Vals geld raakt uit de mode Binnen tien jaar al hinese kern vloot? Recherche tekent portret wurger VASTENACTIt Betaal Veertig mille gevraagd voor kamerzetel Interpol heeft er nog handen vol werk aan Navo-ministers confereren over hun zienswijzen Driekwart miljoen zoek Stradivarius voor f 45.- of grap Moreel verval in Lou's sekte Machinist van „Austria" na botsing dood Johnson stelt reizen uit Nederlanders vermist na bergtocht PENTAGON ONGERUST 19B5 YHTuB MOORDZAAK - EINDHOVEN Mihajlov weldra voor rechter Christina voor studie naar Engeland Voor laatste keer Minister Vrolijk leidt journalistenforum Kwestie Vietnam Premier Cats in familiekring DAGBLAD DE S'JLJ&M VAii IdAitnuAt» Artttt» 1965 Het ponskaartensysteem Tan Interpol bevat alle gegevens over de gevonden vervalsingen, de makers en de manier waar op het vals geld is gemaakt. (Van een onzer medewerkers) PARIJS Ongeveer een derde leel van Interpol te Parijs houdt rich met het internationale valse ;eld bezig. Tot bescherming van !iun geldswaarde» hebben alle lan den natuurlijk verschillende vei ligheidsmaatregelen genomen. In de eerste plaats wordt het bank napier uitgevoerd in diepdruk, die niet zo gemakkelijk kan worden nagemaakt. Om dezelfde reden zijn de bankbiljetten meerkleurig en vertonen de afbeeldingen meestal portretten, fijn uitgewerkt in daal- of kopergraveringen. De vele ornamenten, krullen en ver- ieringen vormen een verdere bescher ming tegen vals geld, evenals de bij zondere soort van het papier, de water merken en eventueel in het papier ver werkte fijne metalen draadjes. Zo wordt bij het Engelse bankpapier het water merk door een uit het fijnste koper brons gestanst rooster ingedrukt. Het zelfde gebeurt bij Franse banknoten. Bo vendien vertonen de Engelse en Duitse bankbiljetten als aanvullend veiligheids- kenmerk een verticale dunne metalen draad, welke zich duidelijk tegen het af tekent. Desondanks wordt steeds weer gepro beerd bankbiljetten na tc maken. Rond negentig procent van het in om loop gebrachte valse geld bestaat uit Amerikaanse dollars. Sinds het einde van de tweede wereldoorlog heeft Inter pol meer dan 2400 vervalsingspogingen van verschillende aard geregistreerd. Op de tweede plaats stond lange tijd de Duitse mark, maar deze vervalsingen zijn blijkbaar voor het grootste deel weer opgegeven. Jaren geleden produ ceerden twee in België en Frankrijk ver borgen geheime drukkerijen van een en dezelfde bende als dagproduktie on geveer 200.000 mark in biljetten van 20. Een geliefd object voor valse munters vormt ook het Engelse pond. Roebelbil jetten daarentegen zijn absoluut niet in teressant. Natuurlijk moeten bij het namaken ook al de typische veiligheidsmerken nauw keurig worden gekopiëerd. Het water merk tracht men met een droog stem pel of met kleurstof direct op de voor- 011 rugzijde der biljetten aan te brengen. Daar nieuwe, verse biljetten altijd min of meer verdenking of bijzondere aan dacht trekken laten de benden hun pro- dukten kunstmatig een oud aanzicht ge ven. Dit bereikt men door bepaalde che micaliën of door een koffiebad. De grootste valsgeld-actie was de, ..Onderneming Bernhard", toen n.l. ge durende de oorlog op bevel van de SS gevangenen uit concentratiekampen En gelse en Amerikaanse bankbiljetten moesten nadrukken. Een der leidende vervalsers, professor Swaljanoj de naam is waarschijnlijk ook een verval sing speelde na het einde van de oor log een rol in Lichtenstein. Naar alge meen wordt aangenomen is hij intussen gestorven. Maar Interpol gelooft precies het tegendeel. In de zomer van 1955 do ken in elk geval exemplaren van toen vervalste bankbiljetten in Londen op. in maart 1964 wederom in Wenen. Dat munten vervalst worden is zeld zaam. Een uitzonderingsgeval was dat van de 80-jarige Schot James Stelle, die in zes jaren in totaal 14.144 twee shil ling-munten vervaardigde. In maart 1963 werden in Amsterdam zes vervalste 50-dollarbiljettcn door een onbekende uitgegeven, die daarbij een valse Belgische pas getoond had. Kort daarna doken verdere biljetten van dezelfde origine in België op, ver volgens weer in Nederland. Intussen had Interpol alarm geslagen en toen de inwisselaar in april in Rimini weer dollars ter omwisseling aan bood werd hij aangehouden. Maar de drukkerij, waar die dollars vandaan kwamen, kent de politie op de dag van vandaag nog niet. Dit is helaas niet het enige geval. Sinds een jaar of zes, zeven wordt alom in de wereld een vals 50-dollar bank- biljettentype verbreid. In het afgelopen jaar liefst in 18 landen en allemaal van een en dezelfde bende. Wel kon In terpol in de loop van de tijd enkele der leden grijpen, maar niet de drukkers en De president van Interpol, Jean Nepote. (VERVOLG VAN PAGINA 1) De heer C. A. Kammeraad is volgens de V.V.D. de eerst aangewezene om plaats te maken voor mr. Toxopeus. De heer Kam^aeraad, voorzitter van de Kamer van Koophandel voor Midden- en Noord- Zeeland. lid van de Provinciale Staten van Zeeland en lid van de gemeenteraad van Middelburg, is na de verkiezingen in 1963 Tweede-Kamerlid geworden. Hij be zette toen in de V.V.D.-fractie de zetel die was opengevallen doordat V.V.D.- lijstaanvoerder mr. Toxopeus minister van Binnenlandse Zaken werd in het ka- binet-Marijnen. Toen de heer Kammeraad in de lands politiek stapte, deed hij zijn bedrijf, een graanmaalderij, van de hand. Dat bete kende voor hem een derving van inkom sten. Deze inkomstenvermindering werd echter weer gecompenseerd door de scha deloosstelling van 20.000 gulden per jaar. die hij als kamerlid ontving. Het, stand punt van de heer Kammeraad schijnt nu te zijn: terwille van de V.V.D. heb ik mijn bedrijf aan kant gedaan. Ik had ge rekend op een kamerlidmaatschap van vier jaar. Dat zou 4 x 20.000 is 80.000 hebben opgebracht. De helft daarvan heb ik gekregen. Als ik nu weg moet behoort de V.V.D. mij de resterende 40.000 gul den te betalen. In politieke kringen heeft men groot bezwaar tegen dit soort redeneringen. Men zou het kunnen billijken als de heer Kammeraad zou weigeren op te stappen, omdat hij zich biet minder bekwaam zou achten dan mr. Toxopeus. Dit argument is echter niet door de heer Kammeraad naar voren gebracht. Het zou ook moei lijk kunnen, want hij is tot dusverre nau welijks opgevallen in de Tweede Kamer. Neen, hij is wel bereid te gaan maar dan moet de V.V.D. eerst met 40.000 gulden over de brug komen. Een dergelijke han delwijze wordt op het Binnenhof ronduit politiek onzindelijk genoemd. Men stelt zich daar op het standpunt dat wie voor de politiek heeft gekozen ook bereid moet zijn de wisselvalligheden van het politiek bedrijf te accepteren. PARIJS Naar uit geloofwaardige bron wordt vernomen zullen de minis ters van defensie van de NAVO-lidsta- ten van 31 mei tot 2 juni in Parijs ver gaderen, om kwesties van strategie te bespreken waarover op het ogenblik ver schil van mening bestaat. De agenda voor deze vergadering zal nader wor den vastgesteld op de voorjaarsbijeen komst van de NAVO-ministers van bui tenlandse zaken van 11 tot 13 mei in Londen. De gedachte van een speciale bijeenkomst der defensie-ministers was oorspronkelijk afkomstig van de vorige secretaris-generaal van de NAVO, mr. D. U. Stikker, en later door zijn opvol ger, Manlio Brosio overgenomen. De NAVO-deskundigen hebben een stra tegisch programma ontworpen aangeduid als „MC 100-1" over het door het bond genootschap aan te houden peil van de troepensterkte en bewapening. Maar ze kere landen, met name Frankrijk, zijn het hier niet mbee eens, omdat het naar hun mening geen zin heeft over derge lijke kwesties te spreken, zolang er nog geen overeenstemming is bereikt over de grondbeginselen van de Atlantische stra tegie. Een uitgangspunt van het werk in dè NAVO wordt gevormd door het ontwerp voor een ..ekastisch verdediging" dat onder het presidentschap van Kennedy door de Amerikaanse minister van de fensie McNamara naar voren is ge bracht. Over dit ontwerp is men het echter nooit unaniem eens geworden. de hoofden der organisatie helemaal niet. Het geheel is inderdaad een groots opgezette organisatie. De ene groep drukt het valse geld, het andere apparaat be last zich met de uitgifte. Er zijn café's in Rome, in Parijs, in Zuid-Amerika, waar men elkaar treft. Hier wordt de coup, de afwerking en wat daartoe be hoort, besproken. In het algemeen verkopen de vervaar digers het vals geld tegen vijf pro cent van de aangegeven waarde aan de „verdelers". Deze leveren de biljetten weer door aan de „onderverdelers" en. daar zij er natuurlijk ook het nodige aan verdienen willen, stijgen de prijzen van hand tot hand. Betraps Interpol zulk een tussenper soon met vals geld, waarvoor hij 50 pro cent hoogstens tot vijftien procent van de aangegeven waarde aan de betaalde, dan is het zeker, dat deze bil jetten reeds enkele tussenhandelaren zijn gepasseerd. Deze hele onderwereld van valse munters is afgeschermd als een mo dern spionage-apparaat. Elke verdeler kent niet meer dan twee personen n.l. degene van wie hij het geld krijgt en diegene aan wie hij het verder door geeft. En zelfs deze lieden kent hij niet bij hun ware naam. Hij kent hoogstens hun gezicht in zoverre dat de over gave van geldpakketten plaatsvindt. In terpol slaagde er slechts eenmaal in door te dringen in deze onderwereld jungle maar kan alleen de minder be langrijke schuldigen te pakken krijgen. Nog moeilijker te pakken zijn de zelf standigen, die zelf het geld vervaardi gen en het ook zelf van de hand doen. Dit type heeft weliswaar in het alge meen niet de ervaring van de eigenlijke internationale verdelers-bende, maar des ondanks is het bijzonder gevaarlijk. De alleen-werker geeft het vals geld meestal in één slag uit. Een paar jaren geleden verspreidde in Nederland een vervalser zijn produkten per auto in enkele uren over het hele land. Zoals zovelen van zijn collega's had hij zijn sporen als vervalser ver diend met het namaken van levens middelenkaarten. Na zijn eerste rond rit pauzeerde hij voor twee, drie maan den, waarna hij opnieuw begon. Drie jaren spookte deze onbekende rond. De man kon slechts do,or een toeval gepakt worden. (Advertentie) GIRO; 5850 UTRECHT (Van onze correspondente) i zingen gegeven voor het vervaardigen van EINDHOVEN De Eindhovense recher- het portret van de man, die zij gezien che is er na moeizaam en uiterst zorg- hebben, en die de vermoedelijke ontvoer vuldig onderzoek in geslaagd een portret der en moordenaar van Corrie is Het te maken van de vermoedelijke moorde- gezicht van vriend X. vormde slechts de naar van Corrie Horman. De. tekening is basis van het concept. Commissaris Stra- Douanebeambten in Amsterdam wa ren bezig met een razzia in binnen gesmokkelde sigaretten en wachtten bij een halte van de tram. Er stapten daar nog al wat passagiers uit, waar van velen handkoffers droegen. Men pikte er willekeurig een uit en ver zocht hem, zün koffer te openen. Wat de beambten over de voeten rolde uit de geopende koffer waren weliswaar geen sigaretten, maar was de totale produktie van deze thuiswerker. Interpol probeert met allerlei metho den het internationale vervalsingsmis- drijf te bestrijden. Elk vals bankbiljet dat men vindt wordt gecatalogiseerd en voorzien van de naam van degene bij wie het geld werd aangetroffen. Dit heeft reeds vele malen tot aanwijzin gen omtrent de plaats van vervaardiging geleid. Een speciale Interpol-krant met waarschuwingen inzake nieuwe verval singen wordt aan zesduizend banken toegezonden. Het grootste gevaar intussen ligt bij het publiek, dat in dit opzicht vrij on verschillig is. Volgens Interpol zal over enkele jaren het vervalsen van geld op grote schaal niet meer voorkomen. De benden gaan meer en meer op reischeques over van niet bestaande banken. Deze chque zijn gemakkelijker te vervaardigen en geven een betere kans voor een grote coup ineens, omdat er hoge bedragen op kunnen worden ingevuld. Wat óók van belang is: op de vervaardiging van vals geld staat tucht huis. van vijf tot twintig jaar, in Frankrijk zelfs levenslang. Maar het vervaardigen en innen van cheques op gefingeerde banken is juridisch alleen maar bedrog, dat hoogstens enige jaren kost. Dit is een zwak punt in de straf wetboeken, dat de samenstellers toen nog niet konden voorzien. tot stand gekomen naar aanleiding van verklaringen, die zijn afgelegd door twee volwassen getuigen die waarschynlyk de dader hebben gezien. Volgens deze twee getuigen heeft de moordenaar licht haar. een blanke ge laatskleur, blauwe -of blauwgrijze ogen, in ieder geval een lichte oogopslag. De verklaringen, die de kinderen hebben af_ gelegd i.v.m. het cignalement van de ontvoerder zijn nogal verward en daarom niet erg betrouwbaar. Getuige A. (de identiteit wordt vanzelfsprekend geheim gehouden) was een bromfietser, die voor_ bij kwam op het moment, dat een man met de kinderen stond te praten. Hij meende, dat het een vriend van hem was en keek nog eens extra een paar keer om. Deze vriend bleek naderhand inder daad een treffende gelijkenis te vertonen met de vermoedelijke dader, en heeft op verzoek van de politie gistermiddag voor hët montageportret geposeerd. Getuige B. stond tussen half zes en zes uur (het tijdstip van de ontvoering) bij het fietspad bij de Leenderheide te kij ken toen hij een man zag fietsen met een kleine jongen achterop. Toen deze fietser de dader kaarschijnlijk, getuige B. zag, fietste hij dadelijk een andere richting uit. Beide getuigen gaven onafhankelijk van elkaar een duidelijk signalement van de man, die zij gezien hadden. De kleding klopte bovendien met de beschrijving van de kinderen, die bij Corrie Hofman ston_ den toen deze met zijn mordenaar mee ging. Getuige A. en getuige B. hebben de politietekenaar, Jan van Hest, aanwij- ver hecht uiteraard grote waarde aan de ze tekening, die met de grootste nauw keurigheid werd samengesteld. Hij hoopt hiermee de identiteit vast te stellen van de persoon, die door deze fototekening wordt uitgebeeld of daar een treffende gelijkenis mee vertoont Overigens heeft de eigenaar van de kartonnen doos, waar mee de kinderen hebben gespeeld, zich nog niet gemeld. Ook de drie jongens die zich rond het tijdstip van de ontvoering in een boo min de buurt bevonden zijn nog niet bekend. De politie hoopt dat zij alsnog zullen komen omdat zij 'mis schien waardevolle inlichtingen kunnen geven. Verder kopren er nog steeds tips binnen waarover de recherche uiteraard zeer verheugd is. BELGRADO (U.P.I.) Professor Mi- hajlo Mihajlov, die is gevangen gezet wegens het schrijven van artikelen waar in kritiek werd uitgeoefend op de Sovjet- Unie, zal op 24 april voor het gerecht verschijnen. Hij zal verschijnen voor het districts gerechtshof in Zadar om te worden be recht voor het verspreiden van „laster lijke onjuiste inlichtingen over een be vriend land". Professor Mihajlov is en kele dagen geleden op vrije voeten ge steld in afwachting van zijn berechting. „_ïa" onz«' verslaggevers) DEN HAAG De mogelijkheid moet "ie.t.,w°rd.en uitgesloten, zo bevestigen of ficiële kringen, dat prinses Christina (18) haar studie in de loop van dit jaar in het buitenland zal voortzetten. De prin ses krijgt thans een h.a.v.o.-opleiding (ho ger algemeen vormend onderwijs) ii. Amersfoort en ral over enkele maanden haar eindexamen moeten afleggen. Het resultaat van dit examen zal be palend zijn voor plaats en aard van de verdere studie. Daarom hebben de studie plannen nog geen vaste vorm gekregen Erkend wordt echter dat ook rekening moet worden gehouden met een tijdelijk vertrek van prinses Christina naar het buitenland. Geruchten willen dat in de eerste plaats wordt gedacht aan een stu die in Engeland. Hiervan was. nu het studieplan nog niet vaststaat, geen beves tigmg te krijgen. DODELIJKE verwondingen heeft het zevenjarig zoontje van de familie Van der Beek uit Vlodrop gisteren opgelo. pen toen het met een fiets de weg wil de oversteken en gegrepen werd door een passerende bestelauto. (VERVOLG VAN PAGINA 1) genomen, gelastte de Bossche justitie een onderzoek. Tot heden is dat niet vlot gelopen. De posten waarom hét gaat, zijn moeilijk na te trekken. Het is voor de justitie zelfs de vraag of fraude hier overduidelijk kan worden aangetoond. Oud-directeur M. heeft geen bewijsmateriaal nagelaten, waaruit zou kunnen blijken dat hij persoonlijk financieel profijt van zijn optreden heeft gehad. Er rest de justitie niets an ders dan in de overwegingen te betrek ken, welke opvatting het toenmalige be stuur er over de doeleinden van de stichting op na heeft gehouden, hoe de bestedingen zijn geïnterpreteerd. Het onttrekken van gelden aan het ene doel ten gunste van het andere is weliswaar frauduleus, maar desondanks vraagt de justitie zich af of het hier nu om ge hannes dan om bewuste oneerlijkheid is gegaan. Het gemanipuleer binnen de stichting heeft nooit kunnen verhinderen dat het tegoed aan de veilige kant bleef. De belangen van de kleine spaarders zijn nooit in gevaar geweest. Dat had zo kunnen zijn, wanneer de conjunctuur zich niet ten gunste van de stichting ontwikkeld had. Ze floreert nu onder beheer van de algemene commissie voor kinderbescherming en kindervrepleging in 's-Hertögenbosch. WASHINGTON (U.P.I.) Op het Ame- rikaanse ministerie van defensie houdt men er ernstig rekening mee dat de nu nog bescheiden Chinese marine zich binnen vyf jaar tot een efficiënte zee macht zal ontwikkelen. In tien jaar tijd zou het zelfs mogelijk zijn dat de Chinezen in hun marine over een do delijk en destructief kernwapen be schikken. Op het ogenblik, zo redeneert men m het Pentagon, zou de Chinese marine het in een grote oorlog snel moeten af leggen en binnen enkele dagen volko men worden weggevaagd. Het blijkt dat de Chinezen, evenals dé Russen, het accent willen leggen op onderzeeboten terwijl China's voornaamste kernwa pens naar alle waarschijnlijkheid zullen bestaan Uit atoomraketten, die door duikboten kunnen worden gelanceerd. Volgens recente gegevens bestaat de Chi nese marine op het ogenblik uit 136.000 man (inclusief mariniers). 830 vaar tuigen en 500 te land gestationeerde marinevliegtuigen. Deze vloot is, nog afgezien van de duikboten en de acht torpedobootjagers, ruim voldoende voor kustbescherming, maar is te zwak om in open zee een belangrijke rol te ver vullen. De Chinese vloot zou uit de volgende schepen bestaan: 11 kleine oorlogs schepen om fregatten te escorteren, 28 duikboten, 8 torpedobootjagers, 150 motortorpedoboten, 25 duikbootjagers. 60 kanonneerboten. 38 mijnvegers, 60 amfibievaartuigen en voorts een aan tal omgebouwde motortorpedoboten en gewapende en gemotoriseerde jonken. Terwijl de machtige Amerikaanse zeven de vloot in het Verre Oosten weinig kleine vaartuigen telt, is de Chinese ideaal om zich onder de naar schat ting 72.000 jonken te begeven, die da gelijks langs de Vietnamese kust vis sen en goederen en passagiers vervoe ren. De verwachtingen der Amerikanen dat de Chinese vloot een snelle uitbrei ding te wachten staat, is gebaseerd op het feit dat China zijn staalproduktie met kracht opvoert en in dit opzicht binnenkort zelfs Engeland hoopt te Het nieuwe bestuur heeft een bezem door het verleden gehaald en is met een nieuw financieringssysteem begonnen. Vorig jaar kregen alle spaarders hun aandeel volledig terugbetaald. Ze maak ten plaats voor één grote geldschieter, waardoor de administratie aanmerkelijk vereenvoudigd werd. Er hoefde niet meer dan eenzesde te worden geleend van wat op basis van eigen vaste be zittingen mogelijk zou zijn geweest. De justitie heeft inmiddels alles formeel gecontroleerd en in orde bevonden. Ze is er nu zeker van niet langer te ma ken te hebben met gecompliceerde fi nanciële verwikkelingen, die onder het directoraat van M. zijn ontstaan. Vel schillende stichtingsaangelegenheden liepen toen onder dezelfde bestuursle den door elkaar. Uit de veelheid aan relaties was amper wijs te worden. Een deel van de ontdekte onregel matigheden moet zich tot voor vijf jaar hebben afgespeeld. Het grootste tekort is naar justitiële bevindingen tien tot twintig jaar geleden ontstaan. De nu veertig jaar oude stichting moest het toen voornamelijk van kleine spaarders hebben, omdat er nog niet werd gesub sidieerd. De congregatie van de Fraters van Tilburg, belast met onderwijs en op voeding in Huize de la S&lle, is b dat de affaire (waar zij geheel buiten stond), achter de rug is. ..Eindelijk kunnen we nu gaan uitbreiden", zei fra ter Emiliaan, cTe tegenwoordige direc teur van het internaat. passeren. Een goed gepland programma tot opvoering van de bouw van oor logsschepen en de staalindustrie, bun nen de zwakheden ten aanzien van de Chinese marine binnen enkele Jarfn wegnemen, zo meent rtien in het Pen tagon. Er heerst weinig twijfel in Washington, dat Peking binnen 10 tót 15 jaar de beschikking heeft over duik boten van het type Polaris, die kern wapens kunnen vervoeren. ROSWINKEL (A.N.P.) Een inwoner van de Drentse plaats Roswinkel de heer C. J. Wafelbakker heeft in een viool, die hij onlangs van iemand uit Muntendam heeft gekocht, de naam Stra divarius aangetroffen. De koopprijs was 45. De heer Wafelbakker is nog hele maal niet zeker, dat het werkelijk een echte Stradivarius is. maar heeft de viool toch maar naar een veilige plaats ge bracht. een kluis in een bankgebouw in Ter Apel. Vioolbouwers weten mee te delen dat zo af en toe berichten opduiken over Stradivariüsviolen, maar dat in bijna alle gevallen de eigenaren het slacht offer zijn van reeds lang overleden of nog springlevende „practical jokes". De heer Wafelbakker gaat na de paas dagen met zijn viool naar een deskun dige en zal dan pas weten of hij een kleinood rijker is geworden of het slacht offer is van een grappenmaker. De sekte van Lou de Palingboer, die zegt een „verschijning" van een ster te hebben gehad en sindsdien meent Chris tus op aarde te zijn. vertoont een ernstig moreel verval, zo weet de Haagse Post deze week te melden. Lou ziet zich omringd door twaalf zg. „metgezellinnen", die hij met een groot aantal „engelen" en „dochters" tot zijn persoonlijke concubines heeft aangesteld. Zijn stelregel is dat hij aan deze harem leden minstens eenmaal per week zijn liefde moet betuigen. Deze regel heeft, zo weet het blad te melden, al in menig gezin geleid tot overspel en scheidingen, doordat de vrouw zich plotseling opwierp als volge linge van Lou. Pogingen van bedrogen echtgenoten hun vrouwen van Lous sekte te distantiëren, worden met geweld en terreur afgestraft, zo constateert de .Haagse Post". MUENCHEN (DPA) De Duitse ma chinist van de Austria-expres die op de terugweg was van Klagenfurt naar Hoek van Holland is om het leven gekomen, toen de trein te 22.43 uur op het station van haar op het traject Rosenheim- München in botsing kwam met de ach terste wagen van een goederentrein die niet ver genoeg een naastliggend spoor was opgereden, aldus een mededeling van de Duitse spoorwegen Zes passa giers liepen lichte verwondingen op. De locomotief van de D-trein en twee goe derenwagens werden zwaar beschadigd. Na het ongeluk moest het betrokken spoorgedellte drie uur lang geblokkeerd blijven. De passagiers van de Austria- expres werden vier uur later met een andere Dtrein verder gebracht (Van een onzer verslaggevers) HILVERSUM Doordat mr. Vrolijk minister van Cultuur. Recreatie en Maatschappelijk werk is geworden heeft hij moeten bedanken als voorzitter van het journalistenforum, dat nu al vijf win terseizoenen om de veertien dagen voor de VARA-microfoon over actuele gebeur tenissen discussieert. Dit terugtreden gebeurt echter niet tussen twee uitzen dingen in. Minister Vrolijk zal de ko mende forumuitzsnding op eerste Paasdag nog voorzitten. Het zal dan tevens de laatste keer zijn, dat hij als voorzitter van dit journalistenforum op treedt. JOHNSON CITY (RTR) President Johnson heeft al zijn plannen voor bui tenlandse reizen voor onbepaalde tijd uitgesteld in verband met de toestand in Vietnam en het vele werk, dat het Ame rikaanse congres deze maanden nog wacht De president probeert verder het aan tal bezoeken van buitenlandse leiders aan Washington de komende maanden tot een minimum te beperken. AUCKLAND Een uit vijf personen bestaande groep, waarbij enkele Neder landers. die een bergwandeling in de buurt van Kawerau (Nw. Zeeland) gin gen maken, wordt vermist. Men heeft laat op de avond een vuur waargeno men, maar de plek was door de duis ternis onbereikbaar. Bij het aanbreken van de dag zou men een speurtocht on dernemen. De Nederlanders zijn twee vrouwen, die bij familie in Kawerau lo geerden en volgende week naar Neder land zouden terugkeren. Hun namen wer den opgegeven als de zeventigjarige mevrouw Dirkje de Jongh en Susidina de Jongh. Zij waren in gezelschap van de schoonzoon van mevrouw de Jongh, de veertigjarige heer Dirk van der Woerd, diens negen jaar oud zoontje Derek en een kameraadje. Premier Cals heeft na de ver moeiende formatie-tijd eindelijk weer gelegenheid zich 's avonds thuis in de familiekring te verpo zen. Hier schenkt zijn 16-jarige dochter Marina hem zittend tus sen zijn huisgenoten een glas port in. Naast de heer Cals zit Marga (10 jaar) en geheel rechts mevrouw Cals. Op de achtergrond staan de zonen Gidi (21), Jos (15) en Noud (19).

de Stem | 1965 | | pagina 19