d.v. Geljon-van Schaik. Michel zv de Gar- deijn-Geleijnse. Angela dv Goethals-van Gelderen. Laura, d.v.' Milius-Wielinga. Hans zv Wieland-van Drongelen. Pieter z.y. de Winne-Jacobse. Daniël z.v. Van Rijswijk-Butz. Patrick z.v. Bouma-de Munck, Roland z.v. Vergouwen-van den Berge. Overleden: G. E. Bareman, 71 j. e.v. C. Deij. C. van de Plasse. 80 j., w.v. C. Schout. A. Ooms, 40 j., e.v. J. Scheepers. E. van Maldegem, 86 j., w.v. A. Radder. E. van Sprundel, 61 j., w.v. P Luijk. M. Kerpestein, 77 j., e.v. S. Risseeuw. M. Jansen, 79 j., w.v. J. van den Hout. C. Baljé, 82 j., wv. W. Harting. H. Danc- kaerts, 83 j., M. Lodder 90 j., w.v. H. Woltering. Ondertrouwd: J. de Nooijer, 25 j. en M. Goormachtig 19 j., J. Thys, 21 j. en A. van Zonneveld 20 j H. Bunning 26 j. en R. Eggers, 30 j., C. Stolk 21 j. en W. Lako, 20 j. Gehuwd: G. Bannink 35 j. en S. Kop- pejan 30 j., J. Luitwieler 23 j. en A. Ho- vens 19 j.. P. Pattenier 22 j. en G. Koo- man 20 j.. A. Hubregsen 27 j. en E. Moerland 22 j. Gewonde Op het fietspad langs rijks weg 61 bemerkte bromfietsex A. J. de J. uit Hoek zaterdagavond niet dat L. R. uit Terneuzen langs de kant stilstond om zijn brdomfiets te repareren. Deze brom fiets was onverlicht. Bij de botsing, die volgde, werd De J. aan het been gewond. Schoolavond De leerlingen van de landbouwhuishoudschool „De Leeuwtjes" verzorgen op donderdag 29 april in het jeugdgebouw „de Schakel" een school avond, onder leiding van het personeel van de school. Er wordt een gevarieerd programma geboden door volksliedjes en -dansen met daarnaast een modeshow, een quiz „Top of Flop" en tenslotte een toneelstukje. Jubileum Deze week herdenkt de heer D. P. Mannaert, rijwiel-, motor- en autohandelaar (Axelsestraat 16 en 19 te Terneuzen) het feit, dat zijn zaak 50 jaar geleden door zijn vader, de heer A. F. Mannaert, werd opgericht. Deze herden king werd ingeluid met een bromfiets en scootershow in de showroom aan de Axelsestraat. Kloosterzande Speeltuin ïn het afgelopen week einde is de speeltuin „De Honte" open gesteld voor de jeugd. Deze speeltuin, die reeds acht jaren bestaat, voorziet ruim schoots in de behoefte aan vermaak voor de jeugd. De toestellen hebben weer een opknapbeurt gehad, zodat alles er keurig uitziet. Ouderavond In de zaal van hotel Van Leuven werd door de wandelsport vereniging W.S.V. een ouderavond gehou den. De leden werden opgewekt om hun kinderen zoveel mogelijk te laten deel nemen aan de wanteltochten. De avond werd met muziek opgeluisterd. Ossenisse Spreekuur Vanaf 21 april zal de maatschappelijk werker te Vogelwaarde, de heer O. W. A. Vosveld, te Ossenisse spreekuur houden op woensdag in plaats van donderdag. Dit spreekuur zal ge houden worden in het Verenigingsge bouw van twee tot drie uur. Kloetinge Oud-leerlingen Tijdens de jaarver gadering van de vereniging van oud-leer lingen van land- en tuinbouwwintercur- sussen is de heer Joh. Schipper als pen ningmeester herkozen en de heren M. Verhulst en J. A. I. Hoogstrate als be stuursleden. Voor het komend seizoen staan op het programma een middagexcursie naar en kele fruitteeltbedrijven op Tholen en een avondexcursie naar de proeftuin van klein fruit te Kapelle. In de komende herfst zal ditmaal geen grote bloemententoonstelling worden ge houden. Wel zal er een tentoonstelling ge organiseerd worden voor de leden der vereniging voor vedstrijddahlia's, terwijl ook twee soorten grootbloemige chrysan ten mogen worden ingezonden. Aan de schoolkinderen zijn weer plant jes uitgereikt die straks ook op de ten toonstelling kunnen worden geëxposeerd. Op 29 april houdt men de traditionele grote excursie naar de Keukenhof, met verder een bezoek aan Schiphol en de pier te Scheveningen. 's-Heerenhoek Brommer tegen auto Een brommer, bestuurd door D. Rijk en een auto be stuurd door B. van 't Westeinde uit Heinkenszand botsten tegen elkaar. Bei de voertuigen liepen schade op. De be stuurder van de brommer liep verwon dingen aan het hoofd op. Voetbal Te 's-Heerenhoek zijn twee wedstrijden gespeeld tegen Engelse clubs en wel tussen de Engelse jeugdclub Centre T.C. uit Sutton tegen de B- junioren van de Patrijzen. De uitslag was 52 in het voordeel van de Engel sen. Om half vier speelde het eerste elftal van de Patrijzen tegen Gosling uit Londen. De eindstand was 44. Kapelle Hengehvedstrijd De hengelvereni- ging ,,De Kanaalvissers" hield haar eer ste bekerwedstrijd van dit seizoen. Er werd gehengeld^ in de Westerschelde. Ondanks het bijzonder slechte weer na men 71 leden aan de wedstrijd deel en er was een goede vangst. De prijs voor de eerst gevangen vis van het nieuwe seizoen was voor W. v. d. Vrede. De uitslag van de wedstrijd was 1. P. J. Lepoeter 2. C. Coomans 3. G. de Rijder 4. W. v. d. Vrede 5. F. Bolle 6. A. Kruis Voorbergh7. H. Hoogesteger: 8. P. Schijf; 9. M. Dekker; 10. P. Braam. (Advertentie) DEVIEZEN Hulst: Zitdag Steenstraat 20 Terneuzen, Kersstraat 13, tel. (01150)-3553 MIDDELBURG Zaterdag avond vond in de Grote of Maria Magdalenakerk te Middelburg een wijdingsconcert plaats, dat onder leiding stond van dirigent Jan Kousemaker. Hieraan verleenden medewerking het Plattelands Vrouwenkoor uit Goes, Soli Deo Gloria uit Middelburg en Zanglust uit Koudekerke. Instrumentale begelei ding verleende het Zuidhollands orkest uit Den Haag en de Middelburgse orga nist Henk Mennes. Het concert werd geopend met een kort woord van ds. H. J. Teutscher uit Goes. Het orkest begon zijn optreden met een koraal van Joh. Seb. Bach ,,0 Haupt vol Blut und Wunden". De zangvereni gingen sloten hierbij aan met een goed gezongen koraal ,,Jesu meine Freude" De dirigent van het Zuid-Hollands orkest, Jan van der Waart nam het Adagio voor strijkorkest van Pierre van de Maldere voor zijn rekening. Het stuk werd met een sobere dirigeertechniek op uitstekende wijze gebracht, waarbij men de dirigent met aandacht volgde. De sopraansoliste van deze avond, Netty Bos uit Hilversum, ontroerde ons (Advertenties) (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Op de boulevard Ban- kert te Vlissingen brandde gistermiddag een patates-friteswagen geheel uit. De heer H. Voermans, de eigenaar, was ver zekerd. De heer J. Belver, aan wie de wagen verhuurd was, was niet verzekerd. Zijn geele voorraad ging verloren. Het trieste van het ongeval, dat waarschijnlijk het gevolg is van een lekkage, is dat de heer Belver voor de eerste maal in de verpachte wagen zijn waren aan de man trachtte te brengen en in de de voorraad al zijn spaarduitjes ten bedrage van 13Ö0.had gestoken. op onze permanente de nieuwe mogelijkheden voor gezellig en stijlvol wonen. U bent van harte welkom bij N.V. JAN HENDRIKX BOSSTRAAT 1 - BREDA TEL. 01600-30635 officieel erkend TOP-FORM adviseur in de Drei Marienlieder van H. Zilcher, welke op perfecte wijze -werden uitge voerd. Ze lieten op de aanwezigen een diepe indruk achter. Dit concert, dat werd georganiseerd door de stichting G.H.G. von Brucken Fock, bevatte ook een werk van deze componist, n.l. diens Paascantate voor koor, soli, strijkorkest en orgel. In dit werk bleek niet alles even goed te zit ten. waarschijnlijk ook door te weinig gelegenheid om te repeteren met orkest en koor. Zodoende kon het gebeuren, dat er een aantal maten „kortsluiting" was tussen orkest en orgel, wat geluk kig op een gunstig moment weer teniet werd gedaan door dirigent Jan Kouse maker. Dit wijdingsconcert werd besloten met het koraal „Wees gegroet gij eersteling der dagen", waarbij naast koor en or kest ook enige leden van de muziekver eniging Excelsior uit Kloetinge hun me dewerking verleenden. Naar onze mening was het misschien beter geweest, dat deze leden in plaats van boven naast het orgel, beneden achter in de kerk, hadden plaats genomen. Men had dan een nog beter contact met de dirigent kunnen hebben. Als geheel beschouwd kunnen we toch goede herinneringen bewaren aan dit wijdingsconcert, dat zeer zeker grotere belangstelling had verdiend. A. L. TERNEUZEN Op zaterdagmiddag 24 april zal de afdeling Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen van de Nederlandse Vereni ging van Suikerziekten (N.V.S.) de jaar vergadering houden in het jeugdgebouw „De Schakel" te Terneuzen. De vergade ring zal in het teken staan van het 20- jarige bestaan van de N.V.S. en de daar mee gepaard gaande propaganda-actie „Oud helpt jong en jong helpt oud". Op de agenda staat een drietal inlei dingen, één door de directeur van de N.V.S., de heer J. Rotte, één door de heer C. A. van Gelder, internist en één door de heer J. de Bocx, ambtenaar van de directe belastingen over „Belastingfacili teiten voor diabetici". Tijdens de vergade ring zal moeten worden voorzien in de vacature, die is ontstaan door het over lijden van de voorzitter, de heer J. F van Heuckelom. Philippine Huishoudshow Op donderdag 22 april om kwart voor acht wordt er een huishoudshow, tevens film- en ontspan ningsavond aangeboden door fa. Octave Rammeloo te Philippine. Aan deze avond werken bekende Nederlandse artiesten mee. (Advertentie) Dagblad ooi Zeeland KANTOKKN: Voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14. Telefoon 2377 Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland Klokstraat 1 telefoon 8252 GOES Explultatie- tnspectie zeeland L. fi M Ut JONU tel. 2377 Huist Eerste redacteur voor Zeeland F. UE LHJ'l tel. 8252 Uoea privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsen- Vlaanderen en Kanaalzone W. WULTEKS tel 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor West-Zeeuwsen- Vlaanderen J. PETT1 v Ostadestraal 41. Oostbure tel. 01170-2901 Redacteur voor Zuid Beveland en Wan neren a KEK KEKS, tel. 6252, Goes. Rayunöeneerder voor Zuid Bevelana en Walcheren K. MENU tel S252 Goes Prijs voor losse advertenties bestem, voor de editie Zeeland t 0,18 oer mm l mm ingezonden mededelingen mm gewone advertenties Bij contract aanzienlijke reductie „Kleintjes": 3 regels of mlndei i 1. elke regel neer I 0.25 Al» êèD regel gelden 23 letters en/oi leestekens Bij plaatsing ook in de Brabantse oplag resp. 1.60 en f 0.30 3U 3 achtereenvolgende ongewuzlgd Plaatsingen de ierde plaatsing tegei iall geld 55 55 (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Afgelopen za,- terdag vond op de werf van de n.v. Koninklijke Mij. „De Schelde" te Vlissingen de tewaterlating plaats van het visverwerkende mo- torkoelschip „Van Dijck". Het is het tweede vaartuig van een serie van vier schepen, welke op 9 juli 1963 bij „De Schelde" werd be steld door V.O. Sudoimport te Mos kou. Het schip heeft een draagvermogen van 2600 ton, terwijl een Schelde-Sulzer hoofd motor met een maximum continu vermo gen van 3000 apk. zorgt voor de voortstu wing. Aan boord van de vier schepen (het eerste heette de „Rembrandt" en zal eind deze maand na de afwerking de eerste proefvaart maken), wordt de door trawlers aangevoerde vis verwerkt, inge vroren en in koelruimten opgeslagen. Ie der schip beschikt over twee vriestun- nels. Iedere tunnel is in staat per dag 25.000 kg in pakketten in te vriezen. De tewaterlating werd verricht door mevrouw E. I. Dolgova, echtgenote van de handels vertegenwoordiger der U.S.S.R. in Ne derland. Nadat het schip succesvol van sta pel was gelopen, vond een feestelijke bijeenkomst plaats in „Het Schelde- kwartier". De heer J. W. Iiupkes, di recteur van „De Schelde", wees er op, dat de relaties met Sudoimport reeds van oude datum zijn. Het is het achtste schip voor deze firma. Ongeveer vijftien jaar geleden von den de eerste onderhandelingen plaats. De heer Hupkes had alle respect voor de wijze, waarop de Sovjet-Unie haar vloot opbouwt. „De „Rembrandt" en nu de „Van Dijck" behoren tot de modernste viskoelschepen ter wereld", zo zei de Scheldedirecteur, die dit dankte aan een intensieve samenwerking. Het moment van de feestelijke tewaterlating. Rechts -op de foto ziet men nog juist het derde koel- schip dat in aanbouw is. In de handelsbetrekkingen tussen beide landen zag de heer Hupkes nog wel mo gelijkheden tot uitbreiding. In 1964 voer de Nederland naar de U.S.S.R. voor 129 miljoen uit. De Russen voerden daaren tegen slechts voor 53 miljoen in naar Ne derland. Het viskoelschip „Van Dijck" is het enige vaartuig van die naam. Voor heen hebben twee schepen deze naam ge dragen. Het eerste schip kwam in 1911 in de vaart en werd reeds in 1914 door de Duitsers getorpedeerd. Het tweede schip van die naam liep in 1921 van stapel en onderging tijdens de tweede wereldoorlog hetzelfde lot (in 1940) als zijn voorganger. Aan het einde van zijn rede sprak de heer Hupkes dan ook de hoop uit, dat de derde „Van Dijck", de naam van een oude Hollandse schilder, het zijne zou bijdra gen tot de vrede in de wereld en de ver hoging van de welvaart van de volkeren in de Sovjet-Unie. De ambassadeur der U.S.S.R. in Neder land, de heer I. I. Toegarinov, die ook bij de tewaterlating aanwezig was, verzeker de, dat de huidige samenwerking gecon tinueerd en als het kan geïntensiveerd zal worden. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Ondanks de stromende regen, reden de auto's met caravan het terrein op van het recreatiegebied in De Braakman. De kampeerders die tevoren besproken hadden zijn gekomen, zo ver klaarde mevrouw Dourleijn, de echtge note van de kampeerbeheerder. Er waren er zelfs met een tent. Die waren vrijdag al gekomen en bleven tot de tweede paasdag. Zondag werd er niet veel ge zeild. Eén zeilbootje is tijdens de hevige wind omgeslagen. De opvarenden hebben het er met een nat pak afgebracht. De heer C. Riemslag had ons tevoren verwittigd van de aanwezigheid van een zeldzame gast, die men echter niet op het recreatieterrein moet gaan zoeken. Hij zat „ergens" in de Braakman: in de singel van een stuk bosgebied, waar de schorre roep van de fazanthanen weerklonk en verder niets anders te beluisteren viel dan de zang van de fitis en de ruisende wind en regen in de bomen. In een boom zat de zeldzame bezoeker, die ook dit, helaas weer alleen was. De „hop" is in ons land nog altijd zeer zeldzaam. Hij heeft een rosbruin kleed met prachtige zwart wit gebandeerde vleugels en staart en rechtopstaande waiaerkuif, die men dui delijk tijdens zijn golvende vlucht kan onderscheiden. Hij heeft een lange, zwar- ee gepunte snavel en zoekt zijn voedsel hoofdzakelijk op de open grond. Zijn vlucht is traag en hij heeft een opmerke lijke langzame, vlinderachtige vleugel slag. Een paar keer vonden wij hem terug zittend op een paaltje, hoewel de regen en waas legde op de glazen van onze kij ker. Voor de derde maal wordt de hop nu al in het Braakmangebied gesigna leerd. Hopenlijk komt er eens een koppel, want het was in 1943, 20 jaar geleden, dat hij weer eens gezien werd in ons land. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De algemene verga dering van 't waterschap ,.de Verenig de Braakmanpolders" wordt op woens dag 28 april a.s. gehouden in het restau rant „Wiskerke" te Philippine. De agenda vermeldt o.m. een voor stel van het dijkbestuur tot aankoop van gronden ten behoeve van de verzwa ring van de zeedijk en tot het toeken nen van pa ohters ver g oed ingen Tevens zal een voorstel ter tafel wor den gebracht tot vaststelling van de ver goedingen voó-r gebruik van gronden ten behoeve van de uitvoering van de wer ken tot verzwaring van de zeedijk. Tenslotte staan op de agenda voorstel len tot het aangaan van een kasgeld lening bij de Coöperatieve Boerenleen bank te Terneuzen van f 40.000,- en tot verlenging van de zekerheidsstelling ten name van de Waterkering bij de N.V. Nationale Borg-Maatschappij te Am sterdam, Op dé vergadering zal ook een voor stel van het dagelijks bestuur worden behandeld tot vaststelling van het regle ment van orde voor de algemene ver gadering. Als kandidaten voor de func tie van ontvanger - griffier worden voorgedragen de heren P. J. I. Verhage te Cadzand en A. T. Adam te West- dorpe. Verder zijn er voorstellen tot vaststel ling van de begroting van inkomsten en uitgaven voor het dienstjaar 1965, tot het vaststellen van de kasgeldlimiet voor hetzelfde jaar en eveneens voor 1965 inzake heffing van het geschot. Tenslotte zal een voorstel worden be handeld tot aankoop van grond ten be hoeve van de bouw van een water- schapshuis, tot verkoop van een polder sloot in de Oud-Westenrijkpolder aan de heer J. de Regt te Zaamslag en tot vaststelling van de rekening van de voormalige Dij ckmeesterpolder. van het restaurant „D© Kraag", aan de Otheense Kreek. De jongen was bij zeer harde wind aan het zeilen met een even oude vriend J. W. P. uit Terneuzen, toen door een he vige wind het zeilbootje kantelde en beide zeilers in het water terecht kwa men. P. kon zwemmende de oever be reiken maar voor S. begon het er lelijk uit te zien. Het ijskoude water en de zeilkleren maakten hem het zwemmen bijna onmogelijk. De heer P. sr. die op de kant stond begaf zich te water maar moest onverrichter zake terugkeren. Op de Kraagbrug stonden een tiental auto mobilisten toe te kijken maar niet één die moeite deed om zelfs maar hulp te halen, zo verklaarde een van de bij het reddingswerk betrokkenen. Ook in het restaurant „De Kraag" zag men wat er op het water gebeurde. De 24-jarige zoon van de eigenaar, de heer L. M. Brood, bedacht zich niet. Met een 20 meter lang touw om het middel zwom hij naar de drenkeling en wist hem te grijpen. Geholpen door vier Belgen die aan het waterskieën waren kon hij de drenkeling aan de wal krijgen. Na hem de eerste hulp en warme kleren te hebben gegeven werd de drenkeling naar huis gebracht en onder de wol gestopt. (Van onze correspondent) BERGEN OP ZOOM. Het 150 ton tende Nederlandse m.s. Neska-I, dat te Bergen op Zoom ijzer geladen had voor Basel, liep het afgelopen weekeinde bij het verlaten van de nieuwe haven te Bergen op Zoom bij hoogwater aan de grond en bleef vastzitten. Bij pogingen om op eigen kracht vlot te komen, ge raakten de beide roereen van 't vaartuig onklaar'. Vanuit Wemeldinge voeren de sleepboten Ad ja en Anjo ter assistentie uit, doch deze slaagden er niet in om de Neska weer vlot te brengen. Later kwam er hulp van de motorsleepboot Rijnvaart VII. Met deze drie sleepboten wist men de Neska-I vlot te slepen. Men bracht het vaartuig terug naar de Theodorus- haven te Bergen op Zoom waar vandaag (dinsdag) een kikvorsman zal trach ten de schade aan de roeren te herstel len. aldus de Groninger studentensportwe- niging. Om hierover van universitaire zijde de onderscheidene meningen te horen zijn sprekers uit verschillende facultei ten gevraagd. Het congres zal worden geopend door de rector-magnificus, prof. dr. F.H.L. van Os. Het programm? vermeldt voordrachten van prof. dr. R Bakker, hoogleraar in de wijsbegeerte, prof. F. J. Keuning, hoogleraar in d< histologie, prof. dr. H. J. Groenewold hoogleraar in de theoretische natuur- kunden en prof. dr. J. Pen, hoogleraai in de staathuishoudkunde. Verder zuller groepsdiscussies plaatsvinden en zal ei een forum worden gehouden. (Van onze correspondent) HOEDEKENSKERKE Door geen voorrang verlenn aan het van rechts komende verkeer, botsten op de split sing van de provinciale weg Scherven- polder Hoedekenskerke en van Kwa- dendamme komende auto, bestuurd door Hoedekenskerke wethouder M. Steij'n, tegen een auto die uit de richting Hoe dekenskerke kwam en bestuurd werd door C. den Dekker uit 's-Gravenpolder. De gevolgen waren ernstig. De heer Steijn moest, na ter plaatse geestelijke en medische bijstand te hebben ontvan gen, in zorgwekkende toestand naar het Joannaziekenhuis te Goes worden ver voerd. De heer Dekker, die een diepe hoofdwond en inwendige kneuzingen had opgelopen, kon, na verbonden te zijn, naar huis worden vervoerd. Beidf auto's zijn volkomen vernield. Het zich' op genoemd kruispunt is door de bomei en het struikgewas erg slecht. VLISSINGEN. De „Arcadia" van de P. O-Orient Lines zal a.s. vrijdag voor het eerst uit Vlissingen afvaren voor een reis naar Australië en Nieuw-Zeeland Daarmee begint de tweede afvaart uit Vlissingen van de vier, die de maat schappij dit jaar op het programma heeft staan. Mede op grond van de opgedane er varingen heeft de directie van P O- Orient Lines nu reeds besloten het aan tal afvaarten uit Vlissingen in 1966 bijna te verdubbelen. Het programma voor dat jaar vermeldt afvaarten op 2 januari, 19 februari, 31 maart, 30 april, 15 juni, 31 augustus en 15 november. Bovendien zal ook het aantal afvaarten uit Australische en Nieuw-Zeelandse havens met Vlissin gen als einddoel op het Europese vaste land worden uitgebreid. Luxe cruise schepen van de P O zullen Vlissingen volgend jaar aandoen op 31 mei, 24 juli, 20 oktober en 18 december. De „Arcadia" z!al aanstaande vrijdag in Vlissingen bijna 200 Nederlandse passa giers aan boord nemen, waarvan een deel op refourreis van familiebezoek in Nederland. Voorts zullen tientallen pas sagiers uit Finland, Noorwegen, Dene marken, Zweden, West-Duitsland, Zwit serland en Frankrijk in Vlissingen aan boord gaan. De „Arcadia" meet 30.000 ton, heeft accopimodatie voor bijna 1.400 passagiers in eerste toeristenklasse en voert een be manning van 700 koppen. Behalve in Vlissingen worden ook passagiers opge nomen in Londen (700) en in Athene (150). Van Vlissingen vaart de „Arcadia" via Athene, naar het Suez Kanaal en langs Bombay, Penang, en Singa pore naar de Australische havens Fre- mantle, Adelaide, Melbourne en Sydney, waar op 20 mei zal worden afgemeerd Daar volgt na vier dagen een wereld cruise. TERNEUZEN Op de eerste paasdag is bij het zeilen op de Otheense Kreek een in Terneuzen verblijvende uit Bloemcndaal afkomstige jongen de 19-jarige A. S. ternauwernood aan de verdrinkingsdood ontsnapt. Dat h(j le vend de wal heeft kunnen halen heeft hij hoofdzakelijk te danken aan de 24-jarige M. Brood, een zoon van de eigenaar (Van onze correspondent) ST.-JANSTEEN. In de nacht van de eerste op tweede paasdag is wederom op twee plaatsen ingebroken. Door het uitsnijden van een raam verschafte men zich toegang tot de kruidenierswinkel van A. Stevens in de Hemelstraat te St.- Jansteen. Daar het de inbrekers blijk baar alleen om geld te doen was en zij dit hier niet vonden, zijn zij weer ver dwenen zonder iets mee te nemen. Hier na hebben zij ingebroken in het winkel bedrijf van A. Vijlders op de Steensedijk te Hulst. Door het vernielen van een raam kregen zij toegang tot de winkel en na men zij 'n aanzienlijk geldbedrag mee, volgens de eigenaar rond de f 2000, Daar de heer Vijlders pas om twee uur in de morgen was gaan slapen, heb ben de inbrekers dus na dit uur hun slag geslagen. De diefstallen werden was maandagmorgen om half. negen ontdekt. Er is een uitgebreid onderzoek inge steld. (Van onze sportredactie) MIDDELBURG In tegenstelling met de regionale Zeeuwse korfbalcompetitie is er voor de landelijke competitie's van de K.N.K.B. district Zuid Holland en Zeeland, het district waarin de Zeeuwse ploegen zjjn ondergebracht voor het paas weekeinde slechte een viertal wedstrü den vastgesteld. Van de Zeeuwse ploegen komt alleen Animo 1 uit Souburg in het veld. Voor deze ploeg is op Tweede Paasdag de hoogst belangrijke ontmoeting tegen KNS (Leiden) vastgesteld. De overige ploegen in klasse 3a spelen in de strijd om de titel geen enkele rol meer. De Zeeuwen verzamelden 23 punten uit 13 wedstrij den en de ploeg uit de Sleutelstad 20 uit 11 wedstrijden. De bezoekers hebben dus één verlies punt minder dan de gestreep- ten en aan Animo is dus de taak om dit verschil a.s. maandag voor eigen publiek om te buigen. De Animo-twaalf zijn de laatste weken bijzonder schotvaardig (19 doelpunten in 4 wedstrijden) en wij heb ben goede hoop, dat zij tegen KNS goed voor de dag zullen komen. Mochten de Souburgers inderdaad kans zien om de volle winst in eigen huis te houden dan stijgen de kampioenskansen aanmerkelijk aangezien de resterende twee uitwedstrij den resp. tegen Ahoy en Kwiek gewonnen kunnen worden. Deze belangrijke korf balwedstrijd op Zeeuwse bodem zal wor den geleid door scheidsrechter C. Bel laar! uit Goes. GRONINGEN (ANP) Ter gelegen held van het 20-jarig bestaan van de Groninger studentensportstichting ACLO (Academische Centrale voor Lichame lijke Opvoeding), zal op 6 mei in het academiegebouw te Groningen een con gres georganiseerd worden over het on derwerp: „Welke plaats moet of kan de sport naast de studie innemen?" Hoewel nog maar weinig hoogleraren zich verzetten tegen de gedachte dat lichamelijke vorming een onmisbaar ele ment is in de geestelijke opvoeding, wordt er binnen een aantal- faculteiten toch bij de studieprogrammering en in tensivering hiermee onvoldoende reke ning gehouden, zo meent de Groninger studentensportstichting, Veel eerste jaars durven niet meer een sport ac tief te beoefenen uit vrees voor de ge volgen die dit mogelijk op de studie resultaten zou kunnen hebben. In Ne derland zal echter toch ook de gedachte moeten gaan leven dat de overheid de studentensport niet als een geschikte tijdspassering moet beschouwen maar als een voor velen noodzakelijk element in de opvoeding. Een actieve overheids- politiek op dit punt zou gewenst zyn, (Van een onzer verslaggevers) BOSSCHENHOOFD De eerste vliegles op het vliegveld „Seppe" door de Nationale Luchtvaart- school kon eerste paasdag, ondanks het wisselvallige weer, toch nog doorgang vinden. De heer J. van Avoird uit Tilburg ging met instructeur-vlieger A. Gravemaker uit Bergen op Zoom rond half vijf de lucht in met de Pipercup PHUCG, die thans op het vliegveld gestationeerd is. Er heb ben zich voor het lessen reeds en kele leerlingen aangemeld. Voor het behalen van het A-bre vet sportvliegen zijn min stens 30 lessen nodig, zodat er bij de thans reeds gebleken interesse vrij regelmatig op het vliegveld gelest zal worden. Maandagmiddag van de belangstel ling rondom het vliegveld zeer groot. De weersomstandigheden waren niet al te best maar tussen de buien door heeft parachutist J. Pellens toch bij vrij heldere lucht een tweetal sprongen gemaakt vanuit de Auster, welke gevlogen werd door de havenmeester Caropi. NA HET ETEN van een paastaart moes ten meer dan 100 leden van de Italiaan se gemeenschap in Toronto, onder be handeling worden gesteld wegens voed selvergiftiging. DE ARGENTIJNSE regering heeft gis teren de peso met 13,2 procent gedeva lueerd, waardoor de tegenwaarde is ge stegen van 151 tot 171 voor één dollar MUZIEKSCHOOL TERNEUZEN Geslaagd voor accordeon le graad Ella Swets, Bert Timmer en Ria dc Quslery, afgewezen 1. Harmonium le graad: Aletta Abra- hamse; idem 2e graad Kees Klaassen; Govert Jansen Gerda Riemens Annie de Putter (Othene). Gitaar le graad Pieter Bosscher. le graad n Ria d Geslaagd voor. accordeon Elal Swets, Bert Timmer en Ria dr Quelery. Harmonium le graad: Aletts Abrahamse; 2e graad: Kees Klaassen Govert Jansen, Gerda Riemens en Anni' de Putter (Othene). Gitaar le graad: Pie ter Bosscher. GEM. ADMINISTRATIE Voor het schriftelijke gedeelte van heJ diploma Gem. Administratie I slaagd' de heer P. Kik, jr. werkzaam op de ge meentesecretarie te Wolphaartsdijk. Morgen, woensdag 21 april: Harr weert 6.14 en 18.32, Terneuzen 5.37 e 18.01 uur. Vlissingen 5.07 en 17.29. Wc meldinge 7.01 en 19.23 uur. MIDDELBURG Koorkerk 20.30 uur Concert Midde burgs Kamerkoor t.g.v. 100 jaar r.h.b.- Concert- en gehoorzaal 15 uur Herdei kingsbijeenkomst t.g.v. 100 jaar r.h.b..1 Schouwburg 10 uur Ontvangst reüni? ten r.h.b.s.20.15 uur Show t.g.v. 10- jaar r.h.b.s. Abdijgebouwen 12.15 uur Ontvang? prov. bestuur t.g.v» 100 jaar r.h.b.s. WESTDORPE Troutzaerte Expositie Jaap van de Pi en keramiek van Hans de Jong HANSWEERT Dorpsplein Kermis Thalia 20 uur Dansen TERNEUZEN Luxor 20 uuir Spoor van moorden lood, 14 j. COLIJNSPi^AAT Dorpshuis 10-12 en 13-17 uur Tentoor. stelling Bouw Oosterscheldebrug MIDDELBURG Gemeentehuis 11 uur Ontvangst 100 jaar RHBS. COLIJNSPLAAT Dorpshuis 10-12 en 13-17 uur Tentoon stelling Bouw Oosterscheldebrug. WESTDORPE Troutzaerte Expositie Jaap van do Fo en Hans de Jong. HANSWEERT Dorpsplein Kermis,

de Stem | 1965 | | pagina 2