Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen FILMS MIDDELBURG AXEL VLISSINGEN SAS VAN GENT OOSTBURG LUCTOR a Ratiowoningen van plan Noord Hulst krijgen centrale antenne Bèr Pluijm Paaszaterdag programma DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 17 APRIL 1965 Ensemble bracht teleurstellend niemandalletje ik ben m'n zakdoek en nTn wybertjes vergeten! Wa 9/ WIJ REPAREREN alle merken TELEVISIE SEB. BLOMMAART Vrijdagavond raadsvergadering Al te rumoerige musiekkasten worden geweerd „Paauwenburg" krijgt zevenklassige school Dagblad De Stem s Bevrijdingslierdenking voor al uw autobanden Te Philippine: Opperwachtmeester C. Abraliamse viert zilveren feest GESCHENKEN Internationaal zeehengelconcours Korfbal Gepensioneerden vergaderden te Oostburg Gerrit de Jonge en Zonen EXAMENS N.V. SLAVENBURG'S BANK© Doktersdiensten dierenartsen PAUL 0UWENEEL MIDDELBURG VLISSINGEN GOES GUNNING AXEL HULST OOSTBURG SAS VAN GENT TERNEUZEN IJZENDIJKE HOOGWATER Vandaag Morg' en Maandag Dinsdag Voor de Stichting Algemene Kunst kring speelde het toneel- en televisie gezelschap Ensemble in de Schouwburg te Middelburg het stuk „A thousand clowns". Dit §tuk van Herb Gardner, dat als blijspel in vier taferelen vertaald werd door Alfred Pleiter, was in feite nog minder dan een niemandalletje. Het verhaaltje, dat ook weinig om het lijf had, gaat over een zekere Murray Burns, een gewezen auteur van een t.v.- reeks voor kinderen, die in een romme lig appartement woont. Hij is een man die wars is van conventies en dit brengt hem in conflict met de geordende maat schappij. Murray zorgt voor zijn neefje Nick, een intelligent en vroegwijs knaapje. Omdat men niet weet of hij op de juiste wijze wordt opgevoed, zendt de voogdij raad een psycholoog en een onervaren sociaal werkster. Het bezoek heeft tot gevolg, dat de sociale werkster, Sundra in het „gezin" blijft. Murray krijgt aan het einde van het stuk zijn oude baantje weer terug. De titel zegt ons niets en er hadden, wat ons betreft honderd andere titels boven kunnen staan. Het enige lichtpunt bleek te bestaan in het feit. dat Johnny Kraaykamp, die de rol van Murray Burns speelde, als toneelacteur veel beter te aanvaarden was dan op de t.v. Over de rol van Nick Burns (gespeeld door Ben nie van Oostrum) willen we ons niet te kritisch uitlaten. Hij is nog maar jong en beschikt nog niet over echt acteer talent Van minder pedagogische waar de vonden we de teksten en atrributen. Sandra Markowitz (Marja Habraken) bleek zeer geschikt voor haar rol, even als de psycholoog Albert Amundsen (Ar nold Gelderman). Van de vier taferelen had het derde weinig of niets om het lijf. Trouwens als blijspel was er weinig om'op gezonde wijze te lachen. Alles was een beetje goedkoop. We geloven dat de Stichting Algemene Kunstkring er goed aan zou doen, om vooraf alle stukken, die naar Middelburg komen, een keer te bekijken. Mochten deze dan te licht worden be vonden, dan moet men maar zo sterk zijn, ze radicaal af te wijzen. De arties ten kregen aan het slot een flink applaus van de goed bezette zaal. A. L. (Advertentie) (Ik loop wel even langs de apotheker of drogist t BIJ ELK DOOSJE NU EEN GRATIS WYBERT SPELOJE hun winkels in te trekken. In de praktijk is namelijk bewezen, dat het voor vele bedrijven zeer schadelijk is zich reeds voor het seizoen aan een vakantieregeling te binden. De Kamer van Koophandel onderschrijft het bezwaar van de win keliers. St.-Petrusschool De r.-k. St.-Petrus- school zit erg krap in haar huisvesting. Daarom wil men de hal van de bestaan de school inrichten als zevende leslokaal. Gezien het aantal leerlingen heeft men namelijk een zevende leerkracht kunnen aantrekken, maar deze g.l.o.-school be schikt slechts over zes lokalen. Het ge meentebestuur wordt derhalve om de no dige medewerking gevraagd voor de in richting. Lichtmasten. De stichting Sportbe- langen heeft de raad verzocht twee nieu we lichtmasten te plaatsen op het z.g. Aroda-terrein. Men vraagt daarvoor een geldlening van f 5.000,-. (Advertentie) ook toestellen die niet bij ons ge kocht zijn, in een zeer modem in gerichte werkplaats RADIO EN T.V. Bierkaaistr. 16 - Hulst Tel. 2293 Let op het juiste adres t.o. Morres. HULST De 72 in aanbouw zijnde ra tiowoningen in het plan Noord n zullen worden voorzien van een centrale anten- wanneer de raad van deze gemeente tijdens de vrijdagavond a.s. te houden vergadering met een voorstel van b. en w. daartoe akkoord zal gaan. De kosten zul len f 15.090,- bedragen. De 48 ratiowonin gen, die later zullen worden gebouwd, zullen eveneens een centrale antenne krij gen, waardoor de gemeentelijke uit gave met f 7026,- zal worden vermeer derd. Het centraal-antennesysteem zal worden aangebracht door de N.V. Vlaco te Terneuzen, die ook de ratiowoningen in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen bouwt. Aan de orde komt voorts een voorstel tot het afrasteren van een stuk weiland en het gedeeltelijk verharden daarvan nabij het woonwagenkamp. De kampbe woners zullen dat terrein als opslagplaats gebruiken. „Het voortbrengen van mu ziek door middel van een juke-box" zal Beiaardconcert Vanmiddag zal mevr. Moerdijk-Vanderswalm uit Zuid- dorpe een concert verzorgen op de bei aard m detoren van het stadhuis. Zij zal werken van Handel, Wim ter Burg, A. van Ooik, Leen 't Hart, Jetf Denijn en Staf Nees uitvoeren. Het programma is aangepast aan het paasfeest Hengstdijk Tijdens de eerstvolgende vergadering zal de raad voorgesteld worden over te gaan tot het realiseren van een zeven klassige openbare g.l.o.-school in het uit breidingsplan „Paauwenburg". De bouw moet plaatsvinden in Pronto-systeem en in samenwerking met de gemeenten Goes Middelburg en Terneuzen. Ook het gym nastieklokaal zal in systeembouw gereali seerd moeten worden. Als het schoolge bouw klaar is en nog niet volledig bezet wordt, zullen de daarvoor in aanmerking komende bijzondere schoolbesturen voor lopig van de resterende lokaliteiten ge bruik kunnen maken. Vakantiesluiting. Achttien van de 21 aaardappelen-, groente- en fruithandela ren hebben gevraagd aan de gemeente raad de verplichte vakantiesluiting voor Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 11 Telefoon 2377. Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland Klokstraat 1, telefoon 6252 GOES Eerste redacteur Explotiatte- voor Zeeland inspectie Zeeland F. DE UOT L. K M DE JONO tel. 6252 Goes tel. 2377 Hulst privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwscli- Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor West-Zeeuwsch- Vlaanderen J PETIT v. Ostadestraat 41, Oostburg teL 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren H. REKKERS, teL 6252, Goes. Rayonbeheerder voor Zuid- Bevelana en Walcheren K. MENU tel. 6252 Goes Prijs voor losse advertenties bestemö H.S.V. „De Vogel" De zeehengel- club „De Vogel", afdeling binnenvissers, zal op 1 mei as. haar algemene leden vergadering houden in het clublokaal bij P. de Waal. Op deze vergadering zal de kampioensprijs over het seizoen 1964 worden uitgereikt, terwijl voor de groot ste gevangen vissen in 7 verschillende categorieën extra prijzen zullen worden gegeven. Voor het seizoen 1965 zullen hier de wedstrijddatums worden vastge steld. Na de vergadering wordt aan de leden en hun echtgenotes of verloofden een maaltijd aangeboden St.-Jansteen Reis bejaarden Het actieve comité ,,Reis bejaarden en invaliden" heeft voor dit jaar de reis vastgesteld op woensdag 16 juni a.s. De route is als volgt: St.-Nilaas - Temse - Willebroek - Mechelen - Hofstade - Wespelaar - Ha echt - Werchter - Tremelo - Keer bergen - Mechelen - Blaasveld St.- Niklaas en terug naar St.-Jansteen. Door de steden in België zal de colon ne een extra politiebegelieding krijgen. Naast de vele particuliere autobezitters zullen ook enkele bussen worden inge schakeld om de vele deelnemers een ge noeglijke reis te verschaffen. Herdenking bevrijding Op 5 mei zal het bevrijdingsfeest op grootse wijze gevierd worden. Nu reeds werden door burgemeester mr. J. Reuser besprekin gen gevoerd met verschillende hoofden van de plaatselijke scholen om een feest programma voor de schoolkinderen sa men te stellen. Tafeltennis De tafeltennisclub be haalde haar 8e overwinning uit 8 ge speelde wedstrijden. Het slachtoffer werd Instuif 2 uit Hulst. Volgende week zal de wedstrijd tegen Graauw I, dat slechts 1 verliespunt heeft, de beslis sing brengen voor het kampioenschap. met een grote lampionoptocht, waaraan de harmonie medewerking zal verlenen. Voor de ouderen is er een oranjebal in garage 't Westen, met muziek van The Typhoons uit Brugge. Omdat het woensdag is zal tenslotte de wekelijkse markt ook een feestelijk tintje dragen. Het bestuur van de markt- koopliedenbond zal worden ontvangen ten stadhuize, terwijl in de kramen at tracties worden verzorgd. Bovendien ko men op het marktplein een draaimolen en een schiettent te staan. (Advertentie) (Advertentie) IIIIGIIIIIIIIIIIIIIIIIIIBIBilllllllllllllllllllllllllll Jansteen Het pak van uw hart Philippine Politie jubileum Op woensdag 21 april zal opperwachtmeester C. Abra- hamse, postcommandant van cje rijks politie te Philippine, zijn 25-jarig ambts jubileum vieren De heer Abrahamse zal die dag gehuldigd worden in een dei- zalen van restaurant Wiskerke. De bij eenkomst zal om 2 uur 's middags be ginnen. Toneelstuk. De r.-k. toneelgroep Excelsior zal maandag 19 april en zater dag 24 april een toneelstuk opvoeren, ge heten „Mijn zoons" van Arthur Miller, in de vertaling van Jan Velzeboer. De opvoering vindt plaats in het Parochie huis, Noordstraat 4, en begint om kwart voor acht 's avonds. Sluis Zwembad weer open Het bestuur van de zwemvereniging „Het Vrije" heeft besloten om de gemeentelijke zwemin richting aan de Kalkboei die door haar wordt geëxploiteerd^ met ingang van 15 mei voor het publiek open te stellen. De scholen in Sluis kunnen weer op de gebruikelijke wijze van de zweminrich ting gebruik maken. De heer P. Fraanje zal weer als badmeester worden aange steld. In de loop van de zomer hoopt men weer de school- en onderlinge wed strijden te organiseren. Een groepje zal onder leiding van de heer P. Bassy deelnemen aan de kringcompetitie van de KNZB. Tel. 3179 III1III1IIIIIII1IIIIIIIIIRIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII voor voor de editie Zeeland f 0,18 per l mm Ingezonden mededelingen mm gewone advertenties contract aanzienlijke mm reductie, mindei t l,— 8ij .Kleintjes": 3 regels ol elke regei meer f 0.25. Als êên regei gelden 23 letters en/ol leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. f 1,60 en f 0.50. Bij 8 achtereenvolgende ongewijzigd* plaatsingen de terde plaatsing teger half geld. Een comité uit de bevolking heeft voor de twintigste herdenking van de bevrijding op woensdag 5 mei een uit gebreid aantrekkelijk programma opge steld. De benodigde gelden zijn bijeen gebracht door een inzameling en een ge meentelijke subsidie. Het comité staat onder voorzitterschap van notaris J- Mijs. De dagelijkse leiding is verder in handen van secretaris J. K. Ruiter, de heer H. Bronneberg en de penningmees ters J. A. Langedijk, H. L. Storm en J. Bakker. De feestelijkheden beginnen 's morgens om 8 uur, wanneer de stedelijke har monie de leerlingen van de kleuter- en lagere scholen in optocht naar het ge meentehuis brengt. Daar zal verder de plaatselijke afdeling van Jeugd en Mu ziek medewerking verlenen. Padvind- sters van de N.P.G.-afdeling zullen de vlag hijsen, waarna de kinderen een aubade brengen en de burgemeester een toespraak zal houden. Vervolgens zijn er filmvoorstellingen voor de jeugd in het Ledeltheater en in de Katholieke Kring, 's Middags is er eerst een wandeltocht door Oostburg, vervolgens een oriënta- tierit op de fiets door de gemeente en op het Ledelplein hindemisbanen voor jon gens en meisjes. Tevens 'zullen er de monstraties worden gegeven door de turnvereniging en mogelijk door een volksdansgroep. Voor de Oostburgers boven 65 jaar is er 's middags in het Ledeltheater een zeer aantrekkelijk pro gramma. Beelden zullen dan getoond worden over Oostburg van vóór de oor log en na de opbouwperiode. De toelich ting hierbij zal worden verzorgd door de heren H. de Lozanne en J. Fondse. in liet begin van de avond zullen de Oostburgse vrijwillige spuitgasten aan treden voor een demonstratie op het Ledelplein. Hierbij zal de bevolking ac tief worden betrokken. Hierna zullen de coureurs van Oostburg aan het werk gezet worden. Dames en heren, op dito fietsen, in de leeftijdsgroep van 15 tot 65 jaar, zullen aan de start kunnen ver schijnen voor een koers door de straten van de stad. De leiding hiervan berust bij E. van Hulle. Voor de jeugd wordt de dag besloten TIVOLIWEG 63 - HULST Tel. 01140-2461 Westdorpe voortaan aan een vergunning zijn gebon den, wanneer tenminste de raad de ziens wijze van b. en w. zal delen. B. en w. zijn van mening, dat na een dergelijke wijziging van de politieverordening ef fectiever zal kunnen worden opgetreden tegen caféhouders, die hun „muziekkas- ten" teveel volume geven. Een andere voorgestelde wijziging van de politieverordening bepaalt, dat autowrakken niet meer op de openbare weg zullen mogen worden gestald. Ande re voorstellen gelden de verpachting van een stuk industrieterrein, wijzigingen van de bezoldigingsverordening 1964, van de vergoedingen voor het personeel van de vrijwillige brandweer, van de gratificatie regeling bij ambtsjubilea en van de spaarverordening en de vaststelling van elf wijzigingen van de begroting 1965. Een daarvan houdt verband met het tref fen van enkele maatregelen in het ge meentelijk zwembad, die een beter toe zicht mogelijk maken. Het is o.m. de be doeling, dat een geluidsinstallatie wordt aangebracht. Er zijn nog voorstellen tot het verle nen van de gevraagde medewerking aan de lagere St.-Jozefschool i.v.m. de aan schaf van nieuwe leerlingensets, tot her ziening van de voorschotten op de ver goedingen 1965 aan de lagere scholen, tot verpachting van enkele stukken grond (o.m. in het plan Noord II), tot aankoop van een stukje grond van de Carmelites- sen ten behoeve van de bouw van de nieuwe r.-k. u.l.o.-school, tot verkoop van grond aan de gemeente Graauw i.v.m. de verbetering van de weg Hulst-Zandberg- Zeegat, tot het besluiten dat een uitbrei dingsplan in hoofdzaak wordt voorbereid en tot centralisatie van het destructiema- teriaal in een zaaltje van het bedrijf van H. B. Picavet en Zn. N.V. B. en w. stellen tenslotte voor verzoe ken om schadevergoeding van H. A. M. Metsers en P. A. van Kerkhoven buiten behandeling te laten. Rest te vermelden dat G. S. de Hulster raad in een schrijven hebben laten weten niet akkoord te gaan met de door het laatste college vastge stelde verhoging van de presentiegelden. PHILIPPINE. Op 21 april zal op perwachtmeester C. Abrahamse, post commandant van de rijkspolitie te Phi lippine, zijn 25-jarig ambtsjubileum vie ren. De heer Abrahamse diende in de oorlogsjaren bij de toenmalige mare chaussee en wel in de standplaatsen Bergen op Zoom, Aardenburg. Hulst. Sas van Gent en Stoppeldijk. Op 1 ja nuari 1946 werd hij wachtmeester der rijkspolitie eerste klas te Stoppeldijk. Daarna diende hij te Terhole, en op 1 april 1954 werd hij benoemd tot post commandant te Philippine. Op 1 ja nuari 1960 werd hij in die 'functie be noemd tot opperwachtmeester. De heer Abrahamse zal woensdagmiddag worden gehuldigd in restaurant Wissekerke. Hij zal van 4 tot 6 uur recipiëren. (Advertentie) ecjcjarmonb. Korte Nieuwstraat 21 Hulst - Tel. 2478 St.-Sebastiaan De jaarlijkse ko- ningsschieting van het gilde St.-Sebas- tiaan zal worden gehouden op maandag 24 mei a.s. De huidige koning is de heer W. Bruggeman. Onderling houden de leden nog een puntenschieting over het gehele seizoen. Er worden alleen punten toegekend voor sehietingen die binnen de gemeente wor den gehouden. Voor een hoge vogel krij gen de schutters 4 punten; zijvogels worden gewaardeerd met 3 punten, kal len met 2 en kleine vogels met 1 punt. Spultleidingen verwijderd Deze week zijn de buizen van de spuitleidin- gen, die onder het wegdek op Evers- dam en in de Molenverkorting waren aangebracht voor werkzaamheden in het kader van de kanaalverbreding, verwij derd. Binnenkort zullen beide wegen ge heel worden hersteld en wordt er op beide een nieuwe asfaltlaag aangebracht. (Advertentie) Heeft U al KRiiGER PILS gedronken (Van onze sportcorrespondent) TERNEUZEN De hcngelaarsvere- niging „Ontspanning Na Inspanning" te Terneuzen' organiseert op zaterdag 1 mei a.s. een internationaal zeehengel- concours aan de Westerschelde. naby de watertoren. Dit concours telt mee voor het Westerscheldekampioenschap. De deelnemende verenigingen zullen voor de wedstrijd die om twaalf uur begint op het gemeentehuis worden ontvangen door het gemeentebestuur. Aan deze wedstrijd zijn een groot aantal bijzonder waardevolle prijzen in de vorm van een koelkast, kinderfiets, huishou delijke goederen en hengelsportartikelen, en een aantal bekers verbonden. De prijsuitreiking heeft plaats in het club lokaal café „La Belle Vue" door burge meester mr. H. Rijpstra van Terneuzen. In verband met het 20-jarig bestaan van ,.O.N.I." dat op 2 juni feestelijk wordt gevierd, ontvangt iedere deelnemer een fraaie, blijvende herinnering. (Van onze sportcorrespondent) MIDDELBURG. De grote achter stand in de afwerking van de compe titie van de Zeeuwse korfbalbond heeft ben de competitieleider genoodzaakt om voor de zaterdag voor Pasen een volle dig programma vast te stellen. Mogelpk zullen hierdoor diverse clubs incompleet op het veld verschijnen. In de eerste klasse ziet het programma er bijzonder appetijtelijk uit vooral nu het Vlissingse Vedo zo'n geduchte streep door de karn pioensaspiraties van andere ploegen heeft gehaald. Het zou voor de Vedo'ers wel eens een heel prettige Pasen kun nen worden als we kijken naar de wed strijden die door medetitelkandidaten Tjoba 2 en Ondo 1 gespeeld moeten worden. Tjoba 2 ontmoet op eigen veld Elto 1, een wedstrijd die voor de thuisclub nog zo maar niet gewonnen is. Nog moeilijker lijkt ons de opgave voor leider Ondo 1 om in Souburg Zuidwesters 1 de das te gaan omdoen. Vooral nu de Souburgers pas vorige week zaterdagmiddag hebben geconstateerd wat ze waard zijn tegen Ondo. Ze verloren toen op het nippertje met 7-6 zodat de revanche zeer wel mo gelijk is. Nederlagen van Tjoba 2 en On do 1 zouden betekenen dat Vedo de ereplaats voor zich gaat opeisen, aan genomen althans indien ze in Souburg geen al te grote moeilijkheden ondervin den tegen Animo 2. Bij Togo 2-Volhar- ding is de laatste plaats in het geding. Een Goese zege zou betekenen, dat de roodhemden op gelijke hoogte komen met Luctor waardoor de ontsnappings kans weer aanzienlijk groter wordt. In de overige afdelingen zijn de volgende wedstrijden vastgesteld: 2a Stormvogels 1-Animo 3, 2b: Elto 2 -Luctor 2, Tjoba 3-Olympia 1, 3a: Swift 4-KVL; Vedo 2-Valkenisse; 3b: Dos '55- Tjoba 4, Blauw Wit 2-Olympia 2, junio ren: Ondo-Animo, BKC-Swift, Blauw Wit-Atlas, adsp. A: Swift 2-Tjoba a, B.: Animo b-KVL; Swift snel-Zuidwesters; b; C.: Stormvogels-Animo c, Swift lenig- Vedo b, D: Luctor-de Poel, Blauw Wit- a-Tjoba b; E: Blauw Wit b-Volharding, Togo b-Togo a; pup. A: Swift a-Atlas; B: Zuidw b.-BKC a; B: Vedo-Animo; BKC b-Swift c; C: Olympia a-Elto a; D: Blauw Wit b-Volharding a; Elto b- Luctor en Volharding-Olympia b. OOSTBURG De afdeling West- Zeeuwsch-Vlaanderen van "de Ned. bond van gepensioneerden heeft alhier haar dertiende jaarvergadering gehouden in hotel De Eenhoorn. De heer Maas uit Biervliet werd bij acclamatie als voor zitter herkozen en aangewezen voor de algemene vergadering in Utrecht. De heer Wagenaar werd als nieuw lid toe gevoegd aan de kascommissie. De heer v. d. Welle uit Rotterdam, lid van het hoofdbestuur, hield een inleiding over de nieuwe pensioenwet, die met 1 januari 1966 van kracht zal worden. Met alge mene stemmen werd het voorstel van het hoofdbestuur de contributie te stel len op f 5.- per jaar aangenomen, dit met ingang van 1 januari 1966. Het leden tal bedraagt thans 161. (Advertentie) 50 JAAR maakt Frigidaire reeds koelkasten een produkt van General Motors. DE BESTE Alleenverkoop; Oranjestraat 2 - Zeestraat Tel. 01155—565 Axel Voor 't diploma van de lagere land en tuinbouwschool te Schoondijke zijn geslaagd de heren P. J. Basting te Re- tranchement, Z. C. Brakman te Oost burg, J. Duthoy te Aardenburg, T. J. Goole te IJzendijke, J. H. Gielleit te Biervliet, P. T. Kolmeijer te Aarden burg, L. C. Rammelaere te Aardenburg, R. J. Dusarduyn te Groede, C. Wolfert te Biervliet en C. A. van 't Westeinde te Groede. (Advertentie) (Advertentie) SP AARDEPOSITO's Hulst: Zitdag Steenstraat 20 Terneuzen, Kersstraat 13, tel. (01150)-3553 Dit paasweekeinde nemen de volgende artsen waar: Terneuzen: le paasdag dokter Jiskoot; 2e paasdag dokter Bouwens. Axel: le paasdag dokter Boor; 2e paasdag dokter Schiltman. Bruinisse en Oosterland: dokter Sleeuwman te Oosterland. Kloosterzande: dokter Ter burg. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzandc: dokter G. de Meyer te Sluis, tel. 01178-366. Aardenburg en Oostburg: le paasdag dokter J. Hiage te Aardenburg, tel. 01177 —366; 2e paasdag dokter G. de Bruycke- re te Oostburg, tel. 011702323. Middelburg: dokter Pel (2585 of 3543). VHssingen: zaterdag tot le paasdag 8.00: De Greef (2121); tot 2e paasdag 8.00; Grippeling (2190); 2e paasdag Sluyter (2225). Goes: dokter Weiten (5306). Borssele en Nieuwdorp: dokter Kiviet (01105—203). Iloedekenskerke en Kwadendamme: dokter Kole (01193—262). Driewegen en 's-Heercnhoek: dokter Lucas liuyckx (01105—280). 's-Heer Arendskerke, Wolphaartsdijk, Heinkenszand: le paasdag dokter Zonne- vylle (Ö1106202), 2e paasdag dokter Vos (01198—231). Kruiningen, Hansweert, Krabbcndijke en Rilland-Bath: dokter Donker (01134 —544). APOTHEKERS Goes: Goese Apotheek (7104). Middelburg: Hummelen (2134). Terneuzen: Hamann (2060). Vlissingen: Tan-Meyer (2025). De volgende dierenartsen nemen waar: West Zeeuwsch-Vlaanderen: dokter Van de Vijver te IJzendijke, tel. 01176 388 (b.g.g. 01152—232). Sas van Gent, Axel en Zaamslag: dok ter Janssen te Axel, tel 01158488. Hulst en Nieuw-Namen: dokter Nijs Walcheren: dokter Gakeer, tel. 01195 —283. JUWELIER HORLOGEE Burchtstr Oostburg oooooo CITY EN ELECTRO: HET RECHT VAN DE REVOLVER. In 1889 was de op vatting van het revolverrecht in het Wilde Westen nog altijd niet uitge roeid. Een bekeerde scherpschutter is rechter geworden en heeft ettelijke re- volverduelisten ter dood veroordeeld, als hij wordt aangewezen recht te spre ken over een vroegere vriend, die een duel heeft uitgelokt en zijn tegenstan der gedood. Ondanks intriges, bedrei gingen en geweldplegingen veroordeelt de rechter hem tot de strop. De va der van de verwende knaap, die een verhouding met de vrouw van het slachtoffer had, is een invloedrijke man. Hij heeft een beroepsmoordenaar gehuurd, die de rechter tot 'n duel moet tarten. Deze weerstaat de uitda ging, waarop de huurling zich gewon nen geeft en tot het inzicht komt, dat de tijd van „Het recht van de snelste revolver" voorbij is (KFC: 14 jaar.) ALHAMBRA: IN OPDRACHT VAN DE O.O.M. Een spionnage film, die enig voorbehoud vraagt wegens een twee tal scenes waarin" op ondubbelzinnige wijze vrije liefdesomgang wordt be dreven en besproken en een andere, waarin een spionne gefouilleerd wordt door een contra-spion (KFC: 18 jaar met licht voorbehoud.) LUXORVLIEGENDE DUIVELS. De film toont de toeschouwer iets van de inspanning, die de Amerikaanse pi loten zich getroosten om medemen sen in nood te redden. Er verkeren twaalf Japanners in levensgevaar en de piloten proberen op zee te landen. Een van de vliegtuigen stort in zee, het andere komt te hulp, nadat de commandant zijn ennerlijke gevoelens de baas is geworden* De reddingsac tie wordt met succes bekroond. En kele romantische episodes zijn in het geheel ingelast. (KFC: 14 jaar.) „HET VRIJE VAN SLUIS" Het verbeteren der weggedeelten Scher- penheuvelseweg - Oranjedijk en Angeli- napolder te Biervliet, bekend onder be stek 2. voor rekening van Waterschap „Het Vrije van Sluis" te Oostburg, werd gegund aan Aannemersbedrijf fa. De Ruysscher, Kerkstraat 8 te Biervliet voor f 135.190,—. Bestek 3, bestaande uit het verbeteren van de weg gedeelten Nolletjesdijk en Katweg te Groede, Tragel Oostschoondijk en Statendijk te IJzendijke werd gegund aan Wegenbouw Jansen en de Vos, Molen- iteaat 77 te Waterlandkerkje voor f 98.300, GRAND: DE MAN VAN RIO. Een pi loot wil een gezellig weekje doorbren gen bij zijn verlóófde in Parijs. Het blijkt echter dat het meisje is ont voerd door een paar schurken. De on dernemende jongeman gaat haar ach terna en beland in Rio de Janeiro. Het blijkt allemaal te gaan om drie an tieke beeldjes die de sleutel tot een geheime schat bevatten. Na tal van wederwaardigheden slaagt de piloot er in de boeven uit te schakelen en zijn verloofde in de armen te sluiten. (KFC: 14 jaar.) HET CENTRUM: HET LOON VAN DE ANQST. Om een oliebrand te blussen moet een viertal mannen op weg met een lading nitroglycerine. Tijdens de ze tocht vliegt een der auto's in de lucht, de derde man verongelukt, ter wijl de vierde, die zijn gevaarlijke taak volbrengt, op de terugreis van vreugde verongelukt. (KFC: 18 jaar met voorbehoud.) ANNA. Een meisje, dat als zangeres in een nachtclub optreedt onderhoudt een verhouding met de barkeeper van de nachtclub, maar vat een oprechte liefde op voor een andere man die met haar wil trouwen. Als dit laatste mislukt door de tussenkomst van de barkeeper ontvlucht het meisje de we reld en wordt novice in een ziekenhuis. In dit ziekenhuis wordt op zekere dag haar ex-verloofde opgenomen en tracht haar te overreden om toch met hem te trouwen. Zij weerstaat echter de bekoring en blijft haar roeping trouw. (KFC: 18 jaar met voorbehoud.) BIOSCOOPGEBOUW: DE TIJGER VAN malakka. Harry Stanton en Otto Abot trekken in gezelschap van de lieftallige Anna naar Malakka, waar zij een bijzonder dier moeten gaan vangen. Onderweg ontstaan er aller lei verwikkelingen met name tussen de twee mannen die beiden naar de gunst van het meisje dingen. Uitein delijk kiest zij Stanton, waarop Abot probeert zijn rivaal uit de weg te rui men. Tenslotte komt hij door een uit val van de boosaardige kat om het leven. De ware gelieven vinden el kaar en voor goed. (KFC: 18 jaar met voorbehoud.) DE NIEUWE AVONTUREN VAN DIK TROM. Naar de bekende jeugdver halen van C. Joh. Kievit over Dik Trom maakte H. van der Linden dgze gezellige film met Rinus Boonenkamp als de boze veldwachter Flipse, Sjefke Nievelstein als Dik en Minniè Men- nens als Nelly, het blinde meisje. Na verschillende kwajongensstreken komt het blijde slot doordat de oogoperatie die Neliy ondergaat slaagt. (KFC: a.l.) LED-EL THEATER: DRIE DOLLE TAN TES. Vivi Bach, Bill Ramsey en Gun- fcher Philipp spelen in deze muzikale klucht van Rolf Olsen De leden van een amusementsorkestje worden ver liefd op vijf aantrekkelijke meisjes, die in een streng pensionaat worden opgevoed. De jongens verkleden zich als tantes en dringen het huis binnen. Dan volgen de nodige verwikkelingen en natuurlijk het happy end. (KFC: a.l.) DE DWAZE RECRUUT. Joseph Schwejk- een slagerszoon zet liever zijn handel in honden voort dan het militaire te nue aan te trekken. Zijn lievelingshond volgt hem overal, dus ook in de ka zerne. Dat zijn superieuren de dieren liefde niet zo zeer op prijs stellen er vaart Joseph al zeer spoedig. Ook de verdere avonturen van doldaat Schweik druisen in tegen de principes van het leger. Zeer opgelucht verlaat Joseph dan ook weer het leger om zich met grote ijver aan zijn honden te wijden. (KFC: a.l.) OLYMPI A THEATER: EEN VERRUKg KELYKE IDIOTE. Door zijp verliefd heid op een kostuunmaaistertje ver speelt een Engelse jongeman van Rus sische afkomst zijn betrekking. Uit ran cune tegen het kapitalisme begeft hij zich in de spionage. Hij krijgt op dracht een dossier met oorlogsgege veils uit de kluis van een Engels dl plomaat te stelen. De Engelsen van hun kant hebben dit vervalst, tenein de de vijand te misleiden. Er ontstaan vele verwikkelingen die via een aan tal kettingreacties eindigen met de ontdekking dat het kostuumnaaistertje een slimme agente is. (KFC: 14 jaar) LUXOR THEATER: DAT OGENBLIK VAN LIEFDE. Het is niet eenvoudig om in de stad New York aan werk te komen of menselijke contacten te leggen. Datondervindt Rocky, een jonge musicus, die probeert zich aan zijn milieu te ontworstelen en een ar melijk bestaan leidt, Hij komt in aan raking met een meisje dat een baby van hem verwacht (een avontuurtje dat hij allang wer vergeten was. Het meisje wil abortus plegen, maar de jongen weet haar daarvan te weerhou den. Na veel spanningen en moeilijk heden besluiten zij te trouwen, tenein de samen een betere toekomst te kun nen opbouwen. (KFC: 18 jaar met licht voorbehoud. SPOOR VAN MOORDEND LOOD. She riff Horne krijgt vlak voordat hij zich terugtrekt nog een grote zaak. Hij ar- resteèrt de dader van een bankroof Reese Sawyer en doodt diens broer. Horne gaat met zijn gevangene naar een afgelegen station, waar ze op de volgende verbinding moeten wachten. Tijdens de wachttijd ontstaan er aller lei dramatische verwikkelingen, waar bij geld en hebzucht een belangrijke rol spelen. Home houdt stand bij alle aanvallen en slaagt er tenslotte in met zijn gevon-gene de stad te bereiken, in de wetenschap dat er een aardig meisje op hem wacht. (KFC: 14 jaar) HOFZ1CHT THEATER: DE VAL VAN ROME. De oude keizer Marcus Aure- lius wordt vergiftigd. Zijn gunsteling de hem toegewijde tribuun Livius, door de stervende als zijn opvolger aange wezen, wijkt voor Aurelius' zoon, de wrede Commodus, die het werk van zijn vader teniet doet. Lucilia, Aure üus' trouwe dochter is verliefd op Li vius maar wordt in het belang van het rijk uitgehuwelijkt aan een Oosters vorst. Wreedheden, corruptie e.d. on dergraven de macht van het Romein se nik. De spanningen tussen Livius en Commodus eindigen in een twee gevecht waarin Livius zijn vijand weet te doden. Hij bevrijdt dan Lucilia en trekt zich dan terug, terwijl de sena toren hoge prijzen bieden voor de Ro meinse troon. (KFC: 14 jaar.) Morgen, zondag 18 april: Hansweert 4.28 en 16.51 uur; Terneuzen 3.48 en 16.12 uur Vlissmgen 3 16 en 15.39 uur; Wemeldingt 5.20 en 17.43 uur. Maandag 19 april; Hansweert 5.03 en I 17.23 uur; Terneuzen 4.22 en 16.45 uur; I Vlissingen 3.50 en 16.13 uur; Wemeldinge 5.51 en 13.16 uur. Dinsdag 20 april; Hansweert 5.37 e» I 17.56 uur; Terneuzen 4.57 en 17.21 uur I Vlissingen 4.26 en 16.50 uur; Wemeldingij 6.25 en 18.50 uur. AXEL Het Centrum 20 uur Het loon van angst, 14 j. HULST Batavieren 15 uur Schieting Bioscoopgebouw 20 uur De tijger vt Malakka, 18 j. KAPELLEbKUG C. de Kind Schieting HENGSTDIJK P. v. Dijk 15 uur Schieting IJZENDIJKE Marktplein 1' uur Paaseierenwedstriji voor de jeugd Hof zicht 20 uur De val van Rome, 14) VLISSINGEN N.V. Kou. Mij. De Schelde 11.36 uc Tewaterlating „Van Dijck" Luxor 19 en 21 uur Vliegende duivels, 14 jaar Albambra 19 en 21 uur In opdracht va I de OOM, 14 j. OOSTBURG Lcdel 20 uur Drie dolle tantes,- a.l. TERNEUZEN Luxor 20 uur Dat ogenblik van liefds 18 jaar SAS VAN GENT Olympia 23 uur Een verrukkelijke idiote, 14 j. WESTDORPE Troutzaerte Expositie Jaap van de Pol en keramiek van Hans de Jong MIDDELBURG Electro 19 en 21.15 uur Het recht van j de revolver, 14 j. GOES Grand 19 en 21 uur De man van Rio, 14 jaar COLIJNSPLAAT Dorpshuis 10-12 en 13-17 uur Ten!» stelling Bouw Oos ter schelde brug ANTWERPEN KVO 20 uur De Wildstroper STEKENE-NIEUWDORP Cam. de Contnck 15 uur Schieting KOEWACHT W. Vermond 15 uur Schieting VLISSINGEN Alhambra 15, 19 en 21 uur In opdracht van de OOM, 14 j. Luxor 15 en 20 uur Vliegende duivels, 14 jaar GOES Grand 15, 19 en 21 uur De man var Rio, 14 j. MIDDELBURG City 14.30 en 20 uur Wie past er op it winkel, a.l. HELLESTRAAT L. Janssens 15 uur Jaarmarktschietirg AXEL Het Centrum 20 uur Anna, 18 j. SAS VAN GENT Olympia 15 en 20 uur Een verrukke lijke idiote, 14 j. IJZENDIJKE Hofzicbt 17 en 20 uur De val van Rome, 14 jaar COLIJNSPLAAT Dorpshuis 15-17 uur Tentoonstelling Bouw Oosterscheldebrug WESTDORPE Troutzaerte Expositie Jaap van de Po! I en Hans.de Jong OOSTBURG Lcdel 14 uur De dwaze rekruut, 16.30 en 20 uur Drie dolle tantes TERNEUZEN Luxor 15 uur Spoor van moordend low I 14 j.; 20 uur Dat ogenblik van lielé f 18 jaar DE KLINGE Zaal v. Dijk 18 uur Dansen HULST Bioscoopgebouw 17.15 uur De rosep ter, 18 j.; 20 uur De tijger van Ma lakka, 18 j. J. Njjs 15 uur Schieting HEIKANT F. Zaman 15 uur Schieting TERNEUZEN Luxor 20 uur Spoor van moordend looil 14 jaar AXEL Het Centrum 20 uur Het loon van angst, 14 j. Benelux 15 uur Schieting HELLESTRAAT L. Janssens 15 uur Jaarmarktschietinj KLOOSTERZANDE Het Witte Huis Bal SAS VAN GENT Olympia 20 uur Een verrukkelijke Idio te, 14 j. ZUIDDORPE M. de Cock 15 uur Schieting staand' wip COLIJNSPLAAT Dorpshuis 15-17 uur Tentoonstel® Bouw Oosterscheldebrug WESTDORPE Troutzaerte Expositie Jaap van dePo-l en Hans de Jong STOPPELDIJK J. Vernimmcn 15 uur Schieting DE KLINGE Zaal v. Dijck 18 uur Dansen OOSTBURG Ledel 14 uur Drie dolle tantes, a.l- 16.30 en 20 uur De dwaze rekruut, a-1- HANSWEERT Zeelandia 19.30 uur Dansen Dorpsplein Kermis ST. JANSTEEN Verenigingsgebouw 19.30 uur Faastó KOEWACHT A. v. Remortele 15 uur Schieting A. de Bock 15 uur Schieting HULST Bioscoopgebouw 14.30 uur De nieu»1 avonturen van Dik Trom, a.l.; 17.15ua' De tijger van Malakka, 18 j.; 20 uurP roze panter. 18 j. J. v. Helsland 15 uur Schieting COLIJNSPLAAT Dorpshuis 10-12 en 13-17 uur Tent0®* stelling Bouw Oosterscheldebrug WESTDORPE Troutzaerte Expositie Jaap van de r°' en keramiek van Hans de Jong HANSWEERT Dorpsplein Kermis Thalia 20 uur Dansen TERNEUZEN Luxor 20 uur Spoor van moorden0 lood, 14 j. MIDDELBURG Koorkerk 20.30 uur Concert Middel burgs Kamerkoor t.g.v. 100 jaar r.hh.s- Concert- en gehoorzaal 15 uur Herden' kingsbijeenkomst t.g.v. 100 jaar r.h.hé- Schouwburg 10 uur Ontvangst reünis ten r.h.b.s.20.15 uur Show t.g.v. W jaar r.h.b.s. Abdijgebouwen 12.15 uur Ontvangs prov. bestuur t.g.v. 100 jaar r.h.b.s.

de Stem | 1965 | | pagina 2