Zwaar verlies voor Vietcong BUSJE REED IN KANAAL DRIE DODEN beton - mortel '9i5 Mannaert 1965 BRABAj BOEKEN! I Schepper van de Efteling is onverbeterlijk romanticus REAL MADRID WINT EUROPESE BEKER t A. H. v.d. Lee Tandarts Lauinen G.A.M.Verraeulen I I I I Concelebratie met Pasen mogelijk Burgemeester verbiedt Angola-film in meer dan 70.000 gezinnen 50 jarig bestaan mË 1 Tomatenexport naar Ierland aan banden Zomerzegels 1965 B. en w. Rotterdam bemiddelen in taxistaking R.M.L.S. reikte diploma's uit In Nederland Italiaanse olie maatschappij sticht dochter onderneming Ook Schönmetzler wordt prof Maar tv brengt hem voor miljoenen BASKETBALL Voetbalsupporters breken stad af geen praktijk geen spreekuur geen spreekuur geen spreekuur Uitslag trekking van de tombola AGBIAD DE STEM dagelijks Voor direct gevraagd: 2 SERVEERSTERS 1 WERKMEISJE W. P. de Nooijer TAXI NODIG Natuurlijk belt U 01157-205 In Tilburgs scho, m3 Luis /7i— I DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 15 APRIL 1965 ANTON PIECK zeventig (Van een onzer redacteuren) BREDA Anton Pieck wordt maandag zeventig. Hij is dan niet thuis, maar met zijn vrouw ergens in Antwerpen. Hij zit tegenover ons: een Haags aandoende grand seigneur (geboren in Den Helder en wonend in Overveen bij Haarlem)correct gekleed zonder overdrijving; r>n-rirC^e 's'em> prettig klinkt. Wij wandelen door zijn domein De Efteling. Hij komt hier iedere week één dag: U heeft geen idee, wat een werk dit allemaal meebrengt. Als ik hier ben, is het aan één stuk door controleren en vergaderen. Zo'n tuin vergt wat. Hij zegt het niet moedeloos, maar integendeel zeer opgewekt. Pieck drukt er kennelijk mee uit, dat de sprookjestuin hem na aan het hart ligt. „Zoudt u de Efteling uw levenswerk willen noemen?'' „In geen geval/' zegt hij snel, „maar natuurlijk raak je er op de duur mee vergroeid. Het is dit jaar op de kop af twaalf en een half jaar geleden, dat ik ermee begonnen ben. Mijn vrouw waar schuwde me nog: begin er niet aan, je hebt het toch al zo druk. Ik wilde ook eerst niet, het leek allemaal zo weinig reëel. Tenslotte ben ik er toch ingestapt met het idee: nou ja, we zullen wel zien. Het resultaat enfin, daar lopen we nou doorheen!" Natuurlijk is die Efteling toch wel „ergens" het levenswerk van de bekende illustrator: voor honderdduizenden en honderdduizenden kinderen in de loop van enkele jaren een droom tot leven brengen, is op zich al een levensvervul ling voor een man als Pieck, die dol op kinderen is. Maar het maakt niet zijn hele leven uit. ..Bovendien," zegt hij, „is de Efteling het resultaat van een twee eenheid. Zonder Peter Reijnders, de technische man, was ik nergens. Zodoen de is de Efteling evenveel van hem als van mij." Misschien is de figuur van Anton Pieck er een, die moeilijk in deze tijd past. Hij is een geboren romanticus en schaamt er zich niet voor: „Ik weet wel, dat het bon ton is de romantiek af te zweren, maar ik beschouw dit gevoel als een essentieel onderdeel van het be staan. En ik geloof, dat de jongeren, on danks alles, er toch naar verlangen," Anton Pieck had met zijn zeventiende jaar de akte M.O. tekenen op zak. „Ik beschouwde die akte meer als een vang net, waar ik in kon vallen als de nood aan de man kwam. Mijn bedoeling was als vrij kunstenaar te leven. Dat is me gelukt, ook al ben ik veertig jaar teken leraar geweest op het Kennemer-lyceum. Ik ben vrij geweest in die zin, dat ik het werk heb kunnen accepteren, dat me aantrok. Aan uitgevers ben ik nooit gebonden geweest. Vastgebonden aan een uitgever, is het gevaar groot, dat je wordt „leeg-gemolken". Er wordt pressie op je uitgeoefend om snel te werken bij voorbeeld. Het is iets, dat ik per se niet kan. Ik werk voorzichtig, ik besteed veel aandacht aan het detail. Ik heb ta lenten zien leegbloeien, omdat er te veel van geëist werd." Iedere mens schept zich zijn eigen wereld, waarin hij zich behaaglijk voelt. De wereld van Pieck is er een van veel en enthousiast werken aan opdrachten, die hem liggen. Hij schildert, etst, te kent. Hij omgeeft zich met mooie dingen, vooral antiek, maar is geen maniak. Hij houdt van oud-Perzische en Syrische kunst en heeft ter gelegenheid van zijn verjaardag een antiek Perzisch tegel tableau gekregen. Pieck is cr verrukt van. Als hem gevraagd wordt, wat hij tot zijn beste werk rekent, geeft hij te ken nen, niets helemaal best te vinden. „Ter wijl je werkt, lijkt alles volmaakter dan wanneer het ,af' is." Maar er zijn op drachten. waar hij met plezier aan terug denkt. Aan de illustratie van Vondels Ghijsbrecht bijvoorbeeld, een Schubert- boek en Gösta Berling. Hij heeft de com plete 1001-nacht van plaatwerk voorzien, dat waren zestien delen en Andersens sprookje Niels Holgerssons wonderbare reis. GOES De Ierse autoriteiten hebben bekendgemaakt dat voor de invoer van tomaten in dit land met ingang van 15 mei 1965 weer vergunningen nodig zul len zijn, wat wil zeggen dat invoer dan praktisch niet meer zal zijn toegestaan in dit land. Frankrijk heeft bekendgemaakt dat in verband met de prijsontwikkeling op de Parijse markt met directe ingang de invoer van spinazie klasse II kwaliteit niet meer zal zijn toegestaan. „Kijk, weer sprookjes," zegt de be zoeker dan. En Pieck: „Sprookjes hebben me altijd geboeid, misschien om er de werkelijk heid mee te sublimeren." Een tikkeltje trots vertelt hij, dat tot driemaal toe een boek is uitgekomen naar aanleiding van zijn illustraties. Voor twee van deze boeken verzorgde de journalist Fred Thomas de tekst. De overleden Fred Thomas behoorde tot Piecks intimi. Ook de bekende dr. Melchior behoorde tot zijn vrienden, evenals Felix Timmermans, voor wie hij de tiende druk van diens Pallieter illustreerde. „Maar zij zijn er niet meer," constateert hij, „dat gaat zo als men ouder Wordt..." Geen begrip voor „modern" Een man als Pieck heeft voor de mo dernen weinig begrip. Zyn schilders wereld eindigt by Breitner en Israëls. Wat daarachter komt de hele revolutie van de Europese schilderkunst bestaat niet voor hem. „Picasso?" „De man is technisch zeer knap, hy kan tekenen, maar ik gruw van zyn deformaties." „Paul Klee?" Hij schudt het hoofd en geeft geen commentaar. „De techniek vervaagt, maar men zal terug moeten," zegt hy. Anton Pieck is toch op zijn manier een vrijbuiter. Hij is te veel individualist dan dat hij zich zou willen aansluiten bij het een of ander genootschap. „Ge nootschappen praten," zegt hij, „ik wil werken." Hij houdt van de sfeer van oude stadjes en heeft dan steeds het schets-, boek bij de hand. Hij werkt veel buiten. Grote reizen inspireerden zijn' werk. In Marokko haalde hij de sfeer xoor zijn Duizend en één nacht; Zweden bezocht hij en dat maakte hem het illustreren van de Gulbranssen-trilogie gemakkelijk. Hij komt graag en veel in Engeland, waar een van zijn getrouwde kinderen woont, en bezoekt daar weer de stadjes, waar hij urenlang schetsen kan. Pieck leeft ook nu nog in de sfeer van gaslicht. Men ervaart het, als men met hem over het terrein van de Efte ling dwaalt. Hij wijst vol trots op de stoomcaroussel, glanspunt van een antiek kermisterrein in aanbo-uw. Hij laat die caroussel draaien met alles er op en er aan: een pluchen verleden herleeft. „We hebben groteplannen met dit terrein," zegt hij. „Het zou leuk zijn hier ook nog een antieke poffertjeskraam te kunnen neerzetten en een oude ker- misbioscoop. Het komt er, maar het heeft zijn tijd nodig. En hier op dit terrein willen we een antiek spoortje laten lo pen met een stationnetje in Victoria-stijl. Plannen genoeg, maar er is geld tekort. We hebben enorme bezoekcijfers, maai er gaan ook enorme hopen geld in de exploitatie zitten." DEN HAAG (ANP) De zomerzegels 1965 zullen op alle postinrichtingen in Nederland verkrijgbaar zijn van 1 juni tot en met 31 augustus. De opbrengst van de toeslag op deze serie wordt door de stichting Comité voor de Zomerpostze- gels uitgekeerd aan landelijke regionale instellingen voor volksgezondheid, maat schappelijk werk en culturele doelein den. De vijf zegels, die werden ontworpen door Th. Kurpershoek te Amsterdam, tonen afbeeldingen van oude Nederlandse stadjes. Waarden, kleuren en voorstel lingen zijn als volgt: 8 plus 6 cent, geel en zwart, afbeelding ontleend aan Veere; 10 plus 6 cent, blauwgroen en zwart, afbeelding ont leend aan Thorn; 18 plus 12 cent, rood en zwart, afbeelding ontleend aan Dordrecht; 20 plus 10 cent, blauw en zwart, afbeel ding ontleend aan Staveren; 40 plus 10 cent, groen en zwart afbeelding ontleend aan Medemblik. SAIGON (RTR) Zuidvietnamese strijdkrachten hebben een grote opslag plaats van de Vietcong veroverd op 48 km ten noorden van Saigon. Een Ameri kaanse militaire woordvoerder noemde dit de grootste verovering ooit op de rebellen gedaan. De opslagplaats bevatte bijna 2 miljoen kilogram rijst. De mili tairen namen zoveel mogelijk rijst mee en bliezen daarna de opslagplaats op. Bij een schermutseling met een com pagnie Vietcongrebellen lieten de laatsten 19 doden achter. In, Amerikaanse militaire kringen in Saigön beweert men inmiddels over be wijzen te beschikken, dat sommige een heden van de Vietcong een soort zelf- moordaanvallen hebben uitgevoerd op militaire stellingen, terwijl zij onder in vloed van opium verkeerden. De militaire rechtbank in Da Nang veroordeelde gisteren de leider van een zelfmoordgroep tot de doodstraf. De ver_ oordeelde, zal vandaag in een stadion door een vuurpeloton worden terechtge steld. ROTTERDAM (ANP) Het gemeen tebestuur van Rotterdam heef t zich woensdagmorgen in beginsel bereidver- klaard bemiddeling te bevorderen voor oplossing van het geschil, dat heeft ge leid tot de taxistaking. Het college heeft besloten drie bonden van vervoersper- soneel en het werkcentrum uit te nodi gen voor een informatieve bespreking met de loco-burgemeester, cej. mr. J. Zeelenberg. In deze bespreking zal wor-j den nagegaan op welke wijze een ba sis voor bemiddeling kan worden ge vonden. (Van een onzer verslaggevers) GOES. Gistermiddag vond in het schoolgebouw te Goes van de Rijks Mid delbare Landbouwschool de eindles met diploma-uitreiking plaats. De heer J. Smallegang, voorzitter van de commis sie van toezicht, kon tot zyn vreugde aan 34 geslaagden het belangrijke papier overhandigen. Hij pleitte ervoor de kansen voor een voortzetting van studie met beide han den aan te grijpen. „Het begint nu eigen lijk pas. Er zijn nog talloze mogelijk heden," aldus de voorzitter. De direc teur van de school, ir. J. Versteeg, sloot zich bij de woorden van de heer Smalle gang aan, waarna hij de rapporten uit reikte. De heer M. Taillie, gemeente secretaris* wees erop. dat de gemeente, ondanks de industrialisatie altijd nog een open oog heeft voor het agrarische bedrijf. Ir. J. Prins van dh Z.L.M. drong er-op aan een goed ondernemer te wor den in kritische zin De economie van een bedrijf is van het grootste belang, zo meende hij en dat vond de heer J. Boonman van de N.C.B. ook. Evenals ir. Prins gingen de gedachten van de heer Boonman uit naar uitwisseling „Ga eens een kijkje nemen op een ander bedrijf." Voorts werden tot de geslaagden woor den van gelukwens gesproken door de heer J. de Jager van de Zeeuwse C.B T.B., de heer Hendrikse namens de oud- leerlingen en de heer. F. Dees, namens de Plattelands Jongeren Gemeenschap. Diverse sprekers schonken aan de beste leerlingen nog een boekenbon of boek. (Voor de namen van de geslaagden zie de rubriek examens.) DEN HAAG (ANP) Het Italiaanse olieconcern Agip SPA in Milaan heeft in Rotterdam een Nederlandse dochteron derneming gesticht onder de naam AGIP (Nederland) n.v. Ook AGIP is aange lokt door de aardgasvoorraden, die in ons land zijn aangetoond en de voorra den, die nog worden vermoed. Zodra de nieuwe mijnwet continentaal plat van kracht is, wil AGIP een concessie-aan vraag indienen voor proefboringen op het Nederlandse deel van het Noordzee- plat. Een der directeuren van het Ita liaanse concern verklaarde gisteren te hopen ,dat nog voor eind 1965 met boren kan worden begonnen. AGIP onderneemt haar proefboringen in samenwerking met de Belgische maat schappij Petrofina en de Amerikaanse Philips Petroleum. Deze combinatie hoopt binnen enkele maanden, zodra de weersomstandigheden het toelaten, te be ginnen met exploraties op het Engelse deel van het continentale plat. In dezelf de combinatie heeft men boringen ver richt in Noord-Holland, waarbij Philips optrad als technisch uitvoerder. Eind 1964 heeft Philips mede namens de part ners een concessie-aanvraag ingediend voor ongeveer 115.000 ha in het noorden en noordoosten van Noord-Holland. In een later stadium zal worden beslist of de boringen te land worden voortgezet VRIEZENVEEN (A.N.P.) Drie bouwvakarbeiders uit Vriezenveen zijn gisterochtend verdronken, toen bet ge huurde busje, waarin zij met nog vijf anderen op weg waren naar hun werk in Wierden, als gevolg van defecte remmen in Aadorp, gemeente Vriezen veen, in het Overijssels kanaal reed. De slachtoffers zijn G. Jansen, J. Brunink en A. Beuving. De bestuurder, de heer G. Jansen, heeft nog geprobeerd bij de scherpe bocht die hij naar links moest nemen, af te remmen, maar de wagen schoot door en dook in het kanaal. Vijf van de inzittenden wisten zichzelf te red den. Een kraanwagen takelde het busje vrij snel weer op de kant, maar voor drie van de inzittenden kwam de hulp te laat. De heer G. J. Jansen was 37 jaar. vader van twee kinderen; de heer W. B. Brunink (63) had elf kinderen. Het derde slachtoffer, de 30-jarige heer Beuving, was ongehuwd. HARDERWIJK (A.N.P.) In Har der wijk is gisteren een ernstig ver keersongeluk gebeurd, waarbij twee personen werden gedood. Een personen' auto, bestuurd door de 60-jarige J. P. uit Emmeloord, kwam in botsing met een autobus. De bestuurder van de auto werd op slag gedood. Twee inzittenden werden naar een ziekenhuis in Harder wijk vervoerd, waar de 56-jarige K. H, P. uit Kampen aan zijn verwondingen is overleden. De derde inzittende, de 40- jarige A. Z. uit Kampen, raakte licht gewond. OBERSTDORF (ANP) De 21-jarige Duitse kampioen kunstrijden Sepp Schön- metzler heeft liet amateurisme vaarwel gezegd en bij de Canadese ijsrevue „Ice Capads" een contract getekend. Sepp zal zaterdag bij een kunstrij-exhi- bitie in zyn woonplaats Oberstdorf voor de laatste maal als amateur op het ijs komen. Sepp Schönmetzler, die talloze toe schouwers tijden^ grote evenementen met zijn clownerie op de schaats ver maakte, heeft nooit kans gezien ereme taal te veroveren. Tijdens de Olympi sche Winterspellen 1964 in Innsbruck ein digde hij op de 12e plaats. Bij de we reldkampioenschappen in Dortmund in hetzelfde jaar werd hij 10e. Hij eindig de dit jaar bij de Europese kampioen schappen in Moskou op de 4e plaats. UTRECHT (K.N.P.) De Neder landse bisschoppen hebben gisteren tij dens hun voortaan maandelijkse bis-, schoppenvergadering besloten dat op Witte Donderdag, Paaszaterdag en Pa sen overal de concelebratie in de paro chiekerken en kloosterkerken kan wor den gehouden, dat wil zeggen dat ver scheidene priesters de H. Mis gezamen lijk opdragen. De communie onder twee gedaanten, d.w.z. brood en wijn, in de mis voor bruidegom en bruid mag wor den uitgereikt vanaf Pasen. De bisschoppen hebben hiervoor twee manieren aangegeven: direct drinken uit de kelk of het H. Brood in de wijn gedoopt. De bisschoppen zijn voorne mens zich na Pasen in een herderlijk schrijven tot hun gelovigen te richten over de Eucharistie. (Van onze correspondent) AMSTERDAM Dezelfde film „Lala Quema", waarvan burgemeester Van Hal van Amsterdam gisteren de verto ning verbood, zal vanavond te zien zyn in de rubriek „Achter het nieuws" van de VARA. Deze merkwaardige gang van zaken werd gisteravond onthuld door reporter Kees Buurman tijdens een ac tualiteitenuitzending. De film, die in het Nederlands heet „Als de grote moerasvlakte vlam vat" en die 35 minuten duurt, handelt over de vrijheidsstrijd in Portugees Guinea. Hij zou gisteravond onder auspiciën van het Nederlands Angola Comité en in bijzijn van de Angolese vrijheidsstrij der Amilcar Cabral in Krasnapolsky worden vertoond. De kopie van de film, die ook niet in Frankrijk maar weer wel in Engeland mocht worden ge draaid, arriveerde pas gistermorgen in ons land te laat om de officiële keu ring te kunnen passeren, die verplicht is voor openbare vertoning. Het Angola Comité besloot toen er een'besloten voorstelling van te maken, maar burgemeester Van Hal weigerde toestemming, omdat volgens hem het besloten karakter van de bijeenkomst men mocht binnen als men a raison van een kwartje lid werd van de be weging voor hem niet vaststond. MADRID (UPI) Real Madrid heeft de Europese basketballbeker gewonnen. In de eerste finalewedstrijd tegen Tska uit Rusland, hadden de Spanjaarden met 7 punten verschil verloren. Die achter stand van 7 punten werd vanavond in Madrid echter omgezet in een voor sprong van 7 punten door een 76-62 over winning. Topscorer was de Madrileen Emiliano met 24 punten. MONTEVIDEO, Uruguay (UPI) - Hon derden voetballiefhebbers in Uruguay hebben hun vreugde over een overwin ning van hun elftal op een Argentijnse ploeg „gevierd" door in het centrum van Montevideo vijfentwintig winkels mét stenen te bekogelen en te plunde ren, een autobus met Argentijnse toe risten aam te vallen en te proberen binnen te dringen in het hotel waarin de Argentijnse spelers logeerden. De politie arresteerde zeven herrie schoppers, maar ze kon dat pas doen na een barrage van stenen te hebben weerstaan. Tot onze diepe droefheid overleed heden rustig en. kalm, na het ontvangen van de H.H. Sacra menten der zieken, mijn inniggeliefde man, vader, behuwdvader, grootvader, broer, oom en neef, GIJSBRECHT VAN DE VOORDE echtgenoot van Florentina Volleman, in de leeftijd van 82 jaar. Wij bevelen onze dierbare overledene in uwe gebeden aan. Hulst: Etten: Hulst; FI. van de Voorde-Volleman J. van de Voorde M. van de Voorde-van de Walle en kinderen A. van de Voorde Familie van de Voorde Familie Volleman Hulst, 14 april 1965 Kleine Bagijnestraat 17 De absoute zal plaats hebben op zaterdag 17 april a.s. om 10.30 uur in de Basiliek van de H. Willibrordus te Hulst, waarna begrafenis op het r.-k. kerkhof aldaar. Bijeenkomst aan het St.-Llduinaziekenhuis, in gang Tabakstraat om 10 uur. Maandag 19 april om 10 uur wordt de H. Mis voor zijn zielerust opgedragen. Zondagavond le paasdag om 7 uur Rozenkrans gebed in de Basiliek. De overledene ligt opgebaard in het St.-Liduina- ziekenhuis. Zij die bij vergetelheid geen uitnodiging hebben ontvangen, gelieven dit als zodanig te beschouwen DEM KA - Ctr.cht vraagt ttanlrwerlter*, revolver-draaiers, draaier* carrouseldraaler* Kot- teraars, frezer*, actievers, etee- triciëns. Betaling In werltklas- sen 4, 5 en 6 l ploegendienst. Voor een Kosthuis wordt ge2orgd. Beis- Kosten vergoeding Voot ge huwden Komt een woning be schikbaar Belangstellenden Kunnen zdch schriftelijk wen den tot Demka NV, afd Per soneelszaken Havenweg 1 utrecht X DANKBETUIGING Voor de vele gelukwensen, bloemen en cadeaus die wij bij ons 50-jarig huwelijks feest mochten ontvangen zeggen wij, ook namens on ze kinderen, langs deze weg hartelijk dank. Fam. Wagenaer- de Kubber Graauw, april 1965. TANDARTS, 'alstraat 2 Axe! VAN 16 t/m 25 APRIL VRIJDAG 16 APRIL en DINSDAG 20 APRIL TANDARTS TERNEUZEN VRIJDAG 16 APRIL te KLOOSTERZANDE ZATERDAG 17 APRIL KOEWACHT. bij Gerard v. Rumste 3966 - 2749 - 3349 - 2629 - 3524 - 3303 - 2483 - 3836 - 1552 - 2880 - 1750 - 2712 - 2124. Omslagen: 1455 - 1825 - 1353. Prijzen afhalen voor 15 mei a.s., nadien eigendom van de club. - tr De Griffier van het Kanton gerecht te Middelburg maakt, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 486 van het Burgerlijk Wetboek bekend, dat aan Jacob Jan Traas, geboren te Hoede- kenskerke, 6 mei 1946, wo nende te Goes, J. D. van Mellestraat 92. bij beschik king van de Kantonrechter te Middelburg dd. 5 april 1965 beperkte handlichting is verleend om met zijn moeder een vennootschap onder firma aan te gaan. ten doel hebbende het uit oefenen van geregeld en on geregeld vervoer voor re kening van derden, alsmede tot het verrichten van alle rechts- en feitelijke hande lingen, die voor het deelne men in - en het uitoefenen van dat bedrijf vereist zijn, in het bijzonder het aan gaan van verbintenissen tot dat bedrijf betrekkelijk, een en ander in de ruimste zin des woords, doch met inacht neming van het bepaalde bij artikel 484 van het bur gerlijk wetboek. Dc Griffier van het Kantongerecht te Middelburg. OPENBARE VERKOPING NOTARIS te HE1NKENSZAND zal op woensdag 21 april '65 des middags 2 uur te Hein- kenszand in het café van mevr. wed. J. Hoondert, ten verz. van mr. A. J. Peeck als curator in het faillisse ment van de heer J.J. Wirtz, in het openbaar verkopen: 1. Het woonhuis met werkplaats en erf te Heinkenszand, Slaakweg 4, groot 6 aren 92 centiaren. Behoudens goedkeuring van b. en w. ontruimd te aan vaarden bij de betaling der kooppenningen. 2. Het woonhuis met schuurtje en erf te Heinkenszand, Kerklaan 44, groot 2 aren 16 centiaren. Verhuurd aan de heer P. Bekker voor f 10,- per week. Kijkdag: vrijdag 16 april a.s. van 9-12 en van 2-4 uur. Nadere inlichtingen te be komen ten kantore van ge noemde notaris. Huis te koop Sang., bev. 4 sl.k. en douchecel, 4 j. oud met schuurtje 4x6 m., erf en tuin. Te bevr. Molendijk 3 Standdaarbuiten. Winkeljuffrouw gevr. Levens- middelenbedrijf C. v. Vooren, Bontehondstr. 2-4, Hulst, telef. 2823. Een hotel - café - restaurant- kelner gevraagd. Zeer goede verdienste. Eventueel intern. Grand Hotel Rotterdam, tel. 01150-2041, Terneuzen. 25045 Goed dienstmeisje gevr. Zelfst. kunnende werken. Leeft. 16-30 j. Vrij weekend van vrijdag middag tot maandagmorgen. Was buitenshuis. Jong gezin. Moderne flat. Verdiensten 200 gulden p. mnd. plus kost en inwoning. Zich te wenden: Wil ly de Jonge, Paddeschootdreef 79, St.-Niklaas-Waes. (B). Gevraagd 2e meisje of werk ster voor keuken en huish. werk. Hotel-café-rest. „Buiten- lust", Oostburg. Aviolanda N.V., Woensdrecht heeft in haar elektronische montage-afdeling prettig en schoon werk voor meisjes van 16 jaar of ouder, telefonisch inlichtingen 01646-551 o 01640- 6264. Handige meisjes kunnen in on ze elektronische montage-afde ling worden opgeleid tot mon- teuse of controleuse. Prettig werk in een modern ingerich te omgeving. Uitstekende soci ale voorzieningen en hoog loon Aviolanda N.V., Woensdrecht, 01646-551 Of 01640-6264. Welk meesje van 16 jaar of ouder wil meewerken aan de vervaardiging van onze elek tronische apparatuur? Uitste kende sociale voorzieningen en hoog loon. Kom eens praten of vraag telefonisch inlichtin gen 01646-450. 's Avonds 01646- 551 of 01640-6264, Aviolanda n. v., Woensdrecht. Gevraagd in moderne villa tus sen Den Haag en Scheveningen 'n net meisje voor dag en nacht Hulp werkster aanwezig. Mau- rits de Brauwweg 10, Den Haag, tel. 070-54.33.44. KI. gezin zonder kinderen op mod. appartement zoekt def tig meisje, inwonend, zeer g. loon. Mevr. Timmermans, 4 Koningin Elisabethlaan, Ant werpen, tel. 37.44.96. Gevr. helper in de keuken. (Indon. man of vrouw- door Chinees restaurant. Br. onder 110. 4755. Antiek, zoals meubels, koper, tin, porselein, aardewerk, te gels, plattebuiskacbels en ver der alles wat antiek is. An tiekhandel, Westkade 76, Sas v. Gent, tel. 01158-833. Geen dienstbode te krijgen? Door verbouwing van de'keu ken een flinke grote afwasma chine (frigidaire) van f 1850,-. Nu voor f 650.-. Ginnekenweg 217, Breda, tel. 35772. 026470 Te koop huls met schuur, lüp. pehok en varkenshok, 17 a tuingrond. W. Krols, Zeven, bergseweg 14, Klundert. Mooi dorp, omgeving Bretia dicht bij bossen, te bouwen degelijke woonhuizen, blokjes van twee met garage, f 40.15q tot f 43.500. Kosten inbegrepen Inl.: Makelaars V. d. Berg Co. van 1896, Nw. Ginneken. str 43. Breda, tel. 01600-24421 Dubbel woonhuis, hoekpand pi, m. 40o rn2 boug., t.o. kerk, rei, 6 mnd. vrij te aanvaarden. SU Janstraat 75, Hoeven. 28774 Nieuwbouw Ginneken. IJpe- laar. Mooi wonen, vrije vesti ging, f 42.000 en hoger. Make- laars v. d. Berg en Co., Nw. Ginnekenstr. 43, Breda, telef 01600-24421. Te koop: direct te aanvaarden woonhuis met voor- eti achter- tuin. Te bevr.Middelburgse- straat 51, Goes. mein Aktetas met belangrijke aan- tekeningen verl. zat.avond plm 12 uur tussen Hulst en Ros- kam. Teg. bel. ter. bez.: Ros- karnstr. 38, St-Jansteen. (Van onze radio- en t. R.-k. jongeman, oud 29 Jaar, goede positie zoekt langs de- ze weg serieuze kennismak, met jong meisje of jonge vrouw tussen 25 en 30 jaar, 1 kind geen bezwaar. Foto's op ere woord retour. Br. ond. no, 26387 v. d. blad. Autorijles a 7,50 p. voll. Jes. uur, halen en brengen. Deskun. dig 'onderricht door ruime praktij kerva ring. Au torijschool „Contact", Oudelandseweg 37, Terneuzen, tel. 3340. Rest. de „Kraghe", Zaamslag, telefoon 01150-2630. „De Reu"-caravans zijn be roemd door hun sublieme weg. ligging, hun chique afwerking en hun interessante pr s. Be zoekt onze showroom. Belcrum garage, Min. Kanstraat 16-20, tel. 01600-39900, Breda. Alle da gen geopend. 26335 Caravans te huur te Zoutelan de. Vrij vanaf Pinksteren to 17 juli. M.Roose - Adriaans! Buys Balil'otstr. 4A, Kleoting' tel. 01100-6717. Te huur motorvisboten in vis rijke Grevelingen. Voor gezel schappen visko'tter beschilcb, Billijke tarieven. S. de Kort, Wilhelmirr&laan 6, Bruinisse, tel. 01113-426. Renhult kampeerbus, stahoog- te als nieuw, ook ruilen met caravan voor achter de auto. Breco, B. BaLlotstr. 3, Kloetin- ge, tel. 01100-6617. TAXIBEDRIJF A. DE VOS Stroodorpe 1 - Sluiskil Voorheen: de Splenter. Ook uw adres voor trouw- auto's. BEL VOOR UW Haverkort ruimt op. Nieuwe bankschroeven v.a. 10,-, hand- borstboor en elektr. boormachi nes, reeds v.a. 4,50; elektr. baby-lintzaagmachines, Buegel ijzerzaagmachines, elektr. en autogeen lasapparaten, 22o v. continu, v.a. 425,-, alle moge lijke compressors, gebruikte en nieuwe, v.a. 225,-, ook compres sors, speciaal voor schildersbe drijven als nieuwe precisiedraai bank, 60 t. d. c., moderne bank, merk Weiier, 1500,-, me taalschaafbank 550,-, remtrom- melbank 350,-, alle snij- en tapgereedschappen, alle tim mer. en metaalgereedschappen hamers, tangen, schaven, za gen, beitels, soldeergereedsch., Poelitrekkers, t.v.-toestellen ln prima staat v.a. 125,-, alle mo gelijke transistorradio's vanaf 30,-, dek- en kampëerzeilen, al le maten, v.a. 17,50, nieuwe ijzeren roei- en visboten v.a. 3oO,-, ijzeren kajuitboten 375,-, rubberboten en kano's vanaf 65,-, roeispanen en -peddels, totaal ingericht jacht als nw. met nieuwe 30 pk. Perking- buitenboordmotor, plm. 8 mtr. lang, 700o,-, geheel ingerichte 10 mtr. woonbus met prima motor en banden, 2000,-, speed boot met 40 pk Johnson mo tor, waterski's met lijnen 25oO, voor tuinders en fruitkwekers 2-wielige lucht-bandenwagen— tjes 125,-, aanhangwagen, 2-wie- lig 200,-, 2-3-pers. kampeerwa gen, model Kip, 2000,, pracht 4-pers. E. Kampeerwagen West- falia, 3000,-,. Alle mogelijke auto-accessoires o.a. sierringen wieldoppen, bumpers, verlich ting, enz., 6 en 12 v. autobat terijen v.a. 50,-, nog steeds voorradig de beste legersmeer- olie, 60 ct. per liter. Moderne autorekken,, passend op iedere wagen 45,-. Nederl., Belg. en 2e net-antennes 20,-. Buitenboord motoren Perkings, Seagull, Ser- va Johnson enz. Alles nog te gen prijs van 1964. 2 Nieuwe Cleopatra-ledikanten met bed den, 200,-. Film- en foto-appa raten, verrekijkers, gitaren en voor de kenner: als nieuwe Gestedner kleuren-stencilmach. geheel elektr., gekost 3200 nu 2000,-. 1 en 1,5 pk. elektr. mo toren, 22o volt, lichtnet, 2800 toeren, v.a. 145,-. Wij kopen gehele inboedels, winkel-, fa- brieks. en werkplaatsinventa rissen. Alle dagen geopend be halve dinsdag, de gehele dag gesloten. Goederenhandel Fa. Haverkort, Boulevard 161, tel, 4903, Roosendaal. Te k«: gebruikte tenten, 4.pers. f 40,-, 5-pers. f 50,-, 6-pers. f 60,-. Sporthuis v. Blaricum, Kremerstr. 8, B. o. Z. Heinkel-scooter i.p.s. te koop. Te bevr. hotel „De Kerstklok" Hulst. 25759 Te koop aangeboden. Voor di recte aflevering hebben wtf momenteel staan zeer goede gebruikte auto's in ruime kei/' ze naar kleur en bouwjaar, 0. a, Renault Dauphine, R4 de Luxe, R8, Fiat 50o enz, enz. Dus met Pasen in uw nk\m auto rijden. Garage „Rima", G.L.P. Hennekens, Boulevard 18-20, R'daal, tel. 3006. DE HANDEL IN BOUWMATERIALEN Gevraagd voor direct een flin_ ke jongen voor bumperspel, (seizoen kermisbedrijfDub- belstr. 41A, B. op Zoom. Bij gelegenheid van het j van ons bedrijf recipiëren wij. op dinsdag 20 april vanaf 2 tot 5 uur in hotel „Rotterdam" te Terneuzen (Westkolkstraat, ingang Luxor Thea ter) D. P. Mannaert M. E. Mannaert-Jansen S. C. Mannaert-Geers Bontmantels, fantastische keu ze uit meer dan 200 stuks. Kees v. d. Ven, Nieuwlandstr. 3, Tilburg, tel. 4250-26617. X Ga nu zonnig behangen. Enor me collectie. Plaktafels gratis gebruiken. Drog. Dees, Wilhel- minastr. 44, Axel. Prima slachthanen te koop en wilt u verzekerd zijn van ver se eieren ga dan naar Water- schoot's Pluim veebedrijf, Groe nendijk 57, Kloosterzande, tel. 347. Zw. piano, groot eikenh. schr.- bureau, 1 stel stapel-kookpan nen v. 4 pers. (nieuw) en an tiek, wegens omstandigh te k. Spotprijs. Te bevr.: Stations- str. 4o, Axel. 2-pits gasstel, als nieuw, één derde p.k. elektromotor, grote gegalvaniseerde wasteilen 34 en 28. Mozartstr. 5, Axel. Heer op leeftijd vraagt net kosthuis, onverschillig waar. Geen beroeps. Br. onder no. Te huuT aangeboden nieuwe winkel op prima stand in Gin neken (Breda), huur f 200, per week. Geen woning. Brie ven ond. no. 25730. Nieuwbouw IJpelaar vanaf i 42500,- K.k met garage f 45 500,- k.k. Teteringen te bouwen 2 onder 1 kap met garage v.a f 40.150.- von excl OB, Chaam 2 onder 1 kap zonder garage f 31.500.- von Makelaarskantoor Pluyter. Wil- helminastr. 20. Breda. Tel. 01600-41155 b.g.f. 36449. X Belcrum-garage vraagt steeds aanrijdingvrije auto's vainaf '59 te koop. Min. Kanstraat 16-20, Breda, tel. 01600-39870. T.k.a.: Ford Consul 1700 de Luxe 1960, mooie staat: Re nault Ondine '61, radio, schuif- dak, sierwielen enz. M. staat; V.W. de Luxe, grote achter lichten en knipperlichten, nwe bekleding, mooie chroom eu lak, motor. Io0 pet. b.j. '54; Heinkel-scooter, zeer goed on derhouden, 1960, met wind scherm en bagagerek. Deze wagens met 10.000 km volledi ge garantie. Garage A. Wage- makers, St.-Janstr. 54, Hoeven, tel. 01659-429. Wegens aanschaf grotere wa gen: Wartburg de Luxe voor en achter cocosmatten va: nov. 1964 tegen zeer aantrek kelijke prijs. b. Ball-otstraat 1 Kloetinge, tel. 01100-6617. HILVERSUM - merkt verdwijnen er i: de charmante gezichtI omroepsters van het scH Spoedig staan anderen gezeten op de soms fi presentatiestoelen de t gramma's aan te kondi; dat de toeschouwer i: kamer alle omroepste^L naam kende, lijkt definit Ook uit de rijen van de avond aan avond in het het nieuws presenteerden zm van de tijd bekende figuil van Hoewijk. Pier Tania, EtraHenk Teeuw en Fri^^_ geëclipseerd. Free-lancers^^P Thors, Joop Reinboid en slager namen naast de val I van redacteuren-commentati Gerritsen, Pim Reintjes ei mer, hun plaatsen in. Son de schijn, alsof de glamoui levisie journalistiek er ee H tl De waarheid is, dat vele dacteuren de laatste jaren, zij hun tv-werk. nieuwe en posten in de tv- en publi H hebben gekregen. Het is v D. Simons, hoofdredacteur v journaal daarom beslist geei™ zaak om de opengevallen 1 vullen. Op een vier ma; TILBURG Op de sluitin,H boekenweek, op zaterdag 22 in Tilburg het „Brabants Bo houden; ditmaal in alle zr Stadsschouwburg' Twee jaar lang werd dit in het „Studio-theater" bi vorig jaar moesten er zoveel den teleurgesteld, die er w; meer in konden, dat dit j; is het feest te houden in de Traditiegetrouw treedt eer: ret „Lurelei" op, dit jaar m] gramma „Wij Lurelei"; een1; bijzonder goed cabaretprogra aan medewerken Jasperina d via de Leur, Eric Herfst. L waard, Robert Bos en Rudy -I Daarna vindt in de versierdj in het „Studio-theater" heti Boekenbal" plaats, waar tush lezers zich ook een aantal sc uitgevers op de dansvloer zul, mits hun „standwerkerij" want natuurlijk wordt er ook| lige boekenmarkt gehouden. De muziek wordt verzorgd South Jazzband": ditmaal mi Conny van Bergen en het dan| orkest „The Moonlmers". VW.-bus, zonder banken, t 1961, in zeer mooie en goe staat, wegens overcomple Breco, B, Ballotstraat 3, Klo tinge, tel. 01100-6617. Pracht serie auto's te ko») Met 3 maanden Bovag-garac- tie. Financiering en inruil M gelijk. Viva Vauxhall de Lu«, 1964, als nieuwe; Opel Kapitat - de Luxe, 1963, niet van nieui te onderscheiden: Fiat 1964, ty pe 1300, luxe; Fiat 1963, typt 1100, luxe; Mercedes 19o ben zine, in prima staat; Opel Be- kord 1963; Opel Rekord 19$i Fiat 1100 1961; V.W. 1200 1963 Duine. Wassenaarstr. 7-9, tel 3260, Bergen op Zoom. Te k. Citroen 2 C.V. '62, 33.0« km. Tel. 4590, R'daal. Lloyd 1958 i.z.g.s. te koop. Te bevr. Keldermanstr. 35, Hulst. Te k. Ford Thames bestel '61' Volkswagen met roldak 1962. Renault Dauphine met schuif- dak, als nieuw, I960, Volkswa* gen bestel niet zijdeuren 1961. Austin A 40 1962, 2 Austins A 60 diesel, 1962 en 1963. In ruil en financiering mogelijk; Garage Kool, Meaussenstraat 14, Bergen op Zoom, tel. 5295' Te koop aang. Rover „75", M '51. N.V. Automobielbedrijf o. Zoom, Glymesstr. 7, B. Zoom, tel. 01640-3503. Te koop Opel Rekord '59, Ze phyr '60. Beide wagens 1,1 keurige staat. Garage Bogcrs, Dinteloord, tel. 01672-467. 150 cc CZ te koop. Niet moo1. wel prima, prima. Iets voor cross of oefenmachientje, f Mozartstr. 5, Axel. Dubbele bediening voor Dauphine te koop gevraag Schauwaert, Cloosterstraat Kloosterzande. Renault. Service! Verkoop-"7 Diverse modellen uit voorrad leverbaar. Garbge G. Cappo" dijk en Zn., Kloosterzande, 01148-413. Opel Rekord, bouwj. '5J te wagen. Garage G. dijk en Zn., Klooste^6' tel. 01148-413. Rcnault R8, bouwj. ^YaO- pet. in orde. Garage G. pendijk en Zn., Kloosterzan tel. 01148.-413. Door inruil: V.W. besteiwag met 1500 motor. In staat nieuw. Garage G. CapPe5J en Zn., Kloosterzande, 01148-413, Ah obuvicr, vv, -v -- nieuw. 18.000 km. Zeer Mozartstr. 5, Axel. Tc Damesbrommer te koop- bevr.Bisschoppendreel i, Gloednieuwe brommer v»»'/" 3, Kloetinge, tel. 01100-°° Donderdag 15 a] HILVERSUM I 402 AVRO: 12.00 Licht instrum semble en zangsolisten. 12.27 gen tib.v. land- en tuinbouw, reo: Promenade-orkest: an muziek. 13.00 Nieuws. 13.10 gen, eventueel actueel of gr; muziek, 13.25 Beursbericht Dansorkest en zang solisten. 14 recital; semi-klassieke muz Variété-theater, gevarieerd pi 15.40 Moderne kamermuziek Nieuws. 16.02 Voordracht. 16 grammofoonmuziek. 17.00 Miri Nieuws. 18.15 Eventueel acti Uitzending van d.e Volkspartij heid en Democratie: Luistert Stem van de V.V.D. 18.30 Licl muziek (opn.) 19.00 Voor de 19.05 Sportparade. 19.30 Eigen gramma voor de twintigers. 20 20.05 Stereo: Radio Kamerork listen: klassieke en moderr (opn.) 21.00 Het huis met hoorspel. 22.30 Nieuws en mee 22.40 Actualiteiten. 23.05 Lichte foonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws HILVERSUM II 298 P VPRO: 12.10 Leven op het sprek. 12.27 Mededelingen t.l en tuinbouw. 12.30 Nieuws. I week, lezing en berichten. 13.C ke grammofoonmuziek. 13.45 vrouw. NCRV: 14.15 Stereo; semble: geestelijke liederen. 1 dracht. 14.50 Moderne symfon ziek (gr.) 15.30 Utrechts kam solist: oude en moderne kan 16.00 De eentonigheid in de SI Ned. herv. studiodienst 16.30 mermuziek (gr.) 17.00 Voor 17.30 Volksliederen (gr) 17.45 fjara^ofoonmuziek. 17.55 Sp 18.10 Licht instrumentaal kwi Sociaal perspectief 18.40 K blokfluitgroep en orgel: gees deren 19.00 Nieuws en weerprs Radiokrant, 19.30 Geestelijke ^.45 Op de man af, pr: Lichte grammofoonmuziek. 2( om verschilt deze avond v avonden?, klankbeeld over avond. 20.35 Klarinet en piano ^uziek^ 21.05 Lichte grammofc 21.20 The Crucifixion: Passi (gT.). 22.30 Nieuws. 22.40 Avo

de Stem | 1965 | | pagina 4