Zeeland kijkt bezorgd naar toekomst vlasserij c IDEE Retranchement verkeersweg aan Zee en Knokke naar CRISIS IN WEST-EUROPA Afbraakprijse slecht vlas van someroogst 1964 Vleeshal Middelburg als expositieruimte geopend Betere EEN GOED TOP-FORM WIE GAAT ER OP ZIJN PAASBEST ONTWIKKELING KUSTSTROOK WEST-ZEEUWSCH-VLAANDEREN Liefdemaal voor bejaarden te St.-Jansteen perspectieven voor 1965 Onmisbaar Russisch gevaar Misère Maatregelen top meubelcatalogus Te Terneuzen T entoonstelling oorlogsboeken in bibliotheek Tienersdag VKAJ van bisdom Brecla wordt te Roosendaal gehouden Voordracht van leerlingen was leuk en nuttig Streek behoudt rustig karakter H.I.D. reikt sleutels eerste ratioliuis uit „Willem 't Hooft" te Goes geeft uitvoering van „Die Schöpfung Nog geen bloesem Zeeuwse fruitland Muziekfestival in Heikant verkennerij Eerste afdeling wilde vaart in bisdom Breda Eind/essen middelbare landbouwschool Hulst DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 16 APRIL 1965 R. VAN ACKER maatregelen treffen s.v.p. R. MARTINET na regen komt zonneschijn (Van een onzer verslaggevers) ST.-JANSTEEN. Bijna dertig alleenstaande bejaarden alhier, veelal weduwen en weduwnaars, hebben in het klooster van de Zusters van het H. Hart aange zeten aan een liefdemaal, dat door de zusters werd opgediend. Slechts enkele uitgenodigden lieten ver stek gaan. De bejaarden, die zelf niet naar het klooster konden ko men, werden met auto's afgehaald. De zusters zijn van plan van dit „Liefdemaal", een broodmaaltijd, een jaarlijkse gewoonte te maken. Het liefdemaal moet herinneren aan dat, wat de eerste christenen alvorens de Ht Eucharistie te vie ren, altijd gebruikten. De bejaarden consumeerden eerst een kopje koffie. Om half zes schaarden zij zich met de zorgzame zusters rond de dis. De bejaarden bleken bijzonder enthousiast over het initiatief van de zusters. Zoals een van de gasten het na afloop uitdrukte: „Het is jammer, dat een jaar zo lang duurt." 9 Het unieke bastion van Re- tranchement wordt openluchtthea ter. Verzonken tussen de wallen ligt het rustieke dorpje. (Van een onzer verslaggevers) HULST „Een vlasser moet spaarzaam, hardwerkend, opgewekt en zeer optimistisch zijn". Dat zijn woorden van de heer R. Martinet, de directeur van de Vlasroterij ver eniging St. Andries te Koewacht. Hij zei zulks naar aanleiding van het feit, dat de vlasserij in het af gelopen jaar in West-Europa harde klappen heeft gekregen en hier en daar zelfs naarstige pogingen aan moet wenden om het hoofd boven water te houden. De vlasserij be leeft momenteel een ongekende crisis, hetgeen een gevolg is van de slechte kwaliteit van tenminste 80% van het in 1964 geoogste vlas in Frankrijk en vooral België en Nederland. Ware het niet, dat door de voorgaande vele crisisjes de vlasbedrijven en .fabrie ken zijn gesaneerd dan zouden nu veel bedrijven stilgevallen zijn. Momenteel zijn er bijna uitsluitend bedrijven over, die een stootje kunnen verdragen. Wanneer echter de oogst van deze zomer eenzelfde gebrek aan kwaliteit zal vertonen zullen weer andere bedrijven moeten worden geliquideerd, terwijl vele vlastelers het hoofd in de schoot zullen leggen en het vlas zullen laten voor wat het momenteel is: 'n onrendabel produkt. Aldus de heer Martinet en enkele andere ter zake des kundigen, In Zeeland, waar de vlasserij een zeer belangrijke plaats in het economisch le ven inneemt in deze contreien wordt veel vlas geteeld terwijl Zeeuwsch- Vlaandereri 120 tot 130 vlasverwerkende bedrijven heeft ziet men de komende ontwikkelingen met zorgelijke belangstel, ling tegemoet. Ondanks het donkere re cente verleden zijn er betrekkelijk goede perspectieven: de oogst Is mooi inge zaaid en „staat" momenteel goed. Door ervaring wijs, weten de vlassers boven dien, dat achter de wolken altijd de zon schijnt. De vlasserij heeft zeer moeilijke tijden doorgemaakt. „Na het dieptepunt bele ven we de heropleving", staat op de deur van het kantoor van de roterijvereniging te Koewacht te lezen. Zulks ter opbeu ring van al te pessimistische leden. Dat wil zeggen, dat men de moed nog niet heeft opgegeven. Om met de heer Marti_ net te spreken: het vlas blijft op de we reldmarkt. Het levert de grondstof voor zovele produkten, dat het onmisbaar is. De oogst 1965 zal echter van belangrijk betere kwaliteit moeten zijn dan die van 1964 en in mindere mate van 1963 om leven in de brouwerij te kunnen hou den. De vlasser zal per baal 100 kilo ongeveer f 60,- tot f 70,meer moeten ontvangen, wil de teelt en verwerking van vlas rendabel zijn. De recente moeilijkheden voor de vlasserij dateren reeds van 1959-1960. De markt gaf toen een grote terug gang te ziende Russen leverden vlas tegen dumpingprijzenDe markt be reikte in 1960-1961 een ongekend diep tepunt, vooral omdat de spinners wel oren hadden naar het Russische aan bod. Overleg op Europees niveau over deze onhoudbare situatie voor de Westeuropese vlasserij resulteerde in het „Akkoord van Napels". Dat be paalde, dat wanneer het teeltareaal in de driem belangrijkste landen Ne. derland, 'Frankrijk en België tot 100.000 hectare zou worden uitgebreid, de spinners voor slechts 20 procent Russisch vlas zouden betrekken. De uitbreiding van het areaal kwam er. In 1964 leek het „Russische gevaar" hele maal bezworen te kunnen worden. Een nieuwe regeling bepaalde, dat wanneer het areaal 135.000 zou gaan bedragen, de vlasafname van Rusland tot nihil zou worden beperkt. Bij nader inzien bleek, dat die afspraak niet gemaakt had hoe. ven worden: Rusland leverde een „mis gewas", hetgeen werd geconstateerd door een commissie, die onder leiding stond van Toon de Jong, tot voor kort directeur van de Vlasfabriek „Dinteloord" te Steen- bergen. De hemel was dus nog helder. Tot echter bleek, dat de Westeuropese oogst ook veel te wensen overliet. De markt ging zienderogen achteruit. Er was veel vraag naar het goede vlas die is er momenteel nog zodat prijzen van f 200 tot f 300,- per baal niet tot de zeldzaam heden behoorden. De slechte kwaliteit (80 procent dus) bleef verlaten op de markt liggen. Tot overmaat van de mi sère bleek er teveel vlas te zijn, zodat de telers het grootste gedeelte van hun vlas tegen afbraak, of verliesgevende prijzen van de hand hebben moeten doen. De gevolgen waren funest. Wanneer tijdens de komende oogst geen betere prijzen zullen worden genoteerd dreigt een ern stige spaak in het wiel van de vlasserij te worden gestoken. Het is duidelijk, dat maatregelen moe ten worden getroffen om de zaak weer in goede banen te leiden. Voor de hand liggend is, dat het teeltareaal moet worden ingekrompen met 1/3. De Franse regering heeft dat al be werkstelligd: in Frankrijk wordt nu op „slechts" 50.000 hectare vlas ge teeld. Naar de mening van de heren Martinet en R. van Acker uit St.- Jansteen de laatste is voorzitter van de (niet meer zo erg actieve) vlassers- bond te St.-Jansteen is het Neder landse areaal ook belangrijk kleiner geworden. Enerzijds omdat van over heidswege weer geen teeltpremies worden verstrekt en daarentegen de verwerkingspremies zijn verhoogd, anderzijds omdat veel boeren het vlas ijlings links hebben laten liggen. Het areaal is nu omtrent 20.000 hectare groot. De heer Van Acker ziet nog andere mogelijkheden om de positie van het vlas op de wereldmarkt te garanderen. Naar zijn mening moet men overgaan tot men ging van natuur, en kunstvezels tijdens spinnen of weven. Het daaraan vooraf, gaande noodzakelijke researchwerk zal van overheidswege bevorderd dienen te worden. Ook zou het aanbeveling -^erdie. nen dat vlassers belastingfaciliteiten krijl gen in die zin dat zij belastingvrije re serves kunnen kweken, die zij in moei lijke tijden aan kunnen spreken. De heer Martinet is van oordeel, dat gesubsidieerde opslag van vlas tijdens pe_ rioden, waarin de markt overdadig met vlas wordt gevoed, ook enig soelaas kan bieden. Is er vlas te weinig, dan kan men uit deze opslagplaats putten. Een derge lijk systeem raakt in zwang in België en Frankrijk. In Nederland denkt men er over 't ook in te voeren. Maar zover is het nog niet. (Advertentie) voor gezellig en stijlvol wonen vindt U in de kleurrijke!965 die U gratis krijgt by N.V. Jan Hendrikx BOSCHSTRAAT 1 BREDA TEL. 01600—30635 officieel erkend TOP-FORM adviseur 'Van een onzer verslaggevers! MIDDELBURG. Burgemeester mr. J. Drjjber heeft zowel de tot expositie zaal herschapen vleeshal geopend als de eerste tentoonstelling, die werd georga niseerd in het kader van het 150-jarig bestaan van de vereniging tot bevorde ring der belangen des boekhandels in deze hal. Mr. Drjjber ging eerst in op de z.i. aantrekkelijke taak voor gemeente besturen van nu, een zoals hij noemde, toegepaste cultuur te bevorderen en te behartigen. Toegepast, omdat men voor echte cul tuur geen tijd meer heeft. Dat de ge meente meer en meer interesse heeft voor cultuurzaken blijkt wel uit enige cijfers. In 1931 werd in Middelburg 4000 gulden aan deze gemeentelijke taak ge spendeerd, in 1965 bedroes dit zo'n kleine f 720.000.—. „Met de vleeshal te be stemmen tot expositieruimte hebben we het oorlogsmuseum verloren, maar dit hopen we elders op moderner leest^ ge schoeid weer te kunnen opbouwen" al- (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN. In samenwerking met de Katholieke Openbare Bibliotheek heeft de Katholieke Bibliotheek Centrale voor Zeeland in Terneuzen in het pand van de genoemde bibliotheek aan de Johan Willem Frisostraat een tentoon stelling van boeken over de tweede we reldoorlog ingericht, zulks in verband met de herdenking van de bevrijding. De tentoonstelling zal vandaag niet officieel worden geopend en blijft tot en met 5 mei a.s. te bezichtigei. Men heeft de beschikking over onge veer 40 boeken van schrijvers van ver schillende nationaliteiten. De boekwer ken zijn zo uitgekozen, dat de bezoekers kennis kunnen nemen van zowel Duitse als „gealliseerde" literatuur. De tentoonstelling is aangevuld met ander documentatie-materiaal over de tweede wereldoorlog. Het ligt in de be doeling van de K.B.C. ook een dergelijke tentoonstelling in te richten in samen werking met de Stichting Openbare Ka tholieke Bibliotheken voor oostelijk Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. Die zou darf worden gehouden in het pand aan de Hulster Bonte Hondstraat, waarin stich ting en K.B.C. over enkele maanden hun intrek zullen nemen. ROOSENDAAL De V.K.A.J. in hhet bisdom Brerda heeft voor zondag 13 juni aanstaande in het Gildenhuis te Roosen daal een diocesane bijeenkomst georgani seerd. Ongeveer 500 a 600 meisjes wor den hier verwacht. Trea Dobbs zal er zingen, terwijl ook een modeshow wordt gehouden. Tot besluit van deze dag zal de teen- agermis, gecomponeerd door Coos van Overbeek uit Breda, worden uitgevoerd. (Advertentie) (Van onze verslaggevers) BREDA De uitdrukking „op z'n paasbest" is er nog wel. Maar het „paasbest" zelf? Dat dreigt, een gering aantal uitzonderingen daar gelaten. uit de tijd te raken. De topdrukte die kledingmagazijnen, vooral in de steden, vroeger in de laatste dagen voor Pasen ken den, is er niet meer. „Wel wat drukker dan gewoonlijk", zeggen de confectiemagazijnen in Zeeland en Brabant, „maar helemaal niets bijzonders". Het nieuwe pak met Pasen was vroeger zo ingeburgerd, dat het bijna spreekwoordelijk was. Aan de kinderen werd verteld dat ze een nieuw pak van de pastoor kre gen, wanneer ze hun askruisje on geschonden tot Paaszaterdag be waarden. Vermoedelijk is dat nooit waar geweest, maar tegenwoordig zou het zeker niet meer opgaan. De kas van de meeste pastoors laat het niet toe en bovendien strookt het niet meer met onze opvattin gen over de hygiëne. De mindere drukte in de con fectiezaken zal echter wel onder andere invloeden staan. Ze zal eerder een gevolg zijn van een heel andere „kleedcultuur", -die ook het zondagse pak een gevoelige degra datie bezorgd heeft. Wèl nodigt het voorjaar uit tot het kopen van een nieuw stuk in de garderobe. Maar daarmee wacht men niet tot Pasen. De paar mooie dagen die we enkele weken gele den gekend hebben voerden meer mensen naar het kledingmagazijn dan de paasdagen. En daardoor werd de belangstelling al ge spreid. Alleen in Bergen op Zoom spra ken enkele winkeliers van een aan zienlijk grotere drukte. Zij meen den zelfs dat bijna zeventig pro cent van het publiek uit stad en omgeving de paasdagen in het j,nieuw" willen doorbrengen. Het geen daar in het Westbrabantse dan een lust voor het oog zal zijn. ROTTERDAM OP Z'N SPIDO - HAVENRONDVAARTEN - DELTATOCHTEN BLIJDORP - EUROPA'S MODERNSTE DIERGAARDE EUROMAST-'N UNIEK UITZICHT OP 110 M. HOOGTE dus mr. Drijber, die de burgerzaal lie- vert spaart voor belangrijke gemeente lijke activiteiten. Hij hoopte dat de vleeshal een lage drempel zal hebben, dus veel publiek zou trekken. De heer Nelissen uit Amsterdam ver tegenwoordigde de jubilerende vereni ging. Hij zag de functie van de Zeeuwse schrijver door de eeuwen heen als uit gesproken belangTijk. De heer Nelissen was verheugd, dat met de opening van de vleeshal tot expositieruimte in Mid delburg de stad-tussen-oud-en-nieuw de ouverture plaats vond van een reeks ex posities in het kader van het jubileum van de vereniging. De heer C. Bekker van de afd. Zeeland van de Ned. boek verkopersbond wees er op, dat de jubi leumexpositie was gereed gekomen dank zij de royale gebaren van o.a. het ge meentebestuur van Middelburg, het An jerfonds en uiteraard de jubilerende vereniging, en de medewerking van de Zeeuwse volksuniversiteit, de provin ciale bibliotheek en diverse particulieren. Tot slot hield de heer W. de Bruine van de provinciale bibliotheek voor de in de burgerzaal bijeen gekomen geno digden een inleiding over de tentoon stelling. Hij ging in op het thema en de opzet van de expositie. Rijkelijk voorzien van fotomateriaal. „Niets is zo vervelend als een boek; achter een vitrine" zo lichtte spreker toe. MIDDELBURG Als laatste in de rjj van voordrachtsoefenhigen versche nen woensdagavond de leerlingen van mej. J. C. P. Meijer, pianolerares aan de Stichting Zeeuwse Muziekschool te Vlissingen, waarbij als intermezzo eni ge leerlingen uit de vioolklas van de heer N. A. Smits optraden. De adjunct-directeur van de afdeling Vlissingen, de heer Piet Broerse, wees er in zijn openinswoord nog eens op, dat het geen leerlingenuitvoerig was, maar eerder gezien moest worden als een nuttige oefenavond. Deze avond werd geopend door Ro- rlald Goosen met „Vacantiepret" van Folk Dean.' Hierna werd in een vlot tempo een programma van 20 nummers afgewerkt, waarbij we in de beginperio de een leuk gespeelde Kaboutermars hoorden; die door Nijnke van der Zee en Liesbeth Weug als quatre-mains werd gespeeld. Meindert Eland was de eer ste violist, die met begeleiding van mej. Meije een Aria van Handel ten gehore bracht. Van muzikaliteit getuigde Gera Kuiper, die van dezelfde componist een Menuet op de viool speelde. Tijdens de ongedwongen gesprekken die tussfen de leerlingen onderling wer- de gevoerd tussen twee nummers door, werd Anja Keiler veel sterkte toege wenst door Diana Bennis, die 'later op de avond pas moest optreden en die na haar „sterktewens" haar trillende en klamme handen behoedzaam aan haar jurk afveegde. Maar zowel Anja (Na politaanse dans van Tsjaikofsky) als Diana (het bekende Menuet van Beet hoven) brachten het er goed af, on danks een klein slippertje van laatstge noemde en zodoende konden beide met een rustig kloppend hartje het slotnum mer aanhoren. Dat werd gespeeld door Jaap van der Harst. Deze liet een „Moment musi cal" van Schubert horen, waarbij zijn muzikaliteit in grote mate aanwezig bleek. Wel moet Jaap er voor waken, dat in dit werkje niet alles pianissimo en pia no is, maar dat er degelijk ook forte passages in voorkomen. Ritmisch had hij enige moeite met hiet uittellen van de lange noten. Verder een goede pres tatie. Het aantal dames overtrof verre de heren bij deze voordrachtsoefening, het geen mej. Meijer deed verzuchtten bij het optreden van Kees Weug: „Einde lijk weer eens een man." Aan het slot sprak de heer Broerse nog een kort af scheid woord je op deze verzorgde voordrachtsoefening en ging eenieder weer naar huis toe met de heerlijke gedachte: De vakantie gaat beginnen. A.L. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De West-Zeeuwsch- Vlaamse kuststrook, het nog rustige vakantie-gebied, waar jaarlijks dui zenden toeristen vooral uit Brabant en Limburg vertoeven, komt in een nieuw ontwikkelingsstadium te ver keren. Plannen zijn namelijk uitge werkt en in eerste instantie al goed gekeurd, voor de aanzet van een nieuwe badplaats Retranchement aan Zee en voor een snelverkeersweg Cadzand - Knokke met een aftakking naar Gent. De uitbreiding van Retran chement naar het strand toe, is vast gelegd in een plan van dertig ha, waarvan de bebouwing zal bestaan uit bungalows, winkels en horecabe drijven. De snelverkeersweg zal in een grote behoefte voorzien, nu -de Belgische en West-Zeeuwsch-Vlaamse kust, bii de snelle toename van het toerisme, elkaar meer aanvullen. Het prachtige natuurge bied t Zwin vervult immers niet uitslui tend een taak als grens tussen twee lan den, maar is bovendien een oase, die het Belgische mondaine strand scheidt van het nog pure West-Zeeuwsch-Vlaamse recreatiegebied, dat geen franje wil be zitten. De weg is nodig geworden om de vele vakantiegangers de gelegenheid te bieden overdag te genieten van de uitge strekte stranden van Retranchement, Cadzand. Groede en Nieuwvliet cn 's a- vonds zich te begeven naar de Belgische centra van vermaak. Daarbij komt nog een belangrijk zomerverkeer vanuit West-Zeeuwsch-Vlaanderen in de rich ting van de cultuursteden Brugge en Sf"c„i, ?leuwe 'S geprojecteerd bij Schaapbrugge de grens te passeren en zal worden gefinancierd door de ge meenten Retranchement en Cadzand de provincie Zeeland en door het water schap Het Vrije van Sluis. Van Breskens tot Retranchement heeft de Zeeuwsch-Vlaamse kust de laatste tien jaar een snelle toeristische ontwik- Keling doorgemaakt, zonder dat het rus tieke van de streek verloren ging. Zowel aan de kust als in het rijke achterland werden talrijke voorzieningen getroffen, gelijke tred houdend met de toename van de betekenis van de streek als va kantie-land. Aan de kust heeft vooral Cad zand zich aangediend als een bad plaats vgn formaat, waarbij Cad- zand-Bad is ontwikkeld tot een vol waardige woonkern, die in de win ter niet doods is. Het grote aantal bungalows en villa's, dat er is ver rezen, bezit niet uitsluitend een zo- merfunctie, maar is ook buiten het seizoen veelal bewoond. Safn,e", het historische Retranche ment telt het 1614 inwoners: voor beide gemeenten staat burgemeester J A eenhouts aan het hoofd. Met een totaal van ruim 355.000 overnachtingen in het seizoen, voert Cadzand met Domburg de lijst der Zeeuwse badplaatsen aan. On danks dit hoge aantal, tengevolge waar van het gemeente-inwonertal tijdelijk verviervoudigd is, blijft het rustige ka rakter behoucjen. Vandaar dan ook dat deze omgeving graag bezocht wordt deer gezinnen met kleine kinderen. Symbolen van de bloeitijd zijn o.m. het grote aantal hotels en pensions en de galerij met 11 winkels, die het gehele jaar door zaken doen. Dertig tot 40 pro cent van de zomergasteil in Cadzand zijn kampeerders, hetgeen onder het provin ciale gemiddelde ligt. In het uiterste zuidwestelijke puntje van Nederland, evolueren de beide ge meenten van burgemeester Leenhouts, dankzij hun natuurlijk bezit. Retranche ment heeft de toerist bovendien nog his torie te bieden. Onder dwang van Prins Maurits wierpen in de tachtigjarige oor log alle burgers van 16 tot 60 jaar uit het Land van Cadzand prachtige Mallen en bastions op. Ze zijn goeddeels bewaard gebleven, deze verdedigingswerken, en betekenen nu een toeristische rijkdom, die nog uitgebreid gaat worden, omdat van het unieke bastion een openlucht theater gemaakt zal worden. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Zoals wij onlangs reeds be richtten zullen op vrijdag 23 april a.s. de eerste huizen, die in het kader van het plan voor de arbeidsbesparende bouw van 960 woningen in oost-Zeeuwsch- Vlaanderen in het plan Oost in Axel wor den gebouwd, voor bewoning gereed ko men. De hoofdingenieur-directeur van de volkshuisvesting en bouwnijverheid in Zeeland, ir. L. D. Huisman uit Middel burg, zal 's middags de sleutels van de eerste ratiowoning overhandigen aan de bewoners. Dit ceremonieel zal worden bijgewoond door een aantal genodigden, die om half drie zullen worden ontvan gen in de raadzaal van het stadhuis. In Axel worden in eerste aanleg 120 ratiowoningen gebouwd door de n.v Vla- co te Terneuzen. Mten. verwacht, dat die binnen nu en enkele maanden allemaal gereed zullen zijn. JOZEPH HAYDN (Van een onzer verslaggevers) GOES De christelijke oratoriumver eniging Willem 't Hooft te Goes geeft op woensdag 28 april in de Grote Kerk te Goes een uitvoering van „Die Schöp fung" van Joseph Haydn. „D-q schepping" behoort met „De Jaargetijden" nog steeds tot de meest bekende en geliefde oratoria. Het is een kunstwerk van ongekende schoonheid. Dirigent is Adriaan Kousemaker, ter wijl- als solisten zullen optreden Nelly Groenevelt, sopraan, Chris van Woerkom, tenor en Max van Egmond, bas. De so listen zullen voor de meeste muzieklief hebbers zeker geen onbekenden zijn. De begeleiding wordt verzorgd door het West Nederlands Symphonieorkest. De leden van de oratoriumvereniging zullen zelf daadwerkelijk meehelpen aan de opbouw van het gemeentelijke podium in de kerk. Dit om de hoge kosten, ver bonden aan de uitvoering, enigszins te drukken. (Van onze correspondent) KAPELLE De verwachting, dat met de paasdagen de eerste fruitbloesem in het Zeeuwse fruitland te bewonderen zou zijn, gaat niet op. Het koude en donkere weer van de laatste week heeft de ont wikkeling der knoppen weer vertraagd en er zal dan ook vrijwel geen sprake zijn van bloeiende bomen. Wel zijn de knop pen ver gevorderd en staan ze voor wat de vroege peren betreft op openspringen, maar daarvoor is zon en warmte nodig en daaraan mankeert heb Het wordt dus wel eind april voor de fruitbomenbloei volop te bewonderen zal zijn HEIKANT Op 23 mei a.s. zal de muziekvereniging Heikant het jaarlijkse muziekfestival organiseren. De deelne mende verenigingen worden gerecru- teerd uit oostelijk oost-Zeeuwsch-Vlaan- deren. „Al onze oude vrienden komen," aldus de voorzitter van de Heikantse muziekvereniging, de heer R. Martinet. De leden van het gezelschap uit Hei kant zullen bij die gelegenheid in de nieuwe uniformen, die momenteel nog in de maak zijn, worden gestoken. HANK Na een voorbereidingstijd van drie maanden is bij de „Abel Tas man" zeeverkenners van de St.-Aloysi- usgroep" te Hank W.V. 91. officieel ge ïnstalleerd. Dit gebeurde door de ge machtigde van 't N.H.K.-Rowals, schip per Kavelaars, uit Haarlem. Voor het uitreiken van de brevetten en het opspelden van de wings aan tien matrozen ter wilde vaart en twee wilde vaartleiders zette Sch. Kavelaars in een toespraak het doel en bestaan van deze nieuwe tak der Nederlandse katholieke verkenners uiteen. HULST Op maandag 3 mei a.s. zul len 's middags de diploma's wonden uitgereikt aan de geslaagden van de r.-k. Middelbare Landbouwschool alhier, die de cursus 1963-1965 hebben gevolgd. De „bullen" zullen aan de geslaagden worden overhandigd door ir. L. M. Bou ten. inspecteur van het landbouwonder wijs. Tijdens de „eindles", die zal plaats vinden in het schoolgebouw, zal drs. P. J. Borm, dierenarts en leraar aan de school een inleiding houden over „Evolutie in de rundveehouderij De stranden en duinen van W.- Zeeuwsch-Vlaanderen vorm'en nog steeds een rustig recreatie-gebied.

de Stem | 1965 | | pagina 5