Walcheren In der ZUID-BEVELAND Zeeuwsch-Vlaanderen vTtis, CONCE Brabai Prins Bernhard in V.S. Noord-Beveland MIDDELBURG Bach's Matthaus Passion via grammofoonplaten in Lutherse kerk Jeugd en Muziek hield slotavond ÏOES Schoolwedstrijden Dagblad De Stem Gezamenlijke viering van bevrijdingsdag en jubileum burgemeester Zeeland-Lngeland HULST KOFFER SCHRIJF MACHINES wedstrijden TERNEUZEN Wedstrijden van het Rode Kruis Heden opening van onze zaak Finale bridge- wedstrijden Weinig interesse voor vergadering NVV te Oostburg Pupillentoernooi EXAMENS AANBESTEDINGEN W interbloemkool te Goes geveild HOOGWATER Vandaag G0ES Waarom saneringsb Morg en DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 13 APRIL 1965 x Een zeer groot aantal belangstellen den was naar de Lutherse kerk getogen, om daar enige uren te luisteren naar een groot gedeelte uit Bachs Matthaus Pas sion. Dank zij de medewerking van de muziekhandel Wagenvoort uit Middel burg werd men in de gelegenheid gesteld via Deccaplaten, die pas verschenen wa ren, één van Bachs grootste werken op rustige wijze te beluisteren. De weergave geschiedde ruimtelijk en zo kon men natuurgetrouw luisteren (via twee 35 watt versterkers) naar de be kendste koren en koralen, alsmede naar enige grote scènes. Aan deze avond vooraf ging een toe lichting op de Matthaus Passion door de héér G. W. Bergman, die de Passie be sprak vanaf de vierde eeuw. Vervolgens werd een aaneengesloten geheel beluisterd vanaf het verhoor van de joodse raad tot aan de dood van Christus. Tevens werden het begin en slotkoor, beluisterd. Er kon naar een keur van grote so listen geluisterd worden, wat op de toe hoorders diepe indruk maakte. We noe men hier Peter Pears, die de evangelis tenpartij voor zijn rekening nam; Her mann Prey als Christus; Elly Ameling, sopraan; Marga HÖffgen, alt; Fritz Wun- derlich, tenor; Tom Krause, bas. De kleine partijen werden gezongen door de bas Heinz Blankenburg. Het kamerorkest van Stuttgart ver leende zijn begeleidende taak onder de directie van dirigent Karl Münchinger. Er past een woord van dank voor de heren Bergman en Wagenvoort voor hun initiatief op dit gebied. A.L. van het verlengde van de Koninginne- laan, de uitvoering van de eerste fase van de uitbreiding van de algemene be graafplaats aan de Nieuwlandseweg (187.000 gulden) en de aanschaf van brandblusmiddelen voor verschillende bouwen in de gemeente (w.o. de Abdij- toren en het stadhuis). Voorts zullen b. en w. de raad voor stellen ongeveer 1400 vierkante meter grond aan de Balans „om niet" over te dragen aan het rijk. Het rijk heeft het plan ter plaatse een nieuw gewes telijk arbeidsbureau te plaatsen. In het kader hiervan hebben b. en w. de re constructie van de gevel van de St.-Joris Doelen bepleit Het rijk kan hiermee ak koord gaan mits daartegenover enige compensatie bestaat. B. en w. en het rijk zijn overeengekomen dat het over dragen van de grond „om niet" als vol doende compensatie kan worden be schouwd. B. en w. staan positief achter het ver zoek- van de r.-k. Parochiebibliotheek om alsnog subsidie over de jaren 1964 en 1965 te mogen ontvangen. Het betreft hier een totaalbedrag van t 320,- Jeugd en muziek heeft in de foyer van de concert- en gehoorzaal voor een groot aantal belangstellenden haar slot avond gehouden. Er was een alleszins verzorgd programma opgesteld, waarbij naast muziek ook voordrachtskunst te beluisteren viel en waarbij men tevens kon kennisnemen van enige werken van de jonge Middelburgse beeldhouwer Nico van der Boezem, Ter inleiding van laatstgenoemde hield de directeur van het Zeeuws museum, de heer van Daa- len een korte toelichting. Je.ugd en muziek had" voor deze laat ste avond van het seizoen de goede ge dachte gehad een aantal eerste en twee de prijswinnaars van de onlangs gehou den 'Provinciale Jeugdmuziekwedstrijd uit te nodigen, nogmaals hun kunnen te tonen. Het programma werd geopend met het bekende Jeugdcorps 'Vlijt en Volharding', dat onder directie van de heer van Wal lenburg „Fête provencale" van Popy en daarnaast een Sonatine van Gerard Boedijn bracht. Dit zijn tevens de twee nummers, die door dit jeugdcorps, dat reeds in de eerste afdeling op concour sen speelt, met de Pinksterdagen in Veere wordt gebracht. We hebben het reeds eerder kunnen vaststellen.dat er goed jonge musici" in Souburg schuil gaan, die onder vakkundige leiding met élan musiceren. Maar ook in Terneuzen zitten goede krachten, blijkens de op rustige wijze gespeelde klarinetpartij in „Mélopée", van Jenan Alain, waarbij Clement van der Bulck tevens bewees, dat hij nog meer in zijn mars heeft dan het kla rinetconcert (tweede deel) van Mozart, wat als schijnbaar onvermijdelijk tweede nummer op zijn programma stond. De solist werd begeleid door Wim Nieland die dit wel niet op een geheel Mozar- tiaanse wijze deed, (begeleiden is erg moeilijk), maar als solist later bewees, dat hij heel wat in zijn mars heeft. Dit kwam tot uiting in de Sonatine van Wolf' gang Wijdeveld. Marijke de Nood speelde op rustige, maar muzikalie wijze op haar saxofoon Concertina 1 van Julien Porret. Ge rard Holtkamp liet op de trommel zien, dat trommelen niet van zelf gaat en zo werd dit nummer op zich ook een bele venis. Het is onmogelijk iedereen te noe men, die aan dit gevarieerde program ma medewerkte, of het nu de violiste Janke Tamminga was, die excelleerde in het „Preludium" van Pugnai of wel Ma ria Vroom, die op beheerste wijze (met begeleiding van Frits van Borrendam) variaties over „Greensleeves" bracht. Deze avond, die werd geopend door Janiki Moh. Sjah, werd besloten met de zanggroep van de R.H.B.S. uit Vlis- singen, die o.l.v. de heer G. W. Berg man een aantal fragmenten bracht uit de bekende musical „My Fair Lady". A.L. Raadsvergadering De raad zal op woensdag 21 april bijeen komen. De raad zal heel wat voorstellen' tot het verle nen van kredieten te verwerken krijgen. Het gaat hier o.m. om de' bouw van een openbare kleuterschool in het Zand- dorp, de bouw van een 8e lokaal van de Arneburch-school, de vernieuwing van de Veerseweg en de Nederstraat (202.000 gulden), de verlichting van deze wegen, een verbetering van de verlichting van de Houtkaai, en omgeving, de bestrating Schoolwedstrjjden. In het kader van de viering van het honderdjarig bestaan van het Goese lyceum zijn wedstrijden gehouden tussen het Goese lyceum, het christelijk lyceum en de katholieke HBS. De jubilerende school won met een to taal van 43 punten. Het christelijke ly ceum werd tweede (41 punten). De ka tholieke HBS sloot de rij met 34 punten. De uitslagen bij de drie onderdelen waren: volleybal: 1. christelijk lyceum, 21 punten; 2. Goese lyceum, 11 punten; 3. katholieke HBS, 4 punten. Zaalhand bal: 1. katholieke HBS, 16 punten; 2. Goese lyceum, 14 punten en 3. christelijk lyceum, 6 punten. Basketbal: 1. Goese lyceum, 18 punten; 2. en 3. katholieke HBS en christelijk lyceum, 14 punten. Concert in Grote Kerk De Von Brucken Fock Stichting zal op zaterdag 17 april in de Grote Kerk een wijdings concert organiseren, waaraan zal wor den medegewerkt door het Plattelands Vrouwenkoor uit Goes, het vrouwenkoor Soli Deo Gloria uit Middelburg, het Koudekerkes gemengde koor Zanglust, de muziekvereniging Excelsior uit Kloetin- ge, de Middelburgse organist H. Men nes, mevrouw Netty Bos (sopraan) en het Zuidhollands Orkest. Jan Kousema ker zal als dirigent optreden. Ds. H. Teutscher zal het concert in leiden. Het programma bevat werken van J. S. Bach, Pierre van Maldere, Fe- li Mendelssohn Bartholdy, H. Zilcher en von Brucken Fock. Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14. .Telefoon 2377. Hulst voor Walcheren en Zuid-Bevelend Klokstraat 1. telefoon 8252 GOES Eerste redacteur Expioiiatte- inspectte Zeeland L. K M DE JONG tel. 2377 Hulst voor Zeeland F. DE LIGT tel. 6252 Ooes privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwscti-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor West-zeeuwsch- Vlaanderen J. PET17 v Ostadestraat 41. Oostburg teL 01170-2901 Redacteur voor Zuid- Bevetand en Walcheren R REKKERS, tel. 6252, Goes. Rayonbeheerder voor Zuid-Bevelana en Walcheren K. MEND tel 6252 Ooes Prijs voor losse advertenties bestemd voor de editie Zeeland t 0,18 pet mm 1 mm Ingezonden mededelingen 21 mm gewone advertenties Bi) contract aanzieriltike reductie. ..Kleintjes": 3 regels of mlndei f 1.— elke regel neer 1 0.25 Ais êêD regel geldeD 23 letters en/ol leestekens. BU plaatsing ook tn de Brabantse oplag resp. 1.60 en 1 0,30. Bil 8 achtereenvolgende ongewijzigd plaatsingen de derde plaatsing tegei hall geld. Nieuw en St.-Joosland Het bestuur van de buurtenbondver- eniging „Oranje Bovenal" heeft in over leg met het gemeentebestuur en de af gevaardigden van de plaatselijke vereni ging besloten om het 25-jarig ambtsju bileum van de burgemeester en de be vrijdingsdag gezamenlijk te vieren op: zaterdag 1 mei a.s. Op 30 april zal zoals op koninginne dag gebruikelijk is, een aubade worden gebracht aan de burgemeester. Hier aan zullen het muziekkorps, de zang vereniging en de schoolkinderen deelne men. Op 1 mei zullen kinderfeesten worden georganiseerd; voor 's middags is de medewerking verzocht van de ruiter- vereniging. Verder zullen 's middags wedstrijden worden georganiseerd o.a. gekostumeerd voetbal, hindernisrijden met brommers (16 jaar en ouder), ringsteken met versierde fietsen (leef tijd 13 16 jaar), sprietlopen, kruiwa genrace, tonnetje steken en touwtrek ken. liezelinge Ziekenzorg" te Biezelinge, tot ontbin. ding over te gaan. Deze verenigingen zullen thans op gaan in de nieuwe Groene Kruisafdeling. Voorzitter C. Traas van wijkverple ging gaf een overzicht van het werk in het afgelopen jaar. Uit het jaarverslag van de wijkzuster, mejuffrouw J. M. v. d. Hoeven bleek, dat het werk zich sterk uitbreidt De rekening van wijkverpleging sloot met een nadelig saldo en ook de reke ning van het badhuis kon niet sluitend worden gemaakt. Het aantal baden is op nieuw sterk teruggelopen. In 1963 wer den er nog 7979 baden genomen, in 1964 bedroeg dit slechts 5711. Besloten werd rond het eind van dit jaar het badhuis te sluiten. Voorzitter Traas bracht de bestuurs leden van de wijkverpleging dank voor al les wat zij gedurende vele jaren voor de vereniging deden. Besloten werd dat de Groene Kruis afdeling zich zal aansluiten bij de pro vinciale vereniging. Ambtsdragers In de vacature J. M. Veerhoek is gekozen tot ouderling der Hervormde kerk de heer L. Dekker. Tot nieuwe diakenen werden gekozen me vrouw W. Bierens-Meyer en de heer C. van Overloop. Allen hebben hun benoe ming aangenomen. Interkerkelijke dienst Op Goede Vrijdag om 7 uur 's avonds zal in de Nederlands-hervormde kerk een inter kerkelijke dienst worden gehouden, uit gaande van de hervormde en gerefor meerde kerk ter plaatse. Voorgangers in deze dienst zijn de hervormde predikant ds. E. P. J. Jebbink en de gereformeer de predikant ds. H. R. Juch. Jaarvergadering Onder leiding van de heer F. v. d. Hart hield de christelijk- gereformeerde jeugdvereniging „Niet in eigen kracht" haar jaarvergadering in de hervormde school. In het jaarverslag werd melding gemaakt van een terug gang van het ledental. Wel is er een goede opkomst van de leden naar de wekelijkse vergaderingen. Er werden ook vele activiteiten ontplooid, zoals de actie Kameroen, waarvoor op het ogen blik reeds 450,- is bijeen gebracht en waarvoor men 500,- bij elkaar hoopt te brengen. De heer W. Slabbekoorn hield een In leiding over ,„De schepping", waarover ook via een forum werd gesproken. Verder was er een programma van voordracht, spel en wedstrijden. Ds. Van Dijken sloot de avond. tansweert K.V.P.-vergadering In de zaal Thalia" werd door de plaatselijke af deling der K.V.P. een vergadering ge houden. Men trok in twijfel of de finan ciële middelen toereikend zijn om in 1966 bij de verkiezingen van gemeen teraden en provinciale staten de ge wenste propaganda te voeren. De for matie politiek kwam hierna ter sprake. Algemeen werd betreurd dat de heer Marijnen van het politieke toneel is ver dwenen. Kermis Op tweede paasdag en op dinsdag en woensdag zal er kermis ge houden worden. De attracties zijn: auto scooter, golfbaan, babymolen, tête k que, schiettent, gebakkraam, bumper, balco- rotor, suikerkraam, vis. en zuurkraam, kegel- en biljartspel, brievensport en zweefmolen. Kampioensfeest Door met 50 van Kwadendamme te winnen wist de Hans- weertse-Boys 1 voor de derde achtereen volgende maal het kampioenschap in de le klasse der Zeeuwse Voetbalbond te behalen. Daarmede gaat Hansweert over naar de 4e klas der KNVB. Na afloop van de wedstrijd werd het elftal door burgemeester A. Schipper toegesproken. Hierna gingen de spelers en hun dames naar de zaal „Zeelandia' waar een koffiemaaltijd werd aangebo den. Later op de vond kwam de har monie „Scheldegalm" het feest luister bijzetten. Daarna volgde een gezellig Boys-bal in de zaal „Zeelandia" dat tot diep in de nacht heeft voortgeduurd. 's-Heerenhoek Schieting;. De handboogvereniging „Vios" hield haar schieting op de lig gende wip bij de heer P. Rijk. Aanwezig waren 33 schutters van 9 verenigingen. De uitslag is als volgt: Hoofd vogel: C. Bek, van Soranus, te Heinkenszand, 1ste zijvogel L. de Jonge, van Concordia te 's-Heerenhoek; 2de zij vogel L. van Steenbergen, van Willem Teil te Ovezande. 1ste bovenkal F. Koens van Spes Nostra te Ovezande; 2de boven kal J. Priem, van Zeelandia te Ovezande; lste onderkal L. van Steenbergen, van Willem Teil te Ovezande, 2de onderkal A. v. d. Dries van Vrije Schutters te 's-Heerenhoek. lste klep J. de Rijke, van Edele Handboog te Oudelande, 2e klep J. A. Rijk, van A.D.L.M. te Kwadendam me; 3de klep A. Meeuwse, van Spes Nos- tra te Ovezande. Meeste kleine vogels: Jac. v. d. Dries van Vios te 's-Heerenhoek, 4 stuks. <ruiningen Roode Kruis In „Ons Dorpshuis" te Kruiningen werden districtswedstrijden van het Roode Kruis gehouden. D uitslag was: Hteren poule een: Axel A 38 pnt; Axel B 46 pnt.: Goes 48 pnt.; Terneuzen 46 pnt. Heren poule twee: Krabbendijke 39 pnt, Rilland 49 pnt.; Zierikzee 45 pnt. dames: Zierikzee 87 pnt.; commandan te 46 pnt; Goes 131 pnit, commandante 50 pt, Terneuz en 121 pnt commandante 50 pnt. Ieder kreeg twee patiënten te behan delen binnen 15 minuten. Het maximum aantal punten bedroeg voor heren 60 en dames 50 punten. Kapelle Groene Kruis. Tijdens een in het wijkgebouw gehouden vergadering is een plaatselijke Groene Kruis-afdeling opgericht. In het bestuur hiervan wer den gekozen mevrouw A. B. v. d. Have Wigman en mejuffrouw H. Berman en de heren C. Traas, J. P. Herselman, Chr. Smallegange, Joh. van Liere en J. Th Gertsen. Dit bestuur zal de functies nog nader onderling verdelen en ook zal dan het reglement, contributie enz. worden vast gesteld. Deze plaatselijke Groene Kruis afdeling werd opgericht nadat eerst de vergadering was gehouden van de ver eniging Wijkverpleging in Kapelle-Bie zelinge en nadat besloten was tot ont- binding van deze vereniging. Reeds eer der deze winter besloten de verenigin gen, die de materiaalvoorziening bij ziekte verzorgen, te weten „Liefdadig heid naar Vermogen" te Kapelle en Gevonden Gedurende de maand maart, werden de volgende voorwerpen aangegeven: rode wollen dameshand schoen, witte wollen dameshandschoen, paar zwarte stoffen dameshandschoenen, be.ige kinderhandschoen, bruine porte- monnaie met inhoud,'lederen zwarte da meshandschoen, bruinte lederen porte- monnaie met inihoud, rood kinderlaarsje, grijze wollen handschoen, lichtblauwe wollen shawl, bruin lederen pórtemon- naie met inhoud, paar gele wollen kin derhandschoenen, bruine suè&e want, sleuteltjes, paar zw. glacé dameshand schoenen, beige damesportefeuille, gerui- ten knipportemonnaiie met inhoud, bruine kinderportemonnaie met inhoud, bril in. etui, groene portefeuille met inhoud en sleutel. Biljarten In café „Marionette" bij W. v. Swaal, is een biljartwedstrijd ge speeld tussen „Marionette" en „De Jonge Kracht" uit IJzendijke. „Marionette" won 14 partijen tegen IJzendijke 12 partijen. Maar niet de punten beslisten, het bal- gemiddelde. Dat was in het voordeel van „De Jonge Kracht": 3534. De uitslag: E. Taelman - J. de Putter 2—0, T. Schauwaert - C. v. Voren 1—1, W. v. Swaal - K. Giesels 20, J. de Rijcke - J. Bruggeman 20, T. Rottier- L. Zuurmond 20, G. Boers - H. Con jé 20, J. Schauwaert - E. Bijzerinck 0—2, V. v. Haverbeecke - H. de Witte 02, J. v. Denderen - G. Boer jan 20, P. Pas- seniers - J. Ocké 02, B. Taelman - J. Boerejan 02, J. Hermans - J. Ocké 0—2 en W. de Kindt - K. Zuurmond 1—1. Ireskens Ons Belang De winkeliersvereni ging „Ons Belang" hield in hotel Valk een algemene vergadering. In het ope ningswoord van voorzitter A. v. Hane- ghem viel te beluisteren dat het onze middenstand nog niet zo slecht gaat. Hij gaf een overzicht van de stand van zaken betreffende de Breskense midden stand en gaf aan wat hen te doen staat om mee te kunnen met de grotere ge meenten in west-Zeeuwsch-Vlaanderen. Bij de bespreking van een midzomer actie zei de voorzitter dat de opbrengst bestemd is voor de visserijfeesten. In principe werd besloten ook dit jaar weer een St.-Nicolaasactie te houden. Vismijn Aanvoer vismijn in de week van 29 maart tot en met 3 april: 192 kg bot, 296 kg schar. 1754 kg schol, 775 kg tong, 238 kg griet, 59 kg tarbot, 16 kg rog, 46255 kg kabeljauw, 2 kg zalm, 23 kg wulken, 1686 kg wijting, 490 kg pa ling, 3834 kg export garnalen, 1961 kg on verkochte bot. king zeer weinig belangstelling wordt ge toond. De heer P. Dekker nam bij de slui ting van deze vergadering afscheid als lid van de gemeenteraad wegens ver huizing naar een andere gemeente. St.-Jansteen Gevonden Gedurende de maand maart werden de volgende gevonden voorwerpen aangegeven: hondenriem, bruine dameshandschoen, schakelarm band, wollen muts, kinderportemonnaie en zwarte regencape. (Advertentie) Alle merken Kantoormaehinehandel J. A. B1ESBROECK Gentsestraat 21a23 - Hulst Tel. 2080 (Advertentie) FILMPROJECTOR Liesegang S 1 Syncfiroon van 535.— NU VOOR 325.- FOTO STUDIO NEELEMANS Hulst Tel. 01140-3084 Kloosterzande Herdenking bevrijding Ook Kloos terzande hoopt aandacht te besteden aan het feit, dat 20 jaar geleden onze bevrij^ ding tot stand kwam. Het Oranjecomité maakt zich op om de 5e mei tot een ware feestdag te maken voor jong en oud. Op de 4e mei zal echter m de avonduren eerst een plechtige dodenherdenking plaatsvinden, bestaande uit een stille tocht naar de algemene begraafplaats, terwijl daarna op het Hof te Zandeplein eveneens de gévallenen zullen worden herdacht. Op de 5e mei zal in de voormiddag een ballonnenwedstrijd en een zanghulde worden georganiseerd. In de namiddag zal voor de jeugd in de speeltuin een da verend programma worden afgewerkt. Ook zal er een sterrit met brommers en fietsers worden gehouden, terwijl er ver der sport- en behendigheidswedstrijden zullen worden gehouden. In de avonduren zal o.a. de koninklijke harmonie St.-Ce cilia een bal champêtre verzorgen op het Hof te Zandeplein en zullen nog andere interessante vermakelijkheden plaatsvin den. Teneinde de kosten van dit feest te kunnen dekken, zal de burgerij in de ge legenheid worden gesteld hiervoor haar steentje bij te dragen. vèSStiêF (Van onze correspondent) MIDDELBURG Hoewel ditmaal min der in aantal, worden evenals voorgaan de jaren op Paaszaterdag in Zeeland toch nog 40 vriendschappelijke voetbalwed strijden gespeeld tussen Zeeuwse en En gelse clubs. S.V.D. I Chelsfield FC; S.V.D. II Grain FC; Axel A Wellington Estate Youth FC; Waarde Woking United FC; Jong Ambon Esso Apprentice Ass. FC; S.S.V.V. Old Greefordians FC; Veere I Bickley Widmore FC; Veere II Kingfisher FC; Graauw I Leather Bot tle FC; Corn Boys I Old Lyonian FC; Corn Boys II Sun Assurance FC; Borssele I Aldershot G.P.O. FC; Phi lips Ontsp. Ver. Chiddingly FC; 's-H.H. Kinderen I Bordon Rovers FC; 's-H.H. Kinderen II Graham Athletic FC; G.P.C. I Tovil Bridge Mill FC; G.P.C. II Beta Bake FC; HW '24 A Ilforg Youth FC; Retranchement I Offham FC; Zaamslag I Rushlake Green FC; Oostburg I Tottenham Ran gers FC; V.A.W. I Debden FC; Mis- trappers I Holmbury St. Mary United FC; Uiterton I South Kenton FC; Groede I Dartford Y.M.C.A. 1 FC; Groede II Dartford Y.M.C.A. 2 FC; Volharding '32 Field Son FC; Cort- gene I Treasury FC; Glucose Fabr. I Giltec FC;. Smerdiek I Medway Spartak FC; Zeeland Sport I Charlton Athletic Supporters FC; PZEM (Middel burg) Smiths Sports Social FC; R.C.S. Highampark Batchelors FC; W.H.S. (St. Annaland) Charlton Ma nor FC. Graauw Prjjskaarting De uitslag van de prijskaarting bij de heer B. Plasschaert is als volgt: eerste prijs G. Maerman en J. Kips; tweede prijs P. Steyaert en R. Kips; derde prijs H. Plasschaert en F. van Eerdenburg. Boerenleenbank De plaatselijke boerenleenbank heeft haar jaarlijkse al gemene vergadering gehouden. De boe renleenbank zal voortaan een andere naam dragen: „Coöperatieve Raiffeisen- bank".' Het rekeningen-totaal over 1964 be droeg 7.981.623.82, dat is 2.549.850,59 meer dan in 1963. De winst bedroeg 7621,55, die hij het reservefonds werd gevoegd. Het balanstotaal over 1964 was 3.612.051.48, een stijging van 444.859,48 in vergelijking met 1963. Het spaargel denbedrag is 3.014.711,77; ook hier was er een stijging en wel van 383.088,31. In 1964 zijn er 124 nieuwe spaarders bijgekomen. Het aantal leden is met 5 toegenomen. Het bedraagt nu 230. In het bestuur werd de heer J. Mang- nus herkozen, In de raad van. toezicht werd de heer P. van Campen herkozen. Het aantal kantooruren is verder uit gebreid. Schieting De uitslag van de schie ting, georganiseerd door „De Friezen", is als volgt: Alle vier de hoge vogels moesten wor den verloot, omdat men vroegtijdig moest ophouden vanwege de slechte weersom standigheden. Eerste zijvogel: J. Buys, Hulsten, F. Lernhout, Clinge; 'tweede zij- vogel: J. van Waterschoot, Kloosterzande en A. van Campen; eerste kal: P. Lee- raert, Hulst; tweede kal: Frans Steyaert. Het aantal deelnemers was bevredigend. Kwadendamme Schieting. De handboogvereniging „Victoria" hield haar schieting op de liggende wip bij de heer P. Doene. Aan wezig waren 40 schutters van 10 verschil lende verenigingen. De uitslag was als volgt: Hoofdvogel: W. de Wilde van Juliana te Oudelande; lste zijvogel H. Koens van Spes Nostra te Ovezande; 2de zij vogel W. de Jonge van A.D.L.M. te Kwadendamme; lste bovenkal F. van Loenhout van Jac. van Beieren te Goes; 2de bovenkal F. Koens van Spes-Nostra te Ovezande; lste onderkal A. van Zun- deren van Spes-Nostra te Ovezande; 2de onderkal H. Koens, van Spes-Nostra te Ovezande; lste klep W. de Wilde van Juliana te Oudelande; 2de klep C. D. Raas, van Willem Teil te Ovezande; 3de klep J. Bongers, van Willem Teil te Ovezande. Meeste kleine vogels: P. Peelers van Victoria te Kwadendamme, 4 stuks. Yerseke Schieting. De handboogvereniging „St.-Sebastiaan" gaf een vriendenschie- ting op haar mooie overdekte doelen. De uitslag is als volgt: Meeste punten: 229 P. de Koeyer, van St.-Sebastiaan te Yerseke; meeste rozen M. Geus, van Juliana te Kwadendamme; meeste negens: C. D. Raas, van St.-Se- bestiaan te Kwadendamme; meeste ach ten: J. van Stee, van St.-Sebastiaan te Yerseke; meeste zevens K. L. v. Steen bergen, van St. Sebastiaan te Ovezande; meeste zessen: Jac. de Baar, van St. Se bastiaan te Ovezande. meeste vijven: L. Geus, van Juliana te Kwadendamme; meeste vieren: J. J3eulens van Juliana te Kwadendamme; meeste drieën: C. Mooy- man van Juliana te Kwadendamme; meeste tweeën F. Beeters, van Juliana te Kwadendamme; meeste enen: J. Bongers, van St.-Sebastiaan te Ovezande. Hoofdplaat Sluis Bejaardenhuizen Op een buitenge wone algemene vergadering van de stich ting Rozjenoord werd besloten om over te gaan tot uitbreiding van het bejaar- denwerk. Tevens werd het bestuur ge machtigd plannen te laten ontwerpen, die zullen leiden tot de nieuwbouw van twee bejaardenhuizen, n.l. te Breskens en te Biervliet. Met die gemeentebesturen van deze beide plaatsen zullen onderhandelin gen aangeknoopt worden. Speeltuin In hotel „Balmoral" ver gaderde het plaatselijke speeltuincomité o.l.v. de beer M. Leenhouts. Deze kon meedelen dat men nu de definitieve be schikking heeft over een terrein van ruim een hectare achter het gemeente lijk sportterrein. De acties die gevoerd zijn en gedeeltelijk nog gevoerd worden zijn zeer goed geslaagd en hebben een bedrag van vijfduizend gulden opgebracht Verwacht mag worden, dat door sub sidies en bijdragen deze som word+ ver dubbeld. Gezegd werd nog dat het mo gelijk overweging verdient om het comi té in een stichting om te zetten. Plattelandsvrouwen In café „Bakx" werd een vergadering gehouden van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen o.l.v. mevr. C. E. van Oorschot-Weber Beslo ten werd om samen met de afdeling Oostburg een uitstap te maken naar een stoffenfabriek te Bergeick bij Eind hoven. Mevr. C. Lederboer uit Haren die als gast aanwezig was sprak over de recre.atie in het noorden van ons land. Botsing Zaterdagmiddag verleende bromfietser J. v. T. uit Zaamslag op het kruispunt Willem de Zwijgerlaan- Leeuwenlaan geen voorrang aan een auto, bestuurd door L.M. 4de V. uit Terneuzen. Auto en bromfiets botsten en werden vrij ernstig beschadigd. Brandje Het zesjarig zoontje van de familie A. H., Jeroen Bosstraat 45, heeft zondagnamiddag met lucifers ge speeld. Er ontstond brand in zijn slaap kamer. De schade was aanzienlijk. Toen de politie ter plaatse kwam, hadden de bewoners de brand met emmers wa ter geblust. Solistenconcours De 12-jarige Cle ment v. d. Bulck uit Terneuzen heeft op het internationale solistenconcours te Ophemert (Betuwe) de eerste prijs met lof gewonnen met de romance van J.B. Faulx voor klarinet. Van de 50 te behalen punten kreeg de jonge Terneu- zense solist er 48 toegewezen, Westdorpe Opbokken duiven Tot 17 april moe ten de houders en verzorgers van dui ven er voor zorgen dat hun duiven niet kunnen uitvliegen. Dit verbod geldt niet tussen 18.00 en 20.00 uur en ook niet voor duiven die van een wedstrijdvlucht thuiskomen. Wissekerke Camping Op woensdag 14 april a.s. zal burgemeester P. Wisse van Wisse kerke de nieuwe camping De Roompot in de Mariapolder alhier officieel openen. De heer M. van der Maas is de onder nemer,' terwijl de heer P. Kortekaas de functie van beheerder waarneemt. Raadsvergadering De gemeente- raad kwam bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester J.F.C. Temmerman. Besloten werd om de in aanleg zijn de straat in het zuid-west-uitbreidings- plan Jhr. Mr. A.F.C. de Casembroot- straat te noemen. Aan mevrouw de Ca- sembroot was gevraagd of zij met dit voorstel akkoord kon gaan. De raad ging akkoord met de toekenning van f 50,- subsidie aan de kath. reclasse- ringsvereniging, afdeling Zeeland. Aan 't comité Herdenking Adegem zal 25 ct per inwoner subsidie worden toegekend. Op de aanvraag om 'n jaarlijkse bijdra ge in 't exploitatietekort door stichting Bachcgmité werd afwijzend beschikt, te meer daar van de Hoofdplaatse bevol- SOUBURG-Kruiningen Heren- en damesploegen yan Rode Kruis-colonnes uit Zeeland hebben in Souburg en Krui ningen strijd geleverd. Voor de acht bes te ploegen was een plaats weggelegd voor de gewestelijke finale, die op 1 mei in Goes zal worden gehouden. De dames- en herenploeg, die in Goes de beste re sultaten zullen behagen zullen deelnemen aan de landelijke finale, waarvan de datum nog moet worden vastgesteld. De uitslagen waren: Kruiningen: heren: poule A: 1. Goes 48 pt; 2. Terneuzen 46 pt; 3. Axel B 40 pt en 4. Axel A met 38 pt. poule B: 1. Rilland Bath 49 pt; 2. Zierikzee 45 pt en 3. Krabbendijke 39 pt. (Goes en Rilland Bath plaatsten zich voor de- gewestelijke finale in Goes. Dames: 1. Goes 131 pt; 2. Terneuzen 121 pt en 3. Zierikzee 87 pt. (Goes en Terneuzen plaatsten zich). SOUBURG: hertn: poule A: 1. Sou burg A 52 pt; 2. Kapelle-Biezelinge 41 "pt; 3. Arnemuilen B 32 pt. Poule B: 1. Ar- nemuiden A 50 pt: 2. Souburg C 41 pt en 3. Souburg B 35 pt. (Souburg A en Arne- muiden A plaatsten zich). Dames: 1. Souburg 115 pt; 2 Middelburg 110 pt. en 3. Walcheren noord -west 91 pt. (Souburg en Middelburg plaatsten zich voor de ge westelijke finale). Handboogschieten In het kader van het kampioenschap van de Zeeuwsch Vlaamse Bond voor Handboogschieten, wordt op zaterdag 22 mei a.s. door de handboogmaatschappij „Sint-Sebastiaan' een voorselectie georganiseerd op de twee staande wippen in de Molenstraat. Op diezelfde dag worden ook in Axel en in Kloosterzande voorwedstrijden ge houden. De finale zal doorgaan op 12 juni te Aardenburg. „Crescendo" naar B.R.T. Op uitno diging van de Belgische radio-omroep zal het gemengd koor „Crescendo" op zondag 16 mei a.s. opnamen maken in de gewestelijke studio van de B.R.T. te Gent. Wanneer deze opnamen worden uitgezonden is nog niet bekend. in kristal porcelein luxe geschenkartikelen en de Rosenthal Studio Linie Onze zaak Is dinsdag en woensdagavond ter bezichtiging opengesteld van 19 tot 21 uur. segers\ /jonkers RIDDERSTRAAT 12 TERNEUZEN In Hotel „Les Pays- Bas" te Terneuzen, werd de finale ge speeld van de open parenwedstrijd die werd georganiseerd onder auspiciën van de Nederlandse Bridgebond. Wedstrijd leider was de heer H. Voorhans (Luctor), De uitslag luidde: 1 HH. Meulenberg - v.d. Goes (Luctor) 102 pnt; 2 HH. de Bert van Damme (Gent) 93 pnt; 3 HH. Pij- ma Vergouwe (Luctor) 88 pnt; 4 HH. IJsebaert v. d. Hooft (Luctor) 87 pnt; r- TTw ITT> 05 (Van onze correspondent) OOSTBURG In hotel de Eenhoorn werd de jaarvergadering gehouden van de bestuurdersbond van het N.V.V. Voor zitter A. v. d. Velde uit Schoondijke betreurde de geringe opkomst van de leden. De vergadering werd o.m. bijge woond door de heer C. Hoek uit Goes, districtsbest' mrder van, het N.V.V. voor Zeeland. Hij besprak enkele actuele vraagstukken. De bestuursleden J. de CLerek uit Aardenburg, secretaris, P. Toesse-it uit Schoondijke. en A. Ooster ling uit Breskens werden herkozen. In de plaats van de heer V. Schepens uit Breskens koos de ve.g adering H. Goe- degefcuur uit Zuidzaice Het lediutji van het N.V.V. is ge daald van 1418 tot 1405, Getracht zal worden wat meer be «ngstelling te wek ken voor de Stichting Algemene Gezins zorg. Aan net begm van de vergadering herdacht men mevr. S. de Roo-Desein uit Groede, die enige weken geleden over leed, en die voor de vrouwen-bond van het N.V.V. een stuwende kracht is ge weest. Kamminga (Oostburg) 70 pnt; 8 DD. Verstraeten - Rosseel (Oostburg) 69 pnt. (Van onze sportcorrespondent) SOUBURG Op Hemelvaartsdag, 2' mei, zal te Souburg, onder auspiciën van de KNVB afdeling Zeeland, door de ver eniging RCS de organisatie worden ver zorgd van het Pupillentoernooi. Hieraan wordt deelgenomen door elf tallen van de verenigingen Clinge, Hon- tenisse, HVV '24, Koewacht,Axel AZW; Corn Boys, Terneuzen, Walcheren, Mid delburg, RCS, VCK, Zeeland Sport. Nieuwland, Noormannen, Veere, Vlissin* gen, Goes, Hansweertse Boys, Kruiningen. Nieuwdorp, Wemeldinge, Yerseke en Wolfaartsdijk. GOES Gisteren werd in de VVBZ alhier de eerste winterbloemkool in dit voorjaar geveild. Ze werden aangevoerd door J.M. Platschorre te Driewegen. De plaatselijke groentehandelaren namen ze af voor 47-54 cent per stuk. Prins Bernhard heeft een be zoek gebracht aan de Enrico Fer mi kernenergie-centrale bij De troit. Op de foto laat de prins zich de werking van het krachtstation uitleggen door hoofdopzichter Wil liam Olsen (rechts). Op de ach tergrond Walker Cisier, president van de Edisonmaatschappij in De troit. HOGESCHOOL TE TILBURG Voor het kandidaatsexamen economi sche wetenschappen slaagden de here H. de Klerk uit Terneuzen en R. Ch. M Th. Picavet uit Hulst. In hotel De Eenhoorn te Oostburg vond de aanbesteding plaats van grondwerk en sanering van enkele weggedeelten De aanbesteding bestond uit drie bestek ken, die voor rekening van het watt* schap Het Vrije van Sluis met subs# van de cultuurtechnische dienst woi" uitgevoerd. Het eerste bestek om# gedeelten van de Scherpe Heuvelsevrë; van de Laurinaweg en Vlasweg, vanfc Oranjedijk en van de Angelinapolder Fa. De Ruijsser uit Biervliet was me'. f185.109 hiervoor de laagste inschrijver Het tweede bestek omvatte gedeelten van de Catsweg, van de Nolletjesdijk, I van de Tra gel Oost en van de Statendijk Met f 98.300 was voor dit onderdeel de Fa. Jansen en De Vos uit Waterland- kerkje de laagste inschrijver. Het laatste bestek bestond uit stukken van de Lange Strinkweg. van de Boomkreegweg en van de Plattendijk. De heer F. Leen houts uit Sluis schreef met f67.750 ais laagste in. WEGENPLAN WATERSCHAP VRIJE VAN SLUIS In Oostburg zijn de bestekken 2, 3 en 4 aanbesteed van het wëgenplan 1965 van het waterschap Het Vrije van Sluis. De hoogste en laagste inschrijvers waren: bestek 2 Jansen-de Vos Waterlandkerkje 192.700, De Ruysscher, Biervliet 185.190; bestek 3 Toussaint, Cadzand 104.900, Jan* sen-de Vos, Waterlandkerkje 98.300; be stek 4 Jan sen-de Vos, Waterlandkerkje 72.845, Leenhouts, Sluis 67.750. De "'n' ning is aangehouden. Morgen, woensdag 14 april: Hansweerj 1.53 en 14.25 uur; Terneuzen 1.20 en 135"> uur; Vlissingen 0.53 en 13.20 uur; Wemel dinge 2.38 en 15.09 uur. in de KWADENDAMME De Burcht 19.30 uur „Ons dorp 11 streek" Opril 1930 uur Bond overheidsp#5 Centraal 19 uur Fed. CarrosseriebedrÜ ven -L. Pr. van Oranje 14.30 uur Eindles iru1 teeltvakschool te Wilhelminadorp; uur Toneel: 100 jaar Goese lyceum KOUDEKERKF Gemeentehuis 16.30 uur Raadsverg dering KRUININGEN ine Gemeentehuis 18 uur Raadsvergaderi b BRUGGE Stadsschouwburg 20 uur Nana DEN HAAG/GOES, geheven. Het vorig jaa Een verontrustend verse centratie. De reducerine is een sanering, die bei stanje, rijksmiddenstand de heer G. Laurijssen te kring West-Brabant n* de stille trom verdwijne Hoe wordt over dei waaromtrent de Nederlaf lieke Middenstandsbond,! lijke Middenstandsbond derlands Verbond van verenigingen een rapporj ten zien, nu speciaal in Zeeuwse kringen gedach Het midden- en kleinbi stateren onze woordvoerdq de hierboven genoemde achter bij de algemene] groei. De bonden nu achte] van een Ontwikkelings fonds een nuttig en verani om de economische groei i en kleinbedrijf te stimuleiS zaamheden van dit fonds eerst gericht zijn op onti die ondernemingen, die doj en/of branche-omstandighj achterblijven of zelfs absoll gaan. Daarnaast is er ook stellen de bonden, maatrel fen, die de vrijwillige bedrj vergemakkelijken. De techij nomische ontwikkeling he] „schaalvergroting". Waarom ten Voor het achterblijven v| drijven in het midden- e zijn tal .van oorzaken aó De voornaamste, verdeeld categorieën, zijn. I. Ontwikkelingen binnen leven zelf, zoals: een overbezetting in b\ ches, ten gevolge van loop in de dertiger jai| de veranderde verhouq concurrentie; de moderne verkooptecl handel en de ontwikkl techniek in het ambacll II. Min of meër autonoom] wikkelingen, die van invloed op het bedrijfsl nen. Hiervan kunnen o.| noemd: verandering van koopd wensen van de consurj verandering van het waarde van de vestigirl gevolge van de ontvollS platteland (trek naar dl in de steden, trek va stadscentrum naar de nl (hiermede ook samen] verandering van de van het koperspubliek: zinnen trekken weg, de| ven). III. Het beleid van de rijk] lagere overheidsorganen de noodzakelijke aanpa] onder I en II genoemq ling werd bemoeilijkt, de monetaire en kredie] het bouwbeleid en de planning van stadsuitj -sanering; de loon- en prijspolitiek Klappen in „Zeeland heeft in de pel 1962 al de grote klap gehad] teert de heer Korstanje. H| zake enkele cijfers aan vai kruideniersbedrijven: in 195( 1954 1081, in 1958 103: 1013; in 1962 958, in 1963J ging van 1!), in 1964 908] gang derhalve van 22 procejj Er waren in de levensmiddelen sector en zijn er nog winkels die niet mee kunnen met de mogelijk- heden van de nieu we systemen, als zelfbediening. Bo vendien zijn er in Zeeland, aldus de heer Korstanje, veel winkels die enkel in het leven worden gehouden als een bijverdien ste. De man heeft een baan, terwijl ye/mgr A. Kors| de vrouw de win- land kei bedient. Deze schrede\ bedrijven verdwij nen ook hier gelijk el] leidelijk aan in verband met| moeilijkheden. Er zijn in de periode 1951 winkels geweest in Zeeland filiaal bij hebben gekregen ging mag over deze grote pd lijk geen naam hebben: in ISS 54 winkels met een filiaal eq In andere KRABBENDIJKE Gemeentehuis 19 uur Raadsvergadering GENT Kon. Opera 19.30 uur Afscheid 0Per Overigens komt de leven] sector er in Zeeland no| goed af. De zuivelhandel tl gewest in 1950 800 winke] 448 en in 1964 nog slecll Een teruggang van 53 pet] Voor de sector aardappeler] fruit is de achteruitgang el merkelijk. De cijfers voor 19] bedragen hier resp. 416, 364 gaat het aantal bedrijven procent achteruit. Ook heel winkels zijn verdwenen. Ir] vlees en vleeswaren warer] hierboven gen] 390, 316 en 284, een achteruit! procent. 1 De totaalcijfers in de sei voedings- en genotmiddelen f ren 1950, '60 en '64: 3510 2| In aantal zijn deze bedrijveil liefst 34 procent teruggel Noord-Brabant bedraagt dat] centage, hetgeen hieronder I wordt uitgewerkt, negen J opmerkelijk verschil derhah Aparte cijfers over Zeeuwl ren zijn niet bekend. Er zijnl cifieke kruidenierswinkels J

de Stem | 1965 | | pagina 2