Bredase plaatsen referees de jeugd n het middelpunt modelwoning ZWEMPRESTATIES IN AMERIKA GESTEGEN Tilbumse teams pakten Pater Buis wisselbeker GEOPEND Keep Fit (dames) derde degradatie-kandidate Tonido neemt revanche op SWIFT-heren (11-5) Opleiding Peter Post in liet gips Rob Kerkhoven terug uit Amerika Hockey OPSTELLING IERSE TEAM HOCKEYCOMPETITIE NTS zendt twee wedstrijden uit Twin voor mawi®11 Viering 40-jarig ubileum o.a. met voetbaltoernooi Volleybaltoernooi De „gele" trofee voor Poulidor Overmacht Overdreven Betere prestaties Voortreffelijk Promotiewedstrijd Invloed Uitslagen 567ste STAATSLOTERIJ SOA 2 (dames) kampioen DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 13 AFRIL 1965 19 (Van onze sportredactie) '.RED A Zoals wij gisteren reeds eldden, bestaat de voetbalscheids- achtersvereniging „Breda en om- treken" op 20 april 40 jaar. Om dit ubileum het nodige cachet te ge en, is een groot aantal evenemen- an georganiseerd. Ook voor deze ereniging geldt: „wie de jeugd •eft, heeft de toekomst" en daar- n staat het voornaamste evene ent in het teken van de jeugd. Op 5 mei zal in Breda het grootste 'Ugd-voetbaltoernooi worden gespeeld, at ooit in Nederland heeft plaats gevon- en. Niet minder dan 125 elftallen, uit de ring Breda, zullen op 25 sportcomplexen ugeveer 375 wedstrijden spelen. De inzet 4 een grote beker: de ,,Breda-Bokaal". )eze elftallen zijn naar leeftijd ingedeeld n in iedere afdeling, er zijn er drie, is at anders te winnen. Natuurlijk zijn voor die wedstrijden ook iheidsrechters nodig. Wat dat betreft, ïbben. de Bredase scheidsrechters iets rdigs uitgedacht. Er zal een z.g. „uit- ïittoernooi" worden gehouden. Op tien den scholen is aan scholieren de vraag steld of er onder hen waren, die kritiek èenden te moeten hebben op de wijze n leiding van de scheidsrechters die zondags aan het werk zagen, en of zij t zelf wel eens wilden proberen. Tot i toe hebben al 25 jongelui ,,ja" gezegd. 3ze zijn uitgenodigd om ieder een wed- rijd te fluiten. Een uiteraard deskundi- 3 jury, bestaande uit ere-voorzitter Her- ïan Plasman en spelregel-virtuoos Frits e Nee, zal hun verrichtingen op de groe- e grasmat bekijken en beoordelen. De- /innaar van dit „uitfluittoernooi'zal een wedstrijd mogen leiden, die eind mei ge deeld wordt tussen de ere-divisie club fAC en het Nederlands militair elftal -aar waarschijnlijk ook Piet Lagarde in ïeespeelt, die beroeps militair is gewor- en. Het Is natuurlijk de bedoeling om op eze manier jeugdscheidsrechters aan te rekken, want men verwacht, dat als de- e „uitfluiters" eenmaal de smaak te takken hebben, zjj ook door zullen zet- en. Uit de jeugd moeten niet alleen de opvoetballers, maar ook de topscheid- echters worden gerecruteerd. Op 30 april zal de traditionele „arbiter- it" worden verreden, een oriëntatie-rit ioor de Baronie van Breda. Op 21 juni wordt de Kennedy-mars" gelopen. Een lange voettocht, van 80 kilo- neter, die in de nachtelijke uurtjes van iart gaat en waar men een gouden „80" nee kan verdienen. Op 12 juni zal op het complex van de itletiekvereniging Sprint te Breda een nternationale atletiekdag voor voetbal scheidsrechters worden gehouden, waar voor koningin Juliana een ere-penning beschikbaar heeft gesteld. De bedoeling is om scheidsrechters uit de „oranje-ste den" Diest Orange, Dillenburg uit te no- ligen, maar dat is nog niet helemaal rond. lende tot de beste van Nederland zijn gaan behoren. Daarnaast heeft deze groep, die deel uitmaakt van de COVS (Centra le Orgainósafcie Voetbalscheidsrechters) mening constructief idee naar voren ge bracht De verplichte medische keuring voor scheidsrechters en de conditieproe- ven zijn twee zaken, die vooral door het toedoen van de groep Breda zijn verwe zenlijkt. Leden van de groep hebben in de loop der jaren bij tal van verenigingen lessen gegeven over de voetangels en klemmen, dde in de spelregels verborgen liggen. Het bestuur van de jubilerende voetbalscheidsrechtersvereniging Breda en omstreken": v-l.n.r. Henk van Eek (penningmeester), Herman Plasman (ere-voorzitter) Frits van Nee (commissaris)Wim van Rozendaal (voorzitter)Frans Derks (secretaris) en Joop Wil- lems (vice-voorzitter). (Van onze sportcorrespondent) Het jaarlijkse distrietstoernooi heeft opnieuw aangetoond een van de hoogte punten van het volleybalseizoen te zijn. Deze vijfde krachtmeeting tussen de af delingsteams van District Zuid II werd georganiseerd door de afdeling Walcheren. In de grote ruime sporthal in Middelburg is dit toernooi opnieuw een enorm sportief succes geworden. Onder de bezielende leiding van de heer J. Wolters slaagde het organisatiecomi té erin om alle wedstrijden volgens het uitgestippelde tijdschema te doen verlo pen. Ook het gezellige samenzijn na af loop groeide uit tot een prachtig feest, dat zeker weer zal bijdragen tot ver betering van de reeds goede verstand houding tussen de afdelingen in het dis trict. Het is natuurlijk niet mogelijk alle 22 wedstrijden te bespreken, zodat we ons moeten beparken tot een algemene beschouwing. De acht deelnemende teams waren ingedeeld in twee poules van ieder vier teams. De nummers een en twee van iedere poule gingen over naar de finale. De mogelijkheid van een sterkere en zwakkere poule blijft hier door altijd bestaan, maar gezien de be schikbare tijd was er geen andere keus. Dat men wat geluk moet hebben bleek ook in poule A. bij de heren. Roosen daal en Bergen op Zoom eindugder. hier met ieder drie gewonnen sets gelijk op de tweede plaats. Het puntengemid- delde van Roosendaal bleek 0.04 beter dan dat van Bergen op Zoom, waar door Roosendaal naar de finale ging. De eerste plaats in deze poule was duidelijk voor Tilburg dat in zes sets slechts 23 punten tegen kreeg. In poule B. was Eindhoven nummer een maar moest toch één set afstaan aan Den Bosch, dat tweede werd. Vc» ~"n goede prestatie zorgde ook Zuid 'a"/1 *ai Breda een gelijk spel af ondervond dat zes aanva altijd een sterk team vormen In deze 40 jaar zijn ruim 100 scheid ochters opgeleid, waarvan er verschil- JACQUES ANQUETIL kreeg de Franse medaille van de nationale verdienste toegekend door de Franse sportpers. Anquetil won dit seizoen reeds Parijs-Nice, het Franse lentecriterium en een wedstrijd in Spanje. JAN HUGENS, Raf Gijsel en Dick Enthoven zijn nu ook on derdak. De Limburger is in de Torpedo-ploeg opgenomen, het in België wonende duo rijdt voor Groene Leeuw. FRANS EVERS, winnaar van de Ronde van Twente is op rust ge steld. Hij sukkelt met vocht in de knie en zal minstens 14 dagen het coursen aan collega's moeten overlaten. JEAN BASTIN, de Limburger die vorig jaar de ronde van Gelder land op zijn naam bracht, is be roepsrenner geworden. BRUNO JANSSENS, Remi van Vreckom en Hubert Criel staan genoteerd als kandidaten voor de Belgische afvaardiging naar Ber- lijn-Warschau-Praag. iet drietal blonk in de afgelopen maand bij de onafhankelijken uit en zal na B.W.P. naar de profs overgaan. De Franse renner Raymond Poulidor met de „gele" trofeedie hij heeft ontvangen. De „gele" trofee is een onder scheiding voor de Franse renner met de beste resultaten van het afgelopen jaar. AMSTERDAM (A.N.P.) Het blijft voor Peter Post tegenzitten. Nadat hij zes weken geleden voor het nieuwe weg- seizoen door een oude blessure moset onderbreken en het eind maart voorzich tig in de „O" van Oldenzaal weer pro beerde, is Post nu definitief voor weken seizoen door een oude blessure moest aan zijn linkerbeen bleek tijdens een bezoek aan de Beverwijkse sportarts J. Rolink dermate verergerd te zijn, dat de dokter het nodig oordeelde een gips verband te laten aanbrengen. Peter Post zal nu minstens veertien dagen volledig rust moeten houden, het geen betekent dat hij beslist niet zal kunnen starten in onder meer Parijs- Brussel (25 april) en de Waalse Pijl (29 april). JEAN FORESTIER, de 34-jarige Fransman heeft te hard getraind. Op doktersadvies móet hij nu een week volledige rust nemen en in de toekomst wat kalmer aan gaan doen. (Advertentie) BOUWPLAN HOGE VUGT 2, BIESDONKWEG 53, BREDA Speciaal voor de Paasdagen geheel opnieuw ingericht'. dinsdagmiddag 2-5 uur vrijdagavond 7-9.30 uur zaterdagmiddag: 2-5 uur of na telefonische afspraak EXTRA TWEEDE PAASDAG: 11-5 uur maar dat is dan ook absoluut uw laatste gelegenheid! DEN HAAG (ANP) De Rotterdamse scheidsrechter Piet Roomer zal op eerste paasdag in Warschau de voetbalinterland Polen-Italië leiden. Het is een wedstrijd voor de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap 1966. and dat Breda nog niet SCHIPHOL (ANP) Boordevol idee- en zijn de Nederlandse zwemcoach Rob Kerkhoven en diens pupil, de jonge veelbelovende vrije slagzwemmer Ron- nier Verroen uit Amerika op Schiphol teruggekeerd. „Het is fantastisch wat daar allemaal wordt gepresteerd. Maar wat me het meest heeft gefrappeerd, is, dat in een na-Olympisch jaar, als men overal al blij is wanneer de pres taties gelijk blijven, in Amerika het peil ontstellend is gestegen. Kerkhoven, die enige jaren assistent is geweest van de Australiër Forbes Carlile en nu de zware opdracht heeft diens werk als nationale zwemcoach over te nemen, ontmoette in de States zijn oude leermeester. Niet alleen hem. ook de Amerikanen George Haines en Cousilman, die in enkele jaren het wed- strijdzwemmen een volledig ander aan zien hebben gegeven. Vooral George Hai nes, de beste zwemcoach ter wereld, heeft diepe indruk op de jonge Neder lander gemaakt. Diens zwemmers en zwemsters behaalden in Tokio 13 gou den medailles. Er zijn in Amerika ge zinnen, die speciaal naar het kleine Santa Clara verhuizen omdaar hun kin deren bij Haines te laten trainen. Overdreven? Een Amerikaanse arts drukte het zo uit: ,,Hier in Santa Cla ra heeft mijn zoon de beste kansen een goed wedstrijdzwemmer te worden. Op grond van zijn prestaties komt hij dan in aanmerking voor een beurs aan DUBLIN (ANP) Het Ierse hockey team dat zaterdag 1 mei in het Wagener stadion van Amstelveen tegen Nederland zal uitkomen, wijkt op een plaats af van het elftal dat zaterdag met 00 gelijk speelde tegen Engeland. Derek Shaw neemt namelijk de rechtsbinnenplaats over van George Hosford, die tegen de Engelsen debuteerde. Niet minder dan zeven spelers van Leinsted maken deel uit van het Ierse team. H£t elftal is als volgt samengesteld: doel: Caihill (Coventry) achter: Steepe en Judge (beiden Leinster), midden: Blackmore, Walsh en Hade (allen Lein ster), voor: Lavan (Leinster), Shaw Lisnagarvey, Hennessy (Leinster), Treacy (Munster) en McMilland (Lisna- garvey). de universiteit. Dat scheelt me 25.000 dollar''. In Amerika en daar legde Kerkhoven de nadruk op wordt de sport positief bekeken. Men doet iets en dan ziet nTen wel wat er van komt. „Ik heb in de States heus geen jon gens en meisjes aangetroffen, op wie de zware training een slechte invloed had gehad. Integendeel, ik kreeg de in druk dat liet passeren van de z.g. moei lijke leeftijd (12-14 jaar) daar met veel minder schokken gepaard gaat dan hier. De help opvoeding is gericht op een gemakkelijke en onbevangen optre den. Daarin past geen dwang. De zwa re training wordt uit vrije wil gevolgd en het gebeurt met een enthousiasme, dat we hier nauwelijks kennen." aldus Kerkhoven. Waar zijn de overstelpende Ameri kaanse successen op zwemgebied nu in hoofdzaak aan te danken? Dat is een vraag, die ook Kerkhoven zich tijdens zijn 5 weken durend verblijf in Califor- nië heeft gesteld. Zijn voorlopige con clusies dicteerde de Nederlander met opvallende zekerheid aan de pers. Allereerst is daar het „uge group swimming programDat zorgt er voor, dat als een topzwemmer free wheelt er onmiddellijk een jongere knaap klaar staat om zijn plaats in te nemen. Men moet wel het uiterste ge ven om aan de top te blijven. Ze hebben nu een junior, die alweer be tere prestaties levert dan de vijfvou dig Olympische kampioen Don Schol- lander op dezelfde leeftijd Bij de universiteitswedstrijden vielen op de 15 nummers 8 Amerikaanse re cords en later op de kampioenschappen van de AAU weer zeven. Greg Bucking ham een zwemmer die nog nooit op de 400 yards" wisselslag was uitgekomen, zwom ineens 4.11.0 en later in de finale zelfs 4.08.9. Dat zijn beide absolute top prestaties. Hoezeer het „age group swimming" de resultaten beinvloedt, on dervond Ronnie Verroen, in Europa één van de sterkste jeugdzwemmers. In de States maakte hij 4.15.0 op de 400 yards vrije slag. Dat is 5 seconden be ter dan hij ooit had gepresteerd. Maar de winnaar zwom 3.54.5. Zo liggen de verschillen ongeveer. BREDA Twee beslissingen zijn op «eze wedstrijddag gevallen. EMHC da mes behaalden het kampioenschap le klasse en Tempo zegevierde in Roosen daal over Zw. Wit III, waardoor Zwart Wit III moet degraderen. Van een af mattend hockeygevecht van 130 minuten eindigde de beslissingswedstrijd om de kampioenstitel 3e klasse A dames tussen Push III en Tempo II in een draw (3—3), waardoor 'n nieuwe beslissingswedstrijd noodzakelijk is geworden. Zoals reeds vermeld zegevierde EMHC over Keep Fit om zich kampioen te kun nen noemen. Deze overwinning heeft voor Keep Fit echter een bittere smaak, om dat deze club nu ook met een gelijk aan tal winstpunten met Breda en MOP op de laatste plaats is geëindigd. Op het terrein van de hockeyvereni- ging „Waalwijk" vol met kuiltjes en te hoog gras bonden de degradatiecandida- ten Breda en MOP de strijd met elkaar aan. In dit duel had Breda voor de rust het beste van het spel, maar ook nu bleek weer eens overduidelijk hoe moei lijk het voor het Bredase binnentrio is een vuist te kunnen maken. Prachtige voorzetten van v. Klunne, goede aetieg van A. Grasso boden voor het binnentrio volop gelegenheid tot sco ren. Weliswaar werd dit trio telkens de stick dwars gezet door de rustig spelen de MOP-back E. Vriens-Grasso en voor kwam doelvrouwe Ch. v. Gent enig zeker schjjnende doelpunten, toch waren er kansen te over om 'n doelpunt te fabri ceren. De Bossche middenlinie liet wei nig openingen over en buitendien was de Bredase achterhoede zo voortreffelijk met haar ingrijpen dat doelvrouwe W. Koelemij een erg rustige middag gegund werd. Aan beide kanten leverden enkele straf- en lange corners geen succes op. Ook na de rust onderging het spelbeeld geen wijziging. Een beginoffensief van MOP werd resoluut afgeslagen en vond Breda doelpunt (10). daarna telkenmale de weg naar het vij andelijk doel, zich toch hdlstarrig vast houdend aan een versterkte middenlinie. Het meeste gevaar speelde zich dan ook in en nabij de slagcirkel van MOP af. Maar behoudens een afgekeurd doelpunt van N. Klunne was alles vergeefse moei te. Op uitstekende wijze weerde zich de MOP-defensie en bleef voor haar doel een muur optrekken, welke voor de Bre dase aanvalslinie ondoordringbaar was. Derhalve geen doelpunten en als sluit stuk de telefonische mededeling dat Keep Fit door haar nederlaag tegen EMHC, zich bij het tweetal gevoegd heeft, rrr.a.w. dat Breda en MOP nog een wedstrijd tegen Keep Fit moeten spelen! Wat een spanning! Push kruiste in Eindhoven de sticks met Racing, in welke ontmoeting het ge mis van T. Rommers in de Push-gele- deren zich ernstig deed voelen. De voor hoede speelde n.l. zonder enig verband en was vrijwel niet tegen de hechte Ra cing defensie opgewassen. Het aanvals- spel van Racing stak daar gunstig tegen af. Vooral de linkervleugel was uiterst gevaarlijk. Dank zij prachtige reddingen van doelvrouwe T. Jansen bleef het ze gevierende doelpunt lang uit. Pas in de laatste fase van de strijd slaagde de linksbinnen er in na een individuele po ging te doelpunten (10). Waarna Push dit duel met een vruchteloos eindoffen- sief afsloot. Waalwijk was op bezoek bij Eindhoven, in welke ontmoeting beide partijen vrij wel tegen elkaar opwogen. Jammer ge noeg liep R. Vissers in de Waahvijkse ploeg reeds voor de rust een ernstige knieblessure op, welke haar noopte uit te vallen. Na de rust, welke met dubbel blanke stand was ingegaan, had Waal wijk een licht veldoverwicht, maar het gemis van R. Vissers was oorzaak dat talrijke scoringskansen verloren gingen. Tien minuten voor 't einde kwam Eind hoven op vrij gelukkige wijze aan een Dan is verder belangrijk de invloed van de trainers als groep. De trainers krij gen volledige medewerking van autori teiten, ouders en clubbesturen. Natuur lijk zijn er ook nieuwtjes op technisch gebied. Vooral het vermogen om tijdens de race het tempo van de beenslag te veranderen, het z.g. schakelen. Pokey Watson, de beste vrije slagzwemster, wisselt op elke baan: 25 yards zestakt, 25 yards viertakt, 25 yafds tweetakt en de laatste 25 yards weer zestakt. Schol- lander doet precies hetzelfde. Daarbij komt nog dat de Amerikanen trainen in water van 28 a 29 graden. Hier gebeurt het, dat we zelfs in de overdekte baden de zwemmers naar de douches moeten sturen om weer warm te worden, aldus Kerkhoven. Of een dergelijk intensief trainingsprogramma ook in Nederland uitvoerbaar is? Dat hangt natuurlijk in hoge mate af van de medewerking van de autoriteiten Kerkhoven had daarvan een mooi Ame rikaans voorbeeld. „Haines heeft een nieuw bad nodig; hij heeft er een van 25 yards, maar wil er een hebben van 50 meter. Binnenkort stemmen alle in woners van Santa Clara (50.000) of het bad er moet komen of niet. Zegt men ja, dan betaalt iedereen twee dollar en en het bad komt er. Geen overheids toezicht, geen ambtenarij, niets van dat alles. Op die manier kun je bij blijven. Anders lukt het niet." HILVERSUM Naar verluidt ligt het in het voornemen van de AVRO-televisie om de voetballiefhebbers onder de kij kers op 28 april te tracteren op een in teressante wedstrijdreportage. Om 19.25 uur die avond begint in het Wembleystadion te Londen de afscheids wedstrijd voor Stanley Matthews, de 51- ROB KERKHOVEN (met bril) .terug. Bij de dames werd Tilburg in poule A duidelijk nummer een. Ook h er werd Roosendaal tweedie na een nipte strijd met Bergen op Zoom. In pon e B won Eindhoven alle drie partijen met grote overmacht. Den Bosch werd hier S°e<*e tweede. In de kruisfinale duidelijke over winningen van Tilburg en Eindhoven, zowel bij de dames als bij de heren. De finales tussen deze teams vormden een prachtige bekroning van deze dag. Bij de dames zorgde Tilburg voor een grote verrassing door het als kampioen gedoodverfde Eindhoven te kloppen. Bij de heren was het krachtsverschil duide lijker. Naast betere aanval en verde diging demonsteerdie de Tilburgse for matie ook een beter spelinzicht. Uitslagen competitie eredivisie: Li banon - S.O.S. 15—13 15—12 15—10 3—0 Blokk-ëer-DES - Valua§ 158 159 15P 30: A.M.V.J. - Olhaco 155 157 1517 11—15 15—8 3—2. Hoofdklasse dames: V.C.T. - Rapid M 515. 9—15, 15—12 11—15 1—3; Heren: Hevok - Roermond 156 815 159 3—1. Distrietstoernooi in Middelburg: poule A dames: 1. Tilburg 6 pnt.. 2. Roosen daal 3 pnt., 3. Bergen op Zoom 2 pnt 4. Walcheren 1 pnt. Poule B dames: 1. Eindhoven 6 pnt., 2 Den Bosch 4 pnt.. 3. Breda 2 pnt.. 4. Z.-Beveland 0 pnt. Poule A heren 1. Tilburg 6 pnt.. 2. Roosendaal 3 pnt., 3. Bergen op Zoom 3 pnt., 4. Walcheren 0 pnt. Poule B he ren: 1 Eindhoven 5 pnt., 2. Den Bosch 4 pnt.,' 3. Breda 2 pnt., 4. Z.-Beveland 1 pnt. Eindstand dames: 1. Tilburg, 2. Eind hoven, 3. Den Bosch, 4. Roosendaal, 5. Walcheren, 6. Z.-Beveland, 7. Breda, 8. Bergen op Zoom. Eindstand heren: 1. Tilburg, 2. Eind hoven, 3. Roosendaal, 4. Den Bosch, 5. Breda' 6. Bergen op Zoom, 7. Z.-Beve land, 8 Walcheren. (Advertentie) 12 april 1965 EERSTE KLASSE Prijzen van f. 5 zijn gevallen op nummers eindigend op f. 50 zijn gevallen op nummers eindigend op f. 100 zijn gevallen op nummers eindigend op f. 200 zijn gevallen op nummers eindigend op f. 400 zijn gevallen op nummers eindigend op f. 1000 zijn gevallen op nummers eindigend op 2 682* 545 030 908 1994 Een prijs van f. 2000 is gevallen op het nummer 03185 Een prijs van f. 2000 is gevallen op het nummer 00320 Een prijs van f. 2000 is gevallen op het nummer 19303 Een prijs van f. 2000 is gevallen op het nummer 95327 Een prijs van f. 2000 is gevallen op het nummer 87970 Een prijs van f. 5000 is gevallen op het nummer 93304 Een prijs van f. 20000 is gevallen op het nummer 56880 Let wel: Op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. (Van onze handbalmedewerker) Het sluitstuk van de veldhandbalcom- petitie wordt bijzonder spannend. Ver schillende teams, waar de kampioens- bloemen op liggen te wachten, worden bedreigd. In de hoofdklasse dames won koploper Swift van het sterke Verburch met 5-6, maar ook Niloc won van Sa- gitta; (1-3); bij de heren bond E.S.C.A. Stratum Meteoor aan de zegekar. De dames van E.B.H.V. kraakten in de dis trictsklasse het ongeslagen S.O.A. en hebben nu weer alle kans op het kam pioenschap. De dames van S.O.A.2 wer den kampioen afd. West Noord Bra bant. OVERGANGSKLAS Heren Tonido draait prima. Uit tegen Swift werd verloren met 18-6, maar de re vanche-partij bracht een dikke winst voor de Zeeuwse ploeg. (11-5). De he ren van EBHV hebben de winst in Eindhoven moeten laten bij P.S.V.2. Voor de rust een gelijkopgaande strijd met aan beide zijden zes doelpunten. Na de thee kon E.B.H.V. het niet meer bij benen en moest met 17-9 nederlaag ge noegen nemen. ZUID B Dames le klas In een spectaculaire wedstrijd heeft E.B.H.V. het ongeslagen S.O.A. op ei gen veld verslagen met 3-5. S.O.A. startte met zeer verrassende combina ties en wist de leiding te nemen door een hard schot van Rosa Spelier. E.B.H.V. vocht echter terug en Jet van Berkel maakte in de 15e minuut gelijk. Toch wist enkele minuten later S.O.A. weer de leiding te nemen door een doel punt van Marian Roelandt, a -J. N°ë voor t wist Jet van Berkel de achter- jarige Britse voetbaltovenaar. Dan rullen L^van'sleelhèïfTwist E.RttV.Vd^>VCT- hand te krijgen. Direct bij de uitworp swam Helma Boot vrij voor doel en de elftallen van Stoke City tegen de ,,rest van de wereld" binnen de krijtlij nen treden. De BBC-televisie is bij dit unieke afscheidsgeschenk voor Sir Stan ley aanwezig en de AVRO-televisie zal de Britse beeldreportage rechtstreeks overnemen. Voorts ligt het in lijn der verwach tingen, dat de eerste wedstrijd in de hal ve finale om de Europa Cup tussen Liver pool en Internationale eveneens op de Nederlandse beeldschermen te volgen zal zijn. Het ligt tenminste in het voornemen van de NTS om gebruik te maken van een eventuele Eurovisie-aanbieding. knalde onhoudbaar in. Rina Wolfsdorff vergrootte de voorsprong tot 2-4 en Jet va1} ®erkel maa^e uit een solo-run het vijfde doelpunt. De Bredase groen-witten waren hierdoor praktisch geslagen. Toch wist Nanny Lommen voor het eindsig naal de nederlaag te beperken tot 3-5. Dames 2e klas Voor de verrassing van de dag zorgde hekkesluiter Be Fair. Het versloeg n.l. stadgenoot Rapid, dat een goede derde plaats bezet. Voor de rust verzamelde het voldoende doelpunten om te winnen. D l - Y de Yvonne van Rhee er voor dat de bal in het Rapid doel ver dween. Na de rust kwamen er geen doel "r. Wel punten meer van B^ Fair van Ra pid maar te weinig. Slechts eenmaal wist Anne Selback de bal achter de Be Fair keepster te plaatsen. Eindstand 3-1. WEST-BRABANT Heren le klas S.O.A.2 heeft de bovenste plaats kun nen handhaven. Internos nam de lei ding door John Braat, maar moest deze onmiddellijk weer afstaan door doelpun ten van Piet Verheyen en Will v.d. Meijs. Met de rust wees het scoringsbord 9-5 aan in het voordeel van S.OwA. Na de rust bleef S.O.A. domineren en behaalde een 14-8 overwinning. Dames le klas Op een voortreffelijke manier heeft SOA 2 het kampioenschap behaald. Er werd gewonnen van het sterke Blauw wit 2. met 11-4. Van de elf doelpunten bracht Hanny Kools het grootste gedeelte op haar naam(6x), de overige werden gescoord door Lea Berende en Elly v. Doesburg. Voor Blauwwit scoorde Willy Coret vier maal. Met de rust leidde S.O.A.2 met 6-1. (Advertentie)

de Stem | 1965 | | pagina 9